Uit de Provincie Binnenlands nieuws in handige plastic tabakszak de excellente half-zware shag van Douwe Egberts Pracht handen AGENDA DE INGESNEEUWDE SLAAPWAGEN BURGERLIJKE STAND. LOOP DER BEVOLKING Tube95ct Hamea-Gelei MINISTER ALGERA NAAR GENT EN TERNEUZEN De Vereniging van expediteurs det Vlaanderen heeft zaterdag te Gent haar jaarvergadering ge houden onder voorzitterschap van de heer Ghuys. De heer Bruderlin, secretaris van de afdeling, bracht verslag uit over de activiteiten tijdens het afgelopen jaar. Daarna werd een feestmaal gehouden waarop de heer Ghuys sprak over de sluis van Terneuzen. De heer Merchiers, burgemees ter van Gent, verklaarde, dat de jongste ongevallen bewezen, dat de Gentse haven zich in een ge vaarlijke toestand bevindt en door het geringste voorval in het ongerede geraakt. Hij zei dat op het ogenblik besprekingen gaan de zijn tussen de Belgische en Ne derlandse technici. Teneinde zich op de hoogte te stellen van het belang van cle nieuwe sluis te Terneuzen voor de haven van Gent zal de Nederlandse: minister van Wa terstaat woensdag a.s. naar Gent komen en er de heer Van- audenhove, minister van Open bare Werken, ontmoeten. Samen zullen zij de havenin stallaties en de verbredings- werken aan het kanaal bezich tigen, en zich daarna naar Ter neuzen begeven. Dé heer P. de Landsheer, voor zitter van de Gentse Kamer van Handel en Nijverheid beloofde de steun van alle handelskamers van de Vlaanderen om de vele proble men met betrekking tot de Euro- markt op te lossen. ONTSLAG DR GROOTENHUIS NIET GOEDGEKEURD Naar wij vernemen heeft de di recteur van het Gewestelijk Ar beidsbureau te Goes besloten zijn goedkeuring te onthouden aan het ontslag, dat het stichtingsbe stuur van de Prov. Gezondheids dienst voor Dieren in Zeeland heeft verleend aan de adjunct directeur, dr G. Grootenhuis. Hij kwam tot deze conclusie nadat hij zowel mondelijk als schriftelijk kennis had genomen van de gron den, waarop het ontslag aan dr Grootenhuis is verleend. De directeur van het Arbeids bureau heeft verscheidene keren beide partijen gehoord en heeft, na terzake geadviseerd te zijn door de z.g. plaatselijke commis sie, die in kwesties van het ont slag van advies dient, en na ook de mening te hebben gevraagd van de centrale raad voor de ar beidsinspectie te Den Haag, ge meend aan de ontslagaanvrage, gelet op de daarvoor aangevoer de gronden, zijn fiat niet te moe ten geven. Het stichtingsbestuur van de Prov. Gezondheidsdienst kan nu zich bij dit besluit neerleggen en trachten de betrekkingen met dr G. Grootenhuis te verbeteren, of de kwestie aanhanging maken bij de kantonrechter sn hem verzoe ken uit te spreken, dat het ont slag op wettelijk geldende gron den is verleend. TERNEUZEN. Agenda gemeenteraad De raad der gemeente Terneu zen komt donderdagavond a.s. in vergadering bijeen ter behande ling van o.m. de volgende punten: Voorstel van B. en W. a. tot benoeming van een onderwijzeres aan de openbare Zuidlandschool. De voordracht luidt: 1. Mej. C. van der Peijl, thans onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de openbare Zuidland school, wonende te Terneuzen. b. tot bevordering van ge meentewerklieden. Idem a. tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer A. J. Dourleijn als lid van de Commissie van Advies, bedoeld in art. 8 van de Woonruimtewet 1947, te Sluiskil; b. tot benoeming van een lid in bovengenoemde commissie (vakature A. J. Dourleijn), De aanbeveling luidt: 1. F. Drabbe, Vinkenstraat 20, Sluiskil; 2. M. A, Duine, Merel straat 11, Sluiskil. Idem tot onteigening van gron den in de Zuidlandpolder. Idem tot verkoop van percelen grond in de Zeven Triniteitspol- der. Idem tot het verlenen van een voorschot op de vergoeding ex art'. 101 der L.O.-wet 1920 aan de besturen van de bijzondere scho len. Idem inzake voorschotten ex art. 73 en 127 van de Kleuteron derwijswet aan de besturen van de bijzondere kleuterscholen. Idem tot het verlenen van een bijdrage aan de eigenaar-exploi tant van het Concertgebouw aan de Arsenaalstraat. Idem tot het verstrekken van een geldlening aan de woning bouwvereniging „Werkmansbe- lang". Idem tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Nieuwediep- straat 31. Idem tot ruiling van percelen grond, gelegen in het plan Loui- sapolder. Idem tot aankoop en verkoop van gronden. Idem tot aankoop van een per ceel grond in de Serlippenspol- der. Idem tot nadere uitgifte van een perceel grond in erfpacht. Idem tot het verlenen van sub sidie aan de Stichting Luchtver- binding Zeeuwsch-Vlaanderen. Gemeenteraadsverkiezing. De groslijst van de afdeling Terneuzen en Sluiskil der K.V.P. werd na gehouden stemmingen, waaraan ruim 70 der bij de K. V. P. aangesloten kiezers deel namen, als volgt samengesteld: 1. Dr M. E. H. Camps, Sluiskil; 2. W. J. Weterings, Terneuzen; 3. C. J, Compiet, Sluiskil; 4. H. A. M. A. de Meijer, Terneuzen; 5. J. Bleijenberg, Sluiskil; 6. A. Luijten. Terneuzen; 7. G. A. H. M. Tendijck, Sluiskil; 8. A. Tim mermans, Terneuzen; 9. J. Blok, Sluiskil; 10. F, C. Mechelinck, Terneuzen; 11. H. J. Colsen, Sluiskil; 12. P. de Bruijn, Terneu zen; en 13. E. Ghuys, Terneuzen. Schoorsteenbrandje. Zondagmorgen te ongeveer half tien had een schoorsteen brandje plaats in de woning van de heer A. R., wonende aan de Stationsweg. De gealarmeerde brandweer haalde de nog brandende kachel uit de kamer, die vol rook stond, waarna de schoorsteen werd af gedekt en het brandje spoedig was geblust. ZAAMSLAG Agenda Raadsvergadering. Op de a.s. donderdag te hou den vergadering van de gemeen teraad komen na opening en vaststelling der notulen, de vol gende punten in behandeling: Ingekomen stukken en mede delingen; ontslagverlening ge meente-geneesheer; benoeming gemeente-geneesheerverhoging keurlonen Vleeskeuringsdienst; behandeling ingekomen bezwaar schriften rioolbelasting; aanbie ding gemeente-rekening 1956 vaststelling salarismaatregelen gemeentepersoneel; vaststelling pensioengrondslagen; verzoek aanstelling 3de schoolarts; vast stelling uitgaven openbaar lager onderwijs over 1956; vaststelling voorschotten op de gementelijke vergoeding 1958 voor de bijzon dere scholen; verhoging vergoe ding art. 12 Lager Onderwijswet 1920; afwijzend voorstel op een verzoek inzake aansluiting op het elektrisch net op garantie- voorwaarden; afwijzend voorstel op een verzoek tot het plaatsen van een tankstation; wijziging uitbreidingsplan en exploitatie- opzet uitbreidingsplan; verkoop grond uitbreidingsplan Polder straat; voorstel tot uitvoering van het plan tot verbetering Tra verse Zaamslag. Voorstellen en mededelingen van B. W. Van de Prov. Commissie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande in Zeeland en van de afd. Zaamslag van 'de Ned. Bond van plattelandsvrouwen zijn ver zoeken ingekomen om de kosten van zaalhuur voor een kookcur sus voor rekening van de ge meente te nemen. B. W. stellen voor om hier voor een bedrag van 2 X 45 te voteren. Van de Vereniging „Het Groe ne Kruis" is een verzoek ingeko men om voor een op 7 en 8 april 1958 te houden bazar gebruik te mogen maken van de openbare lagere school. B. en W. stellen voor, gehoord het hoofd der school, gunstig op dit verzoek te beschikken. Van de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten werd bericht ontvan gen dat de gemeente uit de op brengst van de Eerste Nationale woningbouwlening 1957 een be drag kan lenen van 6.000 tegen G procent. Bij de Rentespaarbrie- ven 1957 is voor deze gemeente voorkeur uitgesproken tot een bedrag van 4305 en 3600 (tot 28 jan. 1958). Ook dit geld kan geleend worden tegen 6 procent. Burgemeester en wethouders menen op deze aanbiedingen niet tc moeten ingaan gezien de hoge rente, het geringe bedrag en de ais gevolg van het sluiten van de ze leningen te betalen hoge zegel- kosten. Ingekomen is een verzoek van de Stichting Luchtverbinding Zeeuwsch-Vlaanderen om een bij drage van 6 cent per inwoner voor 1958 voor de helikopter- dienst Zeeuwsch-Vlaanderen Rotterdam. Aangezien zich in de omstan digheden, zoals die in de voor steilen voor de raadsvergaderin gen van 22 febr. 1955, 19 mrt 1956 en 12 nov. 1956 naar voren zijn gebracht, geen wijzigingen heb ben voorgedaan, wordt ook thans voorgesteld afwijzend op het ver roek te beschikken. E. en W. delen mede dat aan gebrs De Bokx te Terneuzen op dracht is gegeven tot het maken van een riolering te Reuzenhoek en het doortrekken van het trot- toir in de Polderstraat aan de Westzijde. In vorige jaren werd voor het verstrekken van brandstoffenbij Na aftrek van de onvermijdelij ke onkosten zal er nog een flink bedrag aan het uninformfonds kunnen woroen toegevoegd. Familieavond C.J.V.F. jeugd club „Zonnebloem" en Jon- gensclub „Samuël". Zaterdagavond waren vele ouders en vele belangstellenden opgekomen naar de familie-avond van bovenenstaande clubs. De lei ding van deze avond was in han den van de heer P. de Leeuw. In zijn openingswoord wees hij op de heropgerichte jeugdclub, waarvan mevr. Brakman en mej. Reijnhout de leidsters zijn. Hij vroeg daarvoor de belangstelling van oud en jong. Beide clubs kunnen nu regelmatig bijeenko men. Vele meisjes en jongens werk ten mee aan de verzorging van het zeer afwisselend programma. De leiders Rijksen en De Leeuw kwamen met hun jongens voor het voetlicht met „Hannes heeft mazzel" en „De schoenmaker en de spoken." De meisjes voerden op in kleu rige costuums ,Zo mooi als zon neschijn" en „De Zomernacht". Ds Becht dankte in zijn slot woord allen die aan de voorberei dingen hadden meegewerkt en wekte de aanwezigen op deze clubs met raad en daad bij te staan. Hij toonde zich zeer tevre den over het mooie spel van de jeugd. Na het dankgebed en slotlied gingen allen zeer voldaan naar huis. Uitslag van de volks stemming in Syrië De definitieve resultaten van de volksstemming in Syrië over de verenigde Arabische republiek zjjn zaterdagmorgen bekendge maakt. Van de 1.431.157 stemgerechtig den hebben er 1.313.070 gestemd. Vóór de unie tussen Syrië en Egypte hebben zich 1.312.859 kie zers uitgesproken. Voor het pre sidentschap van Nasser stemden 1.312.080 mensen. Tegen de unie spraken zich 139 kiezers uit en tegen Nasser als president 187. Autobus in Z.-Noorwegen verongelukt. Vier personen zijn omgekomen en 24 gewond doordat zondag te Minnesund in het zuiden van Noorwegen een autobus met 32 Zweden langs een helling van 40 meter naar beneden stortte. De autobus slipte van de weg toen de chauffeur trachtte een vrachtauto te passeren. BRAND TE ZWOLLEKKERSPEL Een felle brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag het magazijn en de werkplaats van het levensmiddelenbedrijf R. Ten- sen te Berkum, gemeente Zwol lerkerspel, in de as gelegd. De gehele inventaris van het gebouw, onder andere een perso nenauto, een bestelauto en krui denierswaren werden een prooi der vlammen. De brandweren van Zwoller- kerspel en Zwolle, die tegen de vuurzee niets konden uitrichten, slaagden er in het op een meter afstand staande woon- en winkel huis, waarvan de goten reeds vlam hadden gevat, te behouden. De oorzaak van de brand is nog onbekend. ARRESTANT ONTVLUCHT Zaterdagavond tegen half eii klonken in de Spuistraat te Am sterdam twee schoten. Zij waren gelost door een politieman met de bedoeling een vluchtende ar restant tot staan te brengen, maar de agent had geen succes. De arrestant was aangehou den, nadat twee agenten bij het scheiden van een groep vechten de mannen in de Nieuwe Nieuw- straat en de Dirk van Hassel- steeg van hun gummiwapenstok gebruik hadden moeten maken. Toen zij de aangehoudene naar het politiebureau aan de War moesstraat wilden overbrengen rukte hij zich los, gaf een der agenten een harde stomp in het gelaat en verdween in de 'duister nis. DODELIJK ONGEVAL. Vrijdagavond omstreeks acht uur is de 19-jarige wielrijdster mej. C. M. uit Brandwijk, door dat zij geen voorrang gaf, aan gereden door eën personenauto op de provinciale weg onder de gemeente Bleskensgraaf. Zij kreeg een schedelbasisfractuur en werd naar het ziekenhuis in Dordrecht vervoerd, waar zij en kele uren later is overleden. VRACHTAUTOCHAUFFEUR DOOR LOCOMOTIEF GEDOOD Zondagavond om half tien heeft op de Vondelingenweg te Rotter dam een locomotief van de Ne derlandse Spoorwegen een perso nenauto totaal vernield, waarbij de chauffeur op slag werd ge dood. Het gebeurde ter hoogte van reden in dezelfde richting. Dicht bij de kruising van weg en spoor weg gaf de machinist van de lo comotief voortdurend signalen. Desondanks reed de automobilist door met het noodlottige gevolg, dat de auto pl.m. 35 meter werd meegesleurd en verbrijzeld. Het slachtoffer is de 52-jarige dok werker J. Verheij uit Rotterdam. BEJAARD ECHTPAAR DOOR GASVERGIFTIGING OM HET LEVEN GEKOMEN. Een echtpaar in de Rustenbur gerstraat te Amsterdam, de 85- jarige heer L. M. C. Giebels en zijn 86-jarige echtgenote, zijn donderdagnacht of in de loop van de nacht van donderdag op vrijdag door gas* jiftiging om het leven gekomen. re, was binnengekomen en nadat van verschillende kanten was ge ïnformeerd hoe hulp kon worden geboden. In het comité hebben, behalve de burgemeester van van Bergambacht, zitting de ge meentesecretaris, twee wethou ders, ds Kolsteeg en de heren De Graaf en Oostdijck, ingezetenen van Ammerstol. (Het gironum mer voor de actie luidt 282308 t.n.v. de burgemeester van Berg ambacht en Ammerstol). AGENT VAN POLITIE SPRONG VOOR ZIJN LEVEN Vrijdag heeft een Amsterdam se agent van politie de sprong van zijn leven gemaakt, om een op hem afkomende personenauto te ontwijken en zodoende zijn leven te redden. De agent had op de Insulinde- weg twee mannen gezien, die jassen en herencostuums aan het overladen waren van een Volks wagenbusje in een personenauto. Toen vrijdag een wijkverpleeg- Toen de agent fiaderde onderbra- - die de beide hulpbehoeven de mensen elke dag kwam ver zorgen, geen gehoor kreeg en ook de buren niets hadden gehoord, werd de politie gewaarschuwd. Beide oudjes weiden dood in bed aangetroffen. Een gaskraan in de aan de slaapkamer gren zende keuken stond open. Uit het politieonderzoek bleek, dat de man reeds meermalen de gaskraan had opengezet, inplaats deze af te sluiten, hetgeen echter bijtijds door buren werd bemerkt. VROUW, DIE GRIEKSE ZEEMAN BEROOFDE, AANGEHOUDEN In een café op Katendrecht hebben twee politieagenten vrij dag de 27-jarige buffetjuffrouw I. J. van S. uit Rotterdam gear resteerd. Zij, wordt ervan verdacht op 13 februari j.l. een Griekse zeeman, met wie zij op stap was geweest, van 250 Amerikaanse dollars be roofd te hebben. Van het geld was niets meer over. Zij had er oude schulden mee voldaan en er een uitstapje van naar Antwer pen gemaakt, vertelde ze. ACTIE VOOR SLACHTOFFERS VAN AMMERSTOLSE SPAARBANK Op initiatief van de burgemees ter van Bergambacht en Ammer stol is een actiecomité gevormd, dat giften verzameld voor de ouden van dagen en jongelui met trouwplannen, die hun spaarte goed zijn kwijtgeraakt door het wanbeheer van de directeur van de spaarbank te Ammerstol. Het comité is opgericht, nadat een de Slotsedijk. Beide voertuigen 1 aantal giften, grotere en kleine ken de mannen hun werkzaamhe den opvallend onverwachts en wilden met de personenauto weg rijden. De agent gaf een stopteken. Doch de mannen keerden snel de wagen en reden recht op de agent in. Deze-sprong met een reuze zwaai van zijn fiets en red de zo z'n leven. De auto reed over het rijwiel. De politieman loste twee schoten op de kennelijk vluchtende mannen.. Doch tever geefs. Zij verdwenen in een zij straat. Later op de dag vonden twee agenten in de Tweede Ooster parkstraat een personenauto, die overeenkwam met de beschrijvin gen van de eerste agent. In de auto lag een partij jassen en herencostuums ter waarde van circa ƒ3.000. In het deksel van de koffer in de auto vonden zij een kogelgaatje.. De eigenaar van de personen auto, de 23-jarige timmerman Joop van de B. kwam later aan gifte doen van de diefstal van z'n auto. Hij gedroeg zich vreemd en beantwoordde geheel aan het signalement, dat de agent van de man had gegeven. De pointe vond daarom alle reden de man aan te houden, verdacht van diefstal van textielgoederen. Naderhand is nog aangehou den een 30-jarige loswerkman, J. van de V., die Van hetzelfde delict verdacht wordt. Zij worden voor lopig vastgehouden op het poli tiebureau voor verder verhoor. 39STE R.A.I. TENTOONSTEL LING GESLOTEN. Record aantal bezoekers. Met een oorverdovend lawaai, geproduceerd door de claxons van alle geëxposeerde automo bielen is zondagmiddag om zes uur de 39ste R.A.I.-tentoonstel- iing besloten. Met de drie bezoekers mee, die een kwartier vóór sluitingstijd nog snel een toegangsbewijs kochten om met één der stand houders een kort' zakelijk gesprek te kunnen voeren, kwam het to taal aantal personen, dat deze tentoonstelling bezocht op 265.670 een absoluut record voor R.A.I.- exposities. Twee jaar geleden, bij de vo rige salon van personenautomo bielen, haalde men juist de 200.000 niet; 198.785. Zakelijk is het resultaat van deze tentoonstelling minder gun stig geweest. Eén der standhou ders drukte zich' ais volgt uit: „De directe verkoop van automo bielen staat niet in evenredigheid met de grote publieke belangstel ling". De oorzaken daarvan zijn de belastingverhoging drie dagen vóór de opening en de daarop ge volgde prijsverhogingen. Auto voor 250.000ste bezoeker. Met een oude automobiel, een Austin van 1950, die al meer dan 60.000 km had gelopen, was de familie Hampsink zondagmorgen vroeg uit Hengelo (Overijseli vertrokken om in het gezelschap van een bevriend echtpaar naai de R.A.I.-tentoonstelling te gaan. Enkele uren later had de meester knecht-timmerman Hampsink de keus om met de Austin ook vyeer naar huis terug te keren of met een gloednieuwe Zwickau P70 coupe, een Oostduitse automobiel met een plastiek carrosserie. Die Zwickau staat' geprijs voor 5950, maar dat had de heer Hampsink er niet voor neerge teld. Integendeel, hij had deze automobiel van het R.A.I.-be- stuur cadeau gekregen, omdat bij de controle bleek, dat hij de 250.000ste bezoeker van de 39ste R.A.I.tentoonstelling was. De keuze van het' geschenk was door het R.A.I.-bestuur bij loting vastgesteld uit 17 merken beneden de 6.000. MAANDAG 24 FEBR. TERNEUZEN, Luxor-Theater, 8 uur; Kitty in de grote wereld Jeugdgebouw Kerkhoflaan, 8 uur: Lezing met dia's over oud-Terneuzen. AXEL: Het Centrum, 8 uur De Vagebond. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 u.: Mamzelle Strip tease. Hctel Centraal, 3 uur: Ver gadering van stembevoegde ingelanden van de Oud-Vogel- schorpolder. ZAAMSLAG: Café R. J. van de Veke, uur: Vergadering van stembevoegde ingelanden van de Zaamslagpolder. DINSDAG 25 FEBR. TERNEUZEN, Luxor-Theater. 8 uur: Kitty in de grote wereld AXEL: Het Centrum, 8 uur: Casino de Paris. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Schuldig Bloed Door AGATHA CHRISTIE. 9) Ratchett sprak tegen zijn met gezel, die opstond en wegging. Toen stond hij zelf op, maar in a* -iÏÏSKr "X. komensgrens voor de uitkeringen Noodwet Ouderdomsvoorziening. Nu deze wet is vervallen moesten andere normen worden aangeno men. B. en W. bepaalden de inko mensgrens op ƒ1235 voor alleen staanden en 1765 voor gezinnen met 2 personen; voor ieder ge zinslid boven de 2 wordt de norm met 200 verhoogd. Voorgesteld wordt deze normen goed te keu ren. Vakexamen Bij het te Den Haag gehouden patroonsexamen voor het auto mobiel- en garagebedrijf, uit gaande van de „Bovag", slaagde de heer J. J. Verlinde alhier. Oliebollen-actie van „De Vol harding" De zaterdag alhier in de kom en de wijkbuurten gehouden z.g. oliebollenactie, ten behoeve van het fonds voor de aanschaf van uniformkleding voor het muziek gezelschap „De Volharding", heeft bruto opgebracht het mooie bedrag van 375, overeenkomen- ,de met de verkoop van 3750 olie bollen. viel hij onverwachts neer op de plaats tegenover Poirot. „Hebt u ook een vlammetje voor me?" zei hij. Zijn stem was zacht, wat massaal. „Mijn naam is Ratchett." Poirot boog iicht. Hij stak zijn hand in zijn zak en bracht een doosje lucifers te voorschijn, dat hij de ander toereikte, die het aannam, maar niet gebruikte. „Ik geloof," ging hij door, „dat ik het genoegen heb met mon sieur Hercule Poirot te spreken. Is dat zo?" Poirot boog weer. „U bent juist ingelicht, mon sieur De detective was zich bewust, dat die vreemde, sluwe ogen hem opnamen voor de ander weer sprak. „In mijn land," zei hij, „ko men we vlug terzake. Monsieur Poirot, ik zou graag willen, dat u een zaak voor mij op u nam". Hercule Poirot trok zijn wenk brauwen op. „Mijn clientèle, monsieur, is beperkt tegenwoordig. Ik neem heel weinig gevallen op me". Nadruk verboden. „V/el, natuurlijk, dat begrijp ik. Maar dit, monsieur Poirot, betekent groot geld". Hij her haalde met zijn zachte overre dende stem„Groot geld". Hercule Poirot zweeg een ogenblik, toen zei hij„Wat wenst u dat ik voor u doe, me neer Ratchett?" „Monsieur Poirot, ik ben een rijk man, een heel rijk man Mensen in die positie hebben vijanden. Ik heb een vijand". „Maar één vijand?" „Wat bedoelt u precies me die vraag?", vroeg Ratchett scherp. „Monsieur, dit is mijn erva ring: wanneer een man in een positie verkeert cm zoals u zegt, vijanden te hebben, dan bepaalt dit zich gewoonlijk niet tot één vijand". Ratchett scheen verlicht door Poirot's antwoord. Hij zei snel; „Nu ja, ik apprecieer dat stand punt. Vijand of vijanden, het doet er niet toe. W$t er wél toe doet is mijn veiligheid". „Veiligheid?" ,Mijn leven wordt bedreigd, monsieur Poirot. Nu ben ik een man die vrij goed op zichzelf kan passen". Even liet hij een kleine revolver uit zijn jaszak flitsen. Hij ging grimmig doorr HOOFDSTUK IV. ,Ik ben geen man die in de dut raakt. Maar ik ben van opinie, l De Simplon Oriënt Express dat ik de zekerheid wel dubbel kwam die avond om kwart voor zeker mag maken. Ik geloof dat negen in Belgtado. Hij zou eerst u de man bent voor mijn geld, om 9.15 vertrekken, dus stapte monsieur Poirot. En denk erom,Poirot op hel perron. Hij bleef groot geld". j er echter niet lang. De koude Poirot keek hem een ogenblik was bijtend, én hoewel het per nadenkend aan. Zijn gezicht was ron zelf beschermd was, viel de volkomen uitdrukkingloos. De sneeuw buiten zwaar. Hij ging ander kon niet vermoeden wat j terug riaar zijn coupé. De con- voor gedachten in hem omgin-1 ducteur, die op het perron met gen. „Het spijt me, monsieur", zei hij ten laatste. ,Ik kan u niet van dienst zijn". De ander keek hem sluw aan. Noem dan uw bedrag", zei hij. i'oirot schudde net hoofd. „U begrijpt me niet, monsieur, ik beo vee! succes gehad in mijn beroep. Ik heb geld genoeg verdiend cm te voldoen aan mijn behoeften en caprices bei de. Ik neem nu alleen die ge vallen, die me interesseren". „U durft", zei Ratchett. „Bren gen twintig duizend dollar u niet in verleiding?" Neen". „Ais 't u cm meer te doen is, dan krijgt u het niet. Ik weet wat iets me waard is'. Ik ook, monsieur Ratchett". „Wat mankeert er aan mijn voorstel?" Poirot stond cp. „Als u me niet kwalijk neemt, dat ik persoonlijk wordtuw gezicht bevalt me niet, mon sieur Ratchett", zei hij. En daarmee verliet hij de re stauratie-wagen. zijn voeten stond te stampen en met zijn armen te zwaaien cm warm te blijven, sprak hem aan „Uw valiezen zijn verhuisd, monsieur. Naar coupé no. 1 de coupé van monsieur Bouc". „Maar waar is monsieur Bouc dan?" „Hij verhuisd naar de Atheen- se. wagen, doe juist aangekop peld is". Poirot ging zijn vriend opzoe ken. TERNEUZEN. Geboorten: 14 febr. Jolian, z. v. Pieter Moes en van Elisabeth ,P. de Lijzer, won. Dekkerstr. 47Ma ria Paulina, d. v. Johannes F. {Je Maesschalck en van Janna C. van Cadsand, won. te Axel; 16 febr. Alex Victor Ceriel Maria, z. v. Hi- larius E. Haers en Irène Adam, won. te Philippine; Nancy, d. v. Albrecht Donze en van Denise Dhaemers, won, Mauritsstr. 39; Margaretha Gabriëlla, d. v. Ar- mand C. de Hulsters en van Annie T. Verstraten, won. te Westdorpe; 18 febr. Pieternella Wilhelmina,. d. v. Jan v. d. Wege en van Elisabeth M, Stolk, won. Steenkamplaan 10; Eduardus Honore, z. v. René van Gassen en van Maria M, Goeihals, won. te Vogelwaarde; 20 fehr. Geertruida Her.drina Rosalia, d. v. Jan Visser en van Maria D. Koene, won. Rozenstraat 148. Huwelijksaangiften: 18 febr. Re né Alouisius van Helsland, jm., 25 j. (won. te Vlissingen) en Wille- mina Janneke Leijs, jd., 23 j. Huwelijksvoltrekkingen: 20 febr. Leendert do Blaeij, jm., 27 j. .en Cornelia Hamelink, jd., 23 j; An- dries Izaak Overdulve, jm., 29 j., (won. te Axel) en Levina Cornelia Hamelink, jd., 25 j. Overleden: 13 febr. Guiliaam Dees, 78 j., e. v. P. Riemens, won. te Axel; 14 febr. Alphonsius de Causemaeker, 77 j. e. v. M. C. D'haene, won. te Westdorpe; 15 febr. Pieter de Fejjter, 91 j. on gehuwd; Cornelia de Meester, 66 j. e. v. A. v. d. Ende, won. te Zaam slag; 18 febr. Justina Maria van de Walle, 83 j., geh. gew. met C. F. Kesbeke, won. te Axel; 19 febr. Petrus Lammens, 77 j., e. v. M. A. Maar monsieur Bouc wuifde:- -• - ;'n protesten weg. „Het is niets, de Ridder, won. te Sas van Gent. TERNEUZEN. In de week van 14 tot en met 20 februari hebben zich in deze èe meen te gevestigd: C. Hofman, Landstraat 7, \pn Hoek; E. Bouman, Nieuwstraat J4, van Gouda, Vertrokken: N. van Hoeve, O 12, naar Oost- kapelle; L. C. Overduive-Hame- link, Baandijk 11, naar Axel. Het is niets. Het is gemakkelij ker zo. Jij gaAt door naar Enge land dus is het beter dat je in de doorgaande wagen voor Ca lais blijft. Ik heb hst hier heel best. Het is erg rustig. De wa gen is leeg, op een Griekse dok ter en mezelf na. Jongen, vriend, wat een nachtZe zeggen dat er in jaren niet zoveel sneeuw is gevallen. Laten we hopen dat we niet insneeuwen. Daar ben ik niet op gesteld, kan ik je zeg gen". (\Vordt vervolgd.)

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2