Binnenlands nieuws SPORTNIEUWS RADIO? Eric de Noorman - De ontembare Gemeenteraadsvergadering van Sas van Gent nieuws laze £e ls Wat brengt de VOETBAL AGENDA ATHLETIEK BILJARTEN Gemeente Terneuzen BURGERLIJKE STAND. LOOP DER BEVOLKING rond door g heeft ge- schriftelijke :ede-Kamer- ïeel inzake Belgen, kennis ge antwoord, ties in de vooral in ons land idbouwgron- re bedoelin- opgekocht Belgische ter beschik- Derichten is et overgaan in handen gedurende belangrijk rkomt dan In de be- nad de mi- ling gevon- c naar de lijke verko- n. Zodra de gt, zal hij ededelingen de economi- ilgië, Neder- :g acht' ,de ;e vrijheid ït kopen en enlands on- ongezond anneer deze ge gevolgen rdoor de le en der part aar zouden ian zou dit ;n. regering be- s voor zover g daartoe ït over mid- nde vrijheid ken. Mocht •zoek een on- ing blijken, :enst emming inden naar i worden ge net hoofd te gbouw. it een grote neming een een geperfec- /an montage- l een gebouw ïn, dat vijftig )ien. Er wordt :rkt. op zeventien Zaterdag zijn aan de nieu- gedragen. De zien van cen- :amerflat be- r 1.6 miljoen n). •n, waaronder wjet-Unie, ko- het nieuwe Een fabriek heeft al aan or 170 wonin- herpt strijd thenderij. ing en de ge- vVarschau zijn innen tegen de d.w.z. open en het plegen is voortaan ireet wordt ge- tregelen geno- ikverbruik te aantal slijte- 0 procent ver- ntines van fa- aan geen wod- ■erkocht. het aanvallen an of het ge- ;s of boksbeu- ïvecht zijn ver- ementsleden .elfmoord. van het Britse partijen beho- notie getekend, •dt aangedron- en poging tot ieer als straf- and zullen wor- dat de huidige zelfmoord geen effect heeft en ittingen der ge- piegelt. n Binnenlandse de vorige week an de wet uit. eindigende op •t 1958, werden irkaarten inge- ser F. DE COO- 13, Terneuzen. ïleverde kaarten n toeslag van ird. winkelier Donderdagavond kwam de Sas- se raad in vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de Stichting Luchtverbinding Zws- Vlaanderen met een verzoek om 0,06 per inwoner subsidie te verstrekken. De burgemeester deelde mede, dal men altijd deze verbinding V i zeerste heeft toegejuicht me de ook om te demonstreren hoe moeilijk de verbindingen van Zeeuws-Vlaanderen met overig Nederland zijn. Hoewel men eni ge reserve kan maken over het rendement, van deze verbinding a -lyiseren B. W. toch deze sub sidie te verlenen. De heer Stevens vroeg hoe het n i zit met de Kamer van Koop handel. Deze instantie vroeg voorheen de subsidie aan. Komt deze nu ook niet om een subsidie vragen? De burgemeester merkte op dat de Kamer van Koophandel de aanloop is geweest voor deze verbinding. Ook de heer De Groff zou wil len weten of de Kamer van Koop handel achter deze Stichting staat. De burgemeester kan de heer De Groff hierover gerust stellen. Daar een dergelijke post reeds op de begroting voorkomt, ging het de raad gemakkelijk af om de gevraagde subsidie te ver lenen. Naar aanleiding van een twee tal brieven van het Provinciaal Bestuur van Zeeland betreffende de Kinderbijslagverordening, waaraan zij haar goedkeuring niet kan verlenen, deelde de voor zitter mede, dat aan deze kwestie niet veel meer te doen is en men de rijksregeling heeft te aan vaarden. Enkele raadsleden, waaronder de. heer De Maaijer, zouden wel eens willen weten wat de finan ciële konsekwenties zijn. De heer De Maaijer had deze inlichtingen willen vragen bij het inzien der stukken, maar aangezien noch burgemeester noch secretaris aanwezig waren en het de amb tenaren verboden is inlichtingen te verstrekken, moet hij nu in de raad deze vraag stellen. De burgemeester antwoordde dat er voor Sas van Gent geen financiële konsekwenties aan ver bonden zijn, maar dat er gemeen ten zijn waar de ambtenaren 111 verband met hun leeftijd en kin dertal er schade van kunnen on dervinden. Vervolgens kwam een groot aantal verificatierapporten aan dé orde. De heer De Maaijer heeft bemerkt, dat er een open slaande post is van de Poelpolder groot ƒ26.000. Hij vernam gaarne wanneer deze polder deze schuld Aan de P.Z.E.M. wordt een band hiermede, of het de bedoe- DINSDAG 4 MAAKT. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7,10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 3 00 Gym. v. d. vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 -Vaterstanden; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 V. d. kleuters; 11.00 lachte muz.; 11.30 Alt en piano; 12,00 Orgel en piano; 12.20 Rege- Ingsuitzending; 12.30 Meded. v. land. en tuinbouw; 12.33 Dansmu ziek; 13.03 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Strijkorkest; 13.55 Beursber.; 14.00 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Viool en pia no; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Jazzmuz.; 8.00 Nws; 18.15 Act.; 18.30 Cau serie; 19.00 V. d. kinderen; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Vrouwen koor; 19.25 Gitaarsp.; 19.45 Film- p aatje; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Rep. v. h. bezoek v. Prinses Beatrix a. d. West; 22-15 Iperafacetten22.55 Caus.; 23.00 Nieuws; 23.15 Beursber. te New York; 23.16 New York calling; 23 21 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7 10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 8 50 Voor de vrouw; 9.45 Caus.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gr.; Ji .30 Schoolradio; 10.50 Gram.; 11.00 V. d. vrouw; 11.30 School radio; 11.50 Caus.; 12.00 Middag- Klok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en 't'ath. nws; 13:20 Gram.; 13.30 Dansmuziek; 14.00 Pianorecital; 14.25 Gram.; 14.30 Voor de vrou wen v. h. platteland; 14.40 Ka- merork.; 15.30 Metropole orkest; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Zie lenlof; 17.40 Beursber.; 17.45 Re- geringsuitz.; 18.00 Lichte muz.; i8.20 Caus.; 18.30 Lichte muz.; 18.50 Vragenbeantw.; 19.00 Nws; 19.10 Comm. op het nws; 19.15 Chansons; 19.35 Gr.; 19.45 Act.; 20.00 Lijdensmeditatie; 21.00 Ra dio Philh. ork.; 22.10 Pianokwin tet; 22.50 Caus.; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.15 Pianospel; 12.30 Weerber-; 12.o5 'ruinbouwkron.; 12.40 Pianoreci tal; 13.00 Nws; 13.15 Gr.; 14.00 fhoolradio; 15.45 Gram.; 16.30 °ymf. muz.; 17.00 Nieuws; 17.10 -Barok-ens.17.45 Boekbespr.; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor r'c sol laten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram 19.50 Caus.; 20.00 Radio kroniek; 21.00 Gram.; 21.15 Om- roepork.; 22.00 Nws; 22.15 Ka mermuziek; 22.55 Nieuws zal betalen en of er rente vergoed moet worden. De burgemeester antwoordde dat de Poelpolder voor aflossing van deze schuld zelf een lening moet sluiten. Deze lening moet eerst goedgekeurd worden door de ingelanden en daarna door G. S. gesanctioneerd worden. Bij het verificatierapport van de woningbouwvereniging „Sas van Gent" is gebleken, dat er re keningen werden aangetroffen zonder dat de opzichter hieraan zijn goedkeuring had verleend, kwitanties waarop teveel aan ze gel werd geplakt en een rekening die niet voor voldaan was ge tekend. De heer De Maaijer merkte op, dat er wel een heel slordige administratie wordt ge voerd en adviseerde 'B. en W. hieraan de nodige aandacht te be steden. Vervolgens werden aangeno men z.h.s.: Voorstel tot verlening voor schot op de gemeentelijke ver goeding overeenkomstig artikel 101 der L. O.-Wet. Voorstel tot verlening voor schot op de gemeentelijke vergoe ding overeenkomstig art. 101 der L.O.-wet 1920 ten behoeve van de bijzondere scholen over 1958; Vaststelling voorschot vergoe ding voor vakonderwijs nuttige handwerken overeenkomstig art. lOlbis, 5e lid, der lager onderwijs wet 1920 over 1958; Voorstel tot het verlenen van de tegemoetkoming als bedoeld in art. 13 der L.O.-wet 1920 aan een aanvrager; Voorstel tot vaststelling van de vergoeding als bedoeld bij art. 75, 3e lid, der kleuteronderwijswet voor de bijzondere kleuterscholen in de gemeente over 1957; Voorstel tot vaststelling voor schot vergoeding ingevolge art. 75, 4e lid, der kleuteronderwijs wet van het bedrag per lokaal en per kleuter voor de bijzondere kleuterscholen in de gemeente voor 1958; Voorstel tot vaststelling van de vergoeding als bedoeld in art. 127 van de kleuteronderwijswet voor de bijzondere kleuterschool aan de Zandstraat voor de jaren 1956 en 1957 en van het voorschot voor het jaar 1958. Het volgende agendapunt was een voorstel tot instellen van be roep bij H. M. de Koningin tegen de onthouding van goedkeuring van de artikelen 5 en 9 der bebou wingsvoorschriften uitbreidings plan in hoofdzaak „Zandstraat", uitgesproken in het besluit van Ged. Staten van Zeeland en Haar te verzoeken onder vernietiging van het omstreden gedeelte van die uitspraak, alsnog goedkeu ring aan genoemde artikelen te verlenen. De burgemeester deelde de raad mede, dat de gemeente be naderd werd door een lid van G S. om over deze kwestie nog eens te praten. De moeilijkheid is ech ter dat men slechts een maand de tijd heeft om in beroep te gaan. B. en W. adviseren de raad om toch in beroep te gaan en ook met G. S. te praten. Als deze be sprekingen resultaat opleveren kan men het beroep altijd nog in trekken. De raadsleden gingen hiermede akkoord. Door het niet aanvaarden van zijn functie wordt de heer A. Ranschaert in de commissie tot wering van schoolverzuim ver vangen door de heer H. Stevens. De burgemeester kon de ver heugende mededeling doen dat men voor een kasgeldlenin„, groot 300.000 tegen een rente van 5 per jaar, al een geld schieter voor dit bedrag heeft ge vonden. Ook hiermede ging de raad aK- koord. De voorzitter deelde vervolgens mede dat Sas van Gent uit de voorkeurslening Rentespaarbrie- ven 1957 in totaal ƒ75.810 ont vangt en uit de eerste Nationale Woningbouwlening 1957 71000 50.000 121.000. Het eer ste bedrag is bestemd voor con solidatie der vlottende schuld, het tweede bedrag'voor het bouw- rijp maken van bouwgronden. De heer De Groff opperde het voorstel om een protest te laten horen omdat Zeeland zo weinig woningen zijn toebedeeld. Ande re Zeeuwse gemeenten gingen hierin reeds voor. De raad ging unaniem akkoord met dit protest. Er zal in de vorm van een motie een protest wor den gericht aan de minister van Volkshuisvesting en Wederop bouw. stukje grond in erfpacht gegeven voor het bouwen van een trans formatorhuisje aan de Singel- straat-Paul Krugersdreef., Aan de Plataanstraat wordt grond in erfpacht gegeven aan de gebr. Claeyssens voor 2 woonhui zen en aan L. van de Vijver uit Zelzate voor 4 woningen. De heer Bockstael informeerde naar de voorgevels van de wo ningen van de fa Claeyssens. Volgens de burgemeester wordt de voorgevel iets anders dan van de andere woningen. Van de Ned. Spoorwegen wordt een strookje grond aangekocht aan het Stationsplein. De heer Colsen vroeg in ver- ling is nu deze weg te verharden. Dit blijkt inderdaad het geval te zijn. Bij de rondvraag werd door de heer De Maaijer naar de onder gelopen landerijen aan de Pla taanstraat geïnformeerd. Medegedeeld werd, dat hier over nog wordt onderhandeld met de C.S.M. De heer De Braai informeerde naar de plannen van de nieuw te bouwen openbare school. Volgens de burgemeester kan dit bestedingsklaar worden ge maakt en moet men daarna af wachten op het beschikbaar stel len van gelden. WATER BREEKT DOOR KEERKADE IN NIJMEGEN De Waal bij Nijmegen is op twee plaatsen van de stenen keerkade, welke de benedenstad moeten beschermen tegen het hoge water als de hoofdkaden overstroomt zijn, doorgebroken. Het water stond reeds meer dan lVs meter op de kade. In de keerkade zijn twee openingen, die leiden naar de Grote straat en achter de Vismarkt, afgedamd met houten schuttingen en daar tussen gestorte mest, welke wa- terkerend is. Eén van deze dam- wanden werd eerst overspoeld en brak daarna door. Het gevolg hiervan is dat een deel van de Steenstraat, van de Grote straat en achter de Vismarkt over stroomd zijn. De inwoners onder vinden veel last van het water. Zondagmorgen werd evenwel val gemeld van de Waal. VERDUISTERING IN NIJMEGEN. De politie te Nijmegen heeft aangehouden een 33-jarige ver zekeringsagent uit Nijmegen die er van wordt verdacht 5000 te hebben verduisterd. Tevens on derzoekt de recherche of de ver dachte ook rekenihgen vervalst heeft. VERMISTE VERTEGENWOORDIGER HEEFT ZICH AAN VERDUISTERING SCHULDIG GEMAAKT De korpschef van politie van de Haarlemmermeer verzocht een dezer dagen bekend te wprden ge maakt met de verblijfplaats van de 26-jarige I. de K., ean ver tegenwoordiger uit Nieuw-Ven- nep, die maandag j.l. zijn woning met zijn auto had verlaten. Het bericht vermeldde dat' een ongeluk gevreesd werd. Later kreeg de politie bericht .dat er inderdaad een ongeluk was ge beurd met de vertegenwoordiger Hij was n.l. met zijn auto in Lisse tegen een boom gereden en was licht gewond. Intussen had de po. litie de mededeling gekregen dat de man zich aan verduistering van 5000 gulden had schuldig ge maakt ten nadele van een coöpe ratie in de Haarlemmermeer. De man is naar Hoofddorp overge bracht' en in arrest gesteld. DIRECTEUREN VAN METAAL SMELTERIJ IN ARREST Vrijdag heeft de officier van Justitie te Utrecht, mr P. J. V. Roscam Abbing, twee van de drie en dat de winst, verkregen om door goed vakmanschap minder gewichtsverlies te bereiken, aan de N.V. toekomt. De derde directeur is niet in ar rest gesteld omdat deze pas kort in functie is en om het bedrijf te kunnen voortzetten. INSPECTEREN OM TE STELEN. De Amsterdamse politie heeft een dezer dagen een 36-jarige bankwerker aangehouden, die in het bezit bleek van een legitima tiebewijs van een sanatorium, waarmede hij zich in diverse pen- sions toegang had weten te ver schaffen om z.g. te inspecteren of de kamers voldoende werden geventileerd. Na zijn bezoek ble ken telkens verscheidene voor. werpen uit de kamers te zijn ont'. vreemd. BEURSOMZETTEN IN FEBRUARI De omzet in obligaties op de Amsterdamse effectenbeurs heeft zich in februari op een hoger ni veau bewogen dan in januari. De ze omzet bedroeg n.l. 55.618.861 tegen ƒ51.482.795 in januari. De aandelenomzet kwam op een iager peil en beliep 27.159.774 (januari ƒ33.858.209). Voorts ver wisselden 10.615-certificaten van Amerikaanse shares van eigen- naar (12.218). In de maanden januari/febru ari 1958 is voor 107.101.659 aan obligaties, 61.017.983 aandelen en 22.833 stuks „Amerikaantjes" omgezet, vergeleken met resp. 82.760.598, 64.670.437 en 27.53 3 in dezelfde periode van 1957: Het A.N.P.-C.B.S. algemene in dexcijfer (basis 1953 100) is in februari achteruitgelopen van 183.51 per 3 maart tot 175.21 per 28 februari. OOK ADRES VAN KRUIDENIERS OVER GENEES MIDDELENVOORZIENING Na de federatie van drogisten bonden, die reeds een adres over het wetsontwerp geneesmiddelen voorziening aan de Eerste en Tweede Kamer -heeft gezonden, heeft nu ook het „Contact der drie bedrijfsvormen in de levens middelenbranche" bezwaren en wensen betreffende het wetsont werp in een brief aan de beide Kamers der Staten-Generaal ken baar gemaakt. Men bepleit' in de brief nadruk, kelijk dat de gelijke positie van drogisten, kruideniers en even tuele andere detailverkopers van VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN ExcelsiorFeijenoord 11; PSVSpel. Enschedé 4—4; Eind hovenFortuna '54 22; VVV— FC Leverkussen 31. HulstTerneuzen 52 Hulst en lerneuzen speelden gisteren een oefenwedstrijd, die vooral in de eerste helft van bei de zijden aantrekkelijk voetbal te zien gaf. Hulst had op de links buitenplaats de oud-Goesspeler Rob Moens opgesteld, die zeer voldaan heeft. Na 15 min. gaf Neefs de bal door aan Moens. die de score opende (10). Kort hierop volgde een mooie combina tie tussen Moens en De Bloei:, welke door laatstgenoemde in 'n doelpunt werd omgezet (2.0), Na een half uur had de thuisclub wederom succes. Ditmaal middels Sam Jansen, die met een ver en hoog schot het derde doelpunt aantekende. Even voor de rust scoorde dezelfde speler nogmaals (4—0)'. Na de rust zakte de thuisclub iets af. Het spel golfde nu meer op en neer. Na 20 minuten zette Sandrini de bal voor het doel, waarna de toegesnelde Wisse] de bal in het net schoot (41). Toen er een half uur was gespeeld maakte Moens er 51 van dooi de bal onhoudbaar langs doelman Doorns te schieten. Doorns kwam even later in botsing met Aude- naerde en 'moest helaas met een gebroken sleutelbeen het veld verlaten. Kort voor het einde slaagde Terneuzen er nog in de achterstand tot 52 te verklei nen door Van Houcke. AxelSteen 32 Los van het feit, dat de KNVB alle competitievoetbal in verband met terreinsomstandigheden had afgelast, hadden Axel en Steen toch reeds eeider in de week een v riendschapp-eiijke wedstrijd vast gesteld. Het is een matig partijtje voet bal geworden, waarin men soms aardige combinaties kon zien en waarin beide partijen elkaar niet veel toe gaven. Ee ruststand was 31 en toen scheidsrechter Mos het eindsig naal gaf had Steen de achter stand verkleind tot 32. WANORDELIJKHEDEN BIJ SHS—SPARTA. De vriendschappelijke wedstrijd tussen Scheveningen Holland Sp. en Sparta, die zondagmiddag vóór 9.000 toeschouwers op Hout- rust werd gespeeld, is met wan ordelijkheden geëindigd. Ongeveer 6 minuten voor tijd sprongen vele toeschouwers, veel al jongeren, na een overtreding tegen de Hagenaar Wim Zwarts op het veld en wilden scheids rechter Jelders te lijf gaan. De arbiter moest in bescherming worden genomen door enkele spelers, terreinknecht Van Duijn directeuren van de NV Alcu-me"- geneesmiddelen en verbandmid- taaJ een smelt- en 'raffineerde- ?^en' drijf in het bij Utrecht gekomen d^ Jidregssant kJde! lui en "in hThtent^eS op niers verkopen ver beschuldiging van fraude bij' het j»kte Senees- en verbandmidde- afwerken van een contract met het directoraat materieel land macht tot het omsmelten van ge weerhulzen in blokken messing. Volgens mededeling van de of ficier van Justitie heeft de N.V., die sinds 1954 dit omsmelten ve-- richt, het rijk in die tijd voor ca 70.000 benadeeld. Volgens het contract mocht voor het omsmel ten ten hoogste 3 procent ge wichtsverlies in rekening worden gebracht. De smelterij bracht in de vier jaren van de werkzaam heden ook steeds de volle drie procent gewichtsverlies in reke ning, terwijl het werkelijke ver lies aan gewicht minder was. Een in april 1957 ontslagen werkne- len. Daarbij is gebleken, volgens het economisch instituut voor de middenstand, dat de omzet' der drogisten voor 35 procent bestaat uit verpakte genees- en verband middelen. De samenstelling van het overige assortiment van de drogisten 'blijkt voor een belang rijk deel te bestaan uit dezelfde artikelen als dat van de kruide niers. (Wasmiddelen, toilet'arti- kleen enz.) De organisaties (vereniging van grootbedrijven in levensmid delen, Nederlandse verbruiks coöperaties, algemene Nederland se kruideniersbond, Nederlandse Katholieke kruideniersbond en mer heeft de zaak aan het rollen Christelijke kruideniersbond) ver- gebracht. De gearresteerde directeuren N. L. J. W. uit Zeist en J. M. van D. uit Leidschendam stellen zich op het standpunt dat de betref fende clausule in het contract voor tweeërlei uitlég vatbaar is zoeken nu er tegen te willen wa ken dat de Wet Geneesmiddelen voorziening mede dienstbaar wordt gemaakt aan het belang van enige groep detailverkopers van genees- en verbandmiddelen, niet zijnde ur- of ua-artikelen. MAANDAG 3 MAAKT. TERNEUZENLuxor-Theater 8 uur: „Funny Face". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Handelaren in meisjes". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „De zoon van Anna". DINSDAG 4 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Satanseiland". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Handelaren in meisjes" SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Kinderleed". en de politie. In zijn shirt was in middels echter een flinke scheur gekomen. Toen de heer Jelders Tater de strijd wilde hervatten ontstonden er opnieuw moeilijk heden. Hij staakte daarop het duel. Sparta leidde met 10. Aan het incident was halverwe ge de tweede helft een gebeurte nis vooraf gegaan, waardoor de tot op dat moment uiterst aan trekkelijke wedstrijd zeer „ge prikkeld" werd. De linksbuiten van SHS, Jan Huntink, werd na melijk in vrije scoringspositie door een der Rotterdammers in het strafschopgebied dusdanig ten val gebracht, dat hij zijn sleu telbeen brak. Scheidsrechter Jel ders bestrafte de overtreding niet. Huntink werd ter behande ling overgebracht naar het zie kenhuis „De Volharding" te Den Haag. Hij zal dit seizoen waar schijnlijk niet meer kunnen spe len. HET JEUGDTORNOOI VAN DE EUROPESE VOETBAL UNIE Zondagmorgen is op het bonds- bureau van de Koninklijke Belgi sche Voetbalbond te Brussel de loting voor het jeugdtornooi van de Europese Voetbal Unie (het vroegere FIFA-jeugdtornooi), dat van 2 tot 13 april a.s. te Lu xemburg wordt gespeeld, gehou den. De negentien deelnemende teams werden ingedeeld in vier poules. In elke poule wordt een halve competitie afgewerkt. De winnaars gaan over naar de hal ve finales, die op 11 april a.s. worden gehouden. De strijd om de derde en-vierde plaats werd vastgesteld op 12 april en de fi nale op 13 april a.s. Het resultaat van de loting was, dat Nederland met Roeme nië, Griekenland, Hongarije en Turkije werd ingedeeld in poule C. Op 2 april komt Nederland uit tegen Hongarije. BELGIE—DUITSLAND 0—2 De gisteren te Brussel gespeel de landenwedstrijd BelgiëDuits land is geëindigd in een 2—0 zege voor de Duitsers, nadat de rust was ingegaan met een 10 voor sprong van de Duitsers. NIEUW TERREIN V.V. SPUI De grasstand van het nieuw in gezaaide terrein der v.v. Spui is van dien aard, dat (onvoorziene omstandigheden voorbehouden) bij het nieuwe seizoen dit terrein reeds in gebruik zal worden ge nomen. Voor dc verdere inrichting van het kleedlokaal enz. is men druk bezig een bazar te organiseren, welke tijdens de a.s. Paasdagen in de oude sehoolzal worden ge houden. Door de buurtbewoners van Spui, Magrette en Schapen bout werd een flink geldbedrag bij elkaar gebracht, terwijl ver schillende winkeliers in Axel en Terneuzen vele artikelen ter be schikking stelden. De firma Borghstijn te Ter neuzen zal zorgdragen dat aan de standen de speelgoederen eij ge bruikt voorwerpen steeds worden aangevuld, terwijl de firma Van Strien- de Koning voor de aan vulling der versnaperingen zal zorgdragen. L"e geluidsinstallatie wordt ver- zergd door de heer Flipse te Sluiskil, zodat,de Paasdagen voor Spui en omgeving wel een fees telijke drukte zullen meebrengen. HEIN CUJË NEDERLANDS CROSS KAMPIOEN Zondagmiddag is te Breda het kampioenschap van Nederland cross gehouden. Winnaar werd de Middelburger Hein Cujé, die het 14.1C0 meter lange parcours i.i 18 min. 40 sec. aflegde. Het clubkamj: ioenschap van Nederland werd behaald door het. Bredase Sprint. eindigden in deze klasse boven aan. Luctor 2 moet nog één wed strijd spelen tegen Oostburg 2 en heeft aan gelijk spel voldoende om 't volgend jaar in de hoofd klasse te mogen uitkomen. De stand; Hoofdklasse: Oost burg 7 5 0 2 10 Luctor 8 4 2 2 10 Sas 7 3 0 4 6 Hulst 7 3 0 4 6 Terneuzen 7 1 2 4 4 Eerste klasse: Luctor 2 7 5 1 1 11 Luctor 3 8 5 1 2 11 Sas 2 8 4 1 3 9 Oostfourg 2 5 1 1 3 3 Sas 3 6 0 0 6 EINDSTAND KAMPIOEN SCHAP VAN TERNEUZEN Zoals bekend heeft de Sluiskil- se crack A. Meert voor dit jaar beslag gelegd op de Terneuzense kampioenstitel. Het hoogste gemiddelde werd echter gescoord door zijn plaats genoot R. de Graeve. Ter vergelijking van de onder linge resultaten laten wij hieron der de volledige eindstand vol gen. die voor ingewijden tal van interessante conclusies inhoudt. g. p.; gem. 0 16 6,10 0 14 7,60 8 7,80 7 5,90 7 5,70 6 6,55 6 6,30 5 5,85 5 4,60 g. A. Meert H. Meert 7 R de Graeve 4 B. v. d. Eijk 3 R. Verstraeten 3 G. van Damme 2 R. de Clerck 3 J. de Mul 2 B. Snelleman 2 Da Zeeuw -Vlaamse competitie Doordat in de viertallencompe- tie Luctor en Terneuzen gelijk speelden (3£Ü-37) en Sas van Hulst verloor (2851) is er in de hoofdklasse weer alles mogelijk geworden. In de eerste klasse bleef Luc tor 2 Sas 3 de baas (57- -25), ter wijl Luctor 3 van Sas 2 won (43 —23). De beide Luctor viertallen ONTEIGENING IN HET BELANG VAN DE VOLKSHUISVESTING Het hoofd van het gemeentebe stuur van Terneuzen brengt, ter voldoening aan artikel 84 van de Onteigeningswet ter algemene kennis, dat vanaf 4 maart 1958 gedurende een en twintig dagen op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt, een be sluit van de gemeenteraad van 27 februari 1958, waarbij beslo ten is tot onteigening ten name van de gemeente van gronden, gelegen in de Zuidlandpolder teneinde het bouwplan in"'deze polder en de aanleg van de nieu we begraafplaats in zijn geheel te kunnen realiseren. ,'[n Terneuzen, 1 maart 1958 i" tri' Het hoofd van het gemeente bestuur, - P, TELLEGENdp 104. Ondanks z'n hevi ge schrik hervindt Ha- rald snel zijn tegen woordigheid van geest. Razendsnel legt hij een pijl op de pees van zijn boog, maar Eric is hem te vlug af, hij springt naar voren en tegeljjk scheert zijn speer door de lucht en met een angstkreet zakt Harald van zijn paard. Vrijwel gelijktijdig heeft Eric het dier b>j de teugel en slingert zich in het zadel. Dan buigt hij zich opzij, grijpt Ingrid ste vig vast en drijft het paard met zijn knieën aan. Het gaat alles zó razend snel in zijn werk, dat Harald's mannen het amper kunnen volgen. Maar dan beginnen de pijlen Eric om de oren te vliegen, terwijl de bandie ten schreeuwend op hem afstor men. De reden van hun woede is duide lijk genoeg. Het lastpaard, dat bet goud van de Bohuslaner mee draagt is aan het paard van Ha rald gebonden en dreigt hun op •deze manier te ontglippen. Het kost Eric moeite Ingrid bij zich in het zadel te krijgen en ge lijktijdig de paarden in toom te houden. Hierdoor gaan kostbare ogenblikken verloren. Juist als de Noorman zijn paard de sporen wil geven achterhaalt hem een pijl. Zijn greep verslapt en hij wankelt in het zadel ••tv TERNEUZEN. Geboorten. 20 febr. Magdalena Johanna Petra, d. van Petrus J. Lantsheer en Johanna L. Loof, won. Javastr. 32. 21 febr. Jolanda Clara Eduard Maria, d. van Char les Ch. de Bruijn en Mathilda Ph. Dobbelaar, won. te Sas van Gent, Westkade 73, 24 febr. Ronald Pe ter, z. van Pieter P.CClanas èn Maria Breepoel, won. Besitrixstr 38; Cornelia Maatje, d. van Jan de Bruijne en Maria E. Faa£,.won. te Axel, Sassing P 47a. 2ë xebr, Mathilda, d. van Corneüs Jansen van Rosendaal en Julia M. Hom mel, won. te Axel, Oudeweg KJ. 26 febr. Magdalena Maria Catha- rina, d. van Levinus Jansen en Janna de Jonge, won. te Axel, Ma grette N 78. 27 febr. Frank Adri Alfred, z. van Jacobus G. Steen bakker en Theresia R. G. Kindl, won. te Sas van Gent, Julianastr. 18a; Ciara Wilhelmina, d. van Eg- bert A. van Wijck en Adriana P. Hamelink, won. Dokweg 33. Huwelijksaangiften. 24 febr. Pie ter Hendrik Janse, 23 j., jm, (won. te Wassenaar), en Jozina Christina Romeijnsen, 21 j., jd. 25 febr. Pie ter Eliza Boone, 21 j., jm., en Jaco- ba Serafina van de Wegej 21 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 22 febr. Johannes Pieter Tazelaar, 34 j geh. gew., en Mariëtte Emilie De- laruelle, 29 j., jd., (won. te Zel zate). 27 febr. Christiaan Jacobus de Rijk, 30 j., jm. (won. te 'S Heer- Arendskerke), en Dina Jansen, 23 j-, jd. Overleden. 20 febr. Cornells Ver- helst, 5 mnd,, z. van Izaak Ver- helst en Pleuntje Vlaander; Roza- lia van Eetvelde, 78 j., wed. van A. D. Clemmink (won. te Sas van Gent), 24 febr. Louis de Koeijer, 81 j., weduwn. van M. Wplse. 25 febr. Krijn Bareman, 77 j, weduwn. van L. van de Wege. TERNEUZEN. In de periode van 20 tot en met 27 febr. hebben zich in deze ge meente gevestigd: F. Timmer, Azaleastrj 8, van Axel; Wed. C, M. Riemens-'t Gilde, Nieuwediepstr. 50, van SchooncUj- ke; L. J. de Lege, Kerkhoflaan 62, van Breskens, P. Scheele, Marijke^ str. 16, van Den Haag; M. E. Ta- zelaar-Delaruelle, Nocrdsfr. 21, van Zelzate; C, A. Mosselfnan-Hol- lentan, ZuidlandUr. 1, van Honte- niase; M. J. Marcusse, Leliestr. 14, van Kortgene; L. M. Dieleman, P 42, van Arnhem. Vertrokken E. J. Baan, Ver], Van Steenber genlaan 5, naar Hilversum; J. C. Slabber-de Koeiier, Baandiik 9, naar Den Helder; F. van Driel, Rozenslr. 21, naar Sas van Gent; D. de Rijk-Jansen, Dr Buijzestr. 8, naar Hoedekenskerke; H. Dijkster- huis, Vlooswijkstr. 47, naar Gro ningen.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3