BINNENLANDS NIEUWS Eric de Noorman - De ontembare Buitenlands Nieuws DE VRIJE ZEEUW 7 Kritiek in Indonesische parlement op Nieuw-Guinea-campagne BEURSO VERZICHT Rechtszaken Wat brengt de Radio? Zaterdag 22 februari 1958. grootmoeder en klein, dochter gedood op onbewaakte overweg Oo de onbewaakte overweg in UV ii„„Qctraat te Vroomshoop - Hnnderdagmiddag omstreeks ffiSWer de GCkjarige K de H. met haar 8- jarige kleindochter Ria B., die per bromfiets de overweg pas- werden. door een uit de rich ting Marienberg komende per- jonentrein gegrepen vrijwel on middellijk gedood. uitnodiging tot inbraak Een bewoner van de War mondstraat te Amsterdam heeft donderdag aan den lijve onder vonden wat het voor gevolgen kan hebben als men de wenken van de onlangs gepubliceerde brochure „Het prentenboek van de politie" in de wind slaat. In dit prentenboek staan n.l. allerlei raadgevingen voor de burgers hoe zij op eenvoudige wiize de misdaad in het bij zonder de inbraken kunnen bestrijden. De bewoner van de Warmond straat had wegens afwezigheid een bordje op ziin huisdeur ge hangen met het opschrift: ..Aardappelman. drie hoog, tien kilo Bevelanders", een klassiek voorbeeld uit het prentenboek van de politie. Gevolg: poging tot inbraak via een brandluik. De man verklaarde later te genover de politie dat hij een dergelijk voorbeeld uit de bro chure wel voor de televisie had gezien, maar er niet aan ge dacht had dat zo iets werkelijk zou gebeuren. arnhemmer maakte twee ton zoek De Anrhemse politie heeft, zo deelt zij mee, de 25-jarige Arnhememr H. H. gearresteerd omdat zij ervan wordt verdacht in 1956 en 1957 ongeveer 20 per sonen in Arnhem en omgeving voor in totaal twee ton te heb ben opgelicht. H„ die een auto verhuurbedrijf had, kocht in 1955 een paar wagens op finan cieringsbasis. Hij breidde zijn bedrijf daarna allengs uit, tot dat hij 20 auto's had lopen. Zijn zaak bleek echter niet. te flore ren en in 1956 kwam hij in gro te financiële moeilijkheden, om dat hij de aflossingen niet kon regelen. Door de zaken roos kleuriger voor te stellen dan zij waren, en schermend met een winstgevende exploitatie, wist hij in 1956 en 1957 bij ongeveer 20 geldschieters bedragen te lenen, die variëren van 2000 tot ƒ30.000. In september 1957 liep de zaak echter zo scheef, dat een aantal schuldeisers van H. faillissement aanvroegerf. Bij het hierna ingestelde poli tieonderzoek, zo wordt verder meegedeeld, is ook komen vast te staan, dat een agent van po litie in Arnhem, een zekere B., buiten de diensttijd zich met de affaire heeft bemoeid. Hij ver gezelde H. als deze zijn geld schieters opzocht, en doordat hij agent van politie was wist hij de geldschieters vertrouwen in te winnen. B. is in november van het vorig jaar gearresteerd. VREEMDE THUISKOMST Donderdagavond deed een caféluiodei' te Rotterdam aangif te bij de politie, dat twee mannen, W. j. H. en H. H. in zijn café het telefoontoestel hadden vernield, met bierflessen hadden gegooid en hem bedreigd hadden. Toen de caféhouder daarna naar huis ging, zag hij tot zijn verbazing zijn huisdeur open staan. Binnengekomen vond hij W. J. H. rustig in zijn bed liggen slapen, terwijl H. H. tussen de stoel en de vloer lag. De mannen hadden zijn gehele kamer over hoop gehaald en waren daarna hun roes gaan uitslapen. De po litie heeft hen snel ingerekend. GEVAREN VAN VUURWERK. Rond de jongste jaarwisse ling hebben 32 personen letsel aan een oog gekregen door vuurwerk. Van deze slachtoffers waren er 24 beneden de 19 jaar, waarvan 12 in de leeftijdsgroep van 10 tot 14 jaar. In negen ge vallen was sprake van ernstig letsel, waarbij een blijvende stoornis waarschijnlijk of niet uitgesloten werd geacht. Deze cijfers zijn het resultaat van een enquête onder Haagse oog artsen door de algemene Neder landse vereniging ter voorko ming van blindheid in overleg met de Nederlandse bond voor moederschap zorg en kinderhy- giëne. Zij zijn bekend gemaakt in het jongste nummer van het tijdschrift voor sociale genees kunde. VRACHTAUTO DOOR SNELTREIN GEGREPEN BIJ MAARHEEZE. De sneltrein van Maastricht naar Amsterdam, die vrijdagmid dag om acht voor drie uit Weert was vertrokken in de richting Eindhoven, is op de onbewaakte overweg in Maarheeze in aanrij ding gekomen met een vracht wagen van „Landbouwbelang" uit Weert. De vrachtwagen, die een eind is meegesleurd, werd totaal ver nield. De twee in de auto zitten de personen, de heren Moonen en Gerads werden er uit geslin gerd. De één is licht- en de an dere zwaar gewond naar het St. Jansziekenhuis in Weert overge bracht. BIJZONDER TRANSPORT. Vrijdag is de zwaarste, ooit in Nederland gegoten scheeps schroef over de weg van Vaas- sen naar Amsterdam vervoerd. Deze schroef, 7000 kg zwaar en met een diameter van 4.20 m, is in sferoidaal grafietijzer gegoten door de N.V. Nederlandse IJzen- gieterij „Vulcanus" te Vaassen. Daar de normaal voor het weg verkeer toegestane breedte 2.50 meter bedraagt, was voor het transport van Vaassen naar Am sterdam een speciale vergunning nodig van de rijksdienst voor het wegverkeer te Den Haag, die voor dit transport de volgende route voorschreef: Van Vaassen via Apeldoorn naar Arnhem en dan over rijksweg no. 12 tot Oudenrijn, van hier over rijks weg no. 2 naar Amsterdam. DODELIJK ONGELUK BIJ WERKSPOOR. Donderdagavond half acht is bij Werkspoor de 39-jarige kraan drijver V. uit Utrecht, vader van twee kinderen, bij het kantelen van een werkstuk doodgedrukt. Twee ijzeren bovenranden, elk van 3000 kg en bestemd voor een brug bij Mook, werden omhoog gehesen. Eén van deze werkstuk ken is gaan glijden naar de kant waar het slachtoffer stond. Hij kon niet snel genoeg wegkomen, doordat hij zich voor een wagon bevond. Hij werd tussen het kan telende brugdeel en de wagon doodgedrukt. Pas na het met twee kranen verwijderen van de brugdelen kon het slachtoffer worden bereikt. Als oorzaak van het ongeval wordt aangenomen, dat verzuimd zou zijn tussen de bovenranden z.g. stophouten te plaatsen, waartoe opdracht was gegeven. DOOR GASVERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN. Vrijdagmiddag is de 75-jarige mej. C. F. in haar woning aan de Frederikstraat te Rotterdam dood in een stoel gevonden, ge storven door gasvergiftiging. Bu ren hadden de politie gewaar schuwd dat de vrouw niet open deed en er uit het huis een ster ke gaslucht kwam. De politie heeft toen de deur eeforceerd en vond haar. Het bleek dat er een lek in de gasbuis was, die onder de vloer doorliep. Verschillende leden van liet Indonesische parlement hebben donderdag de regering ervan be schuldigd, dat zij haar toevlucht heeft gezocht tot de campagne voor de bevrijding van Westelijk Nieuw-Guinea, om haar falen op ander gebied te verbergen. Mohammad Sardjan van de Masjumi verklaarde, dat de rege ring de Nieuw-Guinea-campagne heeft ingezet zonder een vooraf beraamd plan, zoals duidelijk blijkt uit de verwarde situatie op het gebied van de inter-insulaire scheepvaartverbindingen. H. J. Princen, van de kleine partij I. P. K. I. verklaarde te vre zen, dat de „andere koers", die thans door de regering wordt ge volgd, wellicht niet de beste ma nier is om de „terugbrenging van West-Ifian naar Indonesië' te bespoedigen. Een ander lid van de Masjumi, Anwar Harjono, beschuldigde de minister van Buitenlandse Zaken, Subandrio, van het voeren van een „politiek van geweld en inti midatie". Harjono betoogde, dat de onaf hankelijke actieve buitenlandse politiek van Indonesië is mis- bruikt en dat zij thans kan wor den gekwalificeerd als „onafhan kelijk om de twee wereldblokken tegen elkaar uit' te spelen en ac tief neigend naar het Russische blok". Het lid van de Katholieke partij Kasimo zeide in zijn betoog, dat het niet van belang is of de Irian- campagne al dan niet berust op een tevoren opgesteld plan, zij heeft in elk geval tot economi sche verslechtering geleid. De ontploffing aan boord van de „Seistan" De ontploffing, welke zich woensdag aan boord van het Britse vrachtschip „Seistan" in de haven van Manamnh (Bah c'.n) heeft voorgedaan, heeft tot dus ver aan 87 personen liet leven gekost. De regeringspolitiek werd ver dedigd door leden van de commu nistische en linkse fracties, en door die van de Islamietische Nahdatul Ulama. Ibnu Parua, vertegenwoordiger van de communistische jeugd, be toogde, dat de „proclamatie van de rebellenregering in Padang schade toebrengt aan de strijd van Indonesië om West-Irian", en uitte de beschuldiging, dat „de rebellen-kliek wordt gesteund door de Verenigde Staten. Neder land en de Kwomintang". Parna stelde tevens ren onver wijlde actie voor om de rebellie c'e kop in te drukken. „Wij behoe ven niet tot het uiterste te gaan in onze pogingen om een burger oorlog te voorkomen, daar er sinds lange tijd een burgeroorlog wordt gevoerd in Indonesië, zo als in het geval van de R. M. S„- de republiek der Zuid-Molukken- en de Darul.Islam-beweging", al dus dit parlementslid. Het' lid Werdojo van de linker vleugel stelde de vraag of de re gering een verbod zal instellen op het luisteren naar de „rebellen- radio in Padang en Bukittinggi". huid? BabvHerm-zee, HET FRANSE STANDPUNT INZAKE HET EUROPESE VRIJHANDELSGEBIED Vernomen wordt, dat de des kundigen het ontwerp voor het Franse memorandum over de Europese vrijhandelszone gereed hebben en het apn de Franse minister van Financiën hebben overhandigd. Deze zal het ont werp in het Franse kabinet be spreken, waarna de tekst aan de Franse parlementscommissie voor industriële produktie zal worden overhandigd, welke vóór dinsdag a.s. haar advies aan de rerering moeten uitbrengen. Dinsdag a.s. zullen de minis ters van de zes landen der Euro pese economirche gemeenschap te Brussel bijeenkomen. Hoewel de grootste geheim houding omtrent de inhoud van het ontwerp in acht wordt geno men meent Agence France Pres- se te weten, dat het eerste deel van dit document gewijd zal zijn aan algemene b'-ginselen, waar in de nadruk zal worden gelegd op de noodzaak regelingen te treffen voor de betrekkingen tus sen de E.E.G. en de andere lan den van de O.E.E.S., waarbij deze dan zouden worden opge nomen in een geheel, dat niet de naam zou dragen van vrij handelszone maar waaraan men b.v. de naam van Europese Unie zou kunnen geven. In het twee de deel van het ontwerp zouden suggesties worden gedaan, inza ke de voor een dergelijke unie noodzakelijke voorschriften. Het hiervoor opgestelde systeem zou geheel afwijken van dat voor zien voor het verdrag van de ge meenschappelijke markt. Zo zouden om. de étappen voor de afschaffing der douane tarieven niet dezelfde zijn. voorts zou hef Franse ontwerp agrari sche produkten onder de vrijhan delszone willen laten vallen on der bijzondere voorwaarden, ter wijl verder een tijdsverloop van enige jaren zou worden voorzien tussen de inwerkingtreding van de gemeenschappelijke markt en die van de genoemde Europese Unie. VER. STATEN NOODTOESTAND IN STAAT NEW YORK AFGEKONDIGD In de staat New York is de noodtoestand afgekondigd. De gouverneur van de staat heeft een beroep op het leger gedaan te helpen om de „kritieke toe stand" als gevolg van de over vloedige sneeuwval te verbete ren. De secondaire wegen zijn over honderden kilometers on berijdbaar. In sommige steden en dorpen raken de voedsel- voorwaarden uitgeput. De gou verneur heeft om helikopters gevraagd. Aan de vrijmaking van de wegen wordt dag en nacht gewerkt. FRANKRIJK Arrestaties van Algerijnen in Parijs De Parijse politie heeft in de afgelopen 24 uur 102 Algerijnen aangehouden, die worden ver dacht van het plegen van ge welddaden. Bij huiszoekingen werd een ledenlijst van de af deling Zuid-Parijs van het ver boden Algerijnse „nationale be- vrijding'front" gevonden. Ér worden nog twee Noord- afrikanen gezocht, die donder dagavond een politieman en een lid van de andere Algerijn se verzetsorganisatie, de „Alge rijnse nationale beweging", heb ben gedood. ENGELAND. Het rapport der Britse „Drie Wijzen" over infiltratievraagstukken Het donderdag verschenen rapport van de „drie wijzen" over iflatievraagstukken wordt door Britse vakbondleiders fel aangevallen. De president van de verenigde vakbond van me taalbewerkers noemde de op merkingen in het rapport over de werkloosheid volslagen ouder wets en noemde dit rapport een uiting van de filosofie van de wanhoop. Wat loonsverhogin gen betreft merkte de president van deze vakbond op, dat de gedachten der wijze mannen ge heel afwijken van hetgeen in de afgelopen 20 jaar aan de be volking als economische wijshe den werd voorgehouden. NIEUWF PALESTIJNSE STAAT? Volgens het Libanese linkse blad ,.A1 Sjark" zal er binnenkort een nieuwe onafhankelijke Pa lestijnse staat worden uitgeroe pen waarvan de bevolking zal worden gevormd door het mil joen Palestijnse vluchtelingen, die verspreid in alle Arabische landen wonen. Gaza zou hoofd stad worden. KONINKLIJKE OLIES FLAUW IN AFBROKKELENDE MARKT Ter ere van het bezoek van de heren van de rijksaccoun tantsdienst aan de effecten deze beurs: „wie zal dat beta len". Direct na deze vrolijke noot opende de beurs, die voor de laatste verhandeldag van deze week. als de bekende nachtkaars uitging met lagere koersen. Het is voor vele hoeklieden bepaald ontmoedigend, dat er zo weinig orders binnenkomen. Een en ander is echter begrijpe lijk. daar er beslist geen stimu lerende berichten uit het be drijfsleven worden gepubliceerd. Hierbij komt nog, en dat is misschien wel bepalend voor het koersverloop in Amsterdam, dat de markt in Wallstreet af brokkelende koersen te zien geeft en getuigt van een zeker pessimisme, speciaal voor de olieaandelen. De zwakke ten dentie uit Amerika was van in vloed op de koersen van aande- Arrestaties in Polen MENIGTE RAAKT SLAAGS OP KERKHOF TIJDENS BEGRAFENIS Acht personen, onder wie een R.K. priester, zijn in Zuromin (Polen) gearresteerd na een bot ing op een ksrkhof waarbij een menigte trachtte de begra fenis te verhinderen van de burgemeester van de plaats, al dus het Poolse persbureau Pap. Volgens het officiële partijblad van de Poolse communisten „Trybuna Ludu" zijn de pries ters van de plaats met hun op ruiing van de bevolking op de dag van burgemeester Nikls dood begonnen. Op de dag van de begrafenis hitsten zij het volk in de kerk op om naar het kerkhof te gaan en de begrafe nis te beletten. De menigte begaf zich toen naar het kerkhof en versperde de toegang. Zij viel degenen, die de lijkkoets volgden, aan en ranselde twee politiemannen af, aldus het blad. „Trybuna Ludu" vervolgt danDe pastoor die vanwege zijn leeftijd niet gearresteerd is begon toen de burgemeester en de aanwezige leden van de communistische partij te ver vloeken en openlijk te veroorde len. Dit kalmeerde de menigte, die daarop naar huis ging. Het conflict ontstond, door dat de pastoor niet wilde heb ben dat de overleden commu nistische burgemeester in ge wijde grond werd begraven. Volgens hem moesten „Turken, zelfmoordenaars en communis ten" op een apart terrein wor den begraven. Over de burge meester zou hij hebben gezegd, dat deze genoeg parken en olanrioenen had laten aanleg gen en dat hij daarom daar maar moest worden bijgezet. ONDERZEEBOOT „STOEREN" WEER BOVEN WATER De Deense onderzeeboot „Stoe len", die vrijdag enige tijd werd vermist tijdens oefeningen ter hoogte van Portland (Zuid-Enge- land), is veilig aan de oppervlak te gekomen. Het vaartuig had niet geant woord op signalen door middel waarvan men het verzocht naar boven te komen. De „Stoeren" zou uit' eigen beweging pas in de avond terugkeren. Ongeveer tien schepen, waar onder Nederlandse, die aan de oefening van de Noordatlantische verdragsorganisatie deelnemen, zochten naar het vaartuig. De „Stoeren" is een voormalige Britse onderzeeboot van de „U"- klasse. Zij heeft een waterver plaatsing van ongeveer 700 ton en telt normaal een bemanning van 36 leden. len Kon. Olie te Amsterdam. Genoteerd werd gistermiddag rond de 144.60 tegen donder dag 148.30 als slotprijs. Het fonds lag circa ƒ1.50 beneden pariteit New York. Dit gevoeli ge koersverlies was echter niet van invloed op de aandelen Philips, die vrijwel onveran derd, ten opzichte van donder dag, bleven. Unilevers een punt lager, A.K.U.'s verloren 2 pro cent. Met de aandelen van de K.L.M. blijft het bergafwaarts gaan. Ook gisteren lag het fonds aangeboden en slechts tegen lagere koersen, konden de zaken hier tot stand worden gebracht. Het verlies bedroeg wederom bijna 2,op een prijs van circa 102.70. Ook in de scheepvaarthoek was het gistermiddag zeer stil. Aandelen K.P.M. die bij de opening 105 procent noteerden, liepen in het verdere beursver- loop terug tot 10312, tegen don derdag 105' 2 procent. Een en ander was het gevolg van de verwarrende berichten over deze maatschappij ten aanzien van de tegenregering in Suma tra. De overige waarden in deze sector ondergingen niet veel veranderingen t.a.v. de vorige slotkoers. Cultures verwaarloosd met koersfluctuaties van geen enkele betekenis. De verhoging van het dek kingspercentage van de banken van 4 tot 5 procent deed haar invloed op de obligatiemarkt gelden. De staatspapieren wa ren over vrijwel de gehele linie 14 procent in reactie. Escompto- banken waren 43 a 44 (45'2). Rentespaarbrieven procent hqger. Van de, volgens publica tie, op handen zijnde 5 procent spoorweglening a 98 procent, is in bankierskringen te Amster dam totaal niets bekend. Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen Beursindices 19/2 20/2 21/2 251.15 250.98 247.09 134.57 135.01 135.04 124.03 124.24 121.74 109.83 109.34 108.52 66.42 66.24 65.97 177.68 177.66 175.54 Nabeurskoersen Kon. Olie 145.10—146.30 (144.70) Philips: 248 (248 "O REVOLUTIONAIRE REGERING BELOOFT MEER AUTONOMIE De revolutionaire regering in Midden-Sumatra heeft vrijdag avond andere provincies meer autonomie en een hogere levens standaard beloofd in ruil voor hun trouw. Deze beloften waren vervat in een verklaring van hel departement van voorlichting te Bukit Tinggi, die werd voorge lezen voor radio-Padang. „Iedere dag stromen meer beloften van trouw aan de revolutionaire re gering binnen", aldus de radio. „Uiteindelijk zal geheel Indone sië zijn loyaliteit betuigen aan de revolutionaire regering". MEINEED EN UITLOKKING VAN MEINEED De behandeling voor de recht bank te 's-Hertogenbosch van een dubbele aanrijding die op 17 oktober van het vorige jaar aan de Kanaaldijk te Eindhoven ge beurde heeft donderdag tot ge volg gehad, dat zowel een getui ge als de verdachte in deze zaak respectievelijk wegens meineed en uitlokking van meineed, op last van de officier van justitie, mr. J. Dony, gearresteerd zijn. Hij nam deze maatregel, nadat de rechtbank zijn verzoek, het bevel tot inhechtenisneming te geven, na raadkamer geweigerd had. De getuige Van K. had bij de politie beurtelings verklaard, dat hij zelf en dat de verdachte P. de auto tijdens de ongeluksrit be stuurd had. Ter zitting kwam er geen duidelijker verklaring uit hem, totdat zowel hij als ver dachte door de president, mr. Huizinga, enige tijd afgezonderd waren. Toen verklaarde Van K. dat P. hem ƒ300 had gegeven om te verklaren, dat hij aan het stuur had gezeten. P. zelf kon zich van een dergelijke handelwijze niets herinneren. De meerderheid van de andere getuigen was van mening, dat P. de dader was geweest. De offi cier van justitie was van zijn schuld overtuigd en eiste tegen hem vier maanden gevangenis straf en vijf jaar intrekking van het rijbewijs. Uitspraak op 6 maart. ZONDAG 23 FEBRUARI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Voor het platteland; 8.30 Weer of geen weer 9.45 Geeste lijk leven; 10.00 Strijkorkest; 10.30 Nieuws van de boeken markt; 10.40 Het puik van zoete kelen; 11.20 Cabaret; 12.00 Lich te muz.; 12.30 Sportspiegel12.35 Orgel en zang; 13.00 Nws; 13.07 Buitenl. overzicht; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Voor de strijd krachten; 14.00 Boekbespreking. 14.20 Gram.; 14.30 Orkest (15.15 Toneelbesch.)16.30 Sportrevue, 17.00 Zigeunerorkest; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nieuws; 18.00 Sportjournaal18.30 Doopsge zinde kerkdienst; 19.00 Jeugd dienst 19.30 De open deur20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muz.; 20.40 Hoorspel; 21.20 Orkest; 21.40 Voordracht; 21.50 Lichte muz.; 22.15 Journaal; 22.30 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte muz. HILVERSUM II. 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.35 Nws; 9.45 Vocaal kwartet; 10.00 Kerkdienst; 11.30 Gram.; 11.45 Jeugdkoor; 12.15 Gram.; 12.25 Apologie; 12.40 Instr. octet; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws. 13.10 Hoorspel; 13.30 Instr. trio; 13.45 Boekbespr.; 14.00 Orkest; 14.25 Kamermuziek; 14.50 Or kest; 15.25 Instr. kwintet; 15.40 Muzikale causerie; 16.10 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Jeugddienst. 18.00 Het geladen schip; 18.30 De Kerk aan het werk18.40 Schipper naast God; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Samenzang, 19.25 Tot ziens in Jeruzalem; 19.45 Nws; 20.00 Blijspel met muziek; 20.30 Act.; 20.45 De ge wone man; 20.50 Cabaret; 21.20 U bent toch ook van de partij?; 22.35 Uit het boek der boeken; 21.30 Hoorspel; 22.25 Gram.; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws, 23.15 Gram.; 23.30 Laatste rond jes. BRUSSEL (VI.): 12.15 Amus. muziek; 12.30 Weerbericht; 12.34 Amus. muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 '7. Ook de twee mannen horen de kreet en Harald springt zenuwach tig overeind. Nnmaan", züt gij bang"? mom pelt de onbekende terwijl hij even- O'ritaat. „En waarvoor dan? Onze vijanden hebt ge verslagen -egt ge zelf. dus...". Ha ilrl geelt nauwelijks ant woord. Hij luistert even naar wat de kiOgers, die op enige afstand voorbijrennen, elkaar toeschreeu wen en gaat dan met een binnens- mondse verwensing achter hen aan. Met een minachtige grijns staart de onbekende hem na, tot hij in eens een ruk aan zijn mantel voelt, die hem het evenwicht doet ver liezen. Zijn a.igstsch eeuw wordt in de kiem gesmoord, want de mantel- gespen drukken zijn hals dicht. Voor hü beseft wat er gebeurt, wordt hij achterover getrokken. Een ijzeren knuist grijpt hem beet en een moment later ploft hij rug gelings tussen de struiken. „Daar heb ik je", momi -lt een metalen stem. Een paar grijze ogen staren hem onheilspellend aan. Voor do ander een mond open kan doen, drukt Eric weinig fijn gevoelig, maar zeer afdoende diens hoofd in hel gras en van de alarm kreet blijft niets over dan een vreemd dof gepruttel. „Even braaf zijn", fluistert Eric, „het gevaat: is nog niet voorbij. Het zou mij zeer verdrieten je ontijdig naar tie andere wereld ie moeten helpen, want we hebben oen boel te praten sanrm. Luister goed, ze zoeken mij en helaas, in de juiste richting Voor de soldaten; 14.00 Opera- muz.; 15.30 Gram.; 16.00 Sport; 16.45 Trekkersliederen17.00 Sportuitslagen; 17.15 Gram.; 17.45 Sportuitslagen; 17.52 Gr.; 18.00 Volkszang; 18.20 Gram.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws, 19.40 Gram.; 20.00 Gevar. muz.; 21.30 Gram.; 18.30 Godsd. half uur; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Gevar. muz.; 21.30 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Volksliederen; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. MAANDAG 24 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws, 3.18 Gram.9.00 Voor de vrouw (9.35 Waterstanden); 10.00 Voor de oude dag; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gram.; 10.40 Dit is uw leven; 11.35 Gram.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.; 12.33 Voor het plat teland, 12.38 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Orgel, harp, viool en zang; 13.45 Voor de vrouw14.00 Pia- «erecital; 14.30 Hoorspel; 15.05 Gram.; 15.30 Zestig minuten voor boven de zestig; 16.30 Gr.; 17.00 Volksliedjes en -dansen; 17.20 Nederl. muz.; 17.50 Mil. comm.; 18.20 Dansmuziek; 18.45 Tafelpiano; 19.05 Parlem. overz., 19.20 Lichte muziek; 19.45 Rege- ringsuitz.20.00 Nieuws; 20.05 De familie Doorsnee; 20.35 Dansmuz.21.00 Plantaardig en mineraal; 21.50 Hoe zit een po litieke partij in elkaar?; 22.05 Orkest; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws, 8.15 Sportuitslagen; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Waar voor uw geld; 9.35 Raak de roos, 10.20 Gram.; 10.30 Rondom het woord; 11.15 Gram.; 11.35 Gev. progr.12.25 Voor boer en tuin der; 12.30 Land- en tuinbouw- med.; 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Lich te muziek; 13.35 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.25 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Lichte mu ziek; 15.35 Gram.; 16.00 Bijbel overdenking; 16.30 Kamermuz.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.17.45 Regeringsuitz. 18.00 Orgelspel; 18.30 Sport; 18.40 Engelse les; 19.00 Nws; 19.10 Op de man af; 19.15 Schoolzang; 19.35 Pari. cmm.; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.00 Vraag gesprek; 20.45 De zaak Vampier, hoorspel; 21.45 Gram.; 22.00 Boekbespreking; 22.10 Oud-Ne derlandse muz.; 22.40 Reportage bezoek Prinses Beatrix aan de West; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Orkest; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.45 Kinderliederen; 18.00 Franse les, 18.15 Kinderliederen, 18.20 Boek bespreking; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Orkest; 20.35 Kunstkalei- doscoop; 20.50 Orkest; 21.30 Amuc muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Ethnische muz.; 22.45 Gram.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 7