\cte7feH>0' uw geld terug De bouw van woningwetwoningen Waarom Denemarken weigert atoomraketten op te slaan De kwestie van de supertankschepen failUW medicijn Kritiek van de Daily Expres op de Verenigde Staten Zuidslavisch protest bij Frankrijk WOENSDAG tweede blad Ondertekening van het vredesverdrag tussen Indonesië en Japan Rentespaarbrieven van prima leer. uwste dat men vond. y van nylon-bont. per paar TERNEUZEN Speciale Gehaktdag Lekker vers KWALITEITS- GEHAKT 500 gram voor f ISO' HAMBURGERS 35 cent per stuk 3 voor 1, PROC. SPEK 100 gram voor 49 cent Profiteer van de dp.9' reclame's van SLAGERIJ AXEISESTRAAT - TELEf. lóV- Woensdag 22 januari 1958 12e jaargang no. 4275 RICHTLIJNEN voor de verstrekking van rijksvoorschotten De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft richt lijnen doen toekomen aan de gemeentebesturen over de voorge nomen verstrekking van bouw- en grondvoorschotten voor woning wetwoningen. Onder voorbehoud van goedkeuring door de Staten- Generaal zullen de voorschotten, waarvoor op de ontwerp-begroting voor 1958 van het departement van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid een bedrag van 540 miljoen is uitgetrokken, tegen een rente voet van 4 ter beschikking van gemeenten en woningbouwcorpo raties worden gesteld. Met deze rente, welke niet onaanzienlijk onder de hui dige marktrente ligt, beoogt de regering de te bouwen wo ningwetwoningen binnen het bereik te houden van diege nen, waarvoor zij in beginsel zijn bestemd. In verband hier mede zal worden bepaald, dat tenminste 80% van die woningen betrokken moet worden door gezinnen met De grond- en bouwvoorschot- ten zullen de totale stichtings- kosten der woningen omvatten, voorzover deze althans door de minister worden aanvaard. In dien de bouw van woningen bij- fvoorbeeld gepaard gaat met de bouw van garages, dagwinkels en dergelijke ruimten zullen geen voorschotten worden verleend, evenmin als voor de aanleg van centrale verwarmingsinstallaties en dergelijke bijzondere voorzie ningen. In vele gevallen waarin de garages, dagwinkels e.d. wor den ondergebracht in de onder bouw van blokken meergezins- huizen, zullen in de voorschot regeling de kosten van een nor male onderbouw worden betrok ken. Voor op voet van de woning wet te bouwen bejaardentehuizen zal voor het verlenen van rijks voorschotten van geval tot geval worden bepaald, in hoeverre de stichtingskosten kunnen worden aanvaard. Indien een gemeente of een wo ningbouwcorporatie woningen bouwt op grond welke in erf- een inkomen, dat niet groter is dan dat van een geschool de arbeider. De voorschotten zullen bij voorrang beschik baar worden gesteld voor de bouw van normale en een voudige arbeiderswoningen. De grondvoorschotten zullen in 75 en de bouwvoorschot- ten in 50 jaar moeten worden afgelost. pacht is verkregen, wordt geen grondvoorscho^ gegeven. In ge vallen echter waarin een gemeen te grond in erfpacht uitgeeft, is de minister bereid te overwegen aan die gemeente zo nodig voor schotten te geven ter financie ring van aankoop en bouwrijp maken van grond bestemd voor een bepaald bouwplan. Voorschotten zullen niet wor den gegeven aan gemeenten, die nog de beschikking hebben over gelden afkomstig uit het zoge naamde grote contract met de in stitutionele beleggers. Hiertoe worden ook gerekend de gelden, die aan enige gemeenten zijn toe gevloeid van de zijde van een aan tal pensioenfondsen, die niet aan het „grote contract" hebben deel genomen en de gelden die met hulp van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal ter be schikking van een aantal ge meenten zijn gekomen. Voor wo ningen, die met gelden uit het „grote contract" worden gefinan cierd waarvoor een rente van 414 geldt, zal een toeslag op de bijdrage worden verleend om het Tijdens de algemene beschou- meenteraadszitting van maan- wmgen over de ontwerpbegro- j ting van de gemeente Botter dam voor 1958 heeft de woord voerder van de C.H.U.-fractie, mr. A. C. W. Beerman, in de ge- Zuid-Slavië wil „topconferentie" van neutralen om Ver. Staten en Sowjet-Unie tot onderhandelen te bewegen Belgrado is van gewoon- lijk betrouwbare zijde verno- man dat president Tito streeft naai het houden van een „top conferentie" door leiders van neutrale landen, met het doel .?m,en tot etn gemeenschap pelijk dringend verzoek der „neu- ^f.n ,dt: blokken van Oost en West om onderhande lingen over de nog hangende internationale vraaisffin te beginnen. De Zuidslavische diplomatie- ke vertegenwoordigers in het buitenland doen thans krach tige pogingen om een dergeliike „topconferentie van neutralen" tot stand te brengen. Het Zuidslavische plan zou voorzien in bijeenkomsten van de regeringshoofden van Zuid- Siavië, India, Indonesië, Birma en Egypte en mogelijk ook van Afghanistan, Ceylon en nog an dere landen. Het is nog niet geheel duide. f lijk, of de Zuidslavische autori teilen ook vertegenwoordigers I van Europese neutrale staten als Oostenrijk en Zweden voor de voorgenomen besprekingen wil Ien uitnodigen. De „conferentie der neutra len" zou er bij de grote mogend heden op aan worden gedron I gen plechtig te verzekeren, dat zij in haar internationale be. trekkingen geen geweld zullen gebruiken en dat zij haar be wapening niet verder zullen uit breiden. President Tito heeft dit denk beeld vrijdagavond j.l. ook met president Soekarno van Indo nesië besproken, deze stemde er I mee in. Volgens diplomatieke kringen in Belgrado is het nog niet dui delijk of de Indische eerste mi nister Nehroe voor het Zuid slavische plan gevoelt. Men be twijfelt hier en daar, of Nehroe een conferentie zou willen bij wonen, waaraan ook zou wor den deelgenomen door dergelij ke omstreden figuren als presi dent Na ser van Egypte en pre sident Soekarno van Indonesië. Men meent in deze diploma tieke kringen ook dat Nehroe er waarschijnlijk aan twijfelt of een dergelijk initiatief van sta- i V ^ie niet behoren tot de „club der grote mogendheden", wider de huidige omstandighe den veel zin. heeft. dagmiddag o.m. de kwestie van de supertankschepen ter sprake gebracht. Spr. merkte op, dat er acht tankschepen zijn met een tonnage van 60.000 ton of meer. In Amerika zijn tien z.g. super tankschepen in aanbouw met 'n deadweighttonnage variërend van 60.000 tot 106.000 ton, drie in Japan van 65.000 ton draag vermogen en er zijn plannen voor 59 eenheden boven de C0.000 ton. Totaal zijn er op de wereld 3767 tankschepen en op de totale tonnage hiervan is het aantal supertankschepen ge ring. Het is volgens spr. slechts een enkele haven economisch toegestaan voor deze schepen de outillage te bouwen en dat zijn misschien alleen havens met raffinaderijen en het begin van een pijpleiding. Deze haven kan niet en Amsterdam en Antwer pen en Rotterdam zijn, meende hij. Verder wees spr. erop, dat er reeds schepen uit de vaart genomen zijn en hij meende dan ook dat op dit punt waakzaam heid betracht moet worden. In het begin van zijn beschou wing had mr. Beerman erop ge wezen, dat het jaar 1957 voor de Rotterdamse haven weer ho gere uitkomsten te zien heeft gegeven dan in '56. Toch meen de hij te voelen, dat we een an dere periode tegemoet gaan. Ook voor Amsterdam en Bre men was het een recordjaar. Rotterdam heeft een aanmerke lijke stijging van het stukgoed, Amsterdam van het massagoed. Hamburg is door de politiek achter het ijzeren gordijn ach teruit gegaan. Antwerpen heeft n°g een kleine stijging te zien Scgeven wat het aantal sche pen betreft, maar spr. noemde het dubieus of het goederenver- 'W/n is toegenomen. Als Rotterdam zich instelt op tankschepen van 65.000 ton, dan Jtn ,zeker gezegd worden, dat 5? bus niet gemijt hebben, haderhand mr. Jacq Du- (V-V.D.) hieraan toe Indonesië en Japan hebben gisteren m Djakarta het vredes verdrag tussen beide landen en de overeenkomsten inzake her stelbetalingen en economische samenwerking getekend De Japanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foedjijama, ver- k aarde in een rede tijdens de plechtigheid dat nauwe en krach tige betrekkingen tussen Japan en Indonesië moreel en materie-d de welvaart in Azië in het bijzoa der en de wereldvrede in het al gemeen in belangrijke mate zou den bevorderen. verschil van met de rente van de rijksvoorschotten te over bruggen. Zoals bekend, beoogt de rege ring met het verlenen van voor schotten voor de woningwetbouw niet alleen de voortgang van die bouw te verzekeren maar ook een .bijdrage te verlenen tot sane ring van de financiële positie der gemeenten. Met het oog op dit laatste zal in 1958 voor de bouw van woningwetwoningen alleen een jaarlijkse rijksbijdrage wor den toegezegd, wanneer de stich tingskosten zijn gedekt door rijksvoorschotten of gelden uit 't „grote contract". De opheffing van de Nationale Reserve TELEGRAM VAN VETERANEN LEGIOEN NEDERLAND AAN DE MINISTER van OORLOG In een telegram aan de minis ter van Oorlog zegt het hoofd bestuur van 't veteranen legioen. Nederland, met grote teleurstel ling kennis genomen te hebben van het voornemen der regering tot opheffing van de Nationale Reserve. Dit voornemen wordt in strijd genoemd met de motie- Roosjen. De Nederlandse veiligheid, al dus het telegram, dat getekend is door de algemene voorzitter en de algemene secretaris van het veteranen legioen Nederland, wordt bevorderd door de weer baarheidsgedachte, gedragen, door vrijwilligheid, zoals deze in het verzet ontstond. DE KWESTIE VAN EEN TOPCONFERENTIE De Zwitserse regering is be reid een internationale conferen tie te organiseren om een basis voor overeenstemming tussen Oost en West te zoeken als de betrokken mogendheden daar nut in zien. Dit heeft de Zwit serse regering meegedeeld in ant woord op een brief van Boelga- nin. In het Zwitserse antwoord wordt er echter tevens op ge wezen, dat Zwitserland niet zelf het initiatief tot een top conferentie kan nemen. De Zwitserse regering meent, dat er op "het ogenblik ernstige ge varen voor de vrede bestaan. Geen. land kan daarvoor onver schillig .blijven. Men mag niets nalaten dat kan bijdragen aan vermindering van het gevaar en tot bevordering van een be ter internationaal begrip. De Syrische minister van Bui tenlandse Zaken Salah el Din Bi- tar heeft verklaard dat de neu trale landen de weg moeten be reiden voor een topconferentie tussen Oost en West om een eind te maken aan de koude oorlog. Hij zei dit in een vraaggesprek met de Egyptische radio. De regering gelooft ook, dat de concrete vraagstukken die moe ten worden opgelost als men een blijvende vrede wil vestigen, „on verbrekelijk" verbonden zijn 'met ontwapening. y Mtjnhardft's Zenuwtabletten met Er zijn Rentespaarbrieven van f25.-, f100.- en f500.-. Na 13 jaar is de waarde verdubbeld Zij zijn verkrijgbaar bij alle banken, kassiers en commission nairs. De stukken van f 25.- zijn ook te koop aan alle postkanto ren. Zie voor tussentijdse moge lijkheden tot aflossing en aflos baarstelling het prospectus. van de NATIONALE WONING BOUWLENING 1957 REDE VAN DEENSE PREMIER De Deense premier, Hansen, die tevens minister van Buitenlandse Zaken is, heeft dinsdag bij de opening van een debat over de buiten landse politiek in het Deense parlement gezegd dat de Deense weige ring om atoomraketten op Deens grondgebied op te slaan of in Denemarken te lanceren geen gebrek aan vertrouwen jegen» de grote NAVO-bondgenoten betekent. De Deense weigering moest men tegen de achtergrond van Denemarkens aardrijkskundige ligging zien. Het was een histo risch feit dat defensiemaatrege len in Denemarken en aangren zend gebied altijd bijzondere aan dacht in de oostelijke landen heb ben genoten en meermalen sterke reacties hebben uitgelokt. Han sen zei, doelend op beschuldigin gen uit de Sowjet-pers, dat Dene marken nimmer aan agressieve plannen deel zal nemen, ook al omdat een dergelijke houding de spanningen in het Oostzeegebied stellig niet zou verminderen. Bin nen het NAVO-verband was het niet meer dan logisch dat Dene marken en West-Duitsland op militair gebied samenwerken. De premier kondigde aan dat de Deense troepen in Duitsland per 15 april a.s. zullsn worden terug getrokken. Voorts zei Hansen dat de Scan dinavische ministers van Defen sie zich op 29 januari a.s. zullen beraden over het verzoek van Hammiarskjoeld, de detache ring van hun troepen in het Mid den-Oosten langer voort te zetten dan oorspronkelijk was overeen gekomen. Sprekend over Boelganins brie ven zei Hansen voor een Oost- West ontmoeting op hoog niveau te zijn, maar niet dan na gron dige voorbereiding. NOODLOTTIGE BOTSING. De 23-jarige fabrieksarbeider J. Jansen uit de Sommelsdijkse- straat te Schiedam is maandag middag, gezeten op zijn brommer, in de Rubenslaan aldaar tegen een motorrijder opgebotst. Hij kwam daarbij zo te vallen, dat hij een schedelbasisfractuur op liep en op weg naar het gemeen teziekenhuis, waarheen hij werd vervoerd, overleed. De motorrij der, een zekere T. R. uit Vlaar- dingen, had geen rijbewijs en be schikte ook niet over de nodige rij-ervaring. Deense regering bezorgd over dwangmaatregelen in Indonsië tegen de Nederlandse burgers De premier gaf ook uitdruk king aan de bezorgdheid van zijn regering dat de Indonesische re gering dwangmaatregelen tegen over Nederlandse burgers had ge troffen en lichtte het parlement in dat zijn regering in overleg met Zweden en Noorwegen hulp tracht te bieden door vriendelijk maar dringend de Indonesische regering om consideratie te vra gen en de bescherming van de Nederlandss burgers. VER. STATEN Raket naar de maan Het Amerikaanse blad „Avia tion Week" meent te weten, dat de Amerikaanse luchtmacht bin nen enkele maanden zal pogen een raket met wetenschappelijke instrumenten en een radiozender naar de maan te zenden. KWESTIE HONGAARSE VLUCHTELINGEN IN ENGELAND Drie gezinnen van Hongaarse vluchtelingen, in totaal elf per sonen, die twee weken geleden als verstekelingen uit Brazilië in Engeland arriveerden, heb ben geweigerd zich opnieuw naar Brazilië in te laten sche pen. De Hongaren, die naar hun zeggen zonder te weten waar heen uit Italië naar Brazilië verscheept waren, zouden zater dag in Londen weer ingescheept zijn als niet de drie vaders en kele uren waren ondergedoken. Later wist de politie hen op te sporen en gevangen te zetten. Inmiddels heeft het ministe rie van Binnenlandse Zaken 4 van de Hongaren, een zwan gere vrouw met drie kinderen, toestemming gegeven tot de be valling in Engeland te blijven. De vier overigen zullen met de eerstvolgende gelegenheid naar Brazilië moeten vertrekken. Ook de drie gevangen vaders zal men dan uitwijzen. Minister Butler van Binnen landse Zaken zal deze week een verklaring over het geval in het parlement afleggen. Het Labour-parlementslid Greenwoud, die de drie gevan genen in hun cellen bezocht, stelde Butler voor om niet tot daden over te gaan voor een on derzoek is ingesteld. Het onafhankelijke, conserva tieve blad .Daily Express" zegt maandag in een hoofdartikel, waarin critiek wordt uitgeoefend op de houding van minister Dul les pegens de Amerikaanse bond genoten in West-Europa, dat het „niet mogelijk is halve vriend schappen te onderhouden met andere landen". „Het is bijvoorbeeld niet moge lijk een bondgenoot van Frank rijk in Europa te zijn en toch on verschillig en zelfs vijandig te staan tegenover de Franse pogin gen om in Noord-Afrika de rust te handhaven. Minister Dulles in het bijzonder doet dit ongaarne. Hij spreekt zich uit voor een samengaan met Engeland en de landen van West-Europa. Toch steunde hij Egypte tegen zijn Een Zeeuws-Vlaams feuilleton 31) door W. GELDOF Nadruk verboden. Onder de tranen van hun moe der kwam het hele verhaal er in stukjes en brokjes uit. Inderdaad waren de jongens overmoedig ge worden, doordat de douane de af gelopen winter niets had kunnen ontdekken en doordat zij zulk een originele smokkelweg had den ontdekt. In de tas van de schuur, onder hooi en stro ver borgen, hadden ze een hele op slagplaats gemaakt voor smok kelwaar. Die was nu óók ontdekt, want de politie en de douane hadden letterlijk alles overhoop gehaald. Maar dat was nog niet alles. Er waren vuurwapens ge vonden en er waren spullen, die van diefstal afkomstig waren. Dat had men de vrouwen bars in het gezicht gezegd, toen ze hui lend vroegen of vader niet thuis kon blijven. Het hele bedrijf zou er door worden ontwricht en hi] had zich toch nooit met smokkel ten bezig gehouden „Dat is juist onze bedoeling, dat jullie smokkelbedrijf eens goed ontwricht wordt!" had eau douanier gesnauwd en de politie had er aan toegevoegd: „Dan had uw man maar beter moeten uit kijken! Maakt u dat de kat maar wijs, dat hij nergens aan mee deed en nergens van wist!" Het zwartste zag de toekomst er ech ter uit voor Karei, want die had, sinds dat ongeluk van vorig jaar, nog een voorwaardelijke veroor deling van twee jaar lopen en dat zou er dus bij hem nog bovenop komen Kees betrapte zich er op, dat het horen van deze woorden hem bijna een gevoel van voldoening gaf. Maar onmiddellijk verwierp hij deze gedachte. Hier moest ge holpen worden en goed ook. Er was nu een kans, dat het in de toekomst anders werd. „Luister nu eens goed, vrouw Pauwels!" Hij aarzelde even, vóór hij verder ging. „Wat hier gebeurd is, is natuurlijk ook de schuld van u en van uw man. Maar blijf nu niet bij de pakken neerzitten. Wees liever blij, dat er eindelijk een eind is gekomen aan dat leven. U hebt drie flin ke dochters thuis en u zult u Schip met wapens en munitie door Franse oorlogsschepen aangehouden De Zuidslavische regering heeft maandag krachtig bij de Franse regering geprotesteerd tegen „het onrechtmatig in beslag ne men van de lading aan boord van het Zuidslavische schip „Slove- iuje", aldus heeft het Zuidslavi sche persbureau Tanjug maan dag gemeld. Volgens het Zuidslavische pro test vervoerde het schip „munitie en wapens voor een Marokkaan se zaak in Casablanca" en werd het 45 mijl van de Algerijnse kust door Franse oorlogssche pen aangehouden. De Zuidslavische regering eist dat de in beslag genomen lading wapens onmiddellijk wordt terug gegeven. Anders zal zij schade- best kunnen redden. Dat beetje- vee, dat u hebt, kunnen ze ge makkelijk melken en verzorgen en anders moeten ze het maar Ieren. Wat het land betreft, het meeste is bewerkt en ingezaaid, dus daar hebt u de eerste maan den geen omkijken naar. De aard appelen zijn gepoot en ik zal ze wel schoonhouden. De bieten moeten nog worden gezaaid, maar als u er niets op tegen hebt, zal ik er straks zomergerst zaaien, dat vraagt veel minder werk. Wat er op het land te doen is, zal ik waarnemen zo goed als ik kan. Dan zal de boel heus niet ver waarloosd worden. En als het waa ris, dat uw man buiten de smokkel stond, zullen ze hem gauw genoeg weer vrij laten. Hij komt er dan best met een boete en een voorwaardelijke veroor deling af. De jongens zullen voor. lopig wel niet thuis komen, maar gelooft u mij, dat is maar goed ook! U en uw man moeten eerst eens leren baas te worden en te blijven en geen verkeerde dingen toe te laten. Als u dat kunt, komt alles op de duur weer terecht." Het was een eigenaardige rede voering voor een jongeman tegen zijn aanstaande schoonmoeder maar het juiste werd er van in gezien. Toen Kees in de namid dag wegreed in zijn jeep wist hij, dat het voorlopig wel los zou lopen op „Veldzicht". De wan hoop had in elk geval plaats ge maakt voor een klein sprankje hoop. Kees voelde zich toch een tikkeltje voldaan over zijn in- vergoeding eisen. Te Rabat is maandag van offi ciële zijde bevestigd dat de lading wapens van de „Slovenija", het Zuid-Slavische schip dat voor de Algerijnse kust door de Fransen werd opgebracht, voor Jemen bestemd was. De lading had te Casablanca moeten worden overgegeven aan de Marokkaanse handelaar Lara- ki, voor wie ook reeds in augus tus een lading wapens was be stemd, die door het Zuid-Slavi sche schip „Serbija" was aange voerd. Die lading is destijds door de Marokkaanse politie van boord gehaald en bij het paleis in kisten opgeslagen, welke daar nog steeds gevuld of niet zou den staan. Toen heette het dat de kisten voor Saoedi-Arabië be stemd waren, maar dit land heeft nimmer over dit beslag protest aangetekend. grijpen. Die voldaanheid was er nog, toen hij de jeep in de schuur zet te en het huis inging om thee te drinken en een overall aan te trekken. Hij had de vorige nacht zijn moeder en zusters natuurlijk volledig ingelicht over wat er gaande was, maar vanzelfspre kend was moeder nu benieuwd over wat er nog meer bekend ge worden kon zijn. Kees vertelde wat hij wist om trent het gebeurde op „Veld zicht" en hij zei ook, hoe hij en Jannie hadden ingegrepen. Rustig en beheerst sprak hij, maar in wendig zat hij in spanning hoe moeder zou reageren. Met saamgeknepen lippen had ze naar hem geluisterd. Toen zei ze: „Was dat dan nodig, dat jij daar naar toe ging? Wat heb je daar eigenlijk te zoeken?" Rustig stopte Kees een pijp en stak die op. „Kijk eens moeder, ik heb de Pauwels dan wel niet aangebracht, maar ik heb er toch toe bijgedragen, dat ze gesnapt werden door de douane. Daarom alleen al zou ik het van mijzelf niet goed vinden, als ik ze nu in de penarie liet zitten. Het zijn onze medemensen, die hulp no dig hebben. In de tweede plaats denk ik er hard over om me toch maar met Jannie te gaan verlo ven, als ze daar zin in heeft en later te gaan trouwen. Ook daar om wilde ik helpen om dat gezin weer in het rechte spoor te krij gen." (Wordt vervolgd.) bondgenoot Engeland tijdens Je kwestie Suez. Nu verklaart hij, dat hij zelf de beslissing zou nemen als hij weer voor dezelrde situatie zou worden geplaatst". Na te hebben betoogd, dat Dul les „koppig vasthoudt aan de ver onderstelling, dat Amerika te- zelf tertijd de bondgenoot van een ander land Iran zijn en kan helpen dat land te verzwakken" schrijft het blad: „dit is geen po litiek. Het is het tegenoverge stelde". „In Indonesië worden thans de Nederlanders op grote schaal be roofd. Wat is de houding van Amerika, de bondgenoot van Ne derland in de Navo? Het is dui delijk, dat indien deze struikrove rij staffeloos wordt uitgevoerd, de. Amerikanen het gezicht zullen verliezen en de Russen er bij zul len winnen." Het blad betoogt voorts, dat Engeland zich aan de zijde van de Verenigde Staten moet blijven scharen, hoe verkeerd de Ame rikaanse politiek ook moge zijn. Maar hoeveel gemakkelijker zou het voor Engeland zijn, indien de politiek van zijn bondgenoot logisch en passend was afge stemd op de behoeften en nood zak van de toestand." COMM. CHINA Leden van het hooggerechtshof beschuldigd Het reau communistische persbu- „Nieuw China" heeft maandag gemeld, dat vier raadsheren van het communis- tisch-Chinese hooggerechtshof hebben getracht rechtbanken te onttrekken aan de invloed van de staat en de communb tische partij. De vier mannen worden be schuldigd van ondermijnenae en reactionaire activiteit. Het zijn Sjia Sjien (president van de strafkamer), Lin Heng Juan (vice-president van de strafka mer), Tsjoe Jao Toeng (vice- president van de strafkamer) en Loe Ming Sjien. Behalve Lin, die tot de Chinese demo cratische bond behoort, zijn zij lid van de communistische par tij. „Nieuw China" heeft niet meegedeeld wat er met de vier mannen is gebeurd. ENGELAND Atoomgeleerden willen loonsverhoging Engelands 8.000 atoomgeleer den zullen vandaag bij het ge zagsorgaan voor de kernenergie een eis tot loonsverhoging in dienen. Sommigen eisen 1.050 pond per jaar meer. De eisen variëren van 24 tot 30 procent. Het gemiddelde salaris van deze mensen is 1.000 pond per jaar. De bestbetaalden krijgen 3.500 pond. De secretaris van de ambte narenbond, die de eisen zal in dienen, zei„Dit is de prijs voor de nieuwe industriële revolutie. Als het gezagsorgaan zijn loonschalen niet op een con currerend peil brengt, zullen er mensen blijven weglopen naar beter betaalde betrekkingen bij de particuliere industrie en naar het buitenland".

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5