^provinciaal nieuwó De KERl GERRIT DE JONGE Eric de Noorman De ontembare TELEVISIE door ons geïnstalleerd geeft de meeste voldoening Beu rsoverz icht BILJARTEN AXEL Z0NDAGD1ENSI ARTSEN BURGERLIJKE STAND. AGENDA LOOF DER BEVOLKING De naam VRIJE ZEEUW Zaterdag 15 februari 1958 Oranjestraat 2 - Tel. 565 Vorming van een Indonesische tegen-regering (Vervolg van pag. 1.) SUMTJAL OVER DE PLAN NEN VAN M.-SUMATRA. Luitenant-kolonel Ventje Su mual één van de leiders van Indo- nesië's opstandige .Jonge kolo nels", heeft vrijdag in Manilla verklaard: „Wij kunnen verwach ten dat zaterdag (heden) een re volutionaire regering zal wor den afgekondigd, als ons ultima tum wordt verworpen". „Wij zullen een vrije Indonesi sche republiek vormen, met Bu- kit-Tinggi als onze hoofdstad", zo zeide hij tegen journalisten. Voorts verklaarde hij dat de revolutionaire regering als zij het bewind zal hebben overgenomen, de communistische partij in In donesië buiten de wet zal stellen. DEMONSTRATIES VAN TROUW IN PAÜANG. Radio-Padang meldde vrijdag avond, dat luiienant-kolonel An- mad Hussein huilde en de epau letten van z(jn uniform rukte tij dens een demonstratie van trouw van scholieren en studenten van de universiteit van Padang. Volgens radio-Padang hadden zich vrijdagmorgen in Padang duizenden scholieren en studen ten verzameld, die vervolgens in optocht naar de woning van Hus sein trokken, waar, naaat een na tionaal lied was gezongen, door één van de deelnemers enkele re soluties werden voorgelezen. Deze resoluties behelsden, dal de scholieren en studenten de eisen tot ontslag van de centrale regering steunen, krachtig pro testeren tegen het oneervol ont slag van Hussein en zijn colle ga's, bereid zijn hun leven te of feren voor de vervulling van hun doelstellingen en het bestuur van Midden-Sumatra verzoeken alle jongelieden zo spoedig te mobili seren. In een toespraak, die twintig minuten duurde, zeide Hussein: „Wij vechten niet om goede baan tjes te krijgen, doch voor het wei zijn van de republiek als geheel". Tegelijkertijd rukte hij, aldus radio-Padang, terwijl de tranen langs zijn wangen stroomden, de epauletten van zijn uniform, en wierp ze op de grond. Hij raapte ze weer op, toen de studenten uitriepen, dat zij zijn leiding nodig hadden en hem be schouwden als hun „militaire gouverneur". Met betrekking tot de mobili satie, vroeg Hussein de menigte of zij bereid waren. Spontaan be tuigden de toehoorders hun in stemming. Vervolgens zei Hussein: „Nog maals herinner ik u allen er aan, dat dit onze heilige strijd is. En wees niet bezorgd, de Almach tige is met ons". VRAAGGESPREK MET KOLONEL DJAMBEK. Dachlan Djambek heeft in een vraaggesprek via radio-Padang vrijdagavond gezegd, dat de chef staf van het Indonesische leger, Nasution, betrokken was bij een komplot om president Soekarno te doden op 17 oktober 1952. Djambek is één van de vier ko lonels, die oneervol werden ont slagen. De eveneens ontslagen kolonel Lubis is beschuldigd van medeplichtigheid aan de moord aanslag op Soekarno eind vorig jaar. Kolonel Djambek zei: „Ik ben bang dat het aantal mensen dat in dit komplot betrokken is, gro ter wordt en dat tenslotte blijkt, dat het de meerderheid van Indo nesië is". Tijdens het vraaggesprek zei Djambek: „Wij zoeken een oplos sing. Wij moeten altijd bloedver gieten voorkomen". OOK SCHEEPVAARTVER BINDINGEN MET MIDDEN SUMATRA VERBODEN. Volgens het dagblad „Sin Po" zijn behalve de financiële banden met Mldden-Sumatra, thans ook de scheepvaartverbindingen met deze provincie verbroken. Het blad meldde, dat de minis ter van Scheepvaart, commodore Mohammad Nazir, aan alle staats- en particuliere scheepvaartonder nemingen heeft opgedragen de scheepvaartverbindingen met Midden-Sumatra te staken. In de loop van de week werden de telegraaf- en telefoonverbiu dingen reeds verbroken, terwijl Midden-Sumatra voor de lucht vaart gesloten werd verklaard met uitzondering van toestellen van de Indonesische luchtmacht. RADIO-PADANG DOET BEROEP OP BEVOL KING. Radio-Padang heeft vrijdag avond een beroep gedaan op de bevolking van Midden-Sumatra in het bijzonder op de handelaars en winkeliers, om geen voorra den te vormen of prijzen te ver hogen. Dit beroep werd gedaan uit naam van het departement van Voorlichting, zo werd gezegd. „Op dit ogenblik, nu wij strijden voor de verbetering van republiek en natie moet iedereen uit alle lagen der bevolking zich ten volle be wust zijn van zijn verantwoorde lijkheid". De bevolking werd aangedron gen kalm, doch waakzaam te zijn. „Wij moeten onze landbouw- produktie verhogen en onze da gelijkse verantwoordelijkheden op dezelfde wijze als tevoren dra gen". TERNEUZEN. Ledenvergadering Technische School Onder voorzitterschap van de .teer J. F. de Klerk werd gister avond een ledenvergadering ge- aouden van de „Technische school voor Terneuzen en Om streken". In het begin van de vergadering memoreerde de heer De Klerk het overlijden van de heer C. Jansen, die ongeveer V/s jaar bestuurslid was. „Van hem hing veel af", aldus de voorzitter. In zijn kwaliteit van directeui van de Arbeidsbemiddeling volg de hij de jongens in hun carrière en wist hen later dikwijls aan een goede betrekking te helpen. Daarom is dit overlijden een zwaar verlies voor de Technische school. De voorzitter verzocht daarna enkele ogenblikken stilte. De administrateur, de heer Scheele, legde rekening en ver antwoording af over 1957. Voot wat betreft de dagschool kost iedere leerling per jaar 962, 265.680,82) verdeeld over 276 leerlingen. Dit bedrag komt te rug in de vorm van subsidies, die voor 70 procent door het Rijk en voor 30 procent door de Gemeen te worden gedragen. De avondschool, die rond 200 leerlingen omvat, kost ongeveer 100,per leerling. De begroting over 1959 ligt on geveer 60.000 hoger dan die van 1958. Deze kosten moeten hoofd zakelijk worden gezocht in sala rissenpart-time (gedeeltelijk dagonderwijs), rente en aflos sing, het verstrekken van boeken aan leerlingen (nieuwe regeling) en aanschaf inventaris. De begroting voor 1959 voor de avondschool blijft vrijwel het zelfde. Bij de bestuursverkiezin gen waren aan de beurt van af treden de heren J. F. de Klerk, A. J. Schieman (die zich niet meer herkiesbaar stelde) en ir P. J. M. Speckens. Door het bedan ken van dr M. E. H. Camps en het overlijden van de heer C. Jansen ontstonden twee vacatu res. De heren De Klerk (voorzitter) en Speckens werden herkozen, terwijl tot bestuurslid werden ge kozen de heren J. van Altena te Sluiskil en R. R. Visser te Ter- neuzen. Bevorderd. Bij besluit van de minister van Financiën is bevorderd tot com mies-titulair van 's Rijksbelastin gen de heer E. E. I. Notschaele, werkzaam ter inspectie der be lastingen alhier. Lezing Oudheidkundige Kring. Vrijdagavond 21 februari hoopt prof. H. van Werveke uit Gent voor de Oudheidkundige Kring „De Vier Ambachten" om 8 uur in de bovenzaal van hotel „Des Pays-Bas" een lezing te houden, getiteld: „De invloed van de nest in vroegere eeuwen op godsdien stig, sociaal en economisch ter rein." De toegang is vrij. We kunnen onze lezers opwekken deze inte ressante lezing bij te wonen. AXEL Jubileumvoorstelling A.B.C. In het kader van de viering van het 50-jarig bestaan van de A.B.C. (Fabrieksarbeidersbond N.V.V.) is ook in Axel, evenals reeds in Terneuzen, Sluiskil en Sas van Gent, waarvan in ons blad mel ding werd gemaakt, een cabaret avond gegeven in „Het Cen trum". De grote zaal van het Centrum was goed bezet en het gegeven programma is goed in de smaak gevallen. Het hoofdbestuurslid W. Liefaard uit Amsterdam sprak voor de aanvang een korte rede uit, waarin hij de ontwikke ling van de bond schetste en ook wees op de vooruitgang van de positie der arbeiders. Toneeluitvoering „Axel". Door 't toneelensemble „Axel" werd in „Het Centrum" opge- voerd het toneelspel „Jong zijn wij maar éénmaal". Een moeilijk stuk met veel dialogen en weinig actie, behalve dan het slot van het tweede bedrijf, dat door de spelers zeer goed is ge speeld. De regisseur, de heer Tiersen, is iemand die risico's durft ne men. Hij is er toch in geslaagd om leden en donateurs van de vereniging een genotvolle avond avond te bezorgen. Jammer was. te bezorgen. Jammer was, hoofdrolspeelster was gehandi capt door een verkoudheid) te zacht gesproken werd, waardoor velen van hen. die een plaats achter in de zaal hadden, het spe: niet voldoende konden volgen. Zou de titel doen vermoeden, dat de jeugd de raad-wordt ge geven zonder enige zelfbeperking te genieten, niets is minder waar, want de tendens van dit toneel spel is de jeugd er op te wijzen dat zij zich terdege moet realise ren dat juist deze periode beslis send kan zijn voor het levensge luk op oudere leeftijd. De zeer talrijke bezoekers heb ben een genotvolle avond gehad. Indien het bestuur zou kunnen besluiten om zodra een bedrijf is aangevangen de toegang tot de zaal af te sluiten, zou daarmede een eind gemaakt zijn aan het hinderlijke, en vaak nog op luid ruchtige wijze, te laat komen, dat zo storend is èn voor de optre dende dames en heren èn voor de overige bezoekers. HOEK Gemeenteraadsverkiezing. Na gehouden referendum is door de afdeling Hoek van de Partij van de Arbeid voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de vol gende candidatenlijst vastgesteld. 1. J. Leunis; 2. J. van der Peijl; 3. E. Breepoel; 4. J. Donze; 5. D. Hamelink; 6. P. de Fouw en 7. F. Taalman. Ringvergadering Oost Zws- Vlaanderen en Ring „Jonge Kracht" van het C. J. M. V. De alhier gehouden jaarverga dering van de Ring Oost Zeeuws- Vlaanderen en de Ring Jonge Kracht van het C. J. M. V. mocht zich in een grote belangstelling verheugen. De avond werd geopend met het zingen van het lied „Prijs den Heer" en het lezen van het Schriftgedeelte uit Openbaring 3 14—22. Nadat de voorzitter, de heer J. L. Hamelink, in gebed was voor gegaan, herdacht hij in zijn ope ningswoord het verscheiden van de heer C. Leunis, die tijdens zijn leven zo'n groot aandeel had in het Chr. jeugdwerk. Het was een origineel en leuk idee om de door de diverse afde lingen uitgebrachte jaarversla gen in wedstrijdvorm te behande len, waarbij iedere afdeling een aantal vragen te beantwoorden kreeg. De uitslag hiervan was, dat Hoek de eerste prijs werd toegekend, de tweede prijs was voor Sluiskil en de derde voor Zaamslag. Door leden van de afd. Sluiskil werd hierna met succes opge voerd de schets „Fluitketel". Een zangkoortje onder leiding van de heer Oosterling bracht vervolgens enige liederen ten ge- hore, die met een hartelijk ap plaus werden beloond. Wederom volgde een „speciaal- nummer", n.l. een gezamenlijke snertmaaltijd, die op deskundige wijze was toebereid door de heer W. Moerman, die een expert op dit gebied bleek te zijn. Dit intermezzo viel zowel let terlijk als figuurlijk ten zeerste in de smaak van de 70 gasten ten. Tijdens deze maaltijd werden enige leuke voordrachten opge voerd, n.l. „Om de verkensblae- ze" en „Jeane op de bromfiets", waarna een verloting werd ge houden. De voorzitter betuigde aan het einde van de stevige maaltijd de heer W. Moerman dank voor de vakkundige toebereiding ervan en hoopte dat deze zijn culinaire gaven nog meerdere malen zou ontplooien. Ook het verdere gedeelte van de avond verliep in de allerbeste stemming waarvoor de voorzit ter aan allen die aan de voorbe reiding hadden medegewerkt, zijn hartelijke dank uitsprak. Als slotzang werd gezongen „Heer blijf bij mij", waarna de voorzitter van de Ring „Jonge Kracht" het dankgebed uitsprak. SAS VAN GENT. Het „Rijdend Bijbelhuis" Evenals aan andere gemeenten wordt door het „Rijdend Bijbel huis" op haar tournee door Zeeuws-V laanderen een bezoek gebracht aan Sas van Gent, en wel op woensdag 19 en donder dag 20 februari a.s. De twee tot bijbelwinkel om gebouwde auto's, waarin een grote verscheidenheid van bijbels te bezichtigen zal zijn, zullen plaats nemen op de Markt. In de morgen- en middaguren wordt een rondrit door de ge meente gemaakt, terwijl des avonds van 7 tot 8 uur het rij dend bijbelhuis voor een ieder te bezichtigen zal zijn. RETRANCHEMENT Kollekte. De kollekte voor de samenwer kende kinderbeschermingorgani. saties „Sakor" bracht alhier 22,70 op. Stembureau. Het stembureau voor de ver kiezing van de leden der Prov. Staten is als volgt samengesteld: Voorzitter: J. A. Leenhouts; pl. voorzitter: C. J. Almekinders; leden: C. A. Lauret en J. A. A. Pattist; pl. leden. J. F. Kornelis en S. van de Sluis. ZEEUWS-VLAANDEREN BEVOLKING OP 1 JAN. 1958. O. ZEEUWS-VLAANDEREN l-l-'58 l-l-'57 Axel 7803 7797 6 Clinge 3638 3638 Graauw en Langendam 1588 1610 22 Hontenisse 5422 5424 2 Hoek 2516 2551 35 Hulst 5004 4929 75 St. Jansteen 4353 4342 11 Koewacht 2533 2550 17 Overslag 290 308 18 Philippine 1252 1259 7 Sas v. Gent 4175 4114 61 Terneuzen 15036 14666 370 V'waarde 3672 3727 55 Westdorpe 2275 2294 19 Zaamslag 3276 3321 45 Zulddorpe 851 847 4 Totaal: 63684 63377 220 527 Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, tel. 2324. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69. 307 Opvallend is de gestadige groei van Terneuzen: over 19o7 weer met 370 personen. Hierop vol gen Hulst met 75, Breskens met 66, Sas van Gent met 61, Sluis met 50, Oostburg met 41 en Schoonciijke met 14 personen. Van de 30 gemeenten in Zeeuws. Vlaanderen gingen er slechts 12 in inwonertal vooruit, terwijl Clinge volkomen gelijk bleef en 17 gemeenten zagen hun inwo nertal achteruitgaan. Hier moest Vogelwaarde de grootste veer la ten (55), gevolgd door Zaamslag (45), Biervliet (38), Hoek (35), Groede (23), Graauw en Langen dam (22), Westdorpe (22), Over slag (18), Koewacht (17), IJzen- dijke en Retranchement (15) en Nieuwvliet (14). Vrijwel gelijk bleven Axel (+6), Hontenisse 2), Philippine 7), Zuid- dorpe (+4), Aardenburg (+6), Cadzand 1), Waterlandkerkje (+4), Hoofdplaat (+6) en Zuid- zande (+3). W. ZEEUWS-VLAANDEREN: Aardenburg Biervliet Breskens Cadzand Groede Hoofdplaat Nieuwvliet Oostburg R'chement Schoondijke Sluis W'kerkje IJzendijke Zuidzande 4022 4016 6 2029 2067 38 3702 3636 36 940 941 1 2055 2078 23 1313 1307 6 456 470 14 3868 3827 41 553 568 15 2028 2014 14 2673 2623 50 514 518 4 2738 2753 15 838 841 3 27729 27659 113 1S3 70 Oost en West Z.-Vlaanderen: 91413 91036 377 Aan de hand van bovenstaand overzichtje blijkt dus, dat de to tale bevolking van Zeeuws-Vlaan- deren het afgelopen jaar 1957 is toegenomen met slechts 377 zie len. OLIFANT GING OP AUTO ZITTEN Niets vermoedend en pein zend over zijn kansen op een nieuwe order stond een Oos tenrijkse handelsreiziger bij een wegikruising in de omge ving van Salzburg te wach ten, totdat het zijn beurt was om door te rijden. Tot zijn niet geringe verbazing begon plotseling het dak van zijn auto, zonder aanwijsbare oor zaak, door te buigen. De han delsreiziger stapte uit en zag tot' zijn grote verbazing, dat een olifant bezig was zich erop te installeren. De verzorger van de oli fant een circusexemplaar snelde toe en betoogde onder veel verontschuldigin gen dat het dier gewend was bij voorstellingen op een stoel te gaan zitten van de zelfde groene kleur als de auto van de handelsreiziger. Hij verstrekte de bestuurder een verklaring voor zijn ver zekeringsmaatschappij, waar in werd uiteengezet hoe de veroorzaakte schade was ont staan. Nog ietwat uit zijn even wicht gebracht door dit voor val kwam de handelsreiziger in Salzburg aan en, afgeleid, reed hij bij een wegkruising door een rood licht heen. Tegenover de politieman, die hem aanhield, verklaarde hij dat een olifant op zijn aut'o was gaan zitten. De politie-agent vond dit het sappigste verhaal, dat hij ooit van een dronken auto bestuurder had gehoord en hij arresteerde de handels reiziger prompt op verden kingen van het „in kennelij ke staat' besturen van een motorvoertuig". Eerst op het politiebureau gelukte het de onfortuinlijke vertegenwoordiger, door overlegging van de verkla ring van de olifantenverzor ger, aan te tonen dat een oli fant inderdaad zijn auto als stoel had willen gebruiken. Hij werd, na een waarschu wing ontvangen te hebben, weer op vrije voeten gesteld. De komende tweede Amerikaanse kunstmaan Dr. Henry Richter, die ver bonden is aan het laboratorium voor straalaandrijving van het Californische technologische in stituut, heeft vrijdag tegenover verslaggevers verklaard dat de tweede Amerikaanse kunst maan, die vóór 1 april a.s. zal worden gelanceerd, over een radiozender zal beschikken, die vier maal zo lang zal blijven werken als die in „Verkenner", die na twee weken zweeg. Deze krachtige zender zal door vanaf de begane grond ge geven seinen worden aan- en uitgeschakeld, zulks om energie te sparen. ONGEANIMEERD EN WEINIG VERANDERD. Er kwam gisteren vrijwel geen wijziging in de marktpositie. Factoren met stimulerende in vloed ontbreken, en met het oog op het weekend was de ac tiviteit beperkt. De stemming van Wallstreet is wat tegenge vallen. Men had donderdag een betere markt verwacht. Dat nam niet weg dat Koninklijke circa een gulden boven het vo rige slotniveau uitkwam. De handel in de oliehoek was ech ter onbetekenend. De koers draaide rondom de 147. Het leek wel alsof alle overige fond sen hierdoor in hun activiteit werden geremd. Althans, ook de hoeken van Unilever en Philips waren opmerkelijk stil en de koersen bleven merendeels op het vorige niveau. A.K.U. vormt in zoverre een uitzondering met de overige internationale con cerns, dat het Rayrmfonds blijft afbrokkelen en gisteren terug viel op 151 li, waarmee in een week tijds circa 9 punten verlo ren zijn gegaan. Aandelen K.L.M. deden het weer iets be ter op circa ƒ10912. Donderdag trok de Indonesi sche afdeling de aandacht door een zwakke stemming. Gisteren was deze markt verdeeld. Men weet feitelijk niet goed waar men aan toe is, noch met de toestand in Indonesië, noch met de berichten die donderdag over enige cultuurondernemingen zijn bekend gemaakt. Zo werd H.V.A. bij opening van Parijse zijde aangeboden waardoor een verlies van 3 punten ontstond op 791-2. Daarna volgde een her stel tot 8012. Amsterdam Rub ber wist het donderdag geleden verlies weer in te halen. Ver enigde Deli wist te profiteren van de gunstige indruk van het bericht over de activiteit op ta baksgebied in Italië. Senembah daarentegen kon moeilijk mee komen, omdat men de achter grond van het aftreden der be stuursleden nog niet volledig kent. Scheepvaarthoek was vrijwel verlaten. Hol.'andAmerikalijn bleef in herstel, Van Ommeren en Rotterdamsche Lloyd trok ken iets aan. De bankaandelen liggen over het algemeen goed. Gisteren werden de aandelen Amsterdamsche Bank exdivi- dend genoteerd, hetgeen uit kwam op 19614, maar de koers stelde zich on circa 199. Aande len credietbank werden door het verslag nauwelijks beïn vloed. Aandelen De Schelde werden hoger geadviseerd in verband met het gunstige ver slag en het fraaie dividend. Ne derlandse staatsfondsen verla ten Credietbank werden door woningbouwlening handhaafde zich op 107. Prolongaties 4'b procent. NABEURS Kon. Olie: 148—152.20 (147.40) Unilever: 343345'h (341H Philips: 246247'4 (245) 5 procent Philips: 111 De strijd om het kampioen- schop van Terneuzen. Voor de talrijke biljartliefheb bers is bet duidelijk, dat de aan staande ontmoetingen voor het veroveren van de kampioenstitel 1958 van groot belang zullen zijn, temeer daar de heer A. Meert nog steeds ongeslagen uit de strijd is gekomen. Daar de overige biljartvirtuozen reeds enige malen de eer van de overwinning aan hun tegenspe ler moesten geven, zullen deze wel alles in het werk stellen om te trachten de achterstand op de heer Meert in te lopen. Of dit gelukken zal, is echter de grote vraag, want het is be kend, dat deze een zeer gelijk matige biljarter van formaat is, die weinig last heeft van het „uit vorm" zijn. De belangstellenden wachten derhalve in café „La belle vue" zeer spannende partijen. Zaterdag 15 U Ontploffing in zwavelmijn op Sicilië In een zwavelmijn te Caltanis- setta op Sicilië heeft zich gisteren een zware ontploffing voorge daan. Volgens de laatste cijfers zijn er acht doden en 64 gewon, den. Enkele gewonden zijn er ernstig aan toe. SAS VAN GENT Geboren: 1 jan. Karin L..R., d. v. E. H. CattoirVerhelst, Ro- zenlaan 3; 9 jan. Sharon M. A„ d. v. W. W. VoetenSchenkels, Beatrixstr. 15a; 11 jan. Ronald M. J„ z. v. R. E. J. Kouijzer Smits. Oostkade 26; 20 jan. Mon- ny T. R., z. v. E. H. Hoefeijzers Brakke, Westdam 39. Overleden: Maria T. Steenbeke, 85 j., echtgenote van Angelus van Acker, Poeldijk 46; Johannes Asselman, 78 j„ echtgenote van Mathilda R. de Theije, Verbin- dingsst'r. 2; Ferdinand L. Schef- fer, 85 j„ wed. van Victorina Ri- teco, Oostdam 53; Marie M. P. Malotaux, 88 j„ wed. van L. Ste vens, Oostkade 4. Overleden te Terneuzen: Leo- nie M. Migom, 69 j„ wed. van P. A. de Smit, Schulpenpad 11; Ar- thurius C. Peutevynck, 88 j., echt genote van L. C. Vanspranghe, KI. Markt 2; Mathilde P. Mar tens, 84 j„ wed. van C. L. Acda, Parklaan 4; Juliana van 'KeuTe- broek, 81 j., wed. vati- A. L'."van Keulenbroek, Tramstr. 21a. tnt. concerns industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen BEURSINDICES. 12/2 13/2 14 2 248.78 248.78 249.80 135.64 135.22 134.98 120.90 121.32 121.94 112.27 112.44 112.60 67.71 65.96 65.50 176.94 176.65 177.09 9?-45 91. In draf volgt Eric het spoor, dat rechttoe-rechtaan zuidwaarts voert. Hoe meer hij er over na denkt, hoe meer hij er van over tuigd raakt, dat Harald dit met opzet gedaan heeft oni mogelijke achtervolgers in een val te lokken. Ilij zou bijvoorbeeld gemakkelijk in een boog op zijn spoor kunnen terugkeren en op een beschutte plaats in hinderlaag gaan liggen. Maar hoewel Eric zijn ogen goed de kost geeft, duidt niets er op. dat Harald van zijn pad afgeweken is. En bovendien, de ligging van het spoor biedt in het geheel geen mogelijkheid voor een hinderlaag, want het blijft op de vlakte, die gemakkelijk te overzien is. Na twee dagen doorgereden te hebben zonder dat er iets voorvalt, houdt de Noorman ineens met een grimmig lachje de pas in. Vóór hem strekt zich een donker woud uit en het spoor voert ditmaal regelrecht er heen. „Hier is het", mompelt hij. „Ik meet me al erg vergissen als het niet hier is, dat Harald zijn hin derlaag heeft gelegd". Na een korte aarzeling besluit hij in de beschutting van enkele lage struiken de nacht af te wach ten. Dan, in het duister buigt hij een eind af naar het Oosten en stormt vervolgens diep over zijn paard gebogen de woudrand tege moet. ZATERDAG 15 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Notre Dame de Paris. Concertgebouw, 8 uur: De sirene van Bagdad. Terrein West Bolwerk. 3.30 uur: Tern. BoysWemeldinge. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Kaiserball. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Droomeiland. ZAAMSLAG: Verenigingsge bouw, 7 uur: Ruiteravond L.R. Julianaruiters. ZONDAG 16 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: Sirene van Bagdad; 4.30 en 8 u.: Notre Dame de Paris. Concertgebouw, 8 uur; De sirene van Bagdad. Café Kolkzicht, 7.30 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrdm, 3.45 uur: Kaiserball; 8 uur: Semiramis. SAS VAN GENT: Olvmpia- Theater, 2','s u. Davy Crockett; 5 en 8 uur: Droomeiland. Ingekomen personen: G. de Bruijn en echtgenote, tuinier. Bui tenweg 23 van TerneuzenPetrus A. Dhanis en echtgenote. z.b„ Bolwerk 48 van Axel; J. de Zeeuw en gezin, ass. belastingen, Poeldijk 19 van Heinkenszand; R. R. A. de Maat en gezin, bank bediende. Plataenstr. 6 van Axet; E. A. Steijaert en gezin, fabr. arb„ Kloosterlaan 20 van West dorpe; Adriam's van Zon, owmr KMar., N. Bogaardstr. 1 van Nieuw Ginneken; Dirk W. F. Zegers, wmr KMar.. N. Bogaard str, 1 van Baa.rn: Johannes H. Bun en echtg., werktuigk. ing., Hollandiastr. 4, resp. van IJzen dijke en Delft; Marie L. R. van Boven, dienstbode, Westkade 17 van Sluis. Vertrokken: Anthonius B. van Pamelen en gezin, fabr. arb., Kloosterlaan 20 naar Terneuzen; Ludwig F. de Mul. fabr. arb., Walstr. 8 naar Terneuzen; Nico- laas J. Spring in 't Veld, N. Bo gaardstr. 1 naar Amsterdam; W. van Duijn, marechaussee. Irene- str. 7a naar Ede; H. Feiken, ma rechaussee, Poelstr. 46a naai' Ede; Gustaaf L. van der steen, z.b., Zandstr. 75 naar Westdorpe; Edward H. C. Wyckhuyse. fabr. arb., Suikerdijk 3 naar Wachte- beke; Rita M. Priiijn, z.b., B. Hoefnagelstr. 24 naar Udenhout; Mariette M. Annaart—Vereecken, z.b., P. Krugerstr. 4 naar Ter neuzen; G. Siegers, owmr KMar., B. Hoefnagelstr. 42 naar Rooscn daal. De DA F genoemd. geheten, z< personenauto o; worden: een at snelling, iets wt De kruissnelheit personenwagen sii tenland toont gro HET Aan de voora nieuwe RAI-tei is de voorzitte Eriksson, stevig trokken tegen maatregelen vi Hofstra. liet wa: juist gelukt, doo eens met de pc zwaaien, ook he Eerste Kamer te „Minister Hofsl menen", aldus de „dat de automobie wegvervoer object tijd maar weer dc geplukt kunnen de regering geld logisch, maar ik tegen, dat dit stee bij auto- en motoi wegvervoer wordt Overigens hoopl dat nog dit jaar mr een nieuw RAI-gel den begonnen. Een nieuwe „In het oosten d een instelling voot wijs te worden g< technische en toej wetenschappen kt gedoceerd. Meer e dat de technische lij-ke afdelingen voi tot beroepsuitoefei drijfsleven een s schappelijke aanv vorming van de sti kunnen ontberen', port „Functie en een in Oost-Nedei ten instelling voor wijs", opgesteld dc raren Groenmati Van Hasselt uit Heek uit Leiden er maakt in een bije< Twentsch^ Schout schede. En, de gemeente Utrecht') heeft zich klaard met een ve Stichting Fundam zoek van de Materi OOST ZEEUWS-VI NED. IIERV. ZONDAG 16 F1 Axel: 10 uur Vicaris wen; 2.30 uur Ds. Hoek: 10 uur en 2. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10 uur beek. Hulst: 10.30 uur Ds, raers. Philippine: 2,30 ut: Stern. Sas van Gent: 10 i Stern. Sluiskil: 10 uur en G. N. Cupédo. Terneuzen: 10 uur Viugt; 3 uur Vic: zet: 7.30 uur Ds. Amsterdam (Jeug Zaamslag: 9.30 uur Heijboer; 2.30 uu Becht (Bed. H. E WEST ZEEUWS-VL NED. HERV. ZONDAG 16 FE Aardenburg: 10.30 u Melting van Rijn. Biervliet: 10 uur Ds huis. Breskens: 10 uur I Beusekom. Cadzand: 10 uur D: van Rijn Groede: 10' uur Ds. i Hoofdplaat: 10 uur val. Nieuwvliet: 10 uur Graaff. Oostburg: 10 uur Groenveld, van Zu Retranchement: 10 W. ten Cate, van Schoondijke: 10 uur van Kranenburg, St. Kruis: 9 uur Car ting van Rijn. Sluis: 9.30 uur Ds. Dalen. St. Anna ter Muide; W. S. H. van Dal< A. C. W. ten Cate dienst). Waterlandkerkje: 1( B. Bergsma. IJzendijke: 10 uur D Zuidzande: 10 uur man Bed. H. Doe GEREFORMEER] Axel: 10 uur en 3 Ruyter, van Werai Hoek: 10 uur en 2.30 Boonstra, van Mai Terneuzen: 10 uur ei Pestman. Zaamslag: 9.30 uur ei D. Middelkoop. GEREFORMEER] (Onderh. Art. 31 Hoe);10 uur Ieesdie Student Geelhoedt. Terne'zen: 10 uur ei B. van Zuylekom, dam.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2