Uit de Provincie Het daglicht bewijst 't U rduisterde Beursoverzicht Waterdoorbraak in de mijn „Julia" BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN Officiële Publicatie LOOP DER BEVOLKING dat hij 150 meter srommer achter v. L. it de fietser door plot- r rechts te zwenk/en ;nde ruimte liet. er meende dat er geen veroordeling is en r De B. vrijspraak, rraak was. omdat het en De B. niet geleverd n, conform. brouwerij-arbeider te >p 22 nov. 1957 met een Axel naar Hulst ge niet gestopt voor het ran de Steensedijk en rang verleend aan van rend verkeer. 15 of 3 dagen en 50 ;n. Uitspraak idem. te Son en Breugel, cht omdat hij met zijn te grote snelheid over [-weggedeelte van de te Hontenisse heeft Ir was een aanrijding net een auto bestuurd uit Rotterdam, laarde, dat de aanrij- plaats gehad niet in zoals hem ten lastc- ;d maar vóór de bocht, ant De R. verklaarde ht zeer onoverzichtelijk d een situatietekening iaar de feiten zoals hij f. Van R. te IJzendijke dat hij op die bewus- met zijn verloofde aan ;len was op de Zoute it naar zijn mening W. eed. Of W. te veel links lij niet gezien. iofde van R., mej. v. D., liende te Hulst, werd gehoord en verklaarde, *al hard reed. W. min- lan de bocht geen vaart ,ts naar links om de unnen nemen, cier meende dat W. en eiste 40 of 8 da- 50 schadevergoeding, sschade van De T. moet de weg behandeld wor- ak 30 of 6 dagen. MN deltawerken rivierkan alis atie in de kas van zijn Toen dit niet werd vergreep hij zich aan den van de vennoot- regeld 2 a 3 maal per se bedragen werden iter. Door bepaalde ad- eve manipulaties ver hij dat die verduiste- anks de controle van intants, aan het licht Deze Knoeierijen heeft gedurende tien jaar Hij heeft de politie ld, dat bij een ihtensie le de verduistering snel ntdekt. Toen dan ook bij lanisatie per 1 januari dere accountant de con- nam, ontdekte deze de ing onmiddellijk, irresteerde man heeft ilitie verklaard van het te hebben uitgegeven tjes en dure partijtjes, kte hij met zijn vrouw n naar Italië en Zwit- Tij maakte met zijn tal- nden en kennissen goe- tekorten wat aan te speelde hij op de ban- alië en kocht hij loten tse staatsloterij en van he Koloniale. Eenmaal zelfs voor een bedrag mille aan loten, echter Slechts één keer 12.000 gewonnen, zo heeft hij verklaard, hij leningen aan men- moeilijkheden verkeer- schonk hij naar hij geld aan liefdadige in- onder meer voor het r. Zijn slager verstrek- ;ns een lening van die niettemin is fail- i. Naar de politie mee- s zijn woning in Am- iid luxueus ingericht. duw zou niet op de jn geweest van de van haar echtgenoot, liende een salaris van bruto per maand, doch ;enover zijn vrouw vol, en dan eens in effec- 1de. die inmiddels' is ont- leeft zijn vrouw eerst >ek vrijdag van zijn da- hoogte gesteld, zo ver- ocaat van de benadeelde :ft naar aanleiding van intantscontrole 'n klacht H. ingediend bij de of- Justitie. Als gevolg is de recherche tot ar- an de man overgaan, tie zal nu nagaan, of de -an de man op waarheid Een merkwaardig feit heel acht de politie, dat vervangen accountant verduistering op grote nets heeft bemerkt. Ook zal een onderzoek wor- =-steld. Tot dusver heeft rche alleen kunnen con- dat de verdachte thans geld beschikt, zal binnenkort voor de in Justitie worden ge- ïan heeft tegenover de oegegeven de verduiste- hebben gepleegd ten na- een financieringsmaat- in de Sarphatistraat, in april 1947 als kassier der in dienst was getre- vaar hij per 1 januari jj- zijn bijzondere kwalitei- de vennootschap" was tot procuratiehouder ele volmacht. Overleg met België over de inpoldering van het land van Saeftinge. Verbreding van de kunstma tige duinenrij te Breskens. Tijdens het mondeling overleg tussen de minister van Verkeer en Waterstaat en de vaste com missie uit de Tweede Kamer over de begroting 1958 heeft de minis ter meegedeeld, dat de stuw in Ie Rijn bij Driel (die tegen 19b4 '65 gereed zal zijn) niet in ge bruik zal worden genomen, voor dat het Haringvliet en het v olke- rak zijn afgesloten. Door de stuw bij Driel zal na melijk méér water worden afge voerd via de Gelderse IJssel ten koste van de waterafvoer bij Rotterdam, zodat daar meer zout naar binnen zou dringen als te voren niet voor een verhoogde afvoer van zoet water langs Rot terdam zou zijn gezorgd door af sluiting van de zeegaten. Intussen wordt onderzocht of uoor middel van de stuw bij Amerongen (die in 1961'62 ge reed komt) zonder schade voor Rotterdam, de waterafvoer dooi de IJssel kan worden vergroot. Gevraagd naar nadere mede- ndRngen over de aanleg van de havens in het Sloe en inpoldering van het land van Saeftinge, heeft .(-) minister meegedeeld, dat over deze laatste kwestie overleg ge pleegd wordt met België, omdat /.ij invloed zal hebben op het re gime van de Schelde. In verband met de schade, die Ihneskens ondervindt door de ver- INTERNATIONALE WAARDEN IN REACTIE Op de onstuimig hoge koer sen van maandag tengevolge van het lanceren van de Ame rikaanse kunstmaan, kwam gis teren bij opening een gezonde loch in het verdere beursver- loop een gevoelige reactie. Aan de verwachting van een beter ¥7a!lstreet werd door de slot- itoersen aldaar niet beantwoord. Niettegenstaande de slotkoers van Koninklijke Olie in New lork gunstig was te noemen, gaven de overige slotkoersen 'oor Europese begrippen geen voldoening. Dit was dan ook een teleurstelling. Aangezien niet alle posities tot tevreden heid in Wallstreet gerealiseerd konden worden, werd gistermid- feg in Amsterdam tot liquida tes over gegaan. Er was weinig vraag met als gevolg, dat slechts tegen afbrokkelende prijzen het aangeboden mate riaal werd opgevangen. Konink lijke Olies openden op 154,40 legen maandag als slotprijs 154.90. Aanbod in een lege markt deed de koers snel dalen tot 153. Op dit niveau kwam enige steun van het buitenland waarop de koers bij het einde van de markt zich op circa 153.60 stelde. Het fonds lag oirca 2 beneden -pariteit New "ïorkDe handel was belangrijk minder dan maandag. In de morgenuren werden de aande len Kon. Olie op 155.30 als hoogste prijs verhandeld. De claims daalden van ƒ5.12 tot 5.03 en verlieten de markt op oirca ƒ5.05 tegen maandag 6J8. In de hoek van de claims Dordtsche vielen de prijzen erg mee. Deze waren voer de gewo ne aandelen ƒ1220 (ƒ1250) en voor de claims van de preferen te aandelen bedroeg de prijs F 6.10 6.22). Unilevers, die maandag een koerswinst van circa 14 punten Koteerden, moesten hiervan qisteren circa 10 punten prijs geven, speciaal door publieke verkopen in een dunne markt. Het fonds opende op 3501/- daalde tot 345 en sloot op on geveer 347 tegen maandag 356. Aandelen Philips trokken zich «iet al te veel van de overige koersdalingen aan en behoef den slechts 2 punten ten op zichte van maandag prijs te geven. Ook A.K.U.'s hielden zich goed en verloren slechts i punt. K.L.M. op 107.30 min 2. De opgewekte stemming van de vorige dag in de scheepvaart- hoek, was gisteren verdwenen, aandelen HA.L. gaven de ge hele winst van maandag van 5 punten prijs, K.N.S.M. min 4 en de overige waarden 1-2 pun ten lager. Tegen de gehele marktverhouding in lagen de cultures aan de vaste kant waarbij Amsterdam Rubber en Verenigde Deli's circa 2 punten konden verbeteren. Voor de in schrijving op de ƒ20 miljoen 5Vi procent obligaties N.V. Provinciale en Gemeentelijke Elektriciteits Maatschappij (PE.G.E.M.) bestond ter beurze goede belangstelling. Prolongatie 4Va procent. Beursindices 31/1 3/2 4/2 Int. concerns 252D0 261.14 257.41 Industrie 136.79 138.68 137.99 Scheepvaart 124.66 126.75 124.66 Banken 113.74 113.42 11355 Ind. fondsen 62.46 63.66 64 68 Algemeen 178.46 183.51 181.54 N abeurskoersen Kon. Olie: 153—154.50 (153.15) Philips: 248—249% (248%) Unilever: 347 (346%) Claims Kon. Olie: 4.94—5.15 (4.96—5.02) Claims Dordtsche 1200—1210 plaatsing van de veerhaven, zei de heer Algera, dat een plan is gemaakt voor een nieuwe water kering ter plaatse, waarbij de kunstmatige duinenrij zodanig zal worden verbreed, dat daarop plaats beschikbaar komt voor restaurants en dergelijke. TERNEUZEN. Vé-Gé-cabaretavond. Met vier bussen der Z. V. T. M. waren Vé-Gé-klanten uit Hoek, Axel, Zaamslag, Sas van Gent en Westdorpe naar Terneuzen gekomen, waar hen namens de Vé-Gé-organisatie in het Concert gebouw een gratis cabaretavond werd aangeboden. Reeds bij de ingang ontving ieder een kleine verrassing en op het eind van de avond volgde de prijzenregen. De héér Bliek opende de avond met een welkomstwoord tot de talrijke bezoekers namens de Vé- Gé-winkeliers, waarbij hij zich o.a. speciaal richtte tot de ver tegenwoordigers van Douwe Eg- bert en Verkade, resp. de heren F. Willems en H. Schoon, welke laatste ook nog de aanwezigen hartelijk verwelkomde. Hierna trad het „Haarlems Radio Cabaret", met als confe rencier Harry Meijer voor het voetlicht, dat in een vlot tempo een zeer afwisselend en keurig verzorgd programma bracht, dat door de bezoekers ten zeerste werd gewaardeerd, zodat na elk nummer een welverdiend harte lijk applaus de optredende artis- ten beloonde voor het door hen gebodene. SAS VAN GENT. Feestavond. Zaterdagavond hield de ver eniging van Belgen in Sas van Gent in zaal Reseda haar jaar lijkse feestavond. Het eerste ge deelte van de avond werd gevuld met een toneelvoorstelling. De Heusdense toneelvereniging uit Heusden (België) voerde op „Dertig seconden liefde". Na afloop was er een gezellig bal dat tot in de kleine uurtjes duurde. Koningsschieting Zaterdagavond organiseerde de schuttersvereniging „De Kring" in café „Den Rooien Oodt" zijn jaarlijkse koningsschieting. Reeds na de derde beurt schoot de heer A. Schatteman de ko ningsvogel af en werd hiermede voor de vijfde maal koning in zijn 30-jarig lidmaatschap. Hierna volgde nog een geani meerde prijsschieting. SLUISKIL Ned. Christen Vrouwenbond In het jeugdgebouw „De Ark" waren de leden van de plaatse lijke Ned. Christen Vrouwen bond bijeen in laatste samen komst voorafgaande aan de alge mene jaarvergadering, welke over enige weken zal plaats vin den. Met Psalm 150 1 werd de bij eenkomst geopend en het was de afdelingspresidente, die uit Lu cas 10 het verhaal voorlas van de barmhartige Samaritaan, waarna zij een korte meditatie over dit onderwerp hield. Vervolgens werd gezongen Gez. 225 1, 2 en 5. De gastspreekster van de avond was mej. A. G. Diddens, die als onderwerp gekozen had „Maat schappelijk werk en gezinszorg Na de pauze met tractatie werd gelegenheid tot discussie geboden en kreeg mej. Diddens vragen van velerlei aard op sociaal en maatschappelijk terrein te beant woorden. Met Gezang 222 1, 3 en 4 werd de bijeenkomst gesloten. Voor het criterium. Om straks in de midzomer tij dens de traditionele kermisdagen wederom een criterium te kun nen beleggen heeft het bestuur van de Sluiskilse wielersuppor- tersvereniging een, niet te ver geefs, beroep gedaan op de dans- animo van de Sluiskilse jeugd. Afgelopen weekend organiseer de zij in Hotel Meert een dans avond die de kaspositie weer wat deed verstevigen, zodat hierdoor ook de wielersportliefhebbers weer aan hun trek zullen komen. Het Tc-rneuzens „Blue Star"-or- kest verzorgde de muzikale me dewerking. STOPPELDIJK. Biljarten. De wedstrijd tussen de biljart clubs „De Tol" uit Stoppeldijk en een biljartclub uit Axel is ge ëindigd in een overwinning voor „De Tol". De match werd ge speeld in het kader van de drie kamp tussen de clubs uit Bosch- kapelle, Stoppeldijk en Axel. De uitslag was als volgt: Stoppeldijk Axel H. Wijnacker J. Groothaert J. Fruijtier C. Hoogstraete J. de Bakker Fr. Groothaert J. de Dijcker F. Wieland J. Lauwers G. Groothaert J. Gelderland J. Kortvis J. de TheijeL. Kaijser E. de Schepper R. Linthout Goossen C. van Tatenhove Verdurmen J. Dieleman De biljartclub „De Treffers" uit Boschkapelle heeft momen teel de leiding in deze driekamp. ZAAMSLAG Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der rijkspolitie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven, welke te rug te bekomen zijn bij de daar achter vermelde adressen. Portemonnaie met inhoud, Pol derstraat 20; dameswant, Rie- mensstraat 6; handpomp je, Pol derstraat 1. ZIERIKZEE Groene-Kruisgebouw te Renesse. De Commissaris der Koningin in Zeeland, mr. A. F. C. de Ca- sembroot, zal op zaterdag 1 maart het Groene-Kruisgebouw te Re- nesse op het eiland Schouwen- Duiveland officieel openen. Het gebouw te Renesse is het laatste dat in het rampgebied met Zwitserse steun is gebouwd. Bij de officiële plechtigheid zul len ook vertegenwoordigers van het hoofdbestuur van het Groene Kruis uit Utrecht aanwezig zijn. Vrijdag 21 februari zal de Com missaris der Koningin in Drei- schor op Schouwen-Duiveland het Dorpshuis openen. ZUIDZANDE Uitvoering. De afdeling Zuidzande van de L. J. G. en Z. P. M. gaf tijdens het afgelopen weekeinde in de zaal van hotel „De Rode Leeuw alhier haar traditioneel geworden winteruitvoeringen. Het programma voor de pauze werd gevuld met muziek, decla matie en zang, terwijl na de pau ze werd opgevoerd het toneelstuk „Strikt zakelijk", dat keurig werd opgevoerd. KLACHT VAN SYRIË Syrië heeft een klacht inge diend bij de V.N. Het zegt dat Israël dinsdagmorgen troepen en pantserwagens naar de gede militariseerde zone tussen Syrië en Israël heeft gezonden. Het Is raëlische troepentransport werd gesteund door een straaljager, aldus de Syrische klacht. Een woordvoerder van het Syrische ministerie van Buitenlandse Za ken verklaarde dat men ook troe- penconcentraties heeft waarge nomen op de Israëlische neder zetting aan de andere kant van de zone. Later vlogen vier Israëlische straaljagers boven de grens tus sen beide landen. De woordvoer der beschuldigde Israël van nieu we provocaties ondanks de tus senkomst van de V.N. Hij zei dat Syrië het incident direct gemeld had bij de bestandscommissie van de V. N. en de Syrisch-Israëïische wapenstilstandscommissie. Van de zijde van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Za ken is de Syrische beschuldiging, dat Israël troepen zou samen trekken in de gedemilitariseerde zone bij Dan, tegengesproken. De woordvoerder verklaarde, dat burgerpolitie in dat gebied mij nen opruimt. De organisatie van de Ver. Naties voor toezicht op de naleving van het bestand was ingelicht en er waren waarne mers ter plaatse. Men had de Syrische afvaardi ging bij de V. N. verzocht de Vei ligheidsraad op de hoogte te stel len van het incident. Een woordvoerder van het Is raëlische leger meldde later, dat de Syriërs hebben geschoten op een licht Israëlisch militair vlieg tuig, dat boven de nederzetting >an in het uiterste noorden van Israël vloog. Even tevoren had het Israëli sche ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt, dat men in dit gebied het mijnopruimings- werk had hervat. Vorige week wanen deze werkzaamheden na een grensincident gestaakt. H 94—109 80— 59 46— 47 48— 39 48— 34 25— 43 47— 29 45— 38 51— 61 42— 30 Nieuwe Omo wast smetteloos wit M. De Cubaanse opstandelingen „Over een maand zal geheel Cuba in brand staan", aldus heeft de Cubaanse opstandelingenlei der Luis Perez Rios maandag tot een verslaggever van het Britse blad „Daily Telegraph" gezegd. Perez Rios deelde mee, dat on langs op een bijeenkomst van rebellenleiders is besloten sabota ge in fabrieken te plegen. „Wij gaan van tactiek veranderen. Tot dusver beschoten wij steden en staken wij suikerplantages en ta baksdrogerijen in brand. Dat blij ven wij doen, maar wij leggen ons voortaan in het bijzonder toe op ontwrichting van de industrie" aldus Perez Rios. Hij zei verder, dat zijn bewe ging al het mogelijke zal doen om te verhinderen, dat er op 1 juni verkiezingen zullen worden gehouden, zoals door de regering wordt gewenst. „Het kiesstelsel is scherts", aldus de rebellenleider. OPKOMST EERSTE OEFENING. Ten behoeve van de dienstplichtigen die op 6 februari 1958 voor eerste oefening onder de wapenen komen, worden een aantal extra treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze (re; nen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betrokken station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moeter ingevolge hun lastgeving reizen met de eerstvolgende reisgelegen heid na 06.59 uur. Extra-treinen: AmsterdamBergen op Zoom: Amsterdam C.S. v. 8.54 Amsterdam Sloterdijk v. 9.01 Haarlem v. 9.14 loeiden v. 9.41 Den Haag H.S. v. 9.57 Schiedam v. 10.11 Oudenbosch v. 11.07 Roosendaal v. 11.17 Bergen op Zoom a. 11.28. Rotter- damBergen op Zoom: Rotterdam C.S. v. 9.48 - Rotterdam Blaak v. 9.52 Rotterdam Zuid v. 9.56 Dordrecht v. 10.08 Roosen daal v. 10.35 Bergen op Zoom a. 10.46. RotterdamEindhoven: Rotterdam C.S. v. 8.52 Rotterdam Blaak v. 8.56 Rotterdam Zuid v. 9.00 Dordrecht v. 9.12 Lage Zwaluwe v. 9.22 Breda v. 9.36 Gilze Rijen v. 9.45 Tilburg v. 9.56 Oisterwijk v. 10.04 Boxtel v. 10.14 Eindhoven a. 10.30. RotterdamAmersfoort: Rotterdam C.S. v. 9.25 Rotterdam Noord v. 9.32 Gouda v. 9.45 Woerden v. 9.56 Utrecht C.S. v. 10.19 Amersfoort a. 10.35. Den Haag—Ede: Den Haag S.S. v. 9.27 Voorburg v. 9.32 - Gouda v. 9.50 Woerden v. 10.01 Utrecht C.S. v. 10.19 Ede-W. a. 10.44. AmsterdamEindhoven: Amsterdam C.S. v. 9.20 Am sterdam M P. v. 9.26 Amsterdam Amstel v. 9.30 Utrecht C.S. v. 9.56 Geldermalsen v. 10.16 Den Bosch v. 10.35 Vught v. 10.41 Boxtel v. 10.50 Eindhoven a. 11.06. LeeuwardenVught: Leeuwarden v. 8.41 Heerenveen v. 9.04 - Steenwijk v. 9.23 Meppel v. 9.35 Zwolle v. 10.15 Amersfoort v. 11.18 Utrecht C.S. v. 11.47 Den Bosch v. 12.28 - Vught a. 12.33. Groningen Bergen op Zoom: Groningen v. 8.43 Assen v 9.04 Hoogeveen v. 9.25 Meppel v. 9.40 Zwolle v. 10.02 Amersfoort v. 10.57 Utrecht C.S. v. 11.28 Den Bosch v. 12.05 Tilburg v. 12.23 - Gilze Rijen v. 12.32 Breda v. 12.42 Roosendaal v. 13.19 - Bergen op Zoom a. 13.30. NijmegenBergen op Zoom: Nijmegen V 9.54 Den Bosch v. 10.41 Tilburg v. 11.06 Breda v. 11.25 Roosendaal v. 11.47 Bergen op Zoom a. 11.59. Zwolle—Roermond Zwolle v. 10.06 Deventer v. 10.32 Zutphen v. 10.48 Arnhem v. 11.21 Nijmegen v. 11.43 Blerick v. 12.34 Venlo. v. 12.38 526489 Roermond a. 12.59 In de mijn „Julia" is bij werk zaamheden boven de 365-meter verdieping water doorgebroken, zo heeft de directie van de mijn zondag bekendgemaakt. Deze waterhoeveelheden na men in de loop van zaterdag een zodanige omvang aan, dat be gonnen moest worden met het afdammen van een gedeelte van de ondergrondse werken. Deze werkzaamheden hebben een nor maal verloop. Persoonlijke ongevallen zijn niet voorgekomen. Hoewel en kele pijlers moesten worden stil gelegd, heeft het werk overigens normaal voortgang, zo deelde de directie van de mijn mede. De mijn „Julia" te Eygelsho- ven, tweelingbedrijf van de mijn „Laura", is het afgelopen week einde het toneel geweest van een verteten strijd tegen het water. Door een plotselinge doorbraak in de 365-meter verdieping, wel ke woensdag j.l. werd geconsta teerd maar zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien, is de mijn zaterdagavond, zo wordt verno men, ernstig bedreigd geweest. Door ondergronds op de daar voor in aanmerking komende punten in de haast betonnen dam men op te werpen, schijnt op het ogenblik het ergste gevaar be zworen te zijn. Volgens nog on bevestigde berichten zouden zes peilers, waaronder 2 mechanische peilers, onder water staan. De waterdoorbraak, die vergezeld is gegaan van grote hoeveelheden drijfzand, heeft zich op de 365- meter verdieping voltrokken on der Duitse bodem, halverwege Rimburg en de Duitse stad Als- dorx. Met man en macht is ondergronds gezwoegd en ge werkt om de waterdoorbraak de baas te worden, waarin men maandag is geslaagd. Zondag werd personeel van de mijn van de sportvelden gehaald om aan de hulpwerkzaamheden deel te nemen. Water in de „Julia" dringt dieper door. Het water in de mijn „Julia" te Eijgelshoven is thans ook tot in de o40 meter verdieping door gedrongen. De hoop dat het wa ter en het drijfzand in de zgn. oude werken tussen de 365 en de lager gelegen verdieping verstop ping zou veroorzaken, is niet in vervulling gegaan, tn de late maandagavond werd het eerste water op de 540 meter verdie ping geconstateerd. De hoeveel- neiü was echter niet verontrus tend en hoefde zelfs niet te wor den weggepompt. Men is op deze verdieping in tussen op alles voorbereid. Be halve de zware dam die maan dag reeds in de steengang ge reed kwam om het naderende water en drijfzand een nalt toe te roepen zijn intussen nog ver schillende filterdammcn m op bouw of reecis gereedgekomen. De bedrijfsleiding is ervan over tuigd op de 540 meter verdieping de water- en zandvloed definitief een halt te kunnen toeroepen. Dit te meer omdat men tijdig alle maatregelen heeft kunnen nemen. Wanneer de vloed aan houdt, worden de pompen op de 540 meter verdieping in werking gezet. In de overige ondergrond se werken van de mijn „Julia" gaat het werk normaal door, de verloren pijlers in het noordveld zullen zo gauw mogelijk in het zuidveld van de „Julia" worden aangezet. VOGELWAARDE. Huwelyks-voltr.J1 jan. André A. Verhoeven, 27 j. en Bertha Pie- ters, 26 j. Geboren: 8 jan. Antonius Jo- sephus, z. van Joeephus Maas en Emma Dophemont. 24 jan. Catha- rina Louisa Annie, d. van Johan nes F. Duvivier en Cornelia M. de Roos. 29 jan. Carolina Paulina Maria, d. van Josephus F. van Damme en Alma M. Mahu (geb. te Hontenisse). Overleden2 jan. Alphonsus Peersman, 77 j„ eeltig. van Maria Ph. Bogaert. 13 jan. Amelie P. C. Cammaart, 70 j., wed. van Petrus Dobbelaar (overl. le Hulst). 22 jan. Melgerl de Winter, 22 j. (won- te Middelburg)Dirk de Wit, 18 j. (won. te KaLvjjk); Francisca M. Ottjes, 69 j.t echtg. van Gerar- dus de Schepper (ove.i. te Hulst). 29 jan. Maria L, d'Hont, 76 j., echtg. van Jan F. Baart. VOGELWAARDE. Ingekomen: T. M. Freijser en gezin, van Oosthuizen; A. Man- nens, van St. Jansteen; M. M. Lambertde Boefje, van Honte nisse; A. Vermeulen, van Anna Pauiowna; P. J. J. de V/ael, van St. Michielsgestel; M. A. van Bun deren, van Hulst. Vertrolcken: W. L. Verstraeten en gezin, naar Enschedé; J. de Waal, naar Hontenisse; A. A. Ver hoeven, naar Vliesmgen; B Pie- ters, naar Vlissingen; A. J. Mang- nus, naar Axel. Frankrijk helpt Polen niet bij de aanleg van een mijn De Franse regering heeft dins dag besloten, dat Frankrijk Polen niet kan helpen met de machine rieën voor een kolenmijn in het zuidoosten van Polen, omdat het reeds zoveel moet betalen voor zware machinerieën voor Frank rijk en Afrika. Polen had in de herfst van het vorig jaar om Franse steun voor de aanleg van de mijn verzocht, die naar schatting iÖO.OOO.OOO gul. den zou moeten kosten. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt van Rotterdam werden dinsdag in totaal aange voerd 3191 stuks vee, zijnde: 360 vette koeien en ossen, 832 ge- bi uiksvee, 190 vette kalveren, 246 graskalveren, 1186 nuchtere kal veren, 89 varkens, 53 biggen, 77 paarden, 7 veulens, 134 schapen of lammeren en 17 bokken of gei ten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,603.25; vet te kalveren ƒ2,00ƒ2,80; slacht- paarden 1,90—2,50. Alles per kilogram. Graskalveren ƒ250ƒ450; big gen 2540; nuchtere kalveren 4055; schapen 70100; lammeren 60ƒ90; kalf- en melkkoeien 8001250; vare koeien, 600850; vaarzen 580 —ƒ880; pinken ƒ375—ƒ575. Alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aanvoer als vo rige week, handel kalm, prijzen als maandag; vette kalveren: aanvoer korter, handel vlot. prij zen vrijwel gelijk aan de vorige weekgraskalverenaanvoer ruimer, handel stil, niet hoger in prijs; nuchtere kalveren: aan voer groter, handel redelijk, iets minder in prijs; biggen: aanvoer korter, handel lui, prijzen stabiel; slachtpaarden: aanvoer iets gro ter, handel traag, eerste kwali teit prijshoudend, 2e en 3e kwali teit niet hoger In prijs; schapen en lammerenaanvoer matig, handel tamelijk, wat stijver in prijs; kalf- en melkkoeien: aan voer even groter, handel redelijk, prijshoudend; vare koeien: aan voer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen ongewijzigd; vaarzen en pinken: aanvóer gewoon, handel kalm en niet minder In prijs.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3