m M 83 I HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN smaak ielange DE SANDE EUZEN Sa 7 brieven en nu weer praten, maar waarover f De Schelde wordt bevaarbaar gemaakt voor schepen van 50.000 ton Spoorwegongeluk bij Dagenham Kabinet ontsloeg Sjafroeddin Prawiranegara als gouverneur van Bank Indonesië II Ib®§§ 1108,- VOERMAN- de PAUW H.M. de Koningin bezocht legerplaats Budel t Thee aakt beschermd iale imcnverpqkking I FEBRUARI :nicolor de wereld kent. ïgin VICTORIA, ht envondt. me liefde ener e, romantiek en egang alle leeft. boven 18 jaar. KONINGIN" Alle leeftijden. voor deze film laatsen vóór de Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. ZATERDAG 1 FEBRUARI 1958 12e Jaargang Nr 4284 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 et; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Waarnemers hebben vastgesteld, dat de Rus sische min.-president, Boelganin 83 brieven aan staatshoofden of ministers heeft geschre ven in de achter ons liggende 2 maanden. De brieven waren ech ter geenszins gelijkvor mig; de brief b.v. aan Eisenhower was veel vriendelijker dan die aan Frankrijk, dat zach te dreigementen te ho ren kreeg. Die aan En geland stuurde aan op samenwerking; die aan Italië en Turkije was met nauwelijks bedekte dreigementen gevuld. Wanneer men nu de gebeurtenissen van de laatste week ziet, kan men niet ontkennen, dat Boelganin resultaten heeft bereikt. Immers, nog geen week, nadat Eisenhower zijn forse brief aan Boelganin had geschreven, waarin hij in een topconferentie alleen toestemde, indien tevoren een aantal be langrijke vraagstukken waaronder de verdeling Deze verandering is ongetwijfeld mede toe te schrijven aan het gemak, waarmede b.v. MacMillan op zijn reis naar de Dominions de gedachte om in Midden-Europa een atoomvrije zone te vestigen, heeft aangeroerd. Eveneens heeft het rumoe rige debat kwaad gedaan, dat niet de grote oppositie-partij in de Duitse Bondsdag, de sociaal-democraten, ontketenden, maar de vrijzinnige partij, FDP, welks scheurenmaker Dehler, eigen lijk als een soort kwerulant buiten de perken van het debat werd gesteld. PRATEN ALS PROPAGANDA Reeds lang tevoren is de vraag geopperd of het Rusland te doen s om propaganda of onderhan delingen, en voor zoverre op die vraag nog geen antwoord was ontvangen, heeft Chroesjtsjef op zijn eigen, zgn. joviale openhar tige manier deze vraag met de westelijke ambassadeurs zijde lings besproken. Het eigenaardige is, dat ener zijds het meest waardige ant woord is binnengekomen van de zijde van Oostenrijk, dat zich strikt aan de neutraliteit wil hou den door het vredesverdrag van '55 voorgeschreven. Anderzijds dat Moskou lang zweeg op de brief van Eisenhower, wellicht in verband met het feit dat er geruchten liepen over een con ferentie van neutralen onder lei ding van Tito, die inmiddels zijn pogingen heeft opgegeven. Men ziet: er is nog al enige verandering in een week tijds merkbaar. Tenzij wij nu weer plotseling een klimaatsverwisse ling op politiek gebied krijgen, moet men dus aannemen, dat een top-conferentie zal worden ge houden, waarvan de beperktheid langzamerhand is teruggebracht tot het vaststellen van de agenda der te behandelen punten langs zuiver diplomatieke weg. Het lijkt nog geenszins vast te staan dat men zich in het Amerikaan se congres met deze opvatting zal verenigen. Dit te minder, om dat niet alleen de poging van de voormalige diplomaat Kennan om aan te sturen op terugneming van alle vreemde troepen uit Duits grondgebied, niet slechts bij de westelijke mogendheden op tegenstand is gestuit, maar nu na het antwoord, dat de voormalige staatssecretaris Acheson aan Nennan in het openbaar heeft gegeven, een groep vooraan staande personen in Amerika zelf ertoe heeft gebracht om, zich rondom deze te scharen. Duide lijk is dus de politieke situatie geenszins, er» men kan zeggen, dat dit geheel naar de zin is van Moskou, omdat het daardoor te zeer hoopt de gebondenheid der Nato-landen althans te verzwak ken. DULLES EN BAGDAD Daarbij komt, dat ook de vraag stukken van 't Nabije Oosten aan de orde zijn gekomen. Dit, door dat een conferentie van de Bag- dad-landen is gehouden, waarop Dulles in hoogst eigen persoon is verschenen. Amerika is nog steeds niet toe getreden tot het Bagdad-Pact, maar het is wel lid van de 2 voornaamste commissiën, die voor militaire en economische aangelegenheden. Nu heeft Dulles toegezegd, dat Amerika zal ingrijpen, indien op een der Bagdad-landen een aan val zal worden gedaan, en men bedenke wel, dat dit Irak, Iran. Turkije en Pakistan betreft. Ten einde tegenover dit, reeds lang dreigende voldongen feit een an der voldongen feit te plaatsen, hebben nu Syrië en Egypte, het eerste als volledig, het laatste als half satellietland van Rusland te beschouwen, een unie geslo- dus in de die Ameri- ten. Daardoor wordt zgn. globale strategie, ka met zijn wereldbelangen wel moet voorstaan, het Nabije Oos ten betrokken, waardoor de span ning eer toe- dan afneemt. Chroesjtsjef heeft op „open hartige" wijze bij gelegenheid van een feest met de Sowjet-am- bassadeurs gesproken; dat geeft hem het voordeel dat er niets schriftelijk wordt vastgelegd en hij alles later kan herroepen. Hij heeft bovendien erkend, door van beperking te spreken, dat de poging om in Siberië een nieuw produktief veld voor Russische landbouw te vinden, slechts ten dele is geslaagd. Daarbij komt nog, dat, ondanks alle invloed, die de extremisten in Noord- Afrika aanwenden, er nu weer een nieuw incident tussen Frank rijk en Tunis is geboren over een wapanzending, waarbij zijdelings Joego-Slavië, dat onmiddellijk ge protesteerd heeft, is betrokken, maar dat koning Mohammed V wel degelijk als gevolg van Rus sische invloed op de laatste con ferentie te Cairo op zijn hoede is voor alles wat er mogelijk zal gebeuren. VAN DE FRONTEN In Frankrijk houdt Gaillard zijn positie; inzake de begroting heeft hij steun ontvangen voor een lening, die hij in Frankrijk zoekt; inzake de wapensmokkel van Tunis schaarde de nationale vergadering zich achter de minis ter van Buitenlandse Zaken. Men meent waar te nemen dat de strijd in Algiers een betere fase is ingetreden, al weet men na tuurlijk nooit hoe deze zelfs in de naaste toekomst zal verlopen. Bij Frankrijk's nabuur Spanje van Duitsland, waren behandeld; nadat hij en Adenauer beide Boelga nin duidelijk te verstaan hadden gegeven, dat het met de schrijverij uit moest zijn, komt nu de verrassende medede ling, dat de topconfe rentie toch aanstaande is, omdat zij als drin gend wordt beschouwd. Maar niettemin weigert Moskou te praten over Oost-Duitsland en Oost-Europa. boet Franco aan prestige in; nu hebben de Carlisten, die nog al tijd een groep op zichzelf vormen, de balling don Juan als preten dent erkend, in tegenstelling met Franco's wens, dat dit diens zoon don Juan Carlos zal worden. Maar Franco geeft in Italië zijn krediet, gelijk uit Ifni blijkt, voor een groot deel verloren. In de Spaans-Amerikaanse lan den gaat het ook niet geheel naar wens. De eerste poging tot revo lutie tegen de Venezolaanse dic tator Jimenez is nauwelijks be dwongen of een tweede barstte los en hij is nu wel voor goed verjaagd. Zijn gast, de voormali ge dictator van Argentinië Peron, heeft nu ook een andere wijk plaats moeten zoeken, van waar uit hij stookt tegen het wettig ge zag in verband met de verkiezin gen, die daar op 25 februari zul- ien plaats hebben. KUNSTZON EN INDONESIË De geleerden van het atoom proefstation Harwell zijn erin geslaagd door het zgn. Zeta-expe- riment een eerste stap naar kern fusie ten uitvoer te leggen, waar door dan elektrische energie uit zeewater wordt verkregen. Mos kou was er als de kippen bij om te vertellen, dat een Russische geleerde de heren van Harwell daarbij had geholpen. De besprekingen, die MacMil lan met Nehroe heeft gehouden, mogen van belang gerekend wor den, ook voor de ontwikkeling in Indonesië. In Australië denkt men aan de verwezenlijking van plannen van een nieuw te vor men Dominion van het Britse Gemenebest: Melanesië. Dit zou dan de eilanden van de Zuidzee omvatten, en tegelijkertijd zowel Nederlands als geheel Austra lisch Nieuw-Guinea, en boven dien mogelijkheden openen voor af te scheiden delen van Indone sië, tenzij deze zich tot Malakka wenden. Wat er waar is van al deze ge ruchten, is moeilijk te zeggen; of daarin goede dan wel kwade kan sen voor Nederland ten opzichte van Indonesië liggen opgesloten moet nog afgewacht worden. De voormalige Indonesische premier Sastroamidjojo heeft de Neder landers gezegd, dat zij meer met de realiteit moeten rekening hou den, en dat van Indonesië niet te verwachten is, dat nieuwe pogin gen tot onderhandelingen worden aangevat. Zo lang Indonesië op West-Irian deel van de Archipel het standpunt blijft staan, dat uitmaakt, behoeft Djakarta meer realiteit dan Nederland. Wat in tussen niet wegneemt, dat ook nu weer, na MacMillan's bezoek, na Eisenhower's klaarblijkelijke onverschilligheid, opvallend is hoezeer de bondgenoten van de Nato Nederland niet in het minst de helpende hand reiken. Om van de UNO en zijn secretaris generaal maar helemaal niet te spreken. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) ONBEPERKTE GARANTIE OP DE VERING imiiiiifHïH HAZETf ABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Vanaudenhove, de Belgische minister van Openbare Werken, heeft donderdag bij de verdedi ging van zijn begroting in de Ka mer toegezegd, dat het parlement nog vóór de verkiezingen een wetsontwerp zal worden voorge legd dat een aanvulling vormt op het z.g. tienjarenplan voor de ha ven van Antwerpen. Het ontwerp zal voorzien in het bevaarbaar maken van de Schelde voor sche pen van 50.000 ton en in het bou wen van een sluis ter hoogte van Zandvliet, waardoor schepen van genoemd formaat via het in het tienjarenplan voorziene nieuwe kanaal de haven van Antwerpen kunnen bereiken. De minister herinnerde verder aan het princiciële besluit van de l egering vorige zomer met de nodige ophef aangekondigd om ten behoeve van Zeebrugge omvangrijke werken uit te voe ren. De minister herinnerde ech ter tevens aan de daarbij gefor muleerde restrictie volgens welke de plannen, die de haven voor zeer grote tankboten toegankelijk willen maken, eerst definitief goedgekeurd kunnen worden na dat men in het bezit zal zijn van de resultaten van het laborato riumonderzoek, waarmee, naar Het spoorwegongeluk, dat zich donderdagavond bij Dagenham, een oostelijke voorstad van Lon den, voordeed, heeft san tien personen het leven gekost, ter wijl er 87 mensen werden ge wond. De stoffelijke resten van de slachtoffers zijn geborgen. Tijdens een dichte mist reed een trein van achteren in op een stilstaande trein. Het laatste rij tuig van deze trein werd geheel in elkaar gedrukt. Een derde trejh kon nog juist bijtijds stoppen voor de ravage. stuurder van de ene trein werd gedood. Het reddingswerk werd door ijzel bemoeilijkt. Intussen heeft de minister van Vervoer in het Lagerhuis bekend gemaakt, dat hij de directeur van de genationaliseerde spoorwegen heeft gevraagd, het personeel er aan te herinneren dat zij nauwge zet het reglement wat het sein- stelsel betreft moet navolgen, vooral ingeval van mist. Naar aanleiding van het ernstige spoorwegongeluk dat zich on langs bij Lewisham heeft voor gedaan, sprak de minister van Spoorbeambten haastten zich de ernstige menselijke tekortkomin pasagiers van deze trein te waar schuwen om niet uit te stappen, daar een deel van de elektrische bovenleiding op de spoorbaan lag. Verscheidene personen ontsnap ten zo tenauwernood aan een elektrocutie. WEDEROM TREINONGELUK Nog geen twaalf uur na het ongeval bij Dagenham heeft zich bij Grimsby (Oost-Engeland), eveneens tijdens een dichte mist, een spoorwegongeluk voorge daan, dat aan één persoon het leven heeft gekost. Zeven men sen werden gewond. Twee elektrische treinen reden op elkaar in, waardoor de be- Het Indonesische kabinet heeft in zijn vergadering van donder dagavond besloten Sjafroeddin Prawiranegara te ontslaan uit zijn functie van gouverneur van de Bank Indonesia, wegens het verlaten van zijn post en het niet gehoor geven aan de oproep der regering om naar Djakarta te rug te keren. Sjafroeddin die op het ogen blik in Midden-Sumatra verblijft, heeft de vorige week in een „open brief" aan president Soekarno de vrees uitgesproken, dat Indone sië een Russische satelliet zal worden, en verklaard niet naar Djakarta terug te keren, omdat hij niet instemt met de tegen woordige politieke, economische en financiële politiek der rege ring. Het kabinet heeft thans de lei ding van de bank opgedragen aan de eerste vice-gouverneur. Lukman Hakim. Het kabinet besprak donder dagavond voorts de „huidige bin nenlandse politieke situatie", waaronder ook de toestand op Sumatra. Volgens een na afloop der bijeenkomst uitgegeven com muniqué, zal de regering op maandag aanstaande voor het parlement een verklaring afleg gen over de stand van zaken op Sumatra. Intussen heeft de vice-voorzit- ter van de Masjumi, dr Sukiman, berichten tegengesproken, als zou de Masjumi aan premier Djuanda schriftelijk hebben ver zocht, dat de regering zich zal onthouden van het nemen van maatregelen tegen Sjafroeddin, I die een der leidende figuren is van deze Islamietische partij. Dr Sukiman zeide, dat de partijraad van de Masjumi de kwestie-Sja- froeddin nog bespreekt. Voorts deelde hij mede, dat de partij ook „de kwestie Mohammad Nazir, de algemeen voorzitter van de Masjumi, die op het ogenblik in Midden-Sumatra verblijft, be spreekt". wanneer U nog zo'n originele (evccdjcss voor slechts op de kep tikt. Heel geschikt als vcorjanrs-demie, nor- maaiprijs 125, en 'n dito moderne GABARDINEJAS voor 89.(normaal ƒ115,—) „VICTORY' -costuum 128,- (normaal 155,-) Noordstraat 51-53 Terneuzen gen. Verscheidene afgevaardig den gaven uiting van bezorgd heid van het Londense publiek, dat elke dag van de betrokken spoorlijn gebruik moet maken. De minister deelde mee, dat hij al een deskundige had benoemd om. de oorzaken van het ongeluk bij Dagenham op te sporen. Te Bradford in het graafschap Yorkshire zijn twee autobussen In de mist met elkaar in botsing gekomen. Elf inzittenden liepen verwondingen op. vorige zomer verklaard werd, 2 jaar gemoeid zullen zijn. In antwoord op kritiek op het langzame tempo, waarin het ka naal TerneuzenGent wordt ver breed, zei de minister dat deze verbreding, waarvoor op de be groting van dit jaar weer hon derd miljoen franken zijn uitge trokken, per slot van rekening slechts zin heeft als men zeker heid heeft over de bouw van een nieuwe zeesluis. Het technische onderzoek daarvan, zo zei de mi nister, verkeert in het laatste stadium. (N.R.C.) Nieuwe gewelddaden in Columbië Bij het uitbreken van nieuwe gewelddaden in het gebied van Tolima ten zuidwesten van de Columbiaanse hoofdstad, Bogo ta, zijn volgens nog niet beves tigde berichten veertig personen omgekomen. Toen deze berichten te Bogota werden ontvangen werd het ka binet bijeengeroepen. Sedert november hebben ben deleden ruim veertig mensen in 't gebied van Tolima gedood. De plaatselijke bevolking heeft om krachtige militaire actie ver zocht, maar tot dusver hebben alle militaire maatregelen ge faald. Kustvaarder gestrand Bij paal 20 op het strand tus sen Scheveningen en Monster, ongeveer ter hoogte van Terhey- den, is vrijdagmiddag de Gro ninger kustvaarder „Tempo D" op het strand gelopen. Het schip meet ruim 198 brt. Uit Scheveningen is de red dingboot uitgevaren; uit Hoek van Holland is omstreeks half zeven de sleenboot „Maas" uit gevaren. De „Tempo D" is vast gelopen op een van de z.g. Delf- landse hoofden. Het weer is zeer kalm. Aangenomen wordt dat er voor ae opvarenden van de „Tempo D" geen gevaar be staat. Nadat rie kustvaarder om half tien op eigen kracht was vlotge- komen is de „Tempo D." twee uur later de Nieuwe Waterweg binnengelopen. Het aantal doden bij gewelddaden in Bolivia De gouverneur van Tolima in Columbia heeft vrijdag bekend gemaakt, dat 29 personen zijn omgekomen bij gewelddaden in zijn departement. De stakingen in Argentinië Een staking voor onbepaalde tijd van 60.000 Argentijnse be dienden van banken en verzeke ringsmaatschappijen die dinsdag was hegonnen, is donderdag ge ëindigd. De Argentijnse regering heeft zich bereid verklaard de nog ge vangen gehouden stakers in vrij heid ie stellen en een loonsver hoging in overweging te nemen. Alleen de „opstokers" die niet bij een vakbond zijn aangesloten zullen niet worden vrijgelaten, aldus de regering. West-Duitsland wil geen troepen-legeringskosten betalen „De regering weigert om lege- ringskosten voor Britse of ande re vreemde troepen te betalen", aldus heeft de Westduitse minis ter van Defensie, Von Brentano, vrijdag op een persconferentie de mening van Etzel, de Westduitse minister van Financiën, weerge geven, welke mening naar zijn zeggen door het kabinet wordt gedeeld. Von Brentano verwachtte niet dat Navo-secretaris Spaak, die dezer dagen op zijn verzoek naar Bonn komt om het standpunt van de bondsregering in deze aan te horen, met bemiddelingsvoorstel len zal komen. Mao Tse Toeng ontslaat ministers Het staatshoofd van communis, tisch China, Mao Tse Toeng, heeft vrijdag drie „rechtse" hoog geplaatste ministers ontslagen, zo meldt radio-Peking. Volgens radio-Peking zijn de ministers ontslagen in overeen stemming met de resolutie van de vaste commissie van het natio nale volkscongres. Dit congres, het eerste wetgevende lichaam vare China, begint vandaag zijn nieuwe zitting. H.M. de Koningin, die donder dagavond een bezoek heeft ge bracht aan de legerplaats te Bu del en aan de repatrianten van de „Roma", heeft 's nachts de aan komst van de repatrianten van de „Himalaya" bijgewoond en tal van gezinnen persoonlijk be groet. De eerste bus reed om halféén de terreinen van de legerplaats op. Hierna kwamen de andere met regelmatige tussenpozen binnen. Van twee tot vier uur 's nachts woonde de Koningin de aankomst bij. Zij begaf zich tus sen de gerepatrieerden, met wie zij zich ongedwongen onderhield en die zij tal van vragen stelde. Hare Majesteit bleef tot circa vier uur in het ontvangstcenrum. Na een korte nachtrust ontbeet de Koningin om acht uur in de cafétariaeetzaal, welke zij de avond tevoren bezichtigd had, met de gerepatrieerden van de „Roma". Ook enkele gezinnen van de ..Himalaya" waren hierbij aanwezig. De Koningin en haar gevolg gebruikte het ontbijt te midden van de repatrianten en evenals de jongste thuisvaarder schoof de landsvrouwe aan bij de lange rij wachtenden voor de doorgeefluiken. Als allen kreeg zij een plateau met het ontbijt: een paar boterhammen; een paar plakken kaas, chocola en een mok thee van het militaire keu- kenpersoneel. Een ontroerend ogenblik was het toen de commandant van de legerplaats, luitenant-kolonel der cavalerie J. L. Maris, tijdens het ontbijt H.M. vanaf het podium namens de staf en de gerepa trieerden gelukwenste met de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix. De overste verzocht de Koningin aan de Prinses de ge lukwensen van „Budel" over te brengen en haar een goede reis naar de West te wensen. Nadat het Wilhelmus was gezongen, bracht overste Maris een drie werf hoera uit op de Kroonprin ses. Om half negen verliet de Ko ningin de eetzaal om het kleding magazijn in gebouw F 4 te be zoeken. Hier werd zij ontvangen en rondgeleid door de heer Verse- veldt, de textieldeskundige van het ministerie van Maatschappe lijk Werk. De zevenjarige Lieske Brouwer bood de Koningin een zak zuur tjes aan voor Prinses Beatrix, waarmee zij de Koningin zicht baar verraste. Om kwart voor negen vertrok de Koningin naar Soestdijk. Haar werd uitgeleide gedaan door overste Maris, die haar kort tevoren een asbak met het embleem van de legerplaats Kaderwet voor Algerië aanvaard De Franse nationale vergade ring heeft «Ie z.g. „kaderwet", die voorziet in een beperkte mate van zelfbestuur voor Algerië, in derde lezing aanvaard. Hieraan is een heftig debat vooraf ge gaan. Het ontwerp is met 296 tegen 244 stemmen aanvaard. De raad der republiek (senaat) had een kleine wijziging in de ontwerptekst aangebracht. Deee is door de nationale vergadering ding van het ontwerp naar de overgenomen, zodat terugzen- raad niet nodig was. De kaderwet voorziet in de in- stelliing van vermoedelijk vijf Algerijnse gebeden, waar van de inwoners vertegenwoor digingen zullen kiezen. Alle per sonen boven een zekere leeftijd zullen,, ongeacht hun ras, sek se of godsdienst, stemrecht heb ben. De leden der vijf plaatselijke vertegenwoordigingen zullen weer de afgevaardigden naar een federaal parlement voor ge heel Algerië aawijzen. als verjaarsgeschenk voor Prin ses Beatrix had aangeboden. Op dat moment had het dagelijkse leven in de legerplaats zijn gewo ne gang al lang weer herval. Slechts weinigen waren getuige van het vertrek van de Koningin, geheel in overeenstemming mei het intieme karakter van het be zoek overigens. SIGARETTEN OP 10 FEBRUARI DUURDER Besprekingen tussen het ministe rie van Economische Zaken en de Nederlandse sigaretten industrie hebben de sigaret tenindustrie doen besluiten de sigarettenprijs met ingang van 10 februari met vijf en tien ct te verhogen. De sigarettenfabrikanten zul len zelf bepalen, welke mer ken met vijf ct en welke mer ken met tien ct meer zullen worden belast. Tijdens de onderhandelingen tus sen de sigarettenindustrie en het ministerie van Economi sche Zaken heeft de sigaret tenindustrie het vertrouwen uitgesproken, dat de regering conform haar afspraak deze verhoogde belasting op siga retten slechts lot augustus 1959 doet gelden. WEINIG WIND, Het weer in onze omgeving stoncl vrijdag onder invloed van een hogearuKgebied, waarvan hef middelpunt dicht bij ons land ge legen i was. Er stond daarbij wei nig wind, en er kwam op uitge strekte schaal mist voor, die plaatselijk dicht was. De tempe- raturen kwamen op de meeste plaatsen tot enkele graden boven het vriespunt. In de avond ech ter daalde de temperatuur in het noorden van het land al spoedig beneden het vriespunt. Voor vandaag wordt weinig verandering verwacht, aangezien het hogedrukgebied nog in onze omgeving zal zijn. De mist zal ook vandaag op tal van plaatsen hardnekkig zijn, en in het tempe- ratuurverloop komt ook weinig verandering, medegedeeld door het K. N. M. I.. geldig tot zaterdagavond. Weinig wind. Plaatselijk mist, maar ook ver spreide opklaringen. Overwegend droog weer met weinig wind en ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. ZONDAG 2 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.06 0.41 1.21 1.31 n.m. 12.35 1.10 1.50 2.00 MAANDAG 3 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.54 1.29 2.09 2.19 n.m. 1.20 1.55 2.35 2.45 ZON MAAN op Febr. 8.22 8.20 8.13 ai7 8.15 onder op onder 17.27 14.34 5.43 17.28 15.43 6.31 17.30 16.59 7.11 17.32 18.19 7.47 17.34 19.41 8.18

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1