Binnenlands nieuws Laatste winnaar (2000,- Uit Buitenlands nieuws Eric de Noorman - De ontembare Beu rsoverzi icht Gemeenteraad van Oostburg 6S1DGE VIJFTIG DUIZEND GULDEN OPLOSSING LAATSTE P.P. LEONA Ontstemming in Putten over verklaring Utrechtse faculteit In Putten is men ernstig ont stemd over de verklaring, die donderdag is gepubliceerd over het onderzoek, dat is ingesteld door een commissie van de medi sche faculteit der rijksuniversi teit te Utrecht, naar aanleiding van de radio-actieve besmetting te Putten. Met name geldt deze ontstemming hetgeen door de commissie is verklaard over de mededeling, die door de rijkspoli tie te Putten op verzoek van de kliniek voor oor-, neus- en keel- ikunde te Utrecht moest worden overgebracht aan de familie Haanschoten. Toen men donderdag 16 janua ri in de kliniek de radiumkop miste, werd door de chef der kli niek, dokter De Wit, gebeld met de rijkspolitie te Putten. Ver zocht werd de familie Haanscho ten mee te delen, dat Joke Haan- schoten met grote spoed naar Utrecht moest komen. Vijf kwar tier later werd dit verzoek her haald. Het kind was toen reeds per trein onderweg naar Utrecht, frt het rapport van de medische ommissie wordt thans gesteld dat dokter De Wit gevraagd zou nebben het kind per auto onver wijld naar Utrecht over te bren gen. Dit wordt ten stelligste door de rijkspolitie te Putten ontkend. In het tweede gesprek, toen het kind dus reeds onderweg was, heeft men gevraagd het kind per auto te zenden. Overigens vraagt men zich in Putten af, waarom niet direkt de volksgezondheid- autoriteiten werden gewaar schuwd. Eerst vrijdagavond wer den deze autoriteiten op de hoog te gesteld, nadat enkele leden van de kliniek voor oor-, neus- en keelheelkunde uit Utrecht in Putten reeds zonder inmenging tan de plaatselijke autoriteiten het huis hadden gecontroleerd op radio-actieve straling. De burge meester van Putten werd ook aerst vrijdagavond om, 8 uur op de hoogte gesteld van het gebeu ren. In justitiële kring betreurt men de mededelingen van de commissie, die zijn gedaan voor dat het onderzoek door de justi tie is afgesloten. Naar de direc teur-generaal voor de volksge zondheid, prof. dr. P. Munten dam, in een onderhoud met een redacteur van het A.N.P. ver klaarde, wordt ook van de zijde van het staatstoezicht op de volksgezondheid een onderzoek ingesteld. Het onderzoek van justitie en volksgezondheid, zo verklaarde prof. Muntendam verder, staat geheel los van dat van de com- nissie der medische faculteit te Utrecht. Overigens heeft de di recteur-generaal van de volksge zondheid slechts uit de dagbla den kennis genomen van de ver- klaring van laatstgenoemde com missie. Volgens prof. Munten dam Wordt door zijn dienst ook onderzocht de reden waarom de volksgezondheid-autoriteiten zó laat op de hoogte zijn gesteld van het gebeuren in Putten. Met justitieel onderzoek naar het gebeurde met de radiumnaald te Utrecht Naar aanleiding van het be richt over de conclusie van een commissie, die op verzoek van het college van curatoren der rijksuniversiteit te Utrecht een onderzoek heeft ingesteld aan gaande de behandeling aldaar wan het meisje J. Haanschoten uit Putten wordt er van bevoeg de zijde de aandacht op geves tigd, dat dit onderzoek geheel los staat van het justitieel onderzoek. Dit laatste heeft plaats in samen werking met de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid en is nog niet afgesloten. BOVENVERDIEPING UITGEBRAND. Een politieagent, die donder dagmorgen kwart vóór negen op de Herenweg te Heemstede schoolkinderen behulpzaam was bij het oversteken van de drukke Rijksweg, ontdekte vlammen in de bovenverdieping van het z.g. oude posthuis, waarvan de bene denverdieping gedeeltelijk in ge bruik is als kleuterschool. Op die bovenverdieping (van het huis, waarvan ook een gedeelte wordt bewoond) bevinden zich slaapka mers en een „jeugdhuis" van de Gidsenbeweging. De brandweer uit Heemstede bestreed het wel dra tot een vlammenzee aange groeide vuur met een viertal stralen, maar kon niet voorko men dat de gehele bovenverdie ping afbrandde. Het kleuter schooltje, waarin zich reeds een aantal kinderen bevond, kon tij dig worden ontruimd. Het huis, dat eigendom is van de R.K. pa rochie Sint Bavo uit Heemstede, is verzekerd. Vermoedelijk is de brand in het jeugdhuis ontstaan door kortslui ting. Het drukke verkeer op de Herenweg moest gedurende an derhalf uur worden omgelegd. BOTSING IN DE MIST. Waarschijnlijk tengevolge van de mist is donderdagmorgen op de weg HantumTernaard een autobus uit Dokkum in botsing gekomen met een vrachtwagen van de Nederlandse termogeni- sche fabriek te Bergum. Tenge volge hiervan kwam de jus in de vaart terecht, doch zodanig, dat de enkele passagiers de wagen ongedeerd konden verlaten. Ook de beide chauffeurs liepen geen letsel op. DOOR VALLENDE TAX GETROFFEN. De 59-jarige landbouwer K. K. te Dalen (Dr.) is woensdag dode lijk getroffen door een vallende boomtak, toen hij stond te kijken naar het kappen van een zware eikenboom op de Brink. De om standers waren gewaarschuwd voor het gevaar. LERAAR IN SCHOOL OVERLEDEN. In het Chr. Lyceum te Dord recht is de leeraar Duits, dr. B. M. Blok woensdagmiddag onwel geworden en ter plaatse overle den. Dr. Blok, die tal van jaren le raar Duits is geweest aan het Chr. Lyceum te Arnhem, was na zijn pensionering in augustus '56 als zodanig nog werkzaam aan de Chr. Lycea te Almelo en te Dordrecht en aan de Chr. H.B.S. te Aalten, waar hij dinsdag nog les heeft gegeven. Ten teken van rouw werden de lessen te Dordrecht en Aalten ge schorst. Dr. Blok wordt maandag te Arnhem begraven. VIER BRUINVISSEN IN GEVANGENSCHAP OP TEXEL VOOR WETENSCHAPPELIJK ONDERZOEK. Donderdagmiddag zijn 5 bruin vissen uit Denemarken op Texel gearriveerd. De directeur van het zoölogisch station te Den Helder, drs. W. Dudok van Heel, wil na melijk een onderzoek doen instel len naar de gedragingen van de bruinvis in het algemeen en in het bijzonder aandacht besteden aan de gehoorreacties van deze dieren. Het schijnt echter zeer moeilijk te zijn de bruinvissen in gevangenschap in leven te hou den. Eén van de vijf gearriveerde zoogdieren is dan ook na aan komst gestorven tijdens het transport op een draagbaar over een afstand van 200 meter van de transportauto naar de afgezette ruimte in het kanaal bij Ooster end. De auto kon men namelijk nipt tot dicht genoeg bij de kom rijden. De overige vier bruinvis sen zijn toen aan een geïmprovi seerde hengel direct van uit de auto in het kanaal geworpen en zo door het water naar de kom geleid, waar ze levend aankwa men. Tijdens de overtocht van Denemarken naar het eiland be vonden de dieren zich in grote houten teilen met water. INDIA Sabotage oorzaak van treinramp. De treinramp op de lijn Bom bay-Calcutta, die in november ran het vorig jaar gebeurde is veroorzaakt door sabotage, al dus een mededeling van een ioor de regering van India in gestelde commissie van onder zoek. Bij deze ramp kwamen negen aiensen om het leven en wer den er 46 gewond. INGELAND Tegenspraak op bericht over mogelijk aftreden Selwyn Lloyd. Van Engelse regeringszijde is donderdagavond een Londens persbericht, volgens hetwelk •3eïwyn Lloyd, de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, wellicht binnenkort zal aftre den, ongegrond genoemd. SPANJE. Aanstichters van tramsta king in Madrid veroordeeld. Zes mannen, beschuldigd van ihet organiseren van de boycot actie tegen de tram in Madrid, >p 6, 7, en 8 februari 1957, zijn donderdag veroordeejd tot ge vangenisstraffen, variërend van '8 tot 18 jaar. Men had hun ook iten laste gelegd dat zij vlug schriften, op bevel van Moskou hadden laten circuleren waarin ie bevolking werd uitgenodigd hun actie te steunen. Studentenstaking. Onder de studenten van de medische faculteit van de uni versiteit van Madrid is een sta kingsbeweging gaande, waar van de omvang nog niet duide lijk is maar die, naar men meent, gericht is tegen maat regelen waarbij de studie van hen, die zich als specialist wil len vestigen, met twee jaar wordt verlengd. KONINKLIJKE OLIES VAST, UNILEVER WILLIG. De gunstige stemming voor de aandelen en claims Konin klijke Olie blijft aanhouden Dit werd ook gistermiddag weer ter beurze gedemonstreerd door de vaste prijs, waarvoor de claims en de aandelen in an dere handen overgingen. Wall- street toont goede belangstel ling en de slotprijs van woens dag aldaar voor de claims van 1% dollar tegen 11/16 de dag daarvoor, geeft hiervan een duidelijk beeld. Londen was ook gisteren weer de gangma ker in Amsterdam en nam de claims uit de markt. Het gerin ger aanbod van de claims ver oorzaakt vanzelfsprekend hoge re prijzen, om aan de vraag te kunnen voldoen. Bij de opening werd ƒ4.25 voor de claims be taald tegen woensdag als slot prijs ƒ4. In het verdere beurs- verloop daalde de prijs tot 4.19 op welk niveau ongeveer werd gesloten. De aandelen werden bij de opening verhandeld op 147.50 tegen de dag daarvoor als slotprijs 145.30. Ook hier kon de hoge openingsprijs niet gehandhaafd blijven en bij het scheiden van de markt was de koers teruggevallen tot circa ƒ147. De stemming voor de claims van de gewone en preferente aandelen Dordtsche blijft pri ma. Betaald werd circa 1170 (ƒ1106) voor de claims gewone en ƒ581 (ƒ551) voor de claims van depreferente aandelen. Er is meer vertrouwen en het publiek laat dit duidelijk mer ken door met kooporders in de markt te komen. Hiervan profi teerden vooral aandelen Unile ver die zich circa 9 punten kon den verbeteren vergeleken bij de vorige slotprijs. Philips openden op 242 3 procent) doch moesten tegen het slot hier 1 procent van afstaan. A.K.U.'s profiteerden van de gunstige berichten over de Ver- einigte Glanzstoff, waarin de A.K.U. een meerderheidsbelang heeft. De aandelen werden met een koerswinst van 2 punten verhandeld, K.L.M. verder in reactie op ƒ107.20 (ƒ107.90). De scheepvaarten ontmoetten wat meer belangstelling dan de vorige dagen. Er lagen nog wat verkooplimites in de markt die werden opgeruimd. De stem ming was ook hier prijshoudend tot vast en de koerswinsten be droegen 1-3 punten. De cultu res reageerden hoegenaamd niet op de berichten uit Suma tra. Men hield het hoofd koel al waren de koersverbeteringen voor Deli's en H.V.A.'s 1 punt. Senembah verbeterde circa 2 procent. De situatie op de beleggers- markt was van dien aard, dat door het aanbod, de verplichte 200.000 vraag voor de staffel- lening, kennelijk geen invloed op de koers van dit papier kon uitoefenen. Deze obligaties on dergingen een reactie van circa procent. Op de overige obli- gatiemarkt bleven de koersen vrijwel onveranderd. Aandelen Union rijwielen wa ren 3 procent hoger bieden op 105 (102) op de publikatie van het dividendvoorstel van 10 procent (9 procent). Prolongatie éVs procent. BEURSENDICES. 28/1 29/1 30/1 Int. concerns 243.03 245.91 248.95 Industrie 133.73 135.19 136.40 Scheepvaart 120.48 122.78 123.61 Banken 115.05 114.23 113.42 Ind. fondsen 61.83 61.91 62.65 Algemeen 173.17 175.03 176.85 Israël richt zich tot de Veiligheidsraad. De Israëlische regering heeft haar afvaardiging bü de Ver. Na ties opgedragen de Veiligheids- ïaad op de hoogte te brengen van de „verslechtering van de toe stand aan de Syrisch-Israëlische grens". In dit gebied hebben zich se dert eind november tien inciden ten voorgedaan, waarbij drie Is raëliërs zijn gedood en zeven ge wond. Israël wenst vooral de aan dacht te vestigen op het incident van woensdag bij de nederzetting Dan, waar bij een vuurgevecht van verscheidene uren twee Is raëliërs gedood en zes gewond werden. Israël behoudt zich het recht voor om eventueel een officiële klacht bij de Veiligheidsraad in te dienen, zo heeft een woord voerder in Jeruzalem bekendge maakt. ERNSTIG ONGELUK IN SAN SEBASTIAN. Twee-en-twintig mensen zijn waarschijnlijk om het leven ge komen door het instorten van een huis in aanbouw te San Sebas tian (Spanje). Tot nu toe heeft men vier lij ken kunnen bergen. Er bestaat maar weinig kans dat de achttien arbeiders, die zich nog onder de puinhopen bevinden, gered kun nen worden. Nederlandse post verloren DE LAATSTE PRIJS gegaan Tengevolge van brand in een postwagen in Oostenrijk is een gedeelte van de zich daarin be vindende Nederlandse post voor landen in de Balkan, het Na bije en Midden-Oosten verloren gegaan, zo deelt de centrale di rectie der P.T.T. ons mede. Het betreft hier drukwerken en dergelijke en postpakketten voor Joego-Slavië, Griekenland, Turkije welke omstreeks 19 de cember j.l. zijn gepost alsmede brieven en overige correspon dentie voor Libanon, Irak en Iran welke tussen 14 en 18 de cember j.l. zijn ter post bezorgd. HUWELIJK VERGETEN it Woensdagmorgen ont- it ving de politie te Apel- it doorn telefonisch van de it it politie in Bussurn een ver- it it zoek eens te gaan kij- it it ken bij de vader van een it it militair, die in Bussum it it in het huwelijk zou tre- it it den. De vader was name- -ft it lijk kort voor de voltrek- it it king van het huwelijk nog it -&• niet komen opdagen en de it it zoon vreesde blijkbaar, dat -£• it hem iets was overkomen, t it Toen de Apeldoornse poli- it He bij de vader aan de it deur verscheen, toonde - deze zich zeer ontsteld, f- Hij verklaarde, dat hij het it huwelijk van zijn zoon to- ~t it taal had vergeten. A NABEUKSKOERSEN. Kon. Olie f 148.00— f 150.60 I' 146.30) Unilever 343—344 (340%) Claims Kon. Olie 4.31—4.60 4.16—./ 4.19) Claims Dordtsche 12001210 Pref. Dordtsche 595605 Gemeente Oostburg lieeft meevallertje van 80.000. Ernstige kritiek op het be heer bij het Groene Kruis. Burgemeester mr. K. Hoekze- ma van Oostburg was zeer ver heugd, tijdens de raadsvergade ring van woensdag j.l. de raad mee te kunnen delen van de mi nister van Financiën de medede ling te hebben ontvangen, dat de rijksbijdrage voor het nieuwe ge meentehuis met 80.000 is ver hoogd en derhalve op ƒ215.000 is gebracht. De voorzitter wilde deze eer ste vergadering in het jaar 1958 niet voorbij laten gaan zonder een terugblik te werpen op het jaar 1957. Een van de belangrijk ste dingen die 1957 op gemeente lijk terrein voor Oostburg te zien heeft gegeven is de aanvang van de bouw van het nieuwe gemeen tehuis. Dit jaar kan de afbouw en de ingebruikname verwacht worden. Op het gebied van de woning bouw viel een verminderde acti viteit waar te nemen, vooral door het teruglopen van de her'oouw- gevallen. De bevolking nam met 41 zielen toe. De bestedingsbeper king heeft de activiteit op het woningbouwgebied praktisch stilgelegd. Tot slot dankte de voorzitter de raad voor de pret tige samenwerking en hoopte, dat ook in 1958 de raad de grote algemene lijn zal blijven volgen en zich niet te verliezen in al te kleine details. De heer J. H. van Kampen be antwoordde als oudste raadslid de nieuwjaarsrede van de burge meester. Spreker wees o.m. op de ontvolking van Zeeuws-Vlaan- deren. De afdeling Oostburg van het „Groene Kruis" richtte zich met een verzoek tot de gemeente als nog voor de jaren 1953, 1954 en 1955 een subsidie uit de gemeen tekas te mogen ontvangen. De heer W. C. F. de Coene zei de stukken te hebben ingezien en tot de conclusie te zijn gekomen, dat er reden te over is ernstige kritiek te leveren op het beleid van het bestuur. De heer Leen- houts vond, dat het bestuur schromelijk in gebreke is ge weest door niet eerder met de aanvragen te komen. De heer E. Dekker sloot zich volledig bij beide sprekers aan en wilde niet spreken over wanbeheer omdat er in het geheel geen beheer is geweest. De heer L. Schippers vond de manier waarop de penningmees ter zich van zijn taak kweet wél op wanbeheer lijken. De heer J. Barendregt vond de nodige kri tiek over deze kwestie zeer op haar plaats. Het is verwonderlijk hoq het mogelijk is gebleken, dat men op een vrij slordige manier heeft kunnen omspringen met de financiën van de vereniging. De voorzitter stelde het be stuur als geheel aansprakelijk, dat een en ander zo ver is kunnen komen. Dat er thans een goede 4.000 tekort is, is mede de schuld van de niet-democratische opvattingen van het dagelijks be stuur. De heer Barendregt kon niet begrijpen hoe men heeft kunnen doorwerken met dat tekort om thans plotseling tot de ontdek king te komen dat er geen geld is om. het salaris van de wijkzus ter te betalen. De raad besloot later te bekij ken in hoeverre de gemeente- financiën subsidiëring in het te kort zullen toelaten. Naar aanleiding van een circu laire van de minister van Binnen landse 'Zaken werd besloten de looncompensatie ingevolge de huurverhoging op het gemeente pers 1 toe te passen, He: antal lesuren per week wonderwijs aan de open- bare u.l.o. school werd bepaald op 3',3 uur. Besloten werd met de Bank1 voor Ned. Gemeenten een reke ning-courant overeenkomst aan te gaan met een maximaal kre diet van 175.000, dit voor het jaar 1958. Het heffingspercentage voor de heffing van rioolbelasting werd gewijzigd, wat er op neer praktischkomt, dat de bestaande tarieven met 50 Vc worden verhoogd. PRIJZENFOT 27 de laatste na een serie gezellige gezinsprijs vragen is deze week toegevallen aan één gelukkige, die met slechts één enkele fout alle overige deelnemers overtroefde en als laatste winnaar uit de sportieve eindstrijd kwam. Deze prijzenpot boekte een netto uit te keren bedrag, dat zo dicht bij de tweeduizend gulden lag dat wij het op dit cijfer hebben afgerond. Wij keren dus uit aan de beste inzender precies ƒ2.990. En de gelukkige is: W. BOORSMA, Beitekamp 62c, EDE (Gld) Onze hartelijke dank aan allen, die geregeld of ongeregeld hebben meegestreden in de tienkamp en ons van hun waardering voor deze bijzondere vorm van de intelligentietest blijk gaven. Wij hebben vele enthousiaste brieven ontvangen en wij zullen volgend seizoen zeker een nieuwe serie prijsvragen brengen. Dat het succes groot was, bewijst het sprekende totaalbedrag der uitgekeerde prijzen. In zevenentwintig puzzels liep dat'op tot ver over de. Het verheugt ons, dat wij in eensgezinde samenwerking met andere bladen in ons land deze P.P.-prijsvragen hebben kunnen uitbrengen en wij hopen, dat de prijzenpot u vele aangename uur tjes heeft bezorgd. DE PUZZELREDACTIE. Rondvraag. Tijdens de rondvraag vroeg de heer L. Schippers inlichtingen over de straatverlichting. Inder tijd zijn op last van de P.Z.E.M. enige noodlampen in de Callen- felsstraat en Burg. Van Houte straat verwijderd, waardoor een wijk van niet minder dan 73 wo ningen geen verlichting heeft. Reglementair is de P.Z.E.M. juist, maar moreel heeft deze instelling geen fraai figuur geslagen, te meer waar de gemeente een plan heeft tot verbetering der straat verlichting In de Callenfelsstraat, Burg. Van Houtestraat, Zuidwal, Ledelplein en Markt. De heer Schippers meende ge hoord te hebben, dat ook in Oost burg gerepatrieerden zullen ko men. De voorzitter bevestigde dit. Er zijn namelijk 5 noodwoningen be schikbaar gesteld. De heer W. C. F. de Coene in formeerde of er een vast tijdstip aangegeven kan worden waarop de noodwoningen moeten zijn af gebroken. De voorzitter moest hierop ont kennend antwoorden. De heer J. J. Leenhouts infor meert naar de dienstkleding der gemeentewerklieden. De heer J. P. H. Ouwendijk bracht het wachtverbod in de Burchtstraat ter sprake en de heer P. J. Barra de rattenplaag in de afvoersloot aan het zgn. Vetje. Hij bepleitte riolering dezer sloot en krachtige bestrijding der ratten. Het laatste gebeurt, maar wat betreft de riolering der sloot schijnen technisch onoverkomelij ke moeilijkheden te bestaan. A. „Deze heeft minder waarde. Het is een miskleur", oorde len zowel de sigarenmaker (1) en de kunstschilder (2) als de fokker (3). Bij sigaren wordt er inderdaad gespro ken van een miskleur, evenals bij het fokken van honden bv. Wat (2) betreft, de kunst schilder kan in de sigaren winkel of hondenwinkel ook een dergelijke term gebrui ken. B. Natuurlijk kan hier de term „sensatieblad" (1) gebruikt zijn. Hetzelfde geldt voor boulevardblad" (2), waarme de een vergelijk zou worden getrokken met dergelijke bla den in het buitenland die zo genoemd worden. The yellow press (3) is een benaming voor een zeker deel van de Amerikaanse pers, dat zijn aantrekkingskracht zoekt in sensatie ë.d. Ook deze term kan gebezigd worden, weer als vergelijking. C. De piramide van Cheops in Egypte is een godsdienstig ge denkteken '(1) hoofdzakelijk in verband met de dodencul tus der oude Egyptenaren. Bovendien maakt het deel uit van de zeven wereldwonderen (2) eri het is eveneens een koningsgraf 13)De pharao Cheops liet dit graf tijdens zijn leven voor zich bouwen en is daar blijkens de onder zoekingen van Egyptologen ook bijgezet. D. Bij deze vraag zat de moeilijk heid in het woordje „onze". Hier kan slechts bedoeld zijn de heerlijk brandende haard (1) in tegenstelling tot andere haarden/Had vader het huis, waarin hij woonde, of de pret tige sfeer in het gezin bedoeld, dan zou hij „onze" weggela ten hebben en het normale spreekwoord „Eigen haard is goud waard" hebben gebezigd. E. Hier is slechts juist „heeft werkelijk geleefd" (1). Char les de Batz-Castelmore (zich noemende d' Artagnan) die leefde tussen 1610 en 1673, ka pitein van 's konings muske tiers, is de held geweest, waarop Alexander Dumas zijn beroemde boek heeft geschre ven. Hij leefde echter niet in dezelfde tijd als Dumas, zodat de tweede en derde gegeven mogelijkheid vervallen. F. Kluizenaars, eenzaam leven de mensen, zal men aantref fen in eenzame bossen (1), maar ook in bepaalde kasten (3) en dan worden met kas ten geen leg- of hangkasten bedoeld, maar bepaalde streng afgesloten groepen of stan den, zoals die met name on der de Hindoes voorkomen- Echter worden ook de here- mietkrabben of snijders wel kluizenaars gënoemd en die vindt men aan (stille) stran den (2). G.' In Egypte (3) is meer dan een derde deel van de bevol king nog geen vijftien jaar oud, nl. 38 In Nederland en West-Duitsland Zijn deze percentages respectievelijk 29 en 24. H. Het. warmste zeewater ter wereld vindt men in de Per zische Golf (2). Gemiddeld be draagt de temperatuur hier van 32 c C. I. Boerengroentje is de naam van een vrucht (2), nl. een peer, die vooral in Noord-Hol land verbouwd wordt. K. Al zou men het misschien niet verwachten, er zijn wel hon derdduizend (3) houtsoorten op de wereld. (Nadruk verboden.) SCHIP NA AANVARING GEZONKEN. Hel Turkse stoomschip „Kay- seri" (4250 brt.) heeft donderdag ochtend geseind, dat het 200 kilo meter ten zuidwesten van Brest in aanvaring is gekomen met een vaaituig, dat na de aanvaring is gezonken. Van de dertien opvarenden van dit v.aartuig werden drie door de „Kayseri" aan boord genomen. Het gezonken schip was de 130 ton metende Snaanse vissersboot „Angelito" uit San Sebastian. Tien van de opvarenden worden nog vermist. De vissersboot werd door het Turkse vrachtschip in tweeën ge varen tijdens een dichte mist. De tien vermisten werden in hun slaap verrast. Enkele schepen helpen dè „Kayseri" bij de nasporing naar eventuele overlevenden. DE ZEEUWS-VLAAMSE COMPETITIE. In de afgelopen week werd de viertallencompetitie van de Ned. Bridgebond afd. Zeeuws-Vlaan deren voortgezet met de volgen de wedstrijden. Hoofdklasse. Sas van GentTemeuzen 41—22 Eerste Klasse. Ocstburg 2Luctor 2 1469 Na de helft der corapotitie is de stand: Hoofdklasse. Oostburg Sas van Gent Luctor Hulst Terneuzen 3 3 0 0 6 152—73 4 3 0 1 6 128—152 4 1 1 2 3 162—152 3 1 0 2 2 105—100 4 0 1 3 1 108—178 79. Na een blik over zijn schouders, veran dert Harald onver wacht van richting en vlucht het woud in. Een laatste middel om zijn achtervolgers kwjjt te raken, be grijpt Eric. Harald volgt een smal kronkelend paad je en is meermalen uit het gezicht ver dwenen. De Noorman bekom mert er zich echter weinig om, het hoef spoor is duidelijk ge noeg, en vroeg of laat komt er wel een eind aan het woud. Inderdaad ziet hij na verloop van enige tijd voor rich licht sche meren. Maar als Eric met zijn rui ters de smalle open vlakte bereikt, blijkt dat Harald hen te slim af Is geweest. Zijn spoor leidt regelrecht naar een kronkelend riviertje, doch op de andere oever ontbre ken de hoefindrukken en de vluch teling is in geen velden of wegen meer te bekennen. Een onderzoek van de rotsige rivierbodem levert niets op. - „Verder zoeken heeft geen zin", i een andere, gemakkelijker weg zegt Eric schouderophalend, „Hij kan beide kanten uitgegaan zijn en voor we dat ontdekt hebben, is hü te ver om hem nog te achterha len". In snelle galop keren ze langs terug. (Eric vraagt zich inmiddels af hoe de zaken er bij Olav's burcht wel zullen voorstaan. Hun pad voert door een brede kloof. Dan houdt Eric ineens met een ruk zijn paard in. Hij meent even een verdachte beweging ge zien te hebben en het volgende ogenblik duikt van achter de rot sen een troep haveloze krijgers op. Hoewel nog alles mogelijk is, kan wel aangenomen worden dat Oostburg I weer een ernstige kandidaat zal zijn voor de kam pioenstitel terwijl Terneuzen I alle zeilen zal moeten bijzetten om het degradatiegevaar te ont lopen. Hulst 1 en Luctor 1 zijn echter ook nog lang niet veilig. Het pas gepromoveerde Sas van Gent I doet het uitstekend en heeft zelfs nog kampioenskansen. Luctor 2 luctor 3 Oostburg 2 Sas v. Gent 2 Sas v. Gent 3 Eerste Klasse. 4 3 1 0 7 213—68 4 2 1 1 5 145—130 3 1 1 2 3 84—113 4 1 1 2 3 108—142 3 0 0 3 0 53—151 Luctor 2 is na het weifelend be gin goed op pad een gooi naar de kampioenstitel te doen, hoewel ook in deze klasse nog alles ka® gebeuren. Het 3e team van Luc tor slaat hierin ook een goed fi guur. Oostburg 2 heeft z'n kans om in de running te blijven voor lopig verspeeld door de grote nederlaag die dit team moest In casseren van Luctor 2. De Sasse teams zullen hun best moeten doen om niet helemaal onderaan te komen. XKKUW.SVI IN DE GREEP De mist heeft diensten, met die van Temet kerke, lelijke pa vele reizigers vraehtverkeer g VILss .-De mist, die gi genuren kwam naar mate het 1 durend dikker boot, die om 11 uur uit de hat was vertrekker war; gearriveerd worden gestaak In de namidd uur weer een bc doch bij het Zeeuws-Vlaamse voor de haven weinig „zicht" veerboot onveri Vllssingen moes Des avonds te de mist wat oj werd onmiddelli ten, de „Konin, en de „Koning jrendeldienst ing afzienbare file vrachtauto's te Te ongeveer 1 de laatste overti waïen alle wacl wel te Vlissinger de Schelde over. Terneuzen De veerdienst dekenskerke, hoi traject afleggeni maal weer bewe; te rijn voor aan gestrande perso lengs werd de fil dal er geen dooi docb de „Prins 1 gelmatig Jiaar v'ooj t. telkens m aantal auto's aa Slechts een vijft de overtocht naa ke niet meer kt Perkpok Nadat des moi zware mist de gelmatig kon wo nam de mist in in de middagu „Prins Hendrik" hard" slechts t en nadat om 1( Perkpolder nog was gemaakt, noi in hevigheid toef veerdienst te sti Te ongeveer h Perkpolderhaven voertuigen voor waarvan de besti al zag het er op naar uit, dat kunnen worden TERN Kiet ingang v; wordt de heer Heden overle< langdurig, gec de H.H. Sacr; geliefde Echt; Behuwdbroedt (ondersche Echtgenoot geboren te Ri overleden in kil 30 januari Sluiskil, 30 ja Pierssenspo De plechtige zaterdag 1 fel in de Rectorar te Sluiskil', w< plaats te Teri Het Bestuur van AMBACHT maa lo. dat ene Alg van polders waterschap gehouden op namiddags te Axel; 2*> dat vanaf 3 van de Ontt zage liggen afschrift ver a- de rekeni jaar 1956; b- de begro daarbij dat van gadering acht dage nen word Dontenisse, de H. A. A. A. J. M.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2