Uit de Provincie RADIO? Binn Scheepsongeva op de Schelde AGENDA Wat brengt de Een Zeeuws-Vlaams feuilleton Lezers die schrijven DE BURGEMEESTERS BENOEMING IN MIDDELBURG Minister Struycken heeft in een nota van de Eerste Kamer uiteengezet waarom Middelburg geen burgemeester uit de rijen der P. v. d. A. heeft gekregen. Vele Eerste Kamerleden hadden hierom bij de schriftelijke behan deling van 's ministers begroting gevraagd. Hoewel de Partij van de Ar beid in Middelburg de sterkste partij is, aldus de minister, lig gen de verhoudingen op politiek terrein in die gemeente niet zo danig, dat daaruit zo enigszins mogelijk de benoeming van een kandidaat van die partij zou moe ten voortvloeien. In dit verband wijst de minister op de samen stelling van de gemeenteraad (8 Partij van de Arbeid; 4 Anti- Revolutionairen; 3 Christelijk- Historische Unie; 1 Staatkundig Gereformeerde Partij; 1 Katho lieke Volkspartij en 2 Volkspar tij voor Vrijheid en Democratie), waarin de protestants-christelijke partijen te zamen een even groot aantal zetels als de Partij van de Arbeid bezetten en tot op zekere hoogte derhalve van een even wichtstoestand kan worden ge sproken. De bewindsman tekent hierbij nog aan, dat de verhou dingen op politiek terrein in ie laatste decennia, toen achter eenvolgens een A.-R -burgemees- ter, daarna tweemaal een C.-H.- burgemeester en laatstelijk een P.v.d.A.-burgemeester het ambt bekleedden, nauwelijks veranderd zijn samenstelling gemeente raad in 1935: (5 Sociaal-Democra tische Arbeiderspartij, 2 Vrijzin nig-Democratische Bond, 4 Anti- Revolutionairen, 3 Christelijk- Historische Unie, 1 Katholieke Volkspartij, 2 Vrijheidsbond). Gegeven de situatie, heeft bij de voorbereiding van de benoe ming vooropgestaan de keuze van de in het licht van alle om standigheden, los van politieke overwegingen, het meest in aan merking komende man. Een en ander heeft ertoe geleid, dat, in overeenstemming met de aanbe veling van de Commissaris der Koningin en de raad van minis ters, de overplaatsing van een politiek niet-aangeslóten burge meester. die over grote bestuur lijke ervaring beschikt, is bevor derd, waarbij mede heeft gewo gen de overweging, dat voor deze atègorie burgemeesters, on- DONDERDAG 13 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 V. d. vrouw; 9.15 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Mor genwijding 10.00 Gram.10.50 Voor de kleuters; 11.00 Caus.; 11.15 Amus. muz.11.45 Caus.; 12.00 Orgelspel; 12.15 Westin- iisch ork.12.30 Land- en tuin- bouwmeded.12.33 Pianospel 1250 Uit het bedrijfsleven; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Rep.; 13.25 The- aterork. en solist13.55 Beurs- ber.; 14.00 Pianoduo; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Finale Nat. Eurovisie Song Festival; 15.45 Voordr.; 16.05 Gram.; 16.25 Log boek 1936; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.18.00 Nws; 18.15 Amus. muz.; 18.45 Sport- problemen18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Wie opent de kluis? 29.00 Nieuws; 20.05 Omr. ork. en solist; 21.00 Discussie; 21.25 Amus. muz.; 21.45 Radio fonisch vormexperiment22.10 Journ.; 22.20 Gr.; 22.50 Sport- act.; 23.00 Nws; 23.15 Koersen tan New York; 23.16 New York calling; 23.21 Act. of gram.; 233024.00 Nieuwe gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7 10 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws en weer- ber.; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvr.9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; .12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.25 V. d. boeren; 12.35 Land en tuinb. meded.; 12.38 Lichte muz.; 12.55 Rep. Rai-autoten- toonstelling13.00 Nws en Ka tholiek nws; 13.20 Pianorecital; 13.40 Lichte muz.; 14.00 Rede voering; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Viool en piano; 16.00 Bij- beioverdenking16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gr.; 17.40 Beursber.; 17.45 Instr. trio, 18.15 Fries progr.; 18.30 Gram.; 19,00 Nws en weerber.; 19.10 Op de man af19.15 Gram.19.20 Sociaal perspectief; 19.30 Lichte muz.; 19.50 Caus.; 22.10 Orgel- conc.22.40 Gram.; 22.45Avond- overdenking; 23.00 Nws; 23.15 Zaalsportuitsl.; 23.20—24.00 Gr. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gr.; Oir. 12.55 koersen); 13.00 Nws; Ti.ll Orgelspel; 14.00 Engelse les. 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 School radio; 15.30 Gram.; 15.45 Duitse les; 16.00 Koersen; 16.02 Piano- conc. met comm.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 17.15 Voor de kind.; 18.15 Gram.; 18.30 V. d. sold.; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 19.50 Vrije pol. tribune; 20.00 Gram.; 20.10 Moderne tijden; 20.40 Hoorspel; 21.30 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Int. Radio-Universi- -.eit; 22.30 Gram.; 22.55—23.00 Hieuws. danks bekwaamheid, gezien de politieke structuur der meeste gemeenten, slechts zelden kans op redelijke promotie bestaat, al dus de minister. SCHEEPV AARTBE WEGIN G 'KANAAL TERNEUZEN—GENT gedurende de maand maart. ZEEVAART. Aantal B.R.T. Geschut opvaart 234 306.221 Geschut afvaart 238 296.992 Gelost of geladen te: Terneuzen 22 40.532 Sluiskil 10 29.965 Sas van Gent 3 1.486 BINNENVAART. Opvaart: Aantal Ton Stoom, en Motorschepen 1064 373.068 Sleepschepen 129 113.956 Afvaart: Aantal Ton Stoom- en Motorschepen 1160 437.494 Sleepschepen 144 115.574 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 179 64.599 Sluiskil 238 121.993 Sas van Gent 143 43.398 TERNEUZEN Jaarvergadering Vereniging van Nederl. Hulsvrouwen. In café „De Vriendschap" hield de afdeling Terneuzen en Om streken van de Nederlandse Ver eniging van Hulsvrouwen onder presidentschap van mevr. P. Hoving-Venekamp haar druk be zochte jaarvergadering. In het openingswoord sprak de presidente haar voldoening uit over de grote opkomst en hoopte dat dit ook in het vervolg het geval zal zijn. De secretaresse, mevr. Visser- Verloop, noemde in haar jaarver slag het zilveren jubileum van de afdeling het belangrijkste hoogtepunt. Zij memoreerde daarin verder de grote activiteit in het afgelopen jaar. Ook in fe deratief verband werd veel werk /erzet o.a. de medezorg voor de oejaardensociëteit, diverse kollek- :es en deelname aan de zomer- tegelactie. Het financieel verslag van de penningmeesteresse, mej. S. J. C. Versprille, gaf 'n batig saldo lat door het vieren van het zil veren jubileum, ditmaal kleiner was dan andere jaren. De 2e secretaresse, mevr. El- zinga-de Blaay. trad reglementair af en was niet herkiesbaar, ter wijl de le secretaresse, mevr. Visser-Verloop, wegens drukke werkzaamheden als zodanig be dankte. In de vacatures werd voorzien door de bij acclamatie benoeming van de dames: Van den Ouden van Poelje en Verschelling-de Baare. Eerstgenoemde zal het verenigingsblad „Maandbericht" verzorgen, terwijl laatstgenoemde als 2e secretaresse zal optreden. Mevr. Voorhans. die reeds be stuurslid was, werd le secreta resse. In april zal een algemene ver gadering in Haarlem plaats vin den en ook de afdeling Terneu zen en Omstreken zal daar een afvaardiging heen zenden. Bij de rondvraag werden diver se voorstellen gedaan betreffen de lezingen, excursies, enz. voor het aanstaand seizoen. Als slot vóór de pauze dankte mevrouw Hoving allen die zich voor de afdeling verdienstelijk hadden gemaakt. Na de pauze vertoonde de heer Elzinga prachtige kleurendia's die gemaakt waren tijdens de va kantie in de afgelopen zomer. Zo kregen de aanwezigen fraaie opnamen uit diverse landen te den terwijl op een bandrecorder legene, die de reis had gemaakt, hierover vertelde. Een en ander werd met muziek omlijst. Deze lichtbeeldenvertoning was zeer boeiend en onderhoudend en viel zeer in de smaak. AXEL .Mededelingen aan de raad. In antwoord op vragen, welke in de vergadering van 28 januari j.l. werden gesteld, delen B. en W. van Axel het volgende mede, aan: de heer De Feijter, dat het, in verband met de bestedings beperking, om financiële redenen niet mogelijk is, het plan betref fende aanleg sportvelden reeds uit te voeren. Dit geldt ook ten aanzien van het plan in zijn ver eenvoudigde vorm. de lieer Oggel, dat bij de vast stelling van de bedrijfsgebieden voor de telefoondienst slechts bij uitzondering volledig met de ge meentegrenzen kan worden reke ning gehouden. De gemeente grenzen zijn over het algemeen vrij grillig en de woonkernen veelal excentrisch en verspreid gelegen. Indertijd werd door B. en W. met het Telefoondistrict Breda gecorrespondeerd en gewezen op het thans door de heer Oggel ge signaleerde bezwaar tegen de be diening van Axelse abonné's via het net van Hulst. Om technische redenen kon dit niet worden voorkomen. B. en W. blijven echter diligent en zullen bij de uitbreiding van de automatisering tot Hulst en Kijkuit deze aangelegenheid in het oog houden. de heer Pijpelink, dat aan G. S. onder overlegging van uitvoerige gegevens reeds om een zo groot mogelijk aandeel in het Zeeuwse kwantum woningen is gevraagd. Voor het verkrijgen van een ex tra toewijzing is momenteel geen mogelijkheid aanwezig. B. en W. blijven echter de ontwikkeling op dit gebied op de voet volgen. de heer Maas, met verwijzing naar het bij de stukken gevoegde rapport van de districtsopzichter, dat de wateroverlast in de tuinen aan de De Ruyterstraat nog niet is geconstateerd. Zodra dit het geval is, zullen de nodige maat regelen overwogen worden. Hem wordt tevens meegedeeld, dat de bedoelde minder valide persoon inderdaad op eigen ver zoek bij de reinigingsdienst is te werkgesteld en dat hij dit werk lot volle tevredenheid verricht. De gemeente is ook ten aanzien van deze persoon tegen ongeval len verzekerd. mevr. Folkersma, dat de straat naam- en huisnummerbordjes aan de betonnen muren van de systeembouw-woningen moeilijk goed bevestigd kunnen worden. De betreffende bordjes en plaat jes zijn inmiddels opgespoord en worden opnieuw aangebracht. HULST Rijdende Bijbelwinkel. Het rijdende Bijbelhuis van het Nederlandse Bijbelgenootschap, dat reeds enige jaren op tournee is door Nederland, brengt deze week een bezoek aan Hulst. De rijdende Bijbelwinkel propageert de bijbel voor het gezin, zowel voor Protestanten als Katholie ken. Zij heeft plaats genomen op de Markt, waar men van heden tot morgenavond in deze winkel alle uitgaven van de Bijbel, en dat zijn er heel wat, zonder enige verdere verplichting, kan bezich tigen. Het ligt in de bedoeling van het Bijbelgenootschap om in de morgen- en avonduren een rond rit door de stad te maken en het werk te propageren, 's Avonds tussen 7 en 8 uur kan een be zoek worden gebracht aan de rijdende winkel. Men wordt vanzelfsprekend aangereden, indien men interesse heeft voor een Bijbel, zijn Gods dienst op te geven. Deze actie van het Nederlandse Bijbelge nootschap wordt zowel door de Katholieke als de Protestantse geestelijkheid aanbevolen. Het Reizend Zeeuws Volks toneel. Het reizend Zeeuws Volkstoneel, onder regie van drs. Louis Locke- feer, heeft een zeer goede keuze gedaan om voor het Zeeuws Landjuweel voor het voetlicht te komen met „Tartuffe" van Mo lière. Het is een toneelstuk dat deze toneelgroep ligt. Deze come- die van Molière, die in versvorm is geschreven, werd op schitte rende wijze door het R.Z.V.T. vertolkt. Met deze opvoering, die tot in de puntjes was verzorgd, zowei door spel als décor, zal deze toneelgroep wederom een zeer grote kans maken voor de eind zege fn het jaarlijks concours voor het Zeeuws Landjuweel. Hoewel op het laatste moment enkele spelers wegens ziekte ver hinderd waren en hun rollen dus door anderen moesten worden vervuld, bleek dit geen nadelige invloed t.e hebben op de alge mene vertolking. Met groot vertrouwen ziet het Reizend Zeeuws Volkstoneel dan ook de uitvoering tegemoet, waarbij de jury voor de beoor deling aanwezig zal zijn. SLUISKIL JubUeumavond van de Afd. Sluiskil der A. B. C. Evenals maandagavond te Ter neuzen, werd dinsdagavond te Sluiskil in het Jeugdgebouw dat tot de allerlaatste plaats bezet was, het 50-jarig jubileum van de Algemene Bedrijfsgroepen Cen trale (A.B.C.) herdacht door het optreden van het cabaret-ensem ble De Wagter. De voorzitter van de afdeling Sluiskil van de A. B. C., de heer F. Drabbe, sprak in zijn ope ningswoord er zijn voldoening over uit dat de leden in zulk een grote getale aanwezig waren, dat het Jeugdgebouw in feite te klein was om allen te bevatten. In het bijzonder richtte de voor zitter zich tot de jubilerende le den, de spreker van deze avond, de heer J. S. Schepers, en het ca baretgezelschap dat deze avond verder zou verzorgen. Als inleiding van deze voorstel ling gaf de disctrictsbestuurder, de heer J. S. Schepers een alge meen overzicht van de sedert de oprichting der A. B. C. voor de arbeiders bereikte resultaten. In verband met de a.s. verkie zingen voor de Gemeenteraad en Provinciale Staten werd door spreker benadrukt, dat hoewel de A.B.C. een vakbeweging is en geen politieke partij, zij toch groot belang heeft bij de wijze waarop ons land wordt gere geerd. Samenbundeling van alle Klachten kan leiden tot verdere verheffing der arbeidersklasse. Een langdurig applaus volgde op deze vlotte rede. Hierna werd aangevangen met het programma van het cabaret gezelschap, dat onder de titel „Festival" een zeer gevarieerde en mooie voorstelling bracht. Zoals wij reeds gisteren uitvoe rig melding maakten van het ju bileumbezoek aan Terneuzen, wisten de artisten ook te Sluis kil de aanwezigen in extase te brengen. Men was even teleurgesteld toen werd aangekondigd dat Wil ly Alberti wegens optreden voor de televisie niet aanwezig kon zijn, doch het optreden van de nog steeds populaire oud-L.S.K.- zanger Joop de Knegt was een goede vervanging. De aanwezigen beloonden de op tredende artiesten na elk door hen gebracht nummer, met een welverdiend applaus. In het slotwoord, dat de voor zitter na afloop der voorstelling, uitsprak, bracht hij het gezel schap dank voor het door 'gebo- dene, dat deze avond tot een groot succes maakte. IS NOG ZO HÉÉRLIJK JONG ZO ÉCHT «EN BLAD VAN DÉZE TIJD Dit is het geheim waarom al wat jong is en zich jong voelt, onweerstaanbaar aan getrokken wordt door dit fleurige blad met Let de komende weken eens extra goed op MARGRIET met haar verrassende inhoud! Alléén MARGRIET kan zóveel bieden, want... MARGRIET is verreweg het grootste blad van Nederland. hartverwarmende gezelligheid. door W. GELOOT 49) Nadruk verboden. Nu heeft ze toch geluisterd. De dokter koos tenminste geen partij. Hij noemde alleen de fei ten. En toen is ze gaan praten, praten zoals ze nog nooit ge daan heeft. De hele geschiede nis is er uit gekomen, al haar liefde voor Kees, haar enige zoon, haar haat tegen de Pau wels en haar bittere teleurstel ling toen Kees van Jannie bleek te houden, haar vechten tot het onzinnige toe om Kees van Jannie af te trekken en ten slotte de hevige slag, dat dit alles niets, niets hielp. De dokter schudde het hoofd. „Ja, maar u bent er nóg niet!" „Jawel dokter!" De tranen stroomden over het oude, rim pelige gezicht. „Hiermede is de geschiedenis toch uitIk heb ze nadien zelfs niet eens meer gezien Maar onbarmhartig ging de arts verder. „O neen, mevrouw Almekinders! Al hebt u ze niet gezien met uw ogen, in uw hart zag u ze wèl. En de geschiede nis is nog lang niet uit. Want toen ze trouwden en het hun betrekkelijk voor de wind ging, toén begon u nog meer te tob ben. Toén drong zich de volko men nederlaag aan u op en die wilde u niet aanvaarden. U wil de nooit toegeven, zoals u waarschijnlijk zolang u volwas sen bent nog nooit heb toegege ven! En er is nog veel meer! U maakte uzelf wijs, dat u Kees haatte. Maar diep in uw hart hield u nog net zoveel van hem als vroeger!" Het wilde, onbeheerste snik ken van een verslagen mens was het enige antwoord. Maar toen het er op aankwam alles v/at de dokter haar terecht on der het oog had gebracht te er kennen, welde haar oude woede weer naar boven. „Dat nooit, dokter! Dan maar liever hele maal verlamd! Als u maar wat geeft tegen die pijn, o die pijn...." Dat middeltje heeft ze gekre gen. Ze is ook heel wat rustiger geworden, nu ze de innerlijke strijd van haar eigen ziel heeft doorzien. En nu ligt ze maar, op haar bed of op een divan in de oude kamer vanwaar ze het land kan overzien. Te wachten, ja, waarop? Maar de jonge, voortvarende dokter, wachtte niet. Al was hij dan niet in deze streek geboren en getogen, hij wist voldoende van psychologie af om te be grijpen, dat hij in feite nog niets opgeschoten was. Hij stapte daarom op een morgen, nadat zijn spreekuur was afge handeld, in zijn auto en reed naar Oo.-tburg. Kees stond juist in de show room met een boer uit de om geving te onderhandelen over de verkoop van een nieuwe die sel-tractor en hij liet de vreem de heer, in wie waarschijnlijk toch geen koper stak, rustig wachten tot hij klaar was. „Mijn naam is Bakker, ik ben huisdokter van uw moeder en ik wilde u graag even alleen spreken". „Aangenaam. Komt u dan maar even mee. Och Willy, wil je ons even alleen laten". Willy was de secretaresse die zijn schoonzusje was opgevolgd. „Een sigaret? En vertelt u eens, dokter!" Onbewogen kwa men de woorden er uit. „De keiharde zakenman!", dacht de arts. ,Dat ik de huis dokter ran zijn moeder ben, doet hem niets. Daarop vroeg hij„U weet waarschijnlijk dat uw moeder ziek is?" Kees keek op zijn polshorloge want hij had deze morgen nog meer te doen. „Jazeker! Zenu wen immers? Nu ja, daar tobt ze al een paar jaar mee. Ja, een droevig geval. Kan ik iets voor u doen?" „Het geval schijnt u maar ma tig te interesseren, meneer Al mekinders!" zei de arts scherp. „Ik moet zeggen, dat ik wel eens mensen heb ontmoet, die méér belang stelden in de ge zondheid van hun moeder". Kees stond op. „Dat kan, dok ter. Maar die zullen dan een andere moeder hebben gehad. Nog iets anders te bespreken?" Maar in twee passen was de ander voor de deur van het kleine kantoortje. ,.U kunt het net zo druk hebben als u wilt, meneer Almekinders! Maar éérst zult u mij aanhoren!" Onwillig ging Kees weer zit ten. De ander vervolgde„Ik ken zo'n beetje uw levensge schiedenis. Ik weet hoe.... eh wat de gevolgen van uw huwe lijk waren. Neen, wordt u niet dadelijk bcos, laat mij liever uit preken. Voor zover ik kan beoordelen, stond u volkomen in uw recht. Maar u stónd er dan ook op! Uw moeder heeft zich met hand en tand verzet tegen uw huwelijk, maar heeft het natuurlijk niet kunnen te genhouden". (Wordt vervolgd.) Gisteravond omstreeks 11 uur is het Franse stoomschip „Char les Tellier," groot 12.000 ton, na bij Bath in aanvaring gekomen met het Turkse stoomschip „Ay- din", groot 7715 ton. De „Charles Tellier," die na de aanvaring aan de grond is ge lopen, was binnenkomend met bestemming Antwerpen, terwijl de „Aydin" op weg naar zee, na het ongeval in zinkende toestand verkeert. Uit Antwerpen zijn twee sleep boten ter assistentie uitgevaren. Volgens een later ontvangen bericht is ook het Turkse schip na de aanvaring aan de grond gezet of gelopen. „DELT A"-RE VIE W Tijdschrift van Ned. instituut voor culturele betrekkingen Het Nederlandse instituut voor internationale culturele fce trekkingen zal onder de titel Delta met als ondertitel „A re- view of arts, life and thought in the Netherlands" een driemaan delijks tijdschrift uitgegeven in de Engelse taal. Door middel van dit periodiek, waarvan de eerste aflevering in april a.s. zal ver schijnen, wil het instituut de in tellectuelen en kunstenaars bui ten Europa in contact brengen met de Nederlandse cultuur. Do redactie van Delta wordt ge vormd door: prof. dr. E. J. Di^o sterhuis, James S. Holmes, Ed. Hoornik, dr. L. de Jong en- prof. mr. J. J. M. van der Ven, terwijl Karei Jonckheere als redacteur voor Vlaamse "bijdragen optreedt. De typografische verzorging is in handen van Dick Elffers. Iedere aflevering opent met een vaste kroniek, waarin specia listen op de onderscheidene ge bieden van kunsten en weten schappen een overzicht geven van de voornaamste culturele ge beurtenissen in Nederland, tel kens over een periode van drie maanden. In „The Delta check list" zal o.a. een agenda worden opgenomen van wetenschappelij ke congressen in Nederland en van de belangrijkste tentoonstel iingen op het gebied van de Ne derlandse beeldende kunst in ■binnen- en buitenland. Mike Todd en Elizabeth Taylor uitgejouwd in Belgrado De politie van Belgrado heeft dinsdag een menigte van naar schatting duizend studenten snet gummistokken uiteengesla gen, die zich had verzameld voor het hotel waar de Ame rikaanse filmproducent Mike Todd en zijn vrouw Elizabeth Taylor logeerden. Toen het echtpaar per auto een rondrit door de stad wilden maken, versperden de studenten onder het geroep van „Weg met hen" de weg. De politie maakte hier op op hardhandige wijze de weg vrij. Het was de eerste maal sinds vele jaren, dat de politie van Belgrado van gummistok ken gebruik maakte. DE VLIEGRAMP TE MUNCHEN De toestand der gewonden De toestand van de zwaarst ge wonde overlevenden van de vlieg ramp te München is nog zorg wekkend. Kaptein Kenneth Ray- rr.ent, medebestuurder van het toestel, en de spelers van Man chester United John Berry en Duncan Edwards waren alle drie builen kennis, en in hun toestand was geen verandering gekomen. Matt Busby, de manager van Manchester United, de speler Johnny Blanchflower en de jour nalist Frank Taylor hadden een goede nacht gehad, maar in hun toestand was geen verandering gekomen. Maandagavond zeiden de dokters dat ze alle drie, alhoe wel nog zeer ziek, goed vooruit gingen. Mevr. Eleanor Miklós, wier echtgenoot, verbonden aan een reisbureau, bij de ramp het leven verloren, heeft eveneens een goe de nacht achter de rug. Wat de minder zwaargewon den aangaat' werd meegedeeld, dat er sinds de vorige dag geen aanmerkelijke verandering in hun toestand was gekomen. De voorhoedespeler Bobby Charlton en de heer Tomasevic van de Zuidslavische ambassade in Lon den zullen waarschijnlijk van daag het ziekenhuis mogen ver laten. Daarna komt de vleugel speler Ken Morgan aan de beurt. Met de keeper Ray Wood, de vleugelspeler Scanion en de mid denvoor Dennis Viollet, die ook nog in hét „Rechts der Isar" zie kenhuis verpleegd worden, gaat het goed. Dr. Frank Peston heeft dins dagavond verklaard, dat Matt Busby, de manager van Man chester United nog niet weet, dat zeven spelers van zijn ploeg bij het vliegtuig-ongeluk het le-, ven hebben verloren. Hij heeft natuurlijk wel naar zijn „jongens" geïnformeerd maar we hebben hem om de tuin geleid. Als we hem de vreselijke waar heid hadden verteld, zou hij mis schien een zware instorting heb ben gekregen, maar ik geloof stellig dat hij; zelf wel iets ver moedt van wat er gebeurd is, al dus dr. Peston. Gisteren is Henry Rose van de „Daily Express" te Manchester begraven. Péron krijgt uitwijzingsbevel. De regering van de DOmieaan- se republiek heeft oud-president Péron van Argentinië gejast het land te verlaten. Péron wordt er van beschuldigd inbreuk te heb ben gemaakt op het asielrecht. In een eerder bericht is gezegd, dat de Dominicaanse regering Péron zou uitwijzen als hij uit het gebied, waar hij asiel geniet, politieke opdrachten naar Bue nos Aires zou zenden. Kroningsschat ontdekt In de kelder van een kleine kerk in Praag is bij tóeyal een kroningsschat ontdekt, bestaan de uit twee gouden kronen, een scepter, juwelen, gouden scho tels en kelken, waardevolle ge waden en 25 kilogram goud. De herkomst van de schat, die grote historische waarde "heeft, is on bekend. Volgens Ts j echoslowaak se kranten, hebben monniken de kostbaarheden na de oorlog ver borgen om ze uit handen van de communistische autoriteiten, te houden. De besprekingen over Cyprus ■I Sslwyn Lloyd, de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, zal opnieuw aandringen op een conferentie van drie Enge land, Turkije en Griekenland over Cyprus bij zijn bespre kingen in Athene, zo wordt van welingelichte zijde vernomen. Men gelooft, dat Turkije al zijn nstemming daarmee heeft ken- oaar gemaakt. Griekenland heeft tot dusver op het standpunt gestaan, dat 30'n conferentie niet veel kans /an slagen heeft. Het zal nu /an het verloop van het gesprek n Athene afhangen, of men gedrieën zal trachten een op lossing te vinden. GIFTEN TEN BATE VAN DE EVACUEES UIT INDONESIË. Zoals allen bekend is, komen er veel uitgeweken Nederlanders uit Indonesië naar ons land terug. Indien U iets voor deze landge noten wilt doen, kunt U uw gif ten storten bü de N.V. Rotter- damsche Bank te Terneuzen op giro 382711, welke Bank deze. be dragen af zal dragen aan -het Nederlandseh Roode Kruis. Reeds ontvangen giften H. J. ƒ10,85; H. E. ƒ10,50; N. D. ƒ4,—; A. K. ƒ17,—; A V. ƒ4,25; A. K. 3,90; G S. ƒ4,25; M. K. ƒ4,25; M. V. ƒ4,25; P. W- ƒ2,50; A. V. 17,75; A. K. ƒ3,61; M. K. ƒ4,25; totaal 91,36. Iedere gift, hoe klein deze eventueel ook zou zijn, zal dank baar worden aanvaard, want er is veel nood te lenigen. HET PLAATSELIJK COMITÉ. WOENSDAG 12 FEBR. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: De nachten van Cabiria. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Levensroman van Frans Schubert. DONDERDAG 13 FEBR. AXEL: Het Centrum, 1.30 uur: Algemene vergadering van af gevaardigden van polders en waterschappen, aangesloten bij het waterschap Hulster en Axeler Ambacht. KINDERLED bh he}, sortei de werf van d< A,*n te Zwol! mótelen, lompe zaterdag het li. aangetroffen, d/it in verregaa binding werke defcen gewikkt in een kartor Eon lotnpenk:o< net van het had de doos rr inhoud, zaterd; vangst genom langs verscheid MAAST TEXTIELE VEE De ongeveer in text iel warer Maastricht, is s spoorloos. De cberche en. I: 's stans verbliji non. Het wordt geacht dat P. vertoeft, waars/ rijk Maandagavon bracht hij een der speelbankei taiae <B.). Volg vrienden heeft klein geldbedra volgende dag, uur, bracht' hij paifcgarage van tr-ictot met de m de wagen woer kanoen. halen. D echter niet mee aitto staat er no VROUW A-A MET Maandagavon; uiur is in het Rotterdam nabij de 56-jarige me dic daar haar at sen, door een or de linker bovena gestoken. De haar toe, vroeg zij hem die wees het mes en, stal gegil vluchtte de Zij ging er in ha en ontmoette in trixlaan een agt verhaal aangehot rekt assistentie radiowagens we gezocht, .maar d< vittóbaar. De I dat het hem om te doen was. IMP HETERDA Twee politlerru "maandagavond moiman L. van daan, die op h oude politiepos Oudehoofdplein was geklommen, bekende de jor had willen inbrt imeentelijke havr het huisje is werden nog twee aangehouden, te rige fabrieksartbe 5-jarige magazij: beiden uit Rotter uitkijk hadden g< FLESSEN! AANGEH öe Apeldoorn: «ie 50-jarige ver S. W. F. VV. G aangehouden", c flucht wordt van j •De man zou hij iloornse winkelier bon besteld zonde talen; ook onder flatbed rijven schjj fens te hebben ge taal bedrag, dat m twfckerij gemoeid vëer ƒ4.000 zijn. PAARD O Voenma Maandagmiddag w in Baarle-Nassa wagen gespannen geslagen. De voen m J. K. kwam or Wet zware verw" "by naar het zieke overgebracht, waa van de avond ove RADIO-ACTIEVi ZEE GES De met beton met de radio-ac kachel uit het hu 8e Haanschoten maandagmiddag van boord van I „De Zeven Provi teren met een sm Helder uit op gaan. De vaten z vroeg van het Koma te Arnhem, der vervoerd. WJEN DODE EN I DEN BIJ AUTt In Alteveer, gi wedde, is gis term voer 7 uur op de <?en autobusje met de firma Udema "lipt en tegen een De bestuurder, d Huiteng uit Wedd wagen geslingerd 'dag dood. De dri< tenden werden gei Ziekenhuis te Wi werd. De heer Hu trouw en zeven ki De auto werd zwa

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2