PANG Öume de Cacao- UIT DE PROVINCIE Autocoureur Fangio ontvoerd door Cubaanse revolutionairen BEURSOVERZICHT DE INGESNEEUWDE SLAAPWAGEN De nieuwe RANG rol, méér dan een lekkernij, een exquise versnapering iiïirm rnrnTm'rrrn"nry^TmTyTmrr» rrmrmrrrmrinrnTmrirrrinrTmrrirmrmrirri^ yUUUUULUJUUULUJUUUUUULIUUUUUUXUJUUUUUUUU^^ een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. De Argentijnse eoureur Juan VLanuel Fangio is uit het Lincoln hotel in Havana, waar hij met enkele andere renners logeerde, ontvoerd. Tqen Fangio in de lobby van het hotel met de vertegenwoor diger van de Maserati fabriek Ugolni in gesprek was, kwam een gewapende man op hem af en dwong hem mee te gaan. De vijfvoudige wereldkampioen werd in een naast het hotel ge parkeerde auto geduwd en met grote snelheid verdween de wa gen. Nadat Ugolini de politie van het gebeurde op de hoogte had gesteld werd een onderzoek inge steld. Later werden persbureaus en radiostations door een onbekende opgebeld met de mededeling, dat Fangio door leden van een revo lutionaire organisatie „De 26 juli beweging" was ontvoerd. Hij zei, ■lat een lid van deze beweging het hotel was binnengegaan en dat een metgezel buiten in de wagen had gewacht. Verantwoordelijk voor het ge beurde is een groep tegenstan ders van de regering van presi dent Batista. Deze groep had leeds enkele weken geleden be send gemaakt, dat tot daden zou worden overgegaan bij de wed strijden om de grote prijs van Cuba. De .,26e juli beweging", waar toe -de ontvoerders van Fangio behoren, wordt aangevoerd door Fidel Castro. Deze groep voert een guerilla tegen de anti-com munistische dictatuur van de Cu baanse president generaal Batis ta, ïn 1955 stelde Batista de com munistische partij buiten de wet. Hij is sinds het begin van de der tiger jaren aan de macht ge weest, behalve in de periode 19441952. In laatstgenoemd jaar kwam hij na een staatsgreep wederom aan het bewind. Sinds- df§ 1 leeft hij het hoofd moeten bieden aan een serie complotten, meestal geleid door Fidel Castro, de populairste van de rebellen leiders die o.m. in december 1956, na met enkele tientallen volgelin gen op de zuidkust van Cuba te zijn geland, naar Havana pro beerde op te marcheren. De rege ringstroepen maakten snel een einde aan dit romantische avon tuur, en het gerucht liep dat ook Castro hierbij de dood had ge vonden. Maar de raids en de over vallen door groepjes rebellen duurden voort. Intussen was generaal Batista in 1954 tot president herkozen. Tegencandidaturen waren bij die gelegenheid niet toegestaan. De ondergrondse beweging, die op deze wijze de hele wereld van haar bestaan wilde overtuigen, dreigde reeds bij de vorige grote prijs van Cuba Fangio te zullen ontvoeren. Zij zag er evenwel vanaf omdat de Argentijn voort durend werd bewaakt. Ook dit jaar werd eenzelfde actie aange kondigd, hetgeen tot gevolg had, dat Fangio zich alleen onder po litiebewaking op straat mocht begeven. Niemand heeft er even wel aangedacht, dat de brutali teit van de aanhangers van Fidel Castro zo ver zou gaan, dat zij een hotelhall waar zich ongeveer 12 personen bevonden, zouden binnendringen. In weerwil van koortsachtig speuren van de Cubaanse politie was het haar maandagmorgen nog niet gelukt een spoor van Fangio of zijn ontvoerder te vin den. Alle toegangswegen naar Havana zijn afgesloten. Tweehon derd detectives zijn bij het onder zoek betrokken, terwijl een hon derdtal politieagenten belast is met de bewaking van de andere coureurs, die maandagmiddag in de wedstrijd zouden uitkomen. Fangio zou gisteren in een Maserati deel nemen aan de gro te prijs van Cuba. De 46-jarige coureur, de nationale held van Argentinië, is een man, die er KON. OLIES LAGER, AANDELEN HEEMAF ZEER VAST De beurs zette gistermiddag niet best in voor de eerste dag van de week Goed nieuws uit het bedrijfsleven blijft slechts zeer schaars binnenkomen. Wanneer dit het geval is komt het in een markt, waarvan de actieve hoofdfondsen ter beurze eerder een dalende tendentie vgrtonen. Een en ander als ge volg van Wallstreet, waar de te i verwachten opleving in de be drijven op zich laat wachten. De oliehoek was gisteren nog het meest actief op 't Damrak, indien «r althans van enige activiteit gesproken zou kunnen worden. Na een opening op 143.80, vond Londen dit blijkbaar te hoog, waardoor de arbitrage voor Londense rekening met materiaal aan de markt kwam met het gevolg, dat aandelen Kon. Olies spoedig daalden tot 143.20 tegen vrijdag j.l. als .slotkoers 144.70. Het fonds bleef twee gulden onder New- Vorkse pariteit. In de morgen- uilen werden de olies verhan deld tegen de prijs van 144.60. Unilevers en aandelen K.L.M. hielden zich goed en bleven vrijwel onveranderd bij de vo rige slotkoers. Aandelen Philips een puntje lager. A.K.U.'s aan- géboden in een kleine markt, moesten zich met een verlies van circa twee punten tevreden Stellen. De berichten over Indonesië deden de koersen voor de scheepvaartaandelen met be langen aldaar geen goed en wa ren circa twee punten lager dan vrijdag. Op de cultuurmarkt viel weinig te beleven en in de koers vergeleken bij die van de vorige slotprijs kwam hoege naamd geen verandering. Aan delen Zuid-Preanger werden 1 punt hoger op 13 procent gead viseerd op berichten over de verwisseling van de directie van Nederlanders in Belgen. De verlaging van het callgeld van 3 li procent tot 3 procent was van invloed op de beleg- gingsmarkt. De staatsobligaties lagen eerder gevraagd en aan de vaste kant. De woningbouw lening en de rentespaarbrieven werden onveranderd geadvi seerd. Aandelen Heemaf, die vrijdag een koerswinst van 9% punt be reikten werden gisteren weder om 8 punten hoger op 220 pro cent geadviseerd. Een en ander als nawerking op het gepubli ceerde gunstige jaarverslag. Aandelen Hoogovens, die de laatste dagen vast in de markt liggen, werden 5 punten hoger vernomen op 275 a 280 op het aanhoudende gunstige bedrijfs nieuws. Prolongatie 4% procent. BEURSINDICES 20/2 21/2 24/2 Int. concerns 250.98 247.09 245.23 niet van houdt om in het cen trum van de publieke belangstel ling te staan. Rustig en zeer ge reserveerd is hij eigenlijk het tegenovergestelde van de snel- heidskoning zoals een schooljon gen die zich voorstelt. Hij heeft vijf maal het wereldkampioen schap der autocoureurs behaald, t.w. in 1951, 1954', 1955, 1956 en 1957. Fangio, zoon van een arme Italiaanse stukadoor, die naar Argentinië emigreerde, begon op zijn 13-jarige leeftijd te werken als leerling monteur. Zijn eerste wedstrijd reed hij in een geleende T-Ford, toen hij 23 jaar was. Hij eindigde op de derde plaats. Zijn grootste wens was om een kam pioen te worden. Een woordvoerder van de Cu baanse ondergrondse beweging heeft te New York tegenover journalisten verklaard dat de Argentijn Juan Manuel Fangio maandagavond na afloop van de race om de grote prijs van Cuba zal worden vrijgelaten. ,,Ik ben er zeker van", aldus de woord voerder, „dat Fangio zeer goed zal zijn behandeld; maandag avond zal men hem, „ergens" vrij laten, misschien wel bij de jacht haven van de zeilclub. Hij weiger de echter zich duidelijker uit te drukken. Vrienden van Fangio zeiden in Buenos Aires, dat zij reden had den om aan te nemen dat de cou reur in de loop van de middag toegestaan was een telefoonge sprek te voeren met relaties in de Argentijnse hoofdstad. ITALIë Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 135.01 135.04 134.51 124.24 121.74 120.90 109.34 108.52 108.52 66.24 65.97 65.04 177.66 175.54 174.35 NABEURSKOERSEN Kon. Olie: 144.50—142.70 143.40) Unilever: 337 1 337%) Proces wegens laster tegen bisschop Te Florence is maandag een proces begonnen tegen mgr.' Fiordelli, bisschop van Prato, nabij Florence, die van smaad wordt beschuldigd. De bisschop had omtrent een jong paartje, dat wel voor de wet was ge huwd, doch geen kerkelijke plechtigheid wilde, verklaard dat het „in concubinaat" leefde. De gedaagde was afwezig, toen het proces begon. Hij had de rechtbank geschreven, dat zijn „geweten als bisschop" hem dwong niet te verschijnen. Ook pastoor Danilo Aiazzi, die de leden van zijn gemeente vanaf de kansel het oordeel van de bisschop in kennis had ge steld, staat eveneens, op be schuldiging van smaad, terecht; ook hij was niet verschenen. TERNEUZEN. Gemeenteraad. Bijdrage in verbouwing van het Concertgebouw. In de donderdag a.s. te houden vergadering van de gemeenteraad komt in behandeling een aan vraag van de heer P. F. Stan- daert om een gemeentelijke bij drage in de kosten van verbou wing van het Concertgebouw, welke kosten geraamd worden op ƒ150.000. Na diverse besprekingen hier over is thans door de heer Stan- daert een verzoek ingediend om een bijdrage in de betaling van de rente van een te sluiten geld lening over 10 jaar; deze bijdra ge jaarlijks te betalen, voor het eerst een half jaar nadat de ver bouw geheel is gereed gekomen, doch niet vóór 1 maart 1959. In de toelichting hierop delen B. en W. mede, dat het zeker een streek- en dus een gemeentebe lang is, dat een ruim gebouw met behoorlijke accomodatie voor bepaalde ontvangsten, vergade ringen e.a. beschikbaar is. Dit is thans niet aanwezig. B. en W. stellen voor aan de eigenaar-exploitant van het Con certgebouw voor de verbouw van dit gebouw gedurende 10 jaar een bijdrage te geven, groot ƒ2.200, onder voorwaarde dat het Con certgebouw of het Luxor-Thea- ter, zolang de overeenkomst in zake de bijdrage-betaling duurt, maximaal vijf keer per jaar aan de gemeente een dag gratis be schikbaar wordt gesteld. Stichting Luchtverblnding BrusselZeeuws-Vlaanderen Rotterdam. Door de Stichting Luchtverbin- ding Zeeuwsch-Vlaanderen wordt in verband met het voornemen om per april een helicopterdienst Brussel-Zeeuwsch-Vlaan deren Rotterdam v.v. te organiseren, gedurende vier dagen per week. voorlopig tijdens het seizoen april oktober 1958, een subsidie aan gevraagd van 0,06 per inwoner. B. en W. stellen voor om, nu de dienst frequenter is geworden, de gevraagde subsidie ad 0,06 per inwoner te verlenen. Vijftien maal oud-Terneuzen. Gisteravond hield de heer Alb. IJsebaert zijn vijftiende lezing over oud-Terneuzen in het Jeugd- gebouw aan de Kerkhoflaan voor de leden van de Christelijke reis- vereniging „Voorwaarts" en ver dere belangstellenden, waaronder ook bezoekers uit Gent. In zijn openingswoord had de voorzitter, de heer J. van Duiven- dijk, een kort vraaggesprek met de heer IJsebaert. Hij vroeg hoe deze er toe gekomen was al deze gegevens over Terneuzen te ver zamelen. „Als echte Terneuzenaar, die Inz. Hr. G. P., A'dam ontv. 1 fl. TIP Lfl. Bootz' Oude Genever. heel veel van zijn geboortestad houdt, begon ik met het verzame len van oude ansichtkaarten van Terneuzen, Spoedig had ik een paar sigarenkistjes vol en begon ik mijn kollektie te sorteren. Nu ben ik in het bezit van 1176 prachtige foto's", zo verklaarde de heer IJsebaert vol trots. Ook mevrouw IJsebaert, die er in het begin misschien een beetje sceptisch tegenover stond, is nu een verwoed verzamelaarster en zij heeft de prachtige kleuren foto's van Nieuw-Terneuzen ge nomen. De heer IJsebaert heeft in totaal een kleine 500 dia's van Terneuzen. De heer Van Duivendijk herin nerde aan de jubileumreis die leden van de Christelijke reis- vereniging vorig jaar naar Zwit serland hebben gemaakt. Deze zomer gaat men vier dagen door Nederland en men hoopt spoedig ook een reis naar Oostenrijk te kunnen maken. De vereniging telt nu 90 leden, zo besloot de voorzitter. Hij hoop te dat vele nieuwe leden zich zou den melden. De geheel bezette zaal (onge veer 3500 Terneuzenaren hebben de heer IJsebaert nu beluisterd) heeft ook nu weer met volle aan dacht geluisterd naar het vele interessante dat spreker deze avond over onze gemeente ver telde. Als dank voor het gebodene ontving de heer IJsebaert ten slotte een attentie en hoewel me vrouw IJsebaert door ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn, werden voor haar bloemen over handigd.. Gecombineerde vergadering Z. P. M. en L. J. G. afdeling Hoek en Terneuzen. Vrijdag jl. werd in café „De Vriendschap" alhier een gecombi neerde jaarvergadering gehou den van de afdelingen Hoek en Terneuzen der Z. P. M. en L. J. G. De presidente, mej. Annie de Mul, die in haar openingswoord haar vreugde er over uitsprak dat zovelen aanwezig waren, verwel komde in 't bijzonder de jeugd leider der L. J. G. in Zeeland, de heer Klaassen, en diens echtge note en de afgevaardigden uit Axel en Zaamslag.. Alvorens met de afwerking van de agenda een aanvang te maken, verenigden de aanwezi gen zich aan een prima dineetje, dat geheel was toebereid door de Z. P. M.-sters, en zich uitstekend liet smaken. Hierna werd in vlot tempo de agenda behandeld der vergade ring die thans geleid werd door de voorzitter der L. J. G., de heer A. Kielman. Uit de jaarverslagen van de beide verenigingen bleek, dat 1957 een bijzonder succesvol jaar is geweest. Het L. J. G.-orkest uit Hoek behaalde in het te Goes ge houden concours de eerste prijs. Bij de gehouden bak- en bloem schik-wedstrijd gingen de eerste prijzen naar de Z. P. M.-sters uit Hoek. Filmavonden en cursussen op velerlei gebied werden geor ganiseerd evenals lezingen met tilmvertoningen. Het 10-jarig bestaan der lande lijke organisatie werd te Goes feestelijk herdacht. Tenslotte werd nog gewezen op de zeer geslaagde ontspan ningsavond in 't Concertgebouw. Uit het financieel jaarverslag bleek dat het ledental nog steeds stijgende is en er, ondanks de vele activiteiten, er een batig sal- dUSTRALIË Havenstaking in Melbourne De havenarbeiders van Mel bourne zijn in staking gegaan, waardoor op 32 schepen niet wordt gewerkt. De staking is als protest bedoeld tegen een vermindering van de sterkte der laad- en losploegen. De staking is uitgebroken op het hoogtepunt van de Austra lische woluitvoer. Wol, vlees, fruit en zuivelprodukten liggen tp verscheping te wachten. Door AGATHA CHRISTIE. 10) Nadruk verboden. Om 9.15 precies reed de trein het station uit. Poirot stond op, zei zijn vriend goedennacht en zocht zijn weg terug door de cor ridor naar zijn eigen coupé, die vooraan was, naast de restaura tiewagen. Op deze tweede dag van de reis was het ijs gebroken. Kolonel Ar_ buthnot stond aan de deur van zijn coupé met MacQueen te pra ten. MacQueen brak iets wat hij zei, plotseling af, toen hij Poirot zag. Hij keek erg verbaasd. „Wel," riep hij, „ik dacht dat u ons had verlaten. U zei dat u uitstapte in Belgrado." „U begreep me verkeerd," zei Poirot glimlachend. „Ik herinner me nu, de trein ging net Stamboel uit, toen we er over praatten." „Maar man, je bagage. Waar is die?" „Ze is'verhuisd naar een an dere cou|ré, dat is alles." „O juist." Hij hervatte zijn gesprek met Arbuthnot en Poirot ging verder. Twee deuren van zijn eigen coupé stond de bejaarde Ameri kaanse, mrs. Hubbard, te praten met de schaapachtige dame, die een Zweedse was. Mrs. Hubbard drong haar een tijdschrift op. „Neen, neem het toch, beste," zei ze. Ik heb nog een overvloed om te lezen. Nee maar, is de kou niet bar?" Ze knikte amicaal tegen Poirot. „U is heel vriendelijk," zei de Zweedse dame. „Volstrekt niet. Ik hoop dat u goed zult slapen en dat uw hoofd morgen beter zal zijn." „Het is alleen de kou. Ik zet nu een kopje thee." „Hebt u aspirine? Weet u het zeker? Ik heb genoeg.Nu goe dennacht, beste." Ze keerde zich spraakzaam tot Poirot toen de ander verdween. „Stakker, ze is een Zweedse. Zover ik heb kunnen begrijpen een soort zendelinge. Een die les geeft, 'n Aardig mens, maar ze spreekt niet veel Engels. Ze inte resseerde zich erg voor wat ik haar over mijn dochter vertelde." Poirot wist op dit ogenblik al les van mrs. Hubbard's dochter. Ieder in de trein, die Engels ver stond, evenzo. Hoe zij en haar man behoorden tot het personeel van een grote Amerikaanse school in Smyrna, en dat dit mrs. Hub- bards eerste reis naar het oosten was en wat ze dacht van de Tur ken en hun sloffe gewoonten en de toestand van hun wegeh. Be deur naast hen ging open en de magere/bleke bediende kwam eruit. Poirot zag een glifnpovan de heer Ratchett, zittend op het bed. Hij zag Poirot en zijn gezicht veranderde verdonkerde van woé&e. Toen ging de deur dicht Mrs. Hubbard trok Poirot een beetje cp zij. „Weet u, ik ben doodsbang voor die man. O, niet de bediende, de ander. Zijn meester. Meester, nota bene! Er is iets niet pluis met die man. Mijn dochter zegt altijd, dat ik erg veel intuïties heb. Als ma zo'n idee krijgt, heeft ze zeker gelijk," zegt mijn doch ter. En ik heb zo'n gevoel in ver band met die man. Hij is naast mij en ik vind 't niet prettig. Ik heb mijn koffers tegen de tussen deur gezet gisternacht. Ik dacht dat ik hem aan de kruk hoorde prutsen. Weet u, het zou me niets verbazen als die man een moor denaar bleek te zijn zo'n trein- dief, waar je over leest, 't Is mis schien gek van me, maar zo voel ik 't. Ik ben echt bang voor die man. Mijn dochter zei, dat ik een makkelijke reis zou hebben, maar ik ben niet in mijn schik. Het kan echt mal zijn, maar ik voel dat er van alles zou kunnen gebeu ren. Van alles. En hoe die aardige jonge baas het uithoudt zijn se cretaris le zijn, dat begrijp ik niet." Kolonel Arbuthnot en Mac Queen kwamen naar hen toe door de gang. „Kom in .mijn coupé," zei Mac Queen. „Het bed is nog niet op gemaakt. Wat ik wel eens zou willen weten van jullie politiek in Indië is dit. De twee mannen liepen voorbij en gingen naar MacQueens coupé. Mrs. Hubbard zei Poirot goe den nacht. „Ik zal maar direct naar°bed gaan en nog wat lezen," zei ze. „Goeden nacht." „Goeden nacht, madame." Poirot ging naar zijn eigen coupé, die volgde op die van Rat- shett. Hij ontkleedde zich en ging in bed, las zowat een half uur en deed toen het licht uit. Hij werd een paar uur latei- wakker en met een schok. Hij wist wat het was, dat hem ge wekt had een luid gekreun, bijna een kreet, ergens dichtbij. Op hetzelfde ogenblik klonk scherp een bel. Poirot ging overeind zitten en draaide het licht aan. Hij merkte dat de trein stil stond, zeker bij een station. De kreet had hem op geschrikt. Hij herinnerde zich. dat Ratchett de coupé naast hem had. Hij ging uit bed en deed de deur open, juist toen de slaap wagen-conducteur aan kwam hollen en op Ratchetts deur klep te. Poirot hield zijn deur op een kier cn lette op. De conducteur klopte een tweede keer. Een bel ging en een licht vertoonde zich boven een andere deur verder op. De conducteur keek over zijn schouder. Op hetzelfde ogenblik kwam een stem uit de coupé er naast, die in het Frans riep: „Het is niets, ik heb me vergist". „Bien, monsieur." De conducteur draafde weer weg om te kloppen aan de deur waar het licht scheen. Poirot ging weer naar bed met een verlicht hart. Hij keek op zijn horloge. Het was juist drie en twintig minuten vóór énen. Daarna draaide hij het licht uit. (Wordt vervolgd.) do was. De bestuursverkiezing verliep vlot. De secretaris Piet Riemens werd herbenoemd, terwijl tot voorzitter werd gekozen D. Jan sen en tot bestuursleden Dinge- man Scheele, Daan Haak Pzn en Piet Blok. Bij de Z. P. M.-sters werd de presidente A. de Mul herkozen, evenals de vice-presidente Liesje Scheele. Tot nieuwe bestuursle den werden benoemd. Tine Tolle naar, Marie Jansen en Jaantje Dieleman. Door de vice-voorzitter der L. J. G. werd de scheidende voor zitter dank gebracht voor het vele werk door hem in deze functie verricht, waarna deze nog een kort afscheidswoord sprak. De vice-presidente der Z. P. M. bood de presidente een fraaie bloemenvaas aan, met inscriptie van de jaartallen gedurende welke zij reeds presidente is. en werden de scheidende bestuurs leden Jannie Dees, Suzan van Dixhoorn en Tanneke Wolfert de dank der afdeling betuigd. Een gezellig samenzijn besloot deze vlotte gecombineerde jaar vergadering. Gemoderniseerde schoenen- zaait. Door een vrij ingrijpende ver andering heeft de heer J. Rie mens, Lange Kerkstraat 14, zijn schoenenzaak gemoderniseerd en daardoor aantrekkelijker ge maakt. De winkel werd vergroot, een nieuwe betimmering werd aangebracht waardoor de grote en gevarieerde voorraad over zichtelijker kon worden geëta leerd en met een gezellig zitje heeft hij het voor de cliënten aan genamer gemaakt. In tegenstelling tot vroeger, zijn de reparatiewerkplaats en het schoenenmagazijn nu ook ge lijkvloers. Dit betekent kortere wachttijd Voor de bezoekers en efficiënter werken voor hem zelf. Verlichting en verwarming van de winkel zijn uitstekend ver zorgd. In intieme kring vond jl. zater dag de heropening van de ge moderniseerde winkel plaats. Vele vrienden gaven met prach tige bloemstukken en persoonlijk bezoek blijk van belangstelling. Vakexamen. Bij hef te Breda gehouden exa men slaagden voor costumière de dames Yvonne van Damme, Corrie Klaassen en Marleen van de Winckel en voor coupeuse de dames Corrie van Doeselaar en Corrie de Zeeuw. RETRANCHEMENT. J aarver gader ing. Zaterdagavond hield het mu ziekgezelschap zijn jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer C. J. Almekinders. De heer Ant. Dierkx, secreta- taris der vereniging, bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat het afgelopen jaar niet on verdeeld gunstig is geweest. De repetities werden over het alge meen matig bezocht. Voor de buitenconcerten bestond eveneens weinig belangstelling. Lichtpun ten waren de geslaagde uitvoe ringen en de prettige samenwer king met de zustervereniging Apollo" te Sluis. Penningmeester P. Goossen las de jaarrekening voor. Het bleek, dat de positie van de kas enigs zins verzwakt was. De voorzitter dankte in harte lijke bewoordingen de heer Chr. Lauret, die voor herverkiezing niet in aanmerking wenste te komen. In de bestuursvaeature zal te zijner tijd worden voor zien. Hierna volgden de aanwezigen met veel aandacht de televisie uitzending „lm weissen Rössel" vanuit het Casino in Den Bosch. SAS VAN GENT. Agenda gemeenteraad Donderdag a.s. komt de Sasse raad in vergadering bijeen ter be handeling van o.m. de volgende agendapunten. Voorstel tot het instellen van beroep bij Hare Majesteit de Ko ningin tegen de onthouding van goedkeuring van de artikelen 5 en 9 der bebouwingsvoorschrif ten uitbreidingsplan in hoofdzaak „Zandstraat", uitgesproken in het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland d.d. 28 janua ri 1958 nr. 3007/221, 3e afd. en Haar te verzoeken onder vernie tiging van het omstreden gedeel te van die uitspraak, alsnog goed keuring aan genoemde artikelen te verlenen. Voorstel tot ophef fing van de stichting „Het Sasse Zwembad" en tot het weder in eigen beheer nemen van het ge meentelijk zwembad. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening groot ƒ300.000 tegen een rente van 5 procent per jaar voor ten hoogste een jaar met een te benaderen geldgever. Aangaan geldleningen bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten a. voorkeurslening rentespaarbrieven 1957; b. eerste nationale woningbouwlening '57. Verzoekschrift om gemeente grond in erfpacht van: de N.V. P.Z.E.M. te Middelburg aan de Singelstraat; gebrs R. en A. Claeyssens aan de Plataanstraat en L. Vandevijver aan de Plataan straat. Voorstel tot aankoop- van een strook grond groot 9 a 90 ca, ka dastraal bekend gemeente Sas van Gent in sectie C nr 1056 aan het Stationsplein van de N.V. Nederlandse Spoorwegen te Utrecht voor een bedrag van 150. SLUIS. Gemeenteraad sprak met wijkraad Onder leiding van de wijkraad van Heiile vond in café Leliaert een bespreking plaats met de ge meenteraad van Sluis over de verschillende problemen, die leven in dit sterk geïsoleerde deel van de gemeente Sluis. Over de slechte verbindings weg tussen Sluis en Heiile zal een schrijven worden gericht aan het waterschap „Het Vrije var, Sluis", waarin met klem wordt aangedrongen op verbetering. Hetzelfde geldt voor de afwate ring, die op vele plaatsen meer dan onvoldoende is. Met de P.Z.E.M. zijn onderhan delingen aan de gang over een eerste aanleg van openbare straatverlichting. Er is een pro- jekt voor een viertal lichtpunten. Aanleg van waterleiding moet afhankelijk worden gesteld van een opinie-onderzoek onder de be volking. De situatie ziet er goed uit daar reeds een groot gedeelte van de bevolking zich sympathiek hierover heeft uitgelaten. Getracht zal worden het ver enigingsleven te stimuleren. Een bevolkingsbinding is nodig om het platteland aantrekkelijk te maken in een tijd dat de mens graag trekt naar de drukkere centra. Plannen komen er bin nenkort voor een verenigingsge bouw, waarin o.a. een diepvries inrichting gebruikt kan worden Met Gedeputeerde Staten zal overleg gepleegd worden om een kleine wijziging aan te brengen in de kermisdata. IJZENDIJKE- „Flandria" maakte haai debuut als radio-orkest. De West Zeeuws-Vlaamse phil harmonicaclub „Flandria" welke onder leiding van haar dirigent Jasper Anthonisse in 4 jaren tijd zulke voortreffelijke resulta ten wist te boeken, heeft in Oud België te Gent haar debuut als radio-orkest gemaakt'. In samen werking met vele andere radio- artisten werkte zjj mee in het programma „Ankers Los" voor de gewestelijke Belgische om roep. Hoewel de zenuwen erg gespan nen waren had „Flandria" reeds met het eerste nummer de harten van de ruim 1100 bezoekers ge wonnen en bij het laatste nuin mer de mars „Alte Kameraden" groeide het applaus aan tot een ovatie. Het eerste gedeelte van „An kers Los" zal worden uitgezon den op dinsdag 4 maart over de gewestelijke zenders (198 ml des avonds om 8 uur. ZAAMSLAG Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der rijkspolitie zijn de volgende voorwerpen ais gevonden aangegeven en terug te bekomen aan de erachter ver melde adressen: Kinderwantje, Axelsestraat 89; paar heren-glacé-handschbenen, Puntstraat 11; pakje shagtabak, Polderstraat 4; kinderportemon- naie, B 139; damesportemonnaie, Huissensstraat 6; zijden sjaal, Stoofstraat 11. ZUIDZANDE Toneeluitvoering. De Rederijkerskamer „Al doen de leert men" te Zuidzande gaf zaterdagavond in hotel „De Zwaan" alhier haar tweede toneeluitvoering in dit seizoen, waarvoor een grote belangstel ling bestond. De voorzitter van de Rederij kerskamer, de heer B. van de Reepe, zeide in zijn openings woord zeer verheugd te zijn de zaal zo goed gevuld te zien en sprak een bijzonder woord van welkom tot burgemeester en me vrouw Everwijn. Hierna gaf hij het woord aan de werkende leden van de vereni ging, die voor het voetlicht brach ten „Liefde is geen speelgoed", een toneelspel in drie bedrijven door Willem van Boxtel. De spelers toonden zich zoals gewoonlijk goed rolvast en wa ren voor deze gelegenheid het toneelstuk werd verondersteld te spelen in Oostenrijks Tirol getooid in de Tiroolse kleder dracht. Na het welverdiende applaus van het publiek dankte de heer Van de Reepe de spelers voor de manier waarop zij zich Van hun taak hadden gekweten en richtte zich hierbij nog bijzonder tot mej L. Blaeke, lid van de Rederijkers kamer „De Oranjebloem" uit Sluis, die was ingevallen wegens ziekte van één der Zuidzandse speelsters. Tot slot werd nog een kort woord gesproken door burge meester H P. Everwijn. Met een goed bezocht bal kwam ook aan deze avond weer een einde. Benoeming Tot besteller in vaste dienst bij het P.T.T.-kantoor te - Aarden burg werd benoemd de heer J- Snoep te Zuidzande.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2