Binnenlands nieuws Buitenlands nieuws sjtsjef JCHT Marktberichten Gemeente Terneuzen twee kanten te laten snij- zich voor de Amerikanen nogeltjk te maken en tege- en naar de Sowjet-Unio dere Oosteuropese landen n. Waar dit verrassende zal brengen, kan moeilijk oorspeld. de tweede Spoetnik het im was ingestuurd, hield a Escombreras (bij Carta- n rede, waarin h\j de Rus- en verklaarde, dat zij hun :hnische successen vooral „eenheid en discipline" te radden. In het oude Rus- zoiets niet mogelijk zijn Franco roemde het to- systeem en de geleide eco. cultuur. JDSCHAT AFGESCHKE- V. aad tracht Madrid al lan- een toenadering tot de te bewerkstelligen. De regeling, die zoals bekend, illende belangstelling ge- Bonn, is er niet voor •brokken, Adenauer voor 1 te stoten, door met Oost- i onderhandelingen over elskrediet van 100 miljoen beginnen, olen onderhoudt Spanje inomische banden en ook •choslowakije zijn op het besprekingen over een erdrag aan de gang. De den voeren Oostduitse, r Tsjechische machines in en agrarische produkten loor de Russen beheerste racht thans met Moskou een handelsovereenkomst en heeft daartoe zelfs de kwestie van de goud- n de agenda geschrapt, tend eiste Franco tot voor teruggave van ruim een zuiden aan goud, dat tjj- jurgeroorlog naar Moskou gebracht. RODE IMMIGRATIE. ssen hebben niet slechts »te gevangene van de Divisie" die in de wereld egen de Sowjets streed, :n, maar bovendien ook de Spanjaarden, die na de rlog naar de Sowjet-Unie den, de terugkeer haar oegestaan. En aan deze vroegere vijanden van wordt thans door de regering geen strobreed 3e weg gelegd, itegen is bekend, dat de vluchtelingen, die in ande- t leven, zoals bijvoorbeeld o, van Madrid geen Ver krijgen, om zich eindelijk het vaderland te vestigen. wenst geen democraten, chts communisten, in wie iet ogenblik waardevolle )ten tegen de democrati- liberale stromingen in het td ziet. itegen zjjn de Spaans- anse betrekkingen er niet geworden, hoewel Spanje ote credieten heeft gekre- als gevolg van kostbare bouwwerken miljoenen anse dollars het land bin ten. (Nadruk verboden!) 102 procent op geruch- ,t de Korenschoof zal overgenomen, larkt had gistermiddag n niet veel te betekenen, trage doet haar best, om ionaal tot zaken te ko- ach steeds komt zij op zichzelf tegen. De be- in het algemeen, geven liek geen aanleiding om ctenzaken over te gaan. :n en ander bleef de af- Lan ook zeer beperkt, ïn Kon. Olie verder op en ca. 1 lager 142.60, eden pariteit Amerika, lag wat zwak in de met een verlies van. 3 Unilevers trokken na rak begin op 334 aan tegen maandag 337%. een ietsje lager. K.LM. iderd op ƒ103.50 pvaarten verdeeld met ictuaties van één punt ide zijden. Cultures ge- ijk. Staatsfondsen blij- i de vaste kant en waren n fractioneel hoger, troductie van ƒ1.000.000 cent 30-jarige obligaties laste van de gemeente lam was, volgens de ;en succes. Voor de eer- handel dag werd de no- vemomen op 93% pro- n de notering van de aarbrieven en woning- ïing viel t.o.v. maandag wijking van betekenis te ea. Aandelen Walvis- i4 procent ex 5 procent aaandag 59 procent, ngatie 4% procent. EEURSINDICES. 21/2 24/2 25/2 acerns 247.09 245.23 244.21 ie 135.04 134.51 133.99 /aart 121.74 120.90 121J1 10892 10892 108.19 ndsen 6597 65.04 6523 en 17594 17495 173.76 N A BEURSKOERSEN ie: ged. en bieden144.00 142.60) (335%) AUTOBUS MET 40 MEISJES GESLIPT. Vijftien gewonden. De chauffeur L. van B. uit Maarssen en ^r^"^genS ge utrecht *jn d^dagm^gen ge wond toen de bus,wa*"* an meisies naar de laorieK y*h VanHoSten in Weesp werden vervoerd, op de rijksweg te Weesperkarspel bij de Gaaspei- brug slipte en de stenen brug leuning ramde. Waarschijnlijk is het rechter - acjiterwiel van dé bus, toen die voor een andere auto moest uit wijken, in de gladde berm terecht gekomen. De bus schoot plotse ling naar links dwars over de weg en ramde de stenen brug leuning die totaal werd ver nield Gelukkig schoot de bus ,loor deze botsing weer naar i echts en kwam tegen de andere leuning tot stilstand. Zou dit niet gebeurd zijn, dan was het voertuig in het water van de Gaasp gereden. De chauffeur en twee meisjes werden bij de botsing uit de bus "eslingerd en moesten met ver moedelijk een hersenschudding naar het stads-academisch zieken- nuis in Utrecht worden vervoerd. Elf andere meisjes werden naar het ziekenzaaltje van Van Hou ten overgebracht en na onder zoek naar hun woningen overge bracht. Enkele meisjes hadden een lichte hersenschudding opge lopen, andere een shock of snij- wonden. Be bus werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. HILVERSUM: ƒ3000 De Hilversumse recherche is er door de directie van een technisch bureau aldaar van op de hoogte gesteld, dat er bij het bedrijf is geknoeid. De zaak zou voor een oedrag van 3.000 schade hebben geleden. Bij een nader onderzoek bleek dat er niet alleen fraude was gepleegd met kortingen, maar dat er zich ook diefstal had voorgedaan. Er bleken gasfornui zen, gasaanstekers, stofzuigers en schemerlampen te zijn ont vreemd. Van deze oplichting en tiefstallen worden drie magazijn bedienden verdacht. V IKKE VROUW WAS GEZOND VRIENDINNETJE De politie te Rotterdam heeft gisternacht de 34-jarige kopersla ger P. J. C. uit Rotterdam aange houden die een reisbureau voor een bedrag van 635 zovi hebben opgelicht. In september van het vorige jaar zou de man bij het reisbu reau zijn gekomen met een aan- loenlijk verhaaltje. Zijn vrouw lag ziek in Napels en hij moest er onmiddellijk heen om haar te halen maar hij had geen geld. Met de belofte later te zullen be talen kreeg hij passagebiljetten vice-versa voor de vliegtocht Am sterdamRome, de treinreis Ro meNapels en bovendien een en kele reis terug voor zijn vrouw. Toen de betaling uitbleef nam het reisbureau de politie in de arm en nu is gebleken, dat het gehele verhaal een verzinseltje was. Hij had zijn vrouw, die helemaal'niet ziek was, en zijn kinderen in Rot terdam in de steek gelaten om een vriendinnetje in Rome te ha leo. - AUTO TEGEN BOOM Zes gewonden Op de Zuiderzeestraatweg te Doornspijk is maandagavond om kwart voor zeven een trekker met oplegger van de V.M.D. Ex presse N.V. te Zwolle tegen een boom gebotst, waarbij de zes in zittenden min of meer ernstig werden gewond. De gewonden, •lie in het Sophia-ziekenhuis te Zwolle zijn opgenomen, zijn de chauffeur J. O. uit Zwolle, zijn vrouw en hun drie kinderen, als mede L. B. uit Amsterdam. De vrachtauto, die op weg was naar Zwolle, reed achter een autobus van de V.A.D. Toen de bus stopte hij een halte heeft de chauffeur van de vrachtauto vermoedelijk geremd, waardoor het gevaarte op de besneeuwde weg begon te slippen en tegen een boom aan de rechter zijde van de weg tot stilstand kwam. Door de botsing werd de cabine in elkaar gedrukt, waarbij alle inzittenden met het onderlichaam bekneld raakten. De vrachtauto werd totaal ver hield. Twee van de gewonden hebben ruim een half uur ln de cabine van hun auto bekneld gezeten. Het verkeer langs de Zuiderzee straatweg heeft anderhalf uur ernstige stagnatie gehad door het reddingswerk en het vervoeren van de gewonden, zo dat er lange rijen auto's stonden «c wachten. ONTPLOFFING IN GARAGE Met een geweldige knal, die de bewoners in de omgeving deed ®1' - brikken, is maandagmiddag In garage Vonk aan de Parallel weg te Veenendaal LPG-gas ont snapt. Een geweldige steekvlam schoot dwars door het dak heen, waardoor dat, aan de binnenkant «»et board bekleed, in een omme en in lichterlaaie stond. Een viertal monteurs, die op het moment van de ontploffing •n de garage aanwezig waren, moest zich met brand- en snij- wonden onder doktersbehande ling stellen. De Veenendaals brandweer, die spoedig met groot materiaal' ter plaatse was, was het vuur snel meester. Behalve de brandschade 8ep 't gebouw flinke waterscha de op. De in de garage aanwezige wa gens konden er nog net op tijd Worden uitgereden. BRAND IN WONINGEN. Dinsdagmorgen omstreeks zes uur is brand uitgebroken in een blok van drie woningen aan het Rootven te Moergestel. Het vuur ontstond in het pand bewoond door het gezin L. Oerlemans. De heer Oerlemans ontdekte bij toe val de brand en slaagde er ter nauwernood in met zijn kinderen het huis te verlaten. (Zijn echt genote bevond zich in het zieken huis.) Van dit huis sloeg het vuur over naar de twee naastgelegen woningen, waarvan de bewoners eveneens ongedeerd naar buiten konden komen. Twee huizen brandden geheel uit en de inboe del daarvan ging geheel verlo ren. Uit het derde huis kon het meubilair gedeeltelijk in veilig heid worden gebracht. Hiervan brandde de bovenverdieping uit. De brandweer van Moergestel, die spoedig ter plaatse was, slaagde er niet in het vuur mees ter te worden, ook niet nadat hulp was komen opdagen van de brandweer van Tilburg. De oor zaak van de brand is nog niet bekend. Door deze brand zijn elf per sonen dakloos geworden. DODELIJK ONGELUK TE WEERT. De hoofdinspecteur-korpschef van de gemeentepolitie te Weert verzoekt de bestuurder van een personenauo, die getuige was van een aanrijding met dodelijke afloop op 24 februari j.l. te 12.45 uur op de Emmaingel in de ge meente Weert, zich te melden bij de politie van zijn woonplaats, of zich in verbinding te stellen met genoemde korps-chef (netnum mer 04950, telefoonummer 2245) Deze bestuurder reed achter de vrachtauto en de wielrijder, die bij de aanrijding waren betrok ken. BRAND IN ASFALTFABRIEK IN GOUDA In de vroege ochtend van dins dag heeft in een grote silo van het Goudse bedrijf van de Koud- Asfalt N.V. uit Utrecht aan de Gouderaksedijk brand gewoed. Het vuur werd om vier uur ont dekt door de bedrijfsleider, die op het terrein van de fabriek woont. In het bedrijf wordt in de win ter niet gewerkt. Juist gisteren zou het werk worden hervat. Elektriciens waren de vorige dag bezig geweest aan de verwar ming, zodat de mogelijkheid, dat de brand door kortsluiting is ont staan, niet uitgesloten wordt ge acht. INVAL IN SPEELHOL De Amsterdamse politie heeft maandagavond tegen half zes een inval gedaan in een huis aan de Johannes Vérmeerstraat, waarop al lang de verdenking rustte, dat er gelegenheid tot hazardspel werd gegeven. De inval werd gedaan door een hoofdinspecteur en tien agenten, die precies op het goede moment kwamen, want zij troffen rond een complete roulettetafel tien mannen aan. Allé spelbenodigd- heden en een bedrag van 346,50 werden in beslag genomen. Acht van de tien mannen wer den na verhoor heengezonden. De bewoner van het huis, een 59-ja- rige importeur, en de bankhou der. een 51-jarige koopman zijn in bewaring gesteld. Dit is de lies voor de praktische huisvrouw Uw LODAL1NE fles is de meest veel zijdige fles ter wereld. Want LODALINE doet voor U 1001 karweitjes, grondig en snel! In Uw keuken, Uw kamers, in gang en portaal zorgt LODALINE voor die stralende helderheid, waarom de Nederlandse huisvrouw tot ver over onze grenzen beroemd is. Een huis, waarin LODALINE de scepter zwaait ziet er steeds fleurig en aantrekkelijk uit. En minder werk! LODALINE is vloei baar, dus gebruiksklaar - niets te mengen, niets te roeren. U kunt meteen aan de slag en U bent gauwer klaar! .s bi Wie rekent kiest daar doet u ailes mee En vergelijkt U daarbij nu eens hoe weinig U e i g e n 1 ij k met een pakje kunt doen! ZUID-KOREA AUTO OVER DE KOP Tussen Ede en Bennekom is maandagavond een auto, afkom stig uit Hengelo, enkele malen over de kop geslagen en ernstig beschadigd. De bestuurder, de 26-jarige J. D. D. uit Enschede bleek niet in het bezit van een rijbewijs maar wel van een fles gienever te zijn. Hij werd licht gewond. De man hoort' thuis in een inrichting in Bennekom. Hij had zich 's middags laten in- schrijven in een hotel in Henge lo. Hij had de hotelhouder ge vraagd een auto voor hem te hu ren. Aangezien dit niet mogelijk bleek en de man een goede in druk maakte, leende de hotelhou der zijn eigen auto uit, waarmee D. later zou verongelukken. AMSTELWATER STROOMDE POLDER BINNEN. Gisteravond is tengevolge van de sterke wind het water van de Amstel bij de Tolhuissluis tussen Nieuwveen en Uithoorn de Oos terpolder binnengestroomd. De stand van do Amstel v/as op dat tijdstip 3 N.A.P., ter-wijl de normale waterhoogte gemiddeld 30 N.A.P. is. Daar het water ook nog dreig de een ander poldertje onder wa ter te zetten, ging men over tot het nemen van de noodmaatregel: sp.uien in Rijnland. Het gevaar voor overstroming, zo werd aan genomen, is daardoor tot het mi nimum beperkt. OUBDORPS MEISJE IS TERECHT. Het Ouddorpse meisje M. M. Meijer, dat sinds 8 januari ver dwenen was en van wie tot dus ver elk spoor ontbrak, is terecht. De 19-jarige tandartsassistente, die haar familie een afscheids brief geschreven had, waarin zij te kennnen had gegeven met haar tot nog toe geleide leven te willen breken, vertoefde in België. Zij is inmiddels in de ouderlijke wo ning teruggekeerd. In Sydney bezweken op een tuinfeest, gegeven ter ere van het bezoek van de Engelse ko- ningin-moeder Elizabeth, ruim honderd gasten door de hitte. Partij buiten de wet gesteld. President Rhee van Zuid-Ko- rea heeft gisteren de enige linkse partij in Zuid-Korea, de progressieve partij, buiten de wet gesteld. De -voorzitter van de partij, Sjo Bon Gan, een voormalige communist, die zich twee keer tegenover Rhee kandidaat heeft gesteld voor het presidentschap, en functionarissen van de par tij zijn gearresteerd op beschul diging van schending van de bepalingen voor de nationale veiligheid. FRANKRIJK Olievondst nabij Parijs. Er is thans ook in de omge ving van Parijs olie gevonden en wel nabij Coulommes, een klein plaatsje op 50 km ten noordoosten van Parijs. De „.Petrorep", een van de jongste Franse maatschappen voor het zoeken naar olie, is erin ge slaagd 8 kubieke meter olie te winnen op een diepte van 1.875 meter. Op het ogenblik kan nog niet worden gezegd, of zich hier een nieuw oliegebied bevindt. Daarvoor zullen nieuwe onder zoekingen nodig zijn, die moe ten vaststellen hoe groot de laag is. ENGELAND geeft huiseigenaars van onge veer 800.000 woningen hun huurders de huur op te zeggen. De verzetsacties van het Ierse republikeinse leger. De politie in Groot-Brittannië en de twee delen van Ierland verkeert in staat van alarm naar aanleiding van berichten, dat Liam Keliy, de leider van het verboden Ierse republikein se leger, bij organisaties van zijn landgenoten in de Verenig de Staten grote hoeveelheden geld zou hebben ingezameld en zich gereed zou maken om naar Ierland terug te keren teneinde de oorlog tegen de politie in Engeland en Noord-Ierland te leiden. Aanvankelijk voerde Kelly de overvallen op politieposten voor eigen rekening uit, maar nu er de laatste tijd vele leiders van het Ierse republikeinse leger zijn gearresteerd, heeft hij. de rest van deze organisatie onder zijn bevél georganiseerd. ITALIË Tumuli op een vergadering te Londen. De Britse minister van Huis vesting, Brooke, heeft maan dagavond op een vergadering te Londen de wijk genomen voor tegenstanders van zijn huurwet, die hem bedreigden. Toen de menigte op hem aan drong, verliet de minister het platform en zocht hij zijn heil in een kamer achter de zaal, waar de vergadering werd ge houden. Er ontstond een handgemeen, waarbij een tafel van het plat form op de vloer werd gewor pen en een microfoon werd stukgeslagen op het hoofd van een man. Verder werd met stoe len gegooid Brookes huurwet laat huur verhoging toe voor miljoenen hulzen ln Groot-Brittannië en CHURCHILL Churchill blijft goed vooruit gaan en vandaag zal waarschijn lijk het laatste bulletin over zijn toestand worden uitgegeven. FANGIO VRIJGELATEN De ontvoerde autocoureur Juan Fangio is dinsdagmorgen vroeg door zijn ontvoerders vrijgelaten, aldus heeft de Argentijnse am bassade bekendgemaakt. Fangio was in blakende wel stand, toen de vele verslaggevers en fotografen werden toegelaten. „Ik ben uitstekend behandeld. Drie maal ben ik in een andere auto naar een ander huis ver voerd, maar ik heb me geen ogen blik zorgen gemaakt omtrent de afloop van de zaak. Ik was alleen ongerust over mijn vrouw". Fangio vertelde nog, dat men hem geen enkele keer had ge blinddoekt. „Ik geloof niet dat ik Havana uit ben geweest, maar ik durf het niet met zekerheid te zeggen. Mijn ontvoerders hebben mij steeds in de veronderstelling gelaten, dat de grote prijs van Cuba zou worden uitgesteld". In Havana lopen nog steeds geruchten over sabotage tijdens de race. Daarbij» worden veron derstellingen geuit dat de rebel len olie op de baan zouden heb ben gesprenkeld. De officials van de nationale sportcommissie spreken deze berichten echter met stelligheid tegen. De Amerikaanse bokser Joe Brown, wereldkampioen lichtge wicht, die zich in Havana be vindt, is door de autoriteiten voor alle zekerheid onder politie bewaking gesteld. Brown komt vandaag in het sportpaleis van Havana in de ring. De rebellen hebben verklaard Fangio te hebben ontvoerd als waarschuwing voor de Cubaanse regering om zich te concentreren op het zoeken naar werkgelegen heid voor de half miljoen werk lozen op Cuba in plaats van het organiseren van autoraces. TUNESIE PROTESTEERD BIJ FRANKRIJK Tunesië heeft maandagavond bij Frankrijk geprotesteerd naar aanleiding van het neerstorten en ontploffen van een Frans straal vliegtuig bij Bizerta, waardoor een Tunesische boer evenals de piloot om het leven kwam1. Aan de omstandigheid, dat het toestel uitgerust was met machi negeweren, knoopt het Tunesi sche ministerie van Voorlichting de conclusie, dat dit incident aan toont, dat de Fransen, ondanks vele waarschuwingen, herhaalde lijk het Tunesische luchtgebied schenden. Volgens Tunesië trekken de Fransen voorts langs de Alge rijnse grens troepen en pantser wagens samen. wordt beschuldigd violen ten onrechte te hebben verkocht als meesterwerken van bekende vioolbouwers als Stradivarius en Guerneri. Er zijn 22 in Zwitserland wo nende musici, die zeggen dooi Werro te zijn bedrogen bij de aankoop van violen. Eén van hen betaalde 110.000 gulden voor een viool die hem als een Stradivarius was verkocht. De drie rechters en de acht leden van de jury hebben beslo ten de zaak terug te wijzen naar de rechter van instructie. Ook is besloten vijf deskundi gen aan te wijzen die moeten vaststellen of de verkochte vio len al of niet oude meesterwer ken zijn. Het proces is het gevolg van een onderzoek van de Italiaanse Kamer van Koophandel te Zurich in 1951, die vermoedde, dut er meer oude violen werden verkocht dan de oude meesters ooit hadden gemaakt. Moordernaar van bevelheb ber Italiaanse korvet gearresteerd. De moordenaar van de bevel hebber van het Italiaanse kor vet „Pomona", luitenant-ter-zee eerste klasse Negrotto di Cam- biaso, die in de nacht van za terdag op zondag in zijn kajuit door slagen met een ijzeren staaf werd vermoord, terwijl zijn schip in de haven van Na pels voor anker lag, is gearre-! steerd. Hij is een lid van de be manning, de 22-jarige matroos Giovanni Spaziano. Spaziano zwierf reeds drie dagen van de ene Napelse kroeg naar de andere. De gestolen vier miljoen lire zijn bij hem thuis aangetroffen. Hij zal voor het militaire gerechtshof van Napels terecht staan op beschul diging van „insubordinatie, ge paard gaande met moord". De maximumstraf op dit misdrijf is levenslange gevangenisstraf. ZWITSERLAND Bedrog bfj violenverkoop. Een 61-jarige handelaar in muziekinstrumenten, Werro, is maandag voor een rechtbank te Bern geleid omdat hij ervan VERGIFTIGD BRUILOFTSMAAL Twintig personen, die aanzaten aan een bruiloftsmaal in een dorp in het gebied van Bentre, zeventig kilomteer ten zuid-wes ten van Saigon, zijn door vergif tiging om het leven gekomen. 75 anderen moesten wegens vergif tigingsverschijnselen worden be handeld. Gebleken is, dat de spijzen werden vergiftigd door de groot moeder van de bruid, die tegen het huwelijk was, omdat de brui degom volgens haar lid was ge weest van de communistische Vietminh en „deel had genomen aan de verwoesting van kerken". Havenstakingen in Australië. Ln dc havens van Sydney en Melbourne zijn meer dan 10.000 havenarbeiders in staking. Tach tig schepen worden door de sta king getroffen. De staking is maandag in Mel bourne begonnen als protest tegen verminderingen van de omvang van arbeidsploegen. De havenarbeiders van Sydney gaan vandaag weer aan het werk. Zij hebben gisteren het arbeidsge schil in Melbourne besproken. De staking in Melbourne zal voort duren. FRANS-SPAANSE ACTIE IN DE SAHARA? Een nieuw communiqué van het bevrijdingsleger voor de Marok kaanse Sahara, heeft melding ge maakt van „gemeenschappelijke Frans-Spaanse acties in ae wes telijke Sahara", die een antwoord zouden zijn op recente successen van het Marokkaanse bevrij dingsleger in het gebied van Rgeoea op de grens van de Ma- roKkaanse Sahara en Maureta- nië. De Frans-Spaanse operatie was gericht tegen El Ajoen en Smaira waar meer dan 600 burgerslacht offers waren gevallen tengevolge van een gilgas-aanval uit de lucht. De verkiezingsuitslag in Argentinië Arturo Frondizi, de kandidaat van de radicale partij voor het Argentijnse president-schap, kan rekenen op de steun van 319 le den van het 466 leden tellende college van kiesmannen. De keu ze die dit college op zeventien maart zal doen, zal niet meer dan een formaliteit zijn. Frondizi zal op één mei zijn ambt aanvaarden. Als vice-presi dent is zijn partijgenoot Alejan dro Gomez gekozen. De voorlopi ge president, generaal Pedro Aramburu, noemde de mannen, die de nieuwe regering zullen vormen, bekwame en eerlijke mensen. De nieuwe president heeft mee gedeeld, dat' zijn regering tezijner- tijd een grondwetgevende verga dering bijeen zal roepen voor het wijzigen van de constitutie van 1853, die weer van kracht werd verklaard, toen Peron in 1955 werd verdreven en de door hem ingestelde grondwet werd inge trokken. Frondizi verklaarde, dat deze kwestie niet direkt zal worden aangepakt, daar het land thans in de eerste plaat's orde en rust nodig heeft. (Er is een toenemende arbeids onrust in Argentinië waar te ne-i men. Het werk op de banken ligt vrijwel stil, de olie-voorraden zijn schaars en de bouwvakarbei ders zijn in staking.) Op buitenlands gebied zal de nieuwe regering de internationa le verplichtingen eerbiedigen en met alle landen ter wereld vriend- scnappelijke betrekkingen onder houden. t Japan antwoordt Sowjet-Unie inzake topconferentie Japan heeft de Sowjet-Unie officiéél medegedeeld, een top conferentie en een verbod van kernwapens voor te staan, zo deelt het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken mee. Japan wijst echter in zijn ant woord op een Russische nota van 10 december de Sowjet-Unie „als het centrum van een deel van de verdeelde wereld" op haar ver antwoordelijkheid in de pogingen voor het handhaven vagjde vrede. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag 4222 stuks vee aangevoerd, zijnde: 420 vette koeien en ossen, 884 stuks ge- bruiksvee, 330 vette kalveren, 200 graskalveren, 1888 nuchtere kal veren, 121 varkens, 104 biggen, 51 paarden, 4 veulens, 209 scha pen of lammeren, 11 bokken of geiten. ri De prijzen waren als vólgt: Vette koeien ƒ2,50 tot 3,35; vette kalveren ƒ2,tot ƒ2,40; slachtpaarden ƒ2,05 tot' ƒ2,60; alles per kg. Graskalveren 250 tot 425; nuchtere kalveren 35 tot 48; biggen 25 tot 40; schépen 70 tot ƒ90; lammeren 60**01 ƒ80; kalf- en melkkoeien 800 tot 1250; varekoeien 600 tot 875, vaarzen ƒ580 tot ƒ880; pinken ƒ375 tot 575. Overzicht. Vette koeien: aan voer als vorige week, handel stroef, prijzen als gisteren. Vette kalveren: iets ruimer aanvoer met redelijke handel, niet geheel prijshoudend. Graskalveren: aan voer groter, handel traag, prijzen constant. Nuchtere kalveren: rui mer aanvoer, handel stug en niet geheel prijshoudend. Biggenaan voer iets groter met matige han del, prijzen onveranderd. Slacht paarden aanvoer als vorige week met tamelijke handel, vooral niet ren: aanvoer kleiner, handel lui, lager in prijs. Schapen en lamme- vooral niet hoger in prijs. Kalf- en melkkoeien: gewone aanvoer, handel slepend, prijzen stabiel. Vaarzen en pinken: matige aan voer, handel lui, prijzen als vori ge week. Uü li TEELTREGELING AARDAPPELEN PARTICULIERE TUINEN. De Burgemeester der gemeen te Terneuzen maakt bekCTid, dat op het gemeentehuis voor een ieder ter inzage liggen de be schikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening van 10 januari 1957, No. L PA 3012 en de daarbij be horende op deze gemeente be trekking hebbende lijst, zoals deze aangevuld is bij de beschik king van 27 januari 1958, No. L/PD 94. ,,4 Deze beschikking verwedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een in de lijst omschreven gebied, behalve op dat gedeelte van die tuin, dat voor het betrokken teeltjaar is aangeduid op een door of van wege de Directeur van de Plan- tenziektekundige Dienst vervaar digde situatieschets van die tuin. De beschikking is niet van toe passing op tuinen, ook al zijn ze gelegen in het in bovenbedoelde lijst omschreven gebied, die in min of meer geordend verband (b.v. volkstuincomplexen) bij el kaar liggen en waarvoor» reeds een teeltregeling van toepassing is volgens de beschikking van 8 februari 1957, No. L/PA 3037. Deze teeltregeling is op bij ge noemde beschikking behorende kaarten vastgelegd en ligt op het gemeentehuis ter inzage. Telers van aardappelen in tui nen, waarop bovengenoemde be schikking niet van toepassing is zijn gehouden de bestaande voor schriften nauwkeurig op te vol gen, te weten sléchts daar aard appelen te verbouwen waar deze in de twee voorafgaande jaren niet hebben gestaan en boven dien jaarlijks niet meer dan hoogstens één derde gedeelte van de tuin. ni Telers op wier tuin doar deze bekendmaking de beschikking No. L/PA 3012 van toepassing wordt en die nog niet in het be zit zijn van de situatieschets kun nen deze schriftelijk aanvragen bij het Landbouwschap, Grote Markt 28a te Goes. Terneuzen, 25 februari 1958. n De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. TEELTREGELING AARDAPFELEN VOLKSTUINCOMPLEXEN'. De Burgemeester der gemeen te Terneuzen maakt bekend, dat op het genieentehuis voor een ieder ter inzage liggen de be schikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening van 8 februari 1957, No. L/PA 3037 en de daarbij be horende, op deze gemeente be trekking hebbende kaartdh zoals deze op 1 februari 1958 opnieuw zijn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een op de kaar ten aangeduid en op de lijst om schreven gebied, tenzij dqzc tealt wordt uitgeoefend op een voci het betrokken teeltjaar in de be schikking genoemd en op de kaarten aangeduid gedeelte van het gebied. Terneuzen, 25 februari 1958. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3