Uit de Provincie DRUM SHAG Roer RA U weet niet ll&lf hoe lekker die half zware shag half zwaar - heel lekker! TERNEUZEN BIERVLIET. OOSTBURG ^•-^7- l SAS VAN GENT. SLUISKIL van Douwe Egberts is! SLUIS. AGENDA ZAAMSLAG MEVROUW LUBIS GEARRESTEERD Incident in Transvaal Wat brenc SAMENWERKING TUSSEN ÜELTAPROVINCIES De Commissarissen der Konin gin in de provincies Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Brabant zijn van oordeel, dat de drie pro vinciale plannen moeten worden samengebracht in één plan voor Z.W.-Nederland. Tot deze con clusie zijn de drie Commissaris sen gekomen tijdens een vrijdag in de Statenzaal te Middelburg gehouden bijeenkomst, die een vervolg was van een bespreking in maart 1957 van een rapport Randstad en Delta. Toen is voor de eerste maal een mogelijke interprovinciale samenwerking ten aanzien van het Deltaplan en de problemen die daarmee samenhangen, on der andere industrialisatie, beke ken. Het is gebleken, dat er in de drie provincies een grote behoef te bestaat aan een permanent contact en een samenwerking en het uitwisselen van ervaringen. Het coördineren van de drie verschillende provinciale plannen zal het mogelijk maken in het be lang van de drie provincies zo mogelijk één lijn te trekken. Gezonken schip geborgen Het ruim 2100 ton metende Rijnschip Jacob Cats" uit Rot terdam, dat woensdagmorgen tij dens de felle sneeuwstorm in de Biezelingse Ham nabij Hoede- kenskerke zonk, is in de loop van zaterdagmiddag door het ber gingsbedrijf van Van der Tak uit Rotterdam en de firma Muller gelicht. Het werd naar de haven alhier versleept, waar de lading, lie 1100 ton kolen groot is, wordt cursus wordt goed bezocht. De secretaris memoreerde de hulp die werd verleend bij het te Ter- neuzen gehouden R.K. Invaliden- congres, de S.U.S. 4-actie, door verkoop van loten, bij de gehou den collecte voor de Medische Missie Actie, terwijl aan de dis trictswedstrijden Zeeland een oriëntatie-bezoek werd gebracht. Er werd één verbandpost opge richt en er wordt gepoogd een tweede op te richten. Van de 40 leden zijn er 14 ge diplomeerd terwijl de cursus, die door dokter P. Nijsten wordt ge geven, door 26 leden wordt be zocht. Namens de kascommissie, be staande uit mevr. Kok-Pieters en de heren Driessen en Michielsen, bracht laatstgenoemde verslag uit over de gehouden controle. In overleg met de docent werd besloten nog 6 lessen te geven en gedurende de zomermaanden elke derde dinsdag van de maand een oefenavond te houden. In de maand september zullen de we kelijkse lessen weer een aanvang nemen om in de novembermaand examen te kunnen doen. Tijdens een speciale feestvergadering zullen dan de diploma's worden uitgereikt. B. W. bekeken badhuis te Breskens. Zaterdag brachten B. en W. van Biervliet, vergezeld van op zichter de heer Kaan, 'n bezoek aan het gemeentelijk badhuis te Breskens. Dit in verband met de plannen die men ook te Biervliet heeft, om aan het nieuwe nog te bouwen Groene Kruis-gebouw 'n badinrichting te bouwen. Men was vol lof over de fraaie 1T JLVitfH Wctö VUI 1U1 UVtfl Ut? llcUUt? el0St-„1 alleen i oplossing, welke men te Breskens geen schade opgelopen; alleen het roei- is stuk. Twee pompbo- ten 'van Van der Tak en een bok, alsmede de sleepboten „Holland", ..Schelde", „Betsy" en „En Avant 16' zijn van woensdagmiddag tot zaterdagmiddag onafgebroken bezig geweest met deze berging. Men heeft een deel van de lading kolen uit het schip gehaald en in zee gestort, waarna de bok het gezonken schip kon tillen en boven water brengen. Jaarvergadering R.K. E.H.B.O. In zijn openingswoord sprak de voorzitter van de afd. Terneuzen van de R.K. E.H.B.O. er zijn vreugde over uit, dat de eerste iaarvergadering, nadat de afde ling tot nieuwe bloei is gekomen, zo druk bezocht was. De voorzit ter deelde mede dat de penning meester, de heer J. Koek. wegens ernstige ziekte niet aanwezig kon zijn. Gelukkig is de toestand van de penningmeester vooruit gaande. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer A. J. Hofman, bleek, dat er een grote activiteit in de vereniging is. De diploma- ENGELAND Pleegouders voor drieling gezocht Een in de steek gelaten Britse drieling jongetjes van 18 maan den! moet het nog steeds zon der pleegouders stellen, on danks harnekkige pogingen van de Londense districtsraad de kleintjes onderdak te brengen. De raad wil dat de drieling bij elkaar blijft, maar tot nu toe hebben zich alleen maar kandidaat-pleegouders gemeld die één of hoogstens twee van het drietal tot zich willen ne men. Het idee om vader en moeder te zijn van een drieling schrikt blijkbaar de meeste mensen af. In een laatste wanhopige po sting heeft de Londense dis trictsraad donderdag j.l. adver tenties laten plaatsen in vijf plaatselijke bladen. Tot nu toe helaas zonder succes ZEEUWS ECHTPAAR WIL ZICH OVER DRIELING ONTFERMEN Een Zeeuws echtpaar wil zich ontfermen over een Engelse drie ling van 18 maanden, die door de ouders verlaten is en waarvoor men tot nu toe geen pleegouders heeft kunnen vinden. Toen het Zeeuwse echtpaar, de heer en mevrouw Blom te 's-Gra- venpolder, dezer dagen in de krant het verhaal van de drieling las, werden de echtelieden zeer getroffen door de tragische om standigheden van de drie baby's, die van elkaar gescheiden zou den moeten worden omdat nie mand de zorg voor de drie kinde ren samen op zich wil nemen. Oproepen hiervoor, die door de Londense gemeenteraden in de Engelse bladen waren geplaatst, waren zonder resultaat gebleven. Nadat de heer en mevr. Blom net elkaar overlegd hadden, bel len zij zondag de redactie van hun krant om te weten te komen tot wie zij zich hiervoor in Enge land zouden moeten wenden. Via het A.N.P. en het Engelse pers bureau Reuter kon een adres worden verstrekt. Naar de heer Blom meedeelde, zal hij zelf geen formeel verzoek indienen om pleegvader van de kinderen te mogen worden. Hij gelooft dat een en ander vlotter via zijn krant zal lukken. De heer en mevr. hebben drie grote kinderen; de twee dochters rijn verloofd en zullen over niet al te lange tijd gaan trouwen. „De leegte die dan zal ontstaan", zo zei de heer Blom, „zou opgevuld kunnen worden door dé Engelse baby's". hiervoor heeft gevonden. Tegelijkertijd toonde Breskens' burgemeester, de heer J. Eek hout, trots Breskens' nieuwe glo rie: het gymnastieklokaal. Aanrijding. Zaterdagmiddag was burge meester A. P. Kostense in de Ze- venhofstedestraat onder IJzen- dijke zo onfortuinlijk om bij het afremmen voor een linksaf- slaande auto door de gladheid van het wegdek door te glijden en op de eveneens slippend auto bestuurd door de heer M. uit Schoondijke, te botsen. Beide auto's hadden materiële schade. Raadsvergadering. De raad der gemeente Oost burg zal a.s. woensdag in open bare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel om ingevolge het ver zoek van de minister de looncom- pensatie toe te passen op het ge- meentepersoneel. Op verzoek van G. S. zal een kindertoelagerege ling ter goedkeuring aan de raad worden voorgelegd. Voor 1958 zullen de lopende rekeningen ge dekt worden met een kasgeldle ning van de N. V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten, groot 175.000,Voorts stellen B. en W. voor tot wijziging van het uitbreidingsplan over te gaan. De subsidie-aanvraag door het be- C<v er in 1 örïclWen Over de week eindigende op zaterdag 25 januari 1958 werden de meeste spaarkaarten inge leverd door mevr. W. BOERS, Schoolweg 15, Terneuzen. De door haar ingeleverde spaar kaarten werden met een toeslag van 100 °/o gehonoreerd. Vraagt Uw winkelier. stuur van het Groene Kruis over de jaren 1953, 1954 en 1955, zal eveneens besproken worden. 10-jarig bestaan Vrouwen bond N.V.V. Dinsdag 4 februari a.s. zal het tien geleden zijn, dat de federa tie Westelijk Zeeuws-Vlaanderen van de Vrouwenbond N.V.V. werd opgericht. Dit feit zal niet onopgemerkt voorbijgaan. In hotel „De Een hoorn" wordt die avond een fees telijke bijeenkomst gehouden, waar Chris de Vries, één van de mede-oprichters van de Vrou wenbond, het woord zal voeren. Het verdere programma be staat uit zang, spel en toneelspel. Centrum Kraamzorg in West Zeeuws-Vlaanderen Zaterdagmiddag tijdens de al gemene vergadering welke Cen trum Kraamzorg te Oostburg hield, kwamen de enorme finan ciële moeilijkheden, waarmede deze stichting van de gezamen lijke Groene Kruis verenigingen kampt, ter sprake. De rijkssubsidie is ten enen male onvoldoende om 't centrum draaiende te houden. Steeds meer wordt ingeteerd op de reserves. Vooral begint het temeer te klemmen, nu het rijk voorstellen heeft ingediend om tot een nieu we subsidieregeling te komen. De nieuwe regeling wordt waarschijnlijk zó, dat 't centrum slechts dim subsidie krijgt als er per drie jaar minstens 10 nieuwe kraamverzorgsters worden opge leid. In West Zeeuws-Vlaanderen worden gemiddeld 8 meisjes op geleid, zodat men juist dit aan tal, om voor de rijksbijdrage in aanmerking te komen, niet haalt. De voorzitter van de vergade ring, burgemeester J. C. Eve raars, vertrouwde er op, dat het Rijk de bijzondere positie waarin de Centra in Zeeland verkeren, in aanmerking zal nemen bij het bepalen van haar standpunt. De heer J. J. Mijs was hier niet zo erg gerust op en stelde minder vertrouwen in het beleid op „Volksgezondheid" als de voorzitter. In ieder geval staat vast, dat als er om wille van de subsidie een combinatie gezocht moet worden met andere gewes ten, dit beslist niet in het belang van de streek en de volksgezond heid zal zijn. Men vroeg de medisch adviseur van het bestuur, dokter Timmer, contact op te nemen met Vrou wenorganisaties en deze te door dringen van de noodzaak meer belangstelling te wekken voor het beroep van kraamverpleeg ster. Tevens zullen de besturen van de Groene Kruisverenigingen in de algemene vergadering, welke over 4 weken wordt gehouden, nogmaals gevraagd wooden om meer actie in deze richting. In dien er slechts 2 tot 3 meisjes per jaar meer in opleiding kunnen worden genomen, dan is de ex ploitatie van het Centrum, voor wat betreft de subsidieregeling, veilig. De heer H. P. Everwijn, lid van het Prov. Groene Kruisbestuur, sprak zijn bezorgdheid uit over de nieuwe regeling, waardoor W. Zeeuws-Vlaanderen, Tholen, Noord-Beveland en Schouwen en Duiveland getroffen zullen wor den. Het provinciaal bestuur heeft reeds de mogelijkheid over wogen meisjes uit Middelburg, Vlissingen of Goes met de bui tengewesten uit te wisselen, zo dat ook deze aan het vereiste tal komen. Na behandeling van een inter ne kwestie werd de vergadering door de voorzitter gesloten. Jaarvergadering Rode Kruis. Het winterse weer had vele mensen weerhouden de jaarver gadering van de afdeling Sas van Gent van het Ned. Roode Kruis, in de Olympia-bioscoop te bezoeken. De voorzitter dokter Puijlaert vond dit zeer jammer, maar zag er ook een blijk van vertrouwen in. Deze vergadering stond vooral in het teken van hef Jeugd-Rode Kruis. Er werden drie filmpjes vertoond n.l. over het Jeugd- Rode Kruis, over de jaarlijkse boottochten die het Ned. Roode Kruis organiseert met het schip „Kasteel Staverden" voor chro nische patiënten en een filmpje van Polygoon; „Helpen in het algemeen". Bij het tweede filmpje werd opgemerkt dat jaarlijks bij de Zeeuwse patiënten er ook een patiënt uit Sas van Gent de tocht meemaakt. De voorzitter deelde mede, dat de ledenaantal met forse spron gen vooruit was gegaan en van 173 op 578 is gekomen. Mej. Van Dijk hield tenslotte een interessante causerie over 't Jeugd-Rode Kruis. Cursus „Eerste Hulp in oorlogstijd". Voor de B. B.-ers ingedeeld bij het rayon Sas van Gent van het M. G. T. (Medisch Geneeskundige Transporten) wordt door dr. A. H. van Loy een cursus georgani seerd E. H. I. O. Voor deze cur sus hebben zich momenteel 15 B. B.-ers opgegeven en zullen ook enkele E.H.B.O.-ers er aan deel nemen. De B. B.-ers zijn allen in het bezit van een E.H.B.O.-diploma. De rayon-gemeente Sas van Gent omvat de gemeente Sas van Gent, Philipine en Hoek. Overdracht Ned. Herv. Pastorie. In tegenwoordigheid van de president-kerkvoogd, de heer J. P. H. van Cruijningen, de kerk voogden de heren Morret en Leijs, de heren Wijnen en Duin- kerke, leden van de kerkeraad, ds. J. C. N. Cupédo, architect de heer Luningprack, en de aanne mer de heer C. H. A. Vermeulen, vond zaterdagochtend de opleve ring plaats van de nieuwe Her vormde pastorie. Nadat de aanwezigen de wo ning onder leiding van de de ar chitect hadden bezichtigd, sprak de heer Van Cruijningen er rijn vreugde over uit, dat thans de Nederl. Hervormde gemeente over een aan de eisen des tijds ingerichte pastorie de beschik king krijgt. Spreker betuigde zijn dank in het bijzonder aan de neer Luningprack, architect voor het ontwerp der woning en de aanne mer de heer Vermeulen voor de correcte afwerking der pastorie, in welke dank hij tevens de on deraannemers betrok. Nu ook de oplevering en aan vaarding van de pastorie heeft plaats gevonden, rest thans nog de bouw van een nieuwe kerk, waaraan een grote behoefte be staat. De president-kerkvoogd hoopte dat ook deze alhier in afzienbare tijd zal verrijzen en de Nederl. Gemeente trots zal kunnen zijn op hetgeen alsdan bereikt zal zijn. Zich tot ds. Cupédo wendend, verheugde het hem dat aan het voortdurend belemmerend wo ningprobleem voor de predikant een einde is gekomen en sprak daarbij dé hoop uit, dat de fami lie Cupédo er vele gelukkige ja ren in zal mogen doorbrengen. Hierna overhandigde spreker de sleutel van de nieuwe pastorie aan ds. Cupédo, waarmede de aanvaarding van het gebouw was geschied. Op betrekkelijk sobere wijze doch met het nodige architecto nisch vernuft, daarbij eveneens wars van iedere luxe aan in- en exterieur, kwam de bouw van dit pand tot stand. Benevens een ruime huiskamer en verdere privéruimte, is er in de benedenverdieping een stu deerkamer voor de predikant, welke tevens als ontvangstruim te zal kunnen dienen voor bezoe kende gemeenteleden. Op de bo venverdieping met de slaapka mers ademt alles een strak mo derne sfeer, waarin de facetten licht, lucht, kleur en ruimte tot uiting komen. Bedrijfspensioenfonds 'Kanaalzone Na de oprichtingsvergadering van medio november vorig jaar inzake het bedrijfspensioenfonds in de kanaalzone kwam men thans in het groot-Casino bijeen voor het formeren van het bestuur, dat als volgt werd samengesteld: drs. P. Neeteson en dr M. Camps, als vertegen woordigers van de bij het fonds aangesloten industrieën uit de kanaalzone, resp. voorzitter en secretaris-penningmeester. Na mens de werknemers uit de in dustriële bedrijven hebben in het college zitting genomen de heren C. Compiet en F. Drabbe, resp. vice-voorzitter en vice-secreta- ris-p enningmeester De heer Gunter, die tijdens de oprichting en zeer groot aandeel l i jnad in de opstelling van men en reglement, werd met algemene stemmen tot adviseur van het fonds gekozen. Jaarvergadering „Sluiskilse Reisduif" Zaterdagavond j.l. werd door de vereniging „De Sluiskilse Reis duif" in haar clublokaal bij de heer Krijger de jaarvergadering gehouden. Daar de voorzitter verhinderd was aanwezig te zijn, werd de vergadering geopend door de heer V. David, die een terugblik wierp op het afgelopen jaar, waarna de heer A. J. de Krijger het financieel verslag uitbracht. Vervolgens kwam de bestuurs verkiezing aan de orde, daar de heer P. Claeys zich niet meer als voorzitter verkiesbaar stelde. Na wat duivengekeuvel over en weer werd het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter B. de Kraker, de heer De Krijger secr.- penningmeester, en de heren Claeijs, oud-voorzitter, V. David, J. Maas en A. van Kerckhove commissarissen, terwijl het plaatselijk duivencollege met de bestuursleden F. de Beule, J. van Avermaete en W. de Smet werd gecompleteerd. Na nog enkele punten van huishoudelijke aard te hebben behandeld, sloot de voorzitter de vergadering met de hoop uit te spreken dat 1958 een goed vlieg- jaar zal rijn, zodat de duiven sport een wekelijks terugkerend festijn voor de leden zal zijn. Bus in de sloot De eerste dienstbus van de S.B.M., die vrijdag uit Sluis ver trok, kwam onder Draaibrug door de gladheid in de sloot. De bus gleed volkomen naar de an dere kant van de weg. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor, maar het busverkeer in de richting Oostjturg—SluisAar denburg was lange tijd ont wricht. Tegen de middag slaag de men er in het gestrande voer tuig op de wielen te brengen. MAANDAG 27 JANUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Guys and Dolls. AXEL: Het Centrum, 8 uur: De graaf van Monte Christo. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: De nachten van Cabiria. DINSDAG 28 JANUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: Guys and Dolls. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, meisjes. 8 uur: Lichtzinnige Een Zeeuws-Vlaams feuilleton door W. GELDOF 35) Nadruk verboden. Dat wilde echter niet zeggen, dat voor beiden nu het pad vol komen geëffend was. Dat bleek wel op de volgende zondagmid dag, toen de familie Almekinders met Henk er bij in het heerlijke juni-zonnetje vóór het huis zaten. De stemming was goed en ze hadden zich erg geamuseerd met het verhaal van Jo, die in het grote burgemeestershuis diende. Met mevrouw kon zij uitstekend overweg en met de kinderen ook, maar met de heer des huizes was het een paar dagen minder goed geweest. De oorzaak was., dat hij zich zo had geërgerd aan de vrolijkhgid in het huis van de weduwe Almekinders, toen hij daar in het volle besef van zijn waardigheid de inval kwam lei den. Hij was een door en door goed man met rotsvaste beginselen, maar wat hij absoluut niet kon verdragen was het feit, dat hij toen in het ootje genomen was Zo voelde hij het althans aan. Omdat die inval toen op verzoek en in samenwerking met de douane geschiedde en omdat hij natuurlijk wel wist, dat Cor ver kering had met een douanier, had hij eerst gedacht, dat de laatste uit de school had geklapt. Dat nam hij niet en hevig in zijn wiek geschoten, had hij Henk's com mandant opgebeld. Die was ech ter veel te veel in zijn nopjes ge weest met de daverende succes sen van die nacht, dan dat hij aan de protesten van de burge meester veel aandacht wilde be steden. En hij wilde en kon niet vertellen dat de inval bij de Al mekinders maar een schijnverto ning was geweest met toestem ming van de bewoners. De man praatte zich er handig uit, maar de burgervader voelde zich „ge nomen" en dat zat hem danig hoog. Hij had daarom zijn gemoed willen luchten door Jo onder handen te nemen. Maar die had haar lachen niet kunnen inhou den en zo was de goede man nog bozer geworden. Hij had gezegd, dat hij wel begreep, dat Henk Geerlings bij hen thuis over dienstzaken had gesproken en daf hij dat zeer onjuist vond. Jo ha<j geantwoord, dat meneer er niets van wist en dat het niet Henk maar haar broer Kees was ge weest, die van te voren had ge zegd, dat er een inval zcu wor den gedaan. En toen maar weer onbedaarlijk lachen, waarop de burgemeester nóg bozer was weg gelopen, omdat mevrouw had meegelachen. Nadat op soortgelijke wijze de grotere en kleinere gebeurtenis sen van de laatste weken waren behandeld, zei Henk opeens: „Zeg Kees! Wat zou jij er van zeggen, als we binnenkort eens een feest je hielden? Voel jij er wat voor?" „Nou!" antwoordde Kees arge- lcos. „Voor een feestje ben ik al tijd wel te vinden. Maar moet ik daarover beslissen?" „Een beetje!" antwoordde Henk lachend. „De bedoeling was na melijk een verlovingsfeestje. Cor en ik kennen elkaar al zo lang, moeder heeft geen bezwaar en Jo is alleen maar jaloers op haar ge lukkige zuster.Dus nu alleen nog jouw mening." „En wanneer wilden jullie dat feest houden?? „Wel, wat dacht jo van aan staande zaterdag? Dan ben ik weer vrij vpn dienst, moet je weten." ,,'t Mag anders gerust door de week", zei moeder aarzelend. „Welnee!" antwoordde Kees. „Zaterdag schikt toch altijd het beste. En dan breng ik mijn Jan- nie óók eens een keer mee, dan kan Henk daar ook eens kennis mee maken. Wij hebben name lijk dezelfde plannen als jullie,' dus?" En daar was de slagschaduw- opeens weer gevallen. Want rus tig en beheerst, maar even be slist zei moeder er op: „Dan zul len jullie je verlovingsfeest moe ten vieren zonder mij, kinderen. Want zolang ik leef zal er hier nooit één van de Pauwels bin nenkomen." „Hè moeder!" Het klonk tege lijk uit de monden van Jo en Cor, terwijl Henk en Kees ieder strak voor zich uitkeken over het wijde polderland, waarop je van het hoge erf zo'n mooi uitzicnt had. Maar moeder stond gebelgd op en ging naar binnen. „Dus dan weten jullie het!" zei Kees somber. „Je begrijpt, dat iK moeilijk een verlovingsfeestje kan gaan bijwonen zonder mijn meisje. Daar bedank ik tenmin ste voor!" De beide meisjes zeiden niets, bang om dit conflict nog groter te maken dan het al was. In hun hart gaven ze Kees gelijk, da) wist deze, maar hei liefst had.ten ze gezien, dat deze strijd toch wat later werd beslecht, nu de verlo ving van Cor en Henk. „Dan lijkt het rnij het beste,'' zei Henk luchtigjes, „dat wij onze verloving hier vieren en dat Kees Iegelijk de zijne viert op „Veld zicht". Dan hebben beide paren een'goede reden om zich te ver ontschuldigen. Jo wilde verontwaardigd ant woorden, maar Kees deed er nog een schepje bovenop. „Dat lijkt mij óók zo toe. Jullie weten, dat wij in november een huis in Ooiburg kunnen krijgen en wii rijn beslist niet van plan het zó lang leeg te laten staan tot de ge meente het opvordert. En hoewel mijn hoofd onder deze omstan digheden niet naar feestjes staat, zal er toch zoiets moeten gebeu ren!" (Wordt vervolgd.) Opening Chr. kleuterschool In Sluis werd de Prot. Chris telijke kleuterschool officieel in gebruik genomen. Dit geschiedde door de burgemeester, de heer P. F. van Hootegem, aan een aan tal leerlingen een letter te laten overhandigen. Al deze letters sa men vormden zo de nieuwe naam van het schooltje, n.l. „De Bezige Bijtjes". Het openingswoord werd ge sproken door ds L. P. W. Groen veld, Ned. Herv. predikant alhier, Hij bracht dank aan alle instan ties die hadden bijgedragen in het totstand komen van dit nieu we en fraai ingerichte schoolge bouw. Wel was hét een feit aat reeds een jaar het schooltje offi cieus werd bewoond door de kin deren onder de bekwame leiding van mej. K. de Die maar met het officiële in gebruik nemen meen de men toch te moeten wachten totdat het nieuwe schoolmeubi- lair was gearriveerd. Dit laatste vond dezer dagen plaats en dit nieuwe meubilair sluit keurig aan bij de mogelijkheden die het gebouwtje biedt. Hulde bracht hij aan mej. J. Versluijs, de voor gangster van mej. De Die, die vele jaren onder vaak moeilijke omstandigheden haai' beste krachten had gegeven aan het kleuteronderwijs in Sluis. Spx. las een telegram voor van mej. A. G. van Waasberge, inspectrice voor het Kleuterschool, die door de hevige sneeuwval van de laat ste dagen onmogelijk aanwezig kon zijn. Burgemeester P. F. van Hoote gem zei, dat de gemeente weer verrijkt was door dit nieuwe, voortreffelijk ingerichte gebouw. Nadat de kinderen enkele lied jes hadden gezongen en enkele kinderstukjes voor het voetlicht hadden gebracht, sprak de heer J. Lako namens het schoolbe stuur van de Chr. Nationale school en bood een bloemstukje aan. Achtereenvolgens werd daarna het woord gevoerd door de heer K. Timmer, sphoolarts voor West Zeeuws-Vlaanderen, de heer W. Bruijnooge, architect en ontwer per van het schooltje, en de aan nemer M. Leenhouts. Nadat de genodigden de thee hadden gebruikt, weed het ge bouw bezichtigd. Het is een een- klassige school met zeer modern meubilair, uitgevoerd in overeen komende kleuren. Een ruime speelplaats en een uitstekende ligging ten aanzien van de zon komen aan het geheel ten goede. Tijdens rijn toespraak deed de burgemeester nog de mededeling dat het gemeentebestuur binnen afzienbare tijd aandacht zal be steden aan de bestrating van de Sint Jacobstraat, waarin het schooltje is gelegen. Door het in gebruik nemen hiervan is dit hard nodig geworden. Vergadering „De Volharding". Vrijdagavond werd door de mu riekvereniglng „'De Volharding" een vergadering gehouden, wel ke door de voorzitter, de heer R J. van de Veke, werd geopend met een welkomstwoord aan de belangstellenden waarna hij een kort overzicht gaf over het afge lopen jaar. In het financieel verslag, uitge bracht door de penningmeester, der vermeldt t programma voor lof gebracht aan de steun, die de vereniging van het gemeentebe stuur en de bevolking steeds on dervindt. In verband met het streven om de werkende leden in uniformkleding te doen uitko men, sprak hij de hoop en het vertrouwen dat ook deze actie met succes zal worden bekroond. Nadat de kascommissie, be staande uit de heren A. de Vis ser en Dhont, tot goedkeuring van de rekening en verantwoor ding hadden geadviseerd, werd de penningmeester voor zijn be heer dank gebracht. De secretaris, de heer A. Die- lernan, gaf hierna in rijn uitge breid jaarverslag, een keurig overzicht van hetgeen door „De Volharding" in 1957 was gepres teerd en de algemene waarde ring die het gezelschap geniet waarvoor het bestuur en leden dankbaar rijn, hetgeen voor hen een stimulans zal zijn op de in geslagen weg voort te gaan tot verdere groei en bloei van „het muziek". Het resultaat van de in 1957 gehouden verloting was tegenge vallen, doch de gehouden bazar was een succes. De vereniging telt thans 36 werkende leden en 6 adspidanten, terwijl rij het voorrecht heeft ge steund te door 316 donateurs. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: R. J. van de Veke, voorzitter; A. Dieleman, secreta ris; J. N. F. Serrarens, penning meester; commissarissen C. de Jonge, A. Brakman, Baveko en H. W. Houg. Evenals voorgaande jaren zal ook in 1958 in de" buitenwijken een concert worden gegeven. Ver der vermeldt het programma voor 1958, concerten op 30 april,' 31 mei, 28 juni, 26 juli en 30 augus tus. Op 15 mei zal worden deel genomen aan het te houden mu ziekconcours en op 9 augustus aan een festival. Getracht zal worden deze zo mer een uitstapje te maken naar Keulen. Verder werd nog de mo gelijkheid van een alhier te gou den zomerfeest besproken. Nadat nog enkele huishoude lijke zaken waren behandeld, sloot de voorzitter deze geani meerde vergadering. Het Indonesische leger heeft de vrouw van kolonel Zulkifli Lubis, de voormalige stafchef van het leger, gearresteerd „om haar persoonlijke veiligheid te beschermen tegen mogelijke ver geldingsacties", zo heeft het persbureau Pia bekendgemaakt Zoals bekend is kolonel Lubis voortvluchtig sinds de mislukte staatsgreep van oktober 1956. Naar een woordvoerder van het leger meedeelde, was Lubis ook betrokken bij de bomaanslag op Soekarno in november j.l. In de omgeving van Zeerust in Transvaal rijn naar verluidt drie naturellen omgekomen en een onbekend aantal gewond bij een gevecht met de Zuid- afrikaanse politie. Het incident deed zich vlak bij de grens me! Bechuanaland, waar met Kerst mis vier naturellen werden ver moord en velen verwondingen opliepen tijdens ongeregeldhe den, die bedoeld waren als pro test tegen de verplichting voor naturellenvrouwen om evenals hun echtgenoten en alle na turellen in Zuid-Afrika iden titeitsbewijzen bij zich te dra gen. De uit Hoek C.57 uur vertrok in op weg naar ochtend «n> eng ,cKcn bij Weste Van de Nedet gen verneemt gende: ,De trein hac luk in Arnhem gewisseld en we: trokken door et locomotief. Twe< DiH de brug over 1 ervoort, op we, en nog vóór Du inet alle 6 de w Alleen de lot'om ,-ails. De snelhe l^an niet hoog riat hij juist de rljj reed op de seerde dus ook De reizigers rhaar Zevenaar Naar A.N.P. NL S. verneemt, 'igers alleen éét te shock. De k< kreeg in het ke met heet water De ontsporing uébben. veroorz oersonenwagens naar liniks, naa ails zouden zijn pens zouden dan trage spoordijk De oorzaak moet worden t een breuk van motief was de al gepasseerd, vdgwagen op de geen ook een gel enoemd. De kans op breuk wordt bij i en hoger. Het t»et ongeluk gebi "iectrificeerd, zo schade zich niet t ievenleiding kor Onder de pass tigtal (dit aanta geweest als te H niet tal van reizi; ging van de boot gemist) brak ga Wél raakten wond door yalli gebroken ruiten den zijn naar At de hoofconducte stige val maakt wagen en de Hoschauer, een die een beenverv Dank zij de t van geest van N. J. Bruin uit rte wagen achte zat, heeft het or stige gevolgen g< middellijk in de naar om tremen waarschuwen. iteid legde hij de rails. De conducteuii DINSDAG HILVERSUM 7.10 Gym.7.20 C opening; 8.00 N 9.00 Gym.; 9.10 9.15 Gram.; 9.3! 3.40 Morgenwijd 10.50 Voor de Twee piano's1 Pianorecital; 12 12.30 Land- er 12.33 Orkest13 Med.; 13.25 Lichte muz. 14.00 Gram.; 14 15.00 Viool en p «ie rieken; 16.3C 17.20 De diere 17.30 Amateursi 18.15 Act.18, Voor de kindei vous parle; 19.1 en cello; 19.4! 20.00 Nws; 20.0 22.15 Pianorec: causerie; 22.55 23.00 Nieuws; 2: ten23.16 Ne' 23.21 Gram. HILVERSUM 7.10 Gram.; 7.4 8.00 Nieuws; Voor de huisvr baken; 10.00 V 10.15 Gram.; 1( 10.50 Gram. vrouw; 11.30 S Als de ziele lui dagklok12.0' Land- en tuinl Orkest; 12.55 Z< Nws; 13.20 PIe Voor de plat 14.40 Pianorecit 15.40 Viool en p «fe zieken; 16.30 Voor de jeugi richten17.45 18.00 Lichte m muz.; 19.00 Niet 19.15 Lichte mi 20.20 Katechisr 20.45 De gewoni wijde muziek; Madrigraalkoor dokter22.45 A Nieuws; 23.15 N BRUSSEL (V 12.15 Pianospel richt; 12.34 I Nws; 13.11 Gra: radio; 15.45 Gra 16.55 Gram.; 17. Orkest; 17.45 E Voor de jeugi soldaten; 19.00 Grant.; 19.50 Voor de vrou- 22.00 Nieuws; 2 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2