Debat in de Westduitse Bondsdag De kwestie van het Deltaplan Geslaagde staatsgreep in Venezuela Het bezoek van PrinsBernhard Liberia aan Verkeer kwam langzaam weer op gang HET WEER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 24 JANUARI 1958 12e Jaargang Nr 4277 over instelling van atoomvrije zone Regering tegen oppositie vóór Poolse plan BELGISCHE POOLSCHEPEN VAST IN HET IJS WESTELIJK PROTEST DE NEDERLANDSCHE BANK VERLAAGT HET DISCONTO De Nederlandsche Bank heeft met ingang van don derdag 24 januari haar wis seldisconto verlaagd van 5 procent op 4Vi procent. De presidentsverkiezingen in Guatemala en de Nederlands-Belgische waterwegen GENT WIL NIEUWE ZEESLUIS TE TERNEUZEN EN EEN VERBREDING VAN HET KANAAL VAN GENT NAAR TERNEUZEN SOWJET- AUTORITEITEN WEIGEREN VERGUNNING Gent: Nieuwe zeesluis te Temeuzen Na de sneeuwstorm in Zeeland Alle gas- en elektriciteits bedrijven in Indonesië tot vitale ondernemingen verklaard VERTROUWEN VAN FRANSE KAMER IN BUITENLANDS BELEID HOOGWATER „rankertne 141 aöonaement: Terneuzen ntrecteur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres. Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 aur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: f G,— per kwartaal: per maand f 2.—: por week 18 cent. Losse nrs 9 et. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie f 2.25 Rubriek Kleine A ivertenties géó hanctelsadver- tenties): 5 regels f 1,—. Iedere regel meer 20 et Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, cf: Adres Bureau van 1it Blad. 20 cent meer Hij gaf tenslotte als zijn oor deel te kennen, dat het Russische denkbeeld van een wereldover heersing zal verzwakken en mis schien over twintig of dertig jaar zal verdwijnen. Intussen zou de hereniging van Duitsland moeten worden verkregen als onderdeel van een compromis op basis van een ontwapening onder doeltref fende controle. De twee oppositieparijten ui de Westduitse Bondsdag hebben .kmderdag aangedrongen op het «oenen van onderhandelingen „Jet het oostelijke blok over het Poolse plan voor de instelling van een atoomvrije zone in Mid den-Europa. De socialistische leider Erich Oöenhauer verklaarde in het de bat over de buitenlandse politiek, de', 't minstens de moeite waard is "te trachten tot een dergelijke zóne te komen, daar hierdoor naar zijn mening het gevaar van een botsing zeer zou worden ver minderd. Erich Mende zei namens de fractie van de vrije democraten, dat besprekingen over het Poolie plan de weg kunnen effenen voor verder overleg. „Men moet bereid zjjn om zelfs met de duivel te on derhandelen", meende hij. Minister van Buitenlandse Za ken Von Brentano had echter bij de opening van het debat 't plan van zijn Poolse collega Rapacki beslist verworpen. Hij noemde het een op zichzelf staande maat regel, waardoor noch de interna tionale spanningen zullen wor den verminderd, noch de vooruit zichten van een ontwapening zul len worden verbeterd. Zijns in ziens zou aanvaarding van het Poolse plan leiden tot een terug trekking van de verbonden strijd krachten uit de bondsrepubliek, hetgeen waarschijnlijk de bedoe ling van het voorstel was. Gezien de groeiende militaire macht van de Sowjet-Unie is het nodig, aldus Von Brentano, dat de Bundeswehr „doeltreffend" wordt bewapend, opdat de bonds republiek tezamen met haar bondgenoten haar defensietaak t kan vervullen. De socialisten dienden een re solutie in, waarin de bondsrege ring wordt gevraagd er van af te zien, de Westduitse strijd krachten met kernwapens uit te rusten en niet toe te staan dat er op Westduits grondgebied in tercontinentale raketten en pro jectielen met middelgrote reik wijdte worden opgeslagen en lan- ceerbases voor deze wapens wor den ingericht. Volgens de socialistische reso lutie moet de regering zich be reid verklaren, onderhandelingen te beginnen over de instelling van een atoomwapenvrije zone in Midden-Europa en de gelijktijdige terugtrekking van de buitenland se strijdkrachten, die in de be trokken landen zijn gelegerd. Voorts zou de bondsregering haar bondgenoten er van moeten overtuigen, dat de opneming van de Westduitse strijdkrachten in de (NAVO „niet zover moet wor den doorgevoerd, dat hierdoor 'n uiteindelijke wijziging van de mi litaire status van de twee delen van Duitsland wordt verhinderd". De bondsregering zou ook moe ten aandringen op een herziening van de NAVO-politiek „met het oog op de militaire en politieke wijzigingen, die zich sinds de op richting van de Atlantische orga nisatie in de wereld hebben voor- r gedaan". De Poiarhav en Polarsirkel, de beide schepen van de Belgische Zuidpoolexpeditie, hebben naar Brussel geseind dat zij' op weg naar Kaapstad nabij Breidbaai 'loor pakijs in het ijs vast zitten. Medegedeeld werd echter dat de toestand niet ernstig is. De beide Noorse ijsbrekers had den de Belgische expeditie op Prinses-Ragnhildland ontscheept en liggen thans een 50 km ten noorden van Koning-Boudewijn- basis. De schepen hebben spring stoffen aan boord voor noodge vallen. Een vreemde speling van het 'ot is dat de beide schepen geen hulp kunnen vragen van de ex- PedÜtiegroep op het vasteland, d'e omdat hun radio pas medio februari in werking zal worden gesteld nog onkundig zijn van net gebeuren. De schepelingen zouden evenwel hun beide vlieg tuigen maar al te goed kunnen gebruiken om een weg uit het ijs te zoeken. In Brussel verklaarde 't hoofd kwartier van de expeditie dat de schepen altijd nog hulp kunnen vragen van andere antarctische expeditiegroepen. De socialisten en vrije democra ten (liberalen) hebben samen een resolutie ingediend, waarin de regering wordt gevraagd, met de Poolse regering onderhande lingen te beginnen over de vesti ging van diplomatieke betrekkin, gen tussen beide landen. Bondskanselier Adenauer die de sprekers van de oppositie beantwoordde, noemde het een grote fout te doen alsof het lot van de wereid van Duitsland afhangt. Het grote conflict gaat tussen de Verenigde Staten en de Sow jet-Unie. In Europa zijn er geen grote mogendheden meer. De bondskanselier voegde hieraan toe, dat de toestand sinds 1945 nooit zó ernstig is geweest als thans. „Wij moeten elke weg naar ontwapening op het gebied van de conventionele wapens en misschien ook de kernwapens zo nodig in fasen verkennen. Dit is het leidende beginsel van onze buitenlandse politiek, aan gezien er naar onze mening alles wat in het menselijk vermogen ligt moet worden gedaan om een nieuwe oorlog te voorkomen". Over de voorgestelde atoom wapenvrije zone merkte de bonds kanselier op, dat indertijd, toen hij ook minister van Buitenland se Zaken was, de mogelijkheden zijn onderzocht om tussen de twee blokken een neutraal gebied te scheppen. „Gelooft me, wij kwamen tot de conclusie dat dit onmogelijk was en dit geldt thans nog meer dan een paar jaar gele den". Iri dit verband herinnerde hij er aan, dat de Russische par tijsecretaris Chroestjsjef in een vraaggesprek te Moskou heeft verklaard, dat de Sowjet-Unie de Oosteuropese staten niet nodig heeft voor raketbases, aangezien zij van uit eigen gebied geheel Europa met raketten kan besto ken. De drie westelijke bondgenoten hebben donderdag schriftelijk bij de Sowjet-autoriteiten geprote steerd tegen de demonstratie van zondag j.l. door gewapende bur- gergroepen in Oost-Berlijn, welke naar hun mening bedoeld was om de vreedzame bevolking van Ber lijn vrees in te boezemen. Zij stel den de Sowjets verantwoordelijk voor eventuele gevolgen die de rust en veiligheid in Berlijn zou den kunnen verstoren. De Nederlandsche Bank acht op het ogenblik geen redenen meer aanwezig tot handhaving van het relatief hoge disconto tarief dat met ingang van 16 augustus 1957, in verband met de toen op de valutamarkt heersen de onrust, werd vastgesteld. Zij heeft mitsdien haar tarie ven over de gehele linie met een half proeent verlaagd. Bedoelde tarieven zijn met in gang van 24 januari 1958 als volgt samengesteld: Wisseldisconto 4% (was 5%), promessendisconto 5% (5% rente voor voorschotten in rekening courant en belenin gen voor particulieren 6 (6% rente voor voorschotten in rekening-courant en beleningen voor anderen 5 (5% Onder „particulieren" zijn te verstaan alle natuurlijke en rechtspersonen, behalve: de staat der Nederlanden, de ingevolge de wet toezicht kredietwezen in het register der kredietinstellin gen ingeschreven handelsbanken, centrale kredietinstellingen, land- bouwkredietbanken en algemene i spaarbanken, zomede de leden I van de verenigingen, die aange sloten zijn bij de Nederlandse or ganisatie van het effectenbedrijf en de leden van de vereniging van valutamakelaars en disconto handelaren. De drie partijen die in het af gelopen weekeinde hebben deel genomen aan de presidentsver kiezingen in Guatemala, zijn het erover eens, dat generaal Ydi- goras Fuentes, de kandidaat van cle rechtse nationale democrati sche verzoening partij, de meer derheid heeft verkregen. Geen der kandidaten heeft echter de absolute meerderheid behaald en de voorlopige rege ring zal worden verzocht de nieuwe president uit de twee eerstgeplaatsten te kiezen wan neer de officiële cijfers bekend zijn. De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Larock, heeft donderdag naar aanleiding van het Nederlandse Deltaplan ver klaard, dat België zijn rechten moet verzekeren, zonder ook maar enigszins het recht van zijn Nederlandse vrienden om zich te wapenen tegen een herhaling van de overstromingsramp van 1953 in het geding te brengen. Bij het beantwoorden van vra gen die over het Deltaplan en de Nederlands-Belgische waterwe gen door afgevaardigden waren gesteld tijdens het Kamerdebat over de begroting van buiten landse zaken, zei de minister o.m.., dat aan deskundigen advies is gevraagd omtrent de gevolgen Een .juichende menigte, heelt donderdag in Caracas uiting ge geven aan zijn vreugde over het succes dat de bliksemsnelle staatsgreep in Venezuela heelt gehad. Door deze staatsgreep is een einde gekomen aan het cp dictatoriale leest geschoeide be wind van president Perez Jime nez, die inmiddels naar de Domi nicaanse republiek is gevlucht. Bij de opstand in Caracas, die dinsdag werd ingeluid met een algemene staking, zijn vele men sen om het leven gekomen of ge wond. pij de staatsgreep waren alle drie onderdelen van de strijd krachten betrokken. Ex-president Peron van Argen tinië, tlie zoals bekend in 1955 asiel heeft gekregen in Vene zuela en te Caracas verbleef, zou °P het ogenblik pogingen doen om per auto naar Columbia uit te wijken. De militaire junta, die net bewind heelt overgenomen, bestaat uit vijf personen: schout- bij-nacht Wolfgang Larrazabel, de ïeger kolonels Roberto Casa- nosa, Pedro Quevedo en Carlo De Sowjet-autoriteiten hebben geweigerd aan een Amerikaans vliegtuig dat in Moskou de Ame rikaanse ambassadeur, Thomp son, gaat ophalen, toestemming te geven om over Oost Duitsland te vliegen, de normale route voor dergelijke vluchten. De Russen hebben de Amerikaanse autoritei ten meegedeeld, dat zij die ver gunning aan de Oostduitse auto riteiten moeten vragen. De Amerikanen weigeren dat. omdat het een erkenning van het Oostduitse bewind zou beteke nen. Vroeger werden de vergun ningen altijd door de Russen ver strekt, doch op 1 januari werd bekendgemaakt dat de geallieer den hun doorreisvisa bij de Oost- Berlijnse regering moesten aan vragen. Het Amerikaanse vliegtuig zal nu via Kopenhagen naar Moskou vliegen. Araque en de kolonel van do luchtmacht Abde L. Villate. Lar razabel staat aan het hoofd van de junta. De Venezuelaanse ra diostations zonden donderdag morgen boodschappen uit, waar in steun werd toegezegd aan de militaire junta en waarin werd aangedrongen op onmiddellijke vrijlating van de politieke gevan genen, wier aantal geschat wordt op 4000. De 43-jarige Perez Jimenez, dit in 1952 president van Venezuela werd, werd de vorige maand na een volksstemming waarbij de oppositie geen kandidaten mocht stellen, voor vijf jaar in zijn ambt bevestigd. Op 1 januari slaagde Perez Jimenez erin een opstand van militairen de kop in te drukken, nadat de plannen van deze verzetsgroep voortijdig waren uitgelekt. In officiële Amerikaanse krin gen voorspelde men dat de V. S. het nieuwe Venezolaanse bewind spoedig zullen erkennen. De Argentijnse regering over weegt da diplomatieke betrekkin gen met Venezuela onmiddellijk te hervatten. Zoals bekend wer den deze betrekkingen het vorig jaar verbroken, toen Argentinië protesteerde tegen de politieke 'manoeuvres van ex-president Peron, die in Venezuela vertoef de. Brigade-generaal Juan B. Cor doba, secretaris-generaal van de junta die in Columbia aan de macht is. heeft tegen een ver tegenwoordiger van het Franse persbureau AFP gezegd, dat Pe ron Columbia niet kan binnen komen omdat hij geen visum heeft. Tot burgerlijke leden van de junta, die de macht in Venezuela heeft overgenomen, zijn benoemd Braulio Lamberto, Eugenio Mer.- doza en Julio de Armas, meldt radio-Caracas. Volgens onbevestigde, maar uit goede bron te Caracas verkregen inlichtingen zouden op 21 en 22 januari in totaal ongeveer 400 mensen zijn gedood en 2000 ge wend. De nieuwe regering heeft eer. avondklok voor het gelifte laaiè afgekondigd. van 't Deltaplan voor de scheep vaart op de Westerschelde. België wil weten wat over 15 of 25 jaar de gevolgen van de af damming der zee-armen zullen zijn voor de diepte der vaargeu len en de stroming. Enkele ge deeltelijke aanwijzingen zijn reeds verkregen. Zij zijn tamelijk geruststellend, zo zei de minister. Verscheidene Kamerleden had den betoogd dat de besprekingen met Nederland over de gevolgen voor Antwerpen en Gent bespoe digd moesten worden. Minister Larock deelde mede, dat wat Gent betreft de bespre kingen zijn hervat, met als basis het advies van de com missie Van CauwelaertSteen berghe. Gent wenst oa een nieuwe zeesluis te Temeuzen en verbreding van het kanaal Gent naar Terneuzen. Voorts zou in Terneuzen de voorhaven vergroot moeten worden en er zou een sluis voor de binnen vaart moeten komen. De kos ten van de werken werden in 1953 geraamd op 3.200 miljoen frank. Nederland zou voor 270 miljoen frank in de kosten bij dragen. De rede die Prins Bernhard donderdagochtend in de verenig de vergadering van het Libe riaanse parlement heeft gehou den, heeft grote indruk gemaakt. De minister van Buitenlandse Zaken en andere vooraanstaande persoonlijkheden brachten hun grote bewondering voor de in houd van deze rede tot uiting. Men had ook prijzende woorden voor de perfecte manier waarop de Prins do rede uitsprak. Nog nimmer heeft een buitenlander zó voor het Liberiaanse par le ment gesproken, aldus werd ge zegd. Alle aanwezigen gingen staan toen de Prins zijn rede wilde aanvangen maar Prins Bernhard verzocht de voorzitter met enige vriendelijke woorden weer re gaan zitten. De voorzitter had bij de ope ning van cle vergadering waar derende noorden gewijd aan de goede betrekkingen die Liberia cn Nederland onderhouden en verzocht aan Koningin Juliana en liet Nederlandse volk de gevoe lens van sympathie en waarde ring der Liberianen over ie brengen. Na de parlement.sbijeenkomst werd het gezelschap door het ge- f ,iw rondgeleid. Bij het vervolgens aan he* eeuwfeest-paviljoen gebrachte be zoek werd Prins Bernhard be halve door president Tubman ook vergezeld door de vice-presi dent, de minister van Buiten landse Zaken en de minister van Onderwijs. Honderden leerkrach ten uit Montserrado wuifden de bezoekers met vlaggetjes toe. De minister van onderwijs ver telde het een en ander over het dagelijkse leven van het Neder landse koninklijke gezin en maak te er melding van dat de Neder landse prinsessen tezamen met andere. Nederlandse kinderen ge wone scholen bezoeken. Hij gaf ook uitdrukking aan zijn grote bewondering voor de persoon lijke eigenschappen en het werk van Prins Bernhard, waarbij iiij refereerde aan hetgeen generaal Smuts over de Prins heeft ge zegd. hoen de Prins na zijn toespraak het Eeuwfeest-paviljoen verliet, werd hij door de aanwezigen ten afscheid hartelijk toegejuicht. Na de miezerige tegen op de dag van aankomst van Prins Ben- hard in Monrovia stond donder dag een stralende zon aan cle hemel. Op alle Nederlandse gas- en elektriciteitsbedrijven in Indone sië, die kortgeleden onder toe zicht van de regering werden ge steld, zqn gisteren tot vitale be drijven verklaard. Deze maat regel werd genomen om stakin gen te voorkomen, waardoor de binnenlandse economie zou kun nen worden verstoord. Het verkeer in Zeeland is giste ren langzamerhand weer op gang gekomen. De rijksweg GoesRil land, die woensdag op sommige plaatsen meer dan anderhalve meter sneeuw torste, is thans weer berijdbaar. Er bevindt zich nog een ijslaag van drie k vier centimeter op (vastgereden sneeuw) waaroverheen sneeuw ploegen zand hebben gestrooid. Langs de weg bevinden zich prak tisch geen vastgelopen of stukge reden auto's meer, alleen onder Krabbendijke lag gisteravond nog een auto in de sloot. De busdiensten werden even eens weer zover mogelijk nor maal uitgevoerd, zij het met grote vertraging. De busdienst MiddelburgVeere is echter nog niet heiwat. De spoorwegdiensten in Zee land vinden eveneens normaal doorgang. Donderdagmorgen werden de busverbindingen op Schouwen- Duiveland nog steeds zeer onre gelmatig uitgevoerd. Er werd zo nu en dan alleen gereden op het traject ZierikzeeZij pc en Zie- rikzeeHaamstede. Het zoge naamde Platte van Schouwen is nog steeds onbegaanbaar en auto vervoer kan hier niet geschieden. Renesse en Brouwershaven en een groot aantal kleinere dorpen waren gistermorgen tegen elf uur van vrijwel alie verkeer ver stoken. De zware bussen van de Rotterdamse Tramweg Mij kun nen op de smalle binnenwegen niet rijden. Het verkeer van Bra bantse zijde naar Schouwen-Dui- veland wordt weer iets ruimer. De busdiensten van de B. B. A. worden uitgevoerd met grote stagnatie. De veerverbindingen worden normaal onderhouden. IN BRABANT. De weg DordrechtBreda is „hopeloos glad", zo vernamen wij van de ANWB. Een lange file auto's schoof met een snelheid van niet meer dan vijftien kilo meter per uur over de ene rij baan, die door strooien nog enigs zins geschikt is gemaakt. Men moet er heel goed oppassen voor de woensdag ingesneeuwde auto's, die nu bijna niet meer op vallen. De weg BredaAntwer pen is wel glad, maar nog wel berijdbaar. Het Nederlandse fruitschip Bonita is woensdag op de Missi- sippi in aanvaring geweest met een motorboot. Vijf inzittenden van de boot worden vermist, on der wie vier duikers, die op weg waren naar de Golf van Mexico om bergingswerkzaamheden te verrichten. De zesde opvarende van de motorboot is gered en in een ziekenhuis opgenomen. De Franse nationale vergade ring heeft woensdagavond, na 'n debat van twee dagen, haar ver trouwen uitgesproken in het bui tenlandse beleid van de regering- Gaillard. De goedkeuring werd met 313 tegen 224 stemmen aan genomen. Tevoren hadden premier Gail- lard en zijn minister van Buiten landse Zaken, Pineau, het rege ringsbeleid verdedigd. Gaiilard verklaarde o.m. dat de regering met de aanleg van raketbases op Frans gebied instemt omdat het defensiemiddelen zijn. Voorts verklaarden Gaiilard en Pineau, dat een topconferentie tussen Oost en West alleen maar zin heeft als zij terdege door mi nisters van Buitenlandse Zaken is voorbereid. Gaiilard waarschuwde de Tu nesische regering en president Bourguiba, dat „theatrale geba ren en redevoeringen niet langer kunnen verhullen" dat Tunesië niet in staat is geweest de hulp verlening aan de Algerijnse re bellen via Tunesië te beletten. Er is nu een keerpunt in de betrek kingen tussen Frankrijk en Tu nesië bereikt. De Tunesische re gering moet ten volle haar ver antwoordelijkheid aanvaarden, anders zal de Franse regering alle nodige maatregelen nemen om Algerië tegen aanvallen der rebellen van over de Tunesische grens te beschermen. Gaiilard wees er voorts nog op, dat Frankrijk bereid is zoveel mogelijk bij te dragen aan een echte vermindering van de span ning in de wereld. Ontwapening zonder wederzijdse veiligheid en controle is echter ondenkbaar, meende hij. De minister hoopte, dat de on derhandelingen de Belgische re gering spoedig in staat zouden stellen met volledige kennis van het Nederlandse standpunt haar standpunt te bepalen. Wat Antwerpen betreft had de minister van de plaatselijke auto riteiten de verzekering gekregen, dat er over tal van kwesties on zekerheid bestaat. Zo zijn er de vragen, hoever de juridische kwesties staan die verband hou den met de vaart op de Wester schelde, welke gevolgen kunnen worden verwacht van de uitvoe ring van het Deltaplan voor de Schelde en hoe het staat met de kwestie van het Moerdijkkanaal. dat in het rapport Van Cauwe laertSteenberghe was voor zien, liet juridische werk is goed opgeschoten, deelde Larock aan de Kamer mede. Een commissie waarin België door prof. Vis schen is vertegenwoordigd, zal advies aan de Belgische en de Nederlandse regering moeten uit brengen. Blijft de verbinding van Ant werpen met de Rijn en de weer slag van de uitvoering van de plannen daarvoor, aldus de mi nister. De Nederlandse autoritei ten houden zich hier ook inee bezig. Door het Deltaplan koml de Antwerpen-Rijnverbinding in een nieuw daglicht te staan, doch het advies Van Cauwelaert- Steenberghe liierover blijft voor België geldig. Wij hebben de Ne derlandse regering ervan op de hoogte gebracht, dat er geen sprake van is dat België van een Antwerpen-Rijnverbinding zal af zien, zo verklaarde minister La rock, doch de de voorwaarden van het advies Van Cauwelaert- - Steenberghe zijn voor wijzigin gen vatbaar. Toen dit advies werd uitgebracht was het Delta plan immers nog slechts 'n ruwe schets. WINTER. Om een lagedrukgebied boven de Noordzee trekken randstorin- gen over de Britse eilanden naar het zuiden en dan via het Kanaal en het Nauw van Calais in noord oostelijke richting. Woensdag trok een zeer actie ve van deze reeks over ons land en donderdag werd ze opgeno men in het lagedrukgebied boven zee. 's-Avonas arriveerde een nieuwe bij de zuidwestpunt van Engeland en deze irok ook weer van daar in noordoostelijke ricn- ting. Ze is echter minder actie! dan haar voorgangster. Toch zal ze vandaag weer sneeuwbuien veroorzaken. De wind blijft daarbij in de zuidhoek. Aangezien geheel West-Europa door koude lucht is overdekt verandert in het temperatuurs verloop evenmin veel. Tijdens opklaringen, die in het oosten en noorden van het land het lang durigst zullen zijn treedt 's nachts matige vorst op. Overdag komt in de middag overal het kwik in dc buurt van het vriespunt. medegedeeld door het K. N. M. I.. geldig tot vrijdagavond. Plaatselijk sneeuwbuien. Veranderlijke bewolking met laatselijke sneeuwbuien. Over wegend matige wind uit zuidelij ke richting. Middag temporat uren cm het vriespunt. ZATERDAG 25 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.58 5.33 6.13 6.23 n.m. 5.20 5.55 6.35 6.45 ZON MAAN op onder op onder Jan. 25 8.32 17.14 10.17 23.07 27 8.29 17.18 11.03 0.40 28 8.28 17.19 11.31 1.44 29 8.26 17.21 12.04 2.48 30 8.25 17.23 12.45 3.51. 31 8.23 17.25 13.34 4.49

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1