Het rommelt in Noord-Afrika Veiligheidsraad behandelt Soedanese klacht Naar vrije verkiezingen in Korea? Luchtaanval op Midden-Sumatra Rede van Soekarno Interview met Mensjikof ZATERDAG 22 FEBRUARI 1958 12 Jaargang Nr 4302 .WEKELIJKSE WERELDSCHOUW, Egypte en de Soedan, Frankrijk en Tunesië hebben moeilijkheden Bekendmaking van het Nederlandse standpunt jegens Indonesische maatregelen Tunesië In Frankrijk De rest van de wereld DE MIJNRAMP IN BENGALEN Manoeuvres in Zuid-Korea EGYPTE ZIET AF VAN STEMMING IN OMSTREDEN GEBIED VOLKSSTEMMING IN EGYPTE EN SYRIË De troebelen in Indonesië DE AMERIKAANS- RUSSISCHE UITWISSELING DE STATUS VAN BIZERTA Het incident bij Remada Parijse opera's gesloten VeebleM f DE DUITSE KWESTIE EN EEN EVENTUELE TOPCONFERENTIE HEVIGE BRAND IN BRITSE AUTOFABRIEF ECONOMISCHE BLOKKADE TEGEN MIDDEN-SUMATRA Ministers van „revolutionaire regering" uit Makassar vertrokken Chroestsjef geen absoluut heerser in Sowjet-Unie Russen willen luchtdienst met straalvliegtuigenn van Moskou naar New York Incident in Libanon OPSTANDELINGEN IN GEVECHT MET POLITIE Steun van Islamietische partijen aan revolutionaire regering 1956 al overtroffen 200.000ste BEZOEKER OP R. A. L- TENTOONSTELLING HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 55-57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N4 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6.- pw kw^aaJ. V* maand 2,—; per week 48 cent. i^osse ma DE VRIJE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 President Nasser van Egypte is weer agres sief geworden. Om de aandacht van binnen landse moeilijkheden af te leiden zoals dat gebruikelijk is wordt deze op het buitenland gevestigd. Egypte eist het grensgebied tussen dit land en de Soedan op. Het ligt benoorden de 22ste breedtegraad. Hierbij is een deel dat naar men aanneemt mangaan, goud, ijzer en olie bevat en hiermede wordt een en ander duidelijk. Egypte stuurt troepen naar zijd zuidgrens en de Soedan stuurt troepen naar het bedreigde gebied. Het is vrijwel zeker, dat de Soedan de Egyptische eis zal afwijzen en wat dan de vol gende stap van president Nasser zal zijn is nog niet' zeker. Hiermede is weer een explosieve toestand ontstaan in het oostelijk deel van Noord-Afrika, waarmee de internationale toe stand niet gebaat is. De mogelijkheid van het ontstaan van dit conflict ligt in het feit', dat indertijd, toen En geland aan Egypte en de Soedan onafhankelijk heid schonk, de positie van deze grensstrook niet .duidelijk geregeld is. Technisch beheerste de Soedan het, doch er zijn ook aanwijzingen, dat Egypter recht op zou kunnen doen gel den. Zo zien we weer, dat onduidelijkheden in overeenkomsten een bron van narigheid kun nen zijn en vonken voor een kruitvat. Of het echter inderdaad tot' een gewapend conflict zal komen staat nog te bezien, aange zien het Soedanese leger voor geen gerucht vervaard is en Nasser in weerwil van zijn eisen zich misschien nog wel bedenkt, alvonens ge wapend tot activiteit over te gaan. Naar de Nederlandse ambassa deur te Parijs, mr Beijen, giste ren mededeelde, heeft de Neder landse regering aan de Indonesi sche regering bekend gemaakt, dat zij niet de wettigheid erkent van de besluiten en de maatrege len, gericht tegen de Nederland se onderdanen en Nederlandse belangen in Indonesië. In een nota, waarbij van deze stap werd kennis gegeven aan de Franse minister van Buiten landse Zaken wordt gezegd, dat de Indonesische besluiten en maatregelen in strijd zijn met de grondbeginselen van de in ternationale wetten. Het A.N.P. verneemt in Den Haag dat hier sprake is van de zelfde nota welke reeds eerder in andere N.A.V.O.-hoofdsteden werd overhandigd. Dreigde aanvankelijk de Kwes tie tussen Frankrijk en Tunesië een ernstige wending te zullen nemen, na het aanbod van Ame lia, dat wenst te bemiddelen, hetgeen door beide partijen werd geaccepteerd, ziet de situatie er niet zo dreigend meer uit. De Tunesiërs eisten het ver trek van alle Franse troepen uit het land, dit' naar aanleiding van het Franse bombardement op het grensdorp Sakiet. waar de Fransen uitgeweken Algerijnse opstandelingen bestookten, doch ook een deel van de burgerbevol king het slachtoffer werd. De Verenigde Staten wensen echter niet alléén te bemiddelen. Zij willen niet de schijn wekken eigen belangen na te streven in Noord-Afrika. Daarom hebben zij ook Engeland uitgenodigd. De Fransen spraken namelijk al van Amerikaans imperialisme in Noord-Afrika. Dit is een overdre ven voorstelling van zaken, want zowel de Amerikanen als de Rus sen hebben het grootste belang er bij dat dit deel van de wereld niet onder hun invloed of beheer komt te staan, aangezien zij an ders weer een terrein krijgen waar botsingen niet uitgesloten zijn. Do Fransen zijn hen dus geen doom in het oog in weste lijk Noord-Afrika. De Verenigde Staten zagen na melijk een geheel ander gevaar en wel, dat de positie van de Xavo in dit deel van de Middel landse Zee in gevaar kwam. door het geschil tussen Frankrijk en Tunesië. Was het op een ernstig conflict uitgelopen, dan had Ame rika moeten kiezen voor de een en tegen de ander. Doch beiden zijn door de Verenigde Staten van het grootste belang. In Frankrijk was men aanvan kelijk niet zo enthousiast voor de Amerikaanse bemiddeling, al thans wat de regering betreft. Maar de aanhangers van de mi nisters kwamen hiertegen in ver zet. Zij wensten dat tiet aanbod geaccepteerd zou worden en zo werd de Franse regering ge dwongen eieren voor haar geld te kiezen. De internationalisatie van de Nnordafrikaanse moeilijkheden brengt mede, dat Frankrijk wel concessies zal moeten doen, al was men dat aanvankelijk niet van plan. Bourguiba, de Tunesi sche premier die Westers ge oriënteerd is, wil slechts met' het Westen blijven samenwerken, als Bizerta een Atlantische haven wordt, dus vooral ten dienste van de Amerikanen, die de sterkste strijdkrachten hebben in en rond de Middellandse Zee, Bovendien wenst Bourguiba een einde aan de strijd in Algerije, pij wil de vrijheid van dit gebied en hij zelf en de koning van Marokko zijn dan bereid, ertoe mede te wer ken, dat Algerije in een federa tie verbonden blijft met Frank rijk. Geen medewerking zullen zij de Algerijnse rebellen geven wanneer die zich bij Nasser zou den willen aansluiten. De Amerikanen voelen veel voor dit plan, doch het is de moei lijkheid de Fransen zover te krij gen dat zij willen onderhandelen. Het grote nieuws komt hoofd zakelijk uit Noord-Afrika, maar ook In de Aziatische richting ls er nog wel iets gebeurd. Nadat Egypte en Syrië zich aaneenge sloten tot een statenbond, zijn ook de koningen van Irak en Jordanië tot een dergelijke bond overgegaan, dit om een tegen wicht te vormen van kracht. Wanneer men de kaart beziet constateert men dat Jordanië on gelukkig genoeg tussen Egypte en Syrië in ligt en dus een be dreigd gebied vormt. Het zwakke Jordanië zoekt steun bij het krachtige Irak, om op die ma nier Nasser van eventuele agres sieve gedachten af te houden. De reis van de Engelse premier MacMillan naar de landen van ht Gemenebest is ten einde. Het is nog niet bekend of er belang rijke resultaten van te verwach ten zijn. Men heeft de onderlinge grieven uiteengezet, zodat er een beter begrip is ontstaan en voor de rest' is het een kwestie van af wachten, wat hiervan de gevol gen zullen zijn. (Nadruk verboden.) De Veiligheidsraad der Ver enigde Naties begon vrijdag avond met. de behandeling van de door de Soedan jegens Egypte ingediende klacht. Egypte heeft, als gemeld, be sloten nu geen stemming in het betrokken gebied te laten hou den, vóórdat de Soedanese ver kiezingen zijn gehouden. Het wil deze aangelegenheid met de nieu we Soedanese regering bespre ken. De besprekingen van de raad werden bijgewoond door de per manente vertegenwoordigers van Soedan en Egypte bij de Verenig de Naties, Jakoeb Osman en Omar Loefti. Beiden schudden el kander, vóór het begin der bij eenkomst, de hand en glimlach ten. terwijl de persfotografen foto's namen. Volgens Westerse afvaardigin gen zou de Soedanese vertegen woordiger gaarne zien dat de Vei ligheidsraad een officiële resolu tie met betrekking tot het geschil zou aanvaarden. Daar Soedan zelf geen raadslid is, zou een der gelijke resolutie door een der lid- De vaste Zuidkoreaanse waar nemer bij de Verenigde Naties kolonel Ben C. Limb is donder dag uit New York naar Seoel vertrokken voor overleg met' pre sident Rhee over het Chinese v orstel, alle vreemde troepen uit Korea terug te trekken en verkiezingen te laten houden on der toezicht van neutrale landen. Limb zei te hopen dat de Chi nese troepen werkelijk uit Korea worden teruggetrokken en weg zullen blijven. Maar dit zou geen reden zijn voor terugtrekking van troepen d»r Verenigde Na ties uit Zuid-Korea. Een Amerikaanse woordvoer der in Washington heeft donder dag gezegd, dat de ontruiming van Korea door troepen van de Veipnigde Naties merendeels Amerikaanse striidkraehten sic ys ..denkbaar" zou zijn na vrije verkiezingen in geheel Ko rea onder toezicht van de Ver. Naties ,,en als de toestand zoda nig zou zijn, dat de V.N.-troepen niet langer in Zuid-Korea nodig zijn." Het aantal doden tengevolge van een instorting in een steen' koolmijn in Bengalen is tot 220 gestegen. Het ongeluk werd ver oorzaakt door een ontploffing. Ongeveer 57.000 Zuidkoreaanse militairen zijn vannacht met ma noeuvres langs 't centrale front', die twee weken zullen duren, zo is door de bevelhebber van het eerste veldleger bekendgemaakt. Het zullen de grootste oefenin gen zijn, die ooit in Zuid-Korea zijn gehouden. staten moeten worden opgesteld en ingediend. Opschorting zitting De Veiligheidsraad heeft beslo ten zijn bijeenkomst voor een uur op te schorten, teneinde de leden in staat te stellen binnenskamers te beraadslagen. Het desbetreffende voorstel werd door de Japanse afgevaar digde dr Koto Matsoedaira ge daan, nadat Osman en Loetfi het standpunt van resp. Soecldn en Egypte uiteen hadden gezet. Egypte heeft besloten, de volks stemming over de Egyptische- Syrische Unie in het omstreden gebied van Halieb bij de grens met Soedan geen doorgang te doen vinden. Dit wordt gezegd in een officieel communiqué, dat door radio-Cairo is omgeroepen. Volgens het communiqué zal de Egyptische regering het verloop van de Soedanese verkiezingen op 27 februari en de vorming van een nieuwe regering te Khartoen afwachten, voordat zij met Soe dan onderhandelingen begint over de omstreden zone. Soedan had hierom al eerder verzocht. In Egypte en Syrië werden gis teren volksstemmingen gehouden ter bekrachtiging van het on langs geproclameerde samen gaan van de twee landen in een „verenigde Arabische republiek' Cairo is versierd met vlaggen en erebogen. Op spandoeken staat te lezen, dat men moet stemmen „voor Nasser, de zaak van de vrede, de vrijheid, het Arabische nationalisme, voor Egypte en Syrië. De ongeveer acht miljoen stem gerechtigden in de twee landen moeten op de volgende twee vra gen antwoorden: 1. Hecht ge uw goedkeuring aan het samengaan van Egypte en Syrië in een verenigde Ara bische republiek 7 en 2. Aanvaardt ge Nasser als president Overste Dachlan Djambek, mi nister van Binnenlandse Zaken van de revolutionaire regering te Bukit Tinggi, heeft vrijdag avond medegedeeld, dat twee vliegtuigen van de centrale rege ring bommen hebben laten vallen en machinegeweervuur hebben afgegeven op een plaatsje Painan 70 km ten zuiden van Padang. De aanval zou zijn gedaan tussen 10.10 en 11.00 uur plaatselijke tijd. Overste Djambek deelde ver der mee, dat de aanval werd uit gevoerd „op een tijdstip waarop President Soekarno heeft vrij dagmorgen voor het Indonesi sche volk verklaard, dat hij zich krachtig zal verzetten tegen ver deeldheid in de twaalf jaar oude republiek. In een door hem in het Merde- ka-paleis te Djakarta gehouden redevoering, zeide de president dat de regionale woelingen wa ren geïnspireerd door buiten landse mogendheden, die Indone sië in de richting van een be paald blok wensen te stuwen. Dit was de eerste rede van Soekarno over de opstandige be weging in Padang sinds zijn te rugkeer uit Japan op 16 febru ari. Hij sprak tijdens de plechtig heid, waarin hij zijn ambt als president van de waarnemend president, mr. Sartono weer op nam. Over de proclamatie van Pa dang zeide Soekarno volgens een vertaling van zijn rede: „Wij zul len ons standvastig tegen deze afdwaling verzette,i. met al onze kracht". De president zeide geen be zwaar te hebben tegen de waar achtige doelstellingen van de buitengewesten, doch het land moet worden gered om de onaf hankelijkheidsproclamatie van 1945 te handhaven. Soekarno herinnerde er aan, dat premier Djuanda kortgeleden voor het parlement heeft ver klaard, dat er slechts één procla matie in 1945 is geweest, en dat er slechts één regering is in In donesië, met als hoofdstad Dja karta. James Reston, de Washington- se correspondent van de „New York Times", meldt dat de Ame rikaanse regering een plan bestu deert voor een uitwisseling van hogere ambtenaren en invloed rijke burgers met' de Sowjet- Unie. Deze uitwisseling zou ten doel hebben beter op de hoogte te komen van eikaars land en volk. De Franse minister van Defen sie, Chaban-Delmas, heeft vrijdag te Parijs verklaard, dat „de goe de diensten", aangeboden door de Amerikaanse en de Britse rege ring in het geschil tussen Frank rijk en Tunesië, niet op Bizerta slaat. Men had hem op een pers conferentie gevraagd of de Fran se regering van plan is een ver andering van de status van de oorlogshaven Bizerta te over wegen. Voorzover hij wist is dit niet het geval. Volgens een communiqué van het Tunesische ministerie van Voorlichting zetten de Fransen de omsingeling van Remada en het omliggende gebied met een straal van veertig km voort. Bij Keboek, 35 km ten zuaiden van Tatahoeien, is een grote concen tratie pantserwagens waargeno men, aldus het communiqué. Het verkeer is gestagneerd. Voertuigen van burgers worden aangehouden en de inzittenden door de Franse militairen voor ondervraging naar Remada over gebracht. De Parijsen Opera en de Opera Comique, twee theaters die een aanzienlijke subsidie van de staat ontvangen, zullen tot nader order hun deuren sluiten als ge volg ven onverwachte stnki igen van het toneelpersonepl en de le den van het ballet, die hogere Io nen wensen. BINNENVER1NGBED hei besie bed '"li; Naar van de zijde van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken te Bonn wordt meegedeeld, heeft de bondsregering aan de perma nente NAVO-raad een voorstel gedaan betreffende de inschrij ving van de kwestie van de her eniging van Duitsland op de agenda van een topconferentie tussen Oost en West. In beginsel hadden de westelijke mogend heden het Westduitse voorstel aanvaard. Een hevige brand heeft vrijdag morgen een gedeelte van de auto- fabriek „A. C." te Thames Ditton in Surrey in de as gelegd. Twee brandweerlieden raakten ge wond. De schade wordt geschat op circa 2 miljoen gulden. de meeste inwoners In hun hui zen of zich voor het vrijdaggebed naar de moskee begaven. De eer ste slachtoffers waren eenvou dige mensen". Djambek zei voorts, dat het bevel tot de aan val afkomstig was van de opper bevelhebber der strijdkrachten (president Sukarno). De aanval werd gedaan een uur nadat Su karno vrijdag zijn rede te Djakar ta had uitgesproken, aldus over ste Djambek. Volgens latere berichten van radio-Padang is geen melding ge maakt van slachtoffers. De aan val werd, aldus deze berichten, uitgevoerd door twee Mitchell bommenwerpers, die zeven bom men uitwierpen. Radio-Padang voegde hieraan toe, dat de bom men klaarblijkelijk waren ge richt op een brug over een kali, die beschadigd werd. Het verkeer over deze brug kon evenwel voortgang vinden. Eveneens via de radio heeft de revolutionaire regering overste Somba, de militaire commandant in Noord-Celebes, van het bom bardement op de hoogte gesteld en hem verzocht, zich niet tot overijlde daden te laten verleiden. Premier Djuanda heeft volgens het persbureau PIA vrijdag ver klaard, dat de Indonesische rege ring tegen het opstandige Mid den-Sumatra optreedt door mid del van een economische blok kade en niet met militaire actie. In een toelichting tegenover journalisten op de verklaring van president Soekarno zeide Djuan da, dat de regering krachtig zal optreden tegen de „afwijking" van Midden-Sumatra. Minister Djuanda verklaarde verder, dat zijii regering zal trachten, een botsing met de wapenen tegen de rebellen te vermijden, doch kon niet ga randeren dat men hierin zal slagen. Hij deelde mede, dat' de Indonesische lucht- cn zee macht tegen Midden-Sumatra een blokkade hebben ingesteld. SIMBOLON NODIGT BUI TENLANDSE VERTEGEN WOORDIGERS UIT. Lt-kolonel Maluddin Simbolon, minister van Buitenlandse Zaken in de revolutionaire regering van Padang, heeft de buitenlandse di plomatieke vertegenwoordigers in Djakarta uitgenodigd een kijk je in het door zijn regering be heerste gebied te komen nemen. Simbolon herhaalde, dat bui fenlanders en hun bezittingen in Centraal-Sumatra veilig zijn, zo lang zij zich niet tegen de revo lutionaire regering verzetten. Twee vooraanstaande figuren uit' Zuid-Celebes, die tot minister in de „revolutionaire regering' van Padang zijn benoemd, zijn De nieuwe Sowjet-ambassadeur in Washington, Mikhail Mensji kof, die opvalt door zijn inne mende manier van optreden en de vele bezoeken die hij bij hoge Amerikaanse autoriteiten af steekt, heeft' aan Margaret Hig- gins, een journaliste van de New York Herald Tribune, een inter view toegestaan, waarbij voor 't eerst geen tolk of de gebruike lijke Russische getuige aanwezig was. Mensjikof verklaarde o.a., dat partijsecretaris Nikita Chroesjtsjef geen absoluut heerser is in de Sowjet-Unie, zoals men in de Verenigde Sta ten denkt. Chroestsjef moet over zijn plannen overleg ple gen met zijn collega's, die hun toestemming moeten geven, zei hij. De ambassadeur zei voorts, dat de Sowjet-Unie bereid is de on langs gesloten „overeenkomsten in beginsel" voor culturele uit wisseling uit te breiden. Hij sloot de mogelijkheid niet uit, dat be langrijke Amerikanen, ook pre- s'denl Eisenhower, voor de Rus sische televisie zouden kunnen verschijnen. Ook verklaarde Mensjikof, dat de Sowjets een luchtdienst met straalvliegtuigen op New York willen openen. De Russische Toe- 114 kan zonder tussenlanding van Moskou naar New York vlie gen. In liet dorp Zghort bij Tripoli in Libanon is een opstand uitge broken. Gewapende leden van de Clan der Grangies zouden na een gevecht van drie uur 25 po litiemannen in het dorp omsin geld hebben. De Clan heeft bar ricaden opgeworpen en belet vei- Iigheidsstrijdkrachten de toeganj tot het dorp. In Beiroet wordt vernomen dat de opstond is uitgebroken als ge- volg van het besluit van de re gering een detachement militaire politie te legeren in het gebied van de Frangies teneinde de ont wapening van de Clan, waartoe besloten is, te vergemakkelijken. Het conflict tussen de Frangies en de regering van Libanon da teert van juni. In die maand wer den er verkiezingen in Libanon gehouden en de regering schijnt' toen besloten te hebben een an dere Clan te steunen met wie de Frangies allang overhoop liggen. volgens plaatselijke persberich ten twee dagen geleden uit Ma kassar verdwenen. Het zijn luite nant-kolonel Saleh Lahade, die minister van Voorlichting is, en Mochter Lingtang, de minister voor Godsdienstzaken. Deze laat ste zou op weg zijn naar het op standige Noord-Celebes. Maandag j.l. had de chef-stof hun drie dagen tijd gegeven om te beslissen of zij de centrale re gering trouw zouden blijven. Volgens een bericht van radio- Padang hebben tien Islamietische partijen en organisaties, waar onder de Masjumi en de Nah- datul Ulama, hun trouw betuigd aan de revolutionaire regering te Bukit Tinggi. Deze tien ver enigingen zouden dit' hebben ge daan in een gezamenlijke verkla ring. Gistermorgen heeft het' RAI- bestuur de 200.000ste bezoeker van de 39ste RAI-tentoonstelling begroet. De gelukkige was de heer A. Deys uit Den Haag. die zelf geen auto bezit en daarom dus een gewoon radiotoestel bo ven een autoradio als geschenk prefereerde. Met nog bijna drie volle dagen voor de boeg heeft deze expositie reeds het' totaal van de vorige tentoonstelling van personen automobielen in 1956 overtroffen. Toen werd de tentoonstelling na melijk bezocht door 198.785 per sonen. WAT ZON EN WAT NEERSLAG Ons land blijft zich bevinden in het overgangsgebied tussen zachtige vochtige lucht in het zuiden en westen en koude dro gere lucht in het noorden en oosten. In de overgangszone die zich uitstrekt van het zeegebied ten zuiden van IJsland via Schotland en Engeland naar de Alpen trekken voortdurend klei ne storingen naar het zuidoos ten. Het langs trekken van deze storingen veroorzaakt tijdelijk regen zoals die ook vrijdagavond in het midden en zuiden van het land voorkwam. Is de sto ring eenmaal gepasseerd dan is het front dat de koude van de zachtere lucht scheidt over het algemeen weer iets naar het zui den getrokken en bevindt zich het gehele land in de koudere lucht die nog enkele buien op levert. Voor de aankomst van een nieuwe storing trekt het front weer iets naar het noor den, brengt dan regen en weer iets hogere temparaturen. Dit vrij wisselvallige weersverloop is ook het komende etmaal weer te verwachten. Maar we ver wachten niet dat we vandaag nog opnieuw in de zachtere tucht komen. Overal zal de koudere lucht, zich handhaven, met vooral in het noorden en oosten buien, sommige met hagel of natte sneeuw. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Wisselvallig Enkele opklaringen maar ook plaatselijk buien, sommige met natte sneeuw of hagel. Zwakke tot matige wind tussen west en noord. Temperaturen als gisteren of iets lager. ZONDAG 23 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 4.29 5.22 Terneuzen 5.04 5.24 Hansweert 5.44 6.04 Walsoorden 5.54 6.14 MAANDAG 24 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 5.02 5.22 Terneuzen 5.37 5.57 Hansweert 6.17 6.37 Walsoorden 6.27 6.47 ZON MAAN op onder op onder Febr. 22 7.43 18.06 8.45 22.29 23 7.41 18.07 9.08 23.32 24 7.39 18.09 9.34 25 7.36 18.111 10.05 0.34

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1