I ^Yïl&nu Breek nóóit uw belofte! Katoen, de iiatuurvezel, houdt stand r Ijoap dz fcouw Een puzzel om de puzzelprijs! Februari in de tuin Tan de week Vreemde gedachten rondom ons dagelijks maal U kunt niet alles weten KIND EN KARAKTER Jaapje heelt met zijn zesde verjaardag een fietsje gekre gen. Een klein model natuur lijk, maar verder toeh net een echte grote-mensenfiets. Hij voelt zich in de wolken; zo rijk als een koning is hij er mee. Trots als een pauw begeeft hij zich met het rijwiel op straat, waar alle buurtkinderen en vriendjes om het hardst mee bewonderen. Merkwaardig vlug heeft Jaapje de slag te pakken en het duurt niet lang, of hij is op zijn fietsje net zo thuis als vroeger op zijn hobbelpaard. Dan wordt hem de eigen straat al gauw te klein. Hij wil zijn arbeidsveld uitstrekken; de wereld gaan verkennen op zijn fiets. Blokjes om of een echte tocht maken. Maar hiertegen heeft moeder begrijpelijke bezwaren. „Niet verder dan de hoek", luidt het commando. „Pas op voor de grote weg; die is veel te druk en je kent de verkeersregels nog niet". Moeder houdt haar kleine man goed in het oog, opdat hij zich aan haar voorschriften houdt. Ze vindt het goed en wel, dat een kind zich vroeg leert redden; maar als hij op zijn eentje met die fiets op stap gaat, zou ze geen ogenblik rust meer hebben. „WANNEER MAG IK ECHT Jaapje is het er maar half mee eens. Hij kan nu toch al zo goed fietsen. Hij weet best, dat hij rechts moet houden en met zijn handje de richting aan moet ge ven, als hij ergens afslaat. Wat voor gevaar is er dan? Moeder houdt stevig voet bij stuk; maar Jaapje is er ook een van het vast houdende soort. Iedere dag be gint hij met de onverdroten vraag: „Wanneer mag ik nou echt gaan fietsen?" Dan op een morgen belooft vader hem aan het ontbijt: „Als ik vanmiddag om 5 uur thuis kom, gaan we samen fietsen. Je mag met pappie mee. Pas op, dan wil ik eens zien, hoe goed je het kent en of je niet moe wordt op een grote fietstocht". „Ik kan wel duizend meter rij den", zegt Jaapje in alle staten van verrukking. Zijn dag is door drenkt van glorie. Hij denkt en praat nergens anders over dan over de fietstocht, die hij met pappie gaat maken. Dat is wat anders dan een beetje kinderach tig in de straat op en neer rijden. Hoe meer de tijd voortschrijdt, hoe groter zijn ongeduld wordt. Om de 5 minuten komt hij bij moeder binnen, om te vragen, hoe laat het is. „Als paps maar niet te laat komt", zegt hij ongerust. „Welnee jongetje, pappie komt immers nooit te laat. Ga tegen 5 uur maar bij de hoek staan, dan zie je hem aankomen!" GEEN PAPPIE Om half vijf staat Jaapje al bij de hoek. Bevend klopt zijn hartje. Als hij eindelijk het ge voel heeft, daar al uren ge staan te hebben, rent hij weer naar moeder: „Pappie komt niet! Hoe laat is 't nou, mam?" Het is half zes. Jaapjes kwel ling is verschrikkelijk. Waar blijft pappie nou? Hij heeft toch beloofd, dat we zouden gaan fietsen. Om kwart over 6, als de tafel gedekt is en moeder zich klaar maakt, het eten op te doen, komt vader aan. „We zouden gaan fietsen!" roept Jaapje met diep verwijt. „Waar blééf je dan?" „Ach, dat is me helemaal door het hoofd gegaan. Ik ben even met oom Bob meegelopen, om zijn nieuwe postzegels te bekijken". Jaapje snikt: „Geméén!" Vader wordt boos en zegt, dat hij zich niet moet aanstellen. Er zijn toch nog meer dagen. Dan gaan we een andere keer. Is dat nu zo erg? •Ia, het is erg! Een geschonden belofte aan een kind telt dubbel zwaar. Omdat een kind hulpeloos overgeleverd is aan zijn onvoor waardelijk vertrouwen in de vol wassenen en een geschokt geloof tot allerlei innerlijke konflikten aanleiding kan geven. MARCELLE. (Nadruk verboden). Wij sullen het al gauw heel gewoon vinden, dat er kunst manen om onze goede oude aarde cirkelen. Zo zijn we door de tijden heen vertrouwd ge raakt met nieuwe vindingen. Maar de vooruitgang van we tenschap en techniek en de uit breiding van het onderwijs heb ben niet kunnen verhinderen, dat veel bijgeloof uit vroeger eeuwen bewaard is gebleven. Vooral rondom de gezondheid en het genezen van kwalen heersen nog opvattingen, die door geen dokter onderschreven zullen worden. Denkt U maar eens aan de kastanje in de zak als voorbehoedmiddel tegen rheumatiek en het inwrijven van de borst met reuzel als re medie tegen verkoudheid. Alles, wat te maken heeft mei, leven, geboorte, ziekte en dood, is door de eeuwen heen omge ven geweest met een mystiek waas. Als men er dus wonder lijke gedachten over koestert, valt dat wel te begrijpen. Dit is ook het geval met de voeding, waaromtrent nog veel merkwaardige begrippen heer sen. Wat b.v. te denken van het idee, dat kinderen van eieren „kippig" (lastig) zouden wor den, terwijl eieren door hun rijkdom aan bouwstoffen juist ook voor de jeugd zeer nuttig zijn. Over het algemeen wordt in ons land aan een vette voeding te veel waarde gehecht. Zo komt het in sommige streken nog voor, dat kinderen 's morgens een lepel gesmolten vet moeten slikken „tegen de kou". In be paalde delen van het land kent men aan schapenvet bijzondere kwaliteiten toe. En toch heeft schapenvet dezelfde waarde als de andere dierlijke vetsoorten. Een waarde, die lager is dan die van roomboter en margarine, omdat deze bepaalde vitamines bevatten, die bij de dierlijke vetten ontbreken. Spek wordt door velen op één lijn gesteld met vlees, zo men het al niet waardevoller, wat voedzamer, acht. En toch mist spek de eiwitten, die vlees zo belangrijk maken als bron van bouwstoffen. Wat langer geleden n.l. in de Middeleeuwen, meende men stellig, dat het drinken van melk hoofdpijn zou veroorzaken en allerschadelijkst was voor tandvlees en tanden. Wij weten nu, dat melk een zeer waardevol voedingsmiddel is, dat integendeel een ge zond gebit in de hand kan wer ken, dank zij het hoge gehalte aan eiwitten, kalk en vitamine B 2. Ook over groente en fruit heersten merkwaardige opvat tingen. De geneesheren in vroe ger eeuwen hebben ze als scha delijk aangemerkt. Zij zouden het lichaam „geen voedsel" ge ven en veroorzaakten melan cholie en een verkeerde samen stelling van de lichaamsvoch ten. Wij zijn er heden ten dage van overtuigd, dat ons dagmenu zonder groente, onvolledig is en hechten veel waarde aan het gebruik van fruit. Soms zelfs teveel waarde, want algemeen verbreid vindt men nog de ge dachte, dat wie maar veel fruit eet, wat alle voedingsstoffen betreft, aan zijn trek komt. Fruit is inderdaad van beteke nis, maar hoofdzakelijk als le verancier van vitamine C. Er zijn nog meer voedings middelen, waaraan men een werking toekent, die zij niet be zitten: van citroensap en azijn wordt niemand slanker en wie suiker aan vruchtensap toevoegt behoeft heus niet te vrezen, dat het vitamine C-gehalte daaron der zou lijden. Dat citroen een zeer goede bron is voor vitamine C, waar aan wij in het voorjaar en bij ziekte wel eens gebrek kunnen hebben, mag wel als algemeen bekend verondersteld worden. Wat echter te denken van de wonderlijke gedachte, dat in citroen „het allerbeste" eiwit voor zou komen? Citroen levert ons geen eiwit; vlees, vis, kaas, melk en eieren doen dat wél. Die produkten mogen dan ook niet in onze voeding ontbreken. Langzaam maar zeker ont groeien wij de wanbegrippen, die ook heden ten dage nog be staan ten aanzien van onze voeding. Algemeen is nu wel bekend, dat wie zich werkelijk goed wil voeden dagelijks de volgende voedingsmiddelen zal gebrui ken: Va liter melk, 250 gram groente, zo moge lijk 100 gram fruit, 50 a 100 gram vlees, vis (schoongemaakt), peul vruchten of 1 ei, 15 a 20 gram kaas. Bruin brood, aardappelen en boter of margarine naar behoefte. Een voeding, zo samenge steld, garandeert ons lichaam de toevoer van alle voedings stoffen, waaraan het behoefte heeft. Ook in de winter maakt zij in normale gevallen het gebruik van pillen en preparaten over bodig. En wie dat weet, breekt met een modern bijgeloof. BORSTELWERK REINIGEN Ruw borstelwerk kan schoon gemaakt worden in zout wa ter. Flink uitspoelen. Zachte borstels kunt u uitwassen in water, waaraan ammonia is toegevoegd in een verhouding 1 op 20. BRUINE VINGERTOPPEN De aanslag op de vingertop pen, die door veel roken ont staat, kan verwijderd worden met citroensap. REINIGEN VAN GEëMAIL- LEERDE PANNEN Indien u deze periodiek, om de twee a drie weken, uitkookt met wat bleekwater zal de gele kleur die soms, tengevolge van ongerechtigheden op het emaille ligt, verdwijnen. UITKOKEN VAN EIEREN Het uitkoken van eieren zal niet gauw geschieden, indien aan het water wat zout wordt toegevoegd. BEWAREN VAN VIS Hoe wel het niet aangeraden kan worden vis lang te bewaren, blijft ze enige tijd goed indien er een met azijn vochtig ge maakte doek omheen gewik keld wordt. POREUZE VAZEN tiazen van aardewerk die een poreu ze bodem hebben en water doorlaten, kunnen waterdicht gemaakt worden met water glas. KRAKENDE SCHOENEN Het kraken van zolen zal over gaan indien de zolen met vet of vaseline worden inge smeerd en gedurende enige tijd in zout water gezet wor den. VERKOUDHEID VOORKO MEN Een opkomende ver koudheid kan dikwijls voor komen worden door het drin ken van een glas water waar in twee druppels jodium zijn gedaan. (Nadruk verboden). Wanneer men 's winters toch aan de nodige vitamines en voedingszouten in het dagelijks meneu wil komen, is het hele maal niet nodig z'n toevlucht te nemen tot de fijne groente- en fruitsoorten. Ookde heel gewone goedkope wintergroenten, als bijv. de verschillende koolsoor ten en vooral zuurkool zijn, mits maar goed toebereid, rijk aan de zo nodige bescher mende stoffen. De groenten moeten dan wel zo kort moge lijk worden gekookt of nog lie ver met wat boter gaar ge smoord. Wanneer daarnaast ter afwisseling groente en fruit in rauwe vorm gegeven wordt, be hoeft er geen gevaar voor vita mine-tekorten te bestaan. Zondag. Sla bohémienne, var kensfricandeau, Brussels lof, aardappelen, bessensap pudding met slagroom. Maandag: Knolraap, gebakken aardappelen, gehakt, war me broodpudding. Dinsdag: Gestoofde uien in eiersaus, rijst, gort met ro zijnen. Woensdag: Irish stew, rijstkoek jes, (bonen in de week zet ten). DonderdagSnijbonen met wit te bonen, rookworst, bruine boter, aardappelen. Vrijdag: Witte bonensoep, ge bakken vis, worteltjes, aard appelpuree, botersaus. Zaterdag: Zuurkoolstamppot met kiabbetjes, fruit. RECEPT: SLA BOHÉMIENNE. 500 gram gare aardappelen, 200 gram metworst of salami 200 gram kaas, 2 grote augur ken, 1 appel, mayonnaise. De aardappelen, worst, kaas, augurken en appel in kleine stukjes hakken en met mayon naise tot een sla aanmengen. Deze sla opdoen op een schotel met slabladeren, bedekken met wat mayonnaise en garneren met tomaat, hard gekookt ei en augurkjes. Tot slot de sla nog bestrooien met wat fijngehakte peterselie. RECEPT: SNIJBONEN MET WITTE BONEN. 1 kg snijbonen uit het zout, 2'h dl witte bonen, 1 pond rook worst, 40 gram boter. De witte bonen weken en gaar koken. De snijbonen met ruim water aan de kook brengen, af gieten en in weinig water sa men met de worst gaar koken even proeven of ze niet meer te zout zijn; anders nog eens afgietenSnijbonen en witte bonen uit het vocht nemen en stoven met wat boter. De worst apart opdienen. VOORHANDEN: IK KAN HET ZELF IK KAN KOKEN IK KAN TUINIEREN IK KAN HANDWERKEN Firma P. J. VAN DE SANDE Noordstraat 55-57 - Terneuzen VROUWEN IN VERNIS Zoals gewoonlijk zat Tilly met een rood hoofd over een of andere puzzel gebogen. Ik bedoel één van die prijsvragen die je in bijna elke krant tegen komt en waar je fantastische geldsommen mee kan winnen. Het is zo'n rage geworden en alle re dacties hebben zó geprobeerd elkaar te overtroe ven, dat er vandaag de dag niet zulke grote potten meer uitkomen en er maar weinig animo over is. Tilly is echter nog steeds beze ten door die puzzles. Ze keek nauwelijks op, toen ik binnen kwam. Ze zei allen, als tot zich zelf: „Hoe heette die vent nou toch ook weer, die het paard van Troje binnensmokkelde?" „Ben je nog altijd niet gene zen?" vroeg ik. „Ik snap niet, waar je de energie vandaan haalt. Maar vooral de hoop, dat je nog eens wat winnen zult. Hoe lang doe je dat nu al zonder succes?" „O al een jaar! Maar als een ander wat wint, kan het mij toch ook wel eens overkomen". Dit was een redenering, waar geen speld tussen te krijgen was. Al leen zou ik persoonlijk het nooit zover brengen, de moed erin te houden bij een onderneming, waarvan je nooit enig resultaat ziet. EN WAT DAN „Stel, dat ik er op een dag die tienduizend mee win", zei ze dro merig. „En wat zou je dan met al dat geld doen?" wilde ik weten. Opeens gingen haar ogen wijd open. „Wil je wel geloven, dat ik daar nog nooit over gedacht heb", bekende ze als een kind, dat verbaasd is over zichzelf. „Zeker op slag je baan opge ven", veronderstelde ik. „O, nee, in geen geval. Wat zou ik met I mijn tijd moeten beginnen, als ik mijn baan niet meer had?" „Je zou kunnen beginnen, het geld op te maken. Daar kun je een hele tijd over doen met zo'n bedrag". „Het opmaken? Maar daarvoor heb ik het toch niet gewonnen!" „Maar je hebt toch in elk ge val wel een heleboel wensen, die je dan zou kunnen vervullen. Je zou alles kunnen kopen, waar je aldoor naar verlangd hebt". EEN „RIJKE" VROUW. „Wat gek", zei ze. „Je zegt dat nu zo, maar als je me op de man af zou vragen, waar ik verschrikke lijk naar verlang, weet ik het zelf niet. Als ze me vragen, wat ik graag voor m.ijn verjaardag wil hebben, kan ik er vaak al geen antwoord op geven. Of er moet me toevallig iets te binnen schie ten". „Als ik het goed begrijp, zou er met die tienduizend dus niet zoveel in je leven veranderen", zei ik. „Je zou gewoon blijven werken en je zou niet weten, wat je ervoor kopen moest". „Maar ik zou het idee hebben, een rijke vrouw te zijn". „Een rijke vrouw ja! Je kreeg je brievenbus vol brieven van mensen, die mee wilden profi teren. Huwelijksaanzoeken bij de vleet. Je zou geen ogenblik rust meer hebben. De belasting Onder auspiciën van de Nederlandse Katoen Indu strie, waarin de Nederland se katoenverwerkende indu strieën samenwerken, werd dezer dagen in de show, waarvoor de modellen wer den ontworpen door Dick Holthaus en Cees Terleth, getoond wat door onze va derlandse industrie met ka toen kan worden bereikt. In zijn openingswoord zei de heer N. van Heek onder meer dat hij de kunstvezels niet in de eerste plaats als concurrenten van de ka toenvezel beschouwt, maar veeleer als een welkome aanvulling van vezels met andere eigenschappen, die tezamen moeten worden ge produceerd om in een steeds stijgende behoefte te voor zien van een zich steeds uitbreidende wereldbevol king. Het aandeel van de ka toen in het wereldgebruik is nog steeds 70 Tegen elke 6 kg katoen wordt er slechts 1 kg wol en 2 kg kunstvezels gebruikt. Toch is de relatieve betekenis van de kunstvezels steeds in belangrijkheid toegeno men, waardoor Koning Ka toen een behoorlijke veer heeft moeten laten. Maar er wordt koninklijk gevoch ten om de plaats op de markt en in het hart van de vrouw te behouden. Door de katoen op speciale ma nieren te bewerken en de weefsels te verbeteren zijn stoffen ontstaan die men moeilijk meer als de ka toentjes van vroeger" kan herkennen. De heer Van Heek wees verder op de opkomende textielindustrie in de zoge naamds onontwikkelde ge bieden en de opkomende ex portindustrieën in landen als Japan, India en China, waardoor de wereldhandel in de massa-katoentjes steeds verder ineenschrom pelt. Dat de Nederlandse textielindustrie haar export toch heeft kunnen opvoe ren is gekomen door grote krachtsinspanning, grote offers en zeer belangrijke investeringen. Om onze tex- tielplaats in de wereld te behouden zal deze tak van nijverheid het vooral in Ne derland en Europa moeten zoeken. Maar dan zal Ne derland moeten opvallen door creatief denken en ge steund moeien worden door wetenschap en gedegen vak manschap. Dat de samenwerking van de Nederlandse katoenver werkende industrie leidt tot steeds hogere prestaties zonder het noodzakelijke eigene en individuele in de verschillende bedrijven te verliezen, is ook tijdens deze show gebleken. Samenwerking met ta lentvolle, jonge Nederland se couturiers en met de con- fectieindustrie, aldus de heer Van Heek, zal onont beerlijk zijn. DE SHOW HAUTE COU TURE IN KATOEN. De katoenen stoffen die waren gebruikt vertegen woordigden alle prijsklassen en de knappe wijze waarop zij waren verwerkt deed het vakmanschap van de tex tielfabrikanten uit Twente en Brabant nog eens extra uitkomen. De jonge Cees Terleth uit Rotterdam, die bij deze ge legenheid door hét Katoen instituut werd geïntrodu ceerd, toonde naast durf en fantasie ook over vakman schap te beschikken. Dit kwam vooral tot uiting in zijn ensemble met 7/8 jas op een japon in de ligne sac in een stevig, grof weefsel en in zijn cocktailtoilet van crêpe banana (een katoe nen crêpe, die niet krimpt) met draperie op kniehoogte en een stola van hetzelfde materiaal waarin liefst 500 meter stof is verwerkt. Aar dig en fleurig was het mo del in chilla, een filmdruk, met ballonrok. De fluwelen mantel poolvast en piet- vrij vond ook een gunstig onthaal. Wij zijn benieuwd hoe deze jonge kunstenaar, die ongetwijfeld kwaliteiten bezit, zich zal ontwikkelen. Dick Holthaus heeft aan deze collectie geen bepaalde lijn verbonden, maar ernaar gestreefd draagbare model len te brengen. De rokken blijven kort, even onder de knie. Nieuw in zijn collectie is de japon met jas-, pellerine- of bolero-effect zonder dat er van een aparte jas, pelle rine of bolero sprake is. Zo was er een robe-man- teau van een jacquard ge weven katoen waar men de indruk kreeg dat er een los hangende jas over werd ge dragen. Hetzelfde idee kwam onder meer terug bij een geklede middagjapon van 100 katoen met een zijde finish en bij het stijl volle bruidstoilet van katoe nen broderie. Het beige regenpak, 7/8 losse modieuze jas met rui me rug op strakke rok van een waterafstotende en kreukherstellende katoen, viel al evenzeer in de smaak als de tailleur met het kor te, rechte jasje met naar voren gewerkte schouder naad van effen rose toile sacco, een zogenaamd struc tuurweefsel, no-iron en kreukherstellend. De Prince-de-Galles ruit waarvan een 7/8 jas was vervaardigd met ruime rug en grote zakken is voorlopig alleen voor export bestemd. Deze ruit in zwart-wit moet men betasten om te kunnen constateren dat dit werke lijk katoen is. Een opmerke lijk staaltje van vakman schap. Naast de vele effen katoenen stoffen in velerlei bindingen behouden ook de bedrukte stoffen hun plaats. En welke effecten zijn te bereiken met bijv. een ge heel effen witte jas van een 100 °/o gemerceriseerde ka toen, no-iron, met 2 grote zakken en aan de achter zijde twee speelse strikjes, gevoerd met dezelfde kwa liteit bedrukte katoen als waarvan de japon is ver vaardigd. Wij zagen mooie filmdruks in katoen met zijde- of satijn-finish. Char mant was de japon van een katoenen filmdruk, kreuk herstellend, met de 7/8 mouw, die wijd uitliep en was gevoerd met katoenen piqué. Het brede kralen snoer volgde de lijn van het decolleté. In een filmdruk waarvan de dessins door bekende kunstenaars zijn ontworpen werd onder meer een gedra peerde cocktailjapon ge toond. De beide zwarte cocktail toiletten, een met strak lijf je en aan de achterzijde ge drapeerde wijde rok en de andere met 'n strak lijfje en een wijde rok in een wikkelidee, toonden wel aan dat katoen ook voor cocktail- en avondlcleding zijn plaats heeft gevon den. VAKMANSCHAP NEDERLANDS FAAM. Dit alles kan door het Nederlands vak manschap, waar door de katoen zo wordt veredeld dat zij kreukherstellend, krimpvrij, schuifvrij en waterafstotend kan zijn, terwijl vaak ook niet of nauwelijks behoeft te worden gestreken no-iron). Er zijn effen en bedrukte, fijne en grove weef sels, zodat we ka toen kunnen dragen bij elke gelegenheid en op elk tijdstip van de dag. Links: model Cees Terleth katoenen filmdruk met balllonrok. Rechts: model Dick Holt haus katoenen filmdruk. Mouw tegengevoerd met wit te piqué. Er komt alweer schot in. Het voorjaar nadert en in februari komen er weer aller lei werkjes te doen in onze bloementuin. Ook moeten wij denken aan de groente en fruittuin. In de siertuin moeten de dahlia's weer in de kas of in een bak gebracht worden. Na het uitlopen van deze plant kan men stek nemen. De vaste plan ten kunnen reeds gescheurd komt bovendien ook nog het leeuwendeel opeisen..." „Zou je denken?" vroeg ze on gerust. „Zou het beter zijn, die tienduizend maar niet te winnen, omdat het leven anders zo onrus tig wordt?" „Ja, vreselijk onrustig", plaag de ik. „Als je het niet uitgeven wilt, moet je het beleggen. Dat geeft enorme kopzorgen. Je zou zelfs een accountant nodig heb ben, om je belastingbiljet in te vullen. Het leven wordt ontzet tend ingewikkeld, als je geld hebt, bedenk dat goed". „Je bent vervelend", zei ze krib big. „En ik ga er toch mee door. Als ik de prijs gewonnen heb, zal ik je wel vertellen, wat ik er mee doe". „Dan wens ik je voor 1958 toe, dat het dit jaar nog niet gebeu ren zal", zei ik. (Nadruk verboden). worden indien het „open" weer is, d.w.z. als het niet te koud is en dus niet vriest. Kijk uw bor ders eens na, wellicht moeten deze nog opnieuw gemest wor den. Bekijk uw heesters en ha gen eens, bespuit ze zo nodig met V.B.C. 6 tegen luis. Binnenshuis kan men bego nia's zaaien, verder petunia's en lobelia's. In de groentetuin kan men voor de tweede keer spinazie zaaien en voorlopig kan men hiermede doorgaan om de veer tien dagen. De raapstelen kun nen eveneens gezaaid worden. Bent u van plan vroege aard appelen te kweken, laat ze dan nu voorkiemen in kistjes, u hebt er later profijt van. Ook kan men tuinbonen, peulen en doperwten op deze wijze onder glas voorkiemen. In uw fruittuin moeten de perziken en kruisbessen vóór 15 februari gespoten zijn. De fram bozen, bramen en wijnbessen bevestigt men in deze tijd aan draden. De leibomen zijn toch al afgedekt met rietmatten te gen eventuele nachtvorst? Na de vijftiende. In de tweede helft van febru ari komen wat betreft uw sier tuin voor zaaien onder glas in aanmerking de éénjarige bloe men. Denkt u er om, dat in deze tijd de paardebloemen reeds uit het gaaon gestoken moeten worden en het gazon tevens gemest moet worden? Ook moet u niet verzuimen uw klimplanten aan te binden en de bedden voor die mooie lathy rus gereed te maken. In uw groentetuin kunt u ra- barberplanten verplanten en indien het zacht weer is moet u de koolplan ten, die in de bak ken overwinterd hebben, uit- planten, terwijl de in de bak gezaaide peen uitgedund moet worden. In uw fruittuin moeten druif, leiperzik en abrikoos gesnoeid worden. Het spuiten met V.B.C. 6 moet deze maand beëindigd worden. Kersen en pruimen kan men enten en snoeien. Spuiten met kleurstoffen mag alleen geschieden bij hoge dag temperatuur. Ook dient men voort te gaan met spitten en snoeien van die planten, die nog niet aan de beurt zijn gekomen, terwijl het aanbeveling verdient paden en bedden zoveel mogelijk vrij van onkruid te maken en te houden. Tenslotte raden wij u aan al les nog eens een vrolijk kleurtje te geven, het verhoogt het aan zien van uw tuintje. Een kwas tje groene verf hier en wellicht een vrolijk oranjekleurtje daar, geeft u een echt lentegevoel, want nog maar een maandje na deze veelal nog wat sombere februarimaand en de lente is weer in het land, met dikwijls reeds lekkere dagen. Februari moet immers 4 warme dagen geven 1 (Nadruk verboden.) Frankering bij abo Directeur-Hoofdredi Redactie-ad re Administratie Telefoon 2073 NO 5 uur uits Gironummer 38150 Abonnementsprijs: maand 2,— per v Het Amerikaan de raket Jupiter neus. De 21 met uur Ned. tijd m< van een zee van start nam de sne Voor de eerste m; op het strand in de de basis verzamelde de raket gezien, d nog nooit aan het getoond. De raket zijn. De kunstmaan, c vers ook hebben ki zilverkleuring mc bruine strepen. Di zou zijn aangebracl volgen van grote wisseling tegen t kunstmaan is cilinc heeft een doorsned timeter, uitgerust m zenders. De Jupiter trapsraket. Volgens gen moest de eers minuten na de star gemaakt. De raket oostelijke richting g De instrumenten maan zullen de tem de oppervlakte var de inwendige tem erosie door kosmis kosmische stralen i gevens zullen wore den door twee zei kunstmaan. Deze ze elk nog geen kilog van zendt uit op cycle, de andere oi van de zenders ze aanneemt, twee to functioneren, de an drie maanden. Volg richten heeft de sate van een artilleriegr President Eisen imeegedeeld, dat de rikaanse kunstmaat aarde wentelt. Zij sAreeks 04.55 in haa 7 minute-n na de stï De raket is een g piter C en voor ee van het produkt va Een viermotorig ti tuig van de Ameri macht, een C-118 zaterdagnacht kort trek uit Los Angele gekomen met een n; de marine. De twe zijn op 750 meter h kaar in botsing gek De toestellen zij neergestort in Norv tenwijk van Los brandende wrakstul neer in de tuin vat bureau, waar een en verscheidene po brand vlogen. He spreidde zich naar t zende huizen. Zeven-en-veertig door het ongeluk a feekomen. Het zijn giers en zes bem van het transportv van de acht inzitter marinetoestel en et in haar huis getroff wrakstukken. Pesitie van de g huwende vrou onderwi In het Staatsblad eeerd de Koninklijl houdende wijziging ambtenarenreglen kweekscholen; b. i i enreglement rijksle rijks lagere scholen; tenarenreglement ri gerscholen; d. het i besluit n.o. 1935. Deze wijzigingsbe den in, dat de bepal ontslag van het huw lijk personeel aan scholen, van leraress hogereburgerscholen kweekscholen en vat ressen aan rijksleei de bepalingen inzakt van gehuwde vrouv schrapt, overeenkom reeds is bepaald voo de rijksambtenares.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 6