Reacties op Boelganins brief aan Eisenhower Het bezoek van Prinses Beatrix aan de West Het proces inZuid-blavië Actie tegen Sumatra Levendige strijd tegen de botersmokkel Weeroverzicht Het Verbond van Werkgevers en de werkloosheid WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 et. VRIJE WOENSDAG 5 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4287 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,- Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer SENAAT WILLIGT VERZOEK VAN EISENHOWER OM AANVULLENDE DEFENSIEGELDEN IN De Amerikaanse Senaat heeft maandag met overweldigende nseerderheid een verzoek van pre- sident Elsenhower om in het lo pende begrotingsjaar 1.260 mil- iern dollar extra voor de verde diging toe te wijzen, ingewilligd. Het geld is bestemd voor raket ten, duikboten die raketten kun nen afvuren, de verspreiding van bases van de strategische lucht macht en de luchtverdediging. Het Huis van Afgevaardigden heeft het desbetreffende wetsont werp reeds goedgekeurd. Het gaat nu evenwel naar het Huis terug omdat er amendementen van de Senaat aan toegevoegd zijn. De Senaat heeft zich met 78 tegen nul stemmen voor 't wets ontwerp uitgesproken. PRAAG MELDT ONTDEKKING VAN BRITS-AMERIKAANS COMPLOT In het Tsjechoslowaakse minis terie voor de zware industrie is een groep Britse en Amerikaan se agenten ontdekt, die was geor ganiseerd door een ambtenaar, Stefan Balounek. In de officiële bekendmaking werd niet gezegd, hoeveel personen zijn aangehou den. Vorige week werd de arrestatie bekendgemaakt van een „Britse agent" en van vijf Slowaken, die voor de Westduitse spionage-or- ganisatie-Gehlen zouden hebben gewerkt. HUMPHREY OVER ONTWAPENING De voorzitter van de Ameri kaanse Senaatsondercommissie voor ontwapening, de democrati sche senator Humphrey, heeft dinsdag in een toespraak tot de Senaat erop aangedrongen dat Amerika onderhandelt over een verbod van twee jaar op kern wapenproeven onder internatio naal toezicht en dat deze kwestie van de andere ontwapeningsvoor stellen wordt gescheiden. De Ver. Staten moeten zijns inziens en kele van hun huidige ontwape ningsvoorstellen afzonderlijk aan Rusland doen toekomen „om de impasse te doorbreken". Humphrey deed ook het voor stel om een speciale V. N.-com- missie in te stellen voor het wa- penverkeer in het Midden-Oosten om de bewapeningswedloop daar te beëindigen". DE AMERIKAANSE RUIMTEPLANNEN Op het ogenblik dat de Ameri kaanse marine op het strand bij Kaap Canaveral in Florida de lancering van haar satelliet „Pompelmoes" voorbereidt, is uit welingelichte bron te Washington van het bestaan van plannen ver nomen om voor het eind van het geofysisch jaar meer dan twin- iig kunstmanen in de ruimte te schieten en om, een raket naar de maan te zenden. De sterrekundige Lautman van het „Smithsonian Institute" ver klaarde maandag dat de Ameri kaanse „verkenner" tien jaar in zijn baan zou kunnen blijven. Studentenrelletjes te Parijs De politie heeft dinsdag te Parijs 80 studenten opgebracht, die hadden deelgenomen aan vechtpartijen tussen linkse en rechtse groepen studenten naar aanleiding van de ontbinding van de Mohammedaanse stu dentenvereniging „Ugema". De ze vereniging werd vrijdag door de regering ontbonden ver klaard, omdat zij ten doel had gesteld de politieke doelen van de Algerijnse opstandelingen organisatie F.L.N. te helpen verwezenlijken. Condense diplomatieke waarne mers menen dat de vooruitzich ten voor een samenkomst van de hoogste leiders van Oost en West na Boelganins jongste brief aan Eisenhower minder zijn gewor den dan zij waren. Het is bekend dat de Ameri kaanse regering een topconferen tie door de minister van Buiten landse Zaken wil laten voorbe reiden, terwijl de Sowjet-premier dit denkbeeld in zijn brieven blijft verwerpen en telkens weer zegt dat de voorbereiding via de gewone diplomatieke kanalen kan geschieden. De hier aangehaalde Londense diplomatieke waarnemers zijn ock van mening, dat Boelganin bezwaar schijnt te hebben tegen de persoon van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles als onderhandelaar op een bijeenkomst van .ministers van Buitenlandse Zaken. Deze uitleg wordt althans gegeven aan de volgende passage in Boelga nins brief: „Ik wens slechts op te merken dat, het vooringenomen standpunt van bepaalde mogelij ke deelnemers aan een bijeen komst van ministers van Buiten landse Zaken in aanmerking ge nomen, wij er niet op kunnen vertrouwen dat besprekingen op dit vlak geen nieuwe hinderpa len zouden opwerpen voor de or ganisatie van een topconferentie, waardoor de totstandkoming er van reeds in de kiem verijdeld zou worden". De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft, als gemeld is, in een door hem te Ankara, ter gelegenheid van de bijeenkomst van de minis terraad der Bagdadse verdrags organisatie, uitgesproken rede verklaard dat het er niet toe deed op welk niveau voorbereidende besprekingen, om tot een topcon ferentie te komen, zouden wor den gehouden. „De hoofdzaak is, dat hierop concrete resultaten worden bereikt", verklaarde hi.i bij die gelegenheid. Men heeft hieruit de conclusie getrokken dat de Britse regering er niet langer op staat, dat een bijeenkomst der leiders van Oost en West eerst na een voorberei dende conferentie van de minis ters van Buitenlandse Zaken tot stand zou kunnen komen. De hiervoor genoemde Londen se diplomatieke waarnemers mer ken nog op, dat Boelganins jong ste brief weinig nieuws schijnt te bevatten. Het verwerpen van Eisenhowers voorstel tot beper king van het recht van veto der permanente leden van de Veilig heidsraad dus der grote mo gendheden werd verwacht. Het bureau van president Eisen hower heeft maandagavond ver klaard dat in Boelganins brief reeds eerder gedane Russische voorstellen worden herhaald en er 'n negatief standpunt in wordt ingenomen t.a.v. 's presidenten voorstellen m.b.t. onderwerpen die op een topconferentie zouden moeten worden besproken. In de verklaring wordt gezegd dat de brief nog wordt bestu deerd, „doch het is reeds duide lijk dat verdere verduidelijking van het Sowjetrussische stand punt noodzakelijk is, voordat om de woorden, die de president 12 januari sprak, aan te halen „de voorwaarden zijn vervuld, die nodig zijn om te verzekeren dat een bijeenkomst van de leiders van Oost en West goede hoop zou opleveren, dat de zaak van vrede en gerechtigheid erdoor zou wor den bevorderd". PRINS BERNHARD NAAR TURKIJE Z.K.H. Prins Bernhard heeft zich bereid verklaard eind maart de opening te verrichten van het Nederlands historisch en archaeologisch instituut in Istanboel. De datum, waarop het instituut geopend zal wor den, is mede in verband met het aanstaande bezoek van het Engelse koningspaar aan Ne derland nog niet vastgesteld. Jackson over bemande maanraket De Amerikaanse democrati sche senator Henry Jackson heeft zondag in een televisie vraaggesprek te Washington verklaard dat de Ver. Staten over enige maanden, indien zij zich daarvoor inspanden, een raket naar de maan zouden moeten kunnen sturen. Deze ra ket zou worden aangedreven door de motor van een inter continentale raket. Gevraagd wanneer een be mande raket naar de maan zou kunnen worden gezonden ant woordde Jackson dat het juiste tijdstip hiervan hem onder ge heimhouding was verteld, maar dat „het gauwer zal zijn dan men denkt". Er was reeds een begin gemaakt. Gisteren bracht Prinses Bea trix in de ochtenduren bezoe ken aan de raad van ministers en de staten. Rond tien uur ver liet zij het gouvernementshuis om zich, in gezelschap van haar gevolg naar het nieuwe gebouw van de raad van ministers te begeven, dat eveneens aan het fortplein ligt, en wel juist te genover het paleis. De voltallige raad van minis ters wachtte de Prinses op en na een korte rondgang door het gebouw werd gepauseerd in de vergaderzaal, waar zich al snel een geanimeerd gesprek ont wikkelde. Later begaf de Prinses zich naar het gebouw waar de sta ten der Nederlandse Antillen bijeen plegen te komen, en dat bet stadhuis wordt genoemd. Ook hier verbleef de Prinses ruim een half uur, waarin zij niet alleen kennis maakte met alle statenleden, doch tevens Krachtige verdediging. Een advocaat in bet proces togen de Xuidslaven Krekie, Pa vlovic en Zujovic heeft maandag in zijn pleidooi gezegd, dat uit wisseling van meningen geen misdaad is. Be drie beklaagden staan te recht op beschuldiging van sa menzwering tot omverwerping van het regime van maarschalk Titc. De openbare aanklager had hen „onverbeterlijke, fanatieke en verbitterde vijanden" van Zuid- Slavië genoemd. Als zij schuldig worden bevon den, kunnen ze worden veroor deeld tot straffen van vijf jaor gevangenis tot de dood. De advocate van Zujovic, Lju- blica Nedelkovic, voerde aan, dat Zujovic, laatstelijk deken van de juridische faculteit van de uni versiteit van Belgrado, niets wist van een tegen de regering gerich te groen en geen program van deze groep naar Parijs heeft ge zonden. Hij moet daarom worden vrijgelaten. Volgens haar heeft de veiligheidspolitie de wet geschon den toen Zujovic in de nacht werd verhoord. INDONESIË TEGENSPRAAK VAN GERUCHTEN OVER BLOKKADE Het legerhoofdkwartier in Dja karta heeft dinsdag de berichten uit het buitenland tegengespro ken, als zouden Indonesische oor logsschepen een blokkade toe passen op Padang, in Midden- Sumatra, en op de haven van deze plaats het vuur hebben ge opend. De legerwoordvoerder, majoor Harsono, zeide: „Dit is in het geheel niet waar". Hij weigerde commentaar te le veren op een bericht van radio- Padang, waarin werd gezegd, dat de Indonesische marine een blok kade zou hebben ingesteld voor het gebied van Riouvv, ten zuiden van Singapore. Het persbureau „Antara" het bericht van radio-Padang aanha lend, meldde dat oorlogsschepen het vuur hadden geopend, doch het persbureau gaf geen nadere bijzonderheden. Een der leiders der Masjumi, Sjarif Usman, die zich op het ogenblik in Midden-Sumatra be vindt, zond aan de minister van Defensie een protesttelegram. Bij de Indonesische zeemacht was geen woordvoerder bereik baar om commentaar te leveren op deze berichten. Zujovic wordt er van beschul digd de twee andere verdachten, die leiders van de vóóroorlogse socialistische partij waren, te hebben geholpen bij de samen zwering. Volgens de openbare aanklager, Atanackovic, zou Zu jovic het program van de groep vorig jaar aan de Franse «professor Leduc hebben gegeven, die een bezoek aan Belgrado bracht. De advocaat van Pavlovic, Djo- novic, zei, dat de verdachten geen onderneming op touw hebben ge zet. „Zij zijn alleen bij elkaar ge komen om bij een kchje koffie over de oude tijd te praten. Er was geen samenzwering. Voor een samenzwering zijn ontplof bare stoffen, wapens en jonge mensen van 25 jaar ncdig en geen ouden zoals deze," aldus Djono- vic. De 73-jarige Pavlovic verzocht in vrijheid te worden gesteld. De openbare aanklager heeft ons bij decreet tot een groep gemaakt. Bijeenkomsten bij een kop koffie zijn gemaakt tot vergaderingen van samenzweerders." Wij zijn nartisanen van een vreedzame revolutie. Wij geloven dat deze zal winnen. Wij zijn tegen het ge bruik van kracht en geweld ais middel om de macht te krijgen en als middel om te regeren. De denkbeelden van de sociaal-demo cratie zijn ideeën van vrijheid en voorspoed. Zonder democratie is er geen socialisme mogelijk, maar or kan ook geen democratie zon der socialisme bestaan. In het stelsel van de wettelijke democra tie kunnen regeringen worden gewijzigd door middel van vrije verkiezingen. In een totalitair bestuurd land is dat onmogelijk, doordat er geen partijen zijn en slechts één partij regeert. Het is mogelijk het bewind te wijzigen door een staatsgreep, door veran deringen van buitenaf en langs evolutionaire weg. Evolutie is in feite in alles mogelijk, aldus Pa vlovic. Buitenlandse waarnemers noe men de krachtige verdediging en het gebruik van politieke argu menten hoogst ongebruikelijk in een dergelijk proces. Sinds jaren had men in een Zuidslavisch hof niet dergelijke verklaringen ge hoord. PERSONENAUTO'S MET GEHEIME BERGPLAATSEN VOOR BOTERSMOKKEL De inspectie der Invoerrechten en Accijnzen te Ter neuzen heeft maandag in de strijd tegen de levendige botersmokkel naar België een succesvolle dag gehad. in verschillende gesprekken dieper inging op de diverse as pecten van de parlementaire arbeid in Willemstad. In de middag, na de lunch vermeldde 't programma „rust' en dat betekende dat H. K. H. voor het eerst de kans kreeg kennis te maken met de Ca- raïbische zee, helder blauw en doorzichtig, heerlijk warm, een ideale zee voor hen die van zwemmen houden, en daartoe behoort Prins-.c Beatrix. Geen wonder dus, dat zij voor één middag er tussen uit brak en op een afgelegen plaats aan een klein strandje en met een klein gevolg een duik nam in het verfrissende water en de tropenzon de kans gaf haar een tint te geven, die straks als zij terug is op Soestdijk het on weerlegbare bewijs zal zijn van haar bezoek aan deze landen. De dag werd besloten met een grootste gala-receptie in het fort Amsterdam. Honder den gasten, uiteraard in groot toilet, hadden zich verzameld op het afgesloten plein tussen het paleis en de regeringsgebou wen toen om half negen de Prinses in gezelschap van gou verneur en mevr. Speekenbrink en de eerste minister en mevr. Jcnckheer, de trappen van het gouvernemenshuis afkwam. Curagaose muziek van Edgar Palm en zijn orkestje, een groep dansers en danseressen onder leiding van Carlos Sillie en vijftal musici die een z.g. binta- groep vormden (een typisch Curagaos orkestje) en de voor drachtkunstenaar Ellis Juliana luisterden de receptie op. Er werd gedanst voornamelijk Curagaose en Caraïbische dan sen er werd gepraat, wat ge dronken en gegeten en naar de entre-acts gekeken. De zeer on gedwongen sfeer maakte deze ontvangst zeer gezellig en eer der dan men gewild had kwam het ogenblik waarop de Prinses zich terug trok en de receptie ten einde kwam. In 'n personenauto, die bij Clinge de grens wilde passeren, werd in geheime bergplaatsen, aan gebracht in achterbank en ach terleuning, 150 kg boter aange troffen. De bestuurder van de wagen, A. V., werd gearre steerd. Het onderzoek naar aanleiding van deze aanhaling bracht de douane op het spoor van 4 andere auto's met ge heime bergplaatsen, die even eens geregeld als smokkelwa- gen werden gebruikt. Uit ge vonden botersporen en restan ten van wikkels werd opge maakt, dat ook met deze wa gens boter werd vervoerd. Om deze reden werden ze eveneens in beslag genomen. Welke omvang de botersmokkel naar België de laatste tijd heeft aangenomen, wordt geïllu streerd door een serie aanha lingen die in de afgelopen maand in de inspectie Terneu zen zijn verricht. 5 januari: 100 kg boter Op 5 januari kreeg een douane ambtenaar een smokkelauto in de gaten en ging deze meteen achterna. Na een wilde jacht door het dorp Koewacht, tot op Belgisch grondgebied, zag de bestuurder van de smokkel auto zich gedwongen zijn wa gen tot stilstand te brengen en haar onbeheerd achter te laten. De douane-ambtenaar zag de opoffering van zijn vrije zon dag beloond met de vangst van 1.000 kg boter. 10 januari: 96lA kg boter Op 10 januari werd aan 't grans- kantoor Clinge in een geheime bergplaats van een personen auto 96% kg boter aangetrof fen. De bestuurder A. A. L. F., die zich 8 jaar geleden aan een zelfde misdrijf schuldig maak te, werd naar Middelburg over gebracht. Hij werd inmiddels tot 3 weken gevangenisstraf veroordeeld. 21 januari: 800 kg boter Op 21 januari werd onder Bier vliet, een met 800 kg boter ge laden auto aangehouden. De in zittende v. d. H. te Hulst werd gepakt. Na in verzekeringstel ling en onderzoek kwam hij weer vrij. 21 januari: 910 kg boter Diezelfde dag is bij Waterland kerkje een auto over de z.g. „messen" (een wapen van de douane in haar strijd tegen de smokkelaars) gegaan. De ban den van de smokkelauto gingen aan flarden. De wagen reed nog 6% km op de velgen ver der en kwam pas op Belgisch grondgebied, vlak tegenover de Belgische douanepost, tot stil stand. De inzittende wist te ontkomen. De smokkelwaar be stond uit 910 kg boter. Terwijl het weer in het zuiden van Europa onder invloed bieef van een in betekenis afnemend hogedrukgebied, ontwikkelde zich in het zeegebied ten noorden van Schotland een actieve de pressie. Deze was dinsdagavond boven hel noordetijk deel van de Nooi dzee aangekomen en nam toen nog steeds in diepte toe. Aan de zuidzijde van de storing bevond zich een grote hoeveel heid vochtige en betrekkelijk zachte lucht, die met stormachti ge winden naar het oosten werd gevoerd. In (ie loop van dinsdag avond begon deze lucht ons land meegedeeld door hel K.N. M.I. te De Biit, geldig tot woensdag avond. Noordwestelijke wind. Veel bewolking, met tijdelijke regen, maar ook enkele opkla ringen, matige tot krachtige, tij delijk harde tot stormachtige wind tussen west en noordwest. Weinig verandering in tempera tuur. binnen te stromen. Aan de ach terzijde van de storing bevond zich daarentegen drogere lucht, die in zuidoostelijke richting werd verplaatst. De scheidslijn van de vochtige en droge lucht zal vandaag met enige regen pas seren, waarna ons vanuit het noorden opklaringen zullen be- 23 januari: lege auto Op 23 januari trachtte een auto, die door de manier van rijden verdenking wekte, aan zijn ver volgers te ontkomen door on der St. Jansteen het erf van 'n boerderij op te rijden. De auto, ingericht voor het smokkelen van boter, werd leeg aangetrof fen. De bestuurder was inmid dels verdwenen. Belgische douane In de afgelopen weken heeft ook de Belgische douane meerma len kunnen ingrijpen. In janu ari werden door de Belgen ten minste 11 grote Amerikaanse auto's, waarmee per keer 800 a 1000 kg boter kan worden gesmokkeld, in beslag geno men. Nederlandse evacué'a met „Chusan" uit Singapore vertrokken De 24.000 ton metende „Chu san" van de Britse P. and O. Scheepvaartmij. is dinsdag met o.a. 191 Nederlandse evacué's uit Singapore vertrokken. Het schip zal Rotterdam aandoen alvorens naar Engeland door te reizen. Alpha 1958 in Nederland gehoord De radioseinen van de eerste Amerikaanse kunstmaan zijn dinsdagmiddag voor de eerste maal in Nederland opgevangen. In het fysisch laboratorium van de rijksverdedigingsorgani satie toegepast natuurkundig onderzoek op de Waaisdorper- vlakte te Den Haag werden van 14.44 tot 14.53 uur de signa len van de Alpha 1958 gehoord. Nederlandse ambassadeur sprak met Selwyn Lloyd over Indonesië Volgens een woordvoerder van de Nederlandse ambassade in Londen heeft de Nederlandse am bassadeur in Londen, rar. D. Stikker, dinsdag een bezoek ge bracht aan de Britse minister van Buitenl. Zaken, Selwyn Lloyd. voor een algemeen gesprek over de toestand in Indonesië. In strie" „De Nederlandse Indu- het orgaan van het ver bond van Nederlandse werkge vers wordt over de huidige werkgelegenheid in ons land het volgende geschreven: „De vrij snelle stijging welke de werkloosheidscijfers in de laatste maanden te zien hebben gegeven, heeft in den lande enige onrust gewekt. V/ij kun nen ons dit zeer goed voorstel len. Bij velen leeft immers nog de herinnering aan de catastro fale omvang van de werkloos heid in de depressiejaren en nu de werkgelegenheid afgenomen is, is het begrijpelijk dat som migen zich afvragen of herha ling daarvan te vrezen valt, ter wijl bovendien ook bij een kwantitatief geringe werkloos heid voor hen die er door ge troffen worden het persoonlijke leed daardoor niet minder wordt Er is echter naar onze mening nog geen reden voor een grote ongerustheid. De stijging van werkloosheid heeft in niet on belangrijke mate een seizoenka rakter en de gemiddelde werk loosheid over het gehele jaar 1957 is nog v rij belangrijk bene den het door S.E.R. en centraal planbureau verwachte niveau gebleven. Hierbij zij er echter op gewezen, dat het vooral de snelle stijging van de laatste maanden is die aansprakelijk moet worden gesteld voor de onrust. Het ligt voor de hand, dat nu de vraag gesteld wordt of de maatregelen die genomen wer den tot afremming van de con junctuur niet te ingrijpend zijn geweest. Naar onze mening is het nog te vroeg om deze vraag te beantwoorden. De gegevens, welke noodzakelijk zijn om dit te kunnen, zijn er nog niet. Bij de beoordeling van de ge hele situatie dient men er ech ter wel rekening mee te hou den, dat de bestedingsbeperking niet uitsluitend aansprakelijk gesteld kan worden voor de huidige situatie. De internatio nale conjunctuur, welke een zekere aarzeling vertoont, speelt hierbij zeker een rol, terwijl vooral de kapitaalcchaarste en het woningbouw- en huurbeleid oorzaken zijn van het teruglo pen van de bedrijvigheid in de bouwbedrijven. Men dient voorts niet te vergeten, dat een reiken. De depressie gaat verge- ze^eTe afremming van de con- zeld van een randstonng die ook 1 in ons land tijdelijk veel wind kan veroorzaken. DONDERDAG 6 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 3.00 3.28 Terneuzen 3.35 4.02 Hansweert 4.15 4.42 Walsoorden 4.25 4.52 ZON MAAN Febr. h 6 7 8 op onder op onder S.13 17.26 21.04 8.46 8.12 17.38 22.25 9.13 8.10 17.40 23.45 9.41 juncturele ontwikkeling naar aller inzicht onvermijdelijk was, omdat bij het voortduren van de spanningen enze economie in zeer ernstige moeilijkheden zou zijn geraakt, vooral door het steeds verder slinken van onze monetaire reserve. Er is dus, naar onze mening, thans nog geen reden voor een grote onrust, wel is het nood zakelijk de ontwikkeling op de voet te volgen. Het cumulatieve karakter van conjuncturele be wegingen noopt tot grote waak zaamheid en het tijdig treffen van adequate maatregelen. Veie van de maatregelen waarmee men zou kunnen trachten de conjunctuur te sti muleren hebben echter een in flatoir karakter en gaan der halve ten k~ste van onze devie zenreserve. Wij herhalen, dat het nood zakelijk is de situatie op de voet te volgen. Mocht deze zich zo ontwikkelen dat ingrijpen onvermijdelijk is, dan vertrou wen wij dat, zoals ook in het verleden gebeurd is, in samen werking tussen overheid, werk gevers sn werknemers in het kader van het monetaire moge lijke de juiste maatregelen kun nen worden getroffen om onze nationale economie weer in het juiste spoor te brengen. Meerdere malen is immers gebleken, dat de groeperingen van het bedrijfsleven verant woordelijkheid durven en kun nen nemen". STAMOOELOGEN AAN DE CASUARINENKUST IN Z. W. NIEIBV-GUINEA. In Hollandia zijn uit Meröuke berichten ontvangen dat langs de Casuarinenkust, in Z. W.-Nieuw- Guinea, opnieuw ongeregeldhe den zijn uitgebroken. In deze streek is onlangs dankzij een succesvolle campagne tegen de framboesia vrede gesticht. Van Merauke uit is politie ver sterking onderweg om de orde te herstellen en op krachtige wijze een einde te maken aan het kop pensnellen, aldus wordt uit Hol landia gemeld. Deens vaartuig in de Oostzee in moeilijkheden Uit dinsdagmiddag opgevan gen radioseinen blijkt, dat het 81 b.r.t. metende Deense vaartuig „Inge Rose" ten oosten van het Duitse eiland Fehmarn in de Oostzee in moeilijkheden is geko men door een defect aan de ma chine. Het vaartuig, waarop zich vier man bevinden, drijft af in de rich ting van de zeestraat tussen de Deens eilanden Lolland en Lan- geland. Vroege bisschop minister van Buitenlandse Zaken van Hongarije Een vroegere bisschop van ac Hongaarse Calvinistische Kerk Janos Peter, zal misschien wijier. mre Horvath opvolgen als mi nister van Buitenlandse Zaken van Hongarije, aldus waren en kele waarnemers te Boedapest dinsdag van oordeel. De 47-jarige Janos Peter i:; '■«oofd van het instituut voor be vordering van culturele betrek kingen en heeft sedert de oorlog orscheidene lagere ïegerirgs- .isten bekleed. Ambtenarenpartij neemt deel aan raadsverkiezingen De onlangs opgerichte ..partij voor overheidspersoneel" heeft thans definitief besloten in ver schillende gemeenten deel te ne men aan de gemeenteraadsver kiezingen. Het hoofdbestuur heeft voorts meegedeeld, dat het dagelijks bestuur thans als volgt is samengesteld: voorzitter A. J. B. L. Radix te Amsterdam, secre taris C. J. M. van Eyken te 's-Gravenhage en penningmees ter J. te Loo te 's-Gravenhage.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1