»tui IE! Weeroverzicht Toch nog kans op een vaste oeververbinding Verdrag tot instelling van de Benelux Econ. Unie getekend „Ef is slechts één staat Indonesië Boelganins brief aan Eisenhower Beschuldigingen van Naisir HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT I 9 i f i DESANDE EITt tikeien Verrassende mededeling van Provinciaal Bestuur gelegen. aanvraag moet doen nvraag behoort te ge- door of namens de per- iviens aanzien de miH- kostwinner wordt be- aanvraag moet worden gedaan. nvraag om vergoeding thieden zo mogelijk on- veken vóór de dag, wel- e opkomst in werkelijke n de militair is vastge- dit niet mogelijk dan de aanvraag zodra naar ïeel van de verzoeker tot het doen van de is ontstaan. üj de aanvraag om kost- ïrgoeding mede te bren- suwboekje, de laatste Ijetten in de rijksin- en -personele belasting, t, zieken- en begrafe- aarten, adressen van rs of ontslagbewijzen, es, rentekaarten, enz n, 1 februari 1958. •gemeester voornoemd, P. TELLEGËN. >U aande kinderen il rundleder (met ritssluiting) lennenkokertje TERNEUZEN i I i «sa r 100 gram r 100 gram Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DINSDAG 4 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4286 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Het Provinciaal Bestuur heeft een schrijven ontvangen van de minister van Verkeer en Wterstaat, waarin deze meedeelt de mogelijkheden van de vaste oeververbinding voor Zeeuws-Vlaanderen te willen onderzoeken. De minister wenst dienaangaande nadere inlichtingen. Het Provinciaal Bestuur van Zeeland is door dit schrijven ten zeerste verheugd, zo heeft de Commissaris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, meegedeeld, omdat de minister zijn toezegging, gedaan in de Kamer tijdens de debatten over dit onderwerp, gestand heeft gedaan, en hierdoor 't probleem der vaste oeververbindingen uitgegroeid is tot een zaak die op nationaal niveau zal worden bezien. De Commissaris der Koningin is voornemens zo spoedig mogelijk een bespreking te houden niet de Zeeuwse Kamers van Koophandel en Fabrieken te Terneuzen en Middelburg. Om de minister zo nauw keurig mogelijk gegevens te verstrekken zal zeer waarschijnlijk een speciale commissie worden geformeerd. Tijdens de persconferentie, waarop de Commissaris een en ander meedeelde, kwam ook het steeds groter wordende probleem van de werkloosheid ter sprake. Het Provinciaal Bestuur Is ten zeerste verontrust door de toeneming hiervan in Zeeland. Men heeft al nagegaan, welke objecten in Zeeland zich het best lenen voor uitvoering in D. A. C. W- (Dienst Aanvullen de Cultuurtechnische Werken) verband. Woensdag zal te Mid delburg een bespreking hier over worden gehouden waar aan zal worden deelgenomen door de directeur-generaal van de arbeidsvoorziening, dr. ir. D. R. Mansholt. AFGIFTE RENTESP AARBRIE VEN GESTAAKT De N.V. Bank voor Nederland- sehe Gemeenten deelt mee, dat het in de advertentie van 30 ja nuari ,j.i. genoemde bedrag van 223 miljoen gulden, hetwelk als opbrengst van de rentespaar- brieflenlng 1957 zou worden aan vaard, gisteren is bereikt, zodat de afgifte van rentespaarbrieven is gestaakt. ONTSPARING BIJ DE RIJKSPOSTSPAARBANK Bij de R. P. S. werd in januari 12 min gulden ontspaard. Het in gelegde bedrag handhaafde zich op het lage niveau van de voor gaande maanden. Het opgenomen liedrag was wederom hoog, o.a. onder invloed van de verkoop van de rentespaarbrieven van de Bank voor Ned. Gemeenten. Het bedrag, dat als gevolg hiervan aan de R. P. S. werd onttrokken, kan globaal geschat worden op minstens 6 min gulden. Bij de Rijkspostspaarbank werd in januari 1958 ingelegd 55,1 min en terugbetaald 67,1 min, hetgeen een negatief spaarver- schil opleverde van 12.0 min (vorige maand 10,7 min en in januari vorig jaar 13,2 min). In 1958 is tot dusver bij de R. P. S. ontspaard 12,0 min te gen 13,2 min in hetzelfde tijdvak van 1957. Het saldo-te- goed per ultimo januari 1958 be draagt 1945,1 min vorige maand 1910,1 min exclusief rente en ultimo januari vorig jaar 1926,3 min). In Amsterdam werd bij de R. P. S. ingelegd 6,3 min en te rugbetaald. 7,4 min. 'n spaarver- schil dus van 1,1 min, tegen 1,6 min vorige maand en 1,6 min vorig jaar januari. In Rotterdam waren deze cij fers resp. ƒ4,4 min, ƒ4,3 min en 0,1 min, tegen 0,6 min vorige maand en 1,5 min in vorig jaar jan. In 's-Gravenhage resp. 3,9 min en ƒ5,2 min en 1,3 min, tegen 1,3 min vorige maand en 0,4 min in januari vorig jaar. Het spaaroverschot in de tot nu toe verstreken periode van '58 bedroeg in deze drie plaatsen resp. 1,1 min, 1,0 min en 1,3 min, tegen resp. 1,6 min, 1,5 min en 0,4 min in dezelfde periode van 1957 CABOT LODGE OPVOLGER VAN JOHN FOSTER DULLES Volgens 't weekblad „U. S. News and World Report" zou Henry Cabot Lodge, sinds 1953 afge vaardigde van de Verenigde Staten bij de Verenigde Naties, John Foster Dulles opvolgen als minister van Buitenlandse Zaken als Dulles in de volgen de drie jaar om gezondheids redenen zijn functie zou moe ten neerleggen. Ter sprake zal dan worden ge bracht het plan tot geschikt inaken als recreatiegebied van de Axelse Sassing, een gebied van laagliggende gronden en een la-eek, zich uitstrekkende van de gemeente Axel tot aan Sluiskil. Dit laagliggende ge bied is uitstekend geschikt te maken voor watersport. Met de uitvoering van dit grote plan, dat naar gelang van het aantal werklozen in drie tot zes jaar kan worden uitgevoerd, zal een bedrag van vier en een half miljoen gulden gemoeid zijn. Het gebied der Axelse Sassing is thans nog eigendom van de polders Beoosten en Be westen Bleije, doch het Provin ciaal Bestuur heeft de overtui ging dat de ingelanden der pol ders het plan tot werkverrui ming zullen ar:epteren. Grote medewerking voor de uitvoe ring van dit plan krijgt men reeds van Staatsbosbeheer, dat grote interesse toont. Men hoopt dat wanneer de middelen zijn gevonden nog dit najaar met de uitvoering te beginnen. Andere objecten in Zeeland, die zich lenen voor uitvoering in D. A. C. W.-verband zijn het graven van 'brandputten op Noord- en Zuid-Beveland, ter wijl de dijkverhogingen langs BUZÏAU OVERLEDEN Gisteravond is een van Neder lands befaamdste clownesk kun stenaars Johannes Franeiscus Buzïau, in zijn woning- te Rijswijk op 81-jarige leeftijd overleden. Hij wa reeds geruime tijd ziek. de Westerschelde eveneens in de besprekingen zijn betrok ken. Nog deze week zal de Commissaris der Koningin met de gemeentebesturen op Tho- len en de polderbesturen een bespreking houden over de in richting van de thans afgeslo ten Pluimpot. Dit gebied is ruim 50 ha groot en men zal trachten tegemoet te komen aan het verlangen van het eiland Tholen betreffende aan leg van een zwembad en sport velden alsmede recreatieter reinen. Ook voor de uitvoering van dit project hoopt men werklozen te kunnen inschake len. HET BEZOEK VAN PRINSES BEATRIX AAN DE WEST Dc tweede dag van het be zoek van Prin es Beatrix aan de Nederlandse Antillen is maandag volgens het program ma begonnen mot een aubade in hst fort Amsterdam in Wil lemstad door honderden kinde ren, die alle scholen op Cura sao vertegenwoordigden. Daar na ontving zij in het gouverne mentshuis in Willemstad de raad van ministers, de staten leden, de raad van aavies, het be.-tuurscollege van Curasao en de fractieleiders uit de eilands raad in een besloten bijeen komst. In de namiddag maakte Prin ses Beatrix per auto een rond rit door Willemstad, de tweede dag van haar bezoek werd be sloten met een diner in kleine kring. De Afrikaanse reis van Prins Bernhard Prins Bernhard heeft maandag een bezoek van vijf dagen aan de nationale parken van Oeganda, waar hij het leven van de wilde dieren bestudeerde, besloten en is vervolgens met de regerings- dakota naar Aroesja in Tangan yika gevlogen waar hij een boer derij heeft. De Prins heeft het weekeinde in het nationale park Queen Elizabeth" doorgebracht. IN MET BLOEMEN EN VLAGGEN VERSIERDE RIDDERZAAL TE DEN HAAG Gistermorgen hebben de premiers en ministers van Buitenlandse Zaken van België, Nederland en Luxemburg in de met bloemen en vlaggen der drie landen versierde Ridderzaal in Den Haag, het ver. drag tot instelling van de Benelux Economische Unie ondertekend. De staatslieden arriveerden bij de hoofdingang van het histori sche gebouw langs een erehaag van de Kon. Marechaussee, die in ceremonieel tenue gekleed was. Na de begroeting door de chef protocol begaven zij zich door het middenpad van de Rid derzaal naar de tegenover de troon opgestelde tafel. Hier nam in het midden minister-president dr. W. Drees plaats, rechts van hem minister-president J. Bech en minister V. Larock, links van hem premier A. van Acker en mi nister J. Luns. In het vak van de Ridderzaal tegenover de tafel alsmede op de eerste rijen van het linker en rechtergedeelte van de zaal had den de ministers, staatssecreta rissen, voorzitters van de parle menten der drie landen, de voor zitter van de Raad van State van DJUANDA KEERT ZICH TEGEN SUMATRA Premier Djuanda heeft maandag in het parlement verklaard, (lat d" regering „positieve maatregelen" zal nemen tegen pogingen om de wettige republiek Indonesië te trotseren door „het uitgeven van zogenaamde proclamaties en het stichten van zogenaamde staten en instellen van zogenaamde regeringen". Djuanda zei dit naar aanlei ding van de berichten over pogin gen om een staat Sumatra te stichten en om een nieuwe cen trale regering van de republiek Indonesië in Sumatra te vormen. Djuanda zei voorts, dat er een document was gevonden, afkom stig van kolonel Zulkifli Lubis, voormalig plaatsvervangend staf chef van de landmacht, dat het plan bevat voor de vorming van een nieuwe centrale regering. Lubis is sinds zijn mislukte po ging tot een staatsgreep in okto ber 1956 voortvluchtig. Djuanda zeide, dat het „alleen maar een dagdroom was om in het buitenland uit te bazuinen, dat de communisten op het punt zouden staan in de Indonesische republiek de macht in handen te nemen" en dat de regering mach teloos zou zijn geworden, wat als grond aangevoerd voor de vesti ging van een andere Indonesi sche regering. Djuanda zeide; „Sedert enige tijd hebben de Nederlandse pers en radio voortdurend gehamerd op het bestaan van separatisti sche bewegingen in een deel van Sumatra en pogingen om in Su matra een andere regering te vormen berichten die in over- eanstemming waren met soort gelijke beweringen van andere kolonialistische landen. Het blijft een feit, dat het voor zulke stemmen onbehoorlijk is om de zaken op te blazen, en zelfs zover te gaan om een nieu we regering en een nieuwe lei ding voor de gewapende strijd krachten van de Indonesische re publiek op touw te zetten en zelfs de namen te noemen, die zij daar voor geschikt achten. Volgens deze beweringen zou den de communisten op Java de macht in handen nemen. Het was hun bedoeling en hun hoop, dat de bevolking van Sumatra een nieuwe regering zou stichten. Dit alles is een ontoelaatbare inmenging in onze binnenlandse aangelegenheden", aldus premier Djuanda. De premier eindigde: „De rege ring herhaalt haar standvastige mening, dat wij slechts één pro clamatie erkennen: de proclama tie van 17 augustus 1945. Wij er kennen slechts één staat: de wet tige republiek Indonesia, welker centrale regering in Djakarta is gevestigd. De regering zal positieve stap pen nemen tegen elke poging om door het uitgeven van zogenaam- I de proclamaties en het vestigen van zogenaamde staten en rege ringen dit standpunt te trot seren of daarvan af te wijken". President Eisenhower heeft zondagavond een nieuwe brief van Boelganin ontvangen die, naar te Washington verluidt, over een Oost-West topconferen tie gaat. Premier Boelganin van de Sow- jet-Unie zegt in zijn brief aan pre sident Eisenhower, dat Rusland „met voldoening" heeft kennis genomen van Eisenhowers mede deling dat de Verenigde Staten bereid zijn tot een topconferentie met de leiders van de Sowjet- Unie en andere landen. Maar, aldus Boelganin, de Sow jet-Unie wil geen topconferentie, die afhankelijk is van het resul taat van een voorafgaande confe rentie van ministers van Buiten landse Zaken. De topconferentie kan het best worden voorbereid langs normale diplomatieke weg, aldus Boelganin. Boelganin zegl in zijn brief, dat het Westen, als het bereid is atoom- en andere kernwapens te verbieden, de kernproeven te sta ken en zijn militaire bases op bui tenlands grondgebied te ontman telen, niets in de weg zal worden gelegd met betrekking tot een overeenkomst over het gebruik van de ruimte, uitsluitend voor vreedzame doeleinden. De voornaamste punten in de brief van Boelganin zijn: 1. Het onverwijld staken van de kernproeven. 2. De Sowjet-Unie, de V. S. en Groot-Brittannië moeten af zien van 't gebruik van kern wapens. 3. Er moet een zone komen zon der atoomwapens in Midden- j Europa. De landen van de NAVO en die van het Verdrag van War schau moeten een niet aan valsverdrag sluiten. 5. Overeenstemming over maat regelen, die kunnen leiden tot uitbreiding van de interna tionale handel. 6. Het stopzetten van de oor logspropaganda. 7. Ontspanning in het Midden- Oosten. Boelganin legt er de nadruk op dat andere landen op de even tuele topconferentie eigen voor stellen moeten kunnen indienen. Hij stelde ook voor om vraag stukken die waarschijnlijk niet tot oplossing gebracht kunnen worden op een topconferentie, op zij te leggen en op latere onder handelingen aan de orde te stel len. ,,De methode van een gelei delijke oplossing der vraagstuk ken is de meest aanvaardbare en realistische", aldus Boelganin. Over Eisenhowers opmerking dat de positie van de communis tische landen in Oost-Europa een geschikt onderwerp voor bespre king op een topconferentie kan zijn, zegt Boelganin, dat de hou ding van de Sowjet-Unie t.o.v. deze landen geen uitleg behoeft. Een polemiek over deze kwestie heeft totaal geen zin, aldus Boel ganin. Hij verwierp voorts het Ameri kaanse voorstel voor de afschaf fing van het vetorecht in de Vei ligheidsraad. Volgens Boelganin zou afschaffing van het vetorecht uiteindelijk leiden tot ontbinding van de V. N. Boelganin zegt tenslotte dat de kwestie van het staken van de kernproeven nu „rijp" is. Een ak koord hierover kan thans geslo ten worden. De voorzitter van (le Islamieti- sche partij „Masjumi", Moham- mer Natsir, heeft maandag het „regiem van president Soekarno" ervan beschuldigd te streven naar het „afsnijden van de ban den met de westerse democra tieën en het gebruiken van de economische ontreddering in het land als argument om zich aan te sluiten hij het Russische blok". Natsir deed deze beschuldiging in een artikel, in het te Palem- bang verschijnende dagblad „Ba- tanghari Sem.bilan", dat werd overgenomen door het orgaan van de Masjumi, „Abadi" in Dja karta. Hij verklaarde daarin, dat duidelijk was, dat het geschil over West-Irian slechts een springplank! was. die door het „Soekarno-regicm" wordt ge bruikt voor een ander, groter plan. Natsir vertrok veertien dagen geleden naar Sumatra. Zijn aan houdend verblijf daar werd de vorige week besproken door het bestuur van de anti-communisti sche Masjumi. Natsir volgde een andere leidende figuur van de Masjumi, Sjafruddin Prawirane- gara, die in het zelfde Palem- bangse dagblad een beroep deed op alle Indonesische patriotten om voorbereid te zijn, opdat Indo nesië „niet een Russische satel liet zal worden". Sjafruddin werd enkele dagen geleden als gouver neur van de Bank Indonesia ont slagen, doch hij kondigde aan zijn ontslag niet als „wettig" te be schouwen. Natsir, die vroeger minister president is geweest, uitte de be schuldiging, dat de communisti sche partij speciale bescherming krijgt, terwijl haar tegenstanders voortdurend tegenkanting onder vinden. Natsir betoogde, dat de ac ties van de regering voor de bevrijding van West-Irian, die tot de huidige anti-Nederlandse campagne hebben geleid, niet voorbereid waren, doch hij voegde daaraan toe: „Alle ac ties schijnen te passen in een groter plan". De minister van Buitanland- se Zaken, Subandrio, ging naar de Verenigde Naties met drei- gementen dat als de Indonesi sche eisen met betrekking tot West-Ivian niet zouden worden ingewilligd, Indonesië een an- d°re koei s zou gaan volgen. „Zijn optreden in de algemene vergadering -heeft Indonesië vele vrienden doen verliezen". Natsir vervolgde, dat „het I overnemen van Nederlandse ondernemingen in Indonesië tot gevolg heeft gehad, dat der- tig tot veertig procent van onze economie werd verlamd, terwijl de Nederlanders een verlies van slechts drie procent van hun nationale inkomen leden". Natsir betoogde, dat het dui delijk was, dat „Soekarno's re giem" onder de vlag van het tegenwoordige kabinet zijn eigen plannen uitvoert, die pas sen in een nog groter plan om de macht te veroveren in ge heel Zuid-Oost-Azië. Dit was de krachtigste aanval, die tot dusver door een leidende Indonesische politicus op de cen trale regering werd gedaan. Volgens kringen van de Mas jumi, die in nauw contact staan niet Natsir, keert deze laatste niet naar Djakarta terug, in ver band met de „intimidatie-campag ne", die door de linkse extremis tische pers tegen hem is ont ketend. Nederlands schip heeft aanvaring op de Seine Het NederlanJ.se, 500 ton me tende, schip „Thea" is op de Seine, in dichte mist, in bot sing geweest met een onbekend vaartuig. De „Thea" was uit de Noord- ierse haven Londonderry naar Rouaan vertrokken. Het schip i-i de haven van Le Havre bin nengelcpen, voor een inspectie van de bekomen averij. De stukken werden in drievoud getekend zodat ieder land een ais origineel geldend exemplaar ont vangt. Slechts de Nederlands- Belgische briefwisseling is in tweevoud. Het aantal handteke ningen dat de premiers en minis ters op deze stukken moesten stellen bedroeg in totaal 72. Na de ondertekening hielden de minister-president Van Acker en de Luxemburgse premier J. Bech nog een rede. De Militaire Kapel bracht tenslotte de Braban- gonne, het Luxemburgse, „Ons Hemeeht" en het Wilhelmus ten gehore. Des middags zaten de premiers en de ministers der drie landen alsmede een groot aantal geno digden aan een lunch aan in het Kurhaus te Scheveningen. België, de vice-voorzitter van de Raad van State van Nederland, de Benelux ambassadeurs en de burgemeester van Den Haag plaats genomen. Nadat de premiers en de mi nisters van Buitenlandse Zaken gezeten waren bracht de Kon. Mil. Kapel onder leiding van maj. R. v. Yperen de „fanfare en Cho rus" van Dietrich Buxtehude ten gehore. REDE Dr. DREES. Hierop hield de Nederlandse premier dr. W. Drees zijn toe spraak. Hij gaf een terugblik over de totstandkoming van het unieverdrag waarbij hij erop wees dat met de ondertekening van het unieverdrag een periode in de Benelux-ontwikkeling is af gesloten. Onze zaak is echter zeker nog niet voltooid, zo zeide hij o.a. De Benelux is er, doch zij vertoont nog onvolkomenheden, die op basis van dit verdrag moe ten worden verzet. Door de ver wezenlijking van de Europese verdragen is tussen de Benelux- landen en de andere E. E. G.-part- ners een nieuwe verhouding tot stand gekomen, die beloften voor de toekomst inhoudt. De even tuele totstandkoming van een vrijhandelsgebied in West-Europa zal verdere perspectieven kunnen openen. De betekenis van de sa menwerking van onze drie lan den, aldus de ministerpresident, wil ik ook in dit licht van de voortschrijdende economische samenwerking in West-Europa zien. Benelux was het eerste be gin van dit ontwikkelingsproces en is daardoor geworden 'n voor beeld en stimulerend element, zo zeide hij tenslotte. DE ONDERTEKENING VAN HET VERDRAG. Stassen zou m conflict zijn Vervolgens had de tekening der gekomen met minister an Zweden vervaardigt atoomkoppen voor zijn raketten In het februari-nummer van het Amerikaanse tijdschrift „Geleide projectielen en raket ten" („Missiles and Rockets") wordt gemeld dat Zweden thans atoomkoppen voor zijn raketten vervaardigt. Dit bericht is in de Noordse landen van betrouwbare zijde bevestigd. Zweden vervaardigt vooral luchtdoelraketten en geleide pro jectielen voor zijn kustverdedi ging. De ontwikkeling is ge schied door de bekende „Bofors"- wapenfabrieken, die hierin heb ben samengewerkt met het Zweedse staatsbureau voor de kernenergie en met andere con cerns. Geruchten in Washington ZAL EISENHOWERS RAADGEVER STASSEN AFTREDEN Zondag deden in wijde kring in Washington berichten de ronde, volgens welke Eisenhowers raad gever voor ontwapeningszaken, oud-gouverneur Harold Stassen, binnenkort zal aftreden. documenten door de premiers en de ministers van Buitenlandse Zaken plaats tijdens welke de Kon. Militaire Kapel de „Zwi- •henakimusik" van Schubert en het Andante uit Symfonia van J. S. Bach speelde. De volgende stukken werden door de premiers en de ministers van Buitenlandse Zaken onder tekend: verdrag Benelux tot instelling Economische overgangsovereen- 1. Het van de Unie. 2. Een komst. 3. Het uitvoeringsprotocol. 4. Het protocol van onderteke ning. 5. De Nederlands-Belgische briefwisseling en 6. Het protocol betreffende de immuniteit van de leden van de raadgevende interparlementaire Beneluxraad. Buitenlandse Zaken Foster Dal les, waarbij president Eise+no- wer de mening van Dulle, zou hebben onderschreven. Het ge schilpunt betrof de ontwape- ningsbesprekingen met de ('ow- jet-Unie. waarbij Stassen meer dan Dulles genc-igd zou zijn aan t.c- sturen op een hervatting hiervan. Volgens James Resten, hoofd van het kantoor te Washington van de ..New York Tiny zou pre ident Eli; anhower hebben besloten een c utsiagc.? nvroge van Stassen te aanvaarden, ter wijl hij hem zou verzoeken af te treden, indien Stassen dit niet op korte termijn zelf zou doen. Stassen zelf heeft reeds enige tijd te kennen gegeven in aan merking te willen komen voor het gouverneurschap van Penn- sylvanië. Hij is oud-gouverneur van Minnesota. Boven West-Europa heeft zich 'n krachtig hogedrukgebied ont wikkeld, terwijl in de omgeving van de Oostzee een lagedrukge bied aanwezig was. Tussen deze I twee (iruksystemen stroomde j met krachtige winden droge I lucht naar het zuiden. Ons land 1 bevond zich juist aan de rand van dit sterke windveld. De dro- i ge lucht maakte ook bij ons een einde aan het nevelige weer. Het hogedrukgebied boven Engeland nok inmiddels langzaam in zuid- oostelijke richting. In het zeege- bied tussen IJsland en Schotland kwamen luchtdrukdalingen voor. I Hierdoor begon met zuidweste- 1 lijke winden vochtiger lucht in de WOENSDAG 5 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskeng 1.18 2.43 'J erneuzen 2-.S3 3.18 Hanswecrt 3.33 358 Walsoorden 3.43 4.08 richting van de Noordzee te stromen. Deze vochtige lucht kan ons vandaag nog niet bereiken, maar wel zal er over het alge meen meer bewolking zijn dan maandag. ZON Fe hr 5 6 7 8 op onder op 8.15 17.34 19.41 8.13 17.26 21.04 8.12 17.38 22.25 8.10 17.10 23.45 MAAN onder 8.1 S 8.46 9.13 9.41 medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond. Zuidwestelijke wind Over het algemeen vrij veel be wolking en overwegend droog weer. Dezelfde temperatuur als gisteren of iets lager. Aanvanke lijk zwakke tot matige, later ma tige en langs de Waddenkust af en toe vrij krachtige zuidweste lijke wind.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1