Belgische Senaat brengt Delta-plan in bespreking Vliegtuig met «Manchester United» aan boord nabij München verongelukt Weeroverzicht ir Vorming van de nieuwe Indonesische „rebeüen'-regering Aanwijzing van ambassadeur verwekt afkee WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN 21 inzittenden vonden de dood #l Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres:' Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 7 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4289 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p*r advertentie ƒ2,25 t Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uuir Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uar Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer ..DE NEDERLANDERS MOETEN TERUGKOMEN" De leiders der Indonesische „rebellen" hebben gisteren te Tokio medegedeeld, dat zij voornemens zijn, de Nederlandse deskundigen terug te halen naar Indonesië en dat zij de Nederlandse zakelijke belangen zullen herstellen, in hun verzet tegen het door president Soekarno gesteunde kabinet. J. M. J. Pantouw, een der leden van de afvaardiging der „rebellen" te Tokio, deelde dit mede bij gelegen heid van de verklaring die het hoofd der afvaardiging, Ventje Su- ■nual, tegenover de pers aflegde. Bij de mededelingen van Pantouw knikte Sumual instemmend. Pantouw zeide verder, dat de evacuatie van Nederlanders uit Indonesië „een ernstige en wre de fout" was. „Wij hebben hun bekwaamheid en het Neder landse kapitaal nodig om ons land op te bouwen. Degenen onder hen, die het risico heb ben aangedurfd en op Sumatra en de andere buitengewesten zjjn gebleven, hebben generlei hinder ondervonden en hebben hun wenk gewoon voortgezet. Degenen die naar Nederland zijn teruggekeerd zullen zich in vergelijking tot Indonesië be vinden in een vreemd en koud land. Wij beschouwen noch het Nederlandse zakenleven, noch het Nederlandse kapitaal als een bedreiging van onze onaf hankelijkheid en zodra wij het toestuur in eigen handen heb ben genomlen zullen wij de Ne derlanders een „welkom terug" toeroepen. Inhuur van K. P. M.-schepen Pantouw, die scheepvaartagent en im- en; exporteur te Menado is, 'teelde verder mede, dat hij en an dere (zakenlieden er reeds toe zijn overgegaan, schepen van de K. P. M., die het interinsulaire ver keer in Indonesië bedienden en die aan beslaglegging door Dja karta waren ontkomen, weder om in te huren. Voorts hebben zij, aldus Pantouw, „minstens 20 schepen gehuurd van Singapore, Hongkong, de Verenigde Staten en Europese landen". Hij ontken de de juistheid van een bericht als zou (hij naar Japan zijn geko men om te onderhandelen over het huren van Japanse schepen. Anti-ccmmunistische politiek van de „rebellen" „Het eerste wat er voor ons te doent valt, verklaarde Pantouw, is, ons te ontdoen van de commu- INDONESIE CHARTERDE ELF SCHEPEN De secretaris-generaal van het Indonesische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft medege deeld, dat de regering elf schepen heeft gecharterd van buitenland se scheepvaartmaatschappijen, tot een totaal van 47.000 ton. Hij weigerde echter te zeggen, waar deze schepen zijn geregistreerd. Zeven van deze vaartuigen zijn reeds in dienst gesteld. De ove rige vier zulten naar verwachting medio februari gereed zijn om in de vaart te worden gebracht. GRIEKSE CYPRIOTEN KONDIGEN VOORTZETTING VAN DE STRIJD AAN De PEKA, de politieke afdeling van de Grieks-Cyprische opstan- «lelingenorganisatie EOKA, heeft donderdag op Cyprus pamfletten verspreid, waarin de Britse gou verneur van het eiland, Foot, wordt meegedeeld, dat zij de >*rijd om Cyprus zullen voortzet ten. „Ons geduld is uitgeput", aldus de pamfletten. Deze vlugschrif ten zijn een antwoord op de toe spraak, die Foot zondag j.l. hield en waarin hij ervoor waarschuw de, dat de EOKA van plan is tot nieuwe „terroristische activiteit" over te gaan. Er is geen hoop meer, dat er j spoedig een oplossing voor het Probleem-Cyprus wordt gevon den, aldus de PEKA. De verant woordelijkheid' hiervoor wordt voor 'n groot deel gedragen door gouverneur Foot, die jegens de Griekse Cyprioten een dubbel j spel zou spelen. Volgens het pamflet verzocht hij de Griekse Cyprioten de vrede te bewaren en geduld te hebben om het zoeken van een oplossing mogelijk te maken, maar bleven Britse troepen vrees onder de be. volk in g verwekken, waardoor 'n oplossing onmogelijk is gewor den. nisten in Indonesië. Onze eerste maatregel in dit opzicht zal zijn, de communistische partij in In donesië buiten de wet te stellen en al degenen, die als communis ten bekend staan, uit overheids- toetrekkingen te ontslaan. Ver volgens zulten wij een opruiming houden onder die communisten die zich in het bestuur en de an dere politieke partijen hebben ingedrongen". Hij zeide, dat de groeperingen der „rebellen" een coalitie is van alle partijen in Indonesië, met in begrip van Mohammedanen en Christenen" met uitzondering al leen van communisten en links- georiënteerden". De revolutionaire groep is voor nemens, een federale Indonesi sche staat te stichten met een grote mate van plaatselijke auto nomie voor de eilanden buiten Java. Alleen de bevolking op Java, aldus Pantouw, lijdt thans onder economische ontberingen. „Overal elders is er voorspoed onder de bevolking nu wiji zelf kunnen beslissen over de beste ding van de deviezen die wij ver dienen". „Het is ons thans nog niet be kend, of Soekarno de door ons gestelde voorwaarden zal inwilli gen aldus besloot «Fentouw maar als hij dit weigert, zal het slechts een kwestie van tijd zijn voordat zijn regering ten gronde gaat aan een economisch en poli tiek bankroet". Compromis tussen Soe karno en rebellen? Vandaag zal president Soekar no het contact herstellen met de vertegenwoordigers van de Jon ge kolonels" van Sumatra. Vol gens kringen uit de omgeving in president Soekarno, die thans in Osaka verblijft, hebben de „re bellen" vanuit hun hotelhoofd kwartier in Tokio eeu afgezant naar Osaka gezonden. Deze zal in Kobe een onder houd hebben met een lid van de persoonlijke staf var, Soekarno, spoedig nadat deze met zijn ge volg vrijdagmorgen daarheen zal zijn vertrokken. Deze aanwijzing voor een mo gelijk compromis kwam na een dag van toenemende spanning, waarin door zowel de rebellen als door Soekarno's adjudanten reeds werd gesproken van mo gelijke gevechten. De situatie in Djakarta Roeslan Abdulgani, de vioe- voorzitter van de nationale raad heeft donderdag een bezoek ge bracht aan premier Djuanda, met wie hij twee unr lang een onderhoud had over de jongste ontwikkelingen in het binnen land na de berichten uit Tokio over de plannen tot vorming van een nieuwe eentrale regering in Siunatra. Na afloop van dit gesprek wer den geen mededelingen gedaan. In regeringskringen was men niet bereid in te gaan op de woensdag afgelegde verklaring, dat het kabinet-Djuanda niet zal toegeven aan de „politieke druk" van de militaire en politieke lei ders in Midden-Sumatra. De dagbladen in Djakarta brachten de berichten uit Tokio onder vette koppen, doch ont hielden zich van commentaar. Zuid-Sumatra aan kant der centrale regering? In Zuid-Sumatra zullen zondag een dag vóór de verwachte uit roeping door Midden-Sumatra van een nieuwe centrale rege ring, uitgebreide militaire oefe ningen worden gehouden. In regeringskringen werd ver klaard, dat men verwacht dat Barlian, indien de anti-commu nistische Junta in Padang op 10 februari tot het uitroepen van een nieuw bewind mocht over gaan, de zijde der centrale rege ring zal kiezen. Volgens de stadscommandant van Padang zullen 6000 man schappen deelnemen aan de oefe ningen, die zondag beginnen. Intussen heeft volgens het In donesische persbureau PIA de secretarisgeneraal van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, Suwito Kusumowidagdo, ver klaard, dat de centrale regering alles „onder controle" heeft en erop vertrouwt, dat haar vrien den in het buitenland niet zul len twijfelen aan haar positie als gevolg van de tegenstrijdige be richten, die door bepaalde groe pen schijnen te worden ver spreid. Nederlandse bedrijven moeten kosten van re- geringstoezicht betalen Be plaatselijke militaire com mandant van Djakarta, luite nant-kolonel E. Dachjar, heeft de Nederlandse bedrijven, die onder regeringstoezicht zijn gesteld, ge ïnstrueerd om zelf de kosten van de bij hen geplaatste commissie van toezicht te financieren. In deze verordening, die op nieuwjaarsdag werd uitgegeven, doch eerst donderdag werd be kend gemaakt, wordt gezegd, dat de taak van de door de rege ring benoemde commissies, in het belang is van de betrokken ondernemingen en dat de reis- en verblijfskosten, alsmede de re presentatie door de bedrijven moeten worden gefinancierd, in overeenstemming met hun winsten. Voorlopig is het bedrag hiervoor vastgesteld op 5000 ru- piah. Het bezoek van Prinses Beatrix aan Curasao Prinses Beatrix maakte donder dag in de ochtenduren een boot tocht door de haven van Willem stad en toracht een bezoek aan de Curagaosche Petroleum Industrie Maatschappij N.V. In de middag heeft Prinses Beatrix een rondrit gemaakt door het oosten van het eiland. Des avonds woonde zij een feestelijke betoging en manifestatie door sport- en jeugdverenigingen in 't Rifstadion bij. HAMMARSKJOELD NAAR MOSKOU UITGENODIGD De secretaris generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammars- kjoeld, heeft donderdag meege deeld, dat hij is uitgenodigd voor een bezoek aan Moskou en dat hij zal trachten in het komende voorjaar bij een van zijn reizen over de Atlantische Oceaan ge volg te geven aan deze uitnodi ging. Hammarskjoeld zei op een pers conferentie, dat zijn plannen nog niet vaststaan. De secretaris-generaal zal op 5 maart aanwezig zijn ibij de ope ning van de bijeenkomst van de economische commissie voor Azië en het Verre Oosten (Ecafe) te Koeala Loempoer in de Ma- leise federatie. In kringen van de Verenigde Naties acht men het mogelijk, dat Hammarskjoeld dan op de heen- of op de terugreis een bezoek aan Moskou zal brengen. In de Belgische Senaat zjjn gis-1 gen ter sprake heeft gebracht. De teren een tweetal interpellaties heer De Baeck achtte de woor- den van de heer Burger oomerke- aan de orde geweest over het ujk_ daar Nederland zich om de Deltaplan. De eerste was van de Belgische belangen niet veel heer De Baeck (CVP), die van de schijnt te bekommeren". Belgische minister van Buiten- *->e heer De Baeck legde er de nadruk op dat de afsluiting van landse Zaken wilde weten wat de het Harilfgvliet en het yolkerak gevolgen voor België kunnen zijn 0p volkenrechtelijke gronden be- van de uitvoering op Nederlands streden kan worden en dat deze grondgebied van de werken, die afsluiting in strijd is met het ju- krachtens de Deltawet moeten ridisohe statuut mzake de tussen wateren van de Schelde, worden uitgevoerd. Hij verklaarde dat dit statuut Nederland welomlijnde verplich- Ook wilde hij van de minister tingen oplegt horen welke maatregelen de Bel gische regering heeft genomen of van plan is te nemen om de rech ten en rechtmatige belangen van België te beschermen. De tweede was afkomstig van de heer De Smet (CVP), die de De heer De Baeek merkte ver der op dat de Belgische regering niet kan toestaan dat de Neder landse regering haar steeds voor een voldongen feit plaatst. Wij moeten eisten dat de Nederlandse regering ons in dergelijke geval Belgische minister van Openbare len raadpleegt. Wij zien zeker het Werken en Wederopbouw vroeg welke studies men heeft gemaakt van de mogelijke invloed van de geleidelijke uitvoering van het Deltaplan op de aard van de stro- ming van de Schelde en de toe stand van de Belgische kust. De heer De Baeck verwees in zijn rede naar vragen, die de heer Burger (PvdA) in dit verband in onze Tweede Kamer heeft ge steld en die bij die gelegenheid de kwestie van de Belgische belan- Een „Eiizabethan"-vlieg- tuig van de Britse lucht vaartmaatschappij B.E.A. met spelers van het elftal van de Engelse voetbalclub „Manchester United" aan boord is donderdag bij de start van het vliegveld van Muenchen verongelukt, al dus heeft een woordvoerder van de B.E.A. te Londen meegedeeld. Een en twintig van de 44 inzittenden van het vlieg tuig vonden de dood. De 23 andere inzittenden zijn min of meer ernstig gewond; 3 van hen verkeren in levens gevaar. Het vliegtuig stortte neer van een hoogte van onge veer twintig meter. Het elftal van „Manchester United" kwam terug uit Belgra do, waar het woensdag met 33 gelijk lieeft gespeeld tegen de Zuidslavisehe club „Rode Ster", waardooit de Britten zich in de halve finales voor de Europese voetbalbeker hadden geplaatst. Onder de doden bevinden zich 7 van de 17 spelers, hun oefen- meester en de secretaris van de ze befaamde Engelse voetbalclub. Slechts één lid van de uit vijf koppen bestaande bemanning, 'n steward, is om het leven geko men. De gezagvoerder, de eerste AMERIKAANS ONDERDAAN IN INDONESIË GEARRESTEERD _De heer W. van Swaay, een 35-jarige Amerikaans onderdaan, zoon van de Nederlandse indus- '-'teel II. van Swaay, wiens be drijf in Indonesië onlangs onder regeringstoezicht werd geplaatst, is verleden week door militairen in hechtenis genomen. Dit werd donderdag van de zijde van de Amerikaanse ambassade te Dja karta medegedeeld. Pas zes da gen na de arrestatie kreeg een vertegenwoordiger van het Ame rikaanse consulaat vergunning. Van Swaay Jr. te bezoeken. De arrestatie geschiedde enkeie da gen nadat W. van Swaay in In donesië was aangekomen voor een inspectie van 't in eigendom der familie Van Swaay- zijnde be drijf. Hij wordt in hechtenis ge houden in afwachting van de uitslag van een onderzoek naar een telegram over de binnen landse toestand in Indonesië, dat hij aan het telegraafkantoor ter verzending aanbood. Naar verluidt verwacht Van Swaay Jr. volgende week weder om in vrijheid te zullen worden gesteld. officier en twee stewardessn be vinden zich onder de overleven den. Ooggetuigen hebben meege deeld, dat het toestel vrijwel on middellijk na de sta:t hoogte verloor en rakelings over een groep bomen aan het eind van een startbaan vloog. Toen het toestel nog ongeveer twee meter van de grond was, botste het te gen een huis met twee étages. Het huis stond ongeveer hon derd meter van het vliegveld. Een deel van de staart van het toestel kwam op twee houten huizen terecht, die in brand ge raakten. Het voorste deel van de romp van het vliegtuig kwam in een veld terecht, maar vloog niet in brand. Uit de houten-huizen werden een vrouw en vier kinderen ge red. Het reddingswerk ondervond hinder van zware sneeuwval. Eerder had de „Elizabethan" reeds een mislukte start ge maakt. De inzittenden waren weer uitgestapt en zaten in het restaurant, terwijl werktuig bouwkundigen werkzaamheden aan het toestel verrichten. Daarna kwam de tweede start die eindigde in het ongeluk. Swift een der slachtoffers Er waren elf sportjournalisten van Britse bladen aan boord van het vliegtuig, onder wie Frank Swift, een bekende voormalige doelman van het Engelse natio nale elftal, die journalist is ge worden. Hij is in het ziekenhuis „Rechts der Isar". waar 16 over levenden waren opgenomen, overleden. Swift had o.a. een schedelbreuk opgeiopen. Hij werd geopereerd, doch de chirur- g< o konden hem niet redden. Frank Swift was 43 jaar. Ve len in Engeland beschouwen hem als de beste doelman, die Enge land ooit heeft gehad. Hij stond o.a. order de lat van de nationale Engelse nioeg in de wedstrijd in 1946 in Hudrfersfield ioen het Ne derlands elftal met 82 verloor. In totaal speelde hij 19 interland wedstrijden. Tot de omgekemenen behoren de internationals Tommy Taylor (middenvoor) en Roger Byrne (linksback), evenals 7 Engelse sportjournalisten. Bij de overlevenden bevinden zich de spelers Gregg, Foulkes, Charlton, Wood (de Engelse na tionale doelman), Blanchflower, Edwards, Scanion en Morgans. In Manchester In Engeland, in het bijzonder in de Britse voetbalwereld, heeft het bericht van de vliegramp in Munchen een diepe verslagen heid teweeg gebracht. Op het vliegveld van Manchester, waar in de namiddag vele familieleden en vrienden van de Manchester spelers bijeen waren gekomen om de ploeg, die zich in de hal ve finales van de Europese voet balbeker had weten te werken, af te halen, speelden zich hart verscheurende tonelen af toen 't nieuws bekend werd gemaakt. Vaders, moeders, vrouwen en kinderen huilden toen een be ambte van de B. E. A. zich van zijn moeilijke opdracht kweet om de wachtenden oncler alle reser ves op de hoogte van het ge beurde te brengen. Velen weiger den naar huis te gaan in de door de luchtvaartmaatschappij be schikbaar gestelde auto's. Ir. de stad Manchester heerste een stemming van diepe terneer geslagenheid. Overal groepten de mensen tezamen in afwach ting van meer bijzonderheden uit Duitsland. De krantenbureaus werden als het ware bestormd en vele duizenden trokken naar het terrein van de zo zwaar ge- roffen club in de hoop, dat men daar het eerst van het laatste nieuws op de hoogte zou worden gesteld. Burgemeester Alderman Lever zei in een officiële bood schap „het is een afschuwelijke tragedie, een ramp voor onze stad". Alle openbare voorstellingen en bijeenkomsten werden afge last. Namens koningin Elizabeth zond de minister voor Vervoers- zaken en Burgerlijke Luchtvaart telegrammen aan de nabestaan den van de omgekomenen „met sympathie en medeleven". VLIEGTUIGONGELUK IN INDIA Een „Liberator" van de Indi sche luchtmacht is woensdag in het gebergte bij Coimtoatore in Zuid-India neergestort. De tien inzittenden, alten militai rten zijn omgekomen. nut van het Deltaplan voor Ne derland in, maar dit land dient de verantwoordelijkheid op zich te nemen voor de gevolgen die de uitvoering van de Deltawerken voor België kunnen hebben, aldrus de heer De Baeck. De heer De Smet zegt dat de mi nister van Openbare Werken en Wederopbouw enige tijd ge leden heeft verklaard dat hij een ingenieur van zijn departement naar Nederland had gezonden om de studies, die de Nederlanders in dit opzicht maken, en het labo-, ratoriumonderzoek te volgen. Welke studies? En houden deze studies verband met de beeorg- heid van België zo vroeg de heer De Smet zich af. Er is gesproken over een studie die de Zweedse professor Hell- strom zou maken van de invloed van de wind op het water in de Westerscihelde, aldus de heer De Smet. Later zou de minister in genieur Holsters opdradht gege ven hebben de studies van de Zweed voort te zetten. Zijn de studies van de Zweedse profes sor maar van weinig nut geweest voor België De heer De Smet merkte op dat in een Nederlandse memoran dum wordt gezegd, dat het afslui ten van de zee-armen slechts een verhoging van enkele Centime ters van het waterpeil in de mon ding van de Schelde tengevolge zal hebben, wat wordt hiermee bdeoeld? Twee of drie centimeter of 40 of meer? Hij wees erop dat het Belgische laboratorium van Borgerhout niet uitgerust is voor speciale ta ken in dit opzicht en dringt er op aan de Belgische achterstand op dit punt zo snel mogelijk in te haten. De heer De Smet vroeg zich af of men, om in de dringendste be hoeften te kunnen voorzien, niet bepaalde studies kan laten ver richten door een laboratorium in het buitenland, dat dan zou kiun nen werken in samenwerking met het laboratorium van Bor gerhout. De besprekingen over het Del taplan zullen woensdag en don derdag a.s. worden voortgezet. Ook de heer van Buggenhout (CVP) oefende kritiek uit op de z.i. weinig vriendschappelijke houding van de Nederlandse re gering in deze kwestie. Neder land heeft volkomen het recht voor zijn veiligheid te waken en zijn grondgebied tegen de aanval len van de zee te beschermen, al dus de heer Van Buggenhout. Maar België heeft het recht te eisen, dat zijn veiligheid niet wordt bedreigd door de uitvoe ring van bepaalde werken en dat zijn, toegangswegen tot de Rijn niet in gevaar worden gebracht. Hij twijfelde er voorts aan of het Deltaplan wel beantwoordt aan hetgeen de initiatiefnemers er van verwachten. Er zijn nog an dere oplossingen mogelijk, die zo wel voor Nederland als België aanvaardbaar zijn, aldus de heer Van Buggenhout. De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Larock, zei uit de verslagen van de debatten in onze Tweede Kamer opgemaakt te hebben dat sommige Neder landse parlementsleden geen juiste opvatting hebben over de bedoelingen van België. ZUIDPOOLEXPEDITIE VAN Dr. FUCHS IN MOEILIJKHEDEN Dr. Vivian Fuchs verkeert, tiaar gemeld wordt, 45 km, ten zuiden van depot 700 in ernstige moei lijkheden. De expeditie is de dom ste Edmund Hillary uitgezette route kwijtgeraakt. Twee van de voertuigen, z.g. sneeuwkatten, zijn in 'n spleet gestort. Men is er wel in ge slaagd ze naar boven te krij gen, maar het besturingsme chanisme van de ene is defect geraakt. Fuchs heeft aan de basis Scott meegedeeld, dat de repa ratie van de beschadigde sneeuwkat naar schatting vijf uur in beslag zal nemen. Intus sen is men met de twee andere voertuigen op verkenning ge gaan. De expeditie werd aan vankelijk gisteren nog op depot 700 verwacht. Donderdagavond lag er op het oostelijk deel van de Noordzee, voor de Deense kust een restant van de actieve depressie die woensdag in ons land veel wind veroorzaakte. Dit restant hield nog een noord-westelijke stro ming in stand waarmee onsta biele lucht met sneeuw en hagel buien het land werd ingevoerd Aan de zuidelijke horizon teken den zich de wolkenbanken van een andere storing af. Boven Noord-Frankrijk bevond zich toen namelijk een front waarlangs kleinere storingen in oostelijke richting trokken. Deze veroor zaakten daar neerslag, ten noor den van het front in de vorm van sneeuw, ten zuiden ervan in de vorm van regen. Het front zal de Het persbericht dat de West- duitse regering dr. Ernst Gün- ther Mohr heeft voorgedragen als nieuwe ambassadeur in Bern, heeft ertoe geleid dat Joodse or ganisaties in Zwitserland veront waardigde brieven aan de kran ten hebben geschreven. Daarin wordt gezegd Hat dr. Motor actief betrokken was bij het wegvoeren van Nederlandse Joden tijdens de oorlog. De te Bazel verschijnende „Na tionale Zeitung" heeft een lang artikel over deze kwestie gepu bliceerd, waarin documenten van het Neurenbergse proces worden aangehaald. Daaruit zou blijken, dat dr. Mohr mede het lot van de Nederlandse Joden heeft bepaald. Mohr is op het ogenblik chef van het protocol bij het ministerie van Buitenlandse Zaken In Bonn. Verwacht wordt dat het no-g wel enige tijd zal duren voordat de Zwitserse federale raad in deze een beslissing zal nemen. Naar vernomen wordt, heeft de Zwitserse ambassadeur in Bonn opdracht een onderzoek in te stel ten. Het rijksbureau voor oorlogs documentatie heeft meegedeeld, dat dr. Mohr met de organisatie van de Jodenvervolging niets te maken heeft gehad. Reeds voor de oorlog was hij in ondergeschik. te functie aan de Duitse legatie in Den Haag verbonden In 1935 is hij lid geworden van de N. S. D. A. P. In mei 1941, dus voordat de systematische Jodenvervol ging in Nederland is begonnen, is hij overgeplaatst naar Rio de Janeiro. In de documenten van het pro ces in Neurenberg komt slechts voor, dat Mohr op 26 februari 1941 (de tweede dag van de fe bruaristaking) het Duitse minis terie van Buitenlandse Zaken heeft opgebeld en dit ministerie zakelijke mededelingen over de staking 'heeft gedaan. komende 24 uur niet veel van po sitie veranderen. Alleen in het uiterste zuiden van ons land be staat door dit front een kans op enige sneeuw. Elders, dat is in het grootste deel van het land, verandert er in het weertype weinig. Dat wil zeggen dat op klaringen afgewisseld door en kele buien, met een nog iets ver der in kracht afnemende noord westelijke wind blijven voorko men. Daarbij vriest het 's nachts op de meeste plaatsen licht en komt in de middag het kwik vrij wel overal even boven nul. medegedeeld door het K.N.M.I. t" De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Opklaringen en buien Opklaringen, maar ook sneeuw en hagelbuien. Middagtemperatu- ren ongeveer gelijk aan die van gisteren. Zwakke tot matige wind tussen zuidwest en noordwest. ZATERDAG 8 FEERUARI. v.m. n.m. Breskens 4.30 4.59 Terneuzen 5.05 5.34 Hansweert 5.45 6.14 Walsoorden 5.55 6.24 ZON MAAN Febr. 8 9 10 op onder op onder 8.10 17.40 23.45 9.41 8.08 17.42 10.11 8.06 17.43 1.02 10.45

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1