Mmmpo Indonesisch ontslag aan commandanten Ultimaium verworpen kabinet geeft oneervol opstandige Betere kansen voor een topconferentie? Frankrijk overweegt schadeloosstelling De Franse defensie-inspannsng Tsjou afgetreden als minister van buitenlandse zaken Premier Djuanda over het ultimatum van vijf dagen De particuliere woningbouw HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DE TUNESISCHE KWESTIE Bizerta voor Franse vloot verboden Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Red&etie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. E VRUE BW WOENSDAG 12 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4293 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,—Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Het Indonesische kabinet heeft dinsdagavond oneervol ontslag verleend aan de opstandige com mandanten, die een ultimatum aan premier Djuanda hadden ge zonden. Het besluit werd m een kort ,.n bondig communiqué via de radio na de bijeenkomst van het kabinet bekendgemaakt. In een communiqué van het kabinet werd verklaard, dat het kabinet besloot het ultimatum xan Ahmad Hussein te verwer pen. Verder werd gezegd, dat de vier kolonels oneervol werden ontslagen uit het leger omdat zij actie ondernamen, die, de disci pline van het leger en de veilig heid van de staat in gevaar brengt." In het communiqué werd ge zegd dat de regering oneervol uit 'het leger heeft ontslagen kolonel Maluddin Simbolon, de afgezette commandant van Noord Sumatra, kolonel Zulkifli Lubis, de afgezette wnd. chef-staf van het leger, die beschuldigd wordt van het beramen van de moord aanslag op president Soekarno in november, luitenant-kolonel Ahmad Hussein, commandant in Midden-Sumatra, en kolonel Dah- las Djamber, voormalig wnd. chef-staf. Ook werd in het communiqué bekend gemaakt, dat alle batal jonscommandanten, die staan onder het vierde regiment infan terie van Midrib-Sumatra, recht streeks onder commando van de chef-staf van het leger worden geplaatst in afwachting van de benoeming van een nieuwe com mandant voor dit regiment. De vier ontslagen officieren Simbo lon, Hussein, Djambek en Lubis be vinden zich thans allen in Midden-Sumatra. De Indonesische minister van Voorlichting Sudibjo. heeft na de bijeenkomst van het kabinet ver klaard, dat de positie van luite nant-kolonel Ventje Samuel, die thans in Tokio is als vertegen woordiger van de opstandige „jonge kolonels", niet was be sproken. Hij zei, dat op de bij eenkomst in het bijzonder de laatste ontwikkelingen in Mid den-Sumatra waren besproken. De legerwoordvoerder in Dja karta, majoor Harsono, heeft dinsdag verklaard dat er aan wijzingen zijn, dat er verband bestaat tussen de opstandige beweging in Midden-Sumatra en „de Nederlandse separatisti sche beweging in Indonesië". De woordvoerder herinnerde er aan, dat premier Djuanda maandag heeft verzekerd „cate gorisch" elke eis van kolonel Hussein, in welke vorm ook, te verwerpen. Het staat Hussein vrij, zo ver volgde de woordvoerder, om alle stappen te nemen, die hij wenst, maar hij moet er wel re kening mee houden dat de re gering beslist niet aan zijn eisen zal voldoen. Hij zeide ver der, dat de chef-staf, generaal- majoor Nasution, het optreden van Hussein heeft gekarakteri seerd als „collaboratie van on Indonesische activiteiten" door vijanden van de staat, wiens enige doelstelling is Indonesië tot ontbinding te brengen. De woordvoerder zeide, dat Nasution heeft gewaarschuwd gereed te zijn om al deze activi teiten, met inbegrip van die van de „collaborateurs" de kop in de drukken. Met betrekking tot kolonel Ventje Sumual, die thans in Japan vertoeft, zeide majoor Harsono, dat de on-Indonesi- sche activiteiten van een van Sumual's volgelingen, Sumitro, in Europa, die nauwe contacten onderhoudt met een Nederlands dagblad, sterke aanwijzingen zijn, dat de actie van Hussein is geïnspireerd door de Neder landse "„separatistische bewe ging in Indonesië". Gevraagd tot welke actie de centrale regering zal overgaan om aan mogelijke maatregelen van Padang het hoofd te bie den, zeide majoor Harsono: „Wacht maar af". Soekarno zaterdag huiswaarts President Soekarno zal zater dag niet een gecharterd P.A.A.- vliegtutg naar Djakarta terugke ren, om het hoofd te bieden aan een, steeds erger wordende poli tieke crisis in zijn land, aldus welingelichte kringen in Tokio. De president' en zijn gevolg wo nen in het luxueuse Imperial hotel in het centrum van Tokio, waar zij omringd zijn door een sterke bewaking van met revol vers uitgeruste Japanse politie mannen. Rechercheurs in burger inspec teren de persoonsbewijzen van een ieder die de hotelgangen in de nabijheid van Soekarno's sui te betreedt, en de president zelf wordt door gewapende politie ge volgd, telkens wanneer hij zijn kamer verlaat. Zijn adjudanten weigerden gis teren commentaar te leveren op de crisis in Indonesië, en de pre sident zelf was „incommunicado". Radio Padang over instructies van centrale politie Radio Padang heeft in een nieuwsuitzending dinsdagavond gezegd, dat de politie van Padang instructies had ontvangen van het hoofdkwartier van de centra le politie in Djafkarta „om de plaatselijke gewapende troepen bij te staan indien zich moeilijk heden zouden voordoen". In de radio-uitziending, die in Singapore werd opgevangen, werd gezegd, dat de instructies waren uitgegaan naar alle poli tiechefs in Indonesië. De instruc ties hielden in dat al het politie personeel „te allen tijde op zijn hoede moest zijn en de plaatselij ke bewapende troepen bijstaan in het onderdrukken van elke moeilijkheid die zou ontstaan en subversieve elementen binnen of buiten het gebied moet opsporen, die pogen, moeilijkheden onder de bevolking te veroorzaken". Radio Padang zei, dat het hoofd van politie van Padang de instructies aan zijn staf had door gegeven. Premier Gaillard heeft dinsdag de nationale vergadering ge vraagd, onmiddellijk het incident aan de Tunesisch-Algerijnse grens te bespreken. Het verzoek werd ingewilligd, maar de agen dacommissie kreeg opdracht, eerst uit te maken, wat de aard van het debat zal zijn en hoelang het zal duren. Zes parlementsleden hadden de regering gevraagd, op wiens or ders zaterdag de luchtaanval op Sakiet Sidi Joessef werd uitge voerd en welke politiek de rege ring ten aanzien van Algiers en Diplomatieke waarnemers in Londen geloven, /at de vooruit zichten van ce-wc ^conferentie met de Sowjet-Unie beter zijn ge worden door een verklaring van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, dat een topconferentie niet noodzakelijkerwijs m.oet worden voorbereid door een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken. De Westelijke geallieer den trekken', nu weer een lijn ten aanzien van een voorbereiding van een topconferentie, en hun standpunt maakt een kans door de Sowjet-Unie aanvaard te wor den. Dulles legde zijn verklaring dinsdag op zijn wekelijkse pers conferentie af. Sedert het denkbeeld van een conferentie op het hoogste ni veau onderwerp van bespreking werd, hebben de Westelijke mo gendheden steeds de nadruk ge legd op de noodzaak van goede voorbereiding. Op de Navo-con- ferentie in Parijs werd gepleit voor een conferentie van minis ters van Buitenlandse Zaken ooi de ontwapeningsfoesprekingen De Indonesische premier, ir. Djuanda, beschouwde het ultima tum van vijf dagen door de com mandant van Midden-Sumatra aan de centrale regering niet „ernstig genoeg" om dit zelf te beantwoorden, zo zei een rege ringswoordvoerder aan de corres pondent van het ANP. De regeringswoordvoerder zei, dat het te betwijfelen viel of Hussein inderdaad stappen zal nemen na verloop van de termijn van vijf dagen. De woordvoerder onderstreep te dat het' interessant is op te merken dat de politieke leiders, die thans te Padang zijn, op de achtergrond bleven en dat hun namen zelfs niet in het ultima tum van kolonel Hussein werden genoemd. Hij zei „dat het ultimatum niets nieuws bevatte" en dat het moest worden beschouwd als een vorm van „politieke druk". Hij legde er de nadruk op dat pre- mier Djuanda elke eis van Pa- 'ang in welke vorm ook ver wierp. De chef-staf van het leger generaal-majoor Nasution, be toogde in zijn rede op maandag in dezelfde geest, namelijk dat „wij met de huidige regering moe ien voortgaan", zo voegde de woordvoerder hieraan toe. Hij zei, dat het hoofdkwartier van het' leger misschien later op de dag een verklaring over het ultimatum van Hussein zou uit geven. Hij maakte eveneens bekend, dat president Soekarno a.s. zon dag en niet eerder uit Tokio te rug verwacht wordt. Premier Djuanda heeft dins dag verklaard, dat de Indonesi sche regering „uiterste geduld en zorg zal betrachten tegenover de leiders van nudden-Snmatra, aldus het Indonesische ners'bu- reau PIA. De oremier zei dit in een korte toespraak tot een delegatie van een Sumatraanse jeugd- en oud- strijdersorganisatie, die hem dinsdagmiddag bezocht, om er bij oe centrale regering op aan te dringen het eerst tot actie tegen de Banteng-raad van midden-Su- matra over te gaan. De premier zeide, dat de rege ring de gebeurtenissen in de bui tengewesten tot dusver be schouwde als „familieruzietjes", doch dat de houding van de Ban- tengraad „ons in een situatie heeft gebracht, die, als zij niet krachtig wordt aangepakt, de grondslagen van de democratie en militaire discipline zal vernie tigen", aldus PIA. De regering is het eens met de voorstanders van een onmiddel lijk krachtig ingrijpen, doch soms gelooft de regering het uiterste te moeten doen om het uitbreken van een oorlog onder onszelf te voorkomen, zo zeide de premier. Voorts meldde PIA, dat het ka binet twee en een half uur lang bijeen was ter bespreking van liet ultimatum van vijf dagen van dr Sumatraanse leiders. uit het slop te halen, doch eind januari week Engeland hiervan af en verklaarde premier Mac- Millan in een brief aan maar schalk Boelganin, dat hij. des noods ook voorbereiding van een topconferentie via diplomatieke kanalen kon accepteren. De nieuwe verklaring van Dulles brengt het Amerikaanse standpunt weer in overeenstem ming met het Britse, zo menten de waarnemers in Londen. De Russen hebben zich van het begin af aan verzet tegen een voorbereidende conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken. Zij gaven te kennen, dat voorbereidend werk via de nor male diplomatieke kanalen kon geschieden. De Londense waarnemers wachten nu af, of de Amerikaan se ambassadeur in Moskou, Thompson, die deze week na overleg in Washington naar zijn standpunt terugkeerde, de Rus sen zal polsen over voorbereiding van een topconferentie in de komende maanden. Men gelooft voorts, dat de atmosfeer verbe terd is door het gesprek dat pre sident Eisenhower dinsdag Washington had met de nieuwe Russische ambassadeur, Mensji- kof. Eisenhower zei, toen Mensji- kof zijn geloofsbrieven overhan digde, dat de Verenigde Staten met geduldige onderhandelingen zuilen blijven streven naar rege ling van de dringende internatio nale kwesties. Volgens de Russi sche ambassadeur is de Sowjet- Unie er vast van overtuigd, dat alle geschillen door onderhande lingen kunnen worden opgelost. Premier Tsjou En-lai is giste ren op zijn verzoek als minister van Buitenlandse Zaken vervan gen door Tsjen Ji, die tevens vice- premier wordt. Dit is bekendge maakt door het persbureau „Nieuw China". Tsjou was sinds het aan de macht komen van de communis ten in 1949 zowel premier als mi nister van Buitenlandse Zaken. Tsjou heeft als minister van Buitenlandse Zaken een belang rijke rol gespeeld np de conferen tie over Korea ei'.t-0"ldo-China te Genève in 1954. Ook was hij een van de belangrijkste figuren van de Afrikaans-Aziatische conferen tie te Bandung in het daaropvol gende jaar. De nieuwe minister van Eui- tenlandse Zaken, de zestigjarige maarschalk Tsjen Ji, is een oude vriend van Tsjou. Zijn vader was een rijke grondbezitter, die hem voor zijn opvoeding naar Frankrijk stuurde. Daar vormde hij met Tsjou een afdeling van de Chinese communistische par tij. In 1927 trad Tsjen Ji toe tot de politieke afdelincr van het Chi nese leger en hij nam deel aan de gezamenlijke strijd van de na- li A VEN UITBREIDING VAN ANTWERPEN Om de haven van Antwerpen toegankelijk te maken voor sche pen van 50.000 ton zal er zo veel mogelijk stroomafwaarts en zo noordelijk mogelijk op het Belgi sche gebied een nieuwe sluis worden gebouwd. De terreinen, die in het zuidelijke deel van de haven nog beschikbaar zijn, zul len gebruikt worden voor de aan- ln leg van een vijfde havenbekken, zuidelijk van 't vierde. Om admi nistratieve redenen heeft' de Bel gische regering een wetsontwerp ingediend, volgens hetwelk de ge meenten Berendrecht, Lillo en Zandvliet bij Antwerpen zullen worden gevoegd. tionalisten en de communisten tegen de onafhankelijk optreden de generaals. Na de breuk tussen de nationalisten onder Tsiang Kai-Sjek en de communisten be streed Tsjen Ji de nationale re gering als leider van een groep communistische partisanen. Hij nam deel aan de strijd om Sjang hai en werd na de inneming bur gemeester van deze stad. Het bezoek van Prinses Beatrix aan Aruba Dinsdag heeft Prinses Beatrix de Arubaanse hotelprojecten aan Palm Beach bezocht. Via het plaatsje Noord, waar de schooljeugd de Prinses hulde - --- - Dracht, ging het verder naar de ken gebrachte veerponten blok- Tunesi in de toekomst denkt te voeren. Aanvankelijk zou de nationale vergadering dinsdag begonnen zijn met een debat over de voor genomen grondwetswijzigingen. De Franse ambassadeur in Washington, Alphand, heeft dinsdag tegenover Amerikaanse verslaggevers te kennen gegeven dat Frankrijk momenteel een schadeloosstelling overweegt voor de verliezen, die de burgerij van het Tunesische grensdorp Sakiet' Sidi Joessef zaterdag ten gevolge van het Franse bombar dement heeft geleden. De ambas sadeur voegde eraan toe: „Als wij betreuren dat er vrouwen en kinderen bij dit incident om het leven kwamen, moeten we ook de Franse doden ten gevolge van zuiver terroristische acties, die van Tunesië uit gevoerd werden, betreuren". Naar zijn zeggen vielen de Franse maatregelen tegen een reeks overvallen van Tunesisch gebied af onder verantwoordelijk heid van de plaatselijke bevelheb ber. Maar voor de overvallen zelf stelde hij de Tunesische regering verantwoordelijk. De Tunesische regering heeft Franse oorlogsbodems de toe gang tot de haven van Bizerta ontzegd. Aan de eenheden, die zich reeds op de rede of bij de marinewerf bevinden, is de vrij heid gelaten de haven te verla ten. Indien een oorlogsschip toch zou proberen binnen te varen zou hel' vuur op hem, geopend worden en zouden de Tunesiërs zo nodig de vaargeul met tot zin- hydroponics", waar tuinbouw wordt bedreven volgens het principe van cultuur in water, waaraan voedingsstoffen en chemicaliën zijn toegevoegd. Daarna volgde een bezoek aan de Lago Oil and Transport Com pany in San Nicolaas, het olie- bedrijf van de Standard Oil Company of New Jersey, een raffinaderij, die nog seeds geldt als de grootste ter wereld. keren. Noorwegen zal de nodige stap pen doen om de Frans-Tunesi- sohe crisis voor de permanente raad van de Navo te brengen, aldus een bekendmaking van het Noorse ministerie van Buiten landse Zaken. Dit is het gevolg van een verzoek dat de Noorse T, exi xxui wusterse UIUK, „Wa liberale leider, Seip, maandagik slechts enkele wool t:en aan minister Halvard Lange van I Buitenlandse Zaken in het par lement stelde. De Tunesische ambassade in Bonn heeft dinsdag alle diploma tieke vertegenwoordigingen in de Westduitse hoofdstad een schriftelijk verslag doen toeko men dat de Zwitserse Rode-Kruis functionaris Hebling over het bombardement van Sakiet Sidi Joessef heeft geschreven. Heb ling was een der vier Rode- Kruisfunctionarissen, die het bombardement van het dorp mee maakten, toen zij daar voedsel en kleding aan Algerijnse vluchte lingen zouden verdelen. Volgens Hebling was er erg druk in het dorp geweest doordat het juist marktdag was. „Vrou wen, kinderen en grijsaards wer den neergemaaid door salvo's van boordwapens, door bomex plosies en raketten. Zij die tijdig beschutting achter de dikke mu ren van de minaret hadden kun nen vinden, brachten er het le ven af. Ik hoor nog het angstig gegil van de dorpelingen, die ra deloos een heenkomen trachtten te vinden en het gesteun van ge wonden. Ik kan het maar niet kwijt raken. Het' was verschrik kelijk". Hebling zelf bevond zich kort voor de aanval op een post van de nationale garde. Hij had nauwelijks het gebouwtje veria ten of het werd door een bom vernield. Drie van de vier Rode- Kruisauto's, die ook bovenop met een rood kruis waren be schilderd, werden ernstig be schadigd. „Het bestaat niet dat de Franse piloten die niet opge merkt hebben", aldus Hebling. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Christian Pi- neau. heeft dinsdag categorisch ontkend in een gesprek met Jo eph Alsop, buitenlands cor respondent van de „New York Herald Tribune" te hebben ge zegd dat het Franse bombarde ment van het Tunesische dorp Sakiet Sidi Joessef een „betreu renswaardige vergissing" is ge weest. Hij verklaarde met Aisop een vertrouwelijk gesprek te hebben gehad over de betrekkingen tus sen de landen van het Westerse en het Oosterse blok, „waarbij aan Chaban-Delmas, de Franse mi- deze kwestie aan de orde zou nister van Defensie, heeft voor I komen na de herziening van de de Brits-Amerikaanse persvereni- j wet-McMahon, die het prijsgeven ging verklaard, dat Frankrijks j van Amerikaanse atoomgehei- vei langen naar medezeggenschap men aan bondgenoten verhindert, in het toezicht op en deelneming i Volgens de Franse minister aan de vervaardiging van ballis- wil Frankrijk zelf zijn defensie tisehe projectielen van middel- krachtig ter hand nemen, niet in bare reikwijdte in het belang is het belang van zijn souvereini- van de handhaving van een be-teit, maar in liet belang van het hoorlijk evenwicht in het Atlan-bondgenootschap als geheel, tisch bondgenootschap. j Wanneer daarin het evenwicht De minister verzekerde, dat niet bewaard werd zou zulks uit- eindelijk tot het uiteenvallen van Frankrijk aan aanvaarding van de vestiging van raketbases op zijn gebied niet de voorwaarde vei bindt, dat het op de hoogte gesteld wordt van Amerikaanse „atoomgeheimen". Maar Frank rijk wil mede-verantwoordelijk zijn voor het gebruik van de ba ses en ook technische steun heb ben zodat het de projectielen zelf kan maken. Op de vraag of dit ook de ver vaardiging van atoomkoppen in hield. zei Chaban-Delmas, dat het bondgenootschap leiden. Met betrekking tot kernwapens zei Chaban-Delmas, dat Frank rijk niet moeizaam een geheim probeert te „herontdekken", dal 10 jaar geleden al bekend was. Ook de FransDuits—Italiaan se overeenkomst omtrent de pro- duktie van wapens (met uitzon dering van kernwapens) en het daaraan voorafgaande onderzoek, was bedoeld om het evenwicht in de N.A.V.O. te helpen bewaren. De regering heeft geen plan nen op direkte wijze de woning bouw in de particuliere sector te steunen, zo blijkt uit het ant woord van de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van Eibergen. De minister zegt in zijn ant woord, dat hij van oordeel is, dat de hoofdoorzaak van het achter blijven van de particuliere bouw is gelegen in de heersende kapi- taalschaarste en de daaruit vol gende hoge rentevoet. De belang rijkste bijdrage, die de regering aan het bestrijden van deze grondoorzaak van de stagnatie in de particuliere bouw heeft gege ven, is het in overleg met het bedrijfsleven doorgevoerde pro- gram van bestedingsbeperking, dat allengs zijn gunstige resulta ten op de geld- en kapitaalmarkt enigszins begint t'e vertonen. Het ligt in het voornemen van de minister de bestaande premie- en bijdrageregeling enigszins te wijzigen, waardoor een aantal bepalingen, die een belemmering blijken te vormen voor de soepe le werking dezer regeling, zullen vervallen of gewijzigd zullen worden. De minister acht het, zoals hij bij de behandeling van de begro ting van volkshuisvesting en bouwnijiverheid reeds mededeel de, niet juist en tijdelijke renl'e- toijslag op de premies toe te ken nen. Hij is dan ook niet voorne mens daartoe de nodige stappen te ondernemen. Uit het aantal aanvragen om subsidie voor particuliere bouw, die het departement bereiken, blijkt, dat' dit aantal bij het vorig jaar achterblijft. De volgende cij fers geven daarvan een beeld: Jan. 3675 2033 Okt. 3864 2711 Nov. 3555 1599 Dec. 2202 3393 1956 1957 1958 De berichten, die de minister van de directie van de volkshuis- vesting en de bouwnijverheid uit de provincies ontvangt omtrent de voorbereiding van nieuwe bouwplannen, geven de indruk, dat de animo voor particuliere bouw nog steeds bij de subsidie mogelijkheid achterblijft, zo deelt de minister mee. Tunesische zaken heb gewijd". Alsop had in zijn bericht cru der meer verklaard dat Pineau „duidelijk ontstemd" was ge weest over dit voorval, en dat hij openlijk gezegd htvd dat de Fran.e regering „geen toestem ming voor dergelijke acties" heeft gegeven. Drie socialistische leden van het Britse Lagerhuis hebben een motie ingediend waarin zij de I regering verzoeken de Franse aanval op het Tunesische dorp j Sakiet Sidi Joessef voor te leggen aan de Veiligheidsraad en aan de Navo. I TUNESIE DOET BEROEP OP VEILIGHEIDSRAAD. De Tunesische regering heeft dinsdag haar vertegenwoordiger hij de Verenigde Naties opgedra gen een bijeenkomst van de Vei ligheidsraad te vragen ter be spreking van het Franse bombar dement van Sakiet-Sidi-Joessef, zo is officieel in Tunis bekend gemaakt. MIJNONGELUK IN NOORD-FRANKRIJK In een mijn te Mericourt bij Lens (Noord-Frankrijkis dins dagochtend een liftkooi neerge stort. De elf mijnwerkers die zich er in bevonden, maakten een val van 65 meter en waren op slag dood. if Prinses Gracia van Monaco verwacht in het midden van maart haar tweede kind. Paleis functionarissen hebben maandag tegengesproken, dat de prinses een tweeling verwacht. Aanhoudend zacht krachtierp zuidwesteliike medegedeeld door het K.N.M.l. krachtige zuidwestelijke te De Bm geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. Aanhoudend zacht. Veranderlijke bewolking met De stroming die boven het gehele Noordzeegebied en West-Europa staat heeft dinsdag de vorst weer iets verder naar het noor den verdrongen. De dooi viel in plaatselijk enkele buien. Matige DONDERDAG 13 FEBRUARI. in Denemarken en het zuiden t jot krachtige langs de kust tij van Zweden en Noorwegen. deiijke harde' wind tussen zuid In ons land werden weer hoge en zuidwest. Aanhoudend zacht maximumtemperaturen gemeten weer. namelijk omstreeks 13 graden. Alleen op de Waddeneilanden kwam het kwik, omdat de zee- walertemperatuur nog laag is, niel hoger dan 8 graden. De genoemde zuidwestelijke stroming wordt in stand gehou den door een gecompliceerd lage- druksysteem ten westen van de Britse eilanden. Randstoringen hiervan veroorzaken plaatselijk buien, die dinsdag zelfs op een enkele plaats met onweer ge paard gingen. In de huidige weerssituatie komt de eerstkomende vier» en Febr twintig uur maar weinig veran- 12 8.03 dering. Het blijft dus zacht weer 13 8.01 met plaatselijk enkele buien,114 7.59 15 7.57 Lreskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.23 9.58 10.38 10.48 n.m. 10.24 10.59 11.39 11.49 ZON MAAN op onder op onder maai ook flinke opklaringen. 17.47 17.49 17.51 17.53 3.20 4.18 5.08 5.49 12.08 13.00 13.58 14.50

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1