J Volle naast gestandaardiseerde melk - boter door margarine - beperkte garantieprijs voor melk f 28,85 Besprekingen tussen Soekarno en Hatta Afgelopen dat ge hoest h, Instorting in Staatsmijn Maurits I Prinses Beatrix op de thuisreis Fuchs' expeditie ABDIJSIROOP DINSDAG 4 MAART 1958 12e Jaargang Nr 4310 DE ONDERHANDELINGEN IN PANMOENDJON Slachtoffers bombardement Painan in februari NEDERLANDSE KOLIBRIE' HELIKOPTER LUCHTVAARDIG NIEUW BOMBARDEMENT OP NOORD-CELEBES Militaire opleiding van scholieren Sjafruddin: „Aanval op Midden-Sumatra leidt tot opstand eldrs" INDONESIË PROTESTEERT TEGEN NEDERLANDSE „ZEEROVERIJ" HONDERDDUIZEND IN STAATSLOTERIJ Zeven mijnwerkers vermist; er is weinig hoop dat zij nog in leven zijn Maximum gewichtsgrens baconvarkens verhoogd De werkloosheid blijft stijgen. HET WEER De wetenschappelijke werkzaamheden van Fuchs' expeditie WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 at. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Be garantieprijs voor melk voor het jaar november 1957/'58 is vastgesteld op 28,85 per 100 kg. Deze garantie geldt slechts voor dezelfde hoeveelheid als tussen november 1956/'57 is afgeleverd n.l. 5.18 miljard kilogram. De re gering wil uitbreiding van de. melkproduktie voorkomen. Voorts is besloten in de naaste toekomst de verkoop van volle melk (3,75 procent vetgehalte) vrij te geven naast de tegenwoor dige gestandaardiseerde melk met 2,5 procent vetgehalte. De volle melk zal ongeveer een dub beltje per liter duurder zijn, dan de gestandaardiseerde, waarop subsidie en prijs zullen worden gehandhaafd. Gestreefd wordt naar ophef fing van 't mengverbod van boter met margarine. Het wordt daar door mogelijk melanges van te bepalen samenstelling op de markt te brengen. Het melkverbruik op de scho len zal met regeringssteun wor den bevorderd. Dit zijn de grondslagen van het' nieuwe zuivelbeleid van minister dr. ir. A. Vondeling, dat verleden vrijdag in de ministerraad is goedgekeurd Voor een en ander moeten nog' nadere regelingen worden getroffen. Over veertien dagen weet de veehouder, waar hij met de garantie aan toe zal zijn. Minister Vondeling, die tijdens een persconferentie bovenstaan de mededelingen deed, verklaar de. dat hij in een nota aan de Eerste en Tweede Kamer een toe lichting op dit nieuwe melk- en zuivelbeleid heeft gedaan, m.ede ter beantwoording van vragen der afgevaardigden Haken, Van der Weyden, Borst en Roemers. In zijn toelichting voor de pers zeide de minister o.m.. dat het hier de eerste beslissingen in het melk- en zuivelbeleid geldt. De nieuwe garantieprijs van 28.85 ligt 0.95 cent per kg lager dan de prijs, die door het Land bouwschap werd gevraagd. De verrekenprijs voor consumptie- melk (altijd op basis van 3,7 per cent vetgehalte) bedraagt dien tengevolge 30.50. De minister gaat er van uit, dat het bedrag dat als gevolg van de melkprijsgarantie dat in het lopende jaar moet worden bijge past niet hoger zal zijn dan in 1956/57 is uitbetaald. Vandaar, dat de garantie geldt voor de ba- sishoeveelheid. De nieuwe verrekenprijs voor eonsumptiemelk zou tot een prijs stijging voor de consument van ongeveer 45 cent per 100 liter ge standaardiseerde melk leiden. Het regeringssubsidie zal echter met dit bedrag worden verhoogd. In de hoop, dat het verbruik van volle melk, waarop geen subsidie wordt gegeven, vrij aanzienlijk zal worden, rekent de regering niet op verhoging van het subsi diebedrag. De regering werd, aldus minis- ster Vondeling, door de grote af- zetmoeilijkheden met ongunstige vooruitzichten in de zuivelsector gedwongen de garantie tot een basishoeveelheid te beperken. Het zal van de afzetmogelijkheden af hangen of in een volgend jaar de ze basishoeveelheid al of niet ver- laagd zal moeten worden. Met het georganiseerde bedrijfsleven zal overlegd worden hoe de be perking verwezenijkt moet wor den. Over het uitwerken van de ga rantie-methode moet nog nader overleg worden gepleegd. Het gaat er om, of deze garantie op basis van de hoeveelheid melk (plas), naar het kwantum melk vet of per ha moet worden gege ven. Daarbij komt de vraag nog of onderscheid in de garantie naar grondsoort noodzakelijk is. Desgevraagd verklaarde de mi nister, dat een lagere garantie prijs dan door het Landbouw schap op grond van kostprijsbere keningen van het Landbouw-Eco- tomisch Instituut werd ge- Taagd, een gevolg is van de overweging, dat de regering geen kostprijsbeleid voert maar een teieid, dat de boer een bepaald tbinimum inkomen garandeert, zodanig, dat voor ondernemer- een grote mate van bestaansze kerheid wordt verkregen. Dit leidt tot andere hantering van kostprijsfactoren als eige- naarslasten, grondrente en „om zet en aanwas" van de veesta pel. Gezien het feit, dat de bij de bestedingsbeperking voorziene hogere pachtnormen eerst per 1 mei a.s. voor eenderde zullen worden verwezenlijkt, dat gemid deld een rentevoet van 4,5 per cent van vermogen als redelijk kan worden aangenomen en dat „omzet en aanwas" wordt bere kend uit de vleesprijzen, die door het Produktschap voor Vee en Vlees dit jaar worden verwacht, is de nieuwe garantieprijs 0,95 cent per kg lager uitgevallen dan de gevraagde. Minister Vondeling meent, dat door dit nieuwe beleid de indivi duele veehouder wordt gecon fronteerd met het feit, dat er te veel melk wordt geproduceerd om lonende afzet te verkrijgen. Het gaat de boer om rendement van zijn bedrijf. De verkoop van volle melk zal enige verlichting kunnen beteke nen voor de te grote hoeveelheid melkvet, die thans tot boter wordt verwerkt en met verlies van de hand moet worden ge daan. De boterafzet kan worden bevorderd door het door de rege ring nagestreefde opheffen van het menggebod met margarine. Landbouwschap en Produkt schap Zuivel hebben daartegen geen bezwaai. De minister ziet zeer wel de be zwaren van de zuivelindustrie in tegen het in de handel brengen van twee soorten melk, doch acht het van belang, dat de keuze van de consument wordt vergroot. De vraag, hoe een melangeprijs de verkoop van koelhuisboter zal be ïnvloeden is ook nog niet beant woord. De melkvoorziening op scho len, een belangrijk punt van volksgezondheid, za! met rege ringssteun sterk worden gesti muleerd. De besprekingen, maandag ge- voerd door de bestandscommissie van Korea over de terugzending van de passagiers van het Zuid- koreaanse vliegtuig, dat op 16 februari in Noord-Korea is ge land, zijn in een impasse geraakt. De Noordkoreaanse secretaris van de commissie verklaarde dat hij niet bevoegd is bepaalde as pecten van de kwestie te bespre ken. Naar zijn mening is de kwes tie van de repatriëring een zaak die door rechtstreekse onderhan delingen met de Noordkoreaanse regering geregeld moet worden. Zoals bekend bevonden zich aan boord van het toestel ook twee Amerikanen en twee West duitsers. CLANDESTIENE ZENDER IN DE VAL Opsporingsambtenaren van de P.T.T. hebben zondag in samen werking met de rijkspolitie te 't Harde (gem. Doornspijk) de clandestiene zender „Nieuw Me xico" opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal is op gemaakt tegen de 19-jarige elek tricien G. J. L. te 't Harde. President Soekarno en oud-vice president dr. Mohammed Hatta hebben maandag in liet Merdeka- paleis te Djakarta opnieuw een onderhoud gehad, dat twee uren heeft geduurd. Volgens radio-Djakarta heeft president Soekarno verklaard, dat hij en Hatta hebben gesproken over de wijze, waarop de huidige vraagstukken, waarvoor Indone sië staat geplaatst, zouden kun nen worden cpgelosf. De president voegde er aan toe, dat tussen hem en Hatta altijd wederzijds begrip bestaat. Radio-Djakarta meldde voorts, dat binnenkort een derde ontmoe ting zal plaats hebben. Na afloop van hun besprekin gen schudden Soekarno en Hatta elkaar voor de journalisten de hand. Soekarno zei tot de ver slaggevers: „Bung Hatta en ik hebben tezamen naar een uitweg uit de moeilijkheden gezocht". Cevraagd naar de onderwerpen van het gesprek, antwoordde de president: „Alles". Op de vraag of zij tot een ge meenschappelijk begrip waren ge lromen antwoordde president Soe karno: „Ja, natuurlijk, want an ders zouden wij vandaag niet bij elkaar zijn gekomen". Volgens een bericht van radio- Padang van maandagavond, zijn er bij het bombardement op Pai nan in februari, het eerste dat door de luchtmacht van de cen trale regering is uitgevoerd, slachtoffers gevallen. Tot nu toe hadden zowel de centrale rege ring als de tegenregering te Pa- dang gemeld, dat er daarbij geen slachtoffers te betreuren zijn ge weest. Na een onderzoek, inge steld door enige ambtenaren van de tegenregering, die een bezoek hebben gebracht aan de gezinnen van de getroffenen, wordt thans bekendgemaakt, dat er op Painan 13 bommen zijn geworpen, van groot en klein kaliber, en dat het bericht van Djakarta radio, dat daarbij geen slachtoffers zouden zijn gevallen, onjuist' was. De te genregering heeft aan de gewon den hulp verleend. Het was gisteren een feestdag voor de „Nederlandse helikopter industrie N.V.": 's middags heeft de directeur-generaal der rijus- luchtvaartdienst. de heer J. V,'. F Backer, het bewijs van luchtwaar digheid van de „Kolibrie-helikop ter uitgereikt. De uitreik'ni ge schiedde in het restaurant van de luchthaven Rotterdam, in tegen woordigheid van verscheidene autoriteiten. De „Kolibrie" zal, naar verwacht wordt, haar Nederlandse bewijs van luchtwaardigheid ook in de Ver. Staten en in Groot-Brit tan te kunnen laten gelden, omdat de beproeving van het toestel met het oog op export gebaseerd was op de eisen die men in de Ver. Staten stelt ten aanzien van het verkrijgen van een bewijs van luchtwaardigheid voor helikop ters. Maandag heeft de radio der opstandelingen in Menado in een uitzending, die te Singapo re is opgevangen, bekend ge maakt, dat zondagmorgen Noord-Celebes is gebombardeerd door vliegtuigen van de lucht macht der centrale regering. Volgens het radiobericht wer den „talrijke personen" slacht offers van „beschietingen met mitrailleurs in het wilde weg". Luchtdoelbatterijen schoten van de grond af, doch het resultaat van hun vuur is niet bekend. Ventje Sumual, de leider der opstandige beweging in Noord- Celebes heeft bekend gemaakt dat hij zal pogen een gewapen de macht te vormen, bestaande uit eenheden van een land macht, een zeemacht en een luchtmacht, om de strijd tegen de centrale regering voort te zetten, aldus radio-Menado, op gevangen te Singapore. Een woordvoerder van de tegen, regering heeft medegedeeld, dat in Midden-Sumatra scholieren een militaire opleiding krijgen „om onze defensie te versterken in geval van een aanval door Dja karta". „Vele andere scholieren hebben de wens te kennen gege ven, zich bij het vrijwilligerscorps te voegen. Na beëindiging van hun opleiding zullen deze scholie ren volledig worden bewapend en over heel Midden-Sumatra worden ingedeeld", aldus de be kendmaking. De premier van het opstandige Midden-Sumatra heeft aan bui tenlandse journalisten medege deeld dat', als de regering te Dja karta wapens van Rusland krijgt, hij aan Amerika zal verzoeken, de tegenregering wapens te leveren. Sjafruddin zeide ook, dat hij met belangstelling een aanval op Midden-Su'matra door Indonesi sche troepen afwachtte, omdat, zeide hij, dit tot opstanden elders in Indonesië zou leiden. STEUN VAN ATJEIISE JCNGEREN IN MIDDEN- SUMATRA. Radio-padang heeft maandag avond gemeld, dat Atjchse jonge ren, die in Midden-Sumatra ver blijven, een verklaring hebben u'tgegeven, dat zij zich achter de regering van Midden-Sumatra scharen. Het gebied van Atjeh zelf heeft nog geen standpunt vastgesteld in de strijd tussen Midden-Sumatra cn de centrale regering. Volgens radio-Padang wordt er in deze verklaring bij de revolu tionaire regering op aangedron gen, om haar doelstellingen te blijven nastreven, voor het bren gen van rechtvaardigheid en wel vaart, en om de republiek Indo nesië voor vernietiging te behoe den. De Indonesische regering zal krachtig protesteren bij de Ne derlandse regering tegen de „daad van zeeroverij", welke de vorige week werd bedreven door het Nederlandse oorlogsschip „Drenthe", toen dit de aan de K. P. M. toebehorende „Kasim- bar" in de Indonesische wateren in beslag nam. Dit werd maandag bekendge maakt' door de secretaris-gene raal van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, Suqito Kusumo- widagdo. Het hoofd van de Nederlandse diplomatieke missie in Djakarta, de heer A. H. Hasselman, heeft maandag een bezoek gebracht aan het ministerie van Buiten landse Zaken, doch hij was, naar werd vernomen, niet door de mi nister van Buitenlandse Zaken ontboden. Noch door het ministerie van Buitenlandse Zaken, noch door de Nederlandse missie werd een verklaring uitgegeven, doch naar verluidt had het bezoek betrek king op de „Kasimbar"-affaire en bracht de heer Hasselman een bezoek aan het hoofd van het di rectoraat Europa van het minis terie, Lapian, op instructie van zijn regering. Suwito noemde de aanhouding van de „Kasimbar" door het Ne derlandse oorlogsschip een „daad van zeeroverij, die niet alleen 'n schending is van de Indonesische zeewetten, doch ook van de hu manitaire grondbeginselen". Het dwingen van de passagiers van de „Kasimbar" om naar een be stemming te gaan, waarheen zij niet wensten te gaan, was een schending van de mensenrechten, aldus Suwito, die daaraan toe voegde, dat de Indonesische re gering de terugzending van de passagiers „en van enige leden van het Indonesische leger" zal eisen. Tenslotte zeide Suwito, dat de regering ook vergoeding voor alle schade zal eisen. Gistermorgen is in de 538ste Staatsloterij, vierde klasse bij de trekking voor de negende lijst de prijs van 100,000,gevallen op het lot nr. 8670. Series van dit lot zijn verkocht in Leeuwarden, serie A; Amster dam serie B; Soestdijk serie C; Dordrecht' serie D; serie E ge deeltelijk in Amsterdam en Rot terdam en serie F te 's-Graven- hage. De kinderen be gonnen toen m'n man Stop! dacht ik en haalde een fles Abdijsiroop. Drie maal per dag een lepel en heus, het was meteen afgelopen met dat gehoest. Gelukkig.je weet maar nooit, wat er uit voort kan komen! De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen de ziektekiemen. (AKKER SIROOP) Gistermiddag omstreeks 5 uur uur is in de Staatsmijn „Maurits" te Geleen onverwacht een gedeel te van een kolenpijler ingestort. Beze pijler is gelegen tussen de 391 en de 455 meter verdieping. Van de 45 mijnwerkers, die in de pijler werkzaam waren, worden thans zeven vermist. Het betreft hier mijnwerkers van verschillende nationaliteit, waaronder 3 Nederlanders. Ovpr hun lot bestaat nog geen zeker heid. Onmiddellijk zijn alle pogingen in het werk gesteld om de ver miste mijnwerkers te bereiken. Volgens niet bevestigde berich ten zijn de buitenlandse slacht offers twee Italianen, één Engels man en een Pool. Nadere gegevens over deze slachtoffers ontbreken. De pijler, waarin de slachtoffe s Wegens de gewijzigde situatie op de varkensmarkt heeft het produktschap voor vee en vlees besloten op zo kort mogelijke termijn de maximum gewichts grens voor baconvarkens tot 70 kg te verhogen. Met ingang van maandag 3 maart 1958 kunnen tot nader order varkens met een koud ge slacht gewicht van 63 t/m 70 kg tot bacon worden verwerkt. En zo was dan gisteren, wel haast onopgemerkt en in ieder geval veel te vlug, de laatste dag van het bezoek van Prinses Bea trix aan Suriname aangebroken. De aanwezigheid van de Prinses in het paleis en haar standaard aan de vlaggemast, is voor de bewoners van Paramaribo bijna „gewoon" geworden. Zo gewoon, dat het' vreemd zal zijn, wanneer vandaag dit alles is afgelopen. De Prinses was snel opgenomen in de Surinaamse gemeenschap, dank zij haar gave, onmiddellijk mensen voor zich in te nemen en men zal haar hier node missen. De dag 'begon met een militaire plechtigheid, namelijk het uit reiken van het nieuwe vaandel aan de troepenmacht in Surina me op het Gouvernementsplein. Later op de morgen opende Prinses Beatrix onder grote be langstelling de nieuwe crèche-in richting, waar kinderen opgeno men worden van moeders, die overdag haar bezigheden elders hebben) aan de Gravenstraat. De minister van Sociale Zaken, de heer P. Kolader, richtte een wel komstwoord tot Prinses Beatrix. Ook de gouverneur hield een korte toespraak. Hierna verklaar de Prinses Beatrix de „Koningin Juliana crèche" voor geopend door de schoolbel te luiden. Op verzoek van de fotografen hei- haalde H. K. H. deze handeling, hartelijk lachend. Zij werd spon taan en langdurig toegejuicht, in het bijzonder door de fotografen. Bij het vertrek omringde het publiek de auto, waarin de Prin ses had plaats genomen, zodat de weg met grote moeite kon wor den vervolgd, onder luid gejuich, en „Oranje Boven" en „Leve de Kroonprinses' werkten, zou zijn ingestort over een lengte van ongeveer veertig meter. Het zou een pijler zijn in een pas aangeboorde steenkool laag. Hedennacht te één uur werd van de zijde van de Staatsmijnen meegedeeld, dat er weinig hoop is, dat er onder de slachtoffers nog overlevenden zullen worden aangetroffen. Het eerste slacht offer hoopte men te ongeveer 2 uur te bereiken. Het zal nog ge ruime tijd duren vóór men de volgende slachtoffers kan berei ken. In geen geval zal dit vóór hedenochtend zijn. Het aantal werklozen, dat voor een werkloosheidsuitkering in aanmerking komt, is volgens het bureau voor werkgelegenheids- zekerheid van het Amerikaanse departement van Arbeid in de week tot 15 februari met 158.000 gestegen tot 3.130.000. Dit is het grootste aantal, dat ooit bij dit bureau is geregis treerd. Het bureau is in 1938 be gonnen mei het registreren van werklozen, die voor een werkloos heidsuitkering jn aanmerking ko men. Een jaar geleden waren bij het bureau 1.759.000 werkloze, ingeschreven. Maandag breidde een nog in betekenis toenemende rug van hogedruk zijn invloed over het Noordzeegebied uit. Het bracht ons rustig weer. Maar de zwak ke noordelijke winden dreven wolkenvelden van de Duitse Bocht uit over ons land en ver hinderden het doorkomen van de zonneschijn. De temperatu ren liepen op tot omstreeks 7 graden in het zuiden van het land en tot omstreeks twee gra den in het noordoosten van het land. In de avond kwam het vooral In het noorden tot mistvorming. Bij aankomst in de crèche wa- Ook vandaag zal dit hogedruk- ren H. K. H. bloemen aangeboden gebied het weer bij ens beheer- door een meisje, dat bij het be- sen. De kans op onklaringen zoek van Koningin Juliana in neemt toe, waardoor ook de mid- 1955 in de crèche nog baby was dagtemperaturen wat hoger kuil en toen met H. M. de Koningin nen oplopen dan maandag het geval was. De wind blijft aan was gefotografeerd. Hieina werd nog een kort be- yarakelijk veranderlijk, langs de Dr. Vivian Fuchs en zijn man nen zijn maandag, voor het eerst in weken fris geschoren en ge wassen, begonnen met het uitzoe ken van dat deel van hun uitrus ting dat zij mee naar huis zullen nemen. Er ontstond maandagoch tend wel even wat vertraging, doordat Fuchs en de anderen, zonder baard en lange haren, on herkenbaar waren en zich overal opnieuw moest gaan voorstellen. Één van de Britse expeditie leden. Geoffrey Pratt, heeft ver klaard, dat uit de onderzoekingen gebleken is dat de Zuidpool wel degelijk een continent is en geen archipel die onder 'n ijskap schuil gaat. Dit was uit de onderzoekin gen onderweg gebleken. Nergens lagen de rotsen beneden zeepcil, zei hij. De belangrijkste wetenschap pelijke taak van Fuchs' expeditie is het meten van de dikte van het Poolijs geweest om de aard van de eronder gelegen rotsbodem vast te stellen. H'er nauw mee verbonden was het zoeken naar bewijzen van de theorie, dat het Zuidpoolgebied csn voortzetting van het Zuid- Amerikaanse Andesgebergte is en van de theorie dat het vaste land van de Zuidpool bestaat uit twee delen. Verder zijn geologische onder zoekingen gedaan. In het Theron- gebergte aan de Zuidamerikaanse kant van het Zuidpoolgebied is steenkool gevonden. Er zijn weerkundige metingen verricht en men heeft gegevens verzameld over de wrijving tus sen materialen en sneeuw. Aan de hand hiervan kan worden vast gesteld wat de gunstigste uren van de dag zij.n voor reizen door een sneeuwgebied en well-: mate riaal het geschikst is voor vlieg tuigski's. Ook heeft men een proef geno men met twee verschillende voed- selregimes voor de ontdekkings reizigers, bepaalde kleding op haar geschiktheid getoetst en spe ciale brandstof voor de sneeuw - voertuigen beproefd. zoek gebracht aan het Hindo- st'aanse weeshuis „Sanathan Dharm.' op de vroegere plantage hermitage. Hier, waar de geno digden hoofdzakelijk uit Hindo- stanen bestonden, waren onder meer aanwezig H. Shriemisier, voorzitter van de gemeente en diens vader Pandit Bh. Shriemi sier. voorzitter van de priester raad. Na de lunch in besloten kring in het gouvernementshuis maak te Prinses Beatrix zich gereed voor de terugreis naar Neder land en om precies kwart over drie reden de auto's voor en kwam voor het laatst de gehele paleiswacht in het geweer. Voor het paleis hadden velen zich verzameld om afscheid van de Prinses te nemen en ook over al langs de kant van de weg ston den groepjes en groepen mensen om Prinses Beatrix een behou den thuiskomst te wensen. De afscheidsplechtigheid op Zanderij was kort. De Prinses in specteerde voor de laatste maal op Surinaamse bodem de ter harer ere aangetreden erewacht. En toen kwam het pgenblik dat Prinses Beatrix en haar uit Ne derland meegekomen gevolg met een laatste handdruk afscheid nam. Tot het allerlaatste besluit werden de volksliederen gespeeld, een laatste groet en terwijl een zichtbare ontroering zich van allen meester maakte, klapte de deur van het K.L.M.-toestel dicht en taxiede de machine naar het begin van de startbaan. De aan wezigen reden in hun auto's 'met snelle vaart of renden nog naar het begin van de startbaan om, nu dan toch werkelijk voor de allerlaatste maal wuivend af scheid te nemen van hun geliefde Prinses Beatrix. Hiermede was een onvergete lijke reis, een bezoek dat uiter aard een geheel ander karakter had dan dat wat H.M. de Konin gin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden in 1955 brachten, maar dat zeker een even grote indruk heeft ge maakt. Waddenkust later zuidwestelijk en zwak tot matig. medegedeeld door het K. N. M. I.. geldig tot dinsdagavond. Droog. Droog weer met aanvankelijk veel bewolking en hier en daar mist. Later opklaringen. Weinig wind, maar later langs de Waö- denkust matige zuidwestelijke. In het algemeen iets hogere temperaturen. BIJ WOENSDAG 5 MAART. v.m. n.m. Dreskens 1.18 1.42 Terneuzen 1.53 2.17 Hansweert 2.33 2.57 Walsoorden 2.43 3.07 ZON MAAN op onder op onder Mrt. 5 7.19 18.25 18.32 6.43 6 7.17 18.27 19.56 7.12 7 7.14 18.29 21.20 7.40 9 7.10 18.32 23.58 8.44 10 7.08 18.34 9.22

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1