LEIDER(S) GEVRAAGD :lame uzen iONTE Drie kinderen in Amsterdam door gasverstikking overleden Ruim 88.000 nieuwe 1957 woningen in Tot dusver 14.000 Nederlanders uit Indonesië geëvacueerd HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN -automatische k electrische I naaimachine vende spoeE LS-RISSEEUW ZATERDAG 25 JANUARI 1958 12e Jaargang Nr 4278 WEKELIJKSE WERELDSCHOUW STERK PROGRAMMA GEEN EENHEID NIEUW VACCIN IN AMERIKA ONTDEKT? Tegen verkoudheid, griep en kinderverlamming PARIJS EN BRUSSEL umiiimmsi Dr. FUCHS EN ZIJN PLOEG VERTROKKEN ....Voor 1900 km.... REGERING WINT LAGERHUISSTEMMING NA THORNEYCROFT- DEBAT Vader wordt verdacht gaskraan te hebben geopend OVERSTROMINGEN OP BORNEO Ergste sedert veertig jaar In Djakarta is gisteren bekend gemaakt, dat Midden-Borneo ge teisterd wordt door de ergste overstromingen in de laatste veertig jaar. Meer dan ooit in één jaar het geval was In 1957 werd in Nederland per hoofd der bevolking voor ruim f86,- verrookt PAK EFFECTEN (waarde een miljoen IN KASTEEL GEVONDEN Over de herkomst tast men nog in het duister De toestand in Venezuela Nederlander veroordeeld VOORSTEL VAN ISRAëL AAN RUSLAND gram gram kijken near dtt van techiuek bij at 74 - Ternemee Ttlef. Ml voor 65 cenÉ voor 65 cent sorteerd) voor 68 cent CTC8»»50?Ö<SOflS8K8& nvaiiï 8 uxir izoen .VER door MGM en. Geheel in >ldwyn Mayer verhaal van le verbeteren, egang 13 jaar DDAG slechts ;rhuurkantoor. oon 2041. AN VAN EEN Fr ankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N4 8 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: G,per kwartaal: per maand f 2.—: per week 18 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine A ivertenties (géé- handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,- Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 mm Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrei Bureau van -lit Blad. 20 cent meer Amerika heeft, buiten het Congres om, aan India een miljard gulden ter beschik king gesteld om de uitvoe ring van haar tweede vijf jarenplan mogelijk te maken. Dit zal in het Congres en by de bevolking, vvaair India niet populair is, wei enige verba zing verwekken, blaar men mag het beschouwen als een bewijs, dat Eisenhower wat betreft zijn politiek inzake de hulp aan achtergebleven gebieden, zijn wil zal door zetten. Overigens waren de indruk ken die van Eisenhowers laatste persconferentie zijn verkregen, niet gunstig, blen oordeelde, dat ondanks de ferme toon, aangeslagen in de „State of the Union", on danks de verhoogde militaire begroting, Eisenhower niet de man is of meer ltan zijn, Nu komt erbij dat de democraten steeds meer in Johnson, hun leider in de Senaat, een bij uitstek knap en doortastend man vinden, van wie het waarschijnlijk is, dat hij meer kans maakt dan wie ook om de democratische candidatuur van I960 toege wezen te krijgen. Men vreest, dat, gezien de invloed die Johnson op de samenstelling van de State of the Union heeft gehad, zo doende Amerika onder leiding van het Congres komt, hetgeen tegen de geest, zo niet tegen de letter van de grondwet in is. Het moge zijn, dat Eisenhowers gezondheid goed is, dat hij zelfs ter wille van 't staatsbelang zijn doktoren trotseert, gelijk b.v. met verzwaring van zijn onmiddellijke werkzaamheden - Amerika is er wel van overtuigd geraakt, dat het niet alleen gaat om een gezonde president, maar vooral om een president, die leiding geeft. Intussen is het antwoord van Eisenhower aan Boelganin uit gegaan. En dit niemand zal het ontkennen is uiterlijk zeer bevredigend. Eisenhower stemt toe in een topconferentie, maar na deugdelijke voorbereiding. En hij vertelt ook, wat hij onder die deugdelijke voorbereiding ver staat. Hij wil, dat de V. N. door be perking van het vetorecht een sterkere positie krijgen; dat de regeling van 't Duitse vraagstuk op grond van vrije verkiezingen, zal worden ter hand genomen; dat de Oosteuropese landen hun eigen regiem kunnen kiezen; dat een ove'-eenkomst tussen West en Oöst de ruimte buiten de at mosfeer uitsluitend voor vrede lievende doeleinden ter beschik- kiig stelt; dat produktie van atoom- en nieuwe kernwapenen zal worden beperkt. Hij wil bo vendien geen stopzetting van kernproeven voor een beperkte duur, maar voor goed. En boven dien dat alles verlangt hij, dat er een internationale controle zal zijn uit de lucht of op andere wiize. Eisenhower verdedigde Dulles op deze persconferentie op hef tige wijze; Dulles is de laatste minister, die hij zal laten gaan! Wat men echter ook nu weer constateert: volmaakte eenheid, die kracht betekent, is er niet in het Westen. MacMiOan heeft een meer verzoenend antwoord gegeven, misschien door zijn reis door de dominions daartoe ge noopt, misschien onder de betere vooruitzichten van een regeling op Cyprus. Erger nog: blijkbaar ls met Engelse instemming Ham- marskjoeld naar Moskou vertrok ken om daar de zaak van de vrede te behartigen! Frankrijks antwoord stemt ge heel met dat van Eisenhower overeen en scheurde ook zo enigs zins de koude-oorlogpsychologie van Rusland uiteen. Adenauer, om verder verwarring door de oppositie te voorkomen, hesft er nu eens duidelijk nadruk op ge legd wat hij wil en niet wil. Hij wil zeker geen neutrale zone met Oest Duitsland, Polen en Tsjecho- Slowakije samen, omdat dit toch voor het atoomgevaar niets uit haalt. De Raad van Europa in Straatsburg heeft zich ook tegen deze neutrale zone uitgesproken, Twee medici van de universi teit van Tulanoe in de Ameri kaanse stad New Orleans hebban verklaard dat zij bij hun onder zoekingen tot de overtuiging zijn gekomen dat het mogelijk is een entstof te vervaardigen, die werk zaam is zowel tegen verkoudheid, griep als kinderverlamming. De beide artsen, W. J. Mogab- gab en W. Pelon, deelden dit vrij dag mede op een vergadering van de Amerikaanse vereniging voor medisch onderzoek in New Or leans. Zij verklaarden voorts erin ge slaagd te zijn een verkoudheids- virus te isoleren, dat zij „2060" noemden en dat evenals een an der verkoudheidsvirus („JH") in nierweefsel-cultures gekweekt kan worden. maar Engeland toont er weer be langstelling voor. Frankrijk heeft het niet ge makkelijk. Gaillard heeft na de vertrouwenskwestie, slechts een meerderheid van 20 sterpmen ge kregen om de verhoging van de pensioenen van de slachtoffers der nazi's te voorkomen; er moet, zo heeft hij nog eens gezegd, 600 miljard francs bezuinigd worden en niet minder. De voorstellen voor grondwetsherziening zijn nu bij de Kamer ingediend, maar het zal nog heel wat moeite kosten ze erdoor te krijgen! Er is een nieuw incident ontstaan met Tunis, ook al weer ter zake van dc strijd in Algiers, en zelfs met Joego-Slavië, dat een schip aan gehouden zag, waarin wapens voor Algiers werden vervoerd. Tito heeft scherp geprotesteerd, maar ondertussen weet noch het Westen noch Moskou wat men aan Tito heeft! De Europese organen hebben hun eerste bijeenkomst gehouden die zijn prestige in het Con gres in de weegschaal legt. En wanneer men dan rekent met het feit, dat de verkie zingen op komst zijn, dan be grijpt men, dat hij niet ais b.v. Truman, Roosevelt en ook hun republikeinse voor gangers deden, afgevaardig den en senatoren onder druk zal zetten om te verkrijgen, dat zij zijn Ijjn zullen gaan volgen. waarbij voornamelijk besluiten van administratieve aard zijn ge- nomen. Frankrijk wil nog steeds dat Parijs de hoofdstad dezer or ganen wordt, maar Brussel dingt hard mede, en het heeft een grote kans, omdat in Parijs nergens plaats is en Brussel overvloed van ruimte biedt. Terwijl de Raad van Europa wil, dat er een nauwe samenwer king tot stand komt met de OEEC in Parijs, oefende deze vrij strenge kritiek uit op de Euromarkt. En nu is het in de laatste zitting van de OEEC op nieuw Frankrijk geweest, dat de vrijhandelszone heeft bestreden, althans getracht te ontwijken. Maar de Franse bezwaren zijn nu door een Engels memorandum weerlegd, en het ziet er naar uit dat men, natuurlijk in een hoffe lijke vorm, Frankrijk met zijn be zwaren ongelijk zal geven. Terwijl de wereld in verdere beroering blijft, en men in het Nabije-Oosten zich afvraagt wat de aanstaande zitting van het Pact van Bagdad zal brengen, reist Soekarno lustig de wereld rond. Maar in India heeft hij zelfs van Nehroe geen steun ont vangen. Egypte kan geen steun verlenen, omdat hij dit zelf nodig heeft; in eigen land blijft het gis ten en wordt de toestand steeds chaotischer. Het heet wel dat de soevereiniteit van Sumatra, die aansluiting bij Malakka zou bete kenen, voorlopig niet doorgaat, maar wat niet is, kan morgen aan de dag wel komen! VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden). ONBEPERKTE GARANTH OP DE VERING hazetfabrieken te zevenbergen Dr. Vivian Fuchs en zijn ploeg van elf man zijn gisterochtend van de Zuidpool vertrokken voor hun tocht van 1900 km naar Scott Basis McMurdo Sound. Het vertrek werd vertraagd door moeilijkheden met een der voertuigen en een sneeustorm. De expeditie moet Scott Basis be- gin maart bereiken of aan de Pool overwinteren. Sir Edmund Hillary, de leider van de Nieuwzeelandse ploeg, zal de groep van Fuchs bij depot 700, 800 km van de Pobl, ontmoeten. Samen zal men dan de tocht naar Scott Basis maken. Een door de socialistische op positie in het Britse Lagerhuis na het debat over het aftreden van Thorneycroft, voormalig mi nister van Financiën, en twee van zijn medewerkers, ingedien de motie van wantrouwen m.b.t. de monetaire politiek der conser vatieve regering, is met 324 te gen 262 stemmen verworpen. De regeringsmotie werd ver volgens zonder stemming goed gekeurd. Hierin werd om steun verzocht voor de regeringspoli- tiek welke beoogt „met alle doel treffende middelen de binnen- en buitenlandse waarde van het pond" te behouden. Volgens de eerste berichten zijn zes mensen om het leven gekomen en twintig huizen weggespeeld. 15.000 huizen staan gedeeltelijk onder water de schade wordt geschat op een miljoen roepia. De resident van Bandjermasin, Riwoet, die dit meedeelde, zei dat de ruilhandel van pas kwam om dat daardoor rechtstreeks hulp kan worden geboden aan de door de watersnood getroffenen. De regent van Briikpapan, Ka- riowiti, hesft gezegd, dat in Ba- likpapan 700 ton rijst uit Zuid- Borneo zal aankomen dank zij de ruilhandel met Singapore. De op deze wijze verkregen rijst zou over de vier provincies van Bor neo verdeeld worden. In het jaar 1957 kwamen in ons I land meer nieuwe woningen gereed dan ooit In één jaar het geval was, Volgens voorlopige gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek werden vorig jaar 88.200 woningen vol tooid. Dit aantal ligt dus bijna 20.000 hoger dan dat van het vorige topjaar, 1954, toen 68.487 wo ningen gereed kwamen. In de maand december v&n 1957 werd met 9.300 opgeleverde wo ningen het hoogste tot dus verre bereikte maandcijfer ge noteerd (vorige topmaand: no vember 1957 met 8.567 wonin gen). Er kwamen ook in de- Uit de door het Centraal Bureau voor de Statistiek ge publiceerde gegevens blijkt dat in het afgelopen jaar in ons land per hoofd van de bevolking aan tabaksnroduk- ten voor 88.13 beschikbaar is gekomen voor binnenlands verbruik tegen 78,33 in '56, 72,80 in '55 en 15,19 in '38. Uit de verstrekte gegevens blijkt voorts dat het verbruik van sigaren en sigaretten in het afgelopen jaar opnieuw is toegenomen terwijl dat van kerftabak verder is ge daald. De totale hoeveelheid sigaren welke ter beschik king is gekomen voor het binnenlands verbruik be droeg in 1957 968 miljoen stuks tegen 942 miljoen in 1956 en 906 miljoen in 1955. In vergelijking met 1938 toen 1238 miljoen sigaren beschik baar kwamen blijkt het siga- renverbruik echter nog steeds aanzienlijk lager te zijn. Het verbruik van ove rige sigaren, voornamelijk van cigarillo's, is het afge lopen jaar vrij aanzienlijk ge stegen n.L van 151 miljoen stuks in 1956 tot 195 miljoen stuks. In 1938 bedroeg dit verbruik 311 miljoen stuks. Het verbruik van sigaretten is ook in het afgelopen jaar weer toegenomen en bedroeg 13.457 miljoen stuks tegen 13.149 miljoen stuks in 1956, 11.734 miljoen in 1955 en „slechts" 4.766 miljoen stuks in 1938. Per hoofd van de be volking is het verbruik van sigaretten gestegen van 549 stuks in 1938 tot 1.092 stuks in 1955, 1.208 stuks in 1956 en 1.222 stuks in 1957. Het totale verbruik van kerf tabak is gedaald van 10.083. 000 kg in 1938 tot 8.315.000 kg in 1955, 8.208.000 kg in 1956 en 8.166.000 kg in 1957. De totale kleinhandelswaar- de van alle voor binnenlands verbruik beschikbaar geko men tabaksprodukten be droeg in het afgelopen jaar 948,7 miljoen gulden tegen 852.6 miljoen gulden in 1956, 782,5 miljoen gulden in 1955 en 131.8 miljoen gulden in 1938. cember meer woningen gereed dan in uitvoering werden geno men. Bijgevolge liep 't aantal in aanbouw zijnde woningen ver der terug. Eind december wa ren ruim 9.000 woningen in uitvoering, dat is 4000 minder dan een jaar daarvoor. In het kasteel te Roosteren bij Sittard, waar binnenkort uit Indonesië gerepatriërenden zul len worden ondergebracht, wordt een verwarmingsinstal latie aangelegd. Toen men tij dens dat werk een oude brand kast, die in een van de nissen in de gang stond, opende, vond men een pak effecten. Hoe groot de waarde van deze vondst is, is nog niet met ze kerheid vast te stellen, maar er wordt al gesproken van meer dan een miljoen gulden. Het zouden in hoofdzaak aan delen zijn van ondernemingen in de Belgische Kongo, geda teerd 1897 en 1898. Beweerd wordt, dat een van de effecten op 't ogenblik een koers heeft van 610. Over de herkomst van de stukken weet men nog niets. Vermoed wordt dat zij in oor logstijd uit veiligheidsoverwe gingen van België naar Neder land zijn overgebracht. Bij de effecten werd een nummer van „La libre Belgique" uit 1933 gevonden. De justitie en de gemeentelijke overheid zijn van de vondst op de hoogte ge steld en stellen een nader on derzoek in. Het kasteel is nu afgesloten, omdat men de mo gelijkheid van nog meer vond sten niet uitgesloten acht. Al leen de werklieden hebben er noe toegang. Vrijdagmorgen heeft de 26-jari- ge mevr. T. Ahrens in haar wo ning in de Kattenburgertussen- straat 8 in de Eilandenbuurt te Amsterdam haar drie jonge kin deren levenloos in hun slaapka mertje gevonden. Zij waren door gasverstikking om het leven ge komen. De politie koestert ernstige verdenkingen tegen de vader, een 30-jarige glazenwasser, dat deze in niet meer geheel nuch tere toestand de gaskraan zou hebben opengezet. De man is gistermorgen door de recher che in z'n woning gearresteerd en naar het politiebureau voor verhoor overgebracht. De slachtoffertjes zijn de twee ling Robbie en Marian van jaar en de 6-jarige Hansje. De stoffelijke overschotten zijn naar het Wilhelminagashuis overge bracht. Hoewel de politie vrijdagmid dag nog geen officiële verklaring kon verstrekken over het gebeur de, staan volgens haar de volgen de feiten wel vast. Donderdag avond waren de glazenwasser en bij overburen, de familie T., waarvan de vrouw jarig was. De glazenwasser zou daar toen zo veel sterke drank hebben ge bruikt, dat zijn vrouw daarover een paar woorden heeft laten vallen. Kwaad geworden verliet hij het gezelschap en ging naar WEG BREDA—DORDRECHT NOG ONBERIJDBAAR De grote weg van Breda naar Dordrecht moet nog als onberijd baar worden beschouwd, zo ver nemen wij van de ANWB. Het verkeer naar het zuiden moet daarom gebruik maken van de route via Tilburg. Intussen is Rijksweg 15 tussen Vuren en Go- rinchem weer vrijgemaakt voor het verkeer. Er geldt hier wel een maximum-snelheid van 40 km/u cn de Rijkswaterstaat werkt nog aan het verder vrijmaken van dit traject, waar woensdag zo'n 300 automobilisten vastraakten. De algemene indruk bij de AN WB is, dat de toestand van de wegen beter is dan donderdag. Behalve de hierboven genoemde weg zijn de voornaamste verbin dingen in het land weer bruik baar. De toegangswegen ziin dik wijls nog zeer slecht, wat ook geldt voor de weg UtrechtDen Bosch, die niet alleen glad. maar ook zeer hobbelig is. Rijkswater staat heeft alle materieel inge zet om de wegen verder sneeuw vrij te maken en te strooien. De Wegenwacht van de ANWB one- reert op volle sterkte langs alle routes. zijn huis. Later keerde hij echter weer terug en zou toen gezegd hebben, dat hij de gaskraan had opengezet. De buurman is op deze mededeling tezamen met A. naar diens huis gegaan, maar daar was alles rustig. De kinde ren lagen in hun bedjes te sla pen, en de beide mannen keerden naar het verjaarsfeestje terug. Na afloop hiervan is de moe der bij de familie T. blijven sla pen omdat zij niet van zins was met haar niet meer nuchtere echtgenoot naar huis terug te keren. De glazenwasser ging wél naar zijn huis. De vrouw keerde vrijdagoch tend tegen half acht naar haar woning terug, waar zij de ver schrikkelijke ontdekking deed. Zij geraakte geheel overstuur. Toen de recherche kwam om de man aan te houden, lag deze nog zijn roes uit te slapen. In de loop van gisteravond heeft de recherche de gearres teerde glazenwasser opnieuw een verhoor afgenomen. Ook toen verklaarde de man zich niets te kunnen herinneren van het open draaien van een gaskraan. Dit hield hij ook vol, nadat hem was meegedeeld, welk een verschrik kelijk lot zijn drie kinderen had getroffen. Deze mededeling liet zijn echtgenote op verjaarsvisite de man, die volgens de politie als een bruut bekend staat, niet on beroerd. Zijn echtgenote, die door het gebeurde totaal overstuur was, is tijdelijk in een andere omge ving onder dak gebracht, waar zij wat op verhaal kan komen. Volgens een Amerikaanse za kenman, die vrijdag uit Caracas in de V. S. is teruggekeerd, ge niet de uit vijf leden bestaande militaire junta nog niet de steun van de groep burgers, die de al gemene staking en de straatge vechten voor de val van presi dent Perez Jimenez heeft geleid. Deze greep zou er op staan, dat er een j-egering van nationale eenheid wordt gevormd. De genoemde zakenman ver klaarde, dat de meeste gevechten in Caracas werden geleverd na het bekend worden van de val van Perez Jimenez. Te Djakarta is medegedeeld, dat tot dusver 14.000 Nederlandse onderdanen Indonesië hebben verlaten sinds de anti-Nederland se campagne begonnen is. Deze maand zal dit aantal waarschijn lijk stijgen tot 20.000. Er zullen nog drie Britse pas sagiersschepen worden ingescha keld om 1700 Nederlandse repa- triërenden uit Indonesië van Sin gapore naar Europa te brengen. De Britse maatschappij P. en O. heeft dit woensdag, na aan komst van de „Orentes" in Til- De 34-jarige Nederlander A. S. is donderdag te Dover tot zes maanden gevangenisstraf en een boete van 500 pond sterling (ongeveer 5.000 gulden) veroor deeld wegens een poging om 988 horloges uit Nederland naar Engeland te smokkelen. De hor loges werden in zijn auto aan getroffen toen hij uit Neder land in Dover aankwam. Vrijdagavond steeg in ons land en geheel West-Europa de lucht druk sterk. Op de Noordzee trof men toen dan ook nog maar de restanten van een lage drukge- bied aan waarin de storingen die ons de afgelopen dagen sneeuw bezorgden, 'opgenomen waren. Het lagedrukgebied maakte ge leidelijk plaats voor een rug van hogedruk die vanuit het Z.W. over Frankrijk het Kanaal en Engeland nadert. Met deze rug hingen de opklaringen van vrij dagavond reeds samen. Tenge volge van de opklaringen vroor het toen om 8 uur op enkele plaatsen in het binnenland al matig, terwijl plaatselijk dichte mist begon op te treden. We verwachten dat de luchtdrukstij gingen ook heden zullen aanhou den. Met de luchtdrukdalingen die boven de Golf van Biscaye optreden zullen ze er de oorzaak van zijn dat de wind in ons land zuidelijk wordt. De zuidelijke stroming staat voor een begrenzingslijn van minder koude lucht die boven het zeegebied ten westen van Portugal ligt. Deze scheidings lijn dringt naar het noordoosten op maar is voor het weer van zaterdag bij ons nog van geen direct belang. Wel komt er gelei delijk meer bewolking. Na een nacht met hier en daar aet kwik tot even boven nul op strenge vorst loopt in de middag medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Middagtemperaturen even» boven nul In de ochtend plaatselijk mist. In de loop van de dag toenemen de bewolking, maar waarschijn lijk tot de avond droog weer. Zwakke tot matige wind uit zui delijke richtingen. Temperaturen in de middag oplopend tot enkele graden boven het vriespunt. ZONDAG 26 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 5.32 5.59 Terneuzen 6.44 7.12 Hansweert 6.47 7.1D Walsoorden 6.57 7.20 MAANDAG 27 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 6.09 6.37 Terneuzen 6.07 6.30 Hansweert 7.24 7.52 Walsoorden 7.34 8.02 ZON MAAN op onder op onder Jan. 27 8.29 17.18 11.03 0.40 28 8.28 17.19 11.31 1.44 29 8.26 17.21 12.04 2.48 bury, bekendgemaakt. De „Oren tes" heelt 630 repatriërenden naar Rotterdam gebracht. Voorts zijn nog de Britse passagierssche pen „Himalaya", „Ciiusan" en „Carthage" met repatriërenden uit Indonesië naar Nederland on derweg. De „Himalaya" wordt op 30 januari met 800 Nederlan ders in Rotterdam verwacht. De broeders van St. Joannes de Deo hebben hun sanatorium Kalorama te Beek bij Nijmegen opengesteld voor uit lnaone-në gerepatrieerde chronische zieken. Tegen 1 februari kunnen de eer ste patiënten worden verwacht. Al eerder was besloten het sana torium voor t.b.c.-lijders op te heffen en het gebouw in te ricii- ten voor lijders aan chroniscne ziekten. De stichtingen „Zorg voor ge- repatrieerden en „Pelita" heb ben meegedeeld, dat zij 'n oelang- rijk beaiag hebben ontvangen uit de op gironummer 777 gestor te geiden. Beide stichtingen be ijveren zich sedert de oapanse capituiatie om zoveel mogehjk aanvullende materiële hulp aan gerepatrieerden uit Indonesië 'e verlenen en werken thans samen in de nationale actie van het Ne- derlandsche Roode Kruis en liet C.C.K P. voor de hulpverlening aan nieuw aangekomen landge noten uit Indonesië. Pelita is begonnen met de aan koop van een partij wollen plaids bestemd voor ouaen van oagen, die in verschillende Nederlandse bejaardentehuizen zullen worden ondergebracht. Zorg voor gerepatrieerden (voorheen „Nederland helpt In- dië") heeft een belangrijke hoe veelheid nieuwe kleding, aekens enz. kunnen kopen voor de bij zondere gevallen uit de nieuwe stroom van gerepatrieerden. De Israëlische regering zou in haar antwoord op de brief van Boelganin van 12 december 1957 de Russen hebben voorgesteld hun invloed te gebruiken opdat er vredesonderhandelingen tus sen de Arabische landen en Is raël geopend worden, zo meldt „Al Hamisjari" het orgaan van de links georiënteerde Maparn- partij. Men verwacht dat het Israëlische antwoord aan Boel ganin donderdagavond gepubli ceerd zal worden. Autobestuurder verdronken Donderdagmiddag is de 55- jarige bakker A. K. te Wilder- vank, door de gladheid van de weg met zijn bestelauto bij de Dertigste laan geslipt en in het Oosterdiep terecht gekomen. Pas na vijftien minuten gelukte het de deuren van de auto open te krijgen. K. bleek toen reeds te zijn overleden.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1