Eiland Bengkalis vorige week bezet Ad res van het K.N.L.C. over het melkprijsbeleid Toeneming van woningbouw in West-Europa scMjnt het hoogte punt te hebben bereikt Russisch voorstel en waarschuwing aan Aziatische landen Raad voor de Scheepvaart Receptenboek HET WEER Roofovervallen in Londen en omgeving WEERBERICHT Uitspraak ongeval met de „Neutron" ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur l. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nü 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6.— ner kwartaal- rwr maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DINSDAG 11 MAART 1958 12e Jaargang Nr 4316 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Advertentieprijs pej mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Volgens maandag In Singapore ontvangen berichten zouden 200 manschappen van het Indonesi sche leger de vorige week het eiland Bengkalis hebben bezet. Dit eiland ligt nab«n deis°^n ^huilpVlaatsSUvooar Smokkelaars, dhe sigaretten naar Singapore ^"volKens deze berichten zouden geen gevechten hebben plaats ge. ted el zouden de troepen der op^ standelingen naar het vasteian zijn teruggetrokken vooüe komst van de troepen uit Djakar 03'in kringen van de °?uaard lingen in Singapore venaard, dat eenheden van de centrale re gering vorige week viOdag cen deel van het eiland Bengkalis '^Een" kleine eenheid soldaten van de revolutionaire regering, ie zich op het eiland bevond, heeft rich teruggetrokken zonder een schot te lossen op het ogen blik dat tweehonderd Indonesi sche militairen zich ontscheepten. De opstandelingen hadden de op dracht gekregen, niet te schieten omdat de regering van Padang het eiland met als belangrijk oe schouwt. Kadio-Padang heeft verklaard, dat de tegen regering bereid is te vechten om de Caltex-instaUahes. Djakarta zal deze olie niet krij gen", aldus radio-Padang. Kadio-Padang maakt geen melding van troepenlandin gen in Midden-Sumatra. Radio Padang heeft maandag avond in haar normale nieuws uitzending generlei melding ge maakt van enige troepenlanding in Midden-Sumatra. KUST VAN WEST-SUMATRA VAN ZEE BESCHOTEN. Drie schepen van de Indonesb sche marine hebben '°Jgcn® Singapore ontvangen ber'ct™n ite westkust van Midden-Suma tra beschoten. Volgens deze berichten hebben deze beschietingen de laatste dne dagen plaats gcjiad^or het vlaggeschip van de Indonesische marine de torpedobootjager de badjak Muda", en twee korvet- tC Volgens opstandelingenleiders is de .Gadjah Muda" de vorige week met troepen aan boord uit Djakarta vertrokken. DESERTIE OP JAVA. Volgens radio-Padang heeft het blad „Haluan", dat in Hidden-Su matra verschijnt gemeld, dat de aanval uit drie richtingen op Midden-Sumatra, die de centrale regering nu heeft ondernomen, eJge moeilijkheden, onderwindt doordat enkele militairen van een gevechtseenheid met hun wapens naar het oerwoud zijn gevlucht Liever dan te vechten tegen de volkeren van Midden-Sumatra en Noord en Midden-Celebes. Volgens dit blad hebben 90 Su matraanse militairen van het gar nizoen in Djakarta rich bij de de serteurs aangesloten. Zij zouden zich tot de chef-staf van de strijd krachten hebben gewend om uiting te geven aan hun teleur stelling over het gebruik van ge weld tegen Sumatra. ROODE KRUIS TE DJAKARTA VRAAGT OM EVACUATIE UIT WEST-SUMATRA. Radio-Djakarta heeft in 'n uit zending, die bestemd was voor Padang, het Roode Kruis van Pa dang gevraagd de noodzakelijke maatregelen te treffen tot onmid dellijke evacuatie uit West-Suma tra van de vreemdelingen en de Indonesiërs die trouw bleven aan de centrale regering. In deze boodschap, die uitging van het Roode Kruis te Djakarta, werd verzocht de eventuele evaué's onder bescherming van het Roode Kruis ie verzamelen en te laten brengen naar Mura Te Oh bij Palembang in de neutrale zone van Zuid-Sumatra. Tenslotte werd verzocht de da tum en het uur van de evacuatie aan het hoofdkwartier van het Roode Kruis te Djakarta en rijn afdeling te Palembang te laten weten. DE SITUATIE IN DJAKARTA Politieke waarnemers in Dja karta hechten betekenis aan het feit, dat de parlementaire „com missie van negen", die tot taak heeft een nieuwe samenwerking tussen Soekarno en Hatta tot stand te brengen, het uitbrengen van haar rapport over de bereik te resultaten, heeft uitgestelt. De legerwoordvoerder in Dja karta, majoor Harsono, deelde in antwoord op vragen mede, dat hij geen verklaring had af te leg. gen. De Garuda Indonesian Airways heeft medegedeeld, dat tien van haar vliegtuigen voor gebruik aan de luchtmail,, zijn afgestaan. De linkse „Pemuda". die soms de mening van het paleis weer geeft, schreef in een hoofdartikel van mening te zijn, dat president Soekarno, de regering en de chef staf onveranderd vasthouden aan een krachtige politiek tegenover de opstandelingen in Midden-Su matra. DE BESPREKING TUSSEN SOEKARNO EN IIATTA. De regeringswoordvoerder in Djakarta heeft medegedeeld, dat president Soekarno en oud-vice- president Hatta elkaar tijdens het afgelopen weekeinde niet hebben ontmoet, en ook niet meer zullen bijeenkomen voor Soekarno van daag voor een reis naar Zuid-Ce lebes, Bali en enkele steden op Java zal vertrekken. De woordvoerder voegde er aan toe, dat de mogelijkheid bestaat dat na afloop van deze reis, die zeven dagen zal duren, Hatta we derom om een onderhoud met de president zal hebben, doch hij kon r.iet zeggen of dit onderhoud spoedig na Soekarno's terugkeer zal plaats vinden. De Amerikanen in Midden-Sumatra Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft maandag verklaard, dat er geen reden was te geloven dat de Caltex-installa. ties of Amerikaanse staatsbur gers in Midden-Sumatra gevaar liepen door de aanvallen door In. donesische militairen tegen de rebellen. De woordvoerder zei dat de Amerikaanse ambassade in Dja karta zeer nauw contact had met de Indonesische regering en dat overeenstemming was bereikt over de evacuatie of hergroepe ring van Caltex-personeel en hun gezinnen. Ongeveer 450 Amerikaanse staatsburgers, allen employé's van de Caltex en hun gezinnen, waren In dit gebied. DE TWEEDE KUNSTMAAN GOED TE ZIEN De tweede kunstmaan, 1957 B, zal, volgens mededeling van de sterrenwacht te Utrecht, de ko mende dagen steeds beter te zien zijn, en in het weekeinde zal hij als een zeer helder stralende ster in de morgenuren recht over Nederland koersen. Hij bevindt zich dan op een hoogte van ongeveer 750 km bo ven het aardoppervlak. Hieronder volgt een lijst van de voorspelde tijdstippen van zichtbaarheid. De onzekerheid der voorspellingen Is voor het begin van deze week niet' groter dan 2 tot 3 minuten, maar de tijdstippen voor het einde van de week kunnen. 10 tot 15 minuten fout zijn. De kunstmaan beweegt zich van noord-west naar zuid-oost. In het begin van de week is rij hoog in het noord-oosten te zien, later in het' zenith. Datum 12 maart 13 maart 14 maart 15 maart 16 maart 17 maart Tijdstip 5.35 5.27 5.18 5.07 4.00 4.42 Hoogte 70 graden Zenith zenith zenith De grote onrust in landbouw- verhouding tussen de landbouw- kringen, ontstaan door de rege ringsbeslissing inzake het melk prijsbeleid, heeft het Kon. Ned. Landbouw-Comité aanleiding ge geven een extra hoofdbestuurs vergadering te beleggen. Besloten werd een adres te richten tot de leden van de Staten-Generaal, waarin het K.N.L.C. wijst op de ernstige gevolgen van de aangekondigde koerswijziging in het landbouw- garantiebeleid voor de instand houding van een verantwoorde landbouwproduktie. Met name wordt het loslaten van de kost prijsberekeningen als grondslag van het garantiebeleid onaan vaardbaar geacht, evenals het niet nakomen van de belofte, die de regering het vorige jaar heeft gedaan inzake de doorbe rekening van de kosten van grond en gebouwen. Bij de Kamerleden is er met klem op aangedrongen de rege ring te verzoeken haar beslis sing te herzien, daar anders de ontstane vertrouwenscrisis in de „Alle landen van Azië kunnen en moeten een vredeszone vor men waar geen plaats is voor kernwapens en raketten", zo heet het in een verklaring die door het Russische persbureau Tass is gepubliceerd aan de voor. avond van de bijeenkomst van de landen van de Zuidoostariati- scht verdragsorganisatie in Ma nilla. Volgens de verklaring stelt de Sowjet-Unie een „collectief vredesverdrag" in Azië voor. „De Westelijke agressieve krin. gen", aldus de verklaring, „wil len de gebieden van de Aziati sche leden van de Zoavo maken tot bruggehoofden waarop onver mijdelijk de vergeldingsslagen tegen de aanvaller zullen neer komen". De Aziatische leden van de Zoavo werden verder gewaar schuwd dat de afstand van ande re oorlogstonelen hen niet zal Op 5 november van het vorige boorduit gegaan, toen de wijk- jaar, 's morgens even na vier plicht op dit schip rustte en op - - J- Milrrtloi Pqhiyiom' niin viinf uur, werd het 499 brt metende Nederlandse motorschip „Cora- le" tijdens ruw weer op de rede van Vlissingen aangevaren door het' 1780 brt metende Russische s.s. „Nikolai Bauman". De gevol. gen van deze aanvaring waren ernstig. De „Corale" werd zo ern stig beschadigd, dat het schip tien minuten later in de golven ver dween en als verloren moet wor den beschouwd. De 10 leden van de bemanning werden door een Belgische loodsboot overgeno men. Maandag heeft de Raad voor de Scheepvaart het onderzoek in deze zaak, dat enige tijd geleden was begonnen met het verhoor van de gezagvoerder van de „Co rale", voortgezet met het' horen van de Belgische zeeloods G., die even voor de aanvaring aan boord van het Russische schip was gekomen. Naar aanleiding van de afge legde verklaringen, ook van ge tuigen, die van de wal af de ramp hadden zien gebeuren, kwam de hoofd-inspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Srretz, tot de conclusie, dat door beide schepen te laat is achteruit geslagen. De heer Metz concludeerde dan ook tot „schuld van beide partijen". „De ..Corale" is niet tijdig stuur. de „Nikolai Bauman' rijn niet tijdig maatregelen genomen om de aanvaring te voorkomen. De heer Metz stelde tenslotte de raad voor „mede gezien de ern stige financiële consequenties voor de kapitein" de gezagvoer der van de „Corale", de heer T. Toonen uit Utrecht, tc bestraffen door hem de bevoegdheid voor de tijd van twee weken te ontnemen. De raad zal in deze zaak schrif. telijk uitspraak doen. Het Griekse standpunt aangaande de kwestie van de territoriale wateren Griekenland heeft zich bereid verklaard de breedte van zijn ter. ritoriale wateren van de huidige zes mijl tot drie mijl te reduceren als de conferentie die thans in Genève over het zeerecht gehou den wordt een algemene overeen komst over deze limiet bereikt. Professor Elias Krispis van Griekenland zei, dat Griekenland een zo groot' mogelijke vrijheid ter zee krachtig voorstaat zowel in zijn eigen belang als in dat van de gemeenschap van landen. redden als zij zich met de „Wes telijke agressieve plannen" inla ten. De uitvoering van plannen om de Zoavo te koppelen aan de Navo en het pact van Bagdad zou de Zoavo tenslotte verande ren in „een aanhangsel van het voornaamste agressieve Navo- pact". In de verklaring wordt vervol gens gezegd, dat het de bedoe ling is van zekere leden-landen van de Zoavo de huidige toestand in Indonesië op de conferentie van Manilla te bespreken. Het is ook bekend, aldus de verklaring, dat een aantal leden van de Zoavo rechtstreeks hulp biedt in de vorm van wapens en geld aan de opstandelingen en propaganda maakt tegen de wettige regering. In dit verband wordt gezegd, dat grote manoeuvres, waaron der die van de Amerikaanse ze vende vloot in het Verre Oosten bedoeld zijn om druk in het be trokken gebied te oefenen. Voorts worden de „koloniale mogendheden" die deel uitmaken van de Zoavo ervan beschuldigd westelijk Nieuw-Guinea als mili taire basis te gebruiken. Het ge bied is volgens de verklaring een deel van Indonesië dat „onrecht matig" door Nederland wordt vastgehouden. Voorts wordt ge rept van een bijzondere overeen komst voor de coördinatie van plannen met betrekking tot wes telijk Nieuw-Guinea, die onlangs tussen Australië cn Nederland is gesloten. Do raad voor de luchtvaart is' in zijn maandagmiddag gedane uitspraak over het ongeluk met het K.L.M.-vliegtuig „Neutron" bij Biak op 16 juli 1957 tot de slotsom gekomen, dat nöch een technische storing het ongeval op overtuigende wijze kunnen verklaren, terwijl ook de veron derstelling, dat een vliegfout en technische storing tezamen de oorzaak zouden zijn geweest, de raad voor niet te beantwoorden vragen plaatst. De raad is van oordeel, dat het maken van een low run tij dens normale lijnvluchten dient te worden nagelaten. De om vang van de gevaren, die de na bijheid van de grond nu een maal oplevert bij starts en lan dingen, moet niet worden ver groot door zonder noodzaak op geringe hoogte te vliegen. Italië is het enige land in West- Europa, waar de toeneming van de woningbouw nog steeds op vallend groot is. In andere West- europese landen schijnt de toene ming het hoogtepunt te hebben bereikt. Dit zijn gevolgtrekkingen, die gemaakt kunnen worden uit het jongste kwartaalbulletin om. trent woningbouw- en bouwsta- tistiek voor Europa, dat gepubli ceerd wordt door de economische commissie voor Europa (E.C.E.) der Verenigde Naties. Uit het bulletin blijkt', dat de woningbouw in Noorwegen toe neemt, doch in een langzamer tempo sedert in 1956 een vermin dering begon. Ook in Zweden vindt toeneming plaats, maar de de cijfers omtrent in aanbouw zijnde woningen schijnen erop te duiden, dat de toeneming niet zeer groot is. In Zwitserland is er alleen toeneming voor gereed, gekomen woningen, maar het' aantal woningen, waarvoor bouw- vergunning werd verleend, schijnt af te nemen. In Frankrijk, Nederland en het Verenigd Koninkrijk heeft zich de woningbouw min of meer ge stabiliseerd. In Nederland werd na een aanzienlijke uitbreiding een periode van stabilisatie be reikt. In Frankrijk gaat de ontwik keling in de richting van vermin dering van het aantal woningen, waarvoor bouwvergunning wordt verleend en ook in het Verenigd Koninkrijk neemt het aantal in aanbouw zijnde woningen af. In Finland en in West-Duitsland is vergunningen een aanzienlijke vermindering te zien. Wanneer men de cementpro- duktie als een benadering van de totale bouwbedrijvigheid be. schouwt, schijnt het, dat vol gens de cijfers van het bulle tin de bouwbedrijvigheid in Europa nog steeds toeneemt, in het bijzonder in enkele Oost- europese landen als Tsjecho- Slowakije, Polen en de Sowjet- Unie. Anderzijds is er een af nemende ontwikkeling in lan den als Denemarken, Honga rije, het Verenigd Koninkrijk en West-Duitsland. Het totale beeld van prijzen en kosten, dat uit de tabellen blijkt, van is in Oostenrijk, Denemarken, Finland, Italië, Zweden, Zwitser land en het Verenigd Koninkrijk betrekkelijk stabiel. Anderzijds zijn in de laatste kwartaalperio den bouwkosten en groothandels. bevolking en de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening zal blijven vortdu- ren en een constructieve samen werking onmogelijk zal maken. In het adres wordt gesteld dat de regeringsbeslissing een prin cipiële wijziging inhoudt van het tot nu gevoerde landbouw beleid, dat ten doel had een redelijke bestaanmogeiijkheid te verschaffen aan degenen, die werken op het goed geleide so ciaal een economisch verant woorde landbouwbedrijf. Het Koninklijk Nederlands Landbouw-Comité is getroffen door het feit, dat de minister van Landbouw in de kostprijs berekeningen van het Land bouw Economisch Instituut, die uit bedrijfseconomisch oogpunt verantwoord worden geacht, ten aanzien van enkele elemen ten een herberekening heeft toe gepast en aldus de grondslag van het garantiebeleid als be langrijk onderdeel van de land bouwpolitiek op onaanvaardbare wijze aantast. De motieven, die de regering tot de thans geno men beslissing hebben gebracht en die in de nota van de minis ter van Landbouw aan de Sta ten Generaal uiteengezet zijn, duiden erop, dat de regering het garantiebeleid voor de landbouw wenst te degraderen tot een maatregel van maatschappelijke zorg. Het Koninklijk Nederlands Landbouw-Comité kan er zich niet mee verenigen, dat aan de toezegging vorig jaar door de regering gedaan om gedeeltelijk aan de gerechtvaardigde verlan gens van de landbouw tegemoet te komen met betrekking tot de vergoeding van de kosten van grond en bedrijfsgebouwen thans weer afbreuk wordt ge daan. Dit houdt in, dat weder om het agrarische produktie- apparaat aan ernstige verwaar lozing zal worden prijsgegeven. De verlaging van de rentever goeding voor het bedrijfskapi taal kan als een ander bewijs worden gezien, dat de regering het garantiebeleid principieel karakter wenst te veran deren. De gevolgen van deze koers wijziging voor de instandhou ding van een verantwoorde Ne derlandse landbouwproduktie laten zich ernstig aanzien en Indien de regering haar be slissing inzake het melkprijsbe leid 1957/1958 op bovengenoem de punten niet herroept, zal een verdere loyale en opbouwende samenwerking van de georgani seerde landbouw met de minis ter van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, die de ver antwoordelijkheid voor dit be leid heeft aanvaard, welhaast onmogelijk maken. Zaterdag heeft uw vakman-slager voor u hiaat liggen een reuze handige ooekband „Wat zullen wij morgen eten?" Gratia krijgt u iédere week van hem een nieuw receptenblad met: vijf recepten voor héérlijke schotels die makkelijk zijn klaar te maken, één feestrecept uit de hoge keuken van telkens een andere oiroemde chef-kok én een hoekje met nuttige tips over vlees en vleeswaren! Zo krijgt u een onschatbaar Receptenboek met meer dei 300 specisle recepten (ook dieet- en ver mageringsracepten) bij elkaar niet voorf7.90 maar gratis Vraag vest uw deelnemende slager, een bund voor u to reserveren! prijzen voor bouwmaterialen be- 'geven het Koninklijk Neder- langrijk gestegen in België, lands Landbouw Comité aanlei- Frankrijk, Nederland, Noorwe- ding een fel protest te doen gen en West-Duitsland. I horen. Sinds enkele dagen volgen in Londen en omgeving de gewa pende roofovervallen elkaar op. In nog geen week zijn er al vijf gevallen aangegeven. De jongste overval geschiedde maandagochtend in Hatton Gar den, een straat waar een aantal diamanthandelaars is gevestigd. De chauffeur van een bestel wagen, waarin horloges en edel- de woningbouw belangrijk ver- stenen werden vervoerd, had rrinderd. Daar geeft het aantal Douglas-Home uit Stockholm vertrokken De Brit Robin Douglas-Home, die zes dagen in Stockholm is ge. weest in verband met rijn moge lijke verloving met prinses Mar- geretha, is maandag per vlieg tuig naar Engeland terugge keerd. Bij zijn vertrek was baron Von Essen, kamerheer van prin ses Sibylla, de moeder van prin ses Margaretha, aanwezig. Het Zweedse hof heeft bekend gemaakt, dat Dougles-Home in het komende voorjaar naar Stockholm zal terugkeren. Ko ning Gustaaf Adolf heeft ver klaard, dat hij niets zal doen om de verloving tegen te houden, als de prinses en Douglas „absoluut zeker zijn van hun gevoelens voor elkaar". Het communisme in Tibet. Een Tibetaanse lame heeft in Nepal verklaard, dat de anti communistische gevoelens in Tibet steeds sterker worden. In drie grote kloosters in Tibet wordt door 23.000 Boedhistische monniken tegen het communis me gepreekt. Volgens het Nepalse blad „Kaipani", dat het vraaggesprek publiceerde, is de lame, Tsjong- dje Losjang Tordje, secretaris voor buitenlandse betrekkingen vah een auti-communistische organisatie van Tibetaanse monniken, „Mimang" geheten. juist de achterdeur van de auto geopend, toen een man met een revolver in de hand op hem toe- Van een overval, die vrijdag te Islington werd gepleegd, worden drie Cyprioten verdacht. Een van hen zou ook gelden hebben inge zameld voor de Cyprische ver zetsbeweging „Eoka". Het signa lement van de drie mannen is aan alle politieposten in het land verstrekt. Vooral in de havens en op vliegvelden wordt naar de mannen uitgezien. Bij de overval van vrijdag werd een 25-jarige liftbediende dood geschoten. De overvallers, die het gemunt hadden op de lonen kwam en hem, dwong achter het van de arbeiders van een fabriek, stuur plaats te nemen en naar een stil straatje te rijden. Daar stonden twee medeplichtigen te wachten. Nadat men de chauf feur met behulp van een in chlo roform gedrenkte lap buiten ge vecht had gesteld, verdwenen de konden van de 4.000 pond (ruim 40.000 gulden) maar 120 pond te pakken krijgen. Bij het ondervragen van de zes honderd arbeiders voor het merendeel Cyprioten droegen enkele politiemannen in plaats overvallers met een deel van de van gewone gummistokken auto lading, waarvan de waarde op vele duizenden ponden wordt ge schat. De kwestie van de troonop- opvolging in Perzië. De Perzische eerste minister, Eghbal, en andere Perzische lei ders onder wie de Kamervoor zitters, zijn maandag op uitno diging van de sjah in het ko ninklijk paleis bijeengekomen om de betrekkingen tussen de sjah en koningin Soraya en de kwestie van een troonopvolger te bespreken. Het huwelijk van de sjah met koningin Soraya is tot dusver kinderloos gebleven. De koningin bevindt zich thans in Keulen bij haar vader, de Perzische ambassadeur Esfan- diary. In Teheran wint de mening steeds meer veld, dat een schei ding tussen de sjah en keizerin Soraja onvermijdelijk is. De dy nastie is nu in het geding, zo re deneert men, en hoe de vorst er zelf ook over denkt, er zal moe ten worden voldaan aan „zekere eisen die het staatsbelang stelt". matische wapens, omdat men vreesde dat de daders van de overval wel eens van vuurwapens gebruik zouden kunnen maken, als zij in het nauw werden ge bracht. De verkiezingen in Soedan Volgens de eerste, onvolledige uitslagen van de parlementsver kiezingen in Soedan heeft de re gerende Oemma-partij, die voor standster is van volledige onaf hankelijkheid van Soedan, de lei. ding. Toen de uitslagen van 63 van de 173 districten bekend waien, had de Oema-partij 30 zetels ver overd, tegen de oppositie tien. De liberale partij stond toen op 16 zetels, de democratische -volks partij op 6 en in het noordon was een onafhankelijke gekozen. WEINIG WIND. Maandag bleef boven grote de> len van Europa de winter stand houden. Bij ons was het rustig weer, terwijl opklaringen voor kwamen, plaatselijk afgewisseld door sneeuwbuien. De tempera tuur liep nergens hoger dan tot drie graden boven het vriespunt op, in een enkel station (Woens- drecht) bleef de temperatuur zelfs de gehele dag onder het vriespunt. Voor vandaag wordt weinig verandering verwacht. Opnieuw zal na een koude nacht, waarin plaatselijk mistvorming zal voor komen, de temperatuur in de loop van de dag op de meeste plaatsen even boven het vries punt uitkomen, en zullen hier of daar sneeuwbuien tot ontwikke ling komen. NIEUWE KOUDEGOLF OVER EUROPA. West-Europa is maandag door een nieuwe koudegolf getroffen. Zelfs uit Napels wordt, ovenals uit de Italiaanse en de Franse Rivièra, sneeuwval gemeld. In de meeste delen van Frank rijk is het kouder dan het ooit dit jaar is geweest. Verblindende sneeuwstormen en ijzel maakten het verkeer in het oosten van dit land zeer moeilijk. In Cean hij de westkust werd de hulp van a brandweer ingeroepen om de sneeuw te verwijderen die een circustent dieigde te cloe-i instor ten. Ook in België bleet de tempera tuur beneden nul en er viel op nieuw sneeuw in Vlaanderen. In Zwitserland was het eveneens zeer koud. In Zuid-Slavië kon het vliegveld bij Belgrado tengevolge van zware sneeuwval niet wor den gebruikt. Op het Engelse Kanaaleiland Jersey, dat bekend is om zijn warme klimaat, werd het verkeer door een sneeuwstorm tot stil stand gebracht. Schotland en N.- en Z.W.-Engeland hadden ook veel van sneeuw te lijden. ZON MAAN op onder op onder Mrt. 11 7.05 18.36 1.09 10.06 12 7.03 18.3S 2.11 10.57 13 7.01 18.40 3.05 11.53 medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. WEINIG WIND. Plaatselijk enkele sneeuwbuien- maar ook opklaringen. Matige tot zwakke wind uit uiteenlopen de richtingen. Middagtemperatu- ren om het vriespunt. WOENSDAG 12 MAART v.m. n.m. Bfeskens 6.33 7.12 Terneuzen 7.08 7.47 Hansweert 7.48 8.27 Walsoorden 7.58 8.37

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1