els Indonesisch protest Beschuldiging aan het adres van koning Saoed Amerika antwoordt Rusland Amerikaanse „Sabre" boven Korea omlaag geschoten Bourguiba vraagt Egypte rekenschap Tito wil uitbreiding van Europese zöne zonder kernwapens HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN eu zen VRIJDAG 7 MAART 1958 12e Jaargang Nr 4313 EERSTE BLAD inzake Kasimbarin Den Haag overhandigd PAMFLETTEN BOVEN MIDDEN-SUMATRA TROEPEN CONCENTRATIES OP RIOUW-ARCHIPEL ALLE SLACHTOFFERS GEBORGEN 200 miljoen gulden voor het vermoorden van Nasser Kustvaarder „Beppie" nog aan de grond ZWARE OVERSTROMING VAN DE ZAMBEZI 80.000 mensen dakloos In het gebied van Tête, in het noordwesten van Mozambique, is de Zambezi buiten haar oevers getreden. Meer dan 80.000 mem sen zijn dakloos. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. In het gebied zijn enorme ver woestingen aangericht en heerst hongersnood. RUSSEN LATEN FRANSE OFFICIER VRIJ GAILLARD STELT DE VERTROUWENS KWESTIE GEHEIMZINNIGE ONTPLOFFING IN DJAKARTA DE VERMISTE AMERIKAANSE KUNSTMAAN Brieven met aandringen om Bourguiba te vermoorden gevonden AN WOORD VAN BOELGANIN AAN EISENHOWER Kistdam in Montreal bezweken BUIEN OM DE VAART NAAR DE MAAN *4 Frankering bi] abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V."v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties)5 regels ƒ1,—. Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Naar van Indonesische zjjdc in Ben Haag wordt vernomen heeft tie Indoneïsche zaakgelastigde, de hoer M. Ma.rair.is, donderdagmid dag op het ministerie van Buiten landse Zaken een Indonesische protestnota overhandigd inzake de aanhouding door Hr. Ms. „Brenthe" van het KP.M.-schip ..Kasimbar". De tekst van de nota luidt als volgt: In de nacht van 18 op 19 febr. vertrok het m.s. „Kasimbar" met toestemming van de Indonesische militaire commandant in Oost- Borneo uit Balik Papan met be stemming Donggala in Midden- Celebes. Bovengenoemd schip voer onder Indonesische vlag, had een bewaking aan boord van een peleton militairen van het Indo nesische leger en vervoerde 24 passagiers met bestemming Dong gala. Op 21 februari, overdag, bleek de radiotelegrafische ver- bkiding tussen het schip en de vaste wal van Borneo te zijn ver broken en bleek voorts, dat ge noemd schip in de Straat van Ma kassar aangehouden was door de onderzeeboot jager „Drenthe" en dat het werd gedirigeerd naar Manokwari in „Irian Barat" met de bewaking, de passagiers en de lading aan boord. In opdracht van de regering van de republiek Indonesië heeft de diplomatieke vertegenwoordi ging de eer mede te delen, dat de tijdelijke inbcheerstelling van de K.P.M. en het gebruik van de sehepen van genoemde maat- lehaptpij door de R. I. haar basis vindt in artikel 28 van de veror dening medewerking bedrijven, Staatsblad 1945, no. 136, welke aan de regering de bevoegdheid yerleent om enige maatschappij te stellen onder leiding en beheer van enig door de regering ge vormd lichaam. In het geval van het gebruik van het m.s. „Kasimbar" ten be hoeve van de R. X. is de Indone sische regering van mening, dat gebaseerd op voornoemde ver ordening zij volkomen bevoegd om gerechtigd is bovengenoemd stfiip te gebruiken en zijn bestem ming te bepalen in het algemeen ooonomisch beleid. In verband met het vorenstaande komt het de Indonesische regering voor, dat de door het oorlogsschip „Drenthe" genomen maatregelen, zoals de beschieting van het m.s. JLasimbar", dat vredig in de In donesische wateren en onder In donesische vlag voer, het ontwa penen van Indonesische militai ren, alsmede het dirigeren van voornoemd schip en zijn cpva- Een woordvoerder van de In donesische luchtmacht heeft don derdag medegedeeld, dat leger vliegtuigen intensief voortgaan met het uitwerpen van pamflet- Bil boven Midden-Sumalra, waar- hl de bevolking gewaarschuwd wordt uit de buurt te blijven van militaire doelen. De woordvoerder van het In donesische leger in Djakarta was niet bereid romnentaar te leveren op een bericht uit buitenlandse bron, dat commandotroepen van de centrale regering in Noord- Sumatra aan land zouden zijn ge gaan voor een aanval op Midden- Sumatra. De „Singapore Standard" heeft vrijdag gemeld, dat op de Riouw- Archipel Indonesische troepen worden geconcentreerd voor een invasie in het opstandige Midden- Sumatra. Volgens het blad zouden duizen den manschappen in oorlogsuit- usting van commandotroepen en van zee- en luchtmacht zijn sa mengebracht op Tandjong Pinang. Verwacht wordt, dat Pakanbaru het eerste doelwit van de invasie troepen zal zijn. Opvarenden van kustvaartui gen en scheepvaartagenten, die van de Riouw-Archipel in Singa pore terugkeerden, deelden mede, *4 de Indonesische autoriteiten °P Tandjong Pinang voor de in vasie een groot aantal kustvaar- hngen hadden „gevorderd", waar onder enkele, die in Singapore *0n geregistreerd. Twee hoofdofficieren van de staf in Djakarta zouden de laat ste regelingen treffen voor de aan val, aldus de „Singapore Stan dard" tot besluit. renden naar Manokwari, en het vervolgens aanhouden van deze personen, flagrante rechtsschen- dingen, verstoringen der vreedza me vaart en inbreuken zijn op de humanitaire normen tegenover opvarenden van de „Kasimbar". De maatregelen van het oorlogs schip „Drenthe" hebben een pro vocatief karakter en vormen een ernstig gevaar voor de veiligheid en vredige vaart in de Indonesi sche wateren. In verband hiermede tekent de regering van de R. I. krachtig protest aan tegen de bovenge noemde door het oorlogsschip „Drenthe" genomen maatregelen en eist van het Koninkrijk der Nederlanden: 1. Teruggave aan de regering van de R. I. van het m.s. „Kasim bar" op grond van het beoaal- de in bovengenoemd artikel 28 van de verordening medewer king bedrijven, Staatsblad '45 no. 136. 2. Onmiddellijke terugzending van de passagiers, bemanning en militairen met hun wapens en de lading van het m.s. „Ka simbar" naar de oorspronke lijke plaats van bestemming of naar de originele plaats van afvaart. 3. Volledige vergoeding door het Koninkrijk der Nederlanden ten aanzien van alle schade, verlies en/of slachtoffers die het gevolg zijn van het optre den van het oorlogsschip „Drenthe". NEDERL. REGERING HAND HAAFT BEZWAAR TEGEN GEBRUIK K.P.M.-SCHEPEN. Naar van officiële zijde in Ben Haag wordt vernomen heeft de regeringscommissiaris voor Indo nesische aangelegenheden, mr. N. S. Blom, aan de Lc„-r Mafamis medegedeeld, dat de Nederlandse regering ten volle de bezwaren handhaaft tegen het gebruik door Indonesië van schepen van de K.PJVL Mr. Blom deelde voorts aan de heer Maramis mede, dat het pro test van zijn regering dan ook zeker zal worden afgewezen. Naar voorts wordt vernomen zal de officiële beantwoording van het Indonesische protest la ter volgen. De instorting in de staatsmijn „Maurits" Gisterochtend om elf uur is het stoffelijk overschot van het laat ste slachtoffer van de mijnramp in staatsmijn „Maurits" te Ge leen, de Engelsman F. Hipwood, door de bergingsploegen gebor gen. Enkele uren tevoren was het stoffelijk overschot gevonden van de Italiaanse mijnwerker S. Lin- diri. Op het moment dat het laat ste stoffelijk overschot werd ge borgen, waren 27 meter van de 37 meter puin opgeruimd. De begrafenissen van de slacht offers zullen door directieleden De chef van Be inlichtingen, dienst van het Syrische leger, ko lonel Serraj, heeft woensdag ko ning Saoed van Saoedi-Arabië ervan beschuldigd, dat hij hem meer dan 200 miljoen gulden heeft aangeboden voor het ver moorden van president Nasser en 't verhinderen van de Egyptisch- Syrische aaneensluiting in de verenigde Arabische republiek. Serraj verklaarde in Damas. ciis, dat de schoonvader van de koning, Assad Ibrahim, hem van de Limburgse staatsmijnen cheques voor twintig miljoen gul- worden bijgewoond. De plechtige den had gegeven en hem meer requiemmis voor de Italiaanse gejd en het presidentschap van slachtoffers, wordt zondagmor gen te tien uur opgedragen in de Rectoraatskerk te Sittard-Leyen- broek. Deze plechtigheid zal on der meer worden bijgewoond door de ambassadeur van Italië in ons land, markies dr G. Ben- zoni en door de Italiaanse con sul dr R. Verrara. Van Leyenbroek uit zullen de stoffelijke overschotten worden overgebracht naar Italië, waar zij woensdag op het kerkhof van Tratalias (hun geboorteplaats op Sardinië) ter aarde worden be steld. Het is nog niet gelukt de Ne derlandse kustvaarder „Beppie", die op 25 februari in een sneeuwstorm bij de zuidoost kust van Zweden aan de grond liep, vlot te krijgen. Twee sleep boten, de „Aalts" en do „Posei don", hebben het schip slechts enkele meters kunnen verplaat sen. De bemanning blijft aan boord. De Verenigde Staten hebben de rijke politieke vraagstukken, Sowjet-Unie donderdag doen we- j voorts om enige stappen van be ten dat de voorbereiding, die Rus- lang te doen naar een beperking land een topconferentie denkt te van de bewapening en daardoor geven, niet voldoet aan de ver-een geest te scheppen, die vrucht, eisten voor een afneming van de internationale spanning. In een aide mémoire, in ant woord op de Russische boodschap van de vorige week aan ambassa. deur Mensjikof overhandigd, ver klaart de Amerikaanse regering dat zij' met genoegen van de Rus sische verzekering heeft kennis genomen om „met alle middelen en inspanning" (waaronder een vergadering van ministers van Buitenlandse Zaken) tot een ak koord over een topconferentie te komen. Amerika wijst er nogmaals op een topconferentie te willen om betekenisvolle beslissingen te ne men als een begin van de oplos sing van tenminste enige belang. De Amerikaanse luchtmacht heeft medegedeeld dat luchtdoel- artillerie der communisten nabij de grens van de gedemilitariseer de zöne in Korea een Amerikaan se „Sabre"-strarJjager omlaag heeft geschoten. De vlieger van ten tweede „Sa bre" verklaarde dat het toestel werd getroffen, terwijl het op ge ringe hoogte vloog. Hij meldde te het ben waargenomen, dat de be stuurder van het getroffen toe stel met zijn valscherm aan de communistische zijde van de be standslijn is gedaald. In een communiqué van de Ame rikaanse luchtmacht wordt mede gedeeld dat het toestel zich 90 km De ziedende stroom sleept talrijke hutten mee, waarop zich mensen bevinden. De stad Tête is veranderd in een eiland. De overheid heeft motorboten en andere schepen gevorderd om de mensen te redden. Zij heeft ook gevraagd helikopters naar het getroffen gebied te zenden. ten noord-oosten van Seoel, nabij de gedemilitariseerde zöne be vond, toen het werd getroffen. De leiding der Amerikaanse luchtmacht en het opperbevel der Ver. Naties stellen gezamenlijk een onderzoek naar de toedracht van het incident in. De Franse officier Luciën Gou- zier, die in 1949 door Sowjet- autoriteiten aan de Hongaarse grens in hechtenis werd genomen en tot 25 jaar dwangarbeid werd veroordeeld door een rechtbank te Moskou, is woensdag cp vrije voeten gesteld. Kapitein Gouzier heeft gevan gen gezeten in een gevangenis te Moskou en te Wladimir in de om geving van de Russische hoofd stad. Hij zal vandaag naar Frankrijk vertrekken. Syrië had beloofd als hij zou sla gen. Kolonel Serraj had de cheques geïnd en de Egyptische opperbe velhebber van de Egyptisch-Syri- sche strijdkrachten, maarschalk Hakim Amer, van het komplot op de hoogte gebracht. Het geld zal nu voor de verenigde Arabi sche republiek gebruikt worden. Serraj zei voorts, dat het plan was gemaakt Nasser tijdens een reis met een vliegtuig te laten verongelukken door het toestel neer te schieten. De Verenigde Staten zouden het nieuwe bewind ln Syrië direct erkend hebben, zei hij- President Nasser heeft woens dag eerder op de dag de samen zwering onthuld. Hij zei dat Ser raj cheques waren aangeboden uit de Arabische hoofdstad af komstig waren, doch hij noemde koning Saoed niet met name. Waarnemers in Beiroet' houden rekening met de mogelijkheid, dat Egypte en Syrië de betrek kingen met Saoedi-Arabië zullen verbreken. Amerikaanse functionarissen in Washington wilden woensdag, avond geen commentaar op de beschuldigingen geven. TEGENSPRAAK VAN SAOEDI-ARABIE De regering van Saoedi-Arabië zegt in een donderdagavond ge- puoliceerd communique niets te weten van een komplot dat in Saoedi-Arabië tegen de „verenig de Arabische republiek" zou zijn gesmeed. Koning Saoed heeft niettemin een onderzoek gelast en de bevindingen van een tot dit doel gevormde commissie zullen bekendgemaakt worden zodat de commissie verslag heeft uitge bracht. Premier Gaillard heeft donder dag de vertrouwenskwestie ge steld naar aanleiding van de stemming in de nationale verga dering over de militaire begro ting voor 1958. De stemming zal vandaag worden gehouden. Het debat over deze begroting heeft een week geduurd. Zij om vat een bedrag van 1.326 miljard fr op de totale begroting van 5.300 miljard fr. Politieke waarnemers zijn van mening, dat de regering niet on middellijk gevaar loopt, ondanks de krachtige conservatieve kri tiek dat de Franse inspanning in Algerië niet groot genoeg is, en twijfel bij de andere coalitiepar tijen aan de juiste behandeling door de regering van het Noord- afrikaanse probleem in het alge meen. Donderdagavond hebben mili tairen de pasar Baru en omge ving, het hart van Djakarta, bewaakt nadat zich een geheim zinnige ontploffing had voorge daan. Van militaire zijde en van de zijde van de politie weigerde men commentaar. Enkele toeschouwers hebben gezegd, dat de aanwezigheid van troepen duidt op het houden van oefeningen in de bestrij ding van terrorisme. Even voor middernacht ver lieten zwaar gewapende militai ren de pasar Baru. Ooggetuigen verklaarden niets gezien te heb ben, dat een aanwijzing zou kunnen zijn, dat er botsingen geweest zijn of overvallen zijn gedaan. Raketdeskundigen to Cape Cais- vcral hebben donderdag gezegd, dat de woensdag gelanceerde en zoekgeraakte Amcrkiaanse kunst maan kan zijn terechtgekomen in het zuiden van de Atlantische Oceaan, in Afrika of in de Indi sche Oceaan. Dr. Van Allen, die het code - ringsstelsel van de nieuwe kunst maan heeft gebouwd, heeft te Iowa gezegd, dat verwacht werd, dat de gegevens over kosmische stralen, die de „Explorer" no. 2 zou uitzenden 200 maal zo nuttig zouden zijn als die van zijn voor ganger. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van de fensie heeft er „enige twijfel" over uitgesproken of de Beta wel in haar baan is gekomen. Drie uur na de lancering ver, klaarden Amerikaanse geleerden niet zeker te weten waar de kunstmaan is. „Wij verwachten binnen enkele uren zekerheid te hebben." President Eisenhower wachtte woensdagavond met andere func tionarissen op het Witte Huis een mededeling af over het lot van de kunstmaan. Dr. Van Allen, het hoofd van de afdeling natuurkunde van de universiteit van Iowa, verklaar de enkele minuten na het af schieten van de Beta, dat de nieuwe kunstmaan wellicht hon derd keer meer bruikbare ge gevens over kosmische stralen i zou kunnen verschaffen dan de [eerste Amerikaanse kunstmaan. baar is voor het oplossen van meer vraagstukken. „Iets van minder betekenis zou niet beant woorden aan de hoop, ja, aan de wettige eisen, van de mensen", aldus de Amerikaanse bood schap. De Amerikaanse regering is van mening dat de agenda van een topconferentie niet noodzake lijkerwijs tot punten waarover men thans stellig overeenstem ming schijnt te zullen bereiken moet worden beperkt, maar ook enkele belangrijke problemen moet omvatten, waarvan een op lossing aannemelijk is. Zij meent voorts dat uitgebreide voorberei dingen aan een eventuele ont moeting van regeringshoofden moeten voorafgaan ter verzeke- ™- "j" KiN.üa 5.J JT \i ji jmerkte Bourguiba nog op dat het dat zulk een bijeenkomstf™ een bomteduroer,d.e brie^ de bevriidinc van het Zaken medegedeeld, dat de brie ven, die de boodschapper bij zich had, gezonden zijn door de ex- treem-nationalistische leider Sa- President Habib Bourguiba van 'a^ ^en Joessef een voormalig Tunesië heeft donderdag in zijn volgeling van Bourguiba die wekelijkse radiorede gevraagd naar Cairo is gevlucht, om een verklaring van het feitOyer het Algerijnse vraagstuk ,U,B utcenKumsi dat «-n uur Van de bevrijding van het aan de criteria beantwoordt, die, ven wen had, waarin er op *Jd D h beide regeringen eisen were, hem Bout- ^feïfweet dat dela^anke De V. S. stellen ais alternatief^tev™^^hetbe£ van Algerië de enige op- leide en een Libisch visum. van het Algerijnse vraag. stuk is, aldus Bourg-uiba. of aanvullend middel het ge bruik van diplomatieke kanalen voor. Aldus de aide-memoire. Bourguiba richtte zich speciaal tot Egypte en zei dat' diploma- Door het ontploffen van een tieke betrekkingen tussen Egyp- bom op een weg die het Portuge- te en Tunesië geen zin meer zul len hebben als het Egyptische antwoord niet bevredigend zou zijn. Voor het aandeel van Libië ln deze zaak was hij geneigd te den ken aan een fout, gemaakt door de consul van Libië in Cairo. Zoals bekend heeft het Tunesi sche ministerie van Binnenlandse se gebied Goa met India verbindt :l woensdag een vrouw omgeko men en zijn twee mannen ge wond, aldus een officieel te Pand- jim in Goa uitgegeven communi qué. Volgens het communiqué was da bom door uit India geko men personen geplaatst na'ui Tsjandel in Goa. De Russische ambasadcur in Washington, Michaël Mensjikof, heeft Dulles donderdag een nieu we boodschap van Boelganin voor Eisenhower over de eventuele topconferentie overhandigd. Mensjikof zei dat Boelganins brief een antwoord is op het schil in methode" is. schrijven van Eisenhower aan de Tito was van mening, dat de Russische premier van 15 febru- Sowjet-Unie sinds de dood van ari. Het State Department' maak-1 Stalin ver gegaan is en dat de te bekend dat Mensjikof Dulles binnenlandse vraagstukken zeer twee documenten in het Russisch 1 geslaagd werden opgelost. Er heeft overhandigd. Iwas „reusachtige vooruitgang" President Tito van Zuid-Slavië heeft in een vraaggesprek met C. L. Sulzberger van de New York Times aangedrongen op uit. breiding van de door Polen voor gestelde Europese zone zonder kernwapens. Italië zou in een der. geljjke zone opgenomen kunnen worden. Tito voegde eraan toe, dat Zuid- Slavië zich „indirect bedreigd" voelt door de inrichting van raketbases in Italië en diploma tieke stappen in deze kwestie zal doen. (Tot dusver heeft Zuid-Sla vië het Poolse plan, dat voorziet in een kernwapen vrije zone <]ie alleen Polen, TsjechoSlowakije en geheel Duitsland omvat, onvoor waardelijk gesteund). President Tito weigerde te zeg gen of hij van mening is, dal' het Stalinisme in de Sowjet-Unie en andere Oosteuropese landen nu „dood" is. Hij weigerde ook te spreken over verschillen tussen Zuid-Slavië en de Sowjet-Unie maar zei wel, dat er „een ver- gemaakt in de Russische buiten landse politiek. Verder zei Tito, dat het niet langer nodig is, dat het in 1954 gesloten bondgenootschap tussen Zuid-Slavië, Griekenland en Tur kije een militair karakter heeft omdat Zuid-Slavië zich niet lan ger bedreigd voelt. De Amerikaans-Zuidslavische betrekkingen zijn volgens Tito goed en de afwijzing door Bel grado van verdere Amerikaanse militaire hulp had de samenwer king op andere gebieden niet be- invloed. Volkomen neutraliteit acht Tito niet mogelijk. Tito ontkende, dat Zuid-Slavië Oost-Duitsland erkend heeft on der druk van de Sowjet-Unie. Hoewel het nationale commu nisme niet' bestaat zijn er ver schillende wegen naar het socia lisme, aldus Tito. Van Chroesjtsjef, de leider van de communistische partij in de Sowjet-Unie, zei Tito, dat partij leider Chroesjtsjef denkbeelden aangaande de binnenlandse ont wikkeling in de Sowjet-Unie Er is woensdag te Montreal in Canada op een plaats in een ri vier waar een brug wordt ge bouwd, een kistdam bezweken, waarbij, naar aangenomen wordt, een tiental arbeiders zijn omge komen die op de bodem van de rivier aan het werk waren. Twee of drie arbeiders wisten zich in veiligheid te stellen. Met noordwestelijke winden werd donderdag koude en on stabiele lucht aangevoerd. Er vielen dan ook verscheidene buien sommige vergezeld van onweer, vele van hagel of natte sneeuw. Tijdens deze buien daal de het kwik tot waarden dicht bij het vriespunt. Tijdens perio den van zonneschijn steeg het weer tot ongeveer 6 graden. Noordwestelijke winden wer den in stand gehouden door een uitloper van een diepe depres sie boven de Oostzee. De uitlo per, een trog van Iagedruk, lag donderdagavond boven 't noor delijk deel van de Noordzee. Deze trog bewoog in zuidelijke richting en we verwachten dat deze in de loop van hedenavond ons land zal passeren. Dit houdt in dat het weertype in het alge meen niet veel zal veranderen. Opnieuw buien dus afgewisseld door opklaringen na een nacht met in het binnenland plaatse lijk lichte vorst. In de middag temperaturen als donderdag of iets lager. Alleen de wind gaat na het Officieel is meegedeeld, dat de tweede Amerikaanse kunstmaan niet in zijn baan is gekomen. verdwijnen met Ambtenaren van het Ameri kaanse ministerie van Defensie verwachten, dat het Amerikaanse leger opdracht zal krijgen moge lijk nog dit jaar een raket naar de maan te zenden, aldus meldt de „New York Times" donderdag. De ballistische raket, die hier voor zal worden gebruikt,zal worden uitgerust met een mate riaal, dat bij de slag, waarmee de raket op het maanoppervlak te rechtkomt, een op de aarde zicht baar schijnsel zal geven. De luchtmacht, die ook heeft verzocht om een opdracht tot het zenden van een raket naar de maan, zal zich waarschijnlijk moe ten toeleggen op de ontwikkeling van militaire ruimteschepen, waaronder een bemande aardsa- telliet, aldus de „New York Ti mes". medegedeeld door het' K. N. M. 1. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond TAMELIJK KOUD WEER Enkele hageL of nattesneeuw- buiien afgewisseld door opklarin gen. Matige tot krachtige noord westelijke tot noordelijke wind. Tamelijk koud weer. stoutmoedig genoeg zijn en dat passeren van de trog meer naar hij soepel is op het gebied van de noord tot noordoost en daarmee buitenlandse politiek. President Eisenhower was een man, die de vrede trachtte te bewaren. zal dan geleidelijk aan weer iets koudere lucht worden aange voerd. ZATERDAG 8 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN op onder op onder Mrt 7 7.14 18.29 21.20 7.40 9 7.10 18.32 23.58 9.44 10 7.08 18.34 - - 9.22 v.m. n.m. 3.24 3.51 3.59 426 4.39 5.06 4.49 5.16

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1