GERRIT DE JONGE Uit de Provincie TELEVISIE door ons geïnstalleerd geeft de meeste voldoening Sïrs sas Axa Ir C. F. M. J. Wats Officier in de Orde van Oranje Nassau j;s;S;moe"lltMenvan Afd. Oost Zeeuws-Vlaanderen van de C. B. T. B. vergaderde te Axel AGENDA BRIDGii SCHAKEN Oranjestraat 2 - Tel. 565 Voor de zondag ZEEPOST Moeders Goede Keuze TERNEUZEN AXEL CLINGE. HENGSTDIJK. SAS VAN GENT. SLUIS ZUIDZANDE BILJARTEH SYLVIE 3066 Var» 1 da vt H. VAN MEER NETTE HUISHOU Tijdens een korte plechtigheid in het casino van do Compagnie Néerlandaise de I'Azöte te .Sluiskil heeft de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, aan ir C. F. SI. J. Wats, Belgisch consul te Terneuzen en oud-bedrijfsdirecteur van de l'Azöte Sluiskil, medegedeeld dat het H. BI. de Koningin behaagd had hem te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De Commissaris zeide er zeer dankbaar voor te zijn, dat de di rectie der l'Azöte zoveel oud-mili tairen, die in Nederl. Indië heb ben gevochten, in dienst heeft ge nomen, dat zij daarmede aan de spits staat van alle bedrijven in Zeeland. De heer Wats heeft in zijn kwaliteit van Belgisch consul veel bijgedragen tot verbetering der goede relaties tussen Neder land en België en van de zijde van het ministerie van Buiten landse Zaken was spr. verzocht hiervan speciaal melding te ma ken. Voor zijn vele verdiensten had, het H. M. de Koningin be haagd de heer Wats te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau en het was de Commissaris der Koningin een genoegen deze onderscheiding persoonlijk op de borst van de heer Wats te kunnen spelden. De heer Macerata deelde daar na mede, dat de president-com missaris van de maatschappij, de heer baron P. de Posson, door plotselinge ziekte verhinderd was aanwezig te zijn en las daarop de rede voor die de president-com missaris zich had voorgesteld uit te spreken. Hierin werd de heer Wats dank gebracht voor het vol voeren van de grote taak om in recordtijd de fabriek na de oor log weer in bedrijf te stellen. De voorzitter van de fatorieks- commissie, de heer C. Compiet, bood zijn gelukwensen aan na mens de arbeiders van de C.N.A. te Sluiskil. Hij was overtuigd dat de lieer Wats deze onderscheiding Bij deze plechtigheid waren tevens tegenwoordig de directie van het hoofdkantoor te Brussel, de heren dr G. Macerata, direc teur-generaal, dr G. Pajetta, tech nisch directeur, en mr F. de Lie- derkerke. De directie der fabrie ken te Sluiskil de heren ir V. Villa, directeur, ir V. Gena, on derdirecteur, en A. C. M. Gijsel, hoofd van de administratie. Ver der de hoofden der onderscheide ne technische en administratieve diensten en de leden van de fa- briekscommissie. Als gasten waren aanwezig de heren P. L. D. J. van Oeveren, burgemeester van Axel, mr P. Tellegen, burgemeester van Ter- neuzen en drs H. Verschaffel te Sas van Gent. Nadat dr G. Macerata de aan wezigen had verwelkomd, zeide hij zeer vereerd te zijn dat de Commissaris der Koningin er prijs op had gesteld persoonlijk de door H. M. de Koningin aan de heer Wats toegekende onder scheiding uit te reiken. Dr Macerata wenste daarbij tevens zijn erkentelijkheid uit te spreken voor de eer, die H.M. de Koningin de C. N. A. bewijst. Spreker herinnerde in dit ver band ook aan het bezoek van Z. K. H. Prins Bernhard aan het bedrijf te Sluiskil. Nadat de Commissaris der Ko ningin de heer Macerata dank had betuigd voor zijn vriendelij ke welkomstwoorden herinnerde lij er aan hoe de heer Wats in 1930 als ingenieur in dienst der j C.N.A. is getreden en na de oor C.N.A. is getreden en na ae o o - met ere zal (jragen en noemde log als bedrijfsdirecteur de moei- niet alleen een coed werk- welk een energie en élan u deze de werknemer^ Sluiskil werkzaam zijn". Waarom zegt gij, o Jacob, en ^preekt, o Israël: mijn weg is voor de Here verborgen en mijn recht gaat van mijn God voorbij? Jes. 40 27. Wat wordt er vaak gedacht, zoal niet altijd gezegd, dat onze weg voor Goo verborgen is. Dat Hij geen acht slaat op het leed en het onrecht, dat ons, naar we menen, op ons levens pad tegenkomt. Zou het niet zijn, •lat wij zo denken en klagen, om dat wij niet recht zien en dat juist het omgekeerde 't geval is: Niet onze weg is voor God, maar Gods weg Is voor ons verborgen? Wij •nenen vaak. dat Hij moede en mat wordt, ais onze weg er een van beproeving en donkerheid is. Ski wij zijn het integendeel, die moedeloos en krachteloos zijn ge worden, omdat wij de hand van mze God hebben losgelaten. Ze ker zijn Gods wegen, voor ons, kinderen van tijd en stof, met 'n eindig verstand, vaak onbegrijpe lijk en ondoorgrondelijk. Maar de eeuwigheid zal ons openbaren hoe Hij, die alle dingen in Zijn almachtige handen heeft, ook li deze onbegrijpelijke wegen slechts genadeleidingen met ons hield. Laten vrij heden eens beproe ven niet meer te zitten bij onze gebroken bakken. Niet te klagen over onze moeilijke levenserva ringen. Maar laten wij met ver trouwen onze hand leggen in de hand van onze onwankelbare Leidsman en Fierder, van Wie wij zingen mogen: Ik vrees niet, neen, schoon ik [door duist're dalen, fh doodsgevaar, bekommerd [om moet dwalen, Gij zd.it bij mij, in alle tegen spoeden, Uw stok en staf zal mij altoos [behoeden. tUil Nieuw Bijbels Dagboekje.) BOTSING TUSSEN AUTO'S BI,I LEEUWAKDEN. I Dode en twee gewonden. Vrijdagmorgen omstreeks acht ocur is op de Overijsselse straat weg vlakbij Leeuwarden een ern stig ongeluk gebeurd, dat aan de zestigjarige W. J. B., installateur te Leeuwarden, het leven heeft •gekost. De heer B. kwam met zijn per sonenauto uit de richting Leeu warden. terwijl van tegenoverge stelde richting een vrachtauto naderde, bestuurd door de heer 'T. B., grossier in vleeswaren te Vlaardingen. Op de oprit van de brug over het Van Harinxmaka- Baal slipte de auto van B. De be stuurder van de vrachtauto rem de voorzichtig, doch slipte even eens. De heer B. werd op slag gedood. Zijn echtgenote en zijn zoon werden gewond en moesten Baar het ziekenhuis te Leeuwar den worden vervoerd. De be stuurder van de vrachtauto bleef cngedeerd. leende hoge onderscheiding, de Commissaris der Koningin voor de persoonlijke uitreiking hier van en verder allen, die het hem mogelijk hebben gemaakt zijn taak te vervullen. Hierna verenigde het gezel schap zich aan een diner. De levensloop van de heer Wats. In een onderhoud, dat de heer Wats ons toestond, deelde hij een en ander mede over zijn levens loop. Geboren te Meerssen (Lim burg), waar zijn vader een papier- warenindustrie had gesticht, ver loor hij op nog jeugdige leeftijd zijn beide ouders en werd dus al vroeg met het levensleed gecon fronteerd. In jeugdig enthousias me nam hij tijdens de le wereld oorlog dienst in het Eelgisch leger en werd ingedeeld bij de luchtmacht, waar hij zich zoda nig onderscheidde, dat hij na een snelle promotie bevorderd werd tot officier-vlieger. Zijn dienstneming in het Bel gisch leger had echter tot gevolg dat hem na de demobilisatie het Nederlanderschap werd ontzegd. Nederlanderschap wed ontzegd. De heer Wats ging daarop col lege lopen aan de universiteit te Gent om daarna zijn universitai re opleiding te Parijs te voltooi en. Als jong ingenieur werkte hij in de electrische centrale te Lan- gerbrugge waarop in 1930 zijn benoeming volgde bij de C.N.A. te Sluiskil, welk bedrijf toen in aanbouw was en hij als afdelings chef van de electrische centrale van het bedrijf werd aangesteld. Bij het uitbreken van de twee de wereldoorlog in 1940 nam hij wederom dienst in het Belgisch leger. Hij wist zich aan de greep der overweldiger te onttrekken en keerde naar Sluiskil terug waar hij onder de eminente lei ding van ds Van Oeveren zich aansloot bij de illegaliteit. Na de capitulatie van Duitsland werd de heer Wats in 1945 be noemd tot bedrijfsdirecteur van de C. N. A. te Sluiskil en nam hij het consulaat van België in oos telijk Zeeuws-Vlaanderen op zijn schouders. Het is voornamelijk in de daar op volgende 5 jaren, toen hij, sprankelend van activiteit en doorzettingsvermogen het totaal leeggeroofde bedrijf weder moest herstellen. Een gloednieuw en naar alle eisen des tijds ingericht bedrijf werd onder zijn leiding in slechts enkele jaren tot volle ontplooiing gebracht. Plij heeft zich steeds doen ken nen als een vriend van de mede werkers in het bedrijf, waarvoor item meermalen dank werd ge bracht. Bij het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer Wats zich in de omgeving van Gent gevestigd, doch de ban den met Zeeuws-Vlaanderen zijn niet verbroken, daar hij het con sulaat van België in Oost Zeeuws- Vlaanderen blijft waarnemen. Voorts is hij nog verbonden aan het ingenieursbureau van dr ir Kuipers te Den Haag en is advi serend ingenieur van liet onlangs te Terneuzen gevestigde industrie centrum „Ceracem." Zoals reeds in ons vorig num mer gemeld heeft de heer Wats in de loop der jaren tal van Bel gische onderscheidingen ontvan gen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn öezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië m.s. „Uruguay Star", ii febru ari. Australië s.s. „Himalaya", 11 februari, s.s. „Strathmore", 13 februari. Brazilië m.s. „Uruguay Star", 11 fe bruari. Canada m.s. „Noordam", 13 februari. Chili Via New York, 13 februari. Indonesië s.s. „Radja", 13 februari. Ned. Antillen m.s. „Oranje Nassau", 11 fe bruari. Ned. Nieuw-Guinea: s.s. „Patroelus", 11 februari. Nieuw Zeeland: Via Engeland, 15 februari. Unie van Zuid- en Zuid West- Afrika m.s. „Edingburgh Castle", 15 februari. Voor Bcby's huidje BEZOEK VAN MINISTER STRUYCKEN AAN WALCHEREN UITGESTELD Het bezoek van de minister van Binnenlandse Zaken, Bezits vorming en P. B. O., xnr. A. A. M. Struycken, op 17 en 18 februari aan Walcheren ter bespreking van de nieuwe gemeentelijke her indeling van dit eiland, is uitge steld tot 24 en 25 februari we gens vergaderingen der Eerste Kamer. SCHROOTHANDELAARS UIT VOORLOPIGE HECHTENIS ONTSLAGEN Naar het A.N.P. verneemt zijn do drie Zeeuwse schroothandela- ren, die betrokken zijn bij de fraude op het ministerie van Economische Zaken met de E. G. K. S.-verklaringen, donderdag uit de voorlopige hechtenis ont slagen. Het gerechtshof te 's-Graven- hage heeft bij de overweging, of verdere voorlopige hechtenis wenselijk was, uitgesproken dat voor verdere gevangenhouding geen rechtsgronden aanwezig zijn. Er behoeft volgens het hoi geen vrees te bestaan voor her haling, voor vlucht naar het bui tenland of voor onderlinge sa menspanning ter bemoeilijking Onder leiding van haar voor zitter, de heer C. de Putter, ver gaderde de afdeling O. Zeeuws- Vlaanderen van de C. B. T. B. in „Het Centrum" te Axel. De vergadering was zeer goed 'bezocht en, de grote bovenzaal van „Het Centrum" was -bijna te klein om alle belangstellende le den te bevatten. Nadat de voorzitter was voor gegaan in gebed las hij een Schriftgedeelte uit Jacobus 1. Hierna verwelkomde hij de aanwezigen in 't bijzonder de heren P. Ton van Grijpskerke, Joh. Breure te Colijnsplaat, G. de Jonge te Anna Jacobapolder en de heer Baar, secretaris van de Provinciale afdeling der C. B. T. B., die aanwezig waren om door de leden te stellen vragen te be antwoorden. Wij hebben gemeend, aldus de voorzitter, op deze wijze, de ver- gadering nog meer instructief te kunnen maken. Het is ons be- kend, dat vele leden met tal van praktische vragen zitten op het terrein van organisatie, Grond en pachtzaken, het Landbouw- j schap en de sociale zaken. De be- doeling is dus, dat de gasten op 1 deze vergadering die ieder voor zich deskundig zijn, de gestelde vragen uitvoerig zullen beant woorden. Door de secretaris, de heer A. de Feijter, werden de notulen van de vorige vergadering gelezen, die ongewijzigd werden vastge steld, waarna aan de orde kwam, het agenda-punt zoals de voor zitter dit in zijn openingswoord had medegedeeld. Verschillende vragen werden door de leden gesteld en werden achtereenvolgens uitvoerig be handeld. Door de heer Ton werden de vragen over de grond- en pacht zaken behandeld en door de heer Breure de vragen liggend op so ciaal terrein. ■De algemene klacht was de grote verscheidenheid van de aan de landbouw gestelde voorschrif ten. Samenvattend was men van oordeel, dat het streven moet zijn gericht op meer eenheid in de voorschriften' en meer vereen voudiging in de uitvoering van de sociale wetten. De vragen over het Landbouw schap werden door de heer De Jager verder behandeld. Het spreekt vanzelf dat men over deze instelling critiek kan uit oefenen, maar laat men toch be denken dat, wanneer men gehoor zou geven aan die onverantwoor delijke elementen, die bij de boe ren invloed trachten te krijgen door te zeggen: „weg met het Landbouwschap" wij hiermee het kind met het badwater zouden weggooien. Er zijn helaas tal van bedrijfsmoeilijkheden, zoals o.a. bij vaststellen van de bietenprij- zen. En over het tweeprijzenstel sel, dat wij in Nederland hebben zijn wij evenmin enthousiast. Maar is dit de schuld van het Landbouwschap? Laat ons niet vergeten, dat veel in verband staat met de prijzenpolitiek der Regering, welke uiteindelijk be slist. Zo zitten wij ook met de monopolieheffing waarover ver schillende meningen zijn en veri schillende systemen worden voorgestaan. Nu kunnen wij als Zeeuwse boeren een bepaald standpunt innemen maar het standpunt van de Noordelijke en Veenkoloniale boeren wordt be paald door andere factoren. Daar om hebben wij te maken met ver schillende 'belangen en de advie zen, welke aan de regering gege ven worden zijn hiervan een af spiegeling. Daarom is ontstaan het sys teem van interne verrekening wat tot gevolg heeft, dat wij moeten offeren voor onze Gro ningse collega's. De kostprij zen zijn hierbij van groot belang. De regering zou ook de prijzen kunnen vaststellen naar de goed koopste produktiekosten doch dit brengt ernstige gevaren met zich mede en hiertegen moeten wij met klem opkomen. Als wij de vraag stellen of wij het Landbouwschap kunnen mis sen, moeten wij ons tevens de vraag stellen: wat krijgen wij er voor in de plaats. Natuurlijk de dingen, die b.v. de C.B.T.B. alleen of zelf kan doen, moet men niet delegeren aan hpt Landbouw schap. Maar er zijn talrijke en hocgst belangrijke zaken die men absoluut gezamenlijk moet doen, b.v. het overleg tussen werkge ver en werknemer, evenals het wekelijks overleg met de minis ter enz. Voor dit ailes moet men over een overkoepelende instel ling beschikken en hiervoor kon men niets anders indenken dan het Landbouwschap. De heffingen hiervoor zijn te iaat gekomen maar dit is ook een gevolg geweest omdat men het niet eens kon worden over de hoogte ervan. Ook de heer Baar behandelde de kwestie van de overheid en haar organen. Niet genoeg kan gewaarschuwd worden tegen de onverantwoordelijke elementen die overal tegen zijn, maar cr terdege voor zorgen dat zij zelf buiten schot blijven. j Dit alles is negativisme waar- j mee de zaak geenszins gediend is. Natuurlijk dient men in be paalde zaken de dwang der over heid tegen te gaan. B.v. de vesti gingseisen. Zowat elke jonge boei' volgt landbouwonderwijs. Dit doet men dus vrijwillig en zo is het ook met het saneren van te kleine bedrijven. Wij zien toch in de practijk dat vele klei ne bedrijfjes worden opgeruimd door natuurlijke oorzaken, daar zij geen behoorlijk levensbestaan meer opleveren. Waarom dan nog dwingende maatregelen voor te schrijven, vraagt spreker. Het volgende agendapunt was de verkiezing bestuurslid wegens het vertrek van de heer A. de Feijter. Na twee vrije stemmin gen werd 'bij de daarop volgende herstemming de heer K. de Koeijer benoemd. De voorzitter sprak hierop de scheidende secretaris toe en zeide, dat men, gezien de jeug dige leeftijd van de heer De Feij ter nog grote verwachtingen over hem koestert. Dit is, jammer ge noeg, voor ons niet het geval, omdat hij zich in een andere pro vincie gaat vestigen. Ons blijft dus niets anders over dan hem. dank te betuigen voor de werk-, zaamheden en de accuratesse waarmede hij de belangen van de C. B. T. B. heeft gediend. Moge- lijk zal hij in de andere provincie ook een taak in de C. B. T. B. vin den. I De heer A. de Feijter dankte voor de vriendelijke woorden en ook voor de medewerking bij zijn werk ondervonden. Hij zal in zijn nieuwe omgeving de Christelijke organisatie missen, maar moge lijk komt er in Dinteloord en om geving een afdeling van de C. B. T. B. en zal deze dan bij Zeeland worden gevoegd. Indien dit zo zal zijn, dan zien wij elkaar nog wel. Wij zijn in de eerste plaats dank verschuldigd aan God, aldus de (heer De Feijter, die daarbij' de hoop uitdrukte, dat de C. B. T. B. zijn arbeid zal voortzetten' tot eer van Hem die alles geleid heeft. De heer Baar sloot hierop de vergadering door het uitspreken van het dankgebed van het onderzoek. Wat dit laat ste betreft hoeft geen vrees te bestaan, daar het onderzoek zo goed als afgesloten is. De drie schroothandelaren, di recteuren van de N.V. Zeeuwse Metaalhandei, hadden van de re ferendaris D. van der G. van het ministerie van Economische Za ken zogenaamde „derde-landen- verklaringen" gekregen voor schroot. Wanneer namelijk een handelaar in schroot koopt in landen die niet zijn aangesloten bij de E.G.K.S. moet hij per ton een hoger bedrag betalen dan wanneer hij dat doet in de E. C-. K. S.-landen. In dit geval kan de handelaar bij het ministerie van Econ. Zaken een zogenaamde derde-landen-vei'klai ing krijger., waarop hem het bedrag wordt gerestitueerd dat hij meer heeft moeten betalen dan wanneer hij het schroot uit de E.G.K.S.-Iar. den had betrokken. De drie Zeeuwse handelar? i hebben nu de referendaris steek penningen gegeven en kregen van hem de derde-landen-verkla- ringen zonder dat was onder zocht of het schroot inderdaad van buiten de E.G.K.S. afkomstig wjjs. Destijds is bericht, dat dc schroothandelaren aan de verkla ringen een bedrag van ongeveer 700.000 gulden hebben verdiend. De referendaris zou hiervan pl.m. 25.000 gulden hebben ontvangen. Film voor bejaarden-reis. In het Luxor-Theater werd ten bate van de reis ouden van dagen een film vertoond waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Een totaal uitverkochte zaal heeft kunnen genieten van de prachtige natuurfilm in kleuren „Yodi en het hertenjong" naar het toekende boek van Majori Kinnan Rawlings. Niet alleen hebben de aanwezigen een 'boeien de avond gehad maar hebben zij' ook een welkome bijdrage gele verd voor de a.s. zomerreis die voor de Terneuzense bejaarden is gepri-.d. Dez zilveren jubileumreis mo- i 4s zeer bijzonders worden zo he i. het comité zich voorge nomen, maar dit kan alleen maar wanneer alle inwoners van Ter neuzen daaraan meehelpen. Ge zien de ervaringen van alle voor gaande jaren zal dit wel slagen. Terneuzen vergeet zijn bejaarden niet. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van de Rijks politie alhier werden als gevon den aangegeven de volgende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen bij de daarachter ver melde adressen: Lichtbruine dameshandschoen en oorbel met blauwe steen, Nieuwendijk 68; paar glacé da- meshandschoenc-n, West.tr. 60; paar dameshandschoenen, Gent- sevaartstr. 11; fietspomp (wit), Pr. Hendrikstr. 54; bruine voet bal, Kanaaikade 60; zwarte da- mesglacé's, Julianastr. 10; zwart wellen sjaal, Bernhardstr. 34; rozenkransen, Kanaaiweg K 30; groene kinderwantjes, Pr. Hen drikstr. 17; alpinomutsje, Pr. Hendrikstr. 22; afsluitdop van benzinetank, Wilhelminastr. 25; kentekenplaat PB-46-12, Vaart- wijk N 7zilverbon, J. de Moor- str. 5; groen gebreide want met gele streep, Buitenweg 14; grijs wollen dameshandschoen, By- loccjuestr. 27bwollen kinderw. (bruin), Margrietstr. 42; zilver bon, J. Guiljam, Rodesluis B 13 te Overslag; lederen étui met potlood en pen, Zeestr. 4heren polshorloge, Nieuwstr. 33; da- mesrijwieltas infc. 3 pakjes mar garine, Nieuwendijk 28; geeï ge blokte hoofddoek, Pr. Hendrik str. 2; paraplu, Kanaalkade 11; padvindersmes, Weststr. 10; ro de kinderwant, Buthdijk 13; blauw jongenspetje met bont, Piron-tr. 30; paar zwarte hand schoenen, Wilhelminastr. 8; ge breide rechter handschoen (paars), Wilhelminastr. 50; kin derdriewieler, Evertsenstr. 15; wieldop (merk Dodge), De Ruy- terstr. 5 en grijs gebreide kin derwant, Kanaalkade 75. Verder werden aan het bureau der Rijkspolitie gedeponeerd: Bruine wollen handschoen, paar glacé herenhandschoenen, rechter motorhandschoen, lin ker motorhandschoen, contact sleutel no. 3442, sleuteltje „Cato 2" en paar blauwe glacé dames handschoenen. Boterfraude. De douane uit St. Jansteen heeft een dezer dagen in de om geving van de Wielerbaan alhier op onbekend gebleven smokke laars 45,5 kg koelhuisboter inbe- slaggenomen. AUTO GEGREPEN OP ONSEWAAKTE OVEKWEG Op de onbewaakte overweg te Qosthuizen is vrijdagochtend cir ca elf uur een personenauto door d-, passerende trein Enkhuizen Amsterdam gegrepen. De wagen werd tientallen me ters meegesleurd. De bestuurder, de heer J. van D., correspon dent van het Handelsblad te Ant werpen, die voor een lezing op weg was naar Stadskanaal is ernstig gewond. De knipperlichtinstallatie bij de overweg werkte normaal. .Jaarvergadering „Helpt Elkander". De plaatselijke varkensverze kering „Helpt Elkander" hield in café P. van Dijk haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer J. van Bellen, sprak zijn teleurstelling uit over de slech te opkomst. Minder teleurstel lend waren de resulaten over het afgelopen jaar 1957. Mét een winst van 223.59 kon het banksaldo worden opgevoerd tot ƒ2349.02. Van de aftredende bestuursleden stelde de heer W. van Waterschoot zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer E. de Kor gekozen de heer J. Maas, terwijl het aftredende bestuurslid de heer E. de Kort werd herkozen. De uitkering voor vette varkens werd vastgesteld op ƒ1.50 per kg en .'oor biegen op 40,per stuk. De leden zijn per maand en por varken een contributie schuldig van 60 cent. Begrafenis H. Trimpe Burger. Onder grote belangstelling werd woensdag j.l. op de begraaf plaats van zijn geboorteplaats Kloetinge het stoffelijk overschot van dc lieer H. Trimpe Burger, in leven onderwijzer aan de open bare lagere school In Sas van Gent, ter aarde besteld. Behalve de familie van de over ledene waren bij deze plechtig heid- aanwezig toet college van Burgemeester en Wethouders van Sas van Gent, toet hoofd en de onderwijzers van de o. 1. school, leerlingen van de klas van de overledene, de oudercom missie en enkele ouders van leer lingen. Een schat van bloemen en kransen bedekte de lijkbaar. Aan de groeve werden door burgemeester R. A. J. den Boei en het hoofd der school, de heer J. Aarnoutse, namens het ge meentebestuur en personeel en leerlingen der school woorden van dank en waardering gespro-, ken ter nagedachtenis van de overledene. Namens de familie dankte een- broer van de overledene voor de betoonde grote belangstelling. Muziekuitvoering. Aangezien in de wintermaan den de harmonie „De Verenigde Vrienden" geen Jeans krijgt con certen te geven, heeft de perso neelsvereniging „O.N.A." de Sas-, se Harmonie uitgenodigd voor een concert in de feestzaal van dit 'bedrijf. Het hoeft dus geen betoog dat de muziekliefhebbers op een genotvolle avond zullen kunn-en' terugzien. De donateurs van de muziek vereniging te Sluiskil en de per soneelsvereniging wacht een mooie uitvoering gevolgd door een bal. Algemene ledenvergadering K. V. P. Woensdagavond werd in het parochiehuis een algemene leden vergadering gehouden door de afdeling Sas van Gent van de K. V. P. Hoewel -het hier vooral in verband rnet de komende ver kiezingen een zeer belangrijke vergadering .betrof, was de op komst slechts gering. Na een welkomstwoord door de voorzitter werd medegedeeld, dat de aanvankelijk op 22 januari vastgestelde forumavond in ver band met verhindering van en kele forumleden geen doorgang kon vinden. Deze avond is thans verplaatst naar 28 februari a.s. Aan de orde kwam dan de voor. bereiding tot de verkiezing van de Provinciale Staten op 26 maart a.s. Getracht zal worden het reeds gevormde werkcomité verder -uit te breiden, om zoveel mogelijk aandacht te kunnen be steden aan propaganda enz. Dit comité zal spoediig in actie komen om een goede taakverdeling te krijgen. Van de grosslijststamming werd door 60 KVP-leden uit Sas van Gent gebruik gemaakt, waarvan er 40 het politieke advies hebben gevolgd. Als hoofdpunt van de agenda stond de voorbereiding op de komende gemeenteraadsver7 kiezing op 28 mei a.s. Na rijp be raad werd door de afdeling in principe besloten om, contact op te nemen met de plaatselijke standsorganisaties, om daardoor tot een afgeronde Katholieke lijst te komen Vooral ook de vraag, of ook het vrouwelijk element dit jaar in de Katholieke raadsfractie zal moe ten worden ingevoerd, gaf ruim schoots stof tot een breed debat, waarbij de meningen af en toe nogal verdeeld waren. In dit verband werd gewezen op mej. M. Klompé die als mi- nister van Maatschappelijk Werk in onze regering is opgenomen. I Een- beslissing hieromtrent werd echter niet genomen. i Filmavond. De filmavond van de Sluisse Auto- en Motorclub werd dit jaar gehouden in zaal Lammingsvliet. De voorzitter de heer G. J. van Oorschot kon een groot aantal genodigden welkom, heten. Voor de pauze werden enige technische films vertoond over het vervaardigen van auto's en motoren, na de pauze o.m. 'n na tuurgetrouwe weergave van de T. T.-raees in Assen. ZATERDAG 8 FEBRUARI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur; „De nachten van Ca- biria". Concertgebouw, 8 u.: „Lau rel en Hardy bij de luchtbe scherming". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Ariane". SAS VAN GENT: Gemeente huis, 11 u.: Aanbesteding uit voeren van grond-, riolerings- en hestratingswerken. Olympia-Theater, 8 u.: „De laatslen zullen de eersten zijn" ZONDAG 9 FEBRUARI TERNEUZENLuxor Thea- ter, 4.30 en 8 uur: De nachten van Catoiria; 2 uur: Laurel en Hardy bij de luchtbescher ming. Concertgebouw, 8 uur: 1 Laurel en Hardy bij de lucht- i bescherming. AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: Ariane; 8 uur: Attack 1 SAS VAN GENT: Olympia Theater, 2.30 uur: De koning der Cowboys; 5 en 8 uiur; De 1 laatsten zullen de eersten rijn. Raadsvergadering. In de a.s. maandag te houden vergadering van de gemeente raad zal o.m. een 'besluit moeten worden genomen over een voor stel van B. eni W. tot het aan gaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten te 'sGravenhage ad ƒ6.000,(zijnde het aandeel van de gemeente Zuidzande uit de Nationale Woningbouwlening 1957). Verder vermeldt de agen da nog een voorstel van B. en W. tot het toekennen van een preanie voor woningverbetering aan de heer J. v. d. Vijver alhier; het be schikken op een verzoek om ver hoging van subsidie van de mu ziekvereniging „Veronica" en wij ziging van de Bezoldigings-ver ordening Gemeente-ambtenaren. Val met bromfiets. Toen de heer J. J. R. uit Zuid zande dezer dagen op weg van zijn werk naar huis, door Knokke (B.) reed, sprong onverwachts een hond voor zijn bromfiets. De heer R. kon de hond niet meer ontwijken en verloor bij de aan rijding de macht over het stuur waardoor hij in aanraking kwam met toet straat-plaveisel. Een te hulp in geroepen arts achtte het gewenst, dat de heer R. voor een nader onderzoek naar een zieken huis werd overgebracht. Om het pers. kampioenschap van Terneuzen De strijd om het persoonlijk kampioenschap van Terneuzen werd gisteravond voortgezet met het spelen van 3 partijen. In alle partijen kwam de heer A. Meert uit en... hij won ze alle. Een bij zonder fraai resultaat! In de eer ste partij speelde Meert tegen Snellernan en won de re met 150 tegen 141 car. in 39 beurten. De partij tegen H. Meert werd in 26 beurten gewonnen» (150131), terwijl in de laatste partij De Graeve met 52 car. wel de hoog ste serie van de avond maakte, maar in 20 beurten toch verloor, toen hij 137 car. had en A. Meert 150. DE ZEEUWS VLAAMSE COMPETITIE. De onverwachte nederlaag wel ke Oostburg 1 tegen Huist te in casseren kreeg (27—35), deed de spanning in de hoofdklasse van de viertallencompetitie afdeling Zeeuws-Vlaanderen weer in be langrijke mate toenemen; echter liet Oostburg 1 zich door deze nederlaag niet deprimeren en won co donderdag 5 februari van Sas 1 met 3627. Uit deze uitslag blijkt wel dat Sas 1 alles in het werk gesteld heeft om z'n kam pioenskansen te behouden. Voor Terneuzen 1 gaat het er maar slecht uitzien, ook doordat Luctor 1 zich opwerkte door van Hulst te winnen met 3819. In de eerste klasse kwam Luc tor 2 dat won van het 3c team van Luctor met 46—27 nog stevi ger op de eerste plaats te staan, ook mede dank zij de overwin ning die Sas 2 behaalde op Oost burg 2 (43—18). De stand in de beide klassen is na de 5e ronde: Hoofdklasse: Oostburg 5 4 0 1 8 Sas 1 5 3 0 2 6 Luctor 1 5 2 12 5 Hulst 1 5 2 0 3 4 Terneuzen 1 4 0 13 1 Eerste Klasse: Luctor 2 5 4 1 0 9 Luctor 3 5 2 1 2 5 Sas 2 5 2 12 5 Oostburg 2 4 112 3 Sas 3 3 0 0 3 0 Max EuvveTerneuzen 55 De beide zondag j.l. afgebro ken partijen in de wedstrijd Max EuweTerneuzjen zijn door de Bredase club gewonnen gegeven, zodat de einduitslag 55 is ge worden. Hierdoor is de kans dat Terneuzen haar plaats in de tweede klasse zal behouden, aan merkelijk gestegen. Gezagvoerder Jame van de twee BEA-ge Iroord van het 1 verongelukte vliegtu. ecu persconferentie i dat hij kort vóórdat töj, stilstand kwam gloed aan bakboord Vlammen waren er doordat de ruiten bt xrtet sneeuw van de J Hij had het vliegtu nooduitgang verlaten werd gevlogen door g Rayment. Op de vraag waaro start niet is door; Thain dat het geluid motoren hem niet schoon deze motor v kracht werkte. Hij he luigkundige geraa< toen het toestel tensl stijgen, was hij gehe steld. De vijftien mensen pleegd worden, zijn grootste deel ntet toe, aldus een medi het ziekenhuis. De t de zwaargewonden l> middellijk zorg. Telegram van Sportpers, Het bestuur van d< se sportpers heeft aa satie van Britse sport te Londen een teleg navolgende inhoud „Bestuur en leden derlandse sportpers aan hun diep rnedek tragische dood van vrienden en collega's De internationale f journalisten, die in E vestigd, heeft de vo Heden overleed langdurig, gedul wacht, nog voorz. geliefde Echtgeni Echt WILLI in de ouderdom WILLEM JOHANN. EMMA G: en Kleink Terneuzen, 7 feb Noordstraat 64 De plechtige l plaats hebben parochiekerk var om 10.30 uur. V< Voor de vele bewijz innige deelneming gen bij het overlijd onze lieve Man en betuigen wij onze ha dank. Uit aller naam H. L. J. KLAASSE guequ: Terneuzen, februari Voor de vele blijk belangstelling betoo onze 45-jarige echt ging betuigen wij on lelijke dank. Ook de van dagen buurtscha JOH. DE FEIJTE1 CORNEL V.aamslag, februari Veer B 95. Thans Telefonisch nloten onder No. Loodgietersbed. I. DE MUL v/h Gebr. Guequ Vlooswij kstraat Terneuzen *50 gr. Ges. Koekje 250 gr. Wecspermoi Hen f[jn Rozijnen!» of Kruid' BAKKERIJ VLOO s WIJK STR.' Nette Heer met 2 gaande kinderen, I en 9 jaar vraagt leeftijd 35 45 Brieven onder No. reau van dit blad.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2