llU ff, E L li laf Bijeenkomst van militaire en burgerlijke leiders van Midden-Sumatra Djuanda over anti-Nederlandse maatregelen Tsjou En Lai internationale over de toestand De oorzaak vliegramp bij van de München Marokkaanse kroonprins en minister van buitenlandse zaken teruggeroepen ER BEVOLKING Kruiüsnkracht! Reacties op het Franse bombardement in Tunesië HET WEER Meer dan een miljoen Amerikanen werken voor de Sowjet-Unie WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DINSDAG 11 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4292 Ultimatum van overste Hussein Zware sneeuwval in staat New York TUNESIE VRAAGT BIJEENKOMST VAN DE VEILIGHEIDSRAAD FUCHS VAN DEPOT 700 VERTROKKEN OOSTENRIJKSE GELEERDEN TERUG UIT RUSLAND Goed behandeld maar ook goed bewaakt Dr. Werner Buschbeck en ir. Josef Eitzenberger, twee Oosten rijkse geleerden, zijn woensdag jj. in Wenen aangekomen na meer dan 11 jaar in de Sowjet- Unie gewerkt te hebben. Zij maakten deel uit van een groep geleerden, voor het grootste deel Duitsers, die van de Russen via Warschau naan hun vaderland terug mochten keren. PRINSES BEATRIX ZAL BRITSE KONINKLIJKE GASTEN ONTVANGEN Busongeluk in Korea Amerikaanse en Engelse bezorgdheid over Frans- Tunesische crisis Overstromingen in Frankrijk. lornelis Adriaan. z. van Doom en Elisu- an, Grenulaan 50; igustina, d. van Hen- 1 Morée en Maria Jpi- enbrug, Scheldekadc 'rederik Jan, z. van Zonnevylle en Anna ekstra, won te Sas ernhardstraat 10. 4 s Pieter, z. van Izaak loonakker en Joppa ier, le De Feijter- ter Anthonie, z. van er Boon en Johanna Geraniumstraat 26; -eonardus Maria, l. tnkhetjm en Martha feber, Aagje Deken- r. Pieternella Debora. tomas van Es en Ma- lele, Vlooswijkstraat ingiften. 31 januari, tannis Su\j, 25 j., jm, Rosalia Johanna van 3 febr. Frederik Jan j., jm, en Elizabeth jd. 4 febr. Jacobus »t, 22 j., jm, en Mar- Loof, 24 j., jd; An- Overdulve, 29 j., jm, en Levina Cornelia j. jd; Leendert de m, en Cornelia Hame- d. oltrekkingen: 6 f- r. riaan Moes, 24 j., jm, Leijntje Wisse, 2t j., 30 jan. Leonard Be- ap, 47 j., echtg. v. Ma. .laria Coppoolse, 82 j., ndries Pieter Bakker, abend te Axel. 5 febr. erhage, 87 j., weduwn. a de Fever. 1RNEUZEN. ek van 30 jan. tot 6 zich in deze gemeen- us-Bom, Bosjesweg' 23, W. L. C. de Schepper, 7, van Westdorpe; R. Beveren, Pierssenspol- 1, van Assenede (B>; er, Donze-Visserstraat msterdam; M. J. van Spoorstraat 58, van J. M. J. Benjaminsz. 48, van Oostburg- J. ark, Margrietstraat 30, (Indon.); M. Borsten, enlaan 25a, van Z; im- ?ukema, Tulpstiaa'. itorf (Zwitserland! ist Frankewng bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redaetie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 6 aur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 et. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 «f. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 et; minimum per advertentie 2,25 Overste Ahmad Ilussein, mili tair commandant van Midden. Sumatra, heeft maandag een ul timatum gericht tot de regering- Djuanda, waarin hem vijf dagen wordt gegeven om af te treden. Ingeval de regering niet zou af treden, zou Sumatra niet meer bet gezag van de centrale rege ring van Indonesië erkennen. Volgens radio-Padang beschul digde Hussein de centrale rege ring van corruptie en ondoeltref fend optreden en, zei hij dat de president en Djuanda verant woordelijk waren voor de moei lijkheden en het huidige lijden van het Indonesische volk. „Ik vraag de regring binnen 5 dagen aan president Soekarno haar ontslag in te dienen. Als zij dat niet doet zal Sumatra zich van het bestuur van de centrale regering losmaken en Soekarno niet meer als president aanvaar den", zo verklaarde Hussein, die uiteenzette, dat de bevoegdheden zouden moeten worden toever trouwd aan dr. Hatta en de sul tan van Djogja, oud-minister van Defensie. Na er de nadruk op te hebben gelegd, dat president Soekarno de verantwoordelijkheid zou dra gen voor een weigering van het kabinèt-Djuanda om af te treden, beschuldigde overste Hussein hem ervan dat hij de Indonesi sche grondwet en de beginselen van de onafhankelijkheidsprocla matie van 1945 had geschonden door de communisten toe te staan deel te nemen aan de rege ling. Om de toestand te hersteilen zou de president 1.) een nieuwe grondwet voor Indonesië moeten vestigen; 2.) een nieuwe regering benoemen; 3.) een eind maken aan de corruptie en de bureaucra tie; 4.) het levenspeil van de be volking verbeteren en 5.) de de mocratische beginselen verwer kelijken en het economisch wel zijn van de bevolking waarbor gen. Volgens een uitzending van radio-Padang zijn maandagavond de burgerlijke en militaire lei- ciers van Midden-Sumatra bijeen gekomen in do woning van de militaire commandant van deze provincie, luitenant-kolonel Ah mad Hussein, voor het aanhoren van een door deze af te leggen bijzondere verklaring. De bijeenkomst werd geopend door een niet bij name genoemde majoor, waarna kolonel Simbo- lon, de voormalige militaire com mandant van Noord-Sumatra, het woord nam. „U heeft in de kranten, in bin nen. en buitenland, gehoord over het verzoek van het comité van de Banteng-raad aan de centrale regering om de problemen in ons land tot oplossing te brengen." De kolonel doelde hierbij op de in Padang gehouden massa bijeenkomst, waarin hij op presi dent Soekarno en premier Djuan da een beroep had gedaan de regering over te dragen aan dr. Hutta en de sultan van Jogja. Simbolon zeide verder: „Presi dent Soekarno gaf dr. Hatta geen kans om een regering te vormen, en wilde niet dat Hatta met hem in de regering zou samenwerken. In feite is hij in gebreke gebleven, daar zijn .ge leide democratie" in strijd is met de proclamatie van 1945. ,.Op financieel en economisch gebied is de regering-Djuanda in gebreke gebleven. Zij heeft het volk laten lijden. De nationale raad - het idee van president Soekarno is in gebreke geble ven, en is verantwoordelijk voor het'geschil over West-Irian. „Het idee van geleide demo cratie is niet geschikt voor ons land, en onder het kabinet-Djuan- da leiden de problemen, waar voor de natie zich ziet gesteld, sleeds verder naar een ramp. Al hun pogingen zijn mislukt, en elke dag opnieuw wordt de kloof tussen de centrale regering en de provinciale besturen weer breder. „Wij zullen onze rechten niet aan een bepaalde „kliek" afstaan. Wij zullen onze vrijheid, geba seerd op de proclamatie van 1945, handhaven. Wij zullen ons niet tot hun verkeerde ideeën laten overhalen". Tengevolge van een sneeuw storm, die het noorden van de staat New York heeft getroffen, zijn minstens zeven personen om het leven gekomen. De sneeuw ligt op sommige plaatsen vijf meter hoog. Ook in Canada is veel sneeuw gevallen in delen van Ontario, Quebec era de kustprovincies. Dit heeft geleid tot de dood van ze ker zestien mensen. De Indonesische premier, Dju anda Kartawidjaja, heeft maan dag voor het parlement medege deeld, dat de regering nog niet in staat is te verklaren of de Nederlandse bedrijven, die in de campagne ter bevrijding van westelijk Nieuw-Guinea werden „overgenomen", „zullen worden genationaliseerd of in beslag ge nomen". In het regeringsantwoord op de algemene beschouwingen in eerste termijn over de regerings verklaring over de kwestie- Nieuw-Guinea zeide Djuanda; „Bij het liquideren van het Ne derlandse kapitaal, moet de, re gering er voor zorgdragen, dat de in dit opzicht te nemen maat regelen niet door vijandschap worden ingegeven, of in elk ge val niet de haat aanwakkeren te gen zulk kapitaal van andere westerse landen, die ons niet vijandig gezind zijn", omdat daardoor Indonesië in een moei lijke positie zou komien te verke ren. Hij verklaarde, dat de regering daarom immer de grootste zorg vuldigheid heeft betracht bij het overnemen van Nederlandse eigendomsrechten, daar hierbij ook gemengde ondernemingen zijn betrokken». In dit verband noemde hij de Koninklijke Shell (Bataafse Petroleum Maatschap pij )- Djuanda merkte op, dat de reacties in het buitenland op de anti-Nederlandse actie in de Herstel de schade die de moderne, onnatuur lijke leefwijze in Uw lichaam aanricht. Wi« de samenhang begrijpt tussen gestoorde spijsvertering, onzuiver bloed, vale buicf, verstopping. en2„ zal onverwijld zijn lichaam zuiverheid teruggeven met HERBESAN Kruidenthee. Bevat 14 ver schillende Kruiden met elk een eigen werking. Drink Herbesan Kruidenthee en word vjfics een gezond, dus leugdigmens! Verkrijgbaar bij apotheker of drogist a f 1.80 per groot oak. (voldoende voor maanden.) strijd om Nieuw-Guinea, „zowel de officiële als die in de pers in grote mate zijn bedaard". Hij be toogde, dat de regering over tuigd is, dat de nieuwe koers, welke werd gevolgd, hoewel hij moeilijk is en tal van hinderpa len oplevert, zowel in binraen- als buitenland, de beste is om> de idealen van de Indonesische een heidsstaat te verwezenlijken/' Premier Djuanda sprak de hoop uit op nauwere betrekkin gen, met Australië in het geschil over Nieuw-Guinea. Hij betoogde, dat de veiligheid van zowel Australië als Indonesië in hoge mate afhankelijk is van de vriendschapsbanden tussen hen beiden». De Tunesische regering heeft besloten (1e Veiligheidsraad te verzoeken de toestand in over weging te nemen, die onstaan is door het Franse bombardement van een Tunesisch dorp bij de Algerijnse grens. Indien de Raad nog in februari de kwestie in behandeling zou nemen, geschiedt dit onder lei ding van de Russische afgevaar digde Sobolef, die deze maand voorzitter is. In een perscommuniqué, ver strekt door de Tunesische am bassade in Londen, wordt ge zegd dat er maar weinig hoop bestaat op herstel van de nor male betrekkingen tussen de landen Frankrijk en Tunesië. Aly Babry, Nassers minister voor presidentiële aangelegen heden, verklaarde dat Egypte Tunesië volledig steunt en de brutale aanval van de Fransen op een Tunesisch dorp openlijk ver oordeelt. Dr. Fuchs, de leider van de Britse Zuiidpoolexpeditie, en zijn man nen zijn zondagavond van depót 700 vertrokken. Zoals be kend trekt sir Edmund Hillary als gids met hem mee. Ds. Buschbeck zei desge vraagd dat zijn groep door de Russen altijd goed was behan deld, maar ook goed werd be waakt. „In de ondermijnende acties, waar de Indonesische regering zich tegenover ziet geplaatst, spe len de Verenigde Staten een lei dende rol. Het is zeer duidelijk, dat zij er op uit zijn, Nederland te verdringen", zo heeft premier 'Nou En Lai van communistisch h'na voor1 het nationale volks congres, het Chinese parlement, verklaard. De premier betuigde zijn „on wankelbare steun" aan Indone sië, Ook betoonde Tsjou zijn in stemming met de stichting van een Arabische verenigde repu bliek door Egypte en Syrië. De voorwaarden voor een» duur zame wereldvrede achtte hij gun stiger dan ooit. Volgens de pre mier is het communisme een onoverwinnelijke macht" gewor den, terwijl het kapitalistische kamp zich zag geplaatst voor een ernstige economische terug val en voor politieke crises. De Verenigde Staten» en hun bond genoten waren niet bereid, hun politiek voor uitbreiding van de bewapening en het treffen van oorlogsvoorbereidingen, te laten varen. Zolang de vredelievende krachten in hun streven volhar den, zullen zij er tenslotte in sla gen, „de imperialistische agres sieve krachten te dwingen tot aanvaarding van een vreedzaam naast-elkaar-bestaan", aldus Tsjou. Hij verklaarde voorstan der te zijn van de Russische voor stellen voor het houden van een topconferentie. Ook onderschreef hij het denkbeeld van Nehroe voor de vestiging en uitbreiding van een gebied, waar geen wa pens voor massale vernietiging zouden mogen zijn opgeslagen. Het ongeluk met de Britse „Elisabethan" bij München schijnt veroorzaakt te zijn door ijsafzetting op de vleugels, aldus een rapport over het voorlopig onderzoek van het Westduitse bureau voor de luchtvaart. Het onderzoek heeft aange toond, dat de motoren geen de fect vertoonden». Het tot twee maal toe opschorten van de start was een gevolg van het feit, dat de inlaatdrukmeter een abnorma le uitslag vertoonde, ondanks de juiste functionering van de mo toren. De technische dienst gaf als zijn mening te kennen», dat deze uitslag verklaard kon worden door de hoogte, waarop het vlieg veld zich bevindt. Daarom heeft de gezagvoerder voor de derde maal het vertreksein gegeven. Het vliegveld München-Riem ligt ongeveer 300 m 'boven zee niveau. In de Westduitse verkla ring wordt nog met nadruk ge zegd, dat de beslissing of een vliegtuig wel of niet vertrekt ge heel berust bij de gezagvoerder era dat de leiding van het vlieg veld of van de controletoren daar feitelijk of juridisch gesproken geen invloed op kan uitoefenen. 21 STOFFELIJKE OVER SCHOTTEN NAAR ENGE LAND OVERGEBRACHT Met een speciaal vliegtuig van de Britisch European Airways zijn maandagmiddag de stoffelij ke overschotten van de 21 slacht offers van de vliegramp, die don derdag j.l. het team van Man chester United trof, van München naar Engeland overgebracht. De vlaggen op het vliegveld van München hingen halfstok en een erewacht van 160 leden van de plaatselijke politie stond op de startbaan in carré opgesteld, toen de stoffelijke restera naar het vliegtuig werden gedragen. Kort voordat de „Viscount" vertrok werd een schat aan kran sen en bloemstukken aan boord van het toestel gebracht, die af komstig waren» van de regering van Beieren, de Britse consul- generaal, het ministerie van Transportzaken van West-Duits- land, de stad München en de B.E.A. De eenvoudige ceremonie werd Koning Mohammed de Vijfde van Marokko heeft maandag kroonprins Moelay Hassan en de Marokkaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Ahmed Balaf- rej, die een particulier bezoek brengen aan 'Parijs, teruggeroe pera, aldus een mededeling van de Marokkaanse ambassade in Parijs. Een rede voor de terug roeping is niet opgegeven. In regeringskringen in Rabat is gezegd, dat de terugroeping een gevolg is van het Franse bombardement van het Tunesi sche dorp Sakiet Sidi Yoessef. Koning Mohammed de Vijfde heeft maandag zijn kabinet in buitengewone vergadering bij eengeroepen. TUNESISCHE MAATREGE LEN TEGEN FRANSEN IN TUNESIE De Tunesische regering heeft maandag besloten onmiddellijk vijftien Franse boerengezinnen uit Tunesië te zetten en hun boer derijera tegen schadeloosstelling in beslag te nemen. De maatregel treft alle Franse staatsburgers in het gebied van Sbeitla in Midden-Tunesië. Sbelt- la ligt ongeveer 120 kilometer H.M. Koningin Elizabeth II en Z.K.H. de hertog van Edinburgh zullen in de ochtend van 25 maart a.s. met het Britse koninklijke jacht „Britannia" in IJmuiden aankomen». De „Britannia" zal naai- Am sterdam opstomen en ligplaats kiezen op het IJ tegenover het Centraal Station; H.K.H. Prinses Beatrix zal de koninklijke gasten aan boord van de „Britannia" verwelkomen. De koninklijke gasten en H.K.H. Prinses Beatrix zullen per motorsloep varen naar de landingssteiger aan de Prins Hendrikkade bij de Sint Nico- laaskerk, alwaar H.M. de Konin gin en Z.K.H. de Prins der Ne derlanden hun gasten zullen ver welkomen. van het grensdorp Sakiet Sidi Yoessef. Er wonen in Tunesië nog onge veer 80.000 Fransen. Twee jaar geleden, voor het land onafhan kelijk werd, waren er 180.000. Verder liggen er thans nog onge, veer 15.000 Franse militairen, 45.000 minder dan twee jaar ge leden. De belangrijkste Franse mili taire steunpunten zijn thans de vlootbasis Bizerta en Sfax, Gabes en» Foem Tatahoewine. De Tunesische autoriteiten heb ben maandag geweigerd Franse soldaten aan boord van het schip „Kairouan" toestemming te ge ven te Bizerta aan land te gaan. De Tunesische grondwetgeven de vergadering heeft maandag eenstemmig een aantal moties aangenomen, waarin de aanval op Sakiet Sidi Yoessef wordt ver oordeeld en steun wordt gegeven aan president Bourguiba voor de verdediging van het land. Verder besloot de vergadering, dat het werk aan de grondwet wordt op geschort en ieder lid naar zijn district zal terugkeren met het oog op de alarmtoestand in het land. Tunesische regeringsambtena ren deelden» maandagavond mee, dat het uitzettingsbevel betekent, dat de gezinnen het gebied dat onder beheer staat van de gou verneur van Sbeitla, moeten ver laten. Het betekent niet, dat de gezinnen uit Tunesië worden ge zet. De rechtse Parijse bladen noe men het Franse bombardement van het Tunesische grensdorp Sakiet Sidi Yoessef „wettige ver dediging", maar de linkse pers betitelt het als een „smartelijke gebeurtenis". De uiterst linkse bladen spreken van een „kolonia listische provocatie". Het onafhankelijke linkse blad „Combat" schrijft, dat het bom bardement misschien onvermij delijk was door voortdurende pro vocaties van de zijde der Alge rijnse opstandelingen, maar „het verschaft argumenten aan Nas ser, de Afrikaans-Aziatische groep en» alle ijveraars voor een anti-kolonialisme dat niet zonder huichelarij is". De „Times" is van mening, dat een uitbreiding van de Algerijn se oorlog het verzet tegen de Fransen zou doen toenemen en tegelijk nadelig zou zijn voor de gehele westelijke wereld. Ook al is de verleiding, om over de Tu nesische grens heen represailles tegen de Algerijnse opstandelin gen te nemen, groot, het beste is, dat Tunis en Parijs zo spoedig AANHOUDEND ZACHT In de zuidelijke stroming die 'boven het grootste deel van West-Europa staat, stegen de middagtemperaturen maandag in ons land tot waarden die sinds de novembermaand niet meer zo hoog waren geweest. In Limburg kwam het kwik zelfs tot 16 gra den, terwijl elders in het land maxima van 9 tot 14 graden wer- c.m. bügewoond door Sandy Bus- j c'en gemeten. In Zuid-Frankrijk by, de zoon van Matt Busby. Ook werd door station een maxi- burgemeester I-Iieber van Mün» enen cn de vice-voorzitter van do Westduitse voetbalbond Hans iluber, waren aanwezig. Het toestel dat de stoffelijke resten van de 21 slachtoffers mum temperatuur van niet min der dan 21 graden gemeten. De genoemde zuidelijke stro ming wordt in stand gehouden door een lagedrukgebied dat maandagavond ten westen van vervoerde is maandagavond Ierland was gelegen. Een ge- vroeg in Londen aangekomen. I deel te van deze depressie trok De kist met het stoffelijk over- snel naar het noorden, maar een ~~jMiJ-Ti~inog schot van de Ierse internationaal Bill Whelan werd maandagavond nog met een ander vliegtuig naar Dublin overgebracht, de overige zullen naar Manchester worden vervoerd. ander deel bevindt zich steeds in de nabijheid van de Golf van Biscaye. Het ziet er daarom naar uit dat er bij ons in de weersituatie maar weinig verandering komt. Het blijft zacht met hier en daar wat regen. Het weer in Scandinavië staat in schrille te genstelling tot dat bij ons. Er komt daar een hogedrukgebied voor waarin de middagtempera- tuur in Midden-Zweden niet bo ven min twintig graden kwam. mogelijk samen een einde ma ken aan een gevaarlijke ontwik keling, aldus het blad. De liberale „Manchester Guar dian" noemt het bombardement de „jongste verderfelijke daad waartoe Frank rijks onmogelijke politiek in Algerië dit land heeft verleid." De conservatieve „Daily Telegraph" wil, alvorens een oor- deel te vellen, weten of de FYan- sen de bewoners van het dorp voor het bombardement hebben gewaarschuwd. De „New York Times" noemt de gebeurtenis een tragedie en spreekt de hoop uit, dat de Fran sen duidelijk zullen maken, de „niet het Frankrijk dat wij ken nen era liefhebben, Sakiet Sidi Yoessef zaterdagochtend heeft gebombardeerd" De Amerikaanse regering is zeer verontrust door de berichten over het Franse bombardement van het Tunesische grensdorp Sakiet Sidi Yoessef. Dit is mee gedeeld in een officiële verkla ring van het ministerie van Bui tenlandse Zaken. Minister Dut les heeft zondag de Franse am bassadeur ontvangen en zijn be zorgdheid uitgesproken en om verdere inlichtingen verzocht welke hem werden beloofd. „Wij zijn bezorgd over de even tuele gevolgen van cüt voorval voor de betrekkingen tussen Iwee landen, beiden vrienden van de Verenigde Staten, die naar wij blijven hopen middelen zullen vinden om hun geschillen 'bij te leggen», in het belang van de vrede in Noord-Afrika", aldus de verklaring. Bq Tanjon in Middera-Korea is zondagavond een bus geslipt en in de rivier de Koem gestort. Van de dertig inzittenden zijn er 26 om het leven gekomen. De bus maakte een val van 15 meter van een brug af. In liet zondag vrijgegeven jaar verslag van de commissie voor on-Amerikaanse activiteit van het Huis van Afgevaardigden wordt gezegd, dat de Sowjet-Unie meer dan een miljoen Amerikanen heeft georganiseerd, die onder mijnende activiteit op politiek ge bied in de Verenigde Staten be drijven. Hun activiteit varieert van 't volledig lidmaatschap aan het uitgebreide netwerk van com> munistische organisaties tot het tekenen van door de com munisten» gesteunde verzoek schriften en omvat ook belang rijke financiële bijdragen aldus het jaarverslag. De eerlijkheid gebiedt te ver klaren dat veel van deze men sen versteld zouden staan als zij de volle betekenis van hun activiteit en de grootte van hun steun aan de communistische samenzwering zouden begrij pen, zo vervolgt het verslag. da(j hieraan toevoegt dat de kracht van het communisme op het ogenblik een bedreiging vormt die veel ernstiger is dan ooit tevoren, ondanks de -uit barstingen die zich kortgeleden in de Amerikaanse communis tische partij hebben voorge daan. medegedeeld door het K. N. M. I. te Bilt, geldig van dinsdagoch tend tut dinsdagavond. Aanhoudend zacht. Veranderlijke bewolking met hier en daar wat regen. Matige lot krachtige zuidelijke wind. Aanhoudend zacht weer. WOENSDAG 12 FEBRUARI. De woordvoerder van het Ame rikaanse Witte Huis heeft maan dag meegedeeld dat president Eisenhower Dulles zondag per soonlijk opgedragen» had om te genover de Franse ambassadeur uitdrukking te geven aan de Amerikaanse bezorgdheid over het bombardement op het Tune sische dorp. Eisenhower en Dul les hadden zondag herhaalde ma len telefonisch overleg over het incident gepleegd. De Britse regering slaat met „ernstige bezorgdheid" de toe stand gade, die is ontstaan dooi de Franse luchtaanval op het Tunesische dorp Sakiet Sidi Yoessef, zo heeft de woordvoer der van het „Foreign Office" op zijn dagelijkse persconferentie verklaard. v.m. n.m. Breskens 7.59 8.50 Terneuzen 8.34 9.25 Hanswcert 9.14 10.05 Walsoorden 9.24 10.15 ZON MAAN op onder op onder Febr 11 8.04 17.45 2.14 11.23 12 8.03 17.47 3.20 12.08 13 8.01 17.49 4.18 13.00 14 7.59 17.51 5.08 13.58 15 7.57 17.53 5.49 14.59 Frankrijk heeft ernstig te lij den van overstromingen tenge volge van het smelten van sneeuw door het plotseling inge vallen zachte weer. Vier perso nen zijn tengevolge van deze overstromingen orn liet leven gekomen. Maandag werd gemeld, dat in vele rivieren het water vallend was. Maar in het oosten van het land en in Nonnandië stonden nog dorpen blank. Te moyeuvre nabij Metz kon den 4000 arbeiders niet aan het werk gaan, daar een staalfabriek in het water stond.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1