Soekarno over buitenlandse inmenging Het bezoek van Prinses Beatrix aan Suriname De opheffing van de „Stop van Ternaaien Weeroverzicht ordeel: ïstel! De raketbases in Engeland De verkiezingen in Argentinië Moord op bevelhebber Italiaans korvet van ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER WEERBERICHT »ze serie AV.WAV. DINSDAG 25 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4304 COMMUNISTISCHE EIS TOT TERUGTREKKING VAN V. N.-TROEPEN VERWORPEN RUSSISCHE WATERSTOFBOMPROEF] DE SITUATIE IN DE VLASSERIJ Telers dienen zich bewust te zijn van de aan de prijsvorming van vlas verbonden risico's DE GEWELDDADEN IN COLUMBIA ABDIJSIROOP MUNITIE ONTPLOFFING IN INDIA 'd: 72 A-f 498.» AM en FM Radio Luxemburg (208 meterf. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. VRIJE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P, J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver- tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Indonesië President Soekarno heeft vol gens het persbureau „Antara" maandag gezegd, dat één van de twee wereldblokken wenst dat Indonesië zich daarbij aansluit en „voor dat doel zich met onze binnenlandse aangelegenheden begint te bemoeien". De presi dent' betoogde, dat deze buiten landse inmenging niet kan wor den getolereerd. In een toespraak tot leden van het voormalige „studentenleger", 'lat een rol heeft gespeeld bij de onafhankelijkheidsrevolutie, be toogde Soekarno: „Een buiten landse mogendheid is begonnen de woelingen in de buitengewes ten uit te buiten". Hij zeide ech ter niet' welk land hij bedoelde. De communistische afgevaar digden in de Koreaanse wapen stilstandscommissie hebben giste ren terugtrekking van de strijd krachten der Verenigde Naties in Zuid-Korea geëist. Generaal Kang Soen Hoe van Noord-Korea zei, dat de verantwoordelijkheid voor de hereniging van Korea op de Verenigde Naties rust daar de Chinese troepen zich reeds uit Noord-Korea terugtrekken. Het opperbevel van de Verenig de Naties heeft de communisti sche eis verworpen. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft bekend-1 gemaakt, dat de Sowjet-Unie zon dag een proef met een waterstof- homwapen heeft genomen. Volgens een communiqué van de Amerikaanse commissie was de omvang van de proefexplosie van de megaton-klasse. Een me gaton is in dit geval gelijk aan een miljoen t. n. t. Deze eenheid wordt over 't algemeen gebruikt Voorts zeide hij, dat de rebellen- regering van Midden-Sumatra haar wil op onparlementaire wij ze aan de wettige Indonesische regering wil opleggen. „Deze af wijking m.oet krachtig worden aangepakt", aldus de president ENGELAND EN DE REGE RING VAN MIDDEN-SU MATRA Van bevoegde zijde is medege deeld. dat de Engelse regering de diplómatieke status van de „ver tegenwoordiger voor Europa van de revolutionaire regering van Bukit-Tinggi", A. P. Makatita, niet erkent. Makatita geniet geen diploma tieke voorrechten meer, aldus de ze kringen, sinds de Indonesische ambassadeur in Engeland, Sunar- jo, het ministerie van Buitenland se Zaken heeft medegedeeld, dat deze voormalige handelsraad geen deel meer uitmaakt van de staf van de ambassade. Engeland heeft diplomatieke betrekkingen met de regering in Djakarta, waar het door een am bassadeur wordt vertegenwoor digd, aldus deze bevoegde zijde. AFGEVAARDIGDE OVER HET GEBRUIK VAN GE WELD De Pakistaanse afgevaardigde naar de Verenigde Naties, S. M. Khan, heeft' in Singapore gezegd, dat de Indonesische luchtaanval len op het opstandige Midden- Sumatra en Noord-Celebes „on gelukkig" waren. Na een vakan- tietocht rond de wereld was de Pakistaanse afgevaardigde op de terugreis naar Karatsji. Hij deelde aan verslaggevers mede, dat het bombarderen alle wegen zou versperren voor vreedzame onderhandelingen. Voor gebruik van geweld door de centrale re gering is er geen rechtvaardiging tenzij zij tot gev eld gedreven wordt. Hij zei o.m. dat' de opstandelin genregering mogelijk verkeerd had gedaan. Maar het is niet juist dat de regering te Djakarta verkeerd optreedt. ZUID-SUMATRA TEGEN ANDERE REGERING Radio Djakarta heeft zondag avond gemeld, dat de leider van een Zuidsumatraanse delegatie, GEEN VERVOER VAN HOOG OCTAAN-VLIEGBENZINE NAAR INDONESIË Een woordvoerder van het de partement van Handel en Indus trie in Singapore heeft medege deeld, dat de regering geen toe stemming zal geven tot de uit voer van vliegbenzine met hoog octaangehalte naar Indonesië. Hij zeide, dat benzine met hoog oc taangehalte wordt gerekend tot oorlogsmateriaal en dat de rege ring de uitvoer niet zal toestaan, nóch naar de centrale rege ring, noch naar de opstandelin gen in Midden-Sumatra. De Strait Times, die het be richt' bracht dat de centrale rege ring om vliegtuigbenzine had ge vraagd, dat het verzoek de zaken mensen in Singapore verbaasd had, omdat de centrale regering normaal alle hoog-octaan-vlieg- tuigbenzine, die zij nodig had, van een raffinaderij in Pladju, Zuid-Sumatra, kreeg. Het verzoek aan Singapore zou kunnen betekenen, dat het militaire commando in Zuid-Su matra de toevoer had afgesneden, aldus de Strait Times. LUCHTAANVAL OP MENADO Het radiostation van Goronta- lo, dat ongeveer 250 km ten zuid westen van Menado de hoofd stad van het opstandige Noord- Celebes ligt, heeft zondag avond gemeld, dat vliegtuigen van de Indonesische luchtmacht de zender Menado hebben gebom bardeerd. TWEE VLIEGTUIGEN VER MIST NA BOMBARDEMEN TEN Twee vliegtuigen van de Indo nesische luchtmacht worden ver mist na operaties tegen de revo lutionaire regering in Midden- Sumatra op vrijdag en zaterdag, aldus berichten die in Singapore ontvangien zijn. Volgens deze be richten, die afkomstig zijn uit Medan in Noord-Sumatra, is het bestuur daar gevraagd uit te zien naar de vliegtuigen. Volgens een ander bericht, dat in Singapore werd ontvangen, zijn twee mensen gedood en vijf rivierschepen gezonken door de bommen die bij vergissing wer den uitgeworpen in Djambi. Volgens berichten zouden Cata- linavliegboten maandag intensief verkenningsvluchten boven Mid den-Sumatra hebben uitgevoerd. SCHEPEN UIT SINGAPO RE TROTSEREN BLOK KADE De Strait's Times schrijft dat schepen uit Singapore de blok kade door de Indonesische rege ring doorbreken om handel te drijven met het opstandige Mid den-Sumatra. De Times, die een niet met name genoemd hoofd van een grote firma in Singapore aan haalde, schreef verder, dat de experimenten inzake het trotse ren van de blokkade waren uit gevoerd met kleine schepen. Zon dag was een schip van 45 ton uit Singapore erin geslaagd de In donesische kanonneerboten te passeren om rubber en kopra ter waarde van 32.000 dollars uit de Midden-Sumatraanse haven In- dragiri te halen. Zes andere sche pen van dezelfde omvang wach ten thans in Indragiri op de ge legenheid om uit te varen. Maandagochtend om half acht nam H.K.H. afscheid vah Broko- pondo en scheepte het gezelschap zich opnieuw in aan boord van de korjalen die de Prinses en haar gevolg naar Berg en Dal brachten. Door de zeer lage wa terstand is het op het ogenblik niet mogelijk Brokopondo op een andere wijze te bereiken of te verlaten. Weer onderging een ieder de bijzondere bekoring van de tocht langs de met tropische flora omzoomde rivieroevers in de primitieve vaartuigen, die feilloos door de bosnegerbeman ningen werd bestuurd. Toen de Prinses in Berg en Dal aan boord van het jacht van gouverneur Van Tilburg stapte, was een van de meest interessante gedeelten van haar reis door Suriname ten einde. Met de Oranje ging het nu stroomafwaarts naar Smalkal- den waar het gezelschap in de middag bij het bauxiet bed rijf N.V. Billiton Mij Suriname ont scheepte. Hier stonden ter be groeting de minister van Econo mische Zaken en echtgenote, ir Ph. H. A. Zaalberg, directeur van de N.V. Billiton Mij Suriname, en ir L. Tissot van Papot, de be drijfsdirecteur. Na aankomst gaf de bedrijfsdirecteur aan de hand van kaarten een korte toelich ting omtrent ligging en aard van het bauxietbedrijf. Hierop reed het gezelschap naar het mijnbe drijf te Onverdacht. Biji de ingang van het bedrijf brachten de werk nemers de Prinses een zanghulde. Na de rondrit door de mijnen werd thee gedronken in de staf sociëteit van de maatschappij, waarbij de Prinses kennis kon maken met de overige stafleden en hun dames. Hierna vertrok men naar Paramaribo, doch de auto's moesten te Domburg stop pen om ook hier de bevolking de gelegenheid te geven hun vreug de te uiten. Pas tegen half zes arriveerde het gezelschap weer op het gou vernementsplein en enkele uren later scheepte de Prinses en haar gevolg zich in voor de reis naar Nickerie. H.K.H. werd begeleid door de minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij, ir M. I. Lo- bato. Ook de gouverneur en zijn gade maakten deze tocht mede. Ter begroeting aan boord waren aanwezig de gezagvoerder der At'tis van de K.N.S.M., kapitein F. J. van Lam, en de agent van de maatschappij, de heer L. Mun sterman, en zijn echtgenote. Na het losgooien der kabels ving de nachtelijke reis naar het westelijk deel van Suriname, het grote rijstgebied te Nickerie, aan. Naar het Landbouwschap bekend maakt is in een bespreking tus sen vertegenwoordigers van 't gezamenlijk belanghebbende bedrijfsleven, (teelt, vlashandel, vlasserij, linthandel), nog eens uitvoerige beschouwing gewijd aan de situatie op de vlas- markt. In verband met de Rus sische concurrentie, de Franse subsidiepolitiek ep moeilijk heden in de textielindustrie meende men niet te kunnen verwachten dat de marktposi tie in de naaste toekomst be langrijk zou kunnen verbete ren. Bij de uitzaai van vlas die nen de telers zich derhalve be wust te zijn van de aan de prijs vorming van vlas verbonden ri sico's, aldus 't Landbouwschap. als er sprake is van een water-j A K^Gani, zou hebben verklaard, stofbom. Over de plaats, waar de ontploffing is teweeggebracht, werd niets gezegd. De vorige maal, dat de Ameri kaanse commissie voor kernener gie melding heeft gemaakt van oen Russische proef, was op 28 december j.l. toen was de proef genomen op het' gebruikelijke oefenterrein van de Russische atoomgeleerden in Siberië. Tot dusver hebben de Amerikanen in 27 gevallen mededeling gedaan van een Russische kernproef. Volgens cijfers van de autori teiten van het Colombiaanse de partement Tolima hebben de ge welddaden, die de afgelopen acht jaar in dit gebied zijn gepleegd, aan ruim zestienduizend mensen het leven gekost. Meer dan 300.000 personen zijn uitgeweken en de schade wordt geschat op 007 miljoen peso (ongeveer 800 miljoen gulden). dat Zuid-Sumatra hoopt op rege ling van de kwestie Midden-Su matra door middel van onder handelingen. Gani zeide, aldus radio Djakarta, dat Zuid-Suma tra het idee van een andere rege ring heeft afgewezen en van oordeel is, dat' Soekarno en Hat- ta de problemen, waarvoor Indo- j nesië wordt gesteld, kunnen op lossen. VOEDSELSCHAARSTE OP BORNEO Het Indonesische persbureau „Antara" heeft uit Tarakan, in Oost-Borneo, gemeld dat daar dertig mensen de hongerdood zijn gestorven en dat duizenden ande ren van honger te lijden hebben. De rijsttoewijzing voor Oost Borneo over februari is nog niet aangekomen, aldus „Antara", dat daaraan toevoegt, dat tienduizen den personen al hun bezittingen hebben moeten verkopen om zich rijst en andere levensmiddelen, zoals sago, te kunnen verschaf fen. AV.V//AV De Britse minister van Defen sie, Sandys, heeft in het Lager huis medegedeeld, dat de lanceer- inrichtingen voor Amerikaanse raketten hoofdzakelijk in Oost- Kngeland, in Lincolnshire en Yorkshire zullen komen. Met Amerika was overeenge komen dat de raketten slechts na een gemeenschappelijke be slissing van beide regeringen /.uilen kunnen worden gelan ceerd. De bases worden beheerd 'ln bemand door de R.A.F.de kernladingen voor de raketten zullen onder Amerikaanse bewa king blijven en niet op scherp worden gesteld, zodat geen ge vaar voor ontploffingen is. -De Ver. Staten zullen de bases met raketten bevoorraden en de speciale uitrusting financieren alsmede de training van Engels personeel in de Verenigde Staten betalen. Het Britse aandeel in de kosten wordt geschat op een 10 miljoen pond sterling. Zodra Engeland in staat is de bases zelf te bemannen en te bedienen zal de Britse regering het eigendom vein de bases verwerven. Proef- lanceringen zullen alleen in de Ver. Staten plaats hebben, tenzij men overeenkomt bepaalde proe ven in Australië te laten geschie den. Het akkoord is van kracht voor minstens vijf jaar, waarna het door elke regering met een op zegtermijn van een half jaar kan worden opgezegd. Sandys wilde de juiste ligging van de afschiet- banen niet bekendmaken. De raketten zijn van het type Thor voor middelgrote afstand. Van de sluizen te Ternaaien wapperden maandagochtend de Belgische vlaggen in een mistige ochtendlucht', toen daar de Bel gische minister van Openbare Werken en Wederopbouw, de heer P. Vanaudenhove en mr J. Algera, minister van Verkeer en Waterstaat in Nederland, na een begroeting aan de Belgische grens te Ternaaien gezamenlijk arriveerden op de plek, waar kort daarna officieel de eerste „spade" in de grond zou worden gestoken voor de werken ter op heffing van de Stop van Ter naaien. Minister Vanaudenhove heeft deze plechtigheid geschetst als een datum van betekenis in de economische geschiedenis van Nederland en die van de rivier verbindingen van het Maasbek ken Nederland en het Rijngebied. Speciaal Luik heeft grote voldoe ning over de totstandkoming van de opheffing van de Stop van Ternaaien. Spreker bracht dank aan de oud-ministers Van Steen- berghe en Van Cauwelaart voor het ruim begrip der leden van de Nederlandse regering te deze. Hij memoreerde dat vanwege de Nederlandse regering steeds medewerking was ondervonden voor het slagen van de onderne ming, welke hier thans begonnen wordt'. Minister Vanaudenhove zag dit ook in het raam van we derzijds begrip en geloof in Bene lux. Als ik 's nachts hoest neem ik een lepel ABDIJSIROOP en dan slaap ik rustig zonder een kuchje AKKER SIROOP De veroordeling van Ravovlie en Kreskic De voorzitter van het Zuidsla- vische parlement en lid van het „politieke bureau van de com munistische partij", Stambolic, heeft zondag een scherpe aan val gedaan op Westelijke socia listen, die Zuid-Slavië hebben verweten dat het twee leiders van de vooroorlogse socialisti sche partij heeft veroordeeld. Stambolic zei, dat „enkele per sonen en enkele socialistische partijen" in het Westen een campagne begonnen zijn uit protest tegen de veroordelingen. Te Londen is zondag beves tigd, dat de socialistische interna tionale tracht een afvaardiging naar Zuid-Slavië te zenden on der leiding van de Britse socia listenleider Bevan om te pleiten voor vrijlating van de twee ver oordeelde socialisten, de 73-jari- ge Pavlovic en de 70-jarige Kre- kic. Stambolic sprak op een ver kiezingsbijeenkomst in Slowe- nië. Hij voegde daaraan de vurige hoop toe, dat het overleg om trent de twee andere waterwe genkwesties, nanndijk het Moer dijkkanaal en het kanaal Gent Terneuzen in dezelfde geest tot een goed einde gebracht zullen worden. De minister bracht hulde aan de voortreffelijke samenwerking van de technische diensten van Nederland en België. Minister Vanaudenhove gaf een aantal technische bijzonderheden over het werk, dat hier ondernomen wordt, en dat 233 miljoen Belgi sche francs zal gaan kosten, on geacht de electro-mechanische uitrusting van de sluis. De minis ter benadrukte met waardering dat ook de Antwerpse millieu's officieel hun instemming hebben betuigd aan een Luikse afvaardi ging van de opheffing van de Stop van Ternaaien. Minister Algera zag in de hier te beginnen werkzaamheden 'tot het opheffen van de Stop van Ternaai'en een aanpassing van de eeuwenoude internationale vaar weg via de Maas aan de eisen van het moderne economische le ven. Hij gaf een historische schets van de ontwikkeling der verbinding tussen beide landen, welke reeds in de tweede helft der vorige eeuw goede waterwe gen schiepen. Deze voldoen ech ter niet meer aan de tegenwoor dige eisen van grootte. Qe nood zaak van een grootscheepse vaar- waterweg naar Antwerpen deed het Albertkanaal in België ont staan en tegelijkertijd kwam in Nederland mede om het sterk ontwikkelend Nederlands mijnge- bied, het Julianakanaal tot stand naast' de kanalisatie der Maas tot Maasbracht 'en het Maas-Merwe- dekanaal. Albertkanaal en Julia nakanaal bleven tot op enkele kilometers van elkaar praktisch gescheiden. Maar als over enkele jaren de 2000 ton nieuwe sluis van Ternaaien zal zijn voltooid, is er een volwaardige schakel tussen de Belgische en Neder landse 2000 ton waterwegennet- ten rond Maastricht, aldus de minister. Na dankwoord van minister Algera zowel tot de Belgische regering als tot de technische diensten, die voortreffelijk sa menwerkten. sprak de Nederland se minister de hoop uit, dat de thans te ondernemen werken aan de sluizen te Ternaaien een voorspoedig verloop zullen heb ben en dat over enkele jaren de betrokken autoriteiten weer bij een zullen komen om deze nieu we verbinding officieel te openen. Drie grote grondgrijpers van de Antwerpse firma die het werk uitvoert, hapten daarna grote brokken grond, uit de plaats waar de sluiswerkzaamheden nu een aanvang nemen. De autori teiten zijn daarna de gasten van de Luikse autoriteiten aan een lunch. Tengevolge van een hevige ontploffing van munitie in de Indiase stad Pathankot zijn maandagochtend 30 a 40 perso nen om het leven gekomen en 15 ernstig gewond. De munitie kwam-, tot explosie bij het uitladen op het emplace ment van dit spoorwegknooppunt voor de bevoorrading van Kasj mier. Van de wagons bleef niets over en de lijken van de slacht offers werden op grote afstand teruggevonden. Volgens de eerste resultaten van de gehouden verkiezingen in Argentinië leidt Arturo Frondizi van cle radicale partij, gevolgd door Ricardo Balbin, de kancli daat van de radicale volkspartij voor het presidentschap. Naar van officieuze zijde werd vernomen had Frondizi in het gehele land de leiding met 2.178.294 stemmen. Balbin had toen 1.066.984 stemmen. Uit de cijfers blijkt ook, dat de aanhangers van oud-president Péron het consigne van hun ver bannen leider om Frondizi te steunen, voor het merendeel heb ben opgevolgd. Het aantal blanco stemmen bedroeg vijf procent. (Zoals bekend stemden de Pé ronisten bij de verkiezingen van 28 juli 1957 blanco.) Waarnemers zijn van mening, dat het overdreven zou zijn in de overwinning van Frondizi een „nederlaag van het Westen" te zien. Frondizi had een iets „neutra- listischer" houding aangenomen dan Balbin. Men acht het evenmin waar schijnlijk dat de nieuwe president sen zuiver anti-Amerikaanse po litiek zal voeren. Wel acht men De bevelhebber van het Ita- liaanse korvet „Pomoma" is, ter wijl zijn schip in de haven van Napels voor anker lag, in zijn kajuit vermoord. De moordenaar heeft een ijzeren staaf gebruikt. De vermoorde, luitenant-ter-zee eerste klasse Negrotto dl Cam- biaso, heeft heftige tegenstand geboden. Het lijk vertoonde twee zware hoofdwonden. De Italiaanse minister van Landsverdediging, Paolo Taviani, heeft een admiraal met het on derzoek naar de moord belast. Dit wordt met zo min mogelijk ruchtbaarheid ingesteld, vermoe delijk ook omdat het motief van de misdaad nog niet geheel dui delijk schijnt te zijn. Uit een afgesloten koffer in de kajuit van de vermoorde wordt een bedrag van vier miljoen lire (ongeveer 24.000 gulden) ver mist. Het gaat er nu om of deze diefstal de drijfveer van de moord was, of dat deze werd be gonnen om de moordenaar in het bezit te stellen van belangrijke documenten, die zich eveneens in de koffer bevonden en waarover niets wordt gezegd. Ontvreem ding van deze documenten zou betekenen, dat een ernstig geval van spionage aan dit misdrijf ten grondslag ligt. Het stelen van het geld zou dan ten doel hebben gehad de aandacht van de eigen- lijke drijfveer voor de misdaad af te leiden. Er bevinden zich thans leden 1 van de Italiaanse militaire politie aan boord van de „Pomona". De bemanning mag het schip niet verlaten. Gebleken is, dat geen enkel der documenten van vertrouwelijke aard uit' de koffer is verdwenen. Aan de moord op luitenant-ter- zee Negrotto di Cambiaso lag dus roof ten grondslag. het zeker, dat Argentinië onder Frondizi ten opzichte van de Ver. Staten onafhankelijker zal staan dan de regering-Aramburu. Volgens mensen die hem ken nen, zou Frondizi Argentinië en Europa dichter tot elkaar wil len brengen. Ex-president Péron van Argen tinië heeft verklaard, dat de uit slag van de Argentijnse verkie zingen „nieuwe perspectieven opent in de strijd voor cie totale herwining van het land." „Wij hebben dat doel niet op gegeven", zei hij in een commu niqué. In Buenos Aires is het zondag avond tot gevechten gekomen tussen aanhangers van Frondizi. de leider van de radicale partij, en medestanders van Balbin, de leider van de volksradicalen. Drie personen liepen schotwonden op. Er werden vijftien arrestaties verricht. In de grote steden van het land wedren talrijke betogingen georganiseerd door Frondizisten en Peronisten. Te Rosario liep een grote stoet door de straten waaruit' kreten opklonken van „Leve Peron, leve Frondizi". De stoet ging zonder incidenten uit een. In de steden is een grote po litiemacht op de been. Peron heeft in Ciudad Trujillo verklaard, dat de verkiezingen niet werkelijk democratisch zijn. De Peronistische beweging had besloten te stemmen tegen de kandidaat die de exponent was van een politiek, die geen reke ning hield met de soevereiniteit van het volk en de behoeften van de Argentijn. „Het door mij gegeven bevel is opgevolgd met een discipline, die de morele bin ding en de buitengewone politie ke rijpheid van de Peronisten aantoont." Ook maandag was ons land het toneel van strijd tussen uit het zuiden van de Atlantische Oceaan afkomstige lucht en uit Duits land aangevoerde koude lucht. Een kleine storing die langs de scheidingslijn van deze twee luchtsoorten trok bracht de war me lucht in de avond tot over het zuiden van het land waarbij de temperatuur tot 8 a 9 graden steeg. ZON MAAN Febr. 25 op onder op onder 7.36 18.111 10.05 0.34 7.34 18.13 10.41 1.36 7.32 18.15 11.25 2.35 7.30 18.16 12.18 3.29 In het noorden van het land vroor het op dezelfde tijd 1 graad. Langs de scheidingslijn viel vrij langdurig neerslag die voor al in het noorden en midden in de vorm van sneeuw en bevroren regen het aardoppervlak bereik te. De genoemde scheidingslijn be weegt nog heel langzaam naa i het noorden zodat ook in het mid den van het land een flinke tem peratuurstijging verwacht mag worden. De koude lucht blijft echter een bedreiging vormen, vooral nadat een depressie die nu nog ten zuid westen van Ierland is gelegen op het continent zal zijn aangeko men. Ook vandaag blijven de neer slagkansen groot. WOENSDAG 26 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hanswee rt Walsoorden v.m. n.m. 6.15 6.48 6.50 7.23 7.30 8.03 7.40 8.13 medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt. geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. GROTE NEERSLAGKANSEN Overwegend zwaar bewolkt met vooral aanvankelijk sneeuw of regen. In het noorden tempe raturen om het vriespunt. In het zuiden temperaturen aanzienlijk boven nul. Matige tot krachtige wind tussen zuidoost en noord oost maar in het zuiden tijdelijk zuidwestelijk.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1