9ft en wil cfcian praten Boelganins aan boodschap Eisenhower De geregistreerde arbeidsreserve in Zeeland ZATERDAG 8 MAART 1958 12e Jaargang Nr 4314 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen .WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Rond de Middellandse Zee De Nieuwe Wereld Indonesië waarheen? <=Tlaar een topbeaprekincf ncfeland'iSowjet <~L{iue Sandys naar Moskou «Victory» en «Falcon» VOEfêM AN- de PAUW „Beppie" weer vlot Waar is de kustvaarder „Nederland" MENADO BESCHOTEN Veefelete ALGERIE „Ambtenarencentrum": SALARIS MAATREGELEN ONAANVAARDBAAR RIUMPH De bouw van de sluizen in het Haringvliet WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HET WEER Fimkertn# bij abonnement: Terneuzen Dtrecteur-Hoofdredarteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,oer kwartaal: per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentiepriis per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 De topconferentie schijnt een nieuwe kans te krijgen. De Franse regering, die zich aan vankelijk verzette tegen besprekingen, die uit sluitend door een ministerconferentie zouden worden voorafgegaan, heeft een ander inzicht gekregen en kan zich nu met zulk een minis tersconferentie verenigen, terwijl dit min of meer verrassend met' de Russische regering plotseling hetzelfde geval blijkt. Men verbaasde zich over de strakke toon van het antwoord van Frankrijk, dat zulk een ministersconferentie absoluut noodzakelijk achtte; als zovele malen heeft in dit geval Frankrijk, nu het het been maar stijf hield, gelijk gekregen. Hier zit een stuk Engelse wilskracht achter, omdat blijkbaar MacMillan tegenover de oppositie wil laten zien, dat hij alles doet wat nodig is om een topconferentie te krijgen. Bij Dulles, die in deze dagen 70 jaar is ge worden, schijnt ook enige verandering van gedachte te zijn ingetreden. Met dit al kan men niet ontkennen, dat het een conferentie zonder illusies wordt, dus een waarheen men zich begeeft omdat men aan hetzij de parle mentaire, hetzij de volkswil wil voldoen, maar waarvan men geen verwachtingen heeft, die een resultaat beloven. In 1955 was het omge keerd; wie weet of het nu niet omgekeerd kan zijn? Het enige alleen nieuwe punt zal worden gevormd door dc de- atomisering krachtens het Pool se plan. dat de volle steun van Rusland zou hebben gekregen, maar waartegen de Duitse rege ring zeer ernstige bezwaren rncakt. Er is trouwens ook een toenadering merkbaar tussen Polen en Joegoslavië, welk laat ste land de socialistische delega tie onder leiding van Bevan heeft geweigerd. Dit zou passen met de reorganisatie in de zin van Moskou, die betrekking heeft op Oost-Duitsland, waardoor de po sitie van Ulbricht wordt ver sterkt. Men verwacht spoedig na de terugkeer van Adenauer uit het buitenland een nieuw debat in de Bondsdag, waarbij men ech ter niet zeker is van de aaneen geslotenheid van de CDU-fractie. Bonn heeft intussen ook zijn mil joenen-fraude! Frankrijk maakt zich ernstig bezorgd over Algiers, nu blijkt dat ondanks de verscherpte mi- litaire maatregelen er nog een grote reserve aan weerstands kracht is. Zelfs in de koersen op de beurs is dit merkbaar. Het is ook wel eigenaardig dat juist in de laatste week de roep naar De Gaulle, die men alleen in staat acht om Frankrijk te redden, toeneemt. Dit ook tegenover Tunis, waar Bourguiba al veel toegeeflijker wordt, maar naar men vreest om Bizerta uit de handen van Frankrijk los te ma ken om het in die van de Navo te spelen. Vandaar wellicht ook het opzienbarende bezoek, dat de Russische ambassadeur bij De Gaulle heeft gebracht, gelijk in de laatste tijd veel belangrijke be. zoekers bij De Gaulle worden op. gemerkt. Egypte en Syrië hebben, gelijk te verwachten viel, Nasser met praktisch algemene stemmen men spreekt van 99.9 -tot president van de nieuwe unie ge- koren. Misschien ook dientenge volge wordt de toon, die hij aan neemt tegenover de Westelijken en Irak, Jordanië, steeds scher per en onaangenamer. Maar aan de andere kant is daar Irak, dat spottend Nasser waarschuwt dat hii toch vooral zich niet moet' la ten misleiden door het ge schreeuw der grote menigte en da hii door daden, niet door het apolaus, moet bewijzen wat hij waard is. Er staat nu een bezoek van Nasser binnen zeer korte tijd aan Rome op het programma, een be zoek dat enigszins verbaasd heeft en waarin men een poging ziet van Italië, om wellicht in sterke re mate dan Spanje, aan de poli tiek in de Middellandse Zee mee te doen. ning te mobiliseren, maar hij toont zich nog niet' de leidende president, die Amerika vóór alles nodig heeft. De verkiezing van Frondizi, met medewerking van de aanhangers van Péron, tot president van Argentinië, geeft ook aanleiding tot zorg, terwijl de toestand op Cuba een chaos ge lijk begint te worden. De strijd in en om Indonesië gaat voort'. Er wordt meer ge sproken dan gehandeld, al heeft b.v. de nieuwe aanval op de zen der in Menado wel slachtoffers geëist. Djakarta zendt vurige protesten uit tegen het opbren gen van het K. P. M.-schip „Ka- simbar"; het noemt dit notabene zeeroof, op dezelfde dag dat de inmiddels te Genève geopende zeeconferenl'ie de Amerikaanse gedelegeerde geweigerd heeft de uitbreiding van de territoriale wateren rond Indonesië te erken nen. De regering van Sjaffruddin heeft aangekondigd zich in de bergen terug te trekken met het oog op een mogelijke landing; dit neemt intussen niet weg dat Pa- dang in staal' van verdediging wordt gebracht. De zander in Padang en naar het schijnt ook die van Menado zijn althans zodanig hersteld, dat zij weer in de aether worden ver nomen. Zuid-Sumatra, dat zich niet krachtig heeft uitgesproken te^en Djakarta, heeft in elk ge val aan vliegtuigen van Indonesië brandstof geweigerd. Makatita, die voor Indonesië handelsraad was bij de ambas sade in Londen, heeft de verte genwoordiging van de belangen van de nieuwe regering op zich genomen, maar wordt als zodanig door Engeland niet erkend. Maka. tita heeft reeds een beroep ge daan op Nederland om zich zo spoedig mogelijk aan de zijde van de nieuwe regering te scharen, hetgeen zeker niet in de bedoe ling van onze eigen regeling ligt. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden). In Amerika neemt de kritiek op Eisenhower zichtbaar toe. Nu heeft de eigenaar van twee be langrijke tijdschriften, Time en Li e, de bekende Luce, zich tegen Eisenhower verklaard. De door slag schijnt te hebben gegeven de omweg op de reis uit zijn va kantieoord, die het vliegtuig van Eisenhower heeft gemaakt' om zij a vrouw en haar gezelschap op een bepaalde plaats af te zetten. Er is overeenstemming be reikt. tussen Eisenhower en Nixon, hoe het eventueel moet gaan indien een nieuwe ziekte Eisenhower zou treffen. De de mocraten blazen hoog van de toren; zij menen vrijwel over tuigd te zijn van een overwinning bi.i de verkiezingen van dit jaar Van Huis en Senaat. Het' eigen- aa vlige is, dat de democraten een c" rmaat van aantrekkelijke kan. didaten hebben voor 1960; Jonhn- soit speelt daarin nog steeds een r°.> maar zijn hart schijnt niet geneel in orde te zijn. Eisenho- JÏ,T tracht nu terzake van de bui. tenlandse hulp de openbare me- Dit nummer bestaat uit 10 pagina s De Britse minister van Defen sie, Duncan Sandys, heeft „in be ginsel" een Russische uitnodigng voor een bezoek aan Moskou aan vaard, doch er is nog geen datum voor het bezoek vastgesteld, zo meldt het Britse persagentschap „Press Association". De politieke correspondent van de „Daily Herald", Hugh Pilcher, verklaarde vrijdag, dat hij „een der best bewaerde geheimen" van de regering, n.l. dat Sandys voor overleg naar Moskou gaat, kon onthullen. De correspondent ge looft, dat Engeland wellicht on danks Amerikaanse bezwaren eenzijdige topbespreldngen met Moskou zal voeren. Sandys zou de basis voor een dergelijke confe rentie gaan leggen. Hij zou gaan spreken over de vooruitzichten voor de ontwapening zowel conventioneel als op het gebied van de kernwapens, de aanleg van raketbases in Engeland en de toekomst van Duitsland. Er wes volgens Pilcher nog niets over bekendgemaakt, omdat de „Russen op het ogenblik nog mer dan het Westen een ophel derende conferentie wensen". Bij de voorbereiding van Sandys' be zoek zou de Sowjet-ambassadeur in Londen, Malik, als tussenper soon tussen de Britse en de Rus sische regering zijn opgetreden. Volgens de „Daily Herald zal Sandys in mei naar Moskou gaan. Een woordvoeder van het mi nisterie van Defensie in Londen heeft inmiddels bevestigd, dat Sandys een Russische uitnodiging heeft aanvaard doch hij voegde er aan toe dat nog geen datum voor het bezoek is vastgesteld. Het nieuws heeft veel opzien gebaard. Slechts enkele mniisters schenen, van de plannen op de hoogte te zijn en de woordvoer ders van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, die donderdag nacht door journalisten uit hun bed gebeld werden, wisten ner gens van. Diplomatieke waarnemers wij zen er op, dat kort voor 't nieuws van de Russische uitnodiging be kend werd, premier MacMillan ln het Lagerhuis voor de eerste maal officieel zinspeelde op „directe onderhandelingen" die tussen de Ver. Staten en de Sowjet-Unie over een topconferentie gevoerd worden. In Londen maakt men zich zorgen hierover. De moge lijkheid van directe besprekingen tussen de „grote twee", die de Amerikaanse bondge.noten tot ge tuigen zou degraderen, Is sedert de oorlog een nachtmerrie voor dc Britse diplomatie. Men ziet dan ook in de aanvaarding van de Russische uitnodiging door San dys een antwoord op deze drei ging. Bovendien staat de Britse rege ring de laatste tijd onder druk van de openbare mening, die steeds meer op een gesprek met de Russen aandringt zo merken diplomatieke waarnemers voorts op. In diplomatieke kringen merk te men op, dat het feit dat San dys is uitgenodigd een nieuw be wijs is voor de neergang van de Britse minister van Euitenlandse Zaken, Selwynn Lloyd. Sandys is een schoonzoon van sir Winston Churchill. Duncan Sandys zal beleefd heidsbezoek aan Moskou brengen. De Britse regering heeft vrijdag in een officieel communiqué mee gedeeld, dat de minister van De fensie Duncan Sandys, een „be leefdheidsbezoek" aan Moskou zal brengen. Hij zal geen onderhandelingen met de Russen voeren. In de verklaring wordt voorts gezegd dat het waarschijnlijk Is dat Sandys pas over verscheidene maanden naar Moskou zal kun nen gaan. Van bevoegde zijde wordt er de nadruk op gelegd dat er geen „bi. laterale" problemen van beteke nis, die een iiternationaal karak ter hebben, bestaan die het on derwerp van rechtstreekse be sprekingen tussen Rusland en Groot-Brittannië kunnen vormen. De ideale jassen voor het voorjaar nieuwe Tfal. modellen met zadelsteek e.d. Poolin en Gabard'"" ook modieuse ruit- dessins. Prijzen vanaf 55,- VICTOR Y"-costuums de klasse apart vanaf 145, Alléén verkoop: Noordstraat 51-53 Terneuren Het Nederlandse kustvaartuig „Beppie", dat voor de Zweedse kust in de Oostzee was ge strand, is weer vlot gekomen. Het schip vaart nu voor repara tie en onderzoek naar Karls- krona. Scheveningen radio heeft gister avond om. kwart over zes de scheepvaart verzocht scherp uit te kijken r.aar het Nederlandse kustvaartuig „Nederland" dat woensdag vijf maart j.l. om tien uur 's avonds de haven van Zee- brugge verliet' en op zes maart in de Theems had moeten aanko men. Het schip is grijs geschil derd, heeft twee masten en een gele pijn. Om de pijn is een blau we band aangebracht met daar in een ruit met een grote letter H. Het Philippijnse blad „Ma nila Daily Bulletin" meldt, dat donderdag twee kanonneerbo ten van de Indonesische marine Menado in Noord-Celebes een half uur lang beschoten, tot zij door het geschut der opstandi ge troepen verdreven werden, volgens de correspondent van het blad, Antonio Escoda, vie len er in de stad één dode en zes gewonden en geraakten olie tanks van de Shell in brand. Maarschalk Boelganin heeft president Eisenhower meege deeld, dat hij hun uitwisseling van meningen over een topconfe. rentie van positieve betekenis acht. Zij speelt zeker een rol bij de voorbereiding van die confe rentie, aldus de Russische pre mier, die dit zei in zijn laatste boodschap aan Eisenhower. Het is niet zo. zegt Boelganin, dat de Russen allen maar de Rus. sische voorstellen willen bespre ken en de Amerikaanse niet. Hij is van mening dat er geen on overkomelijke moeilijkheden zijn bij de oplossing van dringende vraagstukken als het afzien van het gebruik van kernwape is, het staken van de proeven ermee en de instelling van een atoomwa- penvrije zone in Midden-Europa. Boelganin wil echter niet we ten van een bespreking over de toestand in de Oosteuropese lan den en de hereniging van Duits land. Dat zij volgens de Russi sche zienswijze inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van die landen zijn. Rusland is bereid' op een top conferentie over de volgende on derwerpen te onderhandelen: Het verbod van het gebruik van kosmische ruimte voor oor logsdoeleinden en het opheffen van militaire bases buiten het eigen land; de ondertekening van een vre desverdrag met Duitsland, met de regeringen van de beide delen als deelneemsters aan de onder handelingen. Boelganin acht oaanvaardbaar het Amerikaanse voorstel dat de Sowjet-Unie en Amerika aistap- pen van het beginsel van eensge zindheid onder de vaste leden van de Veiligheidsraad bij de oplos sing van bepaalde kwesties. Daar mee zou de raad gebruikt kun nen worden in het belang van een of meer landen ten koste van de belangen van anderen. Boelganin stelt opnieuw voor, dat er in april een conferentie van ministers van buitenlandse zaken wordt belegd om een agen. da voor de topconferentie op te stellen en samenstelling, datum en plaats te bepalen. De afwezigheid van een Ameri kaans antwoord op een aantal BINNENVERINGBED Zeventien Franse soldaten zijn vrijdag bij Lafayette in Algerië gesneuveld, toen hun afdeling in een hinderlaag van de opstande lingen liep. Twee raakten ge wond en verscheidene worden nog vermist. Naar aanleiding van het eon> ir,unique over de vergadering van de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenaren, zaken van 6 maart j.l., waarin medegedeeld werd dat overeen stemming werd bereikt over een aantal salarismaatregelen voor het overheidspersoneel, wordt' van de zijde van het ambtenaren- centrum medegedeeld, dat deze centrale de salarismaaatregelen onvoldoende achtte en derhalve in bedoelde vergadering heeft verklaard, dat ze voor haar on aanvaardbaar waren. tof Wk dalail^ Hoewel er In Zeeland ten aan zien van de werkloosheid een da ling van twee promille tijdens de afgelopen maand viel waar te ne men, is de toestand nog verre van rooskleurig. Ten eerste daalt het aantal aanvragen nog steeds en bedraagt thans drie promille tegenover het landelijke cijfer van zeven promille. De op handen zijnde werken als onderdelen van het Drie-eilandenplan en van het Deltaplan zullen vrijwel geen ar- beidskrachten opnemen. Tot slot zijn er nog steeds geen direkte aanwijzingen voor de uitbreiding van aanvullende werken. Per eind februari telde Zee land een mannelijke geregistreer. de arbeidsreserve van 4.666 of wel 56 promille van de manne lijke beroepsbevolking. Bij de dichting van de ring dijk om de bouwput voor de slui zen in de toekomstige Haring- vlietdam heeft men enige sche pen en baggermachines binnen de ring gelaten om het vlak van de bodem te egaliseren en op juiste diepte te brengen. Met peilboten wordt dit opgemeten. Met dit zgn. afvlakken komt men binnenkort gereed en dan moeten de vaartuigen, die zich binnen de ring bevinden, er weer uit. Aan de oostzijde is daartoe reeds een sleuf in de dijkwand gegraven die op 15 maart geheel zal worden opengemaakt om het varend materieel naar buiten te de sleuf ligt reeds een hoge berg zand gereed om, zodra alles bui ten de ring is, het opengemaak te gat weer te dichten. Met bull dozers wordt dit zand er dan ingeduwd, waardoor de ring meteen weer zal zijn gesloten. Om zeker te zijn heeft men aan de rivierkant een kleine strekdam gelegd om, wanneer het gat open is, eventuele ster ke instroming, waardoor afbrok keling van de bestaande dijk zou kunnen ontstaan, te voor komen. Na 15 maart zal men vrij vlug aan het leegpompen van de ring beginnen om dan een aanvang te maken met het verdere uitdiepen en de beston- brengen. Aan weerszijden van I stortingen voor de sluizen. In drie gebieden In Zeeland, waar structurele werkloosheid heerst, steekt men ver boven dit gemiddelde uit. Het' rayon Hulst telde 749 werklozen, of wel 94 promille; het rayon Oostburg 838, of wel 97 promil le en het rayon Tholen 434, of wel 80 promille. Voor het rayon Tholen moet bovendien in aan. king worden genomen, dat hier 250 mensen regelmatig naar Rotterdam pendelen. Van het totaal van 4.666 werk lozen waren er 3.218 geheel werk loos en 1.448 werkzaam op aan- vullende werken. Het landelijk gemiddelde der werkloos en 1.448 werkzaam op aanvullende wer ken. Het landelijk gemiddelde der werkloosheid bedraagt 38 pro mille, zodat Zeeland met' zijn 56 promille ongunstig afsteekt. Het komt in de rij der provincies op de vierde plaats. Bij nadere be schouwing van het landelijk cijfer blijkt 31 promille geheel werkloos en zeven promille geplaatst te zijn op aanvullende werken. Voor de provincie Zeeland bedragen deze cijfers resp. 39 promille en 17 promille. Dat er een verbetering komt, is vooralsnog niet te verwach ten. De vraag naar arbeids krachten daalü nog steeds en bedraagt thans de helft van die van vorig jaar. Bij de uitvoe ring van het Drie-eilandenplan zullen weinig.werkloze arbeids krachten ingeschakeld kunnen worden, want volgens opgave van Rijkswaterstaat zullen in 1958 op de werken bij Kats en Veere totaal zestig man werk vinden. Hierbij inbegrepen de vaste kern van de aannemers. Wanneer hier een twintigtal werkloze arbeidskrachten inge. schakcld kan worden, is dit ge tal zeker aan de hoge kant. In de jaren 1959 tot 1961, waar iet Drie-eilandenplan voltooid t zijn, zal deze bezetting op- ,en van 130 tot 230 man. De vaste arbeiderskern van de aan nemers inbegrepen. Bij de uit voering van werken, als onder delen van het Deltaplan, bij Brui- nisse kunnen evenmin grote aan. tallen arbeidskrachten worden ingeschakeld, omdat' hier de to tale bezetting geraamd werd op veertig man in het jaar 1958, 180 man in 1959 en daarna in de vol gende jaren oplopend tot 300 man. De vaste kern der aanne mers inbegrepen. Een afneming van de werkloos heid in Zeeland is vooralsnog dus niet te verwachten. Eerder een toeneming, want deze zomer ko men de werkzaamheden aan de veerhaven bij Breskens gereed en hier zyn ruim twee honderd ar beiders uit de streek werkzaam, voor wie nu nog geen andere ar beidsmogelijkheden aanwezig zijn. De dijkverzwaringen, die langs de Westerschelde als onderdeel van het Deltaplan zullen worden uitgevoerd 'zullen evenmin een grote opneming van arbeids- Kracbten tot gevolg hebben. Het aantal vrouwelijke werk lozen in de provincie Zeeland be droeg eind 1957 in totaal 312, te genover 320 in januari. concrete voorstellen van de Sow jet-Unie over de voorbereiding van een conferentie en het feit uat Amerika „duidelijk onaan vaardbare" voorstellen blijft doen, leidt slechts tot uitstel van ue coiuerentie, aldus de Russi sche premier. Amer-ka en an- .ere landen van de Navo gaan .ntussen uoor met hun militaire voorbereidingen. Boelganin is het met Eisen hower eens dat de volken van hun lanaen elkaar beter moeten leren kennen, zulks in het be hang van vrecie en internationale samenwerking. De Sowjet-Unie, zo gaat de blief veruer, is bereid morgen een overeenkomst te tekenen be treffende een volledig verbod van aiie soorten kernwapens, het sta ken van de produnt.e er van en vernietiging van aiie voorraden van deze wapens onder behoor lijk internationaal toezicht. Als andere punten voor bespre king op een topconlerentie noemt Boe.ganin een niet-aanvaisver- drag tusen ue Navo en het ver drag van Warschau, verminde ring van de buitenlandse troepen in Duitsland en andere Europese landen, kwesties in verband met het voorkomen van een plotse linge aanval, uitbreiding van de internanona,e handel, het staken van oorlogspropaganda en het verminderen van de spann.ng in, het Nabije en Midden-Oosten. In een memorandum dat Ame rika donderdag aan de Sowjet- Unie heeft gezonden wordt ge zegd dat er geen „zaken van be tekenis" voorkomen in de cor respondentie tussen Eisenhower en Boelganin die kans bieden op overeenstemming. De drie in de laatste Russische brief genoemde punten waarover gemakkelijk overeenstemming te bereiken zou zijn, namelijk afzien van het gebruik van kernwapens, staking van de kernproeven en de atoomwapenvrije zone, wor den door de Sowjet-Unie los be schouwd van de onderwerpen, waarmee Amerika ze in verband ziet. De kwestie van het afzien van het gebruik van kernwapens wenst Amerika samen besproken te zien met een algemene ontwa pening. Samen met een staking van de kernproeven wil Amerika het' staken van de produktie van splijtbaar materiaal voor mili taire doeleinden behandelen en tenslotte: de instelling van een atoomwapenvrije zone kan vol gens Amerika niet los worden be. schouwd van de hereniging van Duitsland. In oficiële kringen te Washing, ton ziet men in de laatste Rus sische boodschap bij eerste be schouwing geen nieuwe gezichts. punten. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van zaterdag ochtend tot zaterdagavond. OPKLARINGEN. Opklaringen maar ook enkele sneeuwbuien. Matige tot vrij krachtige noordoostelijke wind. Middagtemperaturen enkele gra den boven het vriespunt. Het nieuwe Cubaanse kabinet heeft donderdagavond eenstem mig besloten, dat indien de op positie zekere waarborgen eist voor de aanstaande verkiezin gen, de regering deze eisen nauwlettend zal bestuderen om haar goede wil te tonen. ZONDAG 9 MAART Breskens Terneuzen Kansweert Walsoorden v.m. 4.12 4.47 5.27 5.37 n.m. 4.39 5.14 5.54 6.04 MAANDAG 10 MAART Breskens Terneuzen Hanswee rt Walsoorden v.m. 5.02 5.37 6.17 6.27 n.m. 5.29 6.04 6.44 6.54 ZON MAAN op onder op onder Mrt. 9 7.10 18.32 23.58 8.44 10 7.0S 18.34 9.22 11 7.05 18.36 1.09 10.06 12 7.03 18.38 2.11 10.57 13 7.01 18.40 3.05 11.53 KOUD. De uitloper van een depressie boven de Oostzee is in de loop van vrijdag geleidelijk vanuit 't noor den ons land genaderd. De wind ging daardoor van noordwest krimpen naar zuidelijke richtin gen. Er vormde zich een sneeuw- gebied dat 's-middags over ons land trok. De kern van de storing zal in de nacht van vrijdag op za terdag ons land passeren en van daag komen we dan aan de noordzijde ervan in de noordoos telijke stroming. Daarin komen opklaringen maar ook buien voor. De lucht die vanuit Scan dinavië wordt aangevoerd iaat 's-narhts lichte vorst toe, terwijl overdag het kwik maar enkele graden boven nul kan komen. De aanwezigheid van een uitgebreid hogedrukgebied nabij Groenland en een krachtige uitloper ervan over Scandinavië staat er borg voor dat de eerstkomende dagen het koude weer zich zal handha ven.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1