BINNENLANDS NIEUWS RADIO? Zeven arrestaties - 42 inbraken opgehelderd Gemeenteraad van Hulst TWEEDE BLAD Woensdag 5 februari 1958 VOOR DUIZENDEN GULDENS AAN GELD EN JUWELEN GESTOLEN 62-JARIGE PLEEGDE ZIJN MISDRIJVEN MET TROTS EN ZELFVOLDOENING DE VERENIGDE ARABISCHE REPUBLIEK RUSSISCHE KUNSTMAAN VAN 1 Yt TON Buitenlands nieuws Wernher von Braun Prijsverlagingen mogelijk geacht Dader van mislukte roofoverval gepakt WIE IS WIE Daling scheepvaarttarieven veroorzaakt toeneming opgelegde schepen Nieuwe vinding voor kunstledematen Wat brengt de 12e jaargang no. 4287 Twee-en-veertig inbraken te Den Haag, Breda, Eindhoven en in het Westland zijn door de 62-jarige reiziger W. G. Z. bekend. Daarbij zijn de diefstallen van vakantiebonnen voor ƒ267.000, in augustus 1957 te Eindhoven, van 16.000,— vakantiebonnen te Breda, en aan geld en juwelen te Den Haag in drie gevallen voor resp. 21.000,— en 20.000,—. W. G. Z. wordt beschouwd als de centrale figuur van wellicht nog meer inbraken, die hij tel kens met een of twee medeplich tigen en soms ook alleen pleeg de. De gemeentepolitie van Den Haag, van Eindhoven en van- Breda heeft bij het ontrafelen van Sociale Fonds voor bouwvakken uit naam van een „firma". Hij deed zich bijzonder charmant voor, liet lieden met haast voor gaan en prentte zich de situatie in het geheugen. De niets ver moedende kantoorhouder bood hem, welwillend een sigaar aan. Z. luisterde met grote sympathie naar diens klachten over grote drukte en het feit, dat de kan toorhouder zelf met vakantie zou gaan. Toen wist hij genoeg om in volle rust zijn slag te kunnen slaan. De politie te Amsterdam deze zaken nauw samengewerkt kwam echter op het spoor van te met de rijkspolitie. De thans ge- j veel ingeleverde bonnen, hoorde arresteerden maakten voor een aannemers en onderaannemers waarde tussen 300.000 en 400.000 gulden buit. Z. is zijn aandeel bij braspartijen en aan de roulette kwijt geraakt. Van de buit is ƒ230.000 aan vakantiebonnen en voor 5.000 aan juwelen terecht gekomen. Antieke juwelen tot een waarde van 15.000 werden van hun ste nen ontdaan. Deze stenen zijn normaal in de handel verkocht. Behalve W. G. Z„ die meer dan twintig jaar van zijn leven in de gevangenis doorbracht en sedert 1953 op vrije voeten was, doch greep de Leidschendamse aanne mer F. de B., die handel dreef in „goedkope vakantiebonnen" en kort daarop de los-werkman M. iyst door. B. en diens echtgenote, die eind - augustus in het hart van Den Haag met een koffer bonnen ter waarde van 230.000 liepen te zeulen. Het spoor leidde naar Z. Men arresteerde hem, bracht hem naar Eindhoven en nadien naar een inrichting te Vught. Pas onlangs heeft hij bekend. W. G. Z„ die biezonder trots op zijn prestaties is, er op snoeft de op een avond te hebben verloren, heeft vrijwel aldoor met anderen samengewerkt. In het Westland opereerde hij met de 33-jarige N. K. en met de brandkastenkraker L. M. M. als het om brandkasten ging. Acht maal sloeg hij daar zijn slag. In een houtwarenfabriek werd een brandkast met 2700 buitge maakt bij de vader van K. 2500. Bij een oude dame in Den Haag yverden op klaarlichte dag an tieke juwelen tot een waarde van 15 mille gestolen. Haar deur werd met een „drukapparaat" ge forceerd, nadat de heren Z. en L. ten H. zich eerst met een bloe metje aan de deur hadden gemeld om te kijken of het slachtoffer thuis was. In augustus en november 1955 werd bij twee inbraken in een kantoor aan de Koningskade 11.000 buitgemaakt. Z. verborg zijn sporen voor speurhonden met kwistig strooien van peper. In februari 1957 werd uit een huis aan 't Stokroosplein 10.000 plus 5.000 aan juwelen gestolen. Een bewoner van de Heemraad straat werd 4.000 armer, nadat abusievelijk bij zijn buurman was ingebroken. En zo gaat de lange ter beschikking van de regering speelbank te Spa met 16.000 te staat, worden in arrest gehouden hebben laten springen en eer. de 29-jarige monteur L. ten H„ de 33-jargie los werkman N. K. uit 's-Gravenzande, de 36-jarige aannemer F. de B. uit Leidschen- dam, de 31-jarige chauffeur en brandkastenspecialist L. M„ de 22-jarige los werkman M. B., en verdacht van heling, de koopman H. Volgens de politie heeft de 62- jarige Z. met trots en zelfvol doening zijn misdrijven opge- keer in Baarle-Hertog tien mille Het dossier van Z. en zijn mede verdachten is na de bekentenis reeds zeer dik. De politie ver wacht, dat het nog dikker zal worden. Over één ding is men verbaasd, namelijk over de bekentenissen van Z. Nog nooit eerder in zijn lange loopbaan heeft hij het ple gen van een misdrijf toegegeven: De rechercheurs vermoeden, dat Z. het triomfantelijke verhaal van gisteren als een mooie afslui ting van zijn carrière beschouwt. In kringen van de Verenigde Naties wordt de kwestie van de vertegenwoordiging van Syrië en Egypte in de V. N. op het ogen blik uitvoerig besproken. Men is van mening dat de alge mene vergadering van de V. N. het besluit kan nemen dat beide landen, na de totstandgekomen fusie, slechts recht hebben op een zetel. De Arabische landen zouden echter ook een voorstel kunnen indienen om het handvest van de V. N. zodanig te wijzigen, dat beide landen elk op een zetel aanspraak kunnen maken. Men acht een oplossing in laatstgenoemde zin waarschijn lijk, Vooral omdat Jordanië en Irak eveneens een fusie zouden overwegen. Zoals bekend wil Jemen zich aansluiten bij de Ver enigde Arabische republiek, waarvan tot nu toe Egypte en Syrië deel uitmaken. Men verwacht niet dat de Sow- jet-Unie zal sympathiseren met een eventueel voorstel om Egyp te en Syrië voortaan slechts een zetel toe te kennen in de alge mene vergadering. Volgens de Moskouse correspon dent van het Hongaarse pers bureau M. T. I. zullen de Rus sen binnenkort een kunstmaan lanceren die een gewicht heeft van 1% ton. De voorbereidin gen hiertoe zijn al in een gevor derd stadium, aldus de corres pondent. AANRIJDING OP ONBEWAAKTE OVERWEG Om 10.40 uur maandagmor gen is de trein, die om 9.58 uur biecht, er bij voegend, dat hij uit Staveren was vertrokken „steeds door anderen werd over gehaald om een eerlijk stuk brood te verdienen". Z. is in ar rest genomen onder verdenking van de Eindhovense affaire. Deze inbraak is zorgvuldig voorbereid. De diefstal van de vakantiebon nen te Breda in mei 1957 leverde Z. een aardige cent op. Een res tant bonnen bracht hij naar het Eindhovense kantoor van het WEST-DUITSLAND Ondanks zijn naturalisatie tot Amerikaan wordt Wernher von Braun in Duitsland als een nationale held beschouwt. In de gehele Westduitse pers ko men artikelen voor, waarin zijn leven en zijn wetenschappelijke loopbaan worden beschreven. In Hamburg is men van plan een film over zijn leven te maken. Zoals bekend, is Von Braun degene die in de laatste oorlog in Peenemünde de V-2 heeft gebouwd. ENGELAND In het „bulletin voor de indu strie", dat door het Engelse mi nisterie van Financiën wordt uitgegeven, wordt er de aan dacht op gevestigd, dat de En gelse verwerkende industrie zich de afgelopen drie jaren vele nieuwe machinerieën en fabrie ken heeft aangeschaft, welke verbeteringen echter nog niet tot uiting zijn gekomen in een stijging van de arbeidsproduk- tiviteit. Deze nog te verwezen lijken mogelijkheid van een ver hoging der produktiviteit en de recente daling der import- kosten geven de Engelse indu strie de gelegenheid dit jaar haar prijzen te verlagen, mits men zich althans beperkingen oplegt bij het streven naar in komstenverhoging ten behoeve van de stabiliteit van het kos- tenpeil in Engeland. Een voortdurende stijging van de Engelse prijzen, zo waarschuwt het ministerie van Financiën, zou bij een inkrim pende wereldhandel de Engelse concurrentiepositie op de ex portmarkten in gevaar brengen en het vertrouwen van het buitenland in de Engelse munt ondermijnen. Het ministerie merkt hierbij op, dat de reces sie in de Verenigde Staten en de vertraging van de economi sche expansie in andere landen wijzen op een toeneming van de concurrentie in binnen- en buitenland. naar Leeuwarden, op een onbe waakte overweg in Wijmbritse- radeel (tussen Leeuwarden en Sneek) tegen een vrachtwagen gereden. De auto werd vernield, de chauffeur zwaar gewond. Ds trein heeft, naar nader wordt vernomen, een melkauto aangereden. De bestuurder van deze auto, de 60-jarige D. W. uit Scharnegoutum (gem. Wijm- britseradeel) werd zó ernstig gewond dat hij inmiddels in net ziekenhuis te Sneek is over leden. De zoon van de melkrijder die in een personenauto vóór de door zijn vader bestuurde auto reed zag het ongeluk aanko men. Hij heeft nog getracht zijn vader attent te maken op het gevaar, maar hij slaagde daar niet in. BROMFIETSER VERONGELUKT Maandagmorgen vroeg is de 49-jarige grondwerker L. V. uit Monster, met zijn bromfiets op weg van Monster naar Wate ringen, verongelukt. Omstreeks kwart voor zeven trof een voorbijganger hem aan op het rijwielpad aan de Poeldijkseweg. Hij stierf ter plaatse voordat medische hulp kon worden ingeroepen. De rijkspolitie heeft het vermoe den dat het slachtoffer de macht over het stuur is kwijt geraakt. MOTORRIJDER TEGEN BOOM GEREDEN Op de rijksweg Noord te Sit- tard is in de nacht van zondag op maandag de motorrijder H uit Sittard tegen een boom ge botst. Hierbij werd hij vrijwe! op slag gedood. Zijn duopassa gier V. uit Sittard werd licht gewond. V. is naar het zieken huis overgebracht. KIND VIEL IN TEIL KOKEND WATER Het 4-jarig dochtertje van de familie Struik aan de Enterweg te Rijssen is in een onbewaakt ogenblik in een teil met kokend water gevallen. Overdekt met brandwonden is het kind naar het ziekenhuis te Almelo ver voerd, waar het is overleden. ONTVLUCHTE PSYCHOPAAT WEER GEARRESTEERD In de woning van de 25-jarige classificeerder C. van K. te Rot terdam-Zuid is door de po litie aangehouden de 27-jarige J. A. G. uit Utrecht. De man was destijds wegens een zeden misdrijf ter beschikking van de regering gesteld en verbleef in het noodasyl voor psychopaten te Groningen. Op 2 januari j.l. was hij tij dens een transport te Amster dam ontvlucht en stond derhal ve gesignaleerd. De classificeer der kreeg, wegens het verbor gen houden van de man, een proces-verbaal. DURE VERGISSING Groot was de verbazing van een 17-jarige winkeljuffrouw in een winkel in Rotterdam-Zuid, toen zij zaterdag bij het opma ken van de kas een gouden tientje ontdekte. Vermoedelijk heeft een klant het haar in plaas van een stuivertje gege ven. INBRAAK TE ROTTERDAM. Tijdens afwezigheid van de fa milie Van O. aan de Molenlaan te Rotterdam, is daar zaterdag avond ingebroken. Vermist wor den 25.000 Belgische francs, 300 Zwitserse, 50 en twee kistjes sigaren. Alle kamers en kasten van het huis bleken doorzocht te zijn. Van de inbreker (s) ontbreekt nog ieder spoor. POGING TOT BEROVING In de nacht van zondag op maandag omstreeks kwart over één hebben twee jongemannen op de Potgieterssingel in Zwolle een poging gedaan de 51-jarige P. R. te beroven. Deze poging is mislukt en de politie heeft de twee, de 20-jarige betonemail- leur G. B. en de 23-jarige televi siemonteur M. J. ter B., beiden uit Zwolle ingerekend. R. liep omstreeks één uur over de Grote Markt te Zwolle, waar hij de twee jongemannen tegenkwam, aan wie hij vertel de, dat hij geen onderdak had. „Ik heb nog wel een bed voor je", zei B., „kom maar met ons mee". Ze liepen naar de Potgie terssingel, waar de beide jonge mannen R. te lijf gingen. Zij eisten zijn geld, maar R. bleek niets bij zich te hebben. Iemand, die meende, dat er een ruzie gaande was, beide de politie, die nog net op tijd kwam om de overvallers, die elkaar eerst die avond hadden leren ken nen, te arresteren. Zij beken den hun slachtoffer te hebben willen beroven. R., die onder meer een lichte hersenschud ding had opgelopen, is in een ziekenhuis opgenomen. De rijkspolitie te Bergen, N.-H., heeft zaterdagmiddag j.l. de 24- jarige schilder L. K. gearre steerd, die de 73-jarige Amster damse kleermaker P. H. Leyen- dekkers in diens woning in de Riouwstraat in Amsterdam-Oost met een ijzeren staaf dinsdag morgen j.l. heeft neergeslagen met de bedoeling hem te beroven. De ernstig verwonde kleerma ker gaf aan de politie de naam van K. op. De schilder verbleef clandestien met een 19-jarig meisje uit de hoofdstad, wier opsporing door de Amsterdamse kinderpolitie dit weekeinde was verzocht, in een zomerhuisje in de duinen bij Eg- mond aan de Hoef. Toen de poli tie het meisje aanhield werd te gelijk ook de man, wiens opspo ring eveneens was verzocht, ge arresteerd. Hij is naar Amster dam overgebracht. Tijdens zijn verhoor door de rijkspolitie heeft de schilder be kend, dat hij de kleermaker heeft willen beroven. Voorts bleek, dat hij zich intussen ook schuldig had gemaakt aan een zestal in braken in zomerhuisjes in Eg- mond aan de Hoef en de diefstal van twee fietsen. De ouden van een tweeling van 11 maanden, die als twee druppels op elkaar lijken, heb ben hun kleintjes maandag naar hei ziekenhuis in Clinton Illionoislifaar zij geboren zijn, gebracht voor het nemen van nieuwe voetafdrukken. De moeder zei dat zij de kin deren niet meer uit elkaar kon houden sinds hun haren ge knipt zijn, want door de krulle tjes van hei ene kleintje kan zij beiden uit elkaar houden. Ds ouders zullen nu de nieu we voetafdrukken vergelijken met die, welke direct na de ge boorte dijn genomen. Als gevolg van de daling der ari j.l. 49 opgelegde schepen van scheep vrachttarieven, welke wat tezamen 162.000 ton, hetgeen de vrachttarieven voor de wilde 1 overeenkomt met ongeveer 20% vaart betreft tot uiting komt in een daling van liet indexcijfer van de Britse Kamer voor Scheep vaart van 82,3 voor november 1957 tot 71,6 voor december 1957 (op basis gemiddelde 1952 199), nemen de aantallen opge legde schepen in diverse landen geleidelijk toe. Volgens de laatst bekende ge gevens heeft de omvang van de opgelegde tonnage der Britse schepen in Engeland onlangs een omvang bereikt van 375.000 b.r.t., verdeeld over 80 schepen. Noor wegen meldde per medio januari 27 opgelegde schepen van teza men ongeveer 190.000 d.w.t. Zwe den had begin januari een opge legde tonnage van ruim 180.000 b.r.t. In Denemarken steeg het aantal opgelegde schepen van 25 tezamen 77.350 ton per einde december 1957 tot 34 van teza men 136.500 ton per einde jan. Finland meldt per einde janu- Een Zeeuws-Vlaams feuilleton door W. GELDOF 43) Nadruk verboden. HOOFDSTUK VIII. Het nieuwe leven. Natuurlijk was Kees die avond niet naar de Pauwels gegaan, zo als' hij had gezegd. Hij had dit alleen verteld om de consternatie nog wat groter te maken. Hij was echter naar tante Jaan in Oostburg gereden en had haar verteld, wat er gaande was. De oude dame, nog altijd ietwat ge raakt over het feit, dat hij Jan- nie zonder veel omwegen van haar vandaan had gehaald, ont ving hem in 't begin wel wat knorrig, maar toen Kees haar volledig inlichtte over zijn ver dere plannen, werd ze toch wat toeschietelijker. Jannie was sinds haar vertrek niet meer bij haar terug getveest, maar Kees beloof de, dat ze gauw weer eens zou komen en dat ze, als hij met haar getrouwd was, haar gerust af en toe mocht komen helpen. Dat verzoende tante Jaan weer een heel stuk met haar lot en het eindigde, precies zoals Kees had verwacht, met de toestemming, dat Kees voorlopig bij hear zijn intrek nam, mits hij zich niet al te vuil maakte, want haar keu rige huis en meubels waren haar tot een dierbaar bezit geworden. Nu, dat was geen bezwaar, want nadat Kees de jeep terug had ge bracht en zijn fiets had opge haald, had hij thuis niets meer te zoeken. Wat hij als zijn persoon lijke eigendom beschouwde had hij opgehaald, en voor zover het geen boeken of kleren waren, in een hoekje van het nieuwe maga zijn neergezet. De volgende dag besteedde hij aan het opknappen van de tuin van tante Jaan en het verzenden van een aantal rekeningen. Een redelijk deel van het binnenko mende bedrag zou hij als eigen loon inhouden en de rest zou hij naar zijn oude huis stuern. Ver der stelde hij zijn nieuwe werk gever van zijn nieuwe adres in kennis en zorgde hij er voor, dat het geld voor de borgstelling tij van de gehele Finse koopvaardij vloot. Voor Nederland blijkt de situ atie wat de opgelegde schepen betreft nog vrij gunstig te zijn. Hoewel nauwkeurige gegevens niet beschikbaar zijn, wordt in scheepvaartkringen geraamd dat het aantal in Nederland opgeleg de schepen momenteel niet meer dan enkele tientallen bedraagt, waarbij het merendeels gaat om kleine schepen, die de kustvaart beoefenen. De totale opgelegde tonnage in ons land zal naar aan genomen wordt de 100.000 ton niet te boven gaan. ALBUMS N.V. Fa P. J v. d. SANDE dig over kwam. De volgende dag werd op „Veld zicht" dan eindelijk de verloving van Kees en Jannie gevierd. Het ging er wel niet zo uitgelaten toe als bij die van Cor en Henk, maar daar had onder deze om standigheden geen mens behoefte aan. Toch waren er nog vrij veel mnesen. Van de familie van de Pauwels was nog heel wat geko men, verder mensen uit de buurt, oude bekenden van Kees en Jan nie en tenslotte Henk en Cor. Jo was bij .moeder gebleven, om dat ze het zo zielig vond die al leen thuis te laten, vertlede Cor. Wat ze er niet bij vertelde Was, dat aan haar eigen komst een fik se ruzie met moeder was vooraf gegaan, waarvan Henk onkundig was gehouden. Met deze verloving was nu in zekere zin de kogel door de kerk. Iedereen wist nu, dat de schei ding tussen moeder en zoon voor goed was gevallen. De omstan digheden waaronder dit was ge beurd maakten, dat er in de hele streek druk over werd gesproken. En ofschoon vele vonden dat Kees al te haastig te werk was gegaan, gaven de meesten hem openlijk gelijk. Moeder had het er zwaar onder te verduren, want wie haar tegenkwam begon er over en trachtte haar voorzichtig tot an dere gedachten over te halen Maar men kreeg er de kans niet toe. Ze weigerde hardnekkig zich nog verder over het gebeurde uit te laten en sloot zich op in haar Begroting 1958 vastgesteld. Burgemeester Lockefeer sprak in de eerste raadsvergadering in 1958 de gebruikelijke rede uit. Hij toonde zich niet tevreden met hetgeen in 1957 was bereikt. De bestedingsbeperking laat echter niet veel bewegingsvrijheid toe. Gelukkig geldt dat voor alle ge meenten. De financiële toestand baart zorgen. Tal van werken kunnen niet worden uitgevoerd wegens gebrek aan de nodige fi nanciën. Niettemin kunnen we zeggen, dat Hulst leeft, aldus de voorzitter. In december meldde zich de 5000ste inwoner aan, een dochter van het echtpaar De Bak ker— Esseling. Deze poorteres werd met blijdschap ontvangen en kreeg van de gemeente een spaarbankboekje. Hulst telde op 1 januari 5004 inwoners, waarvan 2374 mannen en 2630 vrouwen. Er kwamen in 1957 ruim 50 woningen gereed, terwijl er 15 in uitvoering zijn. Voor 19o8 zijn de vooruitzichten vrij somber. De bouw van net ziekenhuis vordert. Plannen liggen klaar voor de uitbreiding van plan- West. Het moest de burgemeester van het hart, dat de jeugd van Huist de volle betekenis van het natuurschoon niet weet te waar deren. Vooral in plantsoenen en bosaanleg is de jeugd vaak zeer baldadig. Bij het bevorderen der wel vaart wordt vooral aandacht be steed aan het vreemdelingenver keer. Gemeente en middenstand dienen hierin samen te werken. lil 1957 ontviel ons de heer Warnier, zo besloot de voorzit ter. Hij was een verdienstelijk raadslid, in wie de gemeente veel verloor. Het oudrte raadslid, de heer Van Arenthals, beantwoordde de rede van de burgemeester. Bij de behandeling van de ge meentebegroting bracht de heer Biommaert aan B. en W. dank voor hun beleid. De heer Willemstein hield een uitvoerig betoog over de begro ting. Hij meende dat de gemeen te-ambtenaren niet over hun sa larissen te klagen hebben. De lonen der gemeente-arbeiders noemde hij niet zo schitterend. Spr. bracht lof aan de brand weer, die altijd paraat is. Minder enthousiast was hij over de ver lichting. De post van ƒ400 voor Een nieuwe vinding heeft het mogelijk gemaakt dat invaliden dank zij het aanbrengen van een „elektrische spier" hun kunstle dematen zoals handen en vingers met liun wil kunnen bewegen, aldus een bericht in het Engelse dagblad „Daily Mail" van vrijdag. Twee jaar geleden ontdekten de Londense medicus, dr A. Nigh tingale, en een groep onderzoe kers op de natuurkundige afde ling van een Londens academisch ziekenhuis bij een proefpersoon zeer zwakke elektrische stroom pjes in de afgesneden spieren van een armstomp, die indien men ze versterkte nog bruikbaar zouden zijn om beweging te veroorzaken in bijvoorbeeld een kunsthand. De 36-jarige Britse geleerde, die de eigenlijke uitvinding deed, Norman K. Walker, is in Ameri ka een fabriek begonnen. huis en haar werk en in.zich zelf. Toen het 1 augustus was, begon voor Kees zijn nieuwe taak. Cp de morgen van die dag had hij een bespreking met de heer Van der Burg jr., die hem vertelde, wat er in de eerste weken zoal te doen was. De gebouwen waren kant en klaar afgeleverd en moesten alleen nog worden schoongemaakt, maar daarvoor waren altijd wreksters genoeg te vinden. Verder zou een grote voorraad werktuigen en machi nes, zelfs een paar tractoren, worden gebracht en in de show room opgesteld. Kees moest, om dat hij de landbouw in' deze streek zo goed kende, zelf opge ven wat hij nog meer wenste. Voor de eerste weken kreeg hij twee mannen uit Amsterdam als hulp, totdat alles behoorlijk was ingericht. Wat hij' daarna aan personeel meende nodig te heb ben, kon hij zelf, in overleg met het hoofdkantoor, aannemen. Een bestelauto voor het wegbrengen van kleinere werktuigen stond reeds bij de gebouwen te wach ten, maar de grootste verrassing kwam nog. De twee mannen zaten in het kantoortje, dat tussen showroom en magazijn was Ingebouwd en de heer Van der Burg wees naar de nieuwe Volkswagen, waarmee hij was aangekomen. „En die kunt u aanstonds van mij over nemen voor uw zakelijk gebruik." (Wordt vervolgd.) rattenbestrijding is aan de lage kant. Spr. noemde de bestedings beperking een nachtmerrie. Des ondanks is er nog veel tot stand gekomen, bijv. de toren die bin nenkort uit de steigers komt; de nieuwe school en het uitbagge ren van de vest. Als urgente werken ziet hij o.m. de voetgan gerstunnel bij de Bagijnepoort en verbetering Kruisweg Steenweg- Van de Maelstedeweg. De gemeenteraad roemde de bedrijfsvoering van het gasbe drijf en het woningbedrijf. Alle begrotingsvoorstellen wer den goedgekeurd. Tot leden der'commissie tot wering van schoolverzuim wer den benoemd de heren J. Baert, A. Esseling, J. Maris, J. Koene, E. d'Hondt, J. Morres, F. Solle- veld, D. Weemaes en mevr. Buijs- sevan Kemseke. De tribune op het sportterrein wordt overdekt. De heer Willem stein zegt, dat 'n overkapping ge raamd wordt op ƒ7800. Hij wil dit bedrag liever besteden voor een behoorlijk kleedlokaal. De voorzitter wijst er op, dat de overkapping rendabel wordt door de advertenties die er op ko men. De heer Strijdonk meent dat een overschot gebruikt kan worden voor het kleedlokaal. Wethouder De Meurichy oor deelt dat naar andere middelen dient te worden gezocht voor een goed kleedlokaal. De aan te schaffen vuilnisem mers in verband met de nieuwe vuilnisauto komen op 7,50 per woning. Voor hen die dat wen sen, is afbetaling in termijnen mogelijk. Een verzoek van de kunstkring „De Vos Reinaerde" om een ex tra-subsidie wordt afgewezen. (Een spotvogel merkte op, dat dé vos slim genoeg is om zichzelf te redden). Bij de rondvraag informeerde de heer Willemstein naar een kleuterschool in nieuw Hulst. Hij pleit verder voor instandhouding van de busverbinding met nieuw Hulst. De voorzitter zegt dat een en ander de aandacht heeft van B en W. DONDERDAG 6 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8J5 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden: 9 40 Morgenwijding; 10.00 Gram.: 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kook- praatje; 11.15 Orkest; 12.00 Dans muziek; 12.30 Land- en tuinbouw- w-,12'33 Pianospel; 12.50 Uit Vq ,Jbe^,Jfsleven; 13.00 Nieuws: 13.15 Med.; 13.20 Orkest; 13.55 Beursberichten; 14.00 Pianoreci- tal, 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Cabaret; 15.40 Gram.; 16.00 Van "-00 Voor de jeugd; 10 Begenngsuitz.; 18.00 Nws; in on TWl" eeri auto met een foto; 18.20 Lichte muz.; 18.45 Sportpro- blemen; 18.55 Gesproken brief uit 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Wie opent de kluis?; 20 00 Nieuws; 20.05 Orkest; 21.20 Hoor- Sp.^i 2150 Gevar. progr. voor de militairen; 22.20 Act.; 22.30 Orgel concert; 22.50 Sportact.; 23.00 Nieuws23.15 Beursberichten van New York; 23.16 Act.; 23.25 Discotaria. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de "Is™™; 9-40 Schoolradio; 0.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; li™ r de Zleken; 11-45 Gram 9 9* Muldagklok; 12.03 Gram.; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinbouwmed.; 12 38 In strum, octet; 12.55 Zonnewijze^ 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 13.25 Sopraan, piano en blaastrio; 13.45 Gr.; 14.00 Marinierskapel; 14 45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 Cello en piano; 16.00 Bijbellezing 16.33 Filharm. sextet; 17.00 Hoor spel voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Lichte muziek; 18.10 Huismuziek; 18.30 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Op de man af; 19.15 Gram.; 19.20 Sociaal perspectief; 19.30 Lichte muziek' 19.50 Causerie; 20.00 RadiokranU 20.20 Gevar. progr.; 21.45 Gram., 22.00 Periodiekenparade; 2210 Orgelconcert; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws' 23.15 Sport; 23.20 Gram. BRUSSEL: 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelspel; 14.00 Engelse les; 14.15 Volksmu ziek; 14.30 Franse les; 14 45 Volksmuziek; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 15.45 Duitse les; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gnam.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws: 19.40 Gram.; 19.50 Pol. causerie; 20.00 Amus. muz.; 20.40 Verzoek- progr.; 21.30 Jazzmuz.; 22.00 Nws; 22.15 Intern. Radio Universiteit; 22.30 Gitaarspel; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5