m 1 i i ijyji TEERPRODUC1 fcN (|W223yï3i f;*!1 V Radioprogramma iSportnieuwó Gemeenteraadsvergadering van Axel Gemeenteraadsvergadering van Oostburg Gemeenteraadsvergadering van Biervliet 7 flaterdag 15 februari 1958 VRIJE ZEEUW Wilt ge Uw spullen goed conserveren «ra |9i na jas* I 1 Van moet ge met Kibbens' teren teren 1 "s""K'I" 40. TERNEUZEN TEL 2272 <K 1.50, V In de vergadering van j.l. don derdag waarin alle leden aanvve zig waren (er is een vacature vcor de heer P. A. Wondergem) was de nieuw benoemde gemeen te-secretaris, de heer van den Bosse voor de eerste maal officiéél in functie. Nadat de vooiiitter, burge meester Van Oeveren de verga dering met gebed had geopend sprak de heer J. Fijpeiik na mens de gemeenteraad zi.in vreugde uit over de herbenoe ming van de voorzitter als bur gemeester van Axel. Wij hopen, aldus de heer Pijpe- link. dat de samenwerking in de volgende periode net zo goed zal zijn als in 't verleden het geval was. De voorzitter dankte de heer PÜpelink voor zijn vriendelijke woorden. Onderzoek geloofsbrieven van de heer J. HollebeU. De voorzitter benoemde de he ren D. J. Oggel, F. Gerrits en C. van Bendegem tot de commissie belast' met het onderzoek der ge loofsbrieven van de heer J. Hol- lebek en schorste de vergadering. Na liet weder openbaar worden der vergadering rapporteerde de heer C. van Bendegem dat de ge loofsbrieven in orde waren be vonden en de commissie tot toe lating van de heer Hollebek ad viseerde. De notulen der vergadering van 28 januari werden ongewij zigd vastgesteld. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werden de ingeko men stukken voor kennisgeving aangenomen. Invoering kindertoelage-rege ling ambtenaren van de bur- lijke stand. Voor een toegenomen aantal gemeente-ambtenaren, welke te vens ambtenaar van de burgerlij ke stand zijn, is het van belang, dat zij ook ten aanzien van deze laatste betrekking aanspraak kunnen maken op een kindertoe lage. Gedeputeerde Staten over wegen daarom over tegaan tot invoering van een bepaling in de Bezoldigingsregeling voor de Ambtenaren van de Burgerlijke Stand der gemeenten in Zeeland, op grond waarvan voor de voren bedoelde ambtenaren, die tevens een of meer andere overheidsbe- trekkingen bekleden, welke aan spraak geven op kindertoelage, ook de bezoldiging als ambtenaar van de burgerlijke stand c.q. wordt medcgeteld bij de bereke ning van het bedrag van de kin dertoelage. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming werd aldus beslo ten. Wijziging ambtenarenregle ment keuringsdienst van wa ren en interimregeling ziek tekosten personeel keurings dienst van waren. Met verwijzing naar de bij de stokken overgelegde besluiten van de raad der gemeente Goes, welke door Gedeputeerde Staten zijn toegezonden, stelden B. en W. voor, ermede in te stemmen, dat: a. genoemd ambtenarenregle ment in de aangegeven zin is gewijzigd; b. is vastgesteld de betreffende verordening, houdende een in terimregeling ziektekosten ge meen tepersoneel 1957, welke ook geldt voor het personeel van de keuringsdienst van wa ren. Z.h.s. of bespreking aldus be sloten. mexico Telegrafisten zetten staking voort De Mexicaanse telegrafisten cue reeds meer dan een week in staking zijn, hebben een rege- rmgsaanbod tot verhoging hun- her salarissen met tien procent verworpen. Zij eisen een loons verhoging van vijftig procent. De Mexicaanse Kamers van Koophandel en de vereniging van Mexicaanse banken hebben de president telegrafisch ver zocht te pogen het geschil te beslechten, daar dit een verlam mende uitwerking op een der belangrijkste staatsdiensten heeft. engeland De werkloosheid Tussen 9 december en 13 ja- buari is de werkloosheid in En- geiand met 60.658 gevallen toe genomen. Dit meldt het mini sterie van Arbeid. Op 13 januari waren er 395.527 werklozen of wel i,8 procent der werkende ie mlking. In de meeste takken der eco- iomie is de werkloosheid toeee- *omen. Toekenning tegemoetkoming vervoerskosten schoolbezoek ex art. 13 der l.o. wet. Door de heer E. Martheze. Ire- nestr. 6 alhier, was ingediend een verzoek om tegemoetkoming m de v •rvoerskost0"1 vesrens he bezoeken van de openbare u.l.o. school te Terneuzen door zijn dochter Eugenie S. M. Aan de hand van de normen, vervat in de plaatselijke regeling en op grond van het bepaalde in arti kel 13 van de lager onderwijswet 1920 stelden B. en W. voor. een tegemoetkoming toe te kennen overeenkomstig het bij de stuk ken gevoegde ontwerp-besluit. De raad verleende hieraan z.h.s. of bespreking zijn goedkeu ring. Achtereenvolgens werden z.h.s. of bespreking toegekend de voor schotten op de gemeentelijke ver goedingen aan bijzondere scholen over het jaar 1958. Vastgesteld de voorschotten op grond van artikel 73, eerste en tweede lid, der kleuteronderwijs wet, zijnde 715 per lokaal en 9 per leerling. Verlaging pachtprijs volks tuintjes. Bij besluit van 22 november 1956 werd de pachtprijs voor volkstuintjes verhoogd tot 0,08 per m2 met ingang van 1 janua ri 1957. In verband met de toe passing ven do7" ^crh'Htodp nri;r over het jaar 1957 werden door verschillende pachters bezwaren geuit. Vele tuintjes zijn gelegen ter plaatse, waar nog niet' zo lang geleden bouwwerken zijn uitge voerd en ook van de overige gronden zijn er meerdere van in ferieure kwaliteit. Het is niet wel mogelijk, tussen da verschil lende tuintjes onderling onder scheid te maken. Hiertoe zouden deze stuk voor stuk deskundig moeten worden beoordeeld en geschat. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd met ingang van 1 januari 1958 de pachtprijs voor alle volkstuintjes bepaald op ƒ0,06 per m2. Aangaan van een tweetal geldleningen, aangeboden door de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. a. voorlteurslening rentespaar- brieven 1957; b. eerste Nationale Woning bouwlening 1957. Van de N.V. Bank voor Ned Gemeenten te 's-Gravenhage wer den de volgende aanbiedingen ontvangen: a. bij de brieven van 28 en 30 januari 1958 en 7 februari 1958 een gedeelte van de Voorkeurslening P^entespaar- brieven 1957, waarvan de uit gesproken voorkeur voor de gemeente Axel tot heden een bedrag van ƒ25.740 beloopt; b. bij schrijven van 1 februari 1958 een geldlening uit de op brengst van de eerste Natio nale Woningbouwlening 1957 1957 tot een bedrag van 54.000. Na gepleegd overleg met de Provinciale Griffie meenden B en W. te moeten voorstellen, deze aar,b:edingen te aanvaarden en te bestemmen voor gedeelte lijke voorziening in het tekort aan vaste financieringsmiddelen, welk tekort momenteel de 700.000 heeft overschreden. De rente dezer leningen bedraagt 6 per jaar. Aldus besloten. Rondvraag. De heer 11. J. Oggel wees er op dat de pers melding heeft ge maakt van het grote plan voor het aanleggen van een recreatie oord bij de grote kreek. Hij had gaarne zien. dat de raad hiervan op normale wijze van op de hoopte was gebracht. Betreffende een straatverlich ting aan de Nieuwendijk is hem destijds geantwoord, dat deze verbetering hiervan moest wach ten op een kabel. Hij vroeg of de ze kabel er nog altijd niet is. Omtrent-een verbetering van de Emmastraat is destijds een onderzoek toegezegd. Spreker vroeg, of dil overieg met betook kenen en de Ned. spoorwegen reeds had plaats gehad en zo ja welk resultaat dat heeft opgele verd. Tenslotte vroeg de heer Oggel wat er gedaan wordt om de toe gangswegen tot de gemeente te verbeteren. De heer L. de Kraker zou gaar ne zien dat het voetpad achter de Buitenweg werd verbeterd, des noods door het aanbrengen van sintels. Mevr. Folkersma wees erop dat in plan Zuid reeds een jaar een huurkoopwoning leeg staat en vroeg of B. en W. wilden be vorderen, dat deze spoedig be woond kan worden. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met dankzegging. De raad van Oostburg kwam woensdagavond in openbare ver gadering bijeen. Alle" raadsleden waren aanwezig. In het openings- en begroetings woord wees voorzitter burge meester mr. K. Hoekzema op het ongebruikelijke feit de raad in tussentijdse vergadering bijeen te roepen. Het was noodzakelijk de beslissing van de raad te we ten over het aangaan van de geldleningen, voortvloeiende uit de le en 2e nationale woning bouwlening en deze beslissing vóór een vastgestelde datum aar. de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten te doen weten. Als eerste punt van de agenda werd mej. S. G. Wouters be noemd tot onderwijzeres aan de openbare ulo-school in tijdelijke dienst. Uit de eerste woningbouwle- lening kan aan de gemeente Oostburg, blijkens een schrijven van de Bank voor Ned. Gemeen ten een bedrag van 9.000 als geldlening tegen 6 's jaars worden toegekend. B. en W. stel den voor van dit aanbod gebruik te maken waarmede de raad ak koord ging. Als tweede punt stelden B. en W. de raad voor met de Bank voor Ned. Gemeenten een geld lening aan te gaan tot de groot te van het bedrag waarvoor door kopers van Rentespaarbrieven der tweede Nationale Woning bouwlening voor de gemeente Oostburg voorkeur is uitgespro ken. Ook dit voorstel werd z.h.s. aangenomen. Voorts werd nog een punt' aan de agenda toegevoegd. B. en W. stelden namelijk voor het maken van een toegangsweg naar het nieuwe gemeentehuis op te dra gen aan de fa C. D. de Ruijsscher Zn te Biervliet. De heer Leenhouts had tegen dit voorstel bezwaar, omdat dit niet bij de stukken ter visie had gelegen. De overige raadsleden konden de bezwaren van de heer Leenhouts niet delen en maak ten geen bezwaar tegen behande ling De fa C. D. de Ruijsscher Zn. aldus de voorzitter, die bestra- tingswerken uitvoert in het uit breidingsplan is bereid gevonden het voorgestelde werk uit te voe ren voor 'n bedrag van 7.952,50. De raad keurde dit voorstel goed. De heer J. J. Leenhouts stemde tegen. Bij de rondvraag zei de heer Leenhouts te menen, dat voor de ouden van dagen met ingang van 1 janauri 1958 vrijstelling van reinigingsrechten van kracht is geworden, althans dat dit' opge nomen was in de laatstelijk vast gestelde verordening op de reini gingsrechten. Thans bleek hem, dat alle ouden van dagen een aanslag hebben gekregen. De voorzitter deelde mee, dat vrijstelling in genoemde verorde ning mogelijk is gemaakt, voor die ouden van dagen, die beneden een zekere inkomensgrens vallen. Zij die menen beneden genoem de inkomensgrens te vallen kun nen om ontheffing verzoeken. De heer Barra wees op de be strating, die in een gedeelte van de Langestraat herstel behoeft. De voorzitter zegde toe zo spoe dig mogelijk hier verbetering in te zullen laten aanbrengen. De heer Schippers oordeelde het wenselijk op de verjaardag van de Kroonprinses de scholen een halve dag vrij te geven, zo als dit op de rijksscholen ge schiedt. Wethouder Geuze zei, dat dit' niet mogelijk was, aangezien het leerplan hier niet in voorziet. argentinië De presidentsverkiezingen De Peronistische partij in Ar gentinië heeft besloten gehoor te geven aan de aanbeveling van ex-president Peron en geen kandidaat te stellen bij de pre sidentsverkiezingen, die over tien daeen worden gehouden. Er zal nu worden gestemd op „de geschikste kandidaat van de oppositie", dat is Arturo Frondizi van de radicale unie. Men schat het aantal Pero nistische kiezers op een kwart van het totale aantal stemge rechtigden. Niet alle Peronisten zullen evenwel de richtlijn van Pcron volgen. De raad van Biervliet' verga derde donderdag voor de eerste •naai in 1958. Burgemeester A. P. Kostense hield na zijn ope ningswoord een beschouwing over het afgesloten jaar 1957. Spreker betreurde het, dat het aantal inwoners is teruggelopen. Men vraagt zich in de agrari sche gemeente af wat gedaan kan worden om deze teruggang af te wenden. In eerste instantie meende spreker hot een nationaal belang, dat het agrarische plat teland bewoonbaar blijft. Dit kan bereikt worden door de op voering van het verzorgingspeil, verbetering van de volkshuisves ting, nieuwbouw en opruiming van noodwoningen en krotten. Wat betreft de woningbouw kon de voorzitter meedelen, dat in 1957 7 nieuwe woningen ge reed kwamen, met de bouw van twee werd begonnen, terwijl drie boerderijen met woningen gereed kwamen. 4 woningen werden aan bewoning onttrokken door onbewoonbaarverklaring. Als de meest belangrijke werken en ge beurtenissen voor de gemeente in 1957 noemde de voorzitter o.m. de totstandkoming van de uit valsweg naar de provinciale weg, het gereedkomen van het weg- vak HoekTerneuzen, de aan hang van het wegvak Biervliet- IJzendijke, de verdere vorderin gen aan de sportvelden, het ge reedkomen van de tennisbanen, de uitvoering van de marktver- betering, de viering van het eer ste lustrum van de Braakman en de aanleg van trottoirs in de Burgemeester Maarleveldstraat. Helaas kon de verbetering van het straatverlichtingsnet niet worden aangepakt. Tot slot sprak de voorzitter de hoop uit, dat de raad in eendrachtige samenwer king ook in 1958 veel zal mogen doen in het belang van de ge meente. Ingekomen stukken. Blijkens het desbetreffend schrijven heeft G. S. op het raads- verzoek ingevolge art. 22 bis der l.o. wet bepaald, dat de instand houding van de o.l. school te Driewegen wordt gevorderd. Door de minister van Bouw nijverheid en Volkshuisvesting werd aan A. Potvlieger en W. de Nijs elk een subsidie van 100 toegekend voor woningverbete ring, op voorwaarde, dat de ge meente per geval nog een bijdra ge van 50 geeft. Besloten werd dit te doen, zodat betrokkenen een premie krijgen van 150 elk. Over de verpachting van wei landen achter de Gentschestr. ontstond enige discussie. In dit verband werd besloten de ver pachting per seizoen te doen. Voorts kwam het bouwplan van een blokje van 3 woningwet woningen aan de Schoollaan aan de orde, tussen de school en het voetbalterrein. Wanneer hiervoor volume wordt verkregen zal men de bouw doen uitvoeren. Ook worden onderhandelingen ge voerd voor de uitvoering van de speelweide in D.A.C.W. verband. Verdere agenda. Op diens verzoek werd aan de heer B. J. v. d. Velde eervol ont slag verleend als hoofd aan de o.l. school te Driewegen. Beslo ten werd aan Jac. van der Linde de door hem bewoonde woning Gentschestraat 90 te verkopen voor 2.800. Aan J. de Oude, aan nemer te Biervliet, werd een ter rein, gelegen aan de Schoollaan verkocht ter grootte van 3500 m- voor 1 per m2 en aan P. J. Plad- det een perceel grond achter zijn constructiebedrijf gelegen ter grootte van 670 m2 eveneens voor 1 per m2. Voorts werd besloten met de heer A. de Smet de voor malige tramwissel, die aan hem toebehoort te ruilen voor het vervallen gedeelte van de Gent schestraat. Op het verzoek van het bestuur van de Koninklijke Muziekvereni ging „Harmonie" werd een rente loos voorschot verleend van 2.500 om te kunnen starten met een drumhand. Voorts werd de jaarlijkse subsidie aan de muziek vereniging van 600 gebracht op ƒ750. Met algemene stemmen wer den de heren G. van Pamelen en H. H. Westdorp. resp. wethouder en ambt. ter secretarie benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de burgelijke stand. Rondvraag. De heer A. de Meijer infor meerde naar de door hem gesig naleerde noodzakelijke verbete ring van de woningwetwoningen te Driewegen. De voorzitter zei dat de ge meenteopzichter deze kwestie in behandeling heeft. Hij is er zich van bewust dat dringende voor zieningen nodig zijn. Maar of alles in 1 jaar gedaan zal kun nen worden is te betwijfelen. De heer J. W. Verplanke bracht' de vuilnisbelt nogmaals ter spra ke en informeerde of B. en W. reeds successen hebben kunnen boeken bij het zoeken naar een geschikt terrein. De voorzitter deelde in dit ver band mede met de heer E. Goos- sens in onderhandeling te zijn over het storten van huisvuil op een lage weide, waartoe een die pe sleuf gegraven zou worden, die later zal dienen te worden af gedekt. De heer Goossens wil als pachter zijn medewerking ver lenen. Een en ander hangt nog af van de toestemming van de eigenaar. De heer I. Michielsen brengt de lekkage in de woning van S. de Pauw nogmaals ter tafel en vraagt welke voorzieningen zijn getroffen. Op korte termijn zegde de voorzitter een nieuw onderzoek toe. De heer A. J. van Hoeve zei geconstateerd te hebben, dat er in het diepvriesgebouw aan één zijde water staat. Hij vroeg te onderzoeken of het condenswater was of dat dit aan een lekkage toe te schrijven was. Wanneer het condenswater blijkt te zijn dient de huurder hiertegen maat regelen te nemen en niet de ge meente. De voorzitter zegde een onder zoek toe. Voorts informeerde Van Hoeve wanneer de stellage voor het drogen van de brandslangen wordt aangebracht. Ook dit punt heeft de aandacht van B. en W. ZONDAG 16 FEBRUARI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Gevar. progr.; 9.45 Toespr.; 10.00 Caus.; 10.05 Voor d. jeugd; 10.30 Ned. Herv. kerkd.; 11.30 Vragenbeantw.; 12.00 Lichte mu ziek; 12.30 Sportspiegel; 12.35 Zang en piano; 12.50 Wereld kamp. schaatsenrijden te Helsin ki; 13.00 Nws; 13.07 Caus.; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Gevar. progr. v. d. strijdkrachten; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Het Gelders ork. (in de pauze (pl.m. 15.05 15.15 Wereldkamp. schaatsenrij den te Helsinki. 15.15—15.30 Comme ci, comme ca, stemmings beelden); 16.05 Dansmuz.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gesprekken m. luisteraars; 17.15 Caus.; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws, sport- uitsl. en sportjourn.; 18.30 Instr. sext.; 19.00 Discussie; 19.30 Hoor spel met muz.; 20.00 Nws; 20.05 Amus. muz.; 20.30 Hoorsp.; 21.10 Promenade ork.; 21.45 Cabaret: 22.15 Act.; 22.30 Gram.; 23.00 Nws; 23.15 Met de Franse slag. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws: 3.15 Gram.; 8.30 Vroegdienst; 9.20 Caus.; 9.30 Nws; 9.45 Gr.; 9.55 Hoogmis; 11,30 Gr.; 11.45 Piano, viool en hoorn; 12.20 Apo logie; 12.40 Amus. muz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.10 Hoorspel met muz.; 13.30 Lichte muz.; 13.45 Boekbe spr.; 14.00 Bariton en piano; 14.25 Brabants halfuur; 14.55 Prome nade ork. (15.30—15.40 Wereld kamp. schaatsenrijden); 16.1C VOETBALPROGRAMMA K. N. V. B. ZONDAG 16 FEBR. OM DE K. N. V. B.-BEKER. (le ronde.) RigtersbleekHengelo (2e ronde.) StormvogelsSVV ADO—EDO ExcelsiorON A PSV—DFC RBC—Fortuna '54 Rapid JCSittardia MVVDe Baronie LongaDe Spechten FeijenoordNeptunus De ValkLimburgia K. N. V. B.-COMPETITIE. (BETAALD VOETBAL.) EREDIVISIE. NAC—BW Blauw WitVVV DOSAmsterdam EERSTE DIVISIE A. VitesseDWS Roda SportWillem II EERSTE DIVISIE B. Hermes DVSSHS Wageningen—KFC LeeuwardenFortuna (VI.) HaarlemXerxes EindhovenDe V olewijekers TWEEDE KLASSE A. ZFCDOSKO EmmaZeist UVS—DPIC 't Gooi—EBOH TWEEDE KLASSE B. TubantiaHeracles OldenzaalEnschedése Boys Zwolse BoysVeendam RhedenHeerenveen VelocitasBe Quick (AMATEUR-VOETBAL) ZUID I. DERDE KLASSE D. HontenisseZeelandia I RCSZeeland Sport 3 VIERDE KLASSE H. SteenLuctor SluiskilClinge RIA-MDostburg 1 Hansw. Boys's-H. A.kerke 1 RES. TWEEDE KLASSE Hontenisse 2Middelburg 3 Alliance 2—Roosendaal 2 ONDERAFD. ZEELAND. (ZATERDAGCOMPETITIE.) EERSTE KLASSE. Zaamslag Arnemuiden \ZVVRillandia NicuwdorpColpl. Boys KrabbendijkeSpui Torn. BoysWemeldinge TWEEDE KLASSE F. Spui 2—AZVV 3 Hoek 2—AZVV 2 Driewegen 1Tern. Boys 2 (ZONDAGCOMPETITÏE.) EERSTE KLASSE A. VogelwaardeDomburg Schoondijke Koewacht IJzendijke—Kruiningen RES. EERSTE KLASSE. Clinge 2Vlissingen 4 Steen 2Luctor 2 Oostburg 2Zeelandia 2 TWEEDE KLASSE A. Zuidzande 1Aardenburg 2 Zeeland Sport 4Groede 1 RCS 3Biervliet 2 TWEEDE KLASSE B. Hansw. Boys 2Sluiskil 2 DERDE KLASSE A. Zld. Sport 5Schoondijke 2 Middelburg 4IJzendijke 2 DERDE KLASSE B. Hulst 3Robur 3 RIA 2Koewacht 2 HET PROGRAMMA VOOR 15 EN 16 FEBR. Het inhaalprogramma van dit weekeinde is al heel klein. Slechts enkele Zeeuwsvlaamse clubs ko men binnen de krijtlijnen en van de vastgestelde wedstrijden is die tussen Sluiskil en Clinge de be langrijkste. Het zal in hoofdzaak een duel worden tussen de sterke Sluiskilse verdediging en de schotvaardige Clingse voorhoede. Wie zal dat winnen? We houden het maar op een puntenverdeling en daar zal de uitslag zeker wel omheen draaien. RIA kan Oostburg nog wat vaster op de onderste plaats drukken. In de Derde Klasse D. zal Zee landria in Kloosterzande weinig in de melk te brokken hebben. De Zeeuwsvlaamse zaterdag voetballers komen allen in actie. In Axel en Terneuzen treden AZVV en Tern. Boys als gasthe ren van Rillandia en Wemeldin ge op. Het is te verwachten da dit twee overwinningen voor de ontvangende clubs zullen worden. Geen overwinning ligt er voor Zaamslag te wachten, want al zullen de Arnemuidense vissers wellicht nog wat versuft zijn van de opdoffer die Nieuwdorp hun zaterdag jl. verkocht, zij zullen toch wel zo op hun qui-vive zijn, dat ze niet door Zaamslag wor den verrast. Spui heeft in Krabbendijke een niet te onderschatte tegenstan der, die op eigen veld moeilijk te kloppen is. Maar Spui staat zijn mannetje en wellicht weet zij er een gelijk spelletje uit het veid te slepen. Russen bereiken „ontoegankelijke Zuidpool" De „ontoegankelijke Zuidpool", hét meest afgelegen gebied in de wereld, is toegankelijk geble ken. Een ploeg" van de Russi sche Zuidpool-expeditie, uitge rust met een tractor en sleden, is er in geslaagd dit gebied op 10 februari te bereiken, zo meldt radio-Moskou. De Russen hebben er een huis ingericht, waar vijf deskundi gen de komende Zuidpoolwinter zullen vertoeven. Het kamp „Sovietskaja", ligt 3700 meter boven de zeespiegel en circa 2000 km van de kust. Op de weg er heen heeft de Russische expedi tie temperaturen tot 85 graden Celsius onder nul gemeten. Sport; 16.30 Vespers. Convent v. kerken; 17.00 Geref. kerkdienst; 18.30 Gram.; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Gram.; 19.25 Ge sprek; 19.45 Nws; 20.00 Blijspel met muz.; 20.30 Act; 20.45 De gewone man; 20.50 Cabaret; 21.20 Caus.; 21.30 Koorsp.; 22.15 Lich te muz.; 22.35 Uit het Boek der Boeken; 22.45 Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Pianovoordr.23.35 Gram. BRUSSEL: 11.50 Gram.; 12.10 Idem; 12.15 Amus. ork.; 12.30 Weerber.; 12.34 Amus. ork.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Gram.; 15.30 en 15.40 ld.; 16.00 Voetbalrep.; 16.45 Gram.; 17.15 Sportuitsl. en nws; 17.30 Gram.; 17.45 Sportuitsl.; 17.52 Gr.; 18.00 Zang en piano; 18.25 Gr.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.30 Gram.; 20.00 Hoor spel; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. MAANDAG 17 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.15 Giam.; 9.10 De groenteman; 0.15 Gram.; 9.35 Yvaterst.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 11.00 idem; ll.a5 Voordr.; 12.00 Orgel en zang; 12.30 Land- en tuin- oouvvmeüed.; 12.33 Voor het plat teland; 12.43 Pianospel; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Meti opole ork.13.55 Beurs- ber.; 14.00 Voor de vrouw; 14.45 Tenor en piano; 15.15 Causerie; 15.30 Gram.; 17.00 V. d. jeugd; 17.15 Voor de padvinders; 17.25 Sportmozaïek; 17.35 V. d. jeugd; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nieuws; 18.15 Regeringsuitzending; 18.25 Amateursprogr.; 18.55 Strijk- kwart.; 19.25 Muz. caus.; 19.45 Regeringsuitz.; 20.00 Nws; 20.05 De radioscoop; 23.00 Nws; 23.15 Koersen in New York; 23.16 Act. of gram.; 23.30 Frontloge. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muz.; 7.50 Caus.; 8.00 Nws; 8.15 Sportuitsl.; 8.25 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor d. vrouw; 9.35 Raak de roos; 10.15 Gram.; 10.30 Theologische ether leergang; 11.15 Gram.; 11.35 Ge var. progr.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Amus. muz.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gr.; 15.30 Vocaal dubbelkwartet en sopr.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Piano voordr.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gr.; 17.40 Beursber.; 17.45 Regerings uitzending; 18.00 Orgelspel; 18.30 Sportpraatje; 18.40 Eng. les; 19.00 Nws; 19.10 Caus.; 19.15 School- zang; 19.35 Caus.; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Lichte muz.; 20.50 Hoorspel; 21.30 Gr.; 21.50 Boekbespr.; 22.05 Orgelcon cert; 22.35 Bez. Prinses Beatrix aan de West; 22.45 Avondoverd.; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landb.; 12.42 Gram. (Om 12.55 Koersen); 13.00 Nieuws; 13.11 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nieuws 17.10 Gram.; 17.45 Kinderliederen; 18.00 Franse les; 18.15 Kinderliederen; 18.20 Boek bespr.; 18.30 Voor de soldaten; 1.9.00 Nieuws: 19 40 Gram.; 20.00 Kamerork.; 20.35 Kunstkaleido- scoop; 20.50 Kamerorkest; 21.30 Amus. ork.; 22.00 Nieuws; 22.15 Volksmuz.; 22.55 Nieuws; 23.00 Voor de zeelieden. DE WERKLOOSHEIDSCIJFERS. De directeur-generaal van de arbeidsvoorziening, dr. ir. D. R. Mansholt, heeft woensdagmid dag te Breda een toelichting ge geven op de werkloosheidscij fers, die, aldus gaf hij te ken nen, nog steeds aanleiding zijn tot een verkeerde begripsvorm. Het cijfer 122.000, geregistreerde arbeidsreserve, zo verklaarde hij, moet men zien als een moment opname, die iedere dag kan ver anderen, en dit ook doet. Er zijn „pieken" en „dalen". Daarnaast is er het getal van 81.000 werk lozen, dat een gemiddelde bete kent, over een jaar genomen, en dat men als werkloosheidsni veau beschouwt. In de 122.000 geregistreerde arbeidsreserve zijn begrepen 19.000 arbeiders, tewerk gesteld op aanvullende werkgelegenhe den, die een normaal loon ge nieten en tevens 10.000 arbei ders, die opgenomen zijn in de gemeentelijke sociale werkvoor ziening en buiten de normale loonregeling vallen. Dr. ir. Mansholt zeide dit bij de opening van het gewestelijk arbeidsbureau te Breda. De ope ningsbijeenkomst werd met het oog op de vele genodigden ge houden in de kantine van een bierbrouwerij.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 7