IAG Indonesische commandotroepen naar Noord-Celebes Verkeersstagnatie door de sneeuwval De ruilhandel tussen Singapore en Sumatra Weeroverzicht ER HEIJDEN HAAR- ktkoopjes Chroesjtsjef versterkt zijn positie „Labour" verdeeld o»'er vestiging van raket en H-bom bases in Engeland lekker pittig! ZW&Ri SHAG Frankrijk heeft Amerikaanse wapens naar Noord-Afrika gebracht ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT verzorgiimg 1. G. van der Hwe essen voor f 1,40 en voor f 0,99 voor 10,83 Noordelijks provincies 't meest getroffen DOUWE EGBERTS HOOGWATER ?atic... een :a brengt :olade: i heerlijk t! War het iwe reep. ets. x. Vraag het Kwatta cl ijst bij Uw d, Breda rans toegangsbewijs *ce Brussel. MODERNS In modeuM soloma Axelseatr. ILte Telefoon TSZAAK 2592 TERNEUKKW O<hh>~ Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,- per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DONDERDAG 27 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4306 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 et Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uor Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 In Djakarta is woensdag offi cieel bekendgemaakt, dat com mandotroepen van het Indonesi sche leger naar het gebied van Noord-Celebes zijn gezonden, waar plaatselijke leiders trouw aan de opstandelingenregering in Midden-Sumatra hebben betuigd. Het hoofdkwartier van het' le ger zei, dat zijn troepen de stad Gorontalo, een sleutelpositie in Noord-Celèbes had ingenomen. Het hoofdkwartier van het le ger maakte bekend, dat troepen, gesteund door de plaatselijke be volking, Gorontalo weer hadden ingenomen. In een communiqué werd gezegd, dat commando's als versterkingen naar het' gebied waren gezonden. Toegevoegd werd, dat de plaatselijke bevol king de troepen die de stad be zetten, hielpen en hun verzet uit. ten tegen het „Permesta-regiem" in Noord-Celebes, dat de opstan delingen op Sumatra steunde. Het communiqué meldde niet of gevechten uitbraken. Waarnemers zeiden, dat het legercommuniqué de eerste aan wijzing is, dat de centrale rege ling in Djakarta grondtroepen gebruikt in aansluiting op de bombardementen teneinde de op standige gebieden terug te krij gen. Revolutionaire regering van Padang naar Bukit Tinggi? De revolutionaire regering in IVIidden-Sumatra begon met haar vertrek uit de havenstad Padang naar de officiële „hoofdstad" van de opstandelingen Bukit Tinggi, zo melden berichten die ia Singapore zijn ontvangen. Er zijn geen luchtaanvallen meer geweest op Padang, maar Catalinavliegboten van de Indo nesische luchtmacht maken her haaldelijk verkenningsvluchten. De torpedobootjager van de In donesische marine „Gadja Muda" vaart nog steeds ter hoogte van Padang, aldus deze berichten. Volgens de berichten waren de opstandelingentroepen zwaar aan het trainen in verband met een verwachte aanval door de centra le regering vanuit zee. Vrouwen e« kinderen vertrokken naar de dorpen in het binnenland. En burgercomité's werden door mi litairen geoefend met kleine wa pens. Ook werden hier en daar loopgraven gemaakt. Volgens de in Singapore ont vangen berichten is van een groot aantal straten in Padang de naam gewijzigd sedert de luchtaanvallen door vliegtuigen van de Indonesische luchtmacht. De namen van vooraanstaande persoonlijkheden in de centrale regering te Djakarta werden vervangen door die van de op standelingenleiders. Premier van Malakka is zeer bezorgd over incident „Labuan Hadji" De premier van Malakka, Ab dul Rahman, heeft woensdag ver. klaard, dat hij een volledig rap port heeft gevraagd over de bood schap van een KPM-schip, dat het in de wateren van Malakka wérd achtervolgd door een Indo nesische kanonneerboot. Het schip, de „Labuan Hadji", seinde dinsdag naar Singapore dat het werd achtervolgd ter hoogte van Johore, Zuid-Malakka. In de ka nonneerboot verdween vervol, gens. De premier zei: „Wij zijn zeer bezorgd over dit incident. Dit is de eerste keer dat ik heb gehoord dat Indonesische kanon neerboten in de wateren van Jo hore komen". Het toezicht op de Nederlandse banken in Indonesië De Indonesische legerleiding heeft woensdag bekendgemaakt, dat de plaatselijke militaire ge zaghebbers van geheel Indonesië instructie hebben ontvangen om alle personen, die particuliere be langen vertegenwoordigen, uit te sluiten van het lidmaatschap van de commissies van toezicht op de Nederlandse banken. In deze bekendmaking werd gezegd, dat tot deze politiek be sloten is om te voorkomen dat van het lidmaatschap van deze commissies van toezicht misbruik wordt gemaakt voor het bevorde ren van groeps- of individuele belangen, alsmede het uitlekken van regerings- of bankgeheimen te voorkomen. De uitzondering voor de Neder landse banken wordt gemaakt' „met het oog op hun nog steeds vitale positie" in de Indonesische economie. Drie Amerikaanse periodieken in Indonesië verboden De procureur-generaal Soe- prapto heeft woensdag medege deeld opdracht te hebben gege- Uit berichten in de Sowjet-pers blijkt, dat zich in het gehele land een „kaderwisseling" aan het vol. frekken is, die er op gericht is <le positie van Nikita Chroesjt sjef, eerste secretaris der Sowjet- rnssische communistische partij, te versterken. In de lagere rangen heeft een algemene verschuiving plaats. Men verwacht te Moskou dat het niet herkiezen van bepaalde partijfunctionarissen, wier plaat, sen vervolgens worden ingeno men door aanhangers van Chroesjtsjef, zijn hoogtepunt zal bereiken in de zestien maart a.s. te houden verkiezingen voor de ..Opperste Sowjet", het parle ment der Sowjet-Unie. Vermoede lijk zal de Opperste Sowjet in ''en geheel nieuwe samenstelling terugkeren. Deze „commandowisseling" in de lagere regionen gaat gepaard met een overeenkomstig ver schijnsel in de hogere partijran- gien en bij de (politieke) leiding van het leger, de vakbonden en de openbare organisaties. Hetzelfde kan worden gecon stateerd bij de samenstelling van het „centrale partijcomité", het hoogste bestuursorgaan der Sow- jet-Unie. Het twintigste partij congres wees, nu twee jaar gele den, de vijftien leden van het comité aan. Van deze vijftien zijn er nog zes Chroesjtsjef, Wo- rosjilof, Boelganin, Mikojan, Soeslof en Kiritsjenko in func tie. De negen anderen zijn ver vangendoor aanhangers van Chroesjtsjef als mevr. Katharina Foertsewa, Frol Kozlof, Noerit- din Moekhitdinof en Jozef Koez- min. Zij waren tot voor kort bij het Russische publiek onbekend, doch thans staan zij op het eer ste plan. Volgens Westerse waarnemers te Moskou vestigt deze kaderwis- seling op grote schaal de indruk, dat het centrale comité Chroesjt sjef vrijwel volmacht' tot hande len heeft gegeven. Zij valt samen met een grootscheepse campagne der Russische pers, waarin wordt gehamerd op de noodzaak de door Chroesjtsjef geïnspireerde hervormingen uit te voeren. De Sowjet-bladen schrijven in dit verband dat 1958 een „beslis send jaar" is, daar in deze perio de een stevige basis dient te wor den gelegd voor het welslagen van het van 1959 tot 1965 lopende „zevenjarenplan". Dit plan moet volgens de Sowjet-pers een „be slissende periode in de ontwikke. ling der Sowjet-Unie worden", die Sowjet-Rusland „de eerste plaats in de wereld moet verzeke ren, en dit niet slechts op het ge bied der industriële produktie doch ook op het terrein der alge mene voortbrenging". Men heeft tenslotte te Moskou nog de indruk dat Chroesjtsjef, die bij de uitvoering van zijr, plannen tegenkanting zou heb ben ontmoet van de leiders der z.g. „technocraten", steun zoekt bij de jongere leden van deze nieuwe „klasse der technische ambtenaren", om het verzet der ouderen te breken. ven tot inbeslagneming van het jongste nummer van drie Ameri kaanse periodieken, waarin be richten voorkwamen over de op stand in Middien-Sumatra. Het zijn de weekbladen „Time" en „News Week", alsmede het we kelijks bijvoegsel van de „New York Times". De verspreiding van het jongste nummer van deze bladen in Indonesië werd tevens verboden. De procureur-generaal beves tigde een persbericht, dat de in beslagneming is geschied, omdat' deze bladen een verwrongen beeld van de situatie in Indone sië hadden gepubliceerd en kri tiek op de centrale regering zou den hebben geleverd. Er zouden 5.000 exemplaren in beslag zijn genomen. Indonesische legervoorlichtingsdienst over Midden-Sumatra De legervoorlichtingsdienst in Djakarta heeft woensdag' mede gedeeld, dat er aanwijzingen zijn dat de leiders van de z.g. revolutionaire regering in Mid den-Sumatra naar het buiten land zouden kunnen vluchten. Deze dienst deed een beroep op de bevolking en militairen om hen niet te laten ontsnappen en hen niet in de gelegenheid te stellen zich aan hun verant woordelijkheid te onttrekken. Voorts verklaarde de leger voorlichtingsdienst, dat enige leden der opstandige regering, zoals Sjafruddin, hun gezinnen reeds naar het buitenland heb ben doen evacueren. Het nationalistische blad „Su- luh Indonesia" meldde woens dag, dat in Midden-Sumatra 14 soldaten, die onder het com mando van overste Hussein stonden, zouden zijn gedeser teerd. Indonesische woordvoerder; Inbeslagneming „Kasimbar" is zeeroverij De woordvoerder van het Indo nesische ministerie van Voorlich ting heeft woensdagavond de be schuldiging geuit dat de inbeslag- neming van het KPM-schip „Ka simbar" „zeeroverij" was. Hij zei dit in commentaar op het bericht dat de „Kasimbar" door de „Drenthe" naar Manokwari opge bracht was. De woordvoerder zei, dat de inbeslagneming geschiedde in de Indonesische territoriale wate ren en derhalve zeeroverij was. „De zeeroverij door het Neder landse oorlogsschip „Drenthe" steunde direct' of indirect de ac ties van Ahmad Hussein en zijn opstand, waartegen, de regering thans de eerste stappen neemt", aldus de woordvoerder. Opgebrachte „Kasimbar" van de K.P.M. te Manokwari aangekomen De „Kasimbar" van de K.P.M. die door de Nederlandse onderzeebootjager „Drenthe" in Straat Makassar werd aange houden, is gistermorgen te zeven uur 's morgens te Mano kwari op Ned. Nieuw-Guinea aangekomen. Alle opvarenden zijn Indonesiërsbemanning van 65 koppen, 14 militairen en 22 passagiers. Zij blijven voor lopig onder bewaking aan boord van de Kasimbar. De „Kasimbar" werd op 20 fe bruari, vier uur 's morgens door de „Drenthe" aangehouden. De „Drenthe" loste eerst een waar schuwingsschot, dat met ma chinegeweer werd beantwoord, waarna de „Drenthe" met een scherp schot een treffer aan stuurboord van de „Kasimbar" plaatste. Toen het daglicht was aangebroken werd opgestoomd naar Manokwari. De „Kasim bar" heeft weinig schade opge lopen. Het schip had geen la ding van betekenis aan boord. Minister Staf over de aanhouding van de „Kasimbar" Over de aanhouding van het KPM-schip „Kasimbar" door de onderzeebootjager „Drenthe" van de koninklijke marine in Straat Makassar zeide de minis ter van Marine, ir C. Staf woens dagmorgen, bij gelegenheid van de kiellegging van een mijnen veger te Aiblasserdam, voldaan te zijn, dat de „Drenthe" deze t'aak zo goed heeft uitgevoerd. Hij noemde het heel merkwaar dig dat het schip een Indonesi sche bemanriing had, doch de Nederlandse vlag voerde. De commandant van de „Drenthe" hart voor de aanhouding geen orders ontvangen en deze waren ook niet nodig, want iedere oor logsbodem van welke marine ook, heeft de plicht op te treden in het belang van schepen, die tegen de wil van de eigenaar zijn genomen, en zeeroof tegen te gaan, aldus de minister. Hij merkte nog op, dat het' aanhou den dat hij het handhaven van de wetten van de vrije zee noemde ook zou zijn gebeurd, als het KPM-schip de Indonesi sche vlag had gevoerd. NIEUW COMPLOT IN KOREA De Zuidkoreaanse politie heeft meegedeeld dat een complot is ontdekt om nog een Zuidko- reaans vliegtuig naar Noord- Korea te brengen. Er zijn drie personen gearresteerd die, naar het schijnt, ook de hand hebben gehad in het geval van het Zuid koreaanse vliegtuig dat op 16 februari in Noord-Korea terecht Het busverkeer in Friesland was woensdag nog in de war. Twee busondernemingen in het noorden van Friesland hebben het busverkeer vrijwel normaal hervat. In de rest van de provin cie lag het verkeer nog nagenoeg stil. Le wegen waren gebiOKkeerd door hoge sneeuwduinen. Met bulldozers van de vliegbases Leeuwarden van de koninklijke luchtmacht werd de straatweg Leeuwarden-Heerenveen sneeuw vrij gemaakt. Ook in de nacht van dinsdag op woensdag zijn sneeuwblazers en sneeuwploegen van de vliegbases in de weer ge weest om de weg Leeuwarden HolwerdDokkum schoon te vegen. De busdiensten in de provincie Groningen waren ook gisteren nog gestaakt. Het gemeentelijk vervoersbedrijf in de stad Gronin gen hield de bussen nog zoveel mogelijk in de dienst. Sneeuw ploegen waren overal in stad en provincie hard aan het werk om de hoofdwegen althans begaan baar te maken, maar op sommige plaatsen waaien de vrijgemaakte banen weer snel weer dicht. Slechts zeer moeizaam kwam gisteren het verkeer in Drente weer op gang. Zo gauw het licht begon te worden deden de chauf feurs van de autobussen weer pogingen om de diensten, die dinsdagavond waren gestaakt, te hervatten, maar veel is er nog niet van terecht gekomen. De diensten tussen Assen en Gronin gen verliepen vrij normaal, door dat deze hoofdweg sneeuwvrij is gemaakt. Voorts is er van Assen uit ge tracht Borger en Emmen te be- De Indonesische consul-gene raal Achmad Matanagara, heeft woensdagavond verklaard, dat elk schip van Singapore dat de blokkade van de Indonesische marine, die gericht is tegen Mid den-Sumatra, doorbreekt, zou worden behandeld als een smok- kelschip. Hij zei dat zijn regering zich niet zou bezighouden met protes ten of afspraken. Deze schepen zouden worden geconfiskeerd. Hij zei dat zijn regering de ha vens van Midden-Sumatra voor ruilhandel had gesloten en dat elke vergunning die de rebellen eventueel zouden verlenen ongel dig zou zijn. De marine had haar blokkade geïntensifeerd en het is onwaar schijnlijk dat schepen onopge merkt de marine zullen passeren, zo zei hij. Scheepseigenaren in Singapo. re schaften woensdag dat' ca 30 schepen uit Singapore werkloos in Sumatraanse havens liggen. Zij zeiden dat 25 schepen in Pa- lembang en 5 schepen in Djambi (beide Zuid-Sumatraanse havens) liggen. Een Chinese scheepseigenaar zei, dat zijn kapitein in Palem- bang was meegedeeld, dat hij zijn lading rijst kon lossen, maar dat hij zonder lading naar Singa pore zou moeten terugkeren. De eigenaar zei dat hij zijn schip in Sumatra zou houden tot hij de lading rubber die hij in ruil voor de rijst wilde hebben, kreeg. Singaporese zakenlieden weigeren rupiahs aan te nemen Volgens de „Straits Times" weigeren de zakenlieden in Sin gapore, die zaken doen met In donesië, langer Indonesische ru- piah's in betaling aan te nemen. Op de zwarte markt is de koers van de rupiah gedaald van 11 tot 19,5 rupiah per striatsdollar, ter wijl de officiële koers daalde van 3 tot 5,4 rupiah. Er heerst thans verdeeldheid in de gelederen der Britse socialis tische partij n.a.v. de vestiging van Brits-Amerikaanse bases voor het afvuren van raketten in Engeland. 69 leden der socialistische La gerhuisfractie willen dat hun partij zich onder alle omstandig heden tegen de vestiging dezer bases zal verzetten. Het officiële standpunt van de socialistische partijleiding is dat de bases niet moeten worden ingericht, voordat en West op het hoogste stemming met een dinsdag jl. in besprekingen hebben ge-de „Daily Herald" gepubliceerd te lezen Oost plan voerd. De betrokken 69 socialistische Lagerhuisleden hebben woens dag een door hen ondertekende brief in het officiële partij-orgaan „Daily Herald" gepubliceerd, waarin zij een beroep op de par tijleiding doen aan te dringen op nietigverklaring van de desbe treffende Brits-Amerikaanse overeenkomst. De 69 betuigden ook hun in- hoofdartikel, waarin stond dat het „gewone volk met wanhoop de daden van een rege ring gadeslaat die erop. uit is met spoed lanceerplaatsen voor raketten toe te voegen aan de reeds bestaande bases voor vlieg tuigen, welke waterstofbom kun nen vervoeren, ook indien zij hiermede de hoop op een welsla gen van een topconferentie zot: vernietigen." Volgens het blad is een der oorzaken van deze koersdaling het in omloop zijn van miljoenen valse rupiahbiljetten, speciaal in Djamibi en Palembang, in Zuid- Sumatra. Het blad had van een handelaar vernomen, dat, waar zowel de valse als de echte ru- piah's op goedkoop papier zijn gedrukt, het bijna onmogelijk is om de echte bankbiljetten te on derscheiden van de valse, die bui tengewoon goed zijn nagemaakt. Vermoed wordt, dat het vaise geld in Japan wordt gedrukt. De economische attaché aan het Indonesische consulaat te Singapore, Sutadisastra, zei de daling van de rupiahkoers toe te schrijven aan de blokkade dooi de Indonesische marine en de daaruit voortvloeiende daling in de export van rubber en copra. De „Straits Times" schreef dat de koers op de zwarte markt vorig jaar tien rupiah's tegen één strait dollar was. Deze was tot 14 gedaald toen de opstandige regering te Padang was gepro clameerd en daarna was zij nog meer gedaald. reiken, maar hier had men met grote moeilijkheden te kampen vanwege de sneeuwduinen, die zich op de wegen en in het open veld hadden gevormd. Overal in de provincie werd hard gewerkt om de wegen sneeuwvrij te maken en in ver scheidene gemeenten werd de mannelijke bevolking dan ook opgeroepen om daaraan mee te helpen. De zware sneeuwstorm, die de gehele dinsdag in de Wieringer- meer heeft gewoed, heeft het verkeer in ernstige mate belem merd, zodat het contact met het oude land vrijwel verbroken was. Op de rijksweg nr. 7 alsmede op diverse andere wegen strand den vele vrachtauto's, personen auto's en autobussen. De inzit tenden werden ondergebracht in de hotels te Middenmeer en Slootdorp en toen deze de toe vloed van gasten niet meer kon den verwerken, werden de reizi gers bij particulieren gehuis vest. Door de felle wind zijn di verse wegen geblokkeerd door sneeuwbanken, waarvan som mige wel 50 meter breed zijn en meer dan een meter hoog. De wegbeherende instanties, rijk, provincie, gemeente en heem raadschap waren gisterochtend bezig de hoofdwegen voor het verkeer vrij te maken door mid del van sneeuwschuivers, bull dozers en grijpers, waarbij ook enige particuliere aannemers werden ingeschakeld. Kraanwa gens brachten de auto's weer in het goede spoor. Er werden goe de vorderingen gemaakt op de hoofdwegen, zodat ook het aiito- busverkeer in de loop van de dag weer op gang kwam. LUCHTVERKEER NEEMT WEER NORMALE VORM AAN. Het luchtverkeer op Schiphol nam in de loop van woensdag weer normale vormen aan. De K.L.M.-macnine, die dinsdag avond laat naar New York moest vertrekken, is wegens de weers- omstandigneden en de gladheid van de baan niet vertrokken. Het luchtverkeer op de Amsterdamse haven lag dinsdagavond stil. In de loop van woensdag kon het toestel van Schiphol starten. De machines, die diensdag er gens in Europa waren blijven staan, keerden in de ochtenduren op de thuishaven terug. Welis waar konden de vertrek- en aan komsturen van de Europese en intercontinentale diensten niet precies worden aangehouden bij de hervatting van het verkeer en dit gold behalve voor de K.L.M. ook voor de lijnen van de andere luchtvaartmaatschappijen, die Amsterdam in hun net hebben opgenomen, maar in de loop van de middag waren verscheidene vertragingen reeds ingehaald en was het ergste leed voor gestrap- de passagiers en voor de transito reizigers geleden. Alleen uit Frankfort kwam be richt, dat de ongunstige weers omstandigheden nu ook deze stad hadden bereikt en dat de mogelijkheid van vertraging voor het vliegveld groot was. TREINENLOOP NAGENOEG NORMAAL. In de loop van de dag hebben de Spoorwegen de moeilijkheden zodanig overwonnen, dat de trein dienst nagenoeg normaal is gaan verlopen. Vertraging van enige betekenis is in' het algemeen nog voorgekomen op de lange trajec ten. Voorts deden zich enkele moeilijkheden voor doordat dins dag treinstellen waren terechtge komen op plaatsen waar ze niet thuishoren. De verwachting voor het nor maal verloop van de dienstrege ling voor vandaag is dan ook hoopvol. VRIJDAG 28 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 8.17 9.09 Terneuzen 8.52 9.44 Hansweert 9.32 10.24 Walsoorden 9.42 10.34 Beiangrijke hoeveelheden Ame rikaanse wapens die Frankrijk waren versterkt krachtens de hulp van de V.S. aan het buiten land, ziin naar Noord-Afriku overgebracht. Dit staat in een dinsdagavond aan de pers verstrekt uittreksel uit een geheim rapport dat de vo rige week door Amerikaanse ambtenaren aan het congres whs voorgelegd. Er bestaat tussen de V.S. en Frankrijk een overeenkomst, dat Frankrijk overtollige Amerikaan se wapens, d.w.z. de wapens die dit land niet gebruikt voor de uit rusting van de Franse strijd krachten in de NAVO, aan de V.S. moet teruggeven. De opstellers van het rapport voegen hieraan toe, dat de Fran se regering heeft onderstreept, dat het onderscheid tussen de strijdkrachten, die onder de NA VO vallen, en de andere troepen willekeurig is en dat geen enke le uitrusting overtollig is, zolang het land in kwestie deze nog no dig heeft. Enige andere conclusies in het rapport zijn, dat Spanje meer Amerikaanse straaljagers ont vangt dan dit land piloten heeft, da Turkije nog materiaal ge bruikt, waarvan de reparatie niet economisch meer is dit mate rieel zou moeten worden terugge geven en dat men met het zen den van onderdelen naar Italië geen rekening houdt met de wer kelijke beboetten. EISENHOWER ZONG FOSTER DULLES TOE De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, vierde dinsdag j.l. zijn zeventigste verjaardagen dit is bepaald niet onopgemerkt voorbij gegaan. Er werd dinsdagavond te Was hington voor de 1200 bezoekers van de conferentie, belegd ter propagering van de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland, een diner gegeven, dat ook door Foster Dulles werd bijgewoond. Toen de minister binnen kwaon trad president Eisenhower naar voren en gaf het orkest een teken, dat daarop „Happy Birth day to you" begon te spelen. En de president zette zelf de eerste strofe van dit lied in, waarbij hij vrijwel onmiddellijk door de aan I wezigen werd bijgevallen. De grens tussen zachte en koude lucht, die dinsdag nog bo ven ons land lag, is ondertussen vergezeld van flinke sneeuwval over België, Frankrijk, West- en Zuid-Duitsland getrokken en heeft zich nu over de Alpen ver plaatst. In de koude lucht kwamen gis termiddag In Franktijk de tem peraturen maar enkele graden boven nul. In het noordwesten van Duitsland en in het oosten van land bleef het zelfs de gehele dtig vriezen. In de avond daalde de temperatuur, vooral in het oosten van Nederland, bij hel dere hemel snel. Op het vliegveld Twente vroor het om 9 uur al 6 graden. ZON op onder Febr. 27 7.32 18.15 28 7.30 18.16 MAAN op onder 11.25 12.18 2.35 3.29 Op het ogenblik voltrekken rich in de algemene luchtdi-ukverde- ling belangrijke veranderingen. Bij IJsland bevindt zich namelijk i en depressie die later naar de Noordzee zal trekken. Deze depressie gaat vergezeld van zachtere lucht, maar het is niet waarschijnlijk dat deze ons vóór hedenavond al zal kunnen bereiken. Een storing, die zich nu boven de Noordzee bevindt, kan nog en kele sneeuwbuien veroorzaken. Maar er zullen ook opklaringen voorkomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De BUt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. OPKLARINGEN. Opklaringen maar ook enkele sneeuwbuien. Matige tot vrij krachtige wind tussen noord en west. Middagtemperatureu om 1 vriespunt.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1