Kunstmaan en politiek draaien om „grote JL Het bezoek aan Bonaire De werkloosheid Djuanda dreigt met krachtige maatregelen VOERMAN- HOOGWATER V&efclefs Prinses Beatrix in de West West-Europa in de sneeuw ZON- en MAANSTANDEN HET WEER WEERBERICHT NiiiUWE ONTWIKKELING Besparen is vooruitzien f 108,- f 128,- jaja heeft vrijdag medegedeeld,Ju'mi züu hebben aangeboden te Frankering bij abonnement: Terneuzen Birecteur-Hoofdredacteur X. van de Sande Redactie-adresNoordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 3S150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. ZATERDAG 8 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4290 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén hamdelsadvec- tenties): 5 regels 1,- Iedere regel meer 28 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 18 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 WEKELIJKSE V/ERELDSCHOUW Een Amerikaanse kunstmaan draait nu, zij het ook in andere rich ting, rond de aarde te gelijk met Spoetnik II, zo lang deze het leven nog behoudt. Maar reeds wordt er en zelfs in de allernaaste toekomst van nieuwe lanceringen in Amerika gesproken, en Rusland blijft natuurlijk niet achter om een derde Spoetnik te beloven. Toch kan men niet an ders zeggen dan dat in geheel de westelijke we reld, ook Nederland, het starten van de Ame rikaanse kunstmaan, die men Jupiter C of Explo rer of Alpha 1958 mag noemen, een gevoel van opluchting heeft gege ven. Het is alsof een depressie is weggeno men, en of men begrijpt dat de westerse geleer den nu niet zoveel bij de Russen ten achter zijn, dat deze het maar in alles voor het zeggen hebben. De satelliet zelf van kleine maar is om- Evenals bij de Russen is het ook bier een Duits geleerde, de man nog wel, aan wie Duitsland V-l en V-2 uit de jaren 1944/'45 had te danken, die de hoofdrol heeft gespeeld. De kunstmaan draait nu om de aarde; haar snelheid schynt wat groter dan die van Spoetnik II; de hoogte die bereikt, eveneens wat meer. GEEN HAAST MEER De nuchtere Nederlander zou aanvankelijk geneigd zijn om «Ik een kunstmaan in verband met de dagelijkse reële politiek te brengen. Deze draait nog al tijd om de topconferentie die de Russen meer wensten dan b.v. de Amerikanen. Eisenhower had ten dele al iets laten vallen van zijn eigen voorbereidingnu kwam plotseling het bericht, dat de top-confenentie waarvan de deelnemers nog steeds niet zijn bepaald al in juni of juli zou worden gehouden. Dit is catego risch door het Witte Huis tegen gesproken, de avond voordat de Explorer opsteeg. Dulles heeft, zodra hij uit An kara terug was, naar het schijnt, weder orde op de zaken gesteld; tot driemaal toe herhaalde een spreker van het State Depart ment, dat aan een zo spoedige termijn niet te denken viel. Merk waardiger is het, dat tegelijk ook Moskou te kennen gaf, bij monde van Chroesjtsjef zelf, dat men geen haast had met de top-confe- rentie, terwijl het tevoren een en al spoed was. Er zijn ook nieuwe moeilijk heden gerezen onder dé westelij ke bondgenoten; Engeland wil niet alleen zijn troepen vermin deren op het continent, maar wil eek dat de Duitsers als tevoren meebetalen. Dit nu zeggen de Duitsers dat zij niet kunnen, want zij moeten tegen het einde van het jaar een leger van onge veer 250.000 man op de been brengen. De Duitsers dreigen nu aelfs met een veto, indien Spaak, wiens beiruddelings-pogingen te DE UITBARSTING VAN DE STROMBOLI lie 1.200 bewoners van het vul kaaneiland Stromboli hebben gisteren hun boten in gereed heid gebracht om het eiland zo aodig te kunnen veriaten. In de loop van vrijdag zijn de uit barstingen heviger geworden. Loonsverhoging bij Britse posterijen Een scheidsgerecht heeft een loonsverhoging toegekend van 3.500.000 pond sterling per jaar aan 75.000 technici van de Eritse posterijen. ZONDAG 9 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 5.18 5.45 Terneuzen 5.53 6.20 Hansweert 6.33 7.00 Walsoorden 6.43 7.10 Bonn faalden, de zaak voor de Navo-raad zou brengen. Het eigenaardige is dat plotseling, als met één slag, de denkbeelden van Kennan, die op terugtrekken van alle geallieerde troepen be trekking hebben, zijn verdwenen. Zelfs Walter Lippman, die ook nog al denkbeelden van verzach ting predikte, voelt zich, blijkbaar door de ontwikkeling van de Amerikaanse kracht gesterkt. De gebeurtenissen in het Na bije Oosten heibben, zij het ook op vrij rustige wijze, de afgelopen weken de aandacht getrokken. De aanwezigheid van Dulles te Ankara met de leden van het Pact van Bagdad heeft de kracht daarvan versterkt; Amerika is nog iwel steeds niet tot het pact in zijn geheel toegetreden, maar toch staat nu wél vast dat een agressor van een van de leden- van dit pact met Amerika recht streeks te doen krijgt. Nu hebben tegelijkertijd Egyp te en Syrië, blijkbaar ietwat overhaast om op het Pact van Bagdad indruk te maken, een unie aangegaan, die zij Araibische Unie noemen. Arabisch zal zij alleen zijn, wanneer al de leden van de voormalige Arabische Liga toetreden. Met Irak zal dit zeker niet 't geval zijn; met Iran, dat overigens afwijkend Moslems is, evenmin. Cairo mikt daarom BINNENVERfNGBED het beste bed ooit gemaald vang; zij weegt 14 kg; zij heeft een lengte van 90 en een breedte van 25 cm. Maar zij is uitgerust met de allernieuwst in strumenten, die nog veel meer zullen kunnen onthulleR over atmosfe rische verschijnselen dan met de Spoetnik II het geval zal zijn. Men mag de Amerikanen, se dert enige eenvormig heid is gebracht in hun planetaire pogingen, de eer geven dat er met spoed en kracht is ge handeld. vooral op Jordanië; zie op de kaart, en dan zou Jordanië van de lós aan elkaar hangende Egyptisch-Syrische Unie een geografisch geheel maken. Voor lopig is alleen Yemen toegetre den vermoedelijk -uit anti-Engel se gezindheid over Aden. De dagen in Ankara waren zo- druk bezet, dat pas tegen het af scheid de Engelsen m.et hun Turkse gastheren overleg konden plegen over een regeling inzake Cyprus, die opnieuw bemoeilijkt wordt, nu de Turkse minderheid op Cyprus de ondergrondse af weer van de Griekse meerder heid volgt. Het is in Nicosia zelfs tot nogal ernstige ongeregeld heden gekomen. IN EUROPA Inmiddels duren de moeilijk heden in de grote westelijke sta ten voort. MaeMilian had een voorspoedige reis, die wat be looft ter zake van Australische belangstelling voor Nieuw-Gui- nea. In Frankrijk dreigt een nieuwe crisis, nu met het oog op de grondwetsherziening en de daarbij behorende kieswet, die Gaillard tracht vóór 11 februari aan de oi'de te stellen. Frankrijk heeft de betrekkingen met Tunis verbeterd; er zijn ook voorzienin gen getroffen betreffende de schatten, die de Sahara niet slechts aan olie, maar ook aan diamant, platina, koper en ande re -grondstoffen blijkt op te leve ren. Over de vorderingen in Al giers is men, nu de rebellen een nieuw offensief hebben inge steld, weer minder optimistisch. Vanachter het ijzeren scherm is het enige ietwat belangrijke nieuws, dat Kadar als minister- président is afgetreden en door zijn rechterhand Munnich is op gevolgd; Kadar heeft zijn voor naamste werk van consolidatie van het Sowjet gezag in Honga rije verricht en mag nu heengaan. Wij in Nederland hebben alle reden om de Russen voorzichtig te behandelen; drie Russische legatieleden zijn, zonder dat Moskou ook maar protesteerde, over de grens gezet, wijl zij op heterdaad op spionage werden betrapt. Hun aandacht .schijnt vooral Den Helder te -hebben ge golden, en men hoort in de Ne derlandse couranten zelfs dat Den Helder toch maar een zwak ke stee in onze verdediging is. SCHEURING IN INDONESIË In Indonesië blijft de onzekere en woelige toestand voortbestaan. Terwijl men in 'Zuid- en Midden- Sumatra de pogingen hernieuwt om tot een onafhankelijk Suma tra te ko-men, dat zich w.ellieht met Maiakka zal verbinden, ont eigent Noord-Sumatra, nog onder Soekarno's invloed staande, de overigens weinig produktieve olievelden in, deze streek, waar oorspronkelijk de Koninklijke be gon. De reis van de stafchef Nasu- tion om orde op de zaken in Su matra te stellen heeft geen of weinig resultaat gehad. Prof. Sumitro komt nu als een vriend van de Nederlanders uit de hoek; hij wil het gevaar van de chaos helpen afweren, maar geeft de Nederlanders te verstaan, dat ook nadat al het wederrechtelijke dat hun is ervaren en nog dage lijks ervaart, zij op niet meer be hoeven te rekenen dan een posi tie als -andere buitenlandse mo gendheden! Uit Venezuela blijkt dat de op stand tegen dictator Jimenez goed was voorbereid. De nieuwe bijeengeroepen junta neemt be slissingen, die volkomen rekening houden met Venezolaanse belan gen tegenover het buitenland, Amerika in de eerste plaats, maar ook Curacao. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) Koop -daarom nu in -onze service-verkoop nog zo'n prachtige TWEEDJAS „VICTORY". Voor slechts hcel geschild als >vocr- jaarsdemie waarde: 125, en 'n tarigineel „VICTOAY"- COSTUUM voer slechts (normaal ƒ155,— Terneuzen Het voorlopige vertrek van Curacao voor de rondreis naar Bonaire, Aruba en de Bovenwind se Eilanden, vond vrijdagmiddag plaats tegen half twee. Met een speciaal voor deze vluchten ge charterde machine, waarin be halve H.K.H. Prinses Beatrix en haar gevolg, ook gouverneur en mevrouw Speekenbrink en mi nister-president Jonckheer mee reisden, werd de korte vlucht Cu rasaoBonaire gemaakt, waar bij vliegtuigen van de marine luchtvaartdienst als escorte fun geerden. Precies om twee uur (Ned. Antil. tijd) streek de K.L.M.-vo- gel op het eiland der flamingo's neer en werd de prinsesselijke standaard op het armste der drie Benedenwindse Eilanden gehe sen. Het grote verschil met Aruba en Curasao zit hem in de inwo nertal en de economische om standigheden. Bonaire telt slechts 5000 inwoners, terwijl Curagao er ruim 120.000 heeft en Aruba ruim 55.000, Bonaire mist dan ook een olie-industrie en is in feite armlastig. Naast wat land bouw, veeteelt en visserij is er weiDig dat Bonaire's bevolking bronnen van inkomsten biedt. Nauwelijks was het vliegtuig van de Prinses 'tot stilstand ge komen of het Wilhelmus klonk over de Flamingo luchthaven en de 'oommissie van ontvangst, be staande uit het bestuurscollege en de leden van de eilandsraad, met de gezaghebber aan 't hoofd, trad naar voren om de Prinses te begroeten. De 8-jarige Lucila Irene Martijn viel op Bonaire de eer te beurt H.K.H. bloemen le rnogen aanbieden, een taak waar van zij zich wonderwel kweet. Door een haag van padvinders en padvindstersgezellen, leden van tiet Rode Kruis op Bonaire en damessportverenigingen, ter wijl het kleine stationsgebouw en omgeving werkelijk uitpuilde van de vele belangstellenden, die niet moe werden de Prinses toe te juichen, liep HJC.H. naar de gereedstaande auto, die haar snel naar .bet gezaghebbershuis bracht waar de officiële begroeting zou plaats vinden. VERHOGING RENTE RIJKSPOSTSPAARBANK TOT 3 PROCENT In afwachting van de daartoe te treffen nodige voorzieningen deelt de P. T. T.-rijkspostspaar- banfc mede, dat het in het voor nemen ligt de rentevergoeding op de spaarsaldi met ingang van 1 januari 1958 te verhogen van 2.64 tot 3 procent. Schoolkinderen brachten er de Prinses een zanghulde en terwijl een klein orkestje voor specifie- ke muziek zorgde, werden en kele typisch Bonairiaanse dan sen uitgevoerd. Na afloop hier van sprak de gezaghebber in de receptiezaal van zijn residentie een kort welkomstwoord, waar- na de erewijn werd rondgediend. Vivian Fudhs is vrijdagavond op zijn tocht van de Zuidpool FUCHS BIJ DEPOT 7W AANGEKOMEN In zijn welkomstwoord wees de gezaghebber op de grote vreug de die er op Bonaire heerst. Hij herinnerde aan de verknochtheid van de Bonairianen aan het Huis van Oranje en sprak de hoop uit, dat de Prinses met vreugde op haar bezoek zou terugzien. Direkt daarop begaf het gezel schap zich weer naar buiten en begon een lange autorit over het eiland. Na afloop hiervan keerde de Prinses terug naar Kralendijk en wel naar hotel „Zeebad", haar tijdelijke residentie, en was er ge legenheid voor een duik in de koele Bonairiaanse zee. Later in de middag was er een ontvangst in de tuin van het gezaghebbers huis, waarbij de oudste gedepu teerde, de heer Abraham, de Prinses met enkele welgekozen woorden namens de bevolking van het eiland een geschenk aan bood. De dag werd besloten met een allergezelligste barbecuepar tij in hotel „Zeebad". naar Scott Basis bij depot aangekomen. Hij arriveerde met enige leden van zijn expeditie in twee sneeuwkatten. De twee andere voertuigen waarover zijn ploeg beschikt komen later. Sir Ed mund Hillary vliegt vermoedelijk vandaag naar het depot. De afstand van depot 700 naar Scott Basis, die Fuchs" expeditie nog moet afleggen, bedraagt ruim 1100 km. De expeditie heeft donderdag op het laatste stuk van de Zuidpool naar het depot 24 uur vertraging opgelopen, doordat twee sneeuwkatten in een gletsjerspleet vielen. De voertuigen werden beschadigd, doch zij konden weer hersteld worden. Op 24 januari was de expeditie vap de Zuidpool naar depot 700 vertrokken. Over dit stuk, circa 800 km, deed zij veertien dagen. Pet-mier Djuanda Kartawid- j anti-communistisohe partij Mas- dat de reaerinr Juachttee maat-1 :bemiddeIen tussen! de centrale u.it de regering „Kiacnt^e maat regering en de opstandige bui- ragelec" zal nemen tegen elk ge-tengewesten. Dit aanbod werd, biedsdeel in de buitengewesten,aldus deze berichten, dat zich schuldig maakt aan over-door de vice-voorzitter gedaan van de treding van de bestaande recht-! Masjumi, Sukiman Wirjosand- l jojo. De voorzitter van deze par- procedure en staatswetten. Hij ti;i) Mohammed Natsir, bevindt deed dit in een commentaar op1 zich op het ogenblik in Midden- de donderdagavond door de mili-Sumatra. Kortgeleden heeft hij taire commandant van Midden- i ,het- zoals uitdrukte, „So* MAANDAG 10 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 6.01 6.35 6.36 7.16 7.26 7.10 7.50 8.00 ZON MAAN °P onder op onder Febr. 8 8.10 17.40 23.45 9-41 9 8.08 17.42 1Q.11 )0 8.06 17.43 1.02 10.45 Het verkeer In vele delen van Europa is door zware sneeuwval geblokkeerd. In de Zwitserse Al pen is het lawinegevaar groter geworden. In Stuttgai t konden vrijdag de trams niet rijden en moesten dui zenden naar hun werk loper- In Zuidwest-Duitsland zijn mili tairen opgeroepen om sneeuw te ruimen. Slechts de grote wegen waren berijdbaar. De treinen hadden uren vertraging. Het tele foonverkeer was ontwricht en vele dorpen geïsoleerd. Vele wegen in Schotland zijn onbegaanbaar en in Engeland poogde men met honderden sneeuwploegen de hoofdwegen berijdbaar te houden. In geheel Oostenrijk en vele delen van Frankrijk is veel sneeuw gevallen. Op sommige plaatsen in de Elza.s lag de sneeuw een meter hoog. zodat sneeuwploegen gebi-uikt moesten worden. Rusland biedt Indonesië schepen aan Volgens een ambtenaar van het ministerie van Scheepvaart, heeft de Sowjet-Unie 20.000 ton scheep-ruimte aan Indonesië aangeboden. Dit Russische aan bod, dat nog door het ministe rie wordt bestudeerd, omvat tien schepen van 2.000 ton elk. Ook Polen en Joego-Slavië zouden volgens deze zegsman schepen hebben aangeboden. Sumatra, luitenant-kolonel All- mad Hussein, voor radio Bukït- tinggi gehouden redevoering, waarin deze onder meer zeide,j dat de centrale regering economi sche druk uitoefent op de buiten gewesten, welke zou kunnen wor den gevolgd door militaire maat regelen. Djuanda herhaalde, dat de re gering niet zal afwijken van haar verbod op de ruilhandel van de buitengewesten, met inbegrip van Midden-Sum.alra. Hij zeide op de hoogte te zijn gesteld van aan wijzingen, dat. de buitengewesten met verschillende landen onge oorloofde ruilhandel drijven, on danks het de vorige maand door de regering ingestelde verbod. Met nadruk zeide ihij: „De rege ring zal haar houding tegenover deze kwestie niet wijzigen". Djuanda deed zijn mededelin gen, nadat de regeringswoord voerder de berichten uit Tokio over het vormen van een nieuwe anti-communistisohe regering had tegengesproken. Djuanda voegde hieraan nog een andere tegenspraak toe. Toen hem werd verteld, dat Soekarno drie belangrijke telegrammen uit Djakarta zou heibben ontvangen, verklaarde de premier, dat de re gering geen enkel telegram naar Soekarno in Japan heeft gezon den. Inmiddels werd in Djakarta gemeld, dat de Islamietische en karno-regiem" ervan beschuldigd te streven naar aansluiting bij het Russische blok". Veiligheidsinstructies aan militaire commandanten op Sumatra De chef-staf van het Indonesi sche leger, generaal-majoor Na- sution, heeft bekendgemaakt, dat aan de militaire commandanten op Sumatra instructies op het gebied van de veiligheid zijn ver strekt. In een communiqué van het legerhoofdkwartier werd ver klaard, dat de chef-staf tijdens een bijéénkomst met alle mili taire commandanten van Suma tra! heeft medegedeeld, dat alle leiders, met uitzondering van lui tenant-kolonel Hussein van Mid- den-Sumatra, te verstaan is ge geven dat het regeringsverbod op de ruilhandel van de buitenge westen moet worden gehoor zaamd. Voorts zeide hij „over tuigd" te zijn, dat de militaire commandanten van Oost-Indone- sië eveneens aan de instructies op financieel en veiligheidsgebied zullen gehoorzamen. Premier Djuanda verklaarde gisteren, dat zijn regering het verbod op de ruilhandel zal hand haven en strenge maatregelen zal nemen tegen overtreding hier van door de buitengewesten. Naar uit vrijdagmorgen tij dens een persconferentie te Den Haag door het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid verstrekte cijfers blijkt, bedroeg in januari 1958 de geregistreer de arbeidsreserve van mannen 122.703 tegenover '5.277 in janua ri 1957 en 104.000 in december 1957. Het aantal op aanvullende van overheidswege gesubsidieerde werkobjecten werkzame mannen steeg sedert december van verle den jaar mot 4.553 tot 18.660 in januari 1958 zodat het werkelijke aantal werkloze mannen per ein de januari 1958 104.043 bedroeg (jan. 1957: 39.552; dec. 1957 89.744). Hiervan waren er 10.026 opge nomen in de sociale werkvoorzie ningsregelingen voor hand- en hoofdarbeiders. Het aantal werkloze vrouwen bedroeg per einde januari 1958 7.263 (jan. 1957: 3.778; dec. 1957: 7.525). De stijging van de geregistreer de arbeidsreserve wordt voor een deel toegeschreven aan seizoens invloeden, voornamelijk in de landbouw en in de bouwnijver heid, voornamelijk de burgerlijke en utiliteitsbouw. Naast de bouw nijverheid is de metaalindustrie de belangrijkste door financieel- economische factoren getroffen bedrijfsklasse. Ook in de textiel industrie zette de minder gunsti ge ontwikkeling zich voort. In de kledingindustrie is echter incidenteel sprake van enige op leving. In de drie noordelijke provin cies deed zich in januari de rela tief grootste stijging der werk loosheid voor terwijl ook Bra bant een opvalende stijging ver toont. Naar op de persconferentie ver der werd meegedeeld bedroeg ■et totaal aantal minder gewerk te uren in de maand jan. 2.100.000 (dec. 1957 850.000) overeenko mend met een theoretisch aantal werklozen van 10.000 (dec. 1957: 4.000 tot 4.500). Dit aantal van 2 100.000 minder gewerkte uren in januari wordt verdeeld in 1.400.000 voor mannen en 700.000 voor vrouwen. In de metaalindu strie bedroeg het aantal minder gewerkte uren in januari een miljoen. De toeneming van de gere gistreerde arbeidsreserve van mannen, gecorrigeerd voor sei- zoensinvloeden was in januari 1958 aanzienlijk minder dan in de voorafgaande maanden. Na een stijging van 8000 in no vember en van 12.000 in decem ber bedroeg de toeneming in januari 5.000 waarmee de gere gistreerde arbeidsreserve van mannen een niveau van 81.000 heeft bereikt. De centrale economische com missie zal volgende week een rapport aan de regering voorleg gen met aanbevelingen en plan oplossing van het pro werkloosheid. droegen, met tussen haakjes ie aantallen op31decembe. j.l.pro. vincie Groningen 11.455 9745), Friesland 11.360 1,9943), Drenthe 11.638 (10.585), Overij; s f -, (7977), Gelderland 12.845 (10.679, Utrecht 4872 (3803); Noord-Hollan I 16.367 ',4 x '01 Zuid-Heiland 17.912 (15.0-15). Zee land 4870 4540). Noord-Brabant 17.002 (13.723), Limburg 4929 (3887). Totaal op 31 januari j.l. 122.685, op 31 december j.l. 103.924. Een jaar geleden, op 31 januari 1957 waren geregistieerd 55.277 werklozen. SNEEUYV, Op de Noordzee maakt eëfi gebied van lagedruk plaats voor een rug van hogedruk dio het weer bij ons vrijdag nagenoeg geheel bepaalde. Er vielen dan ook weinig buien, in de avo si- uren echter bereikte '11 sneeuw- gebied het zuiden van het land. Het is gekoppeld aan een fron tensysteem van een depressie, die zelf ten westen v an Zuid-Ier- land airiveerde op een tot dan oostelijke koers. Ken kleine sto ring trok langs het frorpt, dat zich over Frankrijk in west-oost richting uitstrekte, naar het oos ten. De depressie met een uit loper in noordelijke richting tot aan IJsland, trekt zelf eveneens in ongeveer oostelijke richting. We moeten dan ook verwachten dat het sneeuwgebied zich gerui me tijd boven ons land en de om liggende streken zal bevinden. De wind, die vrijdagavond al in de oosthoek was terecht gekomen, blijft daar en neemt tot krachtig toe. Daarmee wordt dan lucht aangevoerd met temperaturen even onder nul. Of de zachtere lucht die aan de zuidzijde van de depressie, over het Kanaal en West-Frankrijk stroomt ook ons land, met name het zuidwesten, vandaag kan bereiken, is nog moeilijk te zeggen. nen tot bleem dei De OP 31 JANUARI J.l,.: 122.685. geregistreerde aantallen werklozen per 31 januari j.l. be- telijk. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Oostelijke wind Veel bewolking met tijdelijk sneeuw, die later in het zuidwes ten en zuiden mogelijk in regen over gaat. Temperaturen als gis teren of iets hogere. Matige tot krachtige wind in hoofdzaak ook-

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1