TOPCONFERENTIE en TOPPROBLEMEN Heden vorming van 'n Indonesische tegen-regering op Sumatra Naast Egyptisch-Syrische Unie thans een Iraaks-Jordaanse Unie Pineau over Tunesië Het bezoek van Prinses Beatrix aan de Nederlandse Antillen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Trankertng bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 4073 Gironummer 38150 cent. ËïïKl ZATERDAG 15 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4296 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties TgéSn Ti«ndels»dver. tenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nor Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 WEKELIJKSE WERELDSCHOUW DE GROTE VRAAG is en voor Nederland, wat Indonesië betreft, en voor de grote mogendheden wat Rusland betreft praten of niet praten. De topconferen tie is zodanig het slagwoord van deze weken geworden, dat men het reeds gaat toepassen op zaken van ongetwijfeld veel minder belang dan die van de grote topconferentie. Boelganin heeft zijn zoveelste brief zij zijn niet meer te tellen aan Eisenhower geschreven, en er nog eens de nadruk op gelegd dat die topcon ferentie hoogst wenselijk is, terwijl bij de ver deling van rollen, die tegenwoordig in het zeer korte tijd enig nieuws zal worden gehoord. Russische staatsbestuur gebruikelijk lijkt, ter- zelfdertijd Chroesjtsjef als de vredelievende partijchef betoogt, dat 't met de topconferentie geen haast heeft, als deze er maar komt. Zo blijft men zich afvragen of Rusland toch niet een groter belang heeft bij het verkrijgen van ontspanning, gelijk velen, met het oog op de gewijzigde Sowjet-economie, ook in het licht stellen. In elk geval is nu Thompson, de Ame rikaanse ambassadeur in Moskou, na bespre kingen te Washington, op zijn pest terugge keerd, en men kan dus aannemen, dat binnen Merkwaardig is wel, dat de geallieerden blijkbaar geen ge lijkluidende antwoorden zenden, gelijk ten opzichte van het voorlopig Amerikaans en het definitief Engels antwoord reeds is gebleken. In de topconferentie speelt natuurlijk de ontwikke ling der dingen in het Nabije-Oosten een belangrijke rol. De Arabische Unie Nasser tracht tot elke prijs de Unie met Arabië en nu ook Jemen tot een volledig Arabi sche Unie te maken, waarvan dan natuurlijk Nasser als presi dent moet optreden. Het eigen aardige is, dat in Syrië men nu bezig is een eenheidspartij te vormen, die geen communisti sche is; integendeel, de secre taris van de communistische partij in Syrië is in allerijl ge- emigreerd naar Moskou. Aan de andere kant krijgen de Egyp- tenaren, voor zover zij commu nist zijn of waren, meer vrijheid van bewegen. Men kan achter al deze din gen een stelselmatig plan aan wezig achten; men kan het ook zó opvatten dat het in de com munistische wereld niet alles is zoals Moskou het misschien wel zou willen hebben. Cyprus speelt weer een meer op "de voorgrond tredende rol, nu ook de Turken erin betrok ken zijn; minister Lloyd gaat praten in Athene, dat vermoe delijk niet ver van de Cyprioti sche beslissingen en opvattin gen kan afwijken. Verenigd Europa Mr. Nord heeft in een knappe rede nog eens de noodzakelijk heid uiteengezet van een Fede raal Europa, waarbij hij natuur lijk op de hindernis stuit, dat de mededelingen van Buiten landse Zaken in de Tweede Kamer over de salarissen, die betaald worden aan de hoge functionarissen van de Euro pese organisatie, een beetje schrikwekkend werken. Belangrijker is, dat in Ame rika zekere stemmen opgaan te gen de duidelijke samenwerking die in voorbereiding is tussen Duitsland, Frankrijk en Italië inzake de bewapening; dit ener zijds, omdat Amerika daarin, een grotere mate van onafhan kelijkheid der Europese mo gendheden ziet; anderzijds, om dat zodoende de bewapening met b.v. raketten voor Europa zelf meer mogelijk wordt. Duitsland tracht Engeland over de teleurstelling heen te helpen inzake legeringskosten der Engelsen door een voor schot van grote omvang aan te bieden, waaruit Duitse bestel lingen in Engeland kunnen wor den voldaan, maar daarmede is de Engelse trots gekwetst. Frankrijk is tengevolge van een door het hoofdkwartier in Algiers besloten luchtbombar dement' boven een Tunesisch dorp, van waaruit invallen op Algerijns grondgebied werden ondernomen, in een verbitterd conflict met Tunis geraakt. Amerika en Engeland trachten reeds te bemiddelen en hebben een argument doordat 't hoofd kwartier handelde zonder voor af de toestemming van de rege ring te hebben gevraagd. Met' de grondwetsherziening, waar over de debatten reeds zijn be gonnen, loopt het niet zoals men dacht, de aanvullingen van de Kieswet, die aan de grond- wets-herziening zijn verbonden, ontmoeten bezwaren. En in het gebouw der Kamer is, gelukkig zonder succes, een bomaanslag gedaan. Frankrijk verontrust zich ook over de Amerikaanse plannen in Afrika, waardoor eigen ontwikkeling in de Sahara, die het met zo grote moeite heeft verkregen, in het gedrang zou komen. Economisch is het merkwaar dig, dat de Amerikaanse en de Europese levensstandaard meer naar elkander toekomen. Of dit echter een voordeel zal zijn voor Europa, dient gezien de omstan digheden waarin wij verkeren, nog te worden afgewacht. Kunstmaan en ruimte-wapenen Amerika leeft nog in de kunst, maan, die 12 jaar zou kunnen draaien. Von Braun, de man van de Alpha '58 is nog niet te vreden over de wijze, waarop men een stuk van de achter stand op Rusland heeft inge haald. Hij wil meer, niet alleen terzake van kunstmanen, maar ook van raketten in het alge meen. Nu is de nieuwe proef met de Vanguard weer mislukt en ook een Atlasproef, die de luchtmacht betreft, is niet ge slaagd. Dat heeft echter in Ame rika geen diepe indruk ge maakt. Wat zal echter de in druk zijn indien Chroesjtsjefs beweren waar is, dat hij spoedig een nieuwe Spoetnik de lucht kan insturen Tezelfdertijd, dat men meldt dat' Japan de waterstofbom, ge lijk men noemt, getemd heeft, wordt verteld, dat Eisenhower in de assemblee der Verenigde Naties, voor dat doel bijeenge roepen, zal spreken over inter nationale controle van geleide projectielen en andere ruimte wapenen. Dit zou dan de neu tralisering van al deze projec tielen tot doel hebben. De bouw ervan in Nederland wordt overwogen en een missie is naar Amerika. Zweden heeft vastgesteld, dat het tot de fa bricatie ervan kan overgaan. Den Haag wist het De verwijten, die op preciese wijze tot de regering zijn ge richt over het Indonesische op treden jegens Nederland, zijn niet' weerlegd. Wel is komen vast te staan dat men reeds se dert 1953 op de hoogte van deze voornemens was. De Aziatische adviseurs van de regering schij nen echter de mening toege daan geweest, dat Indonesië ook in dit opzicht, gelijk te vo ren, geen doortastendheid zou tonen. Het is waarlijk niet de eerste keer, dat Nederland schade ondervindt door de advi seurs, die Azië zo goed heten te kennen. Vooral het feit, dat Soekarno sedert 1953 deze voor de han delsbetrekkingen met Neder land funeste plannen heeft op gebouwd, zal velen de overtui ging hebben geschonken, dat minister Drees juist oordeelde, toen hij zeide, dat de tegen woordige atmosfeer er een is, waarin van onderhandelen geen sprake is. Zou inderdaad Neder land daartoe thans overgaan, terwijl in Indonesië innerlijke tweespalt is, vooral tussen Java en Sumatra, dan zou het dek king in de rug geven aan een regering, èn een regiem, dat voor Indië zelf, maar ook voor wat er nog aan Nederlandse in teresse is overgebleven, funest is. Het is trouwens met de op standelingen, gelijk de jNeder- landse couranten de afgeschei den elementen op Sumatra blij ken te noemen, een eigenaar dige zaak; de ene dag na de an dere verloopt, zonder dat er iets van het dreigen, dat zij uitspre ken, gebeurt. Men heeft te Tokio, zonderling genoeg, con tact met Soekarno gehad; men heeft een ultimatum gezonden, dat na 5 dagen van kracht zou worden en daarna weder is in getrokken tot het Soekarno be lieft terug te keren naar de plaats waar hij behoort: Dja karta. Erger is het wellicht, zeker voor de bevolking van Java, indien de betaling in roe- pia zou worden stopgezet door Sumatra, dat door het Indone sische wanbeleid inderdaad bo ven Java uitsteekt als meest lucratieve eiland. Verder in de wereld Wat een opwekkend beeld biedt daartegenover niet de hartelijke ontvangst, die Prin ses Beatrix in de West geniet, gelijk haar ouders reeds een paar jaren geleden ontvingen. Het is goed ook naar deze meer opwekkende dingen te kfjlten, al ware het alleen maar, dat wij ons overtuigen, dat de we reld niet meer Europa alleen is gelijk tot het einde der 19de eeuw het geval was. In Argentinië doet de verkie zingsstrijd van 23 februari a.s. zich duchtig gelden, maar Aramburu grijpt met vaste hand in, ook tegen stakingen. In Venezuela schijnt de gewone ordelijke gang van zaken te zijn hersteld en de toekomst verze kerd. Wenen en het' Vaticaan heb ben moeilijkheden, waarbij We nen zich tegen de thans door de Katholieke Volkspartij geleide regering weinig toegeeflijk toont. En tenslotte is er de con ferentie der Ver. Naties over de „open zee", waarbij ook de dwaze verklaring van Indone sië over het gebied rond de eilanden-archipel een punt van overweging zal uitmaken. De vraag is alleen of de daar tot stand komende volkenrechtelij ke beslissingen zullen worden nageleefd; ja zelfs of zulke be slissingen kunnen en zullen worden genomen. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) Sjafruddin Prawiranegara heeft vrijdagavond in een Engelse uit zending van radio-Padang een beroep gedaan op president Soe karno en oud-vice-president dr, Hatta om Indonesië „te leiden". Dr. Sjafruddin Prawiranegara zei, dat deze beide samen moes ten gaan in de „ideale combina tie" van Soekarno als constitu tioneel president en dr Hatta als premier met volle verantwoorde lijkheid voor staatszaken. Sjafruddin zei: „Indien deze poging, die in de laatste minuut wordt gedaan, om de twee lei ders tot elkaar te brengen, mis lukt, is president Soekarno daar voor voornamelijk verantwoorde lijk, want het beëindigen van de huidige politieke en economiscne crisis ligt thans in zijn handen. In dat geval ben ik van mening dat de revolutionaire raad (van Midden-Sumatra) volkomen ge rechtigd en in staat is zijn toe vlucht te nemen tot tamelijk on- De reis naar het zesde eiland in 't Caraïbisch gebied, dat deel uitmaakt van het koninkrijk, St. Eustatius, werd vrijdag ge maakt. Evenals naar Saba met Hr. Ms. „Van Speyk". Statius, zoals het eiland meestal wordt genoemd, is van een totaal an dere structuur dan Saba. Het is mooi en de mensen die er wo nen, hebben een onweerstaan bare charme, misschien alleen maar omdat zij zo goed de kunst verstaan zonder zich druk te maken van het leven te genie ten. St. Eustatius is het eiland van de steelbands. De band, die speelde tijdens het bezoek van Prinses Beatrix gisteren, be hoort tot de besten die men zich kan indenken. Het Wilhel mus, gespeeld door een steel- band, was zeer origineel. De hoofdstad van St. Eusta tius heet Oranjestad en de be langrijkste bezienswaardigheid is de ruïne van fort Oranje. Over het programma valt wei nig te vertellen. Het bestond uit het gebruikelijke défilé en de zanghulde, een welkomstwoord en een heildronk, maar wat ze ker gememoreerd moet worden, is de hartelijkheid en de sponta niteit van de eilandbewoners, die in hun eenzaamheid ook St. Eustatius is moeilijk te be reiken, al heeft het een airstrip zo ver van de rest van de druk ke wereld af schijnen. Er is geen twijfel over mogelijk: voor de bewoners van St. Eustatius was dit bezoek van hun Kroonprin ses de gebeurtenis van hun leven en zij waren niet van plan dit onder stoelen of banken te steken. En met het bezoek aan St. Eustatius was feitelijk een ein de gekomen aan dit vijftien da gen durende bezoek van H. K. H. Prinses Beatrix der Nederlan den aan het Caraïbische deel van het Koninkrijk. Op 16 februari zal zij de terug reis naar Curagao maken en op maandag, 17 februari, na de nacht doorgebracht te hebben in het paleis van gouverneur Spee kenbrink volgt dan de vlucht naar Suriname met het lijn- vliegtuig van de K.L.M. Imre Nagy ernstig ziek Imre Nagy, premier van Hon garije ten tijde van de revolutie in 1956, zou ernstig ziek zi.in. In berichten hieromtrent wordt gezegd, dat de 61-jariee Nagy. d'e zoals bekend destijds door de Russen naar Roemenië is gebracht, volgens zijn ver wanten hart- en leverklachten heeft. Nagy is gebrandmerkt als verrader, nadat hij de terug trekking van de Russische troe- nen uit Hongarije had geëist en de neutraliteit van Hongarije had uitgeroepen Volgens zijn verwanten heeft Nagy gewei gerd te bekennen dat hij een verrader is. Koning Hoessein van Jordanië en koning Feisal van Irak heb ben vrijdagochtend in het konink- lijk paleis te Amman een over eenkomst getekend, die voorziet in de totstandkoming van een Jordaans-Iraakse statenbond. Er zijn nog geen bijzonderhe den bekend gemaakt, doch van betrouwbare zijde wordt verno men dat beide landen door één regering zullen worden be stuurd, over één leger zullen be schikken en een gemeenschap pelijke buitenlandse politiek en economisch beleid zullen voe ren. Beide koningen zullen aan het bewind blijven. Van dezelfde zijde wordt nog vernomen dat de nieuwe sta tenbond van wat losser karak ter zal zijn dan de „verenigde Arabische republiek", die Egyp te en Syrië hebben gevormd. Jordanië en Irak zullen, naar verwacht wordt, beide hun di plomatieke vertegenwoordigin gen in het buitenland handha ven, evenals een afzonderlijke vertegenwoordiging bij de Ver enigde Naties. Koning Feisal komt aan het hoofd van de nieuwe staten bond te staan, aldus een mede- dedeling van een Jordaanse woordvoerder. Beide landen zul len gezamenlijk hun verdedi ging verzorgen. De unie zal twee hoofdsteden hebben, Bagdad en Amman. Beide steden zullen telkens gedurende zes maanden hoofdstad zijn. Er zal binnenkort een einde komen aan alle grensformali- teiten. Na onderhandelingen, die, naar verwachting drie maan den zullen duren, zal er een gemeenschappelijke Jordaans- Iraakse economie gevestigd worden. De unie is vrijdagochtend elf uur tegelijkertijd in Amman en Bagdad afgekondigd. Vandaag en zondag a.s. zullen in beide landen als openbare feestdagen worden beschouwd. De nieuwe Arabische staten bond zal 6.500.000 inwoners tel- TUNESIE VRAAGT BIJEENKOMST VAN VEILIGHEIDSRAAD Tunesië heeft donderdagavond officieel verzocht om een bijeen komst van de Veiligheidsraad der Verenigde Naties ter behan deling van „agressie van Frank rijk tegen Tunesië". Op het secretariaat der Ver enigde Naties verklaarde men, dat de raad maandag of dinsdag bijeen zal komen. Het verzoek werd gedaan in een brief van de Tunesische af gevaardigde bij de Ver. Naties, Mongi Slim, aan de Rus Arka dy Sobolef die deze maand voorzitter van de veiligheids raad is. In kringen van de Ver. Naties gaat het gerucht, dat Frankrijk van plan is een klacht bij de veiligheidsraad in te dienen te gen schendingen van de Alge- rijns-Tunesische grens door ge wapende elementen die van Tunesisch grondgebied uit te gen de Fransen opereren. len; Irak heeft 5.000.000 en Jor danië 1.500.000 inwoners. Na de ondertekeningsplech tigheid verklaarden koning Hoessein en koning Feisal bei de „Dit is het gelukkigste ogenblik van mijn leven". Koning Hoessein voegde hier aan nog toe: „Wij hebben een grote stap in de richting van een algehele Arabische eenheid gedaan". En koning Feisal zei: ,,Ik zal Allah bidden, dat onze stap de gehele Arabische zaak ten goe de zal komen". Daarna omhelsden zij elkan der. De nieuwe Jordaans-Iraakse staat krijgt ook een nieuwe vlag, n.l. de standaard van Hoessein Bin Ali, de overgroot vader van Hoessein en Feisal, een lid van het Arabische vor stengeslacht der Hasjemieten. Op de vlag zullen een rode driehoek en groene, witte en zwarte, horizontaal lopende ba nen te zien zijn. Het grote ver schil met de huidige vlaggen van Jordanië en Irak, is, dat er geen sterren op voorkomen. Een Jordaanse woordvoerder heeft medegedeeld dat de offi ciële naam van de nieuwe staat is de „Arabische statenbond". In de nieuwe staat zal de 14e februari in het vervolg een na tionale feestdag zijn. conventionele middelen om de eenheid in het land te herstellen en vrede en rust in heel Indone sië te verzekeren. Want wij zijn ervan overtuigd, dat zelfs de be volking van Java slechts wacht op dat ogenblik om in verzet te komen tegen het despotisme, dat haar wordt opgelegd door midde- len, die Soekarno geleerd heeft van de Japanners en de commu nisten". Sjafruddin zei, dat het ultima tum van Midden-Sumatra, waar in geëist wordt, dat de regering haar mandaat teruggeeft en dat president Soekarno het kabinet heenzendt en hijzelf terugkeert tot zijn constitutionele positie, een poging op het laatste ogen blik was om het democratische systeem in Indonesië te handha ven. Er waren mensen in Indonesië die nog meenden dat de presi dent bereid was, onder invloed van leiders zoals Nehroe, zijn concept inzake geleide democra tie op te geven, maar de commu nisten speelden nog een actieve rol in de regering. In Djakarta zijn er mensen die vreesden dat door het aanwen den van onconventionele midde len het land meer zou lijden dan het reeds lijdt door de onverant woordelijke politiek van Soekar no en anderen met betrekking tot West-Irian. Hij zei: „Wij hopen voor het welzijn van het land dat dr. Hat ta en andere leiders in Djakarta juist zijn in hun mening over Soekarno. Maar wij van onze kant zijn werkelijk bang dat hij zich te veel met zijn eigen belan gen bezig houdt om zich bewust te zijn van de grote gevaren voor het bestaan van ons land, die ver oorzaakt zijn door dit concept van geleide democratie en de behan deling van het geschil inzake West-Irian". „GARUDA-RAAD" VAN Z.- SUMATRA EIST AFTRE DEN KABINET-DJUANDA. De revolutionaire „Garuda- raad" van Zuid-Sumatra heeft vrijdag het aftreden van het ka- binet-Djuanda geëist. In een telegram aan het socia listische dagblad „Pedonian" in Djakarta, verklaarde de raad dat het kabinet er niet in is geslaagd de normale betrekkingen tussen Djakarta en de buitengewesten te herstellen en heeft gefaald in de uitvoering der besluiten van de in september vorig jaar tus sen de centrale regering en de buitengewesten gehouden confe rentie tot nationaal overleg. In het telegram werd geen melding gemaakt van het ulti matum van vijf dagen van Mid den-Sumatra aan het kabinet- Djuanda om af te treden, dat vandaag afloopt. De Franse regering is „.verlan gend alle hangende problemen met de Tunesische regering te regelen", zo heeft minister van Buitenlandse Zaken Pineau, blijkens een communiqué, vrij dag de commissie voor buiten landse aangelegenheden van de nationale vergadering meege deeld. Frankrijk gaat klacht indienen bij Veiligheidsraad Frankrijk gaat bij de Veilig heidsraad een klacht indienen naar aanleiding van „herhaalde schendingen van de Algerijnse grens door uit Tunesië komende elementen", aldus is vrijdag in officiële kringen te Parijs ver nomen. De klacht zal „zeer binnen kort" worden ingediend, zo werd hieraan toegevoegd, dit zal het Franse antwoord zijn op het Tu nesische verzoek van donderdag avond om de kwestie „agressie door Frankrijk tegen Tunesië" op de agenda van de Veiligheids raad te plaatsen. Belgische Poolschepen uit het ijs De schepen van de Belgische Zuidpoolexpeditie, die sedert 12 januari op 40 km van de Boude- wiin-basis in het ijs vast zaten, hebben donderdag zonder de hulp van de Amerikaanse ijsbre- ker, waarom was verzocht, de vrije zee kunnen bereiken. De „Polarhav" en de ..Polarsirke!" zullen waarschijnlijk 21 februa ri te Kaapstad aankomen. Hij voegde hieraan toe, dat de regering de maatregelen om elk incident bij de ravitaillering van de Franse garnizoenen te voor komen, handhaaft. Men was vastbesloten de ravitaillering te verzekeren. Besprekingen met de Tunesi sche regering zouden moeten worden gehouden in „een at mosfeer die vrij is van alle druk, met name van de blokkade der Franse garnizoenen", aldus de minister. Hij deelde de commissie mee, dat de regering ook besloten heeft, aan de Veiligheidsraad het vraagstuk van „de herhaal de schendingen van de Alge- rijns-Tunesische grens en de hulp van Tunesië aan de Alge rijnse opstandelingen" voor te leggen. STEUN UIT NOORD- SUMATRA. Intussen werd uit Medan, in Noord-Sumatra gemeld, dat in verscheidene plaatsen van dit ge bied pamfletten werden ver spreid, waarin steun wordt gege ven aan het ultimatum van Mid den-Sumatra. De militaire com mandant van Noord-Sumatra be tuigde dezer dagen trouw aan de centrale regering. De pamfletten werden ver spreid door een groep, die zich aandient als „Sjafruddin Prawi- ranegara-verklaring". Zoals bekend heeft Sjafruddin, die door de centrale regering ont- slagen werd als gouverneur van de Bank Indonesia, kortgeleden 'n beroep gedaan op „alle patriot ten om gereed te zijn, zodat Indo nesië geen Russische satelliet zal worden". Hij verblijft thans in Midden-Sumatra. Het nationalistische partij-or gaan „Suluh Indonesia" meldde vrijdag, dat de „jonge kolonels" na expiratie van hun ultimatum de vorming van een nieuw kabi net zullen bekend maken. Volgens dit blad zal Sjafruddin Prawifanegara premier worden, terwijl ex-premier Burhanuddin Harahap, die een vooraanstaande figuur in de Masjumi is, werd ge noemd als minister van Binnen landse Zaken, tevens minister van Justitie. Intussen heeft de jeugdorgani satie van de Masjumi in Djakarta vrijdag een verklaring uitgege ven waarin zij zich van het ulti matum van Hussein distancieert. In de verklaring wordt gezegd, dat alhoewel de organisatie met de provinciale beweging sympa thiseert, zij het ultimatum toch niet kan goedkeuren. In deze verklaring werden ech- ter ook de leiders van het cen trum van onbekwaamheid be schuldigd. De anti-communistische liga in Djakarta heeft vrijdag gewaar schuwd tegen bloedvergieten in de huidige binnenlandse crisis. In een door deze liga uitgege ven verklaring wordt gezegd, dat Soekarno en Hatta de sleutels in handen hebben voor het oplossen van de huidige problemen. Voorts waarschuwde de liga regering en volk om op hun hoede te zijn tegen „elke poging van de com munisten om gebruik te maken van het tegenwoordige conflict tussen centrale regering en de buitengewesten". (Zie verder pag. 2, le kolom, i BINNENVERINGBED hef besfe bed MINDER WIND. Een depressie, die vrijdag over de Noordzee naar Noord-Dene- marken trok, bracht ons veel wind. Pas in de loop van de avond begon de windkracht af te ne men. De zuidwester voerde ook vrij dag zachte lucht aan, waarin maximum temperaturen van 10 graden langs de Waddenkust tot 16 graden in Zuid-Limburg voor kwamen. Regen van betekenis werd nergens gemeld. Over de Britse eilanden bewoog achter de depressie aan een rug van hogedruk naar de Noordzee, waardoor de wind bij ons tot ma tig zal afnemen. Vandaag zullen opklaringen voorkomen bij overwegend droog weer. In de temperaturen komt ïiet veel verandering. Het blijft dus zacht voor de tijd van het jaar. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Minder wind Overwegend droog weer met opklaringen. Matige wind tussen zuidwest en west. Weinig veran dering in temperatuur. ZONDAG 16 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 0.32 12.59 Terneuzen 1.07 1.34 Hansweert 1.47 2.14 Walsoorden 1.57 2.24 MAANDAG 17 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 1.16 1.38 Terneuzen 1.51 2.13 Hansweert 2.31 2.53 Walsoorden 2.41 3.03 ZON MAAN op onder op onder Febr. 16 7.55 17.54 6.24 16.04 17 7.53 17.56 6.53 17.09 18 7.51 17.58 7.18 18.14 19 7.49 18.00 7.41 19.18 20 7.47 lS.02 8.02 20.22 21 7.45 18.04 8.23 21.25 22 7.43 18.06 8.45 22.29 23 7.41 18.07 9.08 23.32

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1