SPORTNIEUWS Eric de Noorman - De ontembare AARDENBURG Lezing over Griekenland. BRESKENS HULST NIEUWVLIET SAS VAN GENT. SLUISKIL VOETBAL SLUIS. IJZEND1JKE ZAAMSLAG SCHAKEN BILJARTEN [De secretaris der oudercommis- sie de heer R. de Ridder, bracht een vlot verslag uit over het jaar .957. Uitvoerig wees hij in dit verslag op de geslaagde school reisjes naar Cadzand en Dinanl'. Mevr. Swets-Gilijamse, die pe riodiek aftrad als lid der ouder- contmissie, werd herkozen. Het bleek een goed idee ge- vvest te zijn van het' hoofd der --hooi, de heer J. Blok, dat elk der leerkrachten klasgewijze een deel van het vak rekenen, d.w.z. ■fi» moderne methode en het hoe en waarom van deze methode be handelde. Met belangstelling volgden de c aders deze toelichting, waaruit 2 wel het verschil bemerkten met de methode van thans en de wijze waarop zij destijds leerden rekenen. Van de gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichti gen werd een druk gebruik ge maakt. Het werk was op de ban ken uitgestald en in elk lokaal was een leerkracht aanwezig om de ouders, desverlangd over de r.an zijn zorg toevertrouwde kin deren, inlichtingen te verstrek- De voorzitter dankte aan het «lot het dagelijks bestuur der ge meente, de inspecteur van het lager onderwijs in Oost Zeeuws- VJaanderen en de ouders der leer lingen, die hij vroeg om ook in r toekomst de openbare school 1-, haar groei te blijven steunen én hun belangstelling te tonen or het bezoeken der ouderavon- n die een unieke gelegenheid 1 „Men om de band tussen school er huis te versterken. ;n de sociëteit „Spoor tot' jendschap" vond de derde bij- yikomst plaats van het departe- ent Sluis-Aardenburg van het h van het algemeen. Hier hield de heer Willem En- ick een lezing over Grieken- nd, Europa's laatste paradijs. CDe heer Enzinck, die zelf in dit -deelte van het Balkan-schier eiland heeft' gereisd, verduide lijkte het gesprokene door het vertonen van een aantal lantaarn plaatjes over land en volk. Kaartwedstr ijd Zatedagavond vond in het café De Haven" een kaarting plaats ssen leden van de kaartclub „Onder ons" tegen de kaartclub Eén om één" uit Terneuzen. De eet van deze ontmoeting is een >or Terneuzen uitgeloofde be ker. Bij de eerste ontmoeting tus- n de twee kaartclubs, welke te Terneuzen plaats vond, eindigde mjet een gelijk spel (1010). Nu -'S rd Breskens in eigen lokaal ioor Terneuzen overrompeld. De '-slag luidde 916. Benoeming hoofd School met de Bijbel. (Door het bestuur van de Chr. agere school is'in de vacature ntstaan door het vertrek van ■et hoofd der school, met ingang an mei a.s. tot hoofd benoemd le heer A. Sluimer te Vlaardin- gen. Aanrijding. Toen de heer P. V. uit Bres- ens met zijn auto door de Ttrandstraat reed, kwam deze op ie hoek van de 2de Zandstraat in •lOtsing met een uit die straat ko- nende bestelauto bestuurd door Ie heer J. K. Door de botsing liepen beide voertuigen materiële schade op, doch persoonlijke ongelukken eleven uit. Uitvoering Thalia". Zaterdagavond gaf de plaatse lijke toneelvereniging Thalia" in het geheel gevulde casino een uitvoering met het bekend to neelstuk van Jan de Hartog, Schipper naast God". Daar Thalia met dit stuk mede dingt in het toneelconcours West Zeeuws-Vlaanderen" en 't Landjuweel" waren tijdens deze opvoering beide jury's ter beoo deling aanwezig. De talrijke bezoekers hebben met grote spanning dit toneel spel gevolgd. Met nog groter spanning zullen 'ie dames en heren, die een rol in dit stuk hadden te vervullen, nu •Ie uitslag van de jury's afwach ten. Gemeenteraad. Op de agenda van de heden avond te houden spoedeisende raadsvergadering komt als enig punt voor het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een vaste geldlening ten bedrage van 75.000. Vergadering V. V. V. Na de algemene ledenvergade ring op maandagavond 3 febr. 1858, waarin het bestuur en bloc aftrad, werd donderdagavond jl. •en nieuwe ledenvergadering ge houden ter verkiezing van een nieuw bestuur. Het afgetreden bestuur werd m deze vergadering met algeme ne stemmen herkozen. De be stuursfuncties blijven dezelfde, t.w. de heer A. Brakman, voorzit ter; mevr, M. Tienstra, secreta- resse-penningmeesteresse; de he ren H. Brakman, J. Dubois en J. Quaars, bestuursleden. „Festival" in zaal Reseda. Ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van de Algemene Be drijfsgroepen Centrale trad voor de afdeling Sas van Gent van het N. V. V. Roland Wagter Sr. en zijn cabaret-ensemble op. Roland Wagter bracht een ge varieerd en zeer aantrekkelijk programma. Met zijn boeiende conference wist hij de zaal de ge hele avond aangenaam bezig t'e houden. Ook de accordeonniste Willy Ré oogstte veel succes evenals de gevierde zanger Willy Alberti. Alles tezamen was deze druk bezochte avond een groot succes. Jaarvergadering R. K.-Kerk- koor. De goed bezochte jaarvergade ring van het R. K. Kerkkoor werd geopend door voorzitter P. Maas. Hij drukte zijn teleurstel ling uit over de povere resulta ten op muzikaal gebied. Ook he kelde hij de ledenaanwas, die niet voldoende ter hand werd geno men. Financieel sloot 1957 met een batig saldo; dit kwam vooral om dat sedert een tweetal jaren geen zomerreisjes meer worden ge maakt. De leden van de kascorm missie werden bij acclamatie her kozen. Voortijdig moest de rondvraag worden afgebroken omdat de da mes van leden binnenkwamen voor het houden van een gezellig Cecileafeest. Een belangrijk punt' van de rondvraag nl. een bezoek aan de Expo te Brussel, werd zodoende verschoven naar een vergade ring, die over een drietal weken zal worden gehouden. Vakexamen Bij het in Den Haag gehouden examen slaagde onze stadgenoot de heer A. B. Inghels voor het BOVAG-examen motoren en scooters. Optimisten hielden amuse, mentsavond Het welbekende jeugd-amuse- mentsorkest „De Optimisten" hielden voor ouders der leden en genodigden in zaal „Flora" een amusementsavond. Het nu drie jaren bestaande or kest heeft zijn kinderziekten overwonnen, aldus kapelaan Vaarten, de geestelijk adviseur. Onder de eminente leiding van de heer A. Vermast heeft dit or kest een zodanige bekendheid ge kregen, dat men in de omtrek dit orkest gaarne uitnodigt om diverse avonden op te luisteren. Ook deze ouderavond werd zeer succesvol. Etalagewedstrijd Ter gelegenheid, van .de carna valsfeesten in de gemeente heeft de stichting „Het Sasse Carna val" een étalagewedstrijd uitge schreven, welke de volgende uit slag had: 1. Kledingmagazijn P. Maas, Oostdam; 2. P.Z.E.M., WestKade; 3. Gebr. R. en W. Slock, Noordstraat; 4. Kleding magazijn „Het Spinwiel", Oost straat; 5. Boekhandel Visser, Zuidstraat. Jaarvergadering St Willibrordus met huldiging jubilarissen. Adhaesie bij ingediende C.A.O.- motie De plaatselijke afd. van de Ned. Kath. Bond van werkne mers (sters) in de industriële be drijven St Willibrordus hield vrij dagavond in het parochiehuis haar jaarvergadering. Behalve de leden met hun dames waren eveneens aanwezig genodigden uit de omliggende zustervereni gingen en de districtsbestuurder de heer E. van Hilst. In een algemeen inleidings woord werd door de heer C. Com plet gewag gemaakt van het feit, dat het in '57 bergafwaarts is ge gaan, in tegenstelling met de hoogconjunctuurperiode van '56. De bestedingsbeperking had min der koopkracht tot gevolg, maar de grootste zorg die de bonden ti of, was aldus spr. het stijgend werkloosheidscijfer, „al hebben wij te Sluiskil nog de wind in de zeilen". Beide industrieën be schikken over behoorlijke afzet mogelijkheden. De heer Compiet vervolgde: „We zijn echter niet zo best te spreken over de gang van zaken betreffende de nieuwe C.A.O. Als wij bedenken dat on derhandelingen in het voorjaar van 1957 lijn begonnen en van de invoering thans ruim een jaar later nog geen sprake is, dan geeft dit toch wel reden tot na denken. Spreker getuigde ervan dat de samenwerking tussen districts- en hoofdbesturen uitstekend was en onderlinge bestuurssamen- werking ook niets te wensen overliet. Hij besloot met de bede dat Gods zegen mag rusten op het nieuwe verenigingsjaar. Na notulen en mededelingen was het woord aan de tweede secretaris, de heer L, Schelfhout, die bij afwezigheid van de eerste, de heer A. van Dinteren, het jaaroverzicht uitbracht. De heer Schelfhout zeide dat de afdeling goed marcheert, de nieuwe C.A.O. aanmerkelijke voordelen zal kun nen brengen, goede pensioenre geling, verbetering van secun daire arbeidsvoorwaarden. Een woord van dank werd door de tweede secretaris vertolkt aan de voorzitter, de pas in hun midden vertoevende geestelijk adviseur pater vicaris, districtsbestuurder Van Hilst, penningmeester en verdere bestuursleden. Het bestuur zal ook voor 1958 als volgt zijn samengestelde C. Compiet, voorzitter; A. van Din teren, le secretaris; J. Lafort, penningmeester; A. de Maat', 2e voorzitter; L. Schelfhout. 2e sec retaris; H. v. d. Bosch, 2e pen ningmeester; G. Wullems, com missaris, terwijl voor de kascon trole de heren M. de Coninck, J. Bouwens en Ivens werden 'aan gesteld. Na de verslagen te hebben goedgekeurd werd ook de pen ningmeester voor zijn beleid ge dechargeerd. Van een nieuwe contributieregeling was geen sprake. Alleen werd bij acclama tie een voorstel tot verhoging met 2 cent aanvaard, om dit luttel be drag in de plaatselijke kas te doen vloeien ter ondersteuning van enkele attracties bij St Nico- laas en dergelijke. De pauze bracht rook- en kof- fiegenot, dank zij de zorgen van enkele dames. Hierna kondigde de voorzitter het kardinale punt van de agenda aan: de motie aan het hoofdbestuur, welke per tele gram werd verzonden en waar van de inhoud luidt; ,.De afdeling Sluiskil, in groten getale op de jaarvergadering bijeen, verzoekt het hoofdbestuur met klem spoe dige afwikkeling van de C.A.O. in de kanaalzone te verkrijgen". Met dank aan het afdelingsbe stuur voor de steun in het eerste jaar van samenwerking, begon districtsbestuurder Van Hilst aan een causerie over het onderwerp „Èuromarkt". De heer Van Hilst, met élan en verve het spreken eigen, besloot deze 20 minuten durende causerie met het verzoek te streven naar een zo hoog mo gelijk ledental. De voorzitter dankte de spre ker en kondigde de huldiging van de jubilarissen aan, wat door de districtsbestuurder zou geschie den. Deze voelde zich voor deze taak niet berekend. Hij maakte het dan ook heel kort en bracht dank voor het trouw lidmaat schap en de medesteun welke ook de echtgenoten van de jubilaris sen in de afgelopen 25 jaar had den geschonken. Een speciaal woord van dank werd tot de voorzitter gericht voor zijn 35- jarig trouwe lidmaatschap en spr. merkte schalks op, dat de voorzitter ook thans de huldiging had willen ontduiken, maar dat een sabotage van tien jaar toch wel het uiterste is, dat men hier in kan plegen. Het jubileumspeldje voor het 25-jarig lidmaatschap werd opge speld bij de heren J. Wullems, H. v. d. Bos, H. van Kouteren, D. Voerman en E. Wagenaar. De heer C. Compiet kreeg als laatste voor het 35-jarig lidmaatschap het onderscheidingsteken opge speld. Na een korte pauze werd nog een extra huldiging gebracht aan de heer G. Wullems voor zijn 12%-jarig bestuurslidmaatschap. Hij werd door de heer Van Hilst geschetst als de bezadigde brand weerman uit het bestuur, die met veel tact en overleg, menige ka- naalzónebrand heeft weten te blussen. Als jubileumgeschenk werd hem een vulpen overhan digd. Hierna voerden nog het woord de heren Karremans, voorzitter van de afdeling Terneuzen, en J. de Block uit Sluiskil. Na de rondvraag sloot de heer Compiet de vergadering met een kort woord van dank aan allen, waarna allen staande het cjoor de voorzitter gesproken dankge bed aanhoorden. UITSLAGEN 15 EN 16 FEBR. Om de KNVB-beker le ronde: RigtersbleekHengelo 31. 2e ronde StormvogelsSW 4 2; ADO EDO 31; ExcelsiorONA 1—0; PSVDFC 40; Fortuna '54—RBC 1—1; Rapid JC—Sit- tradia 1—2; MVV—De Baronie 30; Longa- De Spechten 3—0; WilhelminaNOAD 2—3; Feijen- oordNeptunus 53; De Valk Limburgia 02. EREDIVISIE NAC-BVV 4—2; Blauw Wit— V W 41DOSAmsterdam 3—1. Vergadering afd. Sluis der Z. L. M. In hotel „Balmoral" hield de plaatselijke afd. van de Z.L.M. haar jaarvergadering onder lei ding van de heer A. J. de Bruine, die met algemene stemmen tot voorzitter was gekozen. In de vacature ontstaan door het be danken van de heer H. van Iwaarden werd voorzien door de benoeming van de heer J. A. le Clercq uit Retranchement. De secretaris-penningmeester, de heer F, A. Kolijn, bracht de- gebruikelijke jaarverslagen uit, die onveranderd werden vastge steld. Tijdens de vergadering werd o.m. besloten om. in afdelingsver- band een bezoek te brengen aan de wereldtentoonstelling in Brus sel. Na afloop van het huishoude lijk gedeelte besprak de heer P. van Iwaarden uit Goes, de situa tie waarin de landbouw thans verkeert. Succesvolle uitvoering. De muziekvereniging „Geduld Overwint" gaf in het Jeugdge- bouw haar jaarlijkse wintercon- cert. Toen de voorzitter, de heer Dik- kenberg, zijn welkomstwoord sprak, konstateerde hij met vol doening dat de belangstelling veel groter was dan bij vorige gelegenheden. Ook burgemeester Von Bön- ning'hausen gaf door zijn aanwe zigheid blijken van belangstel ling. De muziek oogstte een harte lijk applaus. Een kwartet be staande uit Vier leerlingen gaf onder leiding van Anthonisse het zeker niet gerpakkelijke nurr.mer „Polka de Concert". Het zal voor de vereniging zeker een aan winst zijn als zij de gelederen ko men versterken. Zij kregen van het publiek dan ook een langdu rig applaus. Na de pauze voerde de R. K. J. B. uit' Biervliet het Vlaamse blijspel van drs L. Lockefeer „Houtworm" op. Deze vereniging beschikt over een kem van goede spieelsters en spelers. Het publiek heeft volop genoten van deze sappige Vlaam se klucht. Met een geanimeerd bal werd de uitvoering besloten. Verkeersongeval Zatedagmorgen omstreeks half negen had op de provinciale weg St. AnneZaamslag ter hoogte van de hofstede van de landbou wer P. A. P. Dieleman een ver keersongeval plaats. Achter elkaar reden een motor rijwiel, een vrachtauto en een personenauto. Toen de bestuurder van de per sonenauto, de heer H. J. V. uit Sas van Gent, de vrachtauto, be stuurd door G. H. V. uit Bouchau- te, wilde passeren, week laatstge noemde ook uit naar links om het motorrijwiel voorbij te rijden. De bestuurder van de personen auto moest om een botsing met de vrachtwagen te voorkomen nog verder naar links uit wijken en tevens afremmen. Hierdoor kwam de auto op de berm van de weg terecht, slipte en botste daarna tegen een boom. De auto werd vrij zwaar be schadigd, doch persoonlijke onge lukken bleven uit. EERSTE DIVISIE A Vitesse—DWS 3—1; Roda Sp. —Willem II 0—1. EERSTE DIVISIE B Hermes DVS—SHS 1—2; Wa- geningenKFC 00; Leeuwar denFortuna VI. 20; Haarlem Xerxes 20; EindhovenDe Volewijckers 21. TWEEDE DIVISIE A ZFC—DOSKO 1—0; Emma Zeist 1—3; UVSDHC 1 0; 't Gooi—EBOH 1—2. TWEEDE DIVISIE B TubantiaHeracles 03; Ol- denzaalEnseh. Boys 02; Zwolse BoysVeendam 20; RhedenHeerenveen 40; Velo- citasBe Quick 12. AMATEURS ZUID I DERDE KLASSE D HontenisseZeelandia 3 1; RCSZeeland Sport 35. VIERDE KLASSE H SteenLuctor 72; Sluiskil Clinge 01; Hansw. Boys's H. Arendskerke 51; RÏAOost burg afg. ONDERAFDELING ZEELAND Zaterdagcompetitie EERSTE KLASSE ZaamslagArnemuiden 0 1; AZVV—Rillandia 5—2; Nieuw, dorpColpl. Boys 30; Krab- bendijkeSpui 22; Tern. Boys Wemeldinge afg. TWEEDE KLASSE F Spui 2—AZVV 3 1—5; Hoek 2 AZVV 2 15; Driewegen Tern. Boys 2 24. HET TORNOOI OM DL NEDERL. VOETBALBEKLR Dit weekeinde waren weer tal rijke verenigingen betrokken bij de strijd om de (Med,erlandse voetbalbekeiAfgewerkt'.werden elf wedstrijden, t.w. de strijd tussen Rigtersbleek en Hengelo, die nog resteerde uit de eerste ronde, en tien (van de 32 gepro- jekteerde) duels uit de tweede ronde. De grootste verrassing was on getwijfeld, dat bekerhouder For- iuna '54 werd uitgeschakeld. De Limburgse ploeg speelde zater dagavond te Roosendaal een „thuiswedstrijd" tegen de eerste divisieclub RBC en bereikte slechts een gelijk spel (11). Rapid JC handhaafde zich even. Het stuitte in het streek- duel op Sittardia (12). De ove rige ere-divisieteams wonnen hun wedstrijden. Voor de derde ronde plaatsten zich reeds vier ploegen uit de ere divisie (ADO, Feijenoord, NOAD en PSV), vier eerste divi sieteams (Excelsior, Limburgia, Sittardia en Stormvogels) en Longa, een ploeg uit de tweede divisie. Van de acht amateurverenigin gen, die nog aan het tornooi deel- namen, werden er dit weekeinde drie uitgeschakeld: Hengelo, de Spechten en Neptunus, dat slechts met 53 van Feijenoord verloor. Gespeeld moeten nog worden één wedstrijd voor de eerste ron de (XerxesGouda) en 22 wed strijden voor de tweede ronde. Daarbij zijn betrokken zes teams uit de ere-divisie, 20 uit de eerste divisie, 14 uit de tweede divisie en vijf amateurverenigingen. DERDE KLASSE D RCSZeeland Sport 35 Zeeland Sport behaalde een verdiende overwinning op het slecht spelende RCS. Het eerste kwartier begon voor de thuisclub niet onfortuinlijk, want zij open de na 10 minuten spelens door Verrnaat de score (10), doch daarmede bleek haar kruit ver- s iioten to zijn en RCS liet ver der het initiatief over aan de be zoekers, die spoedig gelijk maak ten door Schuit (11). In de 20e minuut volgde een hard schot van de uitstekend spelende De Ridder, waarbij de doelman van RCS geen schijn van kans had 11- -2De linksbinnen van de gasten verhoogde in de 36e min. de voorsprong (1—41). Daar bij RCS het samenspel practisch ge heel ontbrak, kwam zij slechts noradisch op de speelhelft van haar tegenpartij. Na de hervatting zette Zeeland Sport haar offensief voort en na een kwartier spelens had De Rid- der de stand op 1L gebracht. Toen er nog een kwartier te spe len was volgde een prachtig doel punt van de rechtsbuiten van de bezoekers (1—5), waarna het spel van Zeeland Sport zichtbaar afzakte. Dit had tot gevolg dat RCS weer in de aanval trok en 5 minuten voor het einde was het Van der Horst die uit een hoek schop met een kopbal de achter stand verkleinde (25). De res terende tijd was echter te kort om het tot een gelijk spel te brengen, maar RCS trok nu fel van leer en 1 minuut voor het eindsignaal was het weder v. d. Horst, die voor het laatst scoor de en daardoor de eindstand nog op 35 wist te brengen. HontenisseZeelandia 31 Wederom heeft Hontenisse kans gezien haar positie te ver beteren en zij bezet thans de der de plaats in de ranglijst. Hontenisse, dat met de wind in de rug de eerste helft aanving, kreeg al spoedig gelegenheid een bezoek aan de doelman der gas ten te brengen, doch deze gaf niet thuis. In de 6e minuut plaatste linksbuiten Jansen de bal goed voor het doel, waarna Neve de voorzet afrondde met een doel punt (1—0). Nadat Zeelandia een goede aanval had ingezet, zorgde doelman Bax er voor dat er geen doelpunt uit voortsproot. Na 30 minuten faalde de doelman der bezoekers toen hij meende dat 'n schot van Jansen in het zijnet te recht zou komen en toen hij be merkte dat de bal in zijn doel te recht zou komen, was zijn reac tie te laat (2—0). Bij een uittrap van Bax kwam de bal bij midvoor Jos Steijns terecht, die, nadat hij de beide backs had omspeeld, on houdbaar doelpuntte (30). Even later trad de rust in. In de tweede helft kwam Zee landia, gesteund door de wind, meer in de aanval. Na een kwar tier spelens plaatste de linksbui ten van Zeelandia naar de goed opgestelde rechtbinnen, die doel man Bax passeerde (3—1). Door dit succes werd Hontenisse nog meer in de verdediging gedron gen, maar Bax en de versterkte verdedigingslinie wisten verder onheil te voorkomen, zodat de eindstand 31 bleef. VIERDE KLASSE H SteenLuctor 72 In een harde, doch sportief en goed gespeelde wedstrijd bleek pas in de tweede helft de supe rioriteit van de thuisclub. Het waren zelfs de bezoekers, die vrij spoedig de leiding namen door Vermeulen (01). De thuisclub moest in deze beginperiode alle zeilen bijzetten; ook nog toen v. Dorselaer de gelijkmaker had gescoord, want nogmaals zouden de gasten de leiding nemen, dit maal door een doelpunt van v. d Bosse (12). Kort voor de rust kon Mannens de gelijkmaker sco ren (22). Na de hervatting speelde de thuisclub met de wind in de rug en kwamen de gasten er niet meer aan te pas. Door doelpunten van Picavet, Van Goethem en Mannens 3 maal) werd de sco re opgevoerd tot 72. SluiskilClinge 01 Om kwart over vier gisteren middag was het Clinge, die de Sluiskilse elf met een 1—0 neder laag naar de kleedkamer kon zen den. Reeds een tiental minuten voor het laatste fluitsignaal van arbiter De Boer hadden de Sluis kilse getrouwen reeds groten deels het veld verlaten; men was teleurgesteld over het vertoonde spel van hun favorieten. De Clin- genaren, in groten getale meege komen, bleven staan. Voor hen was de 10 voorsprong nog een tc wankel bezit en ze uitten zich dan ook heel spontaan toen in deze stand geen verandering moer kon komen. 92. In de beschuttende duisternis van de bosrand houdt Eric zijn paard in en laat zich snel uit het zadel glijden. Geen geluid dringt tot hem door. Klaarblijkelijk is zijn aanwezigheid onopgemerkt ge bleven. Toch vertrouwt hij het niet helemaal: Harald de Sluwe heeft zijn bijnaam niet voor niets gekre gen en bovendien moet hij reke ning houden met de drie rovers, die hem vóór zijn Behoedzaam dringt hij het woud in. Keer op keer stilstaand om te luisteren naar mogelijk onraad. Op een ver borgen donkere plek bindt hij zijn roe aan een boom en sluipt alleen verder in de richting van de plaats waar het spoor het woud in ging. Als Harald een hinderlaag heeft gelegd, zal het daar zijn en het is de vraag, of en hoe de drie rovers er door gekomen zijn. Geen ge luid, hoe gering ook, ontgaat zijn gehoor, terwijl hij omzichtig van boom tot boom sluipt met de boog in de aanslag. Er is niets, dat op onraad wijst en toch zegt een gevoel hem, dat er gevaar dreigt. Hij kan nu niet ver meer van het spoor verwijderd zijn. Dan, opeens, kraakt een tak, scherp en alarmerend. Erics boog zwenkt bliksemsnel in de richting van het geluid en op hetzelfde ogenblik voelt hij iets tegen zijn scllouder slaan. Een stekende pijn en met een luide kreet valt Eric voorover. Het begon voor beide partijen hoopgevend met enkele gevaar lijke aanvallen. Na een goed op gezette aanval van Peeman, die na een mooie pass rechtsbuiten Visser het leder maar voor het inschieten gaf, maar deze miste en schoot hard over. Enkele mi nuten later ontsnapte het Clinge- doel nogmaals aan een doorbo ring. Janssen kwam in pijlsnelle vaart over de rechtervleugel op zetten, centerde naar Doelder, die de bal op de staander schoot. Clinge, hierdoor wakker ge schrokken, ging tot een offensief over. Zij beschikte over een bete re voorhoede en wist in de 35e minuut de score te openen. Door een misser van Van Kerkvoort zag de Clinge-rechtsbuiten Hoef nagels kans inberispelijk in te schieten (01). De thuisclub trachtte het spel te verplaatsen maar de vele pogingen, waaron der zeer goed opgezette, werden op enkele meters voor het vijan delijke doel door de zwakke voorhoede totaal verknoeid. Niet temin gingen de spelers bij half time met goede moed op betere resultaten naar de kleedkamers. Het werd na de rust echter een ontgoocheling, want, en dit is ty perend voor de gastheren: wan neer men het vijandelijk net niet weet te vinden, krijgt men in de meeste gevallen een partij voet bal te zien, die ver beneden peil ligt. Het werd treuzelen en knoeien en hoewel er van Clinge- zijde nog enkele gevaarlijke aan vallen kwamen, ook deze misten de opgelegde kansen. De ster van het veld bleek de Sluiskilse doel man te zijn, die met onverschrok ken sprongen vele malen redding bracht. In de Sluiskilse gelederen herleefde nog eenmaal de hoop, toen bij een vrije trap het leder in de richting van het doel werd afgevuurd, doch de bal ketste via een muur van Clingenaren cor ner. In strijd met de gepronosti- keerde verwachtingen zal men deze wedstrijd gauw vergeten zijn. VOETBAL IN BELGIE De uitslagen van de wedstrij den gespeeld voor de ere-divisie van de Belgische competitie lui den: Lierse SKBerchem Sp. 01; BeerschotDaring CB 53; St TruidenAntwerp FC 33; CS Verviers01. Charleroi 10; Standard CLGantoise 01; Un. St GilloiseTilleur 5—0; Ander- lechtRC Mechelen 3—1; FC LuikWaterschei 02. Beerschot staat met 31 punten bovenaan de ranglijst. Daarna volgen Standard CL (30 pnt) en SC Anderlecht, dat eveneens 30 pnt heeft, doch één wedstrijd meer heeft gespeeld dan Stan dard. Tilleur sluit de rij met 11 punten. HET KANAALZONE-TORNOOI 1958 In een vrijdagavon I j.l. in „Het Wapen van Zccia.i. te Zelzate gehouden vergader is het pro gramma vastgestel oor het Ka- naalzónetornooi 101- Evenals vorige jaren nemen aan dit tornooi vier Gentse en vier Zeeuwsvlaamse clubs deel. In de hoofdgroep A komen uit de zestallen van „Jean Jaurès", „Het Volk" en „Jos. Gobert" uit Gent, Terneuzen, Landau (Axel) en V.S.V. (Sluiskil). De reservegroep B bestaat uil viertallen van dezelfde verenigin gen, aangevuld met Edgar Col- Ie" uit Gent en „Het Witte Paard" uit Sas van Gent. De Gentse club „Ruy Lopez" heeft na fusie met een andere Gentse schaakclub haar naam veranderd in „Jos. Gobert". In 1957 veroverde „Jean Jau rès" in beide groepen de wissel beker. De dubbele bekerhouder krijgt dit jaar een zware concur rent in het nieuwe „Jos. Gobert". De eerste internationale ron.i" is vastgesteld op 12 maart bij „Het Volk" in Gent. Deze ronde is zowel voor wat de A- als de U- groep betreft geheel internatio naal. Op dinsdag 1 april volgt dan de tweede internat.o.iale ronde in hotel Des Pays Bas te Terneu zen. De derde internationale ronde speelt zich op dinsdag 29 april opnieuw in Gen' af, maar dan in het clublokaal van „Jean Jau rès". De nog noodzakelijke interna tionale rc:ide voer de B-groep is voorlopig bepaald op vrijdag 21 maart in hotel „Centraal" te Sas van Gent. Tussen deze ronden in ontmoe ten de Zeeuwsvlaamse clubs elkaar onderling, evenals de Gentse clubs, zodat in de slot- ronde op 29 april de beslissing valt. in de beide grospen. Zo is Terneuzen—Landau vast gesteld op 4 maart; VSVTer neuzen op 25 maart en „Het Wit te Paard"-Terneuzen B op 18 april. In totaal nemen b8 schakers aan dit jaarlijks terugkerende tornooi deel. OM HET PERS. KAM PIOEN- SCHAP VAN TERNEUZEN A. Meert nog steels ongeslagen Onder zeer grol belangstelling werd gisteren in café „La belle vue" de kamp om liet persoonlijk kampioenschap van Terneuzen voortgezet. De gespeelde partijen hadden de volgende uitslag: H. Meert—De Klerk 21 150—143 H. Meert—de Mul 29 150—145 Snellemande Klerk 28 150—103 Verstratende Graeve 15 76—150 A. Meert-Verstraten 24 150124 De hoogste serie behaalde de heer De Graeve met 49 caram boles.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3