Staat er een burgeroorlog voor de deur? I Het Cyprische vraagstuk Toestand in Tunesië gespannen De radio-actieve woning te Putten Toeristenkaart naast paspoort als reisdocument HET WEER WEERBERICHT GELUKKIG HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Indonesische regering zal geweld „zovee mogelijk vermijden" 9-voudige moordenaar in Schotland gearresteerd AMERIKAANSE BEMIDDELING? Overmoedige overvaller op postkantoor gegrepen Militaire vrachtauto reed het trottoir op - twee doden en twee zwaar gewonden ik heb ra*icVy& dekens! Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend ~0<3 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. VRIJDAG 14 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4295 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 De Indonesische regering heeft donderdag verklaard te zullen trachten „geweld zo veel moge lijk te vermijden" bij het afhan delen van het door de ontslagen commandant van Midden-Suma- tra, luitenant-kolonel Alimad Hussein en zijn aanhangers ge stelde ultimatum. In deze, donderdagmiddag vrij gegeven regeringsverkiai ing werd er nog eens de nadruk op gelegd, dat de verwerping van het ultimatum en het ontslag van de vier kolonels in Midden-Suma- tra maatregelen waren, „die niet «e richt waren tegen een bepaalde „roep gebied of afdeling, doch uitsluitend tegen personen, die zich aan de staat vergrijpen". Pamfletten boven Midden- Sumatra. Volgens een mededeling van radio-Djakarta, heeft de Indo nesische luchtmacht pamfletten boven Midden-Sumatra uitge worpen, waarin een beroep wordt gedaan op begrip, bij de bevolking en deze tevens tot waakzaamheid wordt aange spoord. Intussen is Midden-Sumatra door het verbreken der telefoon- en telegraafverbindingen, thans vrijwel van Java geïsoleerd. Radio-Padang blijft voortgaan met het uitzenden van berichten, zowel in het Indonesisch als in het Engels. OPROEP VAN KOLONEL HUSSEIN. Radio-Padang heeft donder dagavond meegedeeld, dat Hus sein een beroep had gedaan op de bevolking van Midden-Su matra om de pamfletten, die de Indonesische luchtmacht heeft uitgeworpen, te ver scheuren, te verbranden of in te leveren bij de dichtstbijzijn de autoriteiten. Volgens radio-Padang had Hussein voorts een beroep ge daan op de bevolking om te al ten tijde kalm en waakzaam te zijn. Verder deelde de radio mede dat het garnizoen van Padang en de vakbond van spoorwegperso neel trouw hebben betuigd aan Hussein. Na de gewone nieuwsuitzen ding werd een verklaring van de „revolutionaire raad" voorgele zen, waarin president Soekarno werd beschuldigd van pogingen om wapens van het „Russische blok" te kopen. „President Soekarno" aldus radio-Padang „rust niet uit voor herstel voor zijn gezondheid, nóch helpt hij het volk. Hij tracht wapens te kopen van het Russi sche blok, kennelijk om te wor den gebruikt ter onderdrukking van de volksbeweging in de „op standige gebieden". INKRIMPING ZEEUWSE LANDBOUWVOOR- LICHTINGSDIENST. Naar het A. N. P. verneemt zal de Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst op de Zeeuwse eilan den aanzienlijk ingekrompen worden. Dit houdt o.m. in dat het aantal voorlichtingsambtenaren wordt verminderd met negen, dit is ruim 27 pet' van het aantal. In Zeeuwse landbouwkringen heeft deze maatregel enige onge rustheid gewekt. De Rijkslandbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, dr. ir. C. W. C. van Beekom, deelde in een vraaggesprek mede, dat de konsekwenties van deze poli tiek vrij ingrijpend zijn voor Zee land. Dr. Van Beekom deelde mede, dat de invloed van de bestedings beperking in deze zaak niet pri mair geacht moet worden. Het bestuur van de vereniging voor bedrijfsvoorlichting in Oost- Zuid-Beveland in dit' gebied wordt het aantal rayonassisten ten teruggebracht van drie tot één) heeft zich reeds met een protest tot de Prov. Voorlich tingsraad Zeeland gewend waar in een waarschuwing wordt ge uit' betreffende deze inkrimping. Afschriften van dit protest zijn gezonden naar het bestuur van de Zeeuwse Landbouwmaat- schappij en de afdeling Zeeland van de C. B. T. B. Sumatra, luitenant-kolonel Hus sein, niet kwam opdagen. In een, „in verband met de jongste binnenlandse gebeurte nissen" te Palembang uitgegeven verklaring, zeide Barlian nog steeds te geloven in vreedzame middelen tot oplossing van de problemen. „STAAT VAN OORLOG" IN MIDDEN-SUMATRA. De Bantengraad heeft in Midden-Sumatra de „staat van oorlog" afgekondigd, zo heeft radio-Padang bekend gemaakt. Volgens de radio wacht de mi litaire raad de orders af van Hussein alvorens een nieuwe militaire actie te ontketenen. „Wij zijn gereed om alle mo gelijk gevolgen onder ogen te zien", zo heeft de militaire raad verklaard. De uitzending werd „een char ter van verdediging en recht" ge noemd en omvatte vele verklarin gen en resoluties van de massa bijeenkomst in Padang eind vori ge week. De radio herhaalde de eis van de massa-bijeenkomst, dat de regering moet worden overgedragen aan dr. Hatta en- de sultan van Djogja. President Soekarno werd beschuldigd van het handelen tegen de grondwet. Gezegd werd dat de buitenlandse politiek van de centrale regering was het vernietigen van de vriendschappelijke betrekkingen met de Westerse wereld teneinde Indonesië nader tot het Russi- ;che blok te brengen. Dit, aldus Radio-Padang, werd gedaan on- Verhoogt UW weerstand met: der de dekmantel van de strijd om West-Irian terug te krijgen, geselecteerde levertraan In Schotland is de 31-jarige vrijgezel Peter Manuel, onder verdenking van moord, negen maal gepleegd, gearresteerd. Manuel beging de moorden in de afgelopen twee jaar. Hem is met name de moord op de jeug dige Anne Kneilands ten laste gelegd. Haar stoffelijk overschot werd in januari 1956 op een golf terrein in Schotland aangetrof fen. Zij was door talrijke messte ken om het leven gebracht. De moorden zijn op zeer ver schillende wijze gepleegd, zodat de Schotse politie ze geruime tijd aan meer dan één moordenaar heeft toegeschreven. Zij veron derstelt, dat Manuel in bepaalde gevallen in opdracht en tegen be taling heeft gemoord. KOLONEL BALIAN WAAR SCHUWT TEGEN BURGER OORLOG. De militaire commandant van Zuid-Sumatra, luitenant- kolonel Barlian, heeft de waar- Vt&WKCftCKS schuwing doen horen, dat „een burgeroorlog tot onze geza- menlijke vernietiging moet lei den". Barlian behoort tot de regiona le militaire commandanten, die „een verandering wensen" zoals een regeringswoordvoerder zich kort geleden uitdrukte, doch de vorige week nam hij deel aan de bijeenkomst in Bandung van mi litaire commandanten van Su matra, waar echter de thans ont slagen commandant van Midden- eveneens verkrijgbaar in geconcentreerde vorm als parels of druppels De besprekingen in Athene tus sen Griekenland en Groot-Brit- tannië over Cyprus, zijn beëin digd. Aan de bijeenkomst van de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, en zijn Griekse collega Averoff, die woensdag werd gehouden, is deel genomen door de Griekse premier Karamanlis. Averoff verklaarde, dat Groot- Brittannië geen concrete voor stellen had gedaan. In Britse kringen legde men er de nadruk co, dat er een grote kloof be staat tussen het Griekse en Turk se standpunt inzake Cyprus. Men verwacht echter dat de weg open blijft voor verder overleg tussen de betrokken landen. Dit zou dan moeten gebeuren via diploma tieke kanalen. Van betrouwbare zijde wordt vernomen dat Selwyn Lloyd bij zijn besprekingen met de Griekse leiders de nadruk heeft gelegd op de noodzaak de impasse inzake het Cyprische vraagstuk te doorbreken. Dit vooral om een verdere verslech tering van de geallieerde defen sie in het oostelijke bekken van de Middellandse Zee te voorko men. In diplomatieke kringen in Athene werd vernomen, dat de Griekse regering niet gunstig heeft gereageerd op de Britse suggestie besprekingen te houden, waaraan Griekenland, Turkije en Groot-Brittannië deelnemen. Kopen Belgen Nederlandse landbouwgronden Het lid van de Tweede Kamer de heer Van Meel heeft aan de minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening de vol gende schriftelijke vragen ge steld. 1. Is het juist, dat de laatste weken vooral in het zuidwesten van ons land op groter schaal boerderijen en landbouwgron den, waarvoor Nederlandse boe ren gegadigden zijn, door Bel gen met speculatieve bedoelin gen worden opgekocht? 2. Indien vraag 1 bevestigend wordt beantwoord, kan de mi nister dan mededeling doen over de omvang, die deze specula tieve grondaankopen aanne men? 3. Indien vraag 1 bevestigend wordt beantwoord, acht de mi nister deze ontwikkeling gezond en gewenst? 4. Indien vraag 3 ontkennend wordt beantwoord, is de minis ter dan in staat en bereid op zeer korte termijn een einde te maken aan deze dan ongezonde en ongewenste gang van zaken en, zo ja, met welke middelen? In deze kringen verklaarde men, dat er tweezijdige bespre kingen tussen Groot-Brittannië en Turkije anderzijds gehouden zullen moeten worden, wil men vorderingen maken inzake het geschil om Cyprus. Koningin woont opening boekenweek 1958 bij Het ligt in het voornemen van H. M. de Koningin de openings avond van de boekenweek 1958 (1—8 maart) op vrijdagavond 28 februari a.s. in de Amster damse stadsschouwburg bij te wonen. PLASTIC RAKET In Japan heeft men met goed gevolg proeven genomen met een plastic raket, die tijdens een vlucht van 40 seconden een snel heid bereikte die driemaal zo groot was als die van het geluid. De raket bereikte voorts een hoogte van 2% kilometer. De raket, die 69 cm lang en 35 kg weegt, is geheel van plas tic, met uitzondering van de vier metalen roeren. Een 24-jarige jongeman, G. A. W., heeft woensdagavond te zes uur een overval willen plegen op het postagentschap in de Zwijsenstraat te Tilburg, gewapend metin zijn broek zakken gebalde vuisten, die schiettuig moesten voorstellen. Voor zijn mond had hij een shawl gebonden. De postkantoorhouder, de 51- jarige C. J. B„ werd gelast zich om te draaien", dan zou er niets gebeuren". „Dat zou je wel willen", dacht de heer B. en hij zette het op een schreeuwen, een tegenactie die de jeugdige gangster dusda nig aan het schrikken maakte, dat hij gehaast de benen nam. De heer B. ging hem achterna, roepende„Houdt de dief, houdt de dief", waarop de jongeman al spoedig door voorbijgangers werd gegrepen. Nog wist hij, door zich los te rukken te ontkomen, maar toen eenmaal de radiowagen van de politie in de strijd verscheen werd de jongen snel opgespoord en gearresteerd. Een correspondent van Reuter meldt uit Tunis, dat zowel Fran se als Tunesische autoriteiten van plan schijnen te zijn ernstige incidenten te vermijden na de luchtaanval op Sakiet-Sidi-Joes- sef, maar er kan volgens hem op elk ogenblik van alles gebeuren. President Bourguiba heeft ver klaard, dat de Tunesische rege ring bereid is, liet overleg mei de Fransen te hervatten, maar dat eerst alle Franse troepen uit Tu nesië moeten zijn teruggetrok ken. In zijn wekelijkse radiotoe spraak tot de Tunesische bevol king waarschuwde de president de verantwoordelijke Franse autoriteiten dat elke aanval op de Tunesische defensie met ge weld zal worden beantwoord. Zo nodig zou hij zelfs, gevolgd door het gehele Tunesische volk, een guerrilla-actie beginnen. Een Tunesische ambtenaar heeft gezegd, dat, indien Franse militairen hun kampementen in Tunesië verlaten, op hen zal wor den geschoten. Ook zal worden geschoten op militaire vliegtui gen, die trachten op te stijgen. Op vele plaatsen zijn op de we gen versperringen opgericht van benzineblikken, stenen en delen van oude auto's. Er staan solda ten, politieagenten of gewapende burgers bij op wacht. Voor geheel Tunesië is voor vandaag „Sakiet-dag", een sta king van vijf uur afgekondigd. De staking zal des middags om twee uur beginnen. Er zal op straat en in de moskees gebeden worden. In de loop van de middag wordt er een grote demonstratie op het Bourguibaplein te Tunis gehouden, die geleid zal worden uoor Bahi Ladgham, secretaris generaal van de Neo-Destoerpar- tij en staatssecretaris voor pre- sentiële zaken (de hoogste rege ringsfunctie na-president van de republiek De Tunesische politie heeft donderdag de „blokkade" van het hoofdkwartier van de bevelheb ber van de Franse strijdkrachten in Tunesië, generaal Gambiez, verscherpt. Woensdag en donderdagoch tend mochten burgers nog tot aan de poort van het kamp, Sa- lambo, komen maar donderdag middag werd de weg op honderd meter van de poort verspert. Het ligt ongeveer vijftien kilometer van Tunis. Vrouwen van Franse officie ren verzochten Tunesische vrien den hun kinderen van school te halen. Van Franse zijde werd verno men, dat er voldoende voedsel in het kamp is. De telefoonverbin dingen zijn echter reeds een paar dagen verbroken. Het Franse ministerie van Ver dediging heeft donderdagavond een persbericht tegengesproken, volgens hetwelk eenheden van de Franse Middellandse-zeevloot zich gereed zouden maken oom in ge val van nood naar Bizerta op te kunnen stomen. De Verenigde Staten zullen aan de slachtoffers van de Franse luchtaanval op Sakiet-Sidi-Joes- sef hulp ter waarde van 75.000 dollar leveren, voornamelijk in de vorm van kleding, levensmidde len en dekens ten behoeve van de 1.500 daklozen van die plaats, zo heeft het „State Department" in Washington bekend gemaakt. De verdediging van West-Europa tegen raketten Het Amerikaanse leger heeft meegedeeld dat belangrijke de len van een verdedigingsstelssl tegen raketten, dat ten doel heeft West-Europa door onder schepping op korte afstand te beschermen tegen Russische projectielen,f met succes zijn beproefd. Het stelsel, dat de naam Pla to heeft gekregen, is een versie van het robotachtige elektroni sche systeem dat wordt ontwik keld om bases in Noord-Ameri- ka te beschermen. In beide ge vallen worden afweerprojectie- ien van het type Zeus gebruikt. Plato, dat zoveel dichter bij een potentiële vijand ligt, moet in seconden kunnen doen waar het Noordamerikaanse systeem een kwartier voor kan nemen. Deze mededeling is de eerste officiële bevestiging dat men aan het stelsel-Plato werkt. De voorlichtingsdienst van het minister van Socialie Zaken en Volksgezondheid deelt mede, dat de opruimingswerkzaamheden aan de woning van het gezin Haanschoten te Putten donder dag werden beëindigd. Vandaag zal een eindcontrole op radio-activiteit worden uitge voerd. Het huis zal, ook wan neer deze eindcontrole een gun stig resultaat heeft opgeleverd, nog niet in bewoonbare staat zijn. Eerst nadat de herstelwerk zaamheden zijn beëindigd, zal het gezin Haanschoten de wo ning kunnen betrekken. Volgens de burgemeester van Putten, jhr. mr. W. P. Quarles van Ufford, zal waarschijnlijk vandaag de woning van de fa milie Haanschoten in de School straat te Putten door de farma cologische inspectie van het staatstoezicht op de volksge zondheid worden vrijgegeven. Met grote spoed zullen dan de diensten van de gemeente Put ten het huis weer bewoonbaar maken. Er zal een nieuwe schoorsteen worden gemetseld, terwijl het huis opnieuw behan gen en geschilderd zal worden. Men denkt hiervoor ongeveer Naast het paspoort zal na één maart nog slechts een toeristen- kaart met vier maanden geldig heidsduur worden afgegeven. Deze kaart, waarop alleen ge meentelijke leges zullen worden geheven, is bestemd voor hen, die hoogst zelden de grens over schrijden en voor wie het aan schaffen van een paspoort van 5 te bezwaarlijk of kostbaar is. De kaart zal geldig zijn voor België, Duitsland, Frankrijk-, Luxemburg, Oostenrijk en Zwit serland. Bewijzen van Nederlan derschap blijven voorlopig gel dig, doch worden na 1 maart niet meer verstrekt, collectieve paspoorten ook niet, met uitzon dering van de collectieve pas poorten voor schoolreisjes naar België en Luxemburg. De toeristenkaart, waarop mee-reizende kinderen beneden de 16 jaar kunnen worden geno teerd, zal door de burgemeester van de woonplaats der aanvra gers kunnen worden verstrekt. Het systeem van reizen op een nog niet vijf jaar verlopen pas poort in België, Luxemburg en Frankrijk komt te vervallen. In de naaste toekomst zal men al leen op geldig paspoort of met een geldige toeristenkaart deze landen kunnen bereizen. Met het verschijnen van de „toeristenkaart" en het verdwij nen van collectieve paspoorten en bewijzen van Nederlander schap alsook met het ophouden van reismogelijkheden op nog geen vijf jaar verlopen paspoor ten in België, Luxemburg en Frankrijk, is een hartewens van honderdduizenden toeristen in vervulling gegaan. De nieuwe, eenvoudige rege ling zal het voor gelegenheids toeristen mogelijk maken een tijdelijk reisdocument, de toeris tenkaart, te verwerven tegen een nog lager prijs dan het pas poort; verwacht wordt dat de gemeenten de leges doorgaans zeer laag zullen houden (ƒ0,25 tot ƒ2,hoogstens). Iemand, die misschien eens in de vijf jaar over de grens gaat naar een der zes genoemde landen, zal aan de toeristenkaart vol doende hebben. Voor anderen is het beter een paspoort aan te vragen. Gemakkelijk is, dat men in noodgevallen voorlopig op vertoon van een verlopen pas poort of bewijs van Nederlander schap ter secretarie van een grensgemeente een toeristen kaart kan krijgen, zodat men dan niet eerst weer naar huis hoeft te gaan. Beter is natuur lijk tijdig de pas te laten ver lengen of een toeristenkaart in de woonplaats aan te vragen. Ter spreiding van de aanvragen is daarom de geldigheidsduur van de toeristenkaart op vier maanden gesteld. In ons land zijn ongeveer drie miljoen paspoorten in omloop. Het aantal bewijzen van Neder landerschap, alleen geldig in België en Luxemburg, is in de laatste jaren sterk terug gelo pen. Zij blijven geldig tot eind 1959. Het aantal niet meer dan 5 jaar verlopen paspoorten be draagt 'pl.m. 150.000. Deze zullen dus na 1 maart dus niet meer geldig zijn voor België, Luxem burg en Frankrijk. Als over gangsmaatregel zullen voor schoolreisjes in 1958 desgewenst nog collectieve paspoorten wor den verstrekt. Nog dient te worden vermeld, dat men met een toeristenkaart niet langer dan 3 maanden in een land kan verblijven, dat men zich niet in een ander land mag vestigen en dat men er ook niet het recht om er te werken mee verwerft. De kaart is louter voor toerisme bedoeld. tien dagen nodig' te hebben. De meubels van de familie Haah- schoten zullen van nieuwe be kleding voorzien moeten wor den, omdat men hierop radio activiteit heeft aangetroffen. Naar alle waarschijnlijkheid zal het gezin Haanschoten dan ook weer de woning kunnen betrek ken. Het gezin verblijft thans nog in het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht. Het is niet zeker dat de 5-jarige Joke Haanschoten direct met haar huisgenoten naar Puttn zal ko men, omdat wellicht een meer langdurige controle voor haar noodzakelijk is. Op de Maresinged te Leiden is donderdagmorgen een mili taire vrachtauto, die deel uit maakte van een kolonne, door nog onopgehelderde oorzaak plotseling het trottoir opgere den. Vier mensen werden aan gereden, van wie twee op slag gedood werden en twee gewond. Een vrouw van naar schatting 40 jaar en een jongetje van 10 jaar kwamen om het leven. De gewonden, een 33-jarige man en een 5-jarig jongetje, werden naar het academisch zieken huis gebracht. De identiteit van de omgekomenen kon, doordat zij zwaar verminkt zijn, nog niet worden vastgesteld. Ook de namen der gewonden zijn nog niet bekend. Het onderzoek naar de oor zaak is nog in ,volle gang. Men heeft echter de chauffeur van de vrachtauto, die een shock heeft gekregen, nog niet kun nen verhoren. De beide gewonden hebben inmiddels het academisch zie kenhuis kunnen verlaten. Nader wordt vernomen dat de omgekomenen zijn de 33-jarige mevr. M. A. VostersTeeuwen uit Leiden en haar achtjarig zoontje Johannes Jacobus. De Franse ambassadeur te Washington, Alphand, heeft gisteren meegedeeld, dat hij drie kwartier met de Ameri kaanse onderminister van Bui tenlandse Zaken Herter heeft gesproken over bemiddeling in de crisis tussen Frankrijk en Tunesië. De Verenigde Staten hebben formeel geen bemiddeling aan geboden, aldus Alphand. De Franse zaakgelastigde in Tunis, Pierre Benard, heeft don derdag de Tunesische vice-pre- -ident Bahi Ladgham een nota van zijn regering overhandigd, waarin wordt geprotesteerd tegen de verwijdering van de Franse kolonisten uit de grens gebieden. De Franse regering' vestigt ook de aandacht op de „ernstige toestand", die ont staan is door het „blokkeren" van 15.000 man Franse troepen. Dit kan naar Frans inzicht aan leiding geven tot ernstige inci denten. De ambassadeur zei niet te kunnen zeggen hoe zijn regering op een formeel bemiddelingsaan bod zal reageren, zolang zo'n aan bod niet is gedaan. ZEER ZACHT. In de algemene zuidwestelijke circulatie die boven West-Euro pa heerst trok donderdag een rug van hoge druk over ons land. De opklaringen die hiermee gepaard gingen kwamen echter in hoofd zaak in de ochtend voor daar het warmtefront van een depressie bij Zuid-West-Engeland in de loop van de dag de bewolking van het zuiden uit deed toenemen. Hierbij viel op de meeste plaat sen enige regen. Achter dit front stroomt op nieuw met zuidelijke tot zuidwes telijke winden zeer zachte lucht ons land binnen. De temperatu ren hierin kunnen vandaag iets hoger zijn dan donderdag. De genoemde depressie nam in de avond iets in betekenis toe en beweegt zich in noordoostelijke richting naar de Noordzee. Het ziet er naar uit dat er vooral in het noorden van het land tijdelijk krachtige wind door zal worden veroorzaakt. De depressie wordt gevolgd door een in betekenis toenemen de rug van hoge druk. In verband hiermee worden la ter enkele opklaringen verwacht. Feestelijke vitamientjes: DOPERWTJES (uit blik) met boter en fijngeknipte peterselie „Redstone" afgeschoten Te Cape Canaveral in Florida is woensdagochtend vroeg een ballistische raket van het type „Redstone" afgeschoten. Zij verdween na 25 seconden door een bewolkte hemel uit het ge zicht. Het leger meldde, dat het een routineproef betrof. t De Redstone was de eerste trap van de „Jupiter-C", welke de Amerikaanse kunstmaan in haar baan heeft gebracht. De Redstone heeft een reikwijdte van 320 km. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. ZEER ZACHT. Aanvankelijk hier en daar eni ge regen, later opklaringen. In de ochtend hier en daar mist. Krachtige tot matige wind tus sen zuid en zuidwest. Zachter dan gisteren. ZATERDAG 15 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 1138 12.06 Terneuzen 0.13 12.41 Hansweert 0.53 1.21 Walsoorden 1.03 1.31 Febr. 14 15 ZON MAAN op onder op onder 7.59 17.51 5.06 13.58 7.57 17.53 5.49 14.59

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1