Ook Celebes schaart zich achter Padang-regering Egypte niaakt aanspraak op deel van Soedan Het bezoek van Prinses Beatrix aan Suriname De Veiligheidsraad behandelt de Tunesische klacht Ven.kcuSe De moeilijkheden tussen Frankrijk en Tunesië Toenemende politieke activiteit in Djakarta 'deluxe' De meningsverschillen in het bestuur van de Oostduitse communistische partij HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN FrmnkerlRf Wj abotui»e*t: Temewee Dlreeteur-Hoofdredaeteur I. de _Sa*de Redact!e-adres: Noordstraa 5a—57 Admin istratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs6,- P« kwartaal: maand 2,- per PpirwéekT8 cent. Losse nrs 9 ct. WOENSDAG 19 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4299 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertentie* TgMn Kandrtsadver. tentiesl: 5 regels ƒ1,Iedere regel meer M et. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags lt aar Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Volgens een mededeling dins dagavond van radio-Padang, heeft de militaire commandant van Noord- en Midden-Celebes, over ste D. -T. Somba, in een radio boodschap aan de revolutionaire regering in Midden-Sumatra, steun toegezegd aan haar verzet tegen de centrale regering. Som- ba adresseerde zijn boodschap aan „de eerste minister van de revolutionaire regering van In donesië". Volgens radio-Padang luidt de boodschap als volgt: „Wij het volk van Noord- en Midden-Celebes, hebben de vol gende verklaring uitgegeven: 1. Wij steunen de revolutionaire regering van de republiek In donesië te Bukit Tinggi. 2 Wij verbreken onze betrekkin gen met 4e centrale regering te Djakarta. 3. Vanaf het ogenblik waarop deze verklaring wordt bekend gemaakt, zijn alle eigendom men van de staat en van het volk van Noord- en Midden- Celcbes gesteld onder het be stuur en het beheer van de revoiutionaire regering van de republiek Indonesië te Bu kit Tinggi. De toestand is op het ogenblik, dat deze verklaring wordt opge steld, rustig, en wij zijn voorbe reid op gebeurlijkheden. In een latere door radio-Pa dang omgeroepen verklaring in de Engelse taal, wordt de centra le regering te Djakarta er van beschuldigd de betekenis van het verzet in Midden-Sumatra te ver kleinen door dit verzet te be stempelen als een uitsluitend plaatselijke beweging. De revolu tie heeft, aldus de verklaring van radio-Padang, steun verkregen in het gehele land. Radio-Padang deelde voorts mede, dat andere delen van In donesië hebben toegezegd, de re volutionaire beweging te Padang op zijn minst te zullen steunen met een welwillende neutraliteit Volgens de radio hebben Zuid- Sumatra en Atjeh gezegd niet te zullen toestaan, dat troepeneen heden van Java naar hun gebied zullen worden overgebracht. Dinsdagavond heeft radio-Pa dang eveneens de vrijlating bevo len van alle politieke gevangenen in geheel Indonesië, die zich lan ger dan drie maanden in arrest bevinden. De radio deelde mede, dat dit niet geldt voor commu nisten indien deze zich in gevan genschap mochten bevinden. liet persbureau PIA meldde, dat in Djakarta de politieke ac tiviteit is toegenomen. Volgens het persbureau hebben de leiders van de twee grootste politieke partijen, Suwirjo van de nationa listische P.N.I, en Sukiman van de Islamietische Masjumi, dins dag een bezoek gebracht aan pre sident Soekarno in diens paleis te Bogor. Na afloop van deze be sprekingen werd geen commu niqué verstrekt. Voorts meldde PIA, dat de In donesische ambassadeurs in de Philippijnen en West-Duitsland, Nazir Datuk Pamuntjak en Zai- rin Zain, een bezoek hebben ge bracht aan oud-vice-president Hatta, ter bespreking van de hui dige crisis in Indonesië na de vorming van een tegen-regering in Midden-Sumatra. Radia-Menado: Noord- Celebes achter Midden- Sumatra Radio-Menado, in Noord-Cele- bes, heeft een verklaring van de regionaal militair commandant voorgelezen waarin werd mede gedeeld, dat het gebied van Noord-Celebes zich achter de regering van Midden-Sumatra schaart. Ook Noord-Celebes voor scheeps- en luchtvaartverkeer gesloten De Indonesische luchtmacht heeft dinsdag bekend gemaakt, dat Noord-Celebes met ingang van dinsdag 18 febr. voor alle luchtverkeer is gesloten, behalve voor vliegtuigen van de lucht macht. De Garuda Indonesian Airways kreeg order alle vluch ten nnar Menado. de hoofdstad van dit gebied, te staken. Zoals gemeld is. werd de vori ge week voor Midden-Sumatra een soortgelijk verbod ingesteld. Het hoofdkwartier van de In donesische marine maakte be. kend, dat de zeehavens van Mid den-Sumatra en Noord-Celebes voor de scheepvaart gesloten zijn. Het is aan schepen verboden de havens van Menado, Bitung en Kema, in Noord-Celehes, en die van Padang en Teluk Bajur in Midden-Sumatra binnen te varen. Singapore en de strijd van Midden-Sumatra De „Straits Times" schreef dinsdag dat Singapore een be langrijke strategische positie in het conflict tussen de opstandige groepen en de centrale Indonesi sche regering. Meer dan een jaar lang is Singapore door de Suma- traanse „jonge kolonels" en de Darul-Islam-beweging gebruikt als het centrum voor hun verbin dingen en financiële en handels transacties. Deze plaats werd als eontactcentrum tussen de opstan dige groepen en de buitenwereld gekozen in verband met haar neutrale houding en haar gemak kelijke bereikbaarheid. Volgens de „Straits Times" worden deze groepen gesteund door zakenlieden in Singapore, die belangen in Indonesië hebben en die de financiële zaken van de opstandelingen behartigen. Te vens zouden zij een organisatie hebben gesticht om de rebellen leiders uit en in Indonesië te smokkelen. Vijf schepen met rubberlading aangehouden Vjjf schepen, die rubber ver voerden van Sumatraanse havens naar Singapore, worden door de Indonesische autoriteiten op het Pulu Samboe vastgehouden, a'dus berichten van de gezagvoerders aan de Chinese eigenaren van deze schepen in Singapore. Het zijn de „Chiat Soon", „Kah Kheng", „Beetong", „Senang" en de „Selat Siberut", alle kleine kustvaarders. De eigenaren verklaarden te verwachten, dat de schepen weer vrijgegeven zullen worden, zodra de ladingen gelost en in beslag genomen zullen zijn. Dp minister van Handel en In dustrie in Singapore, zeide dat' de regering van Singapore geen stappen kan ondernemen met be trekking tot schepen, die in Indo nesische havens worden vastge houden. Intussen is dinsdag een Indone sische zeilboot met een lading van 30 ton rubber uit de haven van Indragl, in Midden-Sumatra, in Singapore aangekomen. De waar de der lading bedroeg 55.000 Straitsdollar. Egypte heeft aanspraak ge maakt op een deel van Noord- ■Soedan en daar troepen heenge zonden om toezicht te houden op een volksstemming over de vraag of men aansluiting bij de nieuwe Egyptisch-Syrische unie wenst. Dit is meegedeeld door de Soeda- nese minister van Buitenlandse Zaken Mohamed Mahgoeb. Vrijdag wordt er in Egypte en Syrië door het volk gestemd over de unie. Het omstreden gebied ligt aan de Rode Zee boven de 22ste breedtegraad en beslaat ongeveer 1500 vierkante kilometer. Egypte maakt aanspraak op alle gebied boven de 22ste breed tegraad. Het is bereid Soedan in ruil een klein gebied ben zuiden daarvan te geven. Soedan heeft aangevoerd, dat het betrokken gebied niet in het Egyptische parlement is verte genwoordigd en heeft Egypte verzocht de kwestie te laten rus ten tot na de algemene verkiezin gen van 27 februari in Soedan. Toen de Soedanese premier hoor- d dat er al een Egyptische com missie naar de omstreden streek onderweg was, heeft hij getracht Al vroeg in de morgen van de tweede dag 'van het' bezoek van H. K. H. Prinses Beatrix aan Su riname was er volop leven in de stad. Het was namelijk gisteren een dubbele feestdag, omdat het jongste zusje van de hoge gast in het verre Soestdijk haar ver jaardag vierde. En de bewoners van Paramaribo waren beslist niet van plan deze verjaardag on gemerkt te laten passeren. Met' drommen tegelijk was men dan ook al vroeg komen opzetten naar het ruime gouvernements plein, waar Prinses Beatrix om acht uur precies een défilé zou afnemen van de troepenmacht in Suriname en het Surinaamse po litiekorps. Het was een stralende morgen en de ontelbare vlaggen wapperden vrolijk in de zachte wind, die een geslaagde poging deed de warmte van de komende dag op een afstand te houden. Daar de scholen gesloten waren en de iandskantoren later zouden beginnen, waren de straten om zoomd met een opeengepakte me nigte, die ook hier reeds lang te voren aanwezig was om dit toch o Dinsdagavond is te New York de bijeenkomst van de Veilig heidsraad begonnen, waarin de Tunesische klacht over het Fran se bombardement van het Tune sische grensdorp Sakiet Sidi Joes- sef werd behandeld. Tunesië heeft de oorspronkelij ke klacht uitgebreid. Het stelt thans, dat de oorlog in Algerië naar Tunesisch gebied „over slaat" en dat „verzekering van de Internationale vrede en vei ligheid daarom vergen, dat het gehele vraagstuk van de Alge rijnse oorlog wordt besproken". De voor dinsdagavond opge stelde voorlopige agenda van de Veiligheidsraad omvatte twee punten, n.l.: 1. De Tunesische klacht, dat Frankrijk, door het luchtbombar dement van Sakiet Sidi Joessef „agressie" heeft gepleegd. 2. Een Franse klacht, dat Tu nesië de Algerijnse rebellen helpt door hen toe te staan vanaf Tu nesisch gebied operaties tegen de Franse militaitren in Algerië uit te voeren. De Franse vertegenwoordiger, Guillaume Georges-Picot, ver klaarde dat Frankrijk, ook al aanvaardt het de agenda, nog niet instemt met de bewoordin gen, waarin Tunesië zijn klacht gegoten heeft. „Van agressie is geen sprake, daar het hier een op zichzelf staande handeling be trof. Mijn regering zal zich be perken tot deze opmerking, daar zij reeds het aanbod van Groot- Rrittannië en de Verenigde Sta len tot het verlenen van goede diensten heeft aanvaard", ver klaarde hij. Engelands vertegenwoordiger Pierson Dixon verklaarde, dat aanvaarding door zijn land van de agenda niet inhoudt dat het de Veiligheidsraad bevoegd acht de binnenlandse aangelegenheden van een staat te behandelen. Groot-Brittannië meent, dat het hier een Franse binnenlandse aangelegenheid betreft. De Rus Arkadi Sobolof, die de ze maand als voorzitter van de Veiligheidsraad optreedt, nodigde vervolgens de Tunesische verte genwoordiger, Mongi Slim, uit de besprekingen van de raad bij te wonen. De Amerikaanse afgevaardigde James Wadsworth bevestigde dat zijn regering en die van Groot- Brittannië Frankrijk en Tunesië haar goede diensten hebben aan geboden. Hij voegde hieraan toe dat de wijze, waarop deze goede dien sten zullen worden verleend, door vertegenwoordigers van de Ver enigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en Tunesië zal worden besproken. De Verenigde Staten zullen ook positieve voorstellen doen voor een regeling van de hangende Frans-Tunesische vraagstukken. De vertegenwoordiger van Zweden stelde voor de bijeen komst te verdagen. De Zweedse afgevaardigde Car- bonnier stelde dit voor. opdat de Amerikaans-Britse-Frans-Tu- nesische besprekingen in een gunstige sfeer zouden kunnen worden gevoerd. De Tunesische vertegenwoor diger Mongi Slim zei thans niet op het door de Franse afgevaar digde gemaakte voorbehoud te willen ingaan. Hij verzekerde echter, dat de Tunesische klacht „betrekking heeft op een toe stand, die de internationale vre de en veiligheid bedreigt, en wel met name door de nog steeds voortdurende oorlog in Algerië". BIJEENKOMST VERDAAGD De bijeenkomst van de Veilig heidsraad is verdaagd, teneinde de Verenigde Staten en Groot- Brittannië in staat te stellen een oplossing van het Frans-Tunesi sche geschil door hun verlening van goede diensten te bevorde ren. altijd weer veel publiek trekken de evenement van nabij mee te maken. Nadat de Prinses had plaatsge nomen op het podium en de commandant zich had gemeld, ving het défilé onder commando van lt.-kolonel J. Raaymakers aan. Voorafgegaan door de mili taire kapel die marsmuziek speel de, volgden de militairen van de troepenmacht in Suriname, stram voorbij marcherend met 't hoofd naar rechts gericht. Ook de man schappen van de Surinaamse po litie maakten een kranige indruk. Zij werden gevolgd door de ge motoriseerde gedeelte. Na afloop van het défilé begaf H. K. H. zich te voet naar het mo nument voor de gevallenen, dat in 1950 nabij de waterkant werd opgericht door de bond van Suri naamse oorlogsveteranen. Aan de voet van het monument legde Prinses Beatrix een krans neer. Met deze kranslegging eerde de Prinses hen, die ver weg van hun vaderland hun trouw aan het ko ninkrijk met hun leven hadden betaald. Gedurende een kort ogenblik trok H. K H. zich vervolgens te rug in het paleis van de gouver neur om daarna, wederom te voet, een korte wandeling te ma ken naar het departement van Algemene Zaken, waar de Raad van Ministers zetelt. De Prinses heeft hier een vergadering van de landsregering meegemaakt. In deze korte bijeenkomst had de Prinses hier, evenals op Curagao, gelegenheid de Surinaamse mi nisters apart te ontmoeten en in een rustige omgeving te praten over dit voor haar gloednieuwe land. Korte tijd later vertrok de Prin. ses van het gouvernementshuis, ditmaal per auto en in gezelschap van de minister van Sociale Zaken, de heer P. A. R. Kolader en de distriktscommissaris van Paramaribo mr. F. J. H. Barend en hun echtgenoten, voor een rit langs diverse instellingen van jeugdzorg. In de middag, na een korte rust, reed de Prinses weer uit, ditmaal voor een rondrit door Paramaribo, eindigend met een bezoek aan het Surinaamse mu seum. In snel tempo ging het tegen zes uur weer terug naar het paleis, dat al gereed was ge maakt voor de gala-receptie tlie er in de avond werd gehouden. Men mag wel zeggen, dat „heel Suriname" die avond in 't paleis tezamen was, want niet alleen uit Paramaribo was men geko men, doch ook uit de vaak zeer afgelegen distrikten. AANSLAG IN TUNESIE In de Tunesische havenstad Sousse zijn dinsdag drie Fransen gewond door schoten, zo is in kringen van de Franse ambas sade in Tunis vernomen. De con cierge van een Franse meisjes school in Sousse, zijn vrouw en een tweede man werden licht ge wond. Volgens een onbevestigd bericht zou nog een tweede vrouw gewond zijn. Jack Soble deed poging tot zelfmoord Jack Soble, de in Amerika ver oordeelde Russische spion, heeft gepoogd zelfmoord te plegen door anderhalf pond spijkers, schroeven en moeren in te slik ken, kort voor hij van zijn gevan genis naar New York voor ver der verhoor zou worden overge bracht. Dit onthulde dinsdag de openbare aanklager Douglas. In een New Yorks ziekenhuis werd Sobles maag operatief, geleegd. Hongaarse pop voor jarige Prinses Dwars door striemende sneeuw en hagelvlagen reed dinsdag de A.N.W.B.-wegenwachtinspecteur C. van Dijkhuizen van Den Haag naar Soestdijk om daar de jarige Prinses Marijk» een met de hand gemaakte pop in nationale Hon gaarse dracht aan te bieden. De geefster, een Hongaarse dame, die sinds bijna veertig jaar in Neder land woont, wenst anoniem te blijven. Zij heeft buitengewoon veel zorg en tijd besteed aan het maken van de poppekleertjes, en wil Prinses Marijke dit geschenk aanbieden als blijk van dankbaar heid voor de gastvrijheid die haar en haar landgenoten in ons land geboden is. De naam van de pop is Ilonka. Door onvoorziene omstandig heden kon het oorspronkelijk voorgenomen vervoer van het ge schenk op het allerlaatste ogen blik geen doorgang vinden. Bij het zoeken naar een koerier werd toen aan de A.N.W.B.-wegen- wacht gedacht, die zich in dit ge val gaarne berei.d toonde de be zorging op zich te nemen. in telefonisch contact met presi dent Nasser te komen. Hij kwam echter niet verder dan de minis ter van Binnenlandse Zaken. Egypte heeft Soedan dinsdag beschuldigd van schending van de Egyptische soevereiniteit door het zenden van troepen naar Egyptisch gebied. Dit zou maan dag gebeurd zijn. Egypte etst terugtrekking van de Soedanese strijdkrachten tot onder de 22ste breedtegraad. De Egyptische be schuldiging staat in een commu niqué dat dinsdagmorgen in Cairo is gepuhüceerd. Premier Abdoellah Kahlil van Soedan heeft verklaard, dat de Egyptische eis vóór vrijdag inge willigd moet zijn. Op die dag zal de volksstemming gehouden wor den. Soedan is sinds 1 januari 1956 onafhankelijk. Groot-Brittannië en Egypte beëindigden toen hun gemeenschappelijk bewind over Soedan, dat' 57 jaar heeft ge duurd. In het Egyptische communiqué wordt gezegd dat Soedanese strijdkrachten maandag in de Egyptische zone zijn opgerukt hetgeen een schending betekent van het verdrag van 1899 en van de Egyptische soevereiniteit. De Egyptische regering heeft haar ambassadeur in Khartoem op dracht gegeven de Soedanese re gering te verzoeken haar strijd krachten terug te trekken tot be neden de 22ste breedtegraad ten einde de betrekkingen tussen het Egyptische en het Soedanese volk te handhaven, aldus het communiqué, dat hieraan toe- voegt dat Egypte de kwesties tus sen beide landen op vreedzame wijze geregeld wil zien. Maandagmorgen heeft de pre mier van Soedan contact opge CREAM CRACKERS met hel geheel eigen kirakter. Per gtoo< pak 80 ct.Los 28 ct pet 100 gr. Ook zoutloos nomen met de Egyptische minis ter van Binnenlandse Zaken en hem verzocht de kwesties over de grens tussen Egypte en Soedan te laten rusten tot na de verkie zingen. Maar op hetzelfde ogen blik rukten Soedanese strijd krachten de Egyptische zone bin nen, aldus het communiqué, dat de beschuldiging van Soedan, als zou de actie van Egypte veroor zaakt zijn door de ontdekking van delfstoffen in het omstreden gebied, tegenspreekt. In Cairo is officieel bekendge maakt' dat Egyptische kiescom missies naar het omstreden ge bied zijn vertrokken. Het nu omstreden gebied heeft een oppervlakte van 25.000 vier kante kilometer. Troepen van Egypte en Soedan zouden deze zone zijn binnengerukt. In Khartoem is in augustus '56 officieel bekendgemaakt dat er in de noordelijke gebieden van Soedan koper, tin en mangaan zijn ontdekt. Men heeft nog geen begin gemaakt met de ontgin ning van de ertslagen. De waar de ervan is onbekend. Van Egyptische zijde is meege deeld dat het Egyptische commu niqué pas is uitgegeven nadat de Soedanese regering de door haar zelf verzochte geheimhouding had verbroken en maandagavond zonder voorafgaand overleg met de regering van Egypte een com muniqué had uitgegeven. Een Tunesische regeringsfunc tionaris heeft dinsdag te Tunis meegedeeld, dat zijn land het Amerikaanse en het Britse aan bod tot goede diensten heeft aan genomen om, in overeenstem ming met het verlangen van de Amerikanen de Britten, een de bat in de Veiligheidsraad te ver mijden. De Ver. Staten en Groot- Brittannië wensen, dat het ge schil wordt bijgelegd in „het ge zin van de Westelijke wereld". Volgens deze functionaris is de Tunesische regering van oordeel, dat de goede diensten minstens beirekking dienen te hebben op de kwesties van terugtrekking van de Franse troepen uit Tune sië en van de incidenten aan de Algerijnse grens. De Fransen moeten het volg,- recht op Tunesisch grondgebied, waarop zij zich beroepen wegens activiteit van in Tunesië geleger de Algerijnse opstandelingen, op geven, aldus de Tunesische rege ringsambtenaar. Er zijn geen steunpunten van rebellen in Tu nesië, alleen maar vluchtelingen. Verder zei deze zegsman, dat de besprekingen in het kader van „onvermijdelijk" ook zullen gaan op kosten van de bevolking. Hij wees in dit verband op het Pool se Oostduitse handelsverdrag. Verder oefende Oeissner kritiek op de bespoediging van de socia listische reorganisatie van de landbouw, die hij zowel politiek als economisch onjuist achtte. Oeissner stelde voor, aldus hei bericht van het inlichtingen-bu reau West, de moeilijkheden van Oost-Duitsland voor te leggen aan de raad voor wederzijdse eco nomische hulp van de communis tische landen en aan de leiding van de communistische partij van de Sowjet-Unie. Verder pleitte hij voor een po litiek van wijze beperking. Ulbricht zou Oeissner hebben onderbroken en hebben gezegd, dat. er mensen zijn, die over eco nomie spreken en vergeten, dat de Duitse democratische repu bliek tot een blok behoort, dat door dergelijke moeilijkheden van afzonderlijke staten niet te schok ken is. Het Westberlijnse inlichtingen bureau West heeft dinsdag ge meld, dat een rede van Oeissner in het politieke bureau van de partij, waarin deze scherpe kri tiek heeft geuit op de economi sche politiek van de Duitse demo cratische republiek, geleid heeft tot de crisis in de leiding van de OoNduitse communistische par tij, die haar hoogptepunt heeft bereikt in de uitstoting van Oeissner, Wollweber en Schride- wan uit hoge partijfuncties. Volgens Oelssner's rede zal de Oostduitse communistische par tij in 1960 voor de totale ineen storting van de Oostduitse eco nomie staan ais zij haar huidige beleid op economisch terrein niet spoedig wijzigt. Door een tekort aan grondstoffen is invoer nood zakelijk, maar men slaagt er niet in winst te maken met de inge voerde produkten. In de rede werd de eerste secre taris van de partij, Ulbricht, ver weten teveel concessies te doen DEZELFDE TEMPERATUREN De koude uit de Poolstreken afkomstige lucht is nu tot over geheel Frankrijk en Noord-Italië doorgedrongen. Op verschillende plaatsen in Midden-Frankrijk waar zondagmiddag nog onge veer twintig graden werd geme ten kwam het kwik dinsdag niet' veel hoger dan 5 graden. De koude luchtstroming bracht ook dinsdag in ons land buien met sneeuw of hagel. Het hogedruk- gebied dat de noordwestelijke winden hier in stand houdt en dat ten westen van de Britse eilanden is gelegen, verandert maar zo weinig van plaats dat' de aanvoer van koude lucht ook van daag zal voortduren, terwijl even eens op enkele buien moet wor den gerekend. Door de nadering van een zwakke rug van hoge druk die momenteel bij Schotland ligt moet echter worden ver wacht dat de buienactiviteit later iets minder groot' zal worden. Een storing die zich bij IJsland ontwikkelt kan het weer voor hedenavond nauwelijks beïnvloe den. over het Algerijnse probleem „of wij dat willen of niet". Bij be handeling van de grensinciden ten komt dit probleem vanzelf ter tafel. Van gewoonlijk welingelichte zijde te Tunis werd vernomen, dat het Britse aanbod tot goede diensten de volgende vier kwes ties betreft: ontruiming van Tu nesië door de Franse t~oepen, het bombardement op Sakjet Sidi Joessef, de „blokkade" van Fran se kampementen in Tunesië en de eis tot sluiting van Franse consulaten in Tunesië. De Britten zouden niet hebben gedacht aan behandeling van het Algerijnse probleem. Het Ameri kaanse aanbod heeft een bredere strekking, aldus werd in gewoon lijk welingelichte kringen verno men. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot woensdagavond. Dezelfde temperaturen. Opklaringen, maar vooral aan vankelijk ook enkele sneeuw- of hagelbuien. Overwegend matige noordwestelijke wind. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen. DONDERDAG 20 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.54 3.29 4.09 4.19 n.m. 3.18 3.53 4.33 4.43 ZON MAAN op onder op onder Febr 19 7.49 18.00 7.41 19.18 20 7.47 18.02 8.02 20.22 21 7.45 18.04 8.23 21.25 22 7.43 18.06 8.45 22.29

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1