van de Arrestatie gelast vier opstandige kolonels De economische toestand in de Verenigde Staten Anti-Franse betogingen in Tunesië Soebrandio waarschuwt Verenigde Staten Prinses Beatrix naar de Bovenwindse eilanden De Belgische senaat over het Delta-plan DE lOESTAND IN INDONESIË SNEL TOENEMENDE WERKLOOSHEID Schrale huid Kloosterbalsem HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Seinde Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; peï maand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 cti DONDERDAG 13 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4294 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels 1,- Iedere regel meer 20. ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Be chef-staf van liet Indonesi sche leger, Nasution, heeft dins- ftopavond de arrestatie van de vier opstandige kolonels in Mid- ilen-Sumatra gelast. Dit heeft radio Djakarta bekend gemaakt in een uitzending, die in Singapo re werd opgevangen. Radia-Padang heeft woensdag gemeld, dat een aantal organisa ties in Midden-Sumatra telegram men aan de centrale regering heeft gezonden, waarin gepro testeerd wordt tegen het ontslag van de vier kolonels. Volgens een bericht van radio- Padang hebben studenten in Pasar Kumbu (Midden-Sumatra) een vergadering gehouden, waar in „eenstemmig steun werd gege ven aan de doelstellingen van de volksactiepartij". Volgens dit be richt waren er aanplakbiljetten gezien met de woorden „Boeng Karno verliet' de weg der demo cratie" en „Verdrijf de communis tische invloed uit Indonesië". De chef-staf, generaal-majoor Nasution, heeft woensdag kolonel Ventje Sumual bevolen onmid dellijk naar Djakarta te komen, «Mus deelde de legerwoordvoer der in Djakarta mede. Sumual heeft tot 25 februari gelegenheid aan deze oproep ge volg te geven. Hij zal zich dan moeten verantwoorden voor zijn reis naar het buitenland zonder toestemming van zijn superieu ren, en voor zijn aandeel in de pogingen tot omverwerping van het wettige bestuur in de Moluks ken, medio december verleden jaar. De woordvoerder voegde er nog aan toe, dat de militaire at taché in Manilla, Hongkong, Nationale vergadering keurt regeringsbeleid goed Be Franse nationale vergade ring heeft dinsdagavond met 339 tegen 179 stemmen haar vertrou wen in de regering uitgesproken, nadat premier Gaillard interpel- lanten over het Franse bombarde, ment van Sakiet Sidi Joessef had geantwoord. De vergadering sprak er te vens haar leedwezen over uit, dat er slachtoffers onder de bur gerbevolking zijn gevallen. De motie waarin dit wordt verklaard was afkomstig van de radicaal- socialisten. Bangkok en Singapore opdracht hebben gekregen Sumual te ge lasten onmiddellijk naar Djakar ta l'e gaan, als hij in deze steden mocht komen. Gevraagd welke stappen zou den worden genomen^ als Sumual zou weigeren, antwoordde de woordvoerder; „Wacht maar rus tig af". Volgens het Indonesische pers bureau PIA, heeft de chef-staf, generaal-majoor Nasution tegen over een delegatie van een Su- matraanse jeugdorganisatie ver klaard: „We zullen mogelijk men senlevens moeten opofferen bij het afrekenen met de nieuwe ge beurtenissen in Midden-Suma tra". De delegatie had Nasution be zocht om bij hem aan te dringen, op „krachtige maatregelen." te gen de militaire leiders van Mid den-Sumatra, aldus PIA. Het' persbureau meldde, dat een van de „nieuwe gebeurtenis sen", die de chef-staf noemde, was het ultimatum van de lei ders van Midden-Sumatra aan de regering om af te treden. Nasution deelde aan de delega tie mede, dat de regering en le gerleiding zullen trachten inci denten in Midden-Sumatra te lo- caliseren, om te voorkomen dat zij zich verder zullen verspreiden. INGEDIENDE KANDIDATEN LIJSTEN. Dinsdag moesten de kandida tenlijsten voor de op 26 maart te houden verkiezingen voor de Provinciale Staten worden inge diend. Ingediend werden lijsten dooi de volgende partijen: In alle provincies: Door de P. v. d. A.; de K.V.P.; de C.P.N. en de G.P.V. Voorts door de V.V.D., maar niet in Limburg; door de A.R. doch niet in Limburg en Noord- Brabant, en de S.G.P. doch niet in Groningen, Drenthe, Limburg en Noord-Brabant. Verder werden ingediend: in Utrecht een lijst door de partij genaamd „Wereldburgers"; in Gelderland door de „Boerenpar tij"; in Noord-Holland door de „Pacifistisch Socialistische Par tij"; in Limburg door de „Samen werkende Christelijke groepe ring" en in Noord-Brabant door de „Protest. Christelijke groep". EWQUOL Elke tand een Sneeuwwitje De sneeuwstorm in de Verenigde Staten Volgens de jongste gegevens *jn door de sneeuwstorm die het MKtclijk deel van de Ver. Staten sedert het weekeinde teistert, ten minste vijftig mensen om het le ven gekomen. Het wee rbureau zei, dat er nog weinig vooruitzicht is op warmer weer. Ongeveer duizend Tunesiërs hebben woensdag voor het bu reau van president Bourguiba te Tunis een anti-Franse demon stratie gehouden. Zij droegen borden met afschriften als „Geeft ons wapens" en „Evacuatie". Uit de snel aangroeiende me nigte werden kreten gehoord als „Naar de Veiligheidsraad" en „Naar de Verenigde Naties". In tussen ontving president Bour guiba achtereenvolgens een reeks ambassadeurs, onder wie die van Engeland, de Verenigde Staten, Syrië en Marokko. De laatstge noemde werd door het publiek luide toegejuicht. Een afvaardiging van de be togers onder leiding van het hoofd van het politieke bureau der nieuwe grondwetspartij werd door de president ontvangen. De vertegenwoordiging betuigde de steun van hte volk voor de poli tiek der regering. Ongeveer zeventig Franse ge zinnen in totaal tweehonderd mensen die uit hun huis waren gezet, zochten hun toevlucht in de Franse ambassade. De gezinnen waren afkomstig uit het Tunesisch-Algerijnse grensgebied. Het aantal Fransen, dat dit gebied moet verlaten, neemt nog steeds toe. Toch be treft de maatregel niet alle Fran sen in de grensstreek. Volgens de Tunesische autoriteiten heb ben zij, die met de overige bevol king goede betrekkingen onder houden niets te vrezen. Zij die hun huis moeten verla ten krijgen over het algemeen maar twee uur hiervoor de tijd. In Tunis komen zij onder de hoede van de Franse ambassade. kloven, gesprongen handen, wintervoeten: Kloosterbalsem maakt uw huid weer gaaf. ontsmet en geneest J President Bourguiba ontving een delegatie van betogers die zich ter .beschikking stelde voor het streven naar een algehele evacuatie van de Franse troepen, uit Tunesië. Nadien zei Bourgui ba dat' hij. eraan herinnerd had dat het gehele volk met de rege ring verantwoordelijk is voor de veiligheid van iedereen die zich op Tunesisch grondgebied be vindt, of bet nu Tunesiërs dan wel buitenlanders waren. „Tune sië zal de steun van de wereld opinie niet vergeten en wil tonen het vertrouwen van de vrije we reld waard te zijn. Wij kunnen in een sfeer van vertrouwen en op rechtheid met' alle volkeren die elkaar eerbiedigen samenwer ken, ook met het Franse volk, dat voor de ov.ergrote meerder heid deze domme aanval in krach tige bewoordingen heeft veroor deeld", aldus Bourguiba. Uit welingelichte kring wordt vernomen, dat Frankrijk zich niet zal verzetten tegen behande ling van de kwestie-Sakiet door de Veiligheidsraad. Generaal Gambiez, opperbevel hebber van de Franse troepen in Tunesië, heeft 'n vlucht Der heli kopter naar de marinebasis Bi- De verenigde Arabische republiek President Sjoegri El Koewatli van Syrië heeft verklaard, dat Westelijke druk op zijn land de directe oorzaak was voor be spoediging van de vorming van de verenigde Arabische repu bliek, die Egypte en Syrië om vat, aldus meldt het Syrische persbureau. Hij zei, dat Syrië bloot stond aan een „ondraaglijke druk van het Westen", maar weer stand had geboden en thans in riaat is zijn soevereiniteit en onafhankelijkheid te bewaren. Turkije en Israël hadden tege lijk troepen langs de Syrische grenzen geconcentreerd, terwijl de Amerikaanse zesde vloot manoeuvres nabij de Syrische wateren uitvoerde. Toen werd besloten deze druk op te heffen en door de eenheid met Egypte sterk te worden, aldus de pre sident. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Suban- «Irio, heeft woensdag de Verenig de Staten gewaarschuwd zich niet te mengen in de binnenland- j se aangelegenheden van enig, Aziatisch land, daar „dit andere grote mogendheden zou kunnen provoceren hetzelfde te doen". Minister Subandrio gaf een verklaring uit, na kennisneming van de persberichten over de persconferentie van minister John Foster Dulles, waarin hij aandrong op het tot stand bren gen van een constitutionele rege ring in Indonesië, die de wensen van het volk weerspiegelt. De Indonesische minister ont bood onmiddellijk de Amerikaan se zaakgelastigde, Sterling Cot- trel, bij zich. Soebandrio verklaarde niet t'e kunnen nalaten er zijn verbazing over uit te drukken, dat Dulles niet geaarzeld heeft een interpre tatie te geven over zuiver bin nenlandse aangelegenheden van Indonesië. „Indonesië doet zijn uiterste best om. inmenging van buitenaf, in het bijzonder inmen ging door de grote mogendheden, te vermijden in zowel het con flict tussen Indonesië en Neder land, als in Indonesië's eigen bin nenlandse gebeurtenissen. De minister van Buitenlandse Zaken acht het niet in het belang van de Verenigde Staten betrokken te raken in de binnenlandse aan gelegenheden van enig Aziatisch land, daar dit ook andere grote mogendheden zou kunnen provo ceren hetzelfde te doen". De verklaring vervolgt: „De minister van Buitenlandse Zaken geeft de waarschuwing uit. dat buitenlandse mogendheden de democratische gebeurtenissen in Indonesië nimmer mogen' aan grijpen als voorwendsel om zich in de binnenlandse aangelegen heden van het land te mengen". De minister zeide dat dit precies was wat in het verleden, is ge schied en tot desintegratie van de Indonesische eenheid heeft ge leid. Hij verklaarde te hopen, dat de gebeurtenissen van die aard zich in deze eeuw niet zuilen her halen. VRAAGGESPREK MET DR VAN ROIJEN De Nederlandse ambassadeur in de Ver. Staten, dr. J. H. van Roijen, heeft dinsdag in een vraaggesprek verklaard, dat er geen gevaar bestaat voor een oorlog tussen Nederland en In donesië, tenzij 't laatste land ge weld gebruikt tegenover Nieuw- Guinea. „En het is zelfs on waarschijnlijk dat een dergelijk conflict, indien het zou uitbre ken, ernstig genoeg zou zijn om een derde wereldoorlog uit te lokken. „Zodra de bevolking van N:euw-Guinea besluit dat zij economisch voor zichzelf kan zorgen, zal zij haar vrijheid krijgen, indien zij dit wenst. Wij zijn er niet tegen. „Het dekoloniseren van Indo nesië bracht een verlies van 3,1 procent der Nederlandse in komsten. Ongeveer drie miljard dollar gingen verloren, doordat eigendommen en aandelen van Nederlandse burgers zonder vergoeding werden geconfis ceerd. Het uit het land trappen van Nederlanders is in strijd met Indonesië's eigen wetten en met de menselijkheid", aldus de Nederlandse ambassadeur. zerta uitgesteld uit vrees de reeds gespannen toestand te ver ergeren. De Tunesische regering heeft Bizerta voor Franse oor logsschepen verboden. De Fransen treffen voorberei dingen tot ontruiming van twee afgelegen radarposten, die niet meer te bevoorraden zijn. Noorse schepen aan Zuidpool vragen assistentie Twee Noorse schepen, de Po- larsirkel en de Polarhav, die al 34 dagen in het ijs vastzitten sinds zij een Belgische Zuid- pooléxpeditie naar Breid Bay hebben gebracht, hebben de Amerikaanse marine om hulp gevraagd. De ijsbreker Burton Island zal de Noren te hulp komen als hij klaar is met het Japanse schip Soyamaru, dat ook vast zit. De rederij van de Polarhav heeft inmiddels bericht ontvan gen dat het schip uit hot pakijs is losgekomen. NEDERLAAG VOOR BEN GOERION De Israëlische premier, Ben Goerion, heeft dinsdag in het par lement in Jeruzalem een neder laag geleden. De „Knesseth" ver wierp n.l. met 73 tegen 42 stem men zijn voorstel voor wijziging van het kiesstelsel. Ben Goerion dringt reeds ver scheidene jaren aan op vervan ging van het stelsel van evenre dige vertegenwoordiging door een stelsel van kiesdistricten. Een dergelijk stelsel zou evenwel de kleine politieke partijen in het gedrang brengen. Deze klei ne partijen hebben op het ogen blik tezamen de meerderheid irj j het parlement. Aan de stemming was niet de vertrouwenskwestie verbonden. HOOGTEPUNT BEREIKT? Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft dinsdag be kendgemaakt, dat 't aantal werk lozen in de Verenigde Staten in jan. is toegenomen tot 4.494.000, hetgeen een toeneming ten op zichte van. december is van 1.120.000. Dit is de grootste toe neming sedert het einde van de tweede wereldoorlog. De minis ter van Handel, Sinclair Weeks, voorspelde, dat het aantal werk lozen deze maand tot 5 miljoen zou stijgen doch daarna onmid dellijk zou beginnen af te nemen. De economische inzinking, die zich op het ogenblik in de Ver enigde Staten voordoet, zal gro ter zijn dan de regering in het be gin van het jaar had verwacht. Dit is de algemene indruk, die mem heeft van de officiële cijfers omtrent de werkloosheid, die dinsdag te Washington gepubli ceerd zijn. Officieel is de regering-Eisen- hower van mening, dat de toe stand nog niet het nemen van bij zondere maatregelen rechtvaar digt. Zij blijft een economisch herstel aan het eind van de zo mer of in de herfst voorspellen, maar zij bereidt toch, voor het geval de toestand niet tijdig mocht verbeteren, een program ma voor van belastingverminde ring en van openbare werken. Het standpunt van de regering is grotendeels gebaseerd op de overweging, dat het aantal werk lozen, hoe groot deze ook is, nog geen zes procent vertegenwoor digt van het aantal beschikbare arbeidskrachten, togen gemid deld 4 a 5 procent in de afgelopen twee jaar en 7 procent tijdens het dieptepunt van de inzinking van 1949 en verder, dat de versnel ling van de militaire orders en uitgaven, alsmede de maatrege len, die werden genomen tot ver gemakkelijking van de krediet verlening over enige tijd hun gunstige invloed zullen moeten laten merken. Dit standpunt wordt echter niet geheel en al gedeeld door de Amerikaanse congresleden en door eem aantal particuliere eco nomisten. Grotendeels met het oog op de verkiezingen beginnen de republikeinen die voor de verkiezingen van november een herstel wensen en de democra- ten die zich tot) voorvechters van de Amerikaanse economie willen maken, met steeds meer aandrang anti-crisis-maatregelen te verlangen. Naarmate het aan tal werklozen toeneemt, wordt deze beweging natuurlijk sterker. Hoe moeilijk het ook is nauw keurig to voorzien, wat de naaste economische toekomst van de Verenigde Staten zal zijn, het is toch één punt, waarover de Ame rikaanse mening vrijwel eenstem mig is, n.l. dat een economische crisis als die van 1929 „ondenk baar" is, gezien de verschillende maatregelen, die sedertdien wer den genomen. Woensdagmorgen al vroeg ver liet Prinses Beatrix, uitgeleide gedaan door het bestuurscollege, talrijke leden van de eilandsraad en enkele honderden inwoners uit Oranjestad, San Nicolaas en de tussenliggende dorpen, Aruba om het laatste deel van haar reis door de Nederlandse Antillen te beginnen, namelijk het bezoek aan de Bovenwindse eilanden. OP ST. MAARTEN. Toen het vliegtuig van de Prinses op Juliana-luchthaven was aangekomen, waren daar ter begroeting aanwezig de waarne mend gezaghebber; de heer Hes- sling, alsmede de gedeputeerden en de eilandraadsleden; het hoofd der school W. in 't Veld; de waar nemend rechter, de heer Connor en pastoor Boradori. Ook op St. Maarten vormden de padvinders een erewacht. Hier werden de Prinses bloemen aangeboden. De rit' van het vliegveld, dat op een landtong ligt, naar Phi- lipsburg gaf de Prinses reeds een indruk van het totaal andere, na melijk veel groenere, landschap van de Bovenwinden. In het ge zaghebbershuis was de officiële ontvangst met een welkomst woord van de heer Hessiing en een heildronk en daarna begaf de Prinses zich naar het balkon, waaronder de schooljeugd van Philipsburg zich inm/iddels had verzameld om haar een zanghulde te brengen. Na afloop hiervan begaf de Prinses zich met haar gevolg naar het Little Bay hotel, maar enkele uren later keerde zij' weer terug in Philipsburg voor een bezoek aan de huishoud school en het St. Rosa hospitaal. Daarna wandelde zij temidden van de opgetogen bewoners van het stadje naar de Passangrahan waar een officiële ontvangst plaatsvond. Gedeputeerde Peters bood hier, namens de bevolking van St. Maarten de Prinses een geschenk aan. Hoeveel mensen woensdagmiddag hun opwachting kwamen maken bij Prinses Bea trix is moeilijk te schatten, naar het waren er velen en men moge dit beschouwen als een demon stratie van de goede betrekkin gen met de omliggende eilanden, want er waren er verscheidenen bij, die van het Franse deel van het eiland kwamen en zelfs enke len die van de Britse eilanden in de omgeving waren overgekomen om de festiviteiten mee te vieren. Bij de voortzetting van de be handeling in de Belgische Senaat van de beide interpellaties over het Deltaplan heeft de senator Pholien (C.V.P.) met nadruk ver klaard, dat hij in deze kwestie wil vergeten dat hij tot de oppo sitie behoort, en dat hij de Minis ter van Buitenlandse Zaken wil bijstaan in diens taak. „De in deze vergadering uitge sproken woorden mogen in Ne derland slechts als woorden van vriendschap uitgelegd worden. Wij begrijpen de bezorgdheid van onze noor der buren, maar zij moe ten op hun beurt ook ons stand punt eir vooral ten aanzien van dc haven van Antwerpen, begrij pen. Elke door het Deltaplan ver oorzaakte omleiding van de scheepvaart zou in grote mate schadelijk zijn voor onze grote nationale haven. Het is noodza kelijk dat beide regeringen tot een akkoord komen over de levenskwestie van het regime der Schelde", aldus Pholien. Minister Larock van Buiten landse Zaken merkte op, dat nie mand de Nederlandse autoritei ten het recht kan betwisten om te trachten een herhaling van de ramp van 1953 te voorkomen. Aangezien de verwerkelijking van de middelen daartoe echter een weerslag kan hebben op de gemeenschappelijke belangen van beide landen, of bp onze eigen belangen, lijkt het mij normaal dat wij onze Nederlandse vrien den op ,de hoogte brengen van onze zorgen, aldus Larock. De te voorziene gevolgen van het Deltaplan zijn tweeërlei, zo vervolgde de heer Larock: Zij hebben betrekking op de Wester- schelde en ook op de scheepvaart tussen-Schelde en Rijn. In beide gevallen hangt het in te nemen standpunt af van een reeks fac toren die alleen door technici be oordeeld kunnen worden. De resultaten van het technische onderzoek moeten door de minis ter van Openbare Werken wor den medegedeeld. Het onderzoek is nog niet be ëindigd en de eruit voortvloeien de besluiten zijn nog maar voor lopig. Zij kunnen ons des te min der geruststellen, daar zij het bestaan van risico's op verschei dene punten niet uitsluiten, al dus de minister. De minister herinnert eraan, dat indien de beschikbare gege vens juist blijken, de wijzigingen op de kaart der vaargeulen en banken in de buurt van het Steendiep zouden kunnen leiden tot een vermindering der diepte van de bevaarbare geul. Dit zou zijns inziens een nadeei voor het verkeer tussen de Schelde en de noordelijke landen betekenen. Wat de verbindingswaterwegen aangaat, onderstreepte Larock dat het „bij de uitvoering van de werken zeker schijnt dat wij tegenover een labiele toestand zullen komen te staan, die waar schijnlijk hinderlijk zal zijn voor de scheepvaart tussen België en het Rijnnet. Gedurende minstens een minstens een vijftien jaren zal de scheepvaart tussen de Westerschelde en het Hollands Diep afhangen van de wisselval lige werking van een aanvul- lingssluis ter hoogte van het Vol kerak. De Nederlandse regering zegt in een memorandum dat deze moeilijkheden van weinig belang zullen zijn en dat, wan neer de werken eenmaal geheel voltooid zijn, de scheepvaart ge makkelijker zai verlopen dan thans het geval is. Maar dit standpunt eist van onzentvvege enig voorbehoud", aldus minis ter Larock. Vaak hoort men te Washington zeggen, dat het huidige vraag stuk is: Nauwkeurig te weten, wanneer er een eind zal komen aan de inkrimping van de Ame rikaanse economische bedrijvig heid en in welke mate het nodig zal zijn toevlucht tot inflatie te nemen, om een ommekeer tot stand te brengen. Per auto van de Noordkaap naar Kaap de Goede Hoop Negen Franse militairen en drie monteurs van de Franse Renaultfabrieken zijn er in ge slaagd met drie auto's in zestien dagen van de Noordkaap naar Kaap de Goede Hoop te reizen. De tocht, 16.000 km, die van Karasjok in het uiterste noor den van Noorwegen via Haparan- da (Finland), Stockholm, Hel- singborg, Celle, Straatsburg, Al- gerië, Tamarasset, Kano (Nige ria), Auberville (Belgisch Kon go) en Johannesburg naar Kaap stad liep, werd gemaakt met een gemiddelde snelheid van zestig kilometer per uur. In CenVraal- Afrika had het konvooi een op onthoud van twee da'gen doordat een brug door het water was meegesleurd. De drie auto's waren op 25 jan. uit Karasjok vertrokken. Zij ar riveerden dinsdag 11 februari in Kaapstad. Op hun reis zijn de auto's en de inzittenden in iets meer dan twee weken t'ijds bloot gesteld aan klimaten variërend van Poolwinter tot tropische zo mer. AANHOUDEND ZACHT. In de algemene zuidwestelijke stroming die boven West-Europa staat, trok woensdag over Frank rijk een storing. Het regenge- bied ervan bewoog ook over het midden en zuiden van ons land. Vooral in Zuid-Limburg regende het langdurig, doch de grootste neerslagnoeveelheid werd afge tapt op het vliegveld Deelen, nl. 8 mm. Bij de aanhoudende zuidweste lijke stroming bleven de tempe raturen hoog voor de tijd van het jaaimaar waren wel enkele gra den lager dan in het begin van de week. Boven Frankrijk en Engeland ontwikkelde zich woensdagavond een rug van hoge druk die in be tekenis toenemend naar 't noord oosten trok. Het ziet er naar uit dat in verband hiermee vandaag aanvankelijk opklaringen zullen voorkomen. De genoemde rug van hoge druk wordt gevolgd door een front waarachter zich nog war mere lucht bevindt. Hoewel het nog onzeker is tot hoever dit front ons land vandaag zal kun nen naderen, laat het zich aan zien dat de regenkansen er latei- door toenemen. Met winden tus sen zuid en west blijft zachte lucht toestromen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. Aanhoudend zacht. Aanvankelijk enkele opklarin gen en later meer bewolking met plaatselijk regen. Matige, tijde lijk zwakke wind tussen zuid en west. Dezelfde temperaturen of iets lagere. VRIJDAG 14 FEBRUARI v.m. n.m. Breskens 10.55 11.25 Terneuzen 11.30 Hansweert 0.10 12.40 Walsoorden 0.20 12.50 ZON op onder Febr. 13 8.01 17.49 14 7.59 17.51 15 7.57 17.53 MAAN op onder 4.18 5.08 5.49 13.00 13.58 14.59

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1