Nog geen rijbewijs voor bromfietsers Het bezoek van Prinses Beatrix aan de West BUITENLANDS NIEUWS Venhcuh LANDBOUWTELLING DECEMBER 1957 S SAN FRANCISCO die zijn heerlijk! HOUTVESTER ^manchester 't Utfow* 't bette, VOOR EEN SNEL EN GEZOND ONTBIJT! gaar in het pak Hereniging na 14 jaar Donderdag 6 februari 1958. DE VRIJE ZEEUW MINISTER WIL HET EERST NOG EENS AFWACHTEN Minister Algera acht het op het ogenblik nog niet noodzakelijk een rijbewijs voor bromfietsers verplicht te stellen. Hij wil eerst nog eens afwachten. Men denke over het invoeren van zo n rijbewijs niet te licht: het betreft honderdduizenden personen. Andere maatregelen Dit standpunt heeft de minis ter uiteengezet tijdens 't monde ling overleg met de Tweede Kamercommissie over de be groting van Verkeer en Water staat. De minister voegde er aan toe, dat intussen wel reeds verschillende andere maatrege len genomen kunnen worden om het veroorzaken van onge lukken door bromfietsen tegen te gaan. Binnen vijf jaar geen „brommers" meer van boven de 40 km In overweging is een wijzi ging van het Wegenverkeers reglement, waardoor binnen vijf jaar alle bromfietsen die harder kunnen rijden dan 40 km per uur verboden zullen worden. Reeds thans worden in Nederland geen bromfietsen meer gebouwd die sneller dan 40 km per uur kunnen rijden, maar er rijden er nog heel wat die gebouwd zijn voor de af spraak terzake tot stand kwam. Van deze zullen de meeste wel binnen vijf jaar verdwenen zijn. Het gebruik van de enkele dan nog overblijvende zal wor den verboden. Geel herkenningsplaatje Voorts zullen alle bromfiet sen binnenkort moeten worden voorzien van een geel herken ningsplaatje, waardoor men ze beter van gewone fietsen zal kunnen onderscheiden, deze re geling kan spoedig worden ver- wacht, het ontwerp-besluit is de ministerraad al gepasseerd. De minister van Justitie heeft maatregelen genomen om veel strenger toe te zien op de hand having van de maximumsnel heid van 40 km per uur. Strenger toezicht op de 40 km-snelheid Eerst nadat met deze maat regelen ervaring zal zijn opge daan wil de minister overwe gen of een rijbewijs moet wor den geëist. Wat de 40 km-grens betreft erkende de minister, dat de be perking van de motorcapaciteit ertoe zal kunnen leiden dat bij hellingen en hevige tegenwind de snelheid gering zal worden wat voor de gebruikers een na deel kan zijn. Dit nadeel weegt zijns inziens echter niet op te gen de vergroting van de veilig, heid die van de snelheidsbeper king een gevolg is. BELGIË NEHROE OVER EEN TOPCONFERENTIE Premier Nehroe van India heeft zijn Russische ambtgenoot Boel- ganin meegedeeld, dat hij voor stander is van een internationale topconferentie. Maar, voegt Neh roe hieraan toe, zo'n conferentie moet niet de vorm van een twist gesprek krijgen. Zij moet gehou den worden in een geest van wer kelijke samenwerking. In zijn antwoord op Boelganins brief zegt de Indiase premier ver der, dat India desgewenst gaarne aan een dergelijke conferentie zal deelnemen. Noord-Ierland overweegt afweermaatregelen tegen aanvallen van „Ierse republikeinse leger" Het Noordierse ministerie van Landsverdediging overweegt een strijdmacht van gewapende bur gerwachten te vormen, die het hoofd zou moeten bieden aan aanvallen van het „Ierse republi keinse leger, de onwettige strijd macht van ultra-nationalisten van Eire, die Noord- en Zuid-Ierland zo nodig met geweld willen her enigen. De leden dezer burgerwachten zouden worden aangetrokken uit reeds bestaande plaatselijke hulp strijdkrachten van het leger. Zij zouden als leden ener „speciale politie" worden beëdigd. VIERDE DAG Gistermorgen is Prinses Beatrix reeds vroeg uitgereden voor een tocht die haar zou voeren over het westelijke deel van het eiland Curacao, Banda Abao, zoals dat in de volksmond wordt genoemd. De tocht begon met een bezoek aan hetCaraïbisch Marien Biologisch Instituut, het domein van dr. Zaneveld, die er tezamen met jonge geleerden een studie maakt van de talrijke aspecten van de zee rond Curagao. Na het bezoek aan het insti tuut nabij Piscadera Baai ging de tocht via Plantersrust naar het tehuis voor oude vrouwen, Ha- baai. Ook hier bracht de Prinses een kort bezoek. Het volgende punt was het vis sersplaatsje Boca St. Michiel waar het al volop feest was vóór de Prinses arriveerde. Hier kreeg Prinses Beatrix een oud gebruikje te zien, namelijk een zogenaamde lintendans, waarbij rood, wit, blauw en oranje-kleu rige linten al dansende om een paal gewonden worden en daar na weer ontwonden, een .kunst die moeilijker is dan het lijkt. Via Jan Doret en Julianadorp werd de weg naar Westpunt in geslagen, waarbij een ogenblikje werd halt gehouden in het dorp je Barber; ook hier liep het volk te hoop en heerste er een feeste lijke stemming. De Barbers had den voor de Prinses een bijzon der fraaie theemuts gemaakt, die haar werd overhandigd door een klein meisje, Rose Eisden. In Westpunt, het uiterst weste lijke puntje van Curagao en een bekend recreatie-oord. stonden de schoolkinderen en bewoners de Prinses voor het kleine kerkje op te wachten. Zij werd er met een hartelijk gejuich ontvangen en de met de hand gemaakte hoofddoeken, die haar hier door Cynthia Seito werden aangebo den, vielen bij de Prinses zeer in de smaak. De kennismaking met het ty pisch Curagaose was hiermede echter nog niet ten einde, want nadat de Prinses even had rond gekeken en van het mooie uit zicht over de zee en de wegwij- kende kust had genoten West punt ligt hoog ging het verder via een binnenweg dwars door het woeste Curagaose landschap naar het oude landhuis Knip, waar H. K. H. en haar gevolg een echte Curagaose maaltijd wachtte. Via kleine dorpjes, zoals La- goen, Soto en St. Willebrordus, waar, zoals te verwachten viel, tientallen vlaggen wapperden en de bevolking, de jeugd voorop, was uitgelopen, ging het daarna in een betrekkelijk snel tempo terug naar Willemstad en het gouvernementshuis voor een kor te rust. Maar om half vijf woensdag middag reden de auto's weer voor en ging de Prinses naar een ander plekje van Curagao, dat een befaamd ontspanningsoord is, nl. het zogenaamde Spaanse water. De tocht ging naar de jacht haven van de zeilclub „Asciento" der oliegemeenschap. Van het paviljoen uit was de Prinses getuige van een vloot- schouw, zoals het programma vermeldde, doch het was een ge beurtenis, die wij liever een wa terfeest zouden willen noemen. Na afloop van het admiraals- zeilen scheepte H. K. H. zich in aan boord van de „Herman jr" om over het Spaanse water naar de Boca te varen. Aan de Boca werd deze feeste lijke gebeurtenis voortgezet met muziek, een nassi-goreng maal tijd en natuurlijk een duik in het water. Dansdemonstraties, een steelband sinds het bezoek van de steelband van St. Eustatius aan Nederland geen onbekend begrip Curagaose draaiorgels en niet te vergeten een werkelijk feërieke verlichting zoals overal in de tropen, valt na een korte schemering reeds rond zes uur op Curagao de duisternis in maakte het werkelijk tot een gebeurtenis van zeer bijzondere charme. Een feest dat de Prinses lang zal heugen en dat Curagao van zijn meest vrolijke kant heeft getoond. N.V. Westerschelde Scheepvaartmaatschappij Met het doel het transportbe drijf zowel te water als te land van alle soorten goederen, zo wel in vaste als in vloeibare vorm, door middel van binnen schepen, zeeschepen en auto tractie is opgericht de N.V, Westerschelde Scheepvaart Maatschappij te Bergen op Zoom. Het maatschappelijk ka- itaal bedraagt 1.000.000, ver deeld in 1.000 aandelen van ƒ1.000. Hiervan zijn geplaatst en volgestort in contanten 200 aandelen. In het kapitaal wordt deelgenomen door de heer W. N. C. de Haas voor 5 aande len en door de Gebrs. de Haas tankvaartbedrijf N.V. voor 195 aandelen. De heer A. B. de Haas is technisch directeur de heer W. N. C. de Haas admini stratief directeur en de heren H. J. de Haas en G. J. de Haas beiden commercieel directeur. Prins de Mérode overleden Prins Frederik de Mèrode, voorzitter van het Belgische Rode Kruis, is op 47-jarige leef tijd te Brussel overleden. De prins is in de nacht van maandag op dinsdag aan de gevolgen van een hartziekte overleden. Hij zat maandag avond nog een bijeenkomst van de algemene raad van het Rode Kruis voor. Drie jaar geleden onderhandelde hij te Moskou met de Sowjetrussische be windslieden over de repatriëring van de laatste Belgische gevan genen in de Sowjet-Unie en be reikte hij gunstige resultaten. Enkele maanden geleden woonde de prins te New Delhi het internationaal congres van het Rode Kruis en van de rode halve maan bij, waar de grond slagen voor een samenwerking tussen de oostelijke en weste lijke landen werden gelegd. Prins De Mérode werd 10 fe bruari 1948 tot voorzitter van het Belgische Rode Kruis be noemd. Benevens zijn nationale activiteit speelde hij, zodra hij zijn functie had opgenomen, een rol op internationaal ge bied. Sedert juli 1952 was hij ondervoorzitter van het dage lijks bestuur van de internatio nale liga van de Rode Kruis verenigingen, die de vertegen woordigers omvat van 12 lan den der 72 aangesloten landen. Daarnaast vervulde hij nog andere ambten in het Belgische openbare leven. ENGELAND ring van openbare werken zal voorstellen om werkgelegenheid te scheppen. De senator heeft in Memphis in Tennessee gesproken met be hoeftige werklozen. Hij deelde mede tot zijn verbazing en ver ontrusting te hebben geconsta teerd, dat ongeveer 10 procent van de bevolking van deze stad in de rij moet staan voor voed- seluitdelingen. Dit is even erg als wat ik mij herinner van de crisis van de jaren dertig, zo zeide hij. Senator Gore is lid van de Senaatscommissie voor bankza ken en financiën. HONGARIJE Londense autobusbestuurders leggen looneis aan scheidsgerecht voor De leiders van de vakbond, waarbij de 53.000 Londense auto busbestuurders zijn aangeslo ten, hebben besloten de eis hun ner leden tot een loonsverho ging van 13.25 per week aan een scheidsgerecht, het zoge naamde „hof voor industriële zaken", voor te leggen. Zij heb ben zich echter hun handelings vrijheid voorbehouden, indien zij het niet eens zouden zijn met de uitspraak van het hof. De looneis is afgewezen door de directie der Londense ver voersmaatschappij, en de mi nister van Arbeid. Iain Macleod, heeft, als gemeld, geweigerd een regeringscommissie te be lasten met een onderzoek naar het geschil. VERENIGDE STATEN Imre Horvath overleden De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Imre Hor vath is zondagavond overleden na een langdurige ziekte. Hij is 57 jaar geworden. Dit meldt Radio-Boedapest. Hij was minister van Buiten landse Zaken sinds juli 1956. Tevoren had hij diplomatieke functies in het buitenland be kleed. Gedurende en vóór de laatste wereldoorlog heeft hij 13 jaar in de gevangenis door gebracht wegens anti-fascisti sche activiteit. Horvath behield zijn functie van minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet van Nagy tijdens de revolutie en in de daarop volgende kabinetten van Kadar. Enkele dagen geleden heeft hij een zware operatie aan de galblaas ondergaan. Horvath was sinds 1918 lid van de communistische bewe ging. Bestuurslid werd hij in juli 1956. ISRAEL wettelijke waarborgen geduren de een periode van dertig dagen zullen worden opgeheven. Deze maatregel is genomen met het oog op de staking van politie agenten, die door de regering als een „ondisciplinaire daad" wordt aangemerkt. De staking van de politie Eenheden van het Peruaanse leger, ondersteund door tanks, hebben maandagmiddag in Are- quipa de kazernes van de poli tie en burgerwacht bezet, waar van de manschappen ter onder steuning van looneisen in sta king waren gegaan. Een deel van de stakenden is gearre steerd en naar Lima overge bracht. Volgens een te Lima verschijnende krant hebben 200 agenten in Arequipa toevlucht gezocht in een kerk. >'n SCHUTTERSVELD PRODUCT :kL Het vliegen met atoom bommen Lewis Strauss, voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, heeft zondag avond te Washington bevestigd, dat verscheidene Amerikaanse vliegtuigen met atoombommen aan boord waren neergestort zonder dat zich ontploffingen hadden voorgedaan. De werkloosheid Senator Albert Gore heeft verklaard, dat hij een natio naal programma voor de uitvoe- Hond noopte vliegtuig tot terugkeren Een prachtige wolfshond, Maxie genaamd, heeft een inci dent veroorzaakt aan boord van een lijnvliegtuig dat de dienst tussen Tel-Aviv en Rome onderhoudt. De Amerikaanse eigenares van Maxie, miss Fried Stewart, had haar hond in een grote kooi aan boord laten brengen. Maxie was echter geen gemakkelijke hond en hoewel men hem een slaapmid del had ingegeven begon hij al gauw zijn kooi te vernielen, en daarmee zelfs aan de kabels van de staartroeren te bijten. Maar de bemanning bemerkte weldra, dat er iets ongewoons an boord gaande was en de commandant besloot veilig heidshalve naar het vliegveld, waarvan men zojuist vertrok ken was terug te keren. Nadat de noodzakelijke repa ratie verricht was, vertrok het toestel voor de tweede maal naar Rome waar het met vijf uur vertraging arriveerde, zij het ook zonder mej. Stewart en haar hond want de luchtvaart maatschappij had geweigerd om Maxie nog eens aan boord te nemen PERU Cubanen in Ver. Staten in staat van beschuldiging gesteld Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft dinsdag bekendge maakt, dat te Miami dertig per sonen in staat van beschuldiging z;jn gesteld wegens samenzwe ring tot het uitrusten van een mi litaire expeditie tegen de rege ring van Cuba en het zenden van Amerikaanse wapens naar Cuba. De betrokkenen, merendeels Cubanen en enkelen die zeggen de Amerikaanse nationaliteit te bezitten, zijn in november in Flo rida gearresteerd. Zij werden toen aanhangers genoemd van de revolutionaire beweging tegen de dictatuur van president Batista, die onder leiding staat van Fidel Castro. In november zijn ook een jacht en wapens door de Ameri kaanse federale recherche en douane in beslag genomen. A.F.P. meldt, det een onbekend vliegtuig dinsdag brandbommen heeft geworpen op suikerplanta ges in de Cubaanse provincie Las Villas. Vergiftigd brood in Cairo Door het eten van vergiftigd brood, afkomstig uit een bakkerij in een volksbuurt van Cairo, heb ben dinsdag negentien personen de dood gevonden, onder wie ver scheidene kinderen. Bijna twee honderd andere slachtoffers moes ten naar een ziekenhuis worden overgebracht. De politie heeft de bakkerij ge sloten en onderzoekt het brood. Radio-Cairo waarschuwde de be woners van de wijk om even tueel daar gekocht brood niet te eten. Een Zeeuws-Vlaams feuilleton door W. GELDOF 44) Nadruk verboden. Kees was even sprakeloos. Hij had verwacht, dat een bestelauto voldoende was geweest of dat er desnoods weer een jeep bij was gekomen, maar de ander schudde lachend het hoofd. „Nee, meneer Almekinders! Een goed vertegen woordiger kent men aan zijn ver voermiddel. Dat is zijn visite kaartje! U vertegenwoordigt een firma van standing. Wij verwach ten van u, dat u zo nodig zélf de boer opgaat om zaken te doen. Dan moet u zich overal kunnen lafpn 7ipn'" Nu, dat leek Kees wel. Thans werd de laatste moeilijkheid op gelost. „Kijk, meneer Almekinders, nu nog dit. Vanzelfsprekend moet er hier altijd iemand aanwezig zijn, als u er niet bent. Er kan iemand komen om de showroom te be zichtigen en er kan iets telefo nisch worden besteld. U dient dus zo spoedig mogelijk om te zien naar een secretaresse, die zulke kleinigheden voor u opknapt. Hebt u daar al aan gedacht?" Als hij eerlijk was, had hij ont kennend moeten antwoorden. Maar vlug van begrip als hij was, zei Kees: „Is er iets op tegen, dat I de eerste maanden mijn verloof de hier zit? Later kunnen wij al tijd nog zien of er iemand anders is." De heer Van der Burg lachte. „Volstrekt geen bezwaar! Dan nog iets: zoals u weet komt in het magazijn ook de afdeling reparatie. Omdat wij nog hele maal niet weten of die afdeling uitgebreid zal worden of niet, laten wij die geheel aan u over. De eerste, kleine karweitjes kunt u natuurlijk zelf wel aan en zo niet dan haalt u een smid er bij. Later ziet u zelf wel, wat u nodig hebt." „Maar nu nog die feestelijke cpening," aarzelde Kees. „Als ik het goed begrijp, kan ik straks volledig aan het werk.. De ander lachte. „O, dat is maar comedie. Of eigenlijk re clame. Tegen die tijd sturen wij wel een mannetje, die alles regelt. Een flink aantal advertenties, wat bloemen in de showroom en uit nodigingen links en rechts en zo Voor de rest gewoon doorgaan met ademhalen. Trouwens u zult zien, dat u hard zult moeten aan pakken om het. per 1 september werkelijk helemaal voor elkaar te hebben. Maar nu is het mijn tijd Veel succes en denk er om, als u moeilijkheden hebt, belt u altijd ons hoofdkantoor op! Afgespro ken?" De heren gaven elkaar harte lijk de hand en even later zat Kees alleen in zijn gloednieuwe kantoortje, eigenlijk totaal ver bluft. Maar dat duurde niet lang. Al spoedig was hij aan 't werk alsof zijn leven er van afhing. De weken, die nu volgden, wa ren wel de drukste van zijn leven. Hij had niet gedacht, dat er zo veel aan te pas kwam en bijna om het uur hing hij aan de tele foon om het hoofdkantoor te bel len. Dan weer was dit vergeten, dan dat. Maar naarmate de dagen verliepen, vorderde de inrichting van zijn nieuwe bedrijf ziender ogen. En hij gevoelde zich niet weinig trots, als hij 's avonds in zijn gloednieuwe volkswagen naar „Veldzicht" reed om Jannie deelgenoot te maken van zijn zorgen en zijn geluk. Die genoot er evenzeer van als hij. Ze had wel direct willen ko men, maar dat had hij beslist ge weigerd. Zolang alles nog net op zijn plaats stond en het belang rijkste nog niet geleverd of uitge pakt was, had dat geen zin. Ze hoefde niet voor sjouwer te spe len! Bovendien had ze thuis, waar de graanoogst nu in volle gang was, werk genoeg. Het was jammer, dat Kees nu niet mee kon helpen, maar Fauwels en zijn jongste zoon konden ook wel wat verzetten en de meisjes hielpen zoveel ze konden. Een slagschaduw was, dat in die dagen het uitgebreidste smok' keiproces begon, dat ooit in de provincie was gehouden. Het vooronderzoek en de verhoren waren uiterst grondig geweest, nu kwam het slotdrama. Een groep van in de twintig perso nen zat in de beklaagdenbank: drie zonen van Pauwels, een paar helpers uit Nieuwkerke, de Slof en zijn kornuiten, de leveranciers van boter en vee en tenslotte ook nog een groep helers en dieven Ook Pauwels en Jan moesten weer voorkomen, maar voor hen liep het proces nog vrij gelukkig af: een boete en voorwaardelijke gevangenisstraf. De rest van de bende kwam er niet zonder kleer scheuren af: flinke straffen van vele maanden en dan nog het on voorwaardelijk worden van vroe ger reeds voorwaardelijk uitge deelde straffen. Karei Pauwels e: de Slof spanden de kroon. Z zouden de eerste twee jaar uit de circulatie zijn. Er was slechts één gelukje bij; Piet, de op één na jongste zoon van Pauwels, kreeg een gevangenisstraf gelijk aan de tijd in vóórarrest doorgebracht en kwam vrij. Dat betekende voor Pauwels voorlopig voldoende hulp op de boerderij. Een gelukkige omstandigheid was misschien ook nog, al werd dat niet direct ingezien, dat het proces zich augustus afspeelde De spijt en het leed om wat een maal was voorgevallen, konden het de Pauwels wel eens lastig maken, vooral de vader. Dan was het een geluk, dat het thuis hard werken was geblazen, van de vroege morgen tot de late avond want bij harde arbeid verzet men zijn leed gemakkelijker dan wan neer men er mee gaat zitten tob ben. (Wordt vervolgd.) Staking van politie Een staking van politieagen ten in de Pruviaanse plaats Arequipa, die thans reeds drie dagen duurt, heeft zich bijkans over geheel Peru -uitgebreid. Slechts de hoofdstad Lima is nog niet door de staking ge troffen, die wordt gevoerd om eisen voor loonsverhoging kracht bij te zetten. Soldaten en brandweerlieden zijn voor de agenten ingevallen. De regering van Peru maakte in de nacht van zondag op maandag bekend dat de grond- Veertien jaar geleden zag een Joods echtpaar hoe Na zi-schildwachten hun 4-jarig dochtertje in een vracht auto wierpen, die met onbe kende bestemming van het Poolse concentratiekamp wegreed. Het echtpaar Gal- perin gaf evenwel nimmer de hoop op hun dochter nog eens terug te zien en zo waar werd het gezin zondag j.l. herenigd. Hun dochter Barbara was inmiddels een knappe 18-jarige blondine geworden. Na de scheiding van haar ouders door de Nazi's had een Pools gezin zich over het lot van het meisje ont fermd. Zij was zich steeds haar afkomst niet bewust geweest totdat korte tijd ge leden haar pleegouders haar een ruzietje hadden toege voegd dat zij „Joods bloed in de aderen had", waarna op haar aandringen het weinige bekende omtrent haar geschiedenis werd onthuld. Een Joods wees huis te Krakau nam haar daarna op en later stuurde een Joodse organisatie haar naar Israël. Zo las op zeke re dag het echtpaar Galpe- rin een advertentie waarin om opsporing van Barbara's familie werd verzocht. Hoop vol gestemd vertelde Galpe- rin aan de autoriteiten dat zijn dochter een moedervlek op haar dij moest hebben. Dit bleek bij Barbara ook het geval, maar men vond dit niet overtuigend genoeg. Het drietal werd met elkaar geconfronteerd en toen kreeg moeder Galperin de ingeving een jiddisch kin derliedje te zingen. En Bar bara, die tot toen toe niet bewust die taal had gekend, herinnerde zich plotseling de woorden en zong het lied mee, dat ze veertien jaar ge leden op haar moeders schoot had geleerd. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de uitkomsten van de in december 1957 gehou den landbouwtelling gepubli ceerd. De volgende gegevens zijn hieraan ontleend door het minis terie van Economische Zaken: Het aantal runderen nam sedert december 1956 met 3 pet. toe, vooral als gevolg van de toene ming in Noord-Brabant (6 pet.) en Gelderland (5 pet.) Het aantal melk. en kalfkoeien handhaafde zich ruimschoots op hel peil van 1956. Het drachtige jongvee (1 jaar e'i ouder) is met 9 pet. toegeno men De stijging deed zich vooral voor in Zeeland (40 pet.), Noord- Brabant (23 r/c), Limburg (20 en Gelderland (15 pet.). De varkensstapel is met 8 per. uitgebreid. In de provincies Gro ningen, Friesland en Drenthe liep de bezetting echter terug. Het aantal biggen steeg met 11 pet., het aantal mestvarkens met 7 Het aantal kennelijk drachiige zeugen verminderde in totaal mot 5 pet., doch in Utrecht en Zuid- Holland vond nog een toeneming plaats. Het aantal gedekte nog niet kennelijk drachtige zeugen ver toonde een uitbreiding met 15 in Noord-Holland met 50 pet., in Zeeland met 34 pet. en in Gelder land met 31 pet. De hoenderstapel onderging slechts een geringe uitbreiding, doch in samenstelling daarvan trad een zekere verschuiving op, Zo verdubbelde 't aantal slacht- kippen bijna en steeg het aantal kuikens voor lcgdoeleindcn zehs met rond 115 pet. Zo daalde het aantal jonge leghennen 14 0 o), doch vermeerderde het aantal leghennen met 16 pet. De eenden stapel onderging een vermeerde ring met 10 pet. De uitgezaaide wintergewassen (oogst 1958) omvatten 4500 ha meer dan oorspronkelijk voor de oogst 1957 was ingezaaid. De op pervlakte bcteeld met wintertar we is 42 pet. toegenomen, die van de wintergerst 17 Hiertegen over staat dat het areaal van de winterrogge met 8 pet. is inge krompen en dat van de koolzaad met 22 procent. Japanse bevestiging van plan voor Aziatische ministersconferentie De Japanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foedjijama. heeft dinsdag bevestigd, dat er een plan bestaat voor het bijeen roepen van een conferentie van ministers van Buitenlandse Za ken der Aziatische landen. Zijn Indonesische ambtgenoot, Subandrio, had de vorige maand al zijn goedkeuring aan het plan gehecht en India is er reeds over ingelicht. Foedjijama voegde eraan toe, det het voorstel een persoonlijk initiatief is, dat nog nader moet worden gepreciseerd.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3