si februari onafhankelijke in Sumatra Vóór 10 regering Eisenhower en eventuele topconferentie werkloosheid verloopt ongunstig Ontwikkeling in de Vanguard-raket ontploft Westduits voorstel aan Groot-Brittannië ■W.V.V. m n Dr Soemitro een cl er leiders Minister Hofstra in de Eerste Kamer: Mislukte lancering van kunstmaan HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Belastingwetten door de Eerste Kamer aangenomen HET WEER WEERBERICHT W.WA' I heel veel n je taart Je moeder ïarom heb en je weer n, daaraan jcarotce.pl s- neten Uw amine A en ijks nodig? A caroteen 700 fig 800 ftg 900 ftg 1000 fig 1 Meer cijfers, detóe blijven, inties. srten ÏNSTRATIE Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DONDERDAG 6 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4288 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuren Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2.25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Dr. HATTA WORDT GEWEERD De voormalige militaire commandant van Oost- Indonesië, Ventje Sumual, die op het ogenblik in Tokio vertoeft, heeft woensdagmorgen aan de pers medegedeeld dat vóór 10 februari de vorming van een onafhankelijke regering in Bukiitingi, op Sumatra, via de radio zal wor den bekendgemaakt. Kolonel Warouw, de Indonesische militaire attaché in Peking heeft president Soekarno van dit besluit op de hoogte gesteld tijdens een onderhoud, dat hij maandag met de president heeft gehad. Reis van minister Suurhoff door Zuid-Afrika MINISTER ZAL MEER NEDERLANDERS AANRADEN DAARHEEN TE EMIGREREN De Nederlandse minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid, J. G. Suurhoff, heeft bij zijn vertrek naar Rhodesia in .Johan nesburg verklaard, dat hij zeer tevreden is over wat lijj van de economische toestand in Zuid- Afrika heeft gezien en dat hij meer Nederlanders zal aanraden daarheen te emigreren. De minister, die twee weken in Zuid-Afrika heeft doorge bracht, vertelde aan de pers dat hij een 300-tal Nederlandse immigranten had ontmoet. Zij waren tevreden en verkeerden in behoorlijke economische om standigheden. Hun verdiensten waren hoger dan in Nederland en de Zuidafrikaanse regering was bereid haar best te doen 't aantal Nederlandse immigran ten te vergroten. Minister Suurhoff verklaarde dat hij bij de Zuidafrikaanse ar beiders een zekere angst had ge constateerd voor concurrentie van Nederlandse immigranten bij pogingen om een beter betaalde baan te krijgen. Volgens mij is deze angst niet gerechtvaardigd, aldus mi nister Suurhoff. Zuidafrikanen en immigranten zullen beiden profiteren van de economische ontwikkeling van het land als gevolg van de toevloed van ge schoolde arbeiders. Minister Suurhoff zei tenslotte dat er bij de Nederlanders een zekere onbehaaglijkheid bestaat met betrekking tot de toekomst van een land met gekleurde bevol king. Dit in het bijzonder na hun ervaringen in Indonesië. Na afloop van dit onderhoud werd door een officiële Indone sische woordvoerder verklaard, dat de „rebellen" geen enkel ul timatum aan de president hadden doen overhandigen. Woensdagmorgen verklaarde kojonel Sumual, dat kolonel Wa rouw, naar zijn post is terugge keerd. „na zijn missie te hebben vervuld". Sumual zelf zal nog enkele dagen in Tokio blijven. Gevraagd wanneer hij dacht president Soekarno te ontmoe ten, antwoordde Sumual dat hij „niets met hem te maken heeft en hem niet wenste te zien". Gevraagd over de berichten uit Singapore en Hongkong, als zou hij naar Tokio zijn gekomen voor een ontmoeting met de president, verklaarde Sumual tegenover de pers: „Dat is een groot misverstand. Wij zijn hier met een bijzondere missie voor onze broeders, die zich tot. actie voorbereiden om ons doel te bereiken, d.w.z. het elimineren van de Indonesische regering in haar tegenwoordige vorm, want deze wordt over heerst door de communisten". „De communisten en hun werk tuigen zullen worden geweerd" uit de nieuwe regering, die in haar definitieve vorm in Dja karta zal zijn gevestigd. Op een vraag wie de leiders zijn van deze beweging, noemde kolonel Sumual de namen van dr. Soemitro, die op liet ogenblik in Genève vertoeft, en van kolonel Simbolon. Om veiligheidsredenen weigerde hij de namen te noemen van de toekomstige leden van de nieuwe Indonesische regering. Sumual zeide verder, dat men op het ogenblik geen vertrouwen kon stellen in dr. Mohammed Hatta, en dat de chef-staf van het leger, generaal Nasution, een werktuig der communisten was en terzijde moet worden gesteld tot dat hij zijn trouw aan de be weging zal hebben bewezen. De militaire Junta, zo vervolg de de kolonel, hoopt dat talrijke plaatselijke commandanten zich bij de beweging zullen aanslui ten, zodra zij zal zijn begonnen. De nieuwe regering zal heten de „nationale anti-communistische regering". SJAFRUDDIN WAARSCHIJNLIJK PREMIER VAN NIEUWE REGERING Kolonel Suniua.1 heeft woens dagmiddag tegenover de corres pondent van AFP berichten uit Manilla bevestigd, volgens welke de gouverneur van de Bank In donesia, S.ja'ruddin Prawlrane- gara, waarschijnlijk de toekom stige leider van de „rebellenrege- ring" zal zijn. Indonesische „rebellenkringen" in Manilla staan voortdurend in contact met Sumatra, aldus Su mual, en zij zijn bevoegd als woordvoerders van de Junta op te treden. SOEKARNO EERDER NAAR DJAKARTA TERUG President Soekarno heeft giste ren bekend gemaakt, dat hij eer der dan verwacht naar Indonesië zal terugkeren, zeker nog voor het eind van deze maand, omdat zijn vrouw een baby verwacht. In een verklaring ontkende hij de berichten in de Japanse pers dat de „jonge kolonels" van het Indonesische leger hem een ulti matum hadden gesteld, dat zij een eigen regering zouden vor men, tenzij hij alle communisten uit het huidige regiem zou ver wijderen. Dit ultimatum zou hem door kolonel Warouw, de Indone sische militaire attaché in Pe king, zijn overhandigd. De secretaris voor perszaken van de president verklaarde, dat kolonel Warouw van Peking was gekomen om aan de president verslag uit te brengen over zijn werk in Peking. Leden van het gevolg van de president zeiden dat naar zij hadden gehoord, Wa rouw verslag zou hebben uitge bracht over de levering van com- munistische wapens aan Indo nesië. De staking te Arequipa geëindigd De staking van de 600 politie agenten te Arequipa in het zui den van Peru, die door de Peru viaanse regering een door com munisten op touwgezette muite rij wordt genoemd, is door de stakers beëindigd om verder bloedvergieten te voorkomen. DE ETNA IN WERKING Uitgestoten lava maakt toestand niet gevaarlijk In de noordoostelijke krater van de vulkaan de Étna op Sicilië hebben zich dinsdagavond krachtige ontploffingen voor gedaan, waardoor een stroom gloeiende lava werd uitgesto ten in de richting van het dorp Randazzo. De toestand wordt niet gevaarlijk geacht. HAMMARSKJOELD WIL VEILIGHEIDSRAAD BIJEENKOMST OP MINISTERSVLAK De secretaris generaal van de V. N-, I-Iammarskjoeld, heeft zich in een rede voor de universiteit van Ohio uitgesproken voor een bijeenkomst van de Veiligheids raad, waarbij de leden zich laten vertegenwoordigen door hun mi nister van Buitenlandse Zaken, zulks om de weg te effenen voor 'n regeling tussen Oost en West. Hij wees op de waarde van een „rustige diplomatie", zoals b.v. het besloten overleg in oktober 1956 van de genoemde ministers, die het toen met algemene stem men eens werden over zes begin selen voor een vreedzame rege ling van de Suezkwestie. De minister van Financiën, de hee<- Hoistra, heeft gisteren vooi het antwoord van de zijde der regering in eerste termijn op de algemene financiële beschou wingen en de behandeling van de belastingvoorstellen, gezegd, dat de laatste maand de gunstige en ongunstige ontwikkelingen in de financiële en economische situa tie zich hebben voortgezet. De betalingsbalans vertoont elke week een overschot en de deviezenvoorraad blijft toene men. Er zijn geen acute moeilijk heden wat betreft de betalingen uit de schatkist, hoewel een waarschuwing tegen overschat ting hiervan op zijn plaats is. De kapitaalmarkt vertoont enige ontspanning en het rente peil vertoont een neiging tot dalen. De ui.gifte van de ren- tespaarbrieven is een succes geworden. Geleidelijk kan vvor- den verwacht, dat leningen te- Raket begon te schommelen, brak in tweeën en stortte tien seconden na het afschieten neer De Vanguard-raket van de Amerikaanse marine, die een kunst maan de ruimte in moest brengen, is woensdagochtend onmiddellijk na het afschieten ontpioit. De raket werd in de lucht draadloos ver nietigd, omdat zij uit haar koers raakte, zo is door het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Zij was goed opgestegen en klom verscheidene honderden meters, maar in minder dan tien seconden na het afschieten begon zij te schommelen en brak in tweeën. Het grootste deel stortte met een geweldige witte v lam neer. Het andere schoot nog een ogenblik door, maar begon toen ook te schommelen en stortte eveneens neer. Op zes december is een eerdere poging om de Vanguard te lance ren mislukt. Toen ontplofte de raket nadat zij slechts enkele me. tere omhoog was gegaan. Op 26 januari moest de motor van de BRIEVEN VAN BOELGANIN I onverwachte aanvallen te voor- I komen. Zonder overeenstemming voor- RPVATTFM NTIFT VFFT af over wat besproken moet wor- DL V A i 1LJN INIbl VEL L rWl 7nnri]Pri wji elkaar nan rlo VAN WAARDE President Eisenhower heeft woensdag op zijn wekelijkse pers conferentietafel maar aan zitten staren, zo vervolgde de president. Eisenhower verklaarde voorts dat de V. S. de kwestie van een of conferentie verklaard dat de zone zonder atoomwapens I troepen in Midoen-Europa slechts brieven van premier Boelgan.n' jn 0^rweging wilien nemen na van de Sowjet-Unie niets bevat- hierover overeenstemming te ten, waaruit men een gunstige hebben bereikt met de betrokken conclusie kan trekken met het landen. De V. S. mogen dan misschien oog op een eventuele topconfe rentie. Het heeft geen zin naar een topconferentie te gaan zonder enig idee te hebben van de onder werpen, die naar de mening van beide partijen besproken moeten worden, aldus Eisenhower. Hij merkte op dat Boelganin in zijn laatste brief akkoord is gegaan met één van de 8 punten, die hij, Eisenhower, in zijn brief van 12 januari had voorgesteld, n.l. de bespreking van een systeem om het sterkste land van het Westen zijn, maar zij beschouwen zich als gelijke van de andere weste lijke mogendheden en zullen dus niet met de Sowjet-Unie eenzij dige of bilaterale overeenkom sten kunnen sluiten, die andere vrije volkeren betreffen. De V. S. moeten zeer voorzich tig verder gaan en daarbij volle dig rekening houden met de over tuigingen van West-Duitsland, de lage landen, Italië en de andere erbonden mogendheden, aldus Eisenhower De Westduitse regering is be reid ÏUU.UOO.VJU poim sterling op een rentevrije rekening te stor ten voor het beUtien van Britse wapens voor de Vvestduitse strijd krachten, alaus heeft de voor naamste wooruvoeruer van de re gering te Bonn, Von Ec.iartit, woonlaag- op eoii persconieren- ue meegedeeld. De Bondsregering nam dit be sluit woensuag, nauat zij kennis nact genomen van een rapport ovor ue zouuag genouuen oespre- kingen met ue secretaris-gene- raai van de Navo, Spaak, over het Britse verzoek om een Duit se bijdrage in de kosten van de Britse troepen in de Bondsrepu- oiiek. Von Eckardt noemde dit West duitse voorstel een verreikend plan tot hulpverlening aan En geland in de moeiiijkiieden van dit land met zijn betalingsba lans. Een ambtenaar van het minis terie van Financiën te Bonn zei, dat het voorstel betekent, dat de Bondsregering bereid is het be drag te nestenen voor Britse wa pens. Hij zei ait in antwoord op de vraag van een verslaggever of GrooL-Brittannië de waarborg zal hebben, dat het gehele be drag aan wapens zal worden be steed en dat de Bondsregering niet aan het einde van de drie jaar, waarvoor het voorstel zal gelden, een niet uitgegeven deel van het bedrag van 100.000.000 pond sterling zal terugeisen. Eerder had de ambtenaar ge zegd, dat het geld uitsluitend zal woruen besteed voor wapens. Mocht er aan het eind van de periode van drie jaar nog een oedrag op de rekening staan dan zal de regering het recht hebben uit terug te nemen. Hij voegde eraan toe, dat naar schatting in ue eerste twee jaar ongeveer 50.000.000 pond sterling van de rekening zal worden besteed. Contracten tot een totaal bedrag van 50.000.000 pond sterling zijn reeds aangegaan of worden bin nenkort aangegaan Het belangrijkste contract is dat lot aankoop van 2800 pant servoertuigen, aldus deze ambte naar. Van welingelichte zijde te Lon den is vernomen, dat de eerste niuruk te Lonüen is, dat het nieu we voorstel voor Groot-Brittan nië onaanvaardbaar is. Het voor stel komt neer op een aanbod van een lening aan Groot-Brit tannië. Het probleem voor Groot-Brit tannië is ecnier dat het in het negrotingsjaar dat op 1 april be gint, geen last van 35.000.U00 tot j0.000.000 pond sterling op zich Kan nemen, zo werd van welin- geiiente zijde vernomen. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken zei, dat een dergelijk voorstel niet bij de Britse rege ring is ingediend en dat het voor zover op het ministerie bekend is, niet in de Navo-raad in be spreking is geweest. Hij wilde nu liever nog geen commentaar geven. Proces in Jordanië 21 PERSONEN TOT LEVENSLANG VEROORDEELD Een krijgsraad in Nabloes, Jor danië, heeft 21 mensen, onder wie drie communistische leiders, tot levenslange dwangarbeid ver oordeeld. Zij zouden in het voor jaar van 1957 hebben gepoogd de regering ten val te brengen. De beklaagden, die allen com munist zouden zijn, wordt verder sabotage en 't beramen van aan slagen op Jordaanse leiders ten laste gelegd. Twintig andere beklaagden heb ben 19 jaar gekregen, twee 15 jaar en drie zijn vrijgesproken. Enkelen hebben toegegeven, dat zij in opdracht van Syr.ë heb- ben gewerkt, waar zij ook waren opgeleid. tweede trap worden vervangen. Een woordvoerder van het mi nisterie van Defensie zei later, dat de raket gedurende zestig se conden in de koers bleef en toen naar rechts begon af te wijken. De raket was met een schitte rend wit licht opgestegen en had I heid of angst te zijn wat betreft gen lagere renten dan zes pro cent zullen kunnen worden af gesloten. Ongunstig is de ontwikkeling in de werkloosheid. Er zijn thans nog geen cijfers van het ogen- blik beschikbaar. De grote sprong van november op december heeft zich echter niet herhaald. Het centrale probleem van de regering blijft hoe een even wicht ie scheppen in de finan ciële sector, zonder de werkgele genheid aan te tasten. Voor de bestrijding van de wei kioosheid op grole schaal zijn de huidige reserves niet voldoen de. Het doel van de regering olijft hoe de werkgelegenheid in stand te houden bij een verant woord monetair en budgetair evenwicht. Minister Hofstra zegt het eens te zijn met de Kamerleden, die nebben betoogd dat het onmoge lijk is nauwkeurig een beeld vast te stellen van de financieel-econo- mische toestand op een bepaald moment, laat staan een progno se te maken voor de toekomst. Wèl kan worden gezegd, dat w ij ons thans niet in een depressie bevinden. Ook behoeft dit voor de naaste toekomst niet worden gevreesd. Over de ongerustheid over het verloop in de werkloosheid zegt de minister, dat niet vergeten mag woruen, dat de cijlers van de laatste jaren exceptioneel laag zijn geweest. Als men daarnaast nagaat, dat van de 100.000 werk lozen per ultimo 1957 er 40.000 seizoenarbeiders zijn en 23.000 het gevolg .zijn van wrijvings- werkloosheid, dan komen deze cijfers in een ander licht te staan. De regering onderschat echter de ernst niet. Er is een behoor lijk aantal plannen in portefeuil le voor aanvullende werkgele genheid. De minister waarschuwt krachtig tegen de angstpsy chose, die dreigt te ontstaan en die op zichzelf een belangrijke depressieve factor zou kunnen worden. Er steeds over praten brengt de depressie naderbij. Ook behoeft er geen ongerust- na een langzame start grotere snelheid gekregen. Zij had een kunstmaan met een gewicht van ongeveer 1,6 kilo in haar baan moeten brengen. Afgelopen zaterdag heeft het Amerikaanse leger met succes een „Jupiter-C" gelanceerd en 'n kunstmaan van ruim 13 kilo in haar baan gebracht. AFSNIJDEN VAN DE BRANDSTOFTOEVOER De vernietiging van de raket geschiedde door het afsnijden van de brandstoftoevoer wat tot gevolg had dat de twee resterende delen van de drie trapsraket van elkaar werden gescheiden. Het eerste deel had zijn werk reeds gedaan en was teruggevallen. IN DE OCEAAN Toen de stukken van de raket neerstortten hoorde men men sen die de lancering gadesloe gen, roepen: „Pas op, de raket valt op ons neer". Dit gebeur de echter niet, want de raket verdween ten oosten van Cape Canaveral uit 't zicht en stort te waarschijnlijk neer in de Oceaan. De „Vanguard" is 21 meter lang en weegt ruim 10.000 kg. De „Jupiter-C" is groter en weegt ongeveer driemaal zoveel. De brandstof van de eerste trap be staat uit kerosine en vloeibare zuurstof, van de tweede uit sal petersuur en dimethylhydrazine en van de derde trap uit een vaste brandstof, waarvan de sa menstelling geheim is. VRIJDAG 7 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 3.43 4.11 Terneuzen 4.18 4.46 Hansweert 4.58 5.26 Walsoorden 5.08 5.36 MAAN ZON Febr 1 8 9 10 op onder op onder 8.12 17.38 22.25 9.13 8.10 17.40 23.15 9.41 8.08 17.42 10.11 8.06 17.43 1.02 10.45 de investeringen. Dat de inves teringen in de particuliere sfeer na de ambitieuze programma's van de laatste jaren teruglopen, is op zichzelf geen vreemd ver schijnsel, Het is niet nu reeds de tijd om de kunstmatige prikkel tot verdere investeringen te her stellen door de investeringsaf trek. Ernstiger is de situatie bij de investeringen van de lagere pu bliekrechtelijke organen. Daar om is de politiek van de rege ring erop gericht deze organen de ruimte te geven. Aanvaarding van het regeringsvoorstel tot tij delijke verlenging van de schor sing als investeringsaftrek is noodzakelijk om inflatoire effec ten voor ue rijksfinanciering te vermijden. Minister Hofstra zegt geen duidelijk beeld te kunnen geven van de consequenties der gebeurtenissen in Indonesië. Het door hem enige tijd geleden ge noemde percentage van drie pro cent van het nationale inkomen was een maximum. De minister merkt voorts op, dat de beste dingsbeperking-programma fei telijk investering-organisatie programma zou moeten heten, met het doel de bestedingen in de toekomst op peil te houden. Minister Hofstra, sprekende over de ontwikkelingen op de kapitaalmarkt, zegt, ciat de nieu we technische onlwikKelingen, de woningbouw, het onderwijs en verkeersprojecten de komende jaren zoveel fondsen zullen ver eisen, dat hij niet weet hoe al deze projecten zullen kunnen worden uitgevoerd. Er zal orde in moeten worden geschapen en prioriteiten zullen moeten wor den verleend om te voorkomen, dat minder belangrijke projecten eerder worden uitgevoerd aan essentiële. Bij de bespreking van de posi tie der gemeenten zegt minister Hofstra, dat de voorbereiding van het wetsontwerp ter rege ling van de financiële verhou ding tussen rijk, provincie en ge meente zo spoedig mogelijk zal worden voortgezet. Minister Hofstra betoogt, dat met het herstel van de investe ringsaftrek moet worden ge- wacnt tot de huidige onzekerheid is opgeklaard. Deze kwestie zal trouwens nog dit jaar aan de orde komen bij de behandeling van de industrialisatie-nota in de Tweede Kamer. Minister Hofstra zegt voorts, dat aanvaarding van het voorstel van de heer Van Campen (K.V. P.) om het wetsontwerp tot tij delijke verlenging van de schor sing van de investeringsaftrek en tijdelijke verlenging van de vervioegdc afschrijving in te trekken, het bedrijfsleven in 1958 tientallen miljoenen gulden ex tra zou kosten, daar het fiscale voordeel van de vervroegde af schrijving het nadeel van de schorsing der investeringsaftrek ver overtreft. Bovendien is het bedrag van zeven miljoen gul den, dat de schorsing der inves- terings-altrek voor de schatkist zal opleveren, van essentieel be lang voor het budgetaire even wicht. Naar aanleiding van ge maakte opmerkingen over het nadeel van de vernoogde omzet belasting voor de nationale auto industrie zegt minister Hofstra, dat clpze in ieder geval niet zal worden getroffen door de hef fing op de voorraad personen auto's. die er op moment van af kondiging bij deze industrie nog niet zal zijn. Voorts is het moei lijk voor een bepaald bedrijf aparte maatregelen te treffen. Minister Hofstra betoogde, dat de vraagstukken, die Nederland thans kent, niet alleen Neder landse problemen zijn. In de om liggende landen heeft men over eenkomstige verschijnselen. De werkloosheid in België en West- Duitsland bedraagt ongeveer het dubbele van die in Nederland. Ook in Engeland en Frankrijk heeft men financiële moeilijkhe den. De Nederlandse regering heeft voor de oplossing daarvan de weg gekozen van een tijdige saneringspolitiek. Wij zijn een eind op de goede weg en we mo gen thans niet opgeven. In de Eerste Kamer is gister middag; het wetsontwerp tot tij delijke verlenging van de schor sing van de investeringsaftrek en tijdelijke verlenging van de vervroegde afschrijving aanvaard met 46 tegen 9 stemmen (alle zeven leden van de V.V.D., de heer Reyers van de C.H.U. en de heer Koops van de K.V.P.). Op twee leden na was de C.H.U.- fractie niet aanwezig. Zonder hoofdelijke stemming wordt goedgekeurd de tijdelijke verhoging van de omzetbelasting op televisietoestellen, personen auto's en banden met de aante- kening, dat de fracties van de V.V.D. en C.P.N., alsmede de heer Koops van de K.V.P. geacht wen sen te worden te hebben tegen gestemd. De tijdelijke verhoging van de Vermogensbelasting wordt goed. gekeurd met 46 tegen 11 stem men (de gehele V.V.D.-fractie en de heer Kolff, Reyers, Van Brug gen en Lichtenauer van de C.H.U. Terwijl een depressie over het zuiden van Zweden naar het oos ten wegtrok, ontwikkelde er zich. bij Schotland een actieve rand- storing, die woensdagavond de Duitse Bocht passeerde. Deze sto ring veroorzaakte in ons land veel wind, waarbij in het Vvad- dengebied gedurende enige tijd een zware noordwesterstorm op stak. Het lichtschip 1 ersehellin- gerbank meldde een gemiddelde windsnelheid van bijna 100 kilo meter per uur. Tegelijkertijd stroomde koude lucht uit Scandinavië naar het zuiden en bereikte ook ons land. Aangezien de storing zich vrij snel van ons land verwijdert, zal er vandaag minder wincl zijn uan woensdag. De aangevoerde lucht laat af en toe sneeuw- of hagelbuien toe, maar daarnaast zullen er ook en kele opklaringen voorkomen. De temparaturen komen op een la ger niveau. medegedeeld door het KNMI in De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond LAGERE TEMPERATUREN Enkele opklaringen, afgewisseld door hagel- of natte sneeuw buien. Matige, af en toe vrij krachtige noordwestelijke wind. Lagere temperaturen dan giste ren.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1