„Captain Cook" gedebarkeerd Prof. Muntendam over de radio-actieve besmetting in Putten Economische boodschap van president Eisenhower Dr. Vivian Fuchs op de Zuidpool De Nederlandse hulp aan minderontwikkelde gebieden DINSDAG 21 JANUARI 1958 12e Jaargang Nr 4274 KONINGIN JULIANA BEGROET 1000 LANDGENOTEN MINISTER KLOMPé M DE ONTVANGST VEEL BELANGSTELLING VOOR KONINGIN ONTSCHEPING VAN DE „SIBAJAK" TE ROTTERDAM VEILING LEVERDE 5,20 OP Landbouwer betaalde zijn heffing aan Landbouwschap niet VERWOESTINGEN DOOR NATUURGEWELD IN ECUADOR EISENHOWER ANTWOORDT BOELGANIN OVERSTROMINGEN IN ALGIERS Nieuwe overstromingen in Algerië SNEEUW, IJZEL EN STORM IN WEST-EUROPA Na 56 dagen BUITENGEWOON HARTELIJKE BEGROETING TUSSEN Dr. FUCHS EN HILLARY FUCHS ZET MORGEN' ZIJN TOCHT VOORT DE STRIJD IN ALGERIE HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN rankering bü abonnement: Terneuzen Dfreeteur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres; Smidswa] Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2673 Gironummer S8150 Abonnementsprijs: f 6,— per kwartaal; per maand f 2.per week 18 cent. Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine A ivertenties (géé- handeisadver. tenties)5 regels 1,Iedere rege] meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer; zaterdags 10 n«r Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van lit Blad. 20 cent meer Het is een mooie ochtend waarop u deze nieuwe bladzijde in uw leven met uw aankomst in Nederland opent. Ik hoop van harte dat het voor u allen een goed begin zal zijn ondanks de moeilijkheden, die ge misschien vreest. Iedereen hier zal u behulpzaam zijn om het u hier zo gemakkelijk mogelijk te maken en u zoveel mogelijk bij stand verlenen opdat uw verblijf hier een succes zal zijn. Er is hier enorm met u meegeleefd, toen u vertrekken moest uit het land, dat u allemaal zo lief is. U komt hier tenslotte in uw eigen land. Ook al bent u misschien niet gewoon geweest hier te wonen, het is toch uw eigen land. En er klopt een heel warm hart voor u. Ik wens u het allerbeste voor uw verblijf in Nederland. Welkom hier". Aldus sprak Koningin Juliana de repatrianten over de scheeps- omroep van de „Captain Cook" toe, onmiddellijk na haar aankomst 1 aan boord om 9.10 uur gisterochtend. Inderdaad troffen de repatrian ten, die met de „Captain Cook" gisterochtend in .Amsterdam aan kwamen, veel beter weer, dan de passagiers van de „Sibajak", die zondag in Rotterdam arriveerde. Tegen de blauwe lucht teken den zich op grote hoogte witte wolken af en telkens zette het zonnetje het Britse schip in zijn stralen. Kort na negen uur arriveerde H. M. de Koningin per auto op de kade. De Koningin werd ontvan gen door o.m. de minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé. Het gezelschap wandelde over de loopplank aan boord van de „Captain Cook", die door het directoraat generaal van scheepvaart namens de Ne derlandse regering gecharterd is voor deze reis. De Koningin toe- gaf zich regelrecht naar de scheepsomroep en sprak daar haar welkomstwoord uit. Terwijl de Koningin zich ver volgens begeleid door de gezag voerder Alexander Bankier tus sen de vele re pat pierenden door "aar het hospitaal van het schip begaf, begon de ontscheping. Er aren twee loodsen in gereidheid gebracht, een voor hen, die voor lopig naar het kamp Budel zul len gaan en een voor die repa- triërenden, die elders onderdak in ons land zullen krijgen. In een van de salons onderhield de Koningin zich vervolgens in aanwezigheid van enkele geeste lijke verzorgers en contactambte- ren van maatschappelijk werk et diverse families, alleenstaan- e passagiers en ook met enkele kinderen, die de reis zonder hun ouders hebben gemaakt. Hare Majesteit hield zich ruim een uur in de salon op voor zij zich, ca. elf uur, weer van boord begaf en in de loods Holland bij de debarkatie een kijkje ging ne men. Het was daar toen een akte van belang. Er groepten zich zo veel be langstellenden dicht om haar heen. dat de Koningin al spoedig besloot niet langer in de zeer drukke loods te blijven. Nadat ze zich een weg gebaand had langs verschillende tafels begaf ze zich naar de uitgang, nam afscheid van haar officiële begeleiders en stapte weer in de auto, die daar na de kade afreed. Intussen ging de ontscheping snel voort, de ene bus na de an dere, vol met gerepatrieerden, be gon de laatste lange étappe: naar het kamp Budel. De „Captain Cook" vertrok reeds gistermiddag weer uit Am sterdam1. Het schip vaart naar Glasgow, waar het in gereedheid zal worden gebracht voor een nieuwe reis naar Nieuw-Zeeland, ditmaal met Britse emigranten. Terwijl mensen van de P. T. T. op het haventerrein van de Kon. Rotterdamsche Lloyd nog leidin gen weghaalden, die zondag avond waren gebruikt voor de televisie-uitzending van de aan komst van de „Sibajak", was de debarkatie van dit schip in volle gang. Ongeveer 650 evacué's uit Indonesië, die niet over huis vesting beschikken, gingen maan dagochtend pas van boord. Rode Kruiszusters en walstewardessen van de rederij sprongen bij waar nodig. Allereerst werd van allen een röntgenfoto gemaakt en daarna volgde de indeling van de ongeveer vijftien bussen, die hen naar alle delen van het land zou den vervoeren. In de loods, waar de bagage bijeen werd gebracht en speel- Gistermiddag heeft voor de tweede maal sinds het bestaan van het Landbouwschap bij een geregistreerde, die weigerde de heffingsaanslag over 1955 te be talen, een verkoop bij- executie plaats gehad. Het was de land bouwer H. van den Brink te Koot wijkerbroek bij wie door de deur waarder D. Schroor en F. L. Huisman te Amersfoort op een aantal meubilaire goederen ter waarde van omstreeks duizend gulden beslag was gelegd. Er wa ren enkele honderden belangstel len, die mede op advies van de „bond -bedrijfsvrijheid in de land bouw" geen enkel bod op de te verkopen goederen deden. Buren kochten alle artikelen voor en kele centen: twee cent voor een stoel, vijf cent voor een tafel, een gulden voor een radio, zodat ten- góedbeestjes over randen van I slotte de totale opbrengst 5,20 mandjes gluurden, stonden er bedroeg, kachels opgesteld om de kou wat te verdrijven; kou, die voor som mige vrouwen aanleiding was zich in een deken te hullen. Een extra goed verwarmde bus stond gereed om de lopende pa tiënten naar hun bestemming te brengen. Om tien uur was het zover, dat de eerste bus de poort uit kon rij den met bestemming Sappemeer. De ontscheping was omstreeks twaalf uur voltooid. De Egyptische politie heeft maandag in de woestijn ten zui den van Rafah (op Sinai) drie ton hasjiesj ontdekt. Deze hoe veelheid verdovende middelen, ter waarde van circa 30 miljoen gulden, was per schip uit Israël gesmokkeld. oudag hebben zich twee hevige aardbevingen in Ecuador voor gedaan, die in het gehele land zijn waargenomen. Vooral in het kustgebied aan de Stille Oceaan, waar de haven Esme ralda ernstig getroffen is door een vloedgolf. Bijna een derde van de woningen is verwoest. Volgens de laatste berichten zijn er 22 doden en bijna 300 gewonden. Vijf kinderen wer den gedood door het instorten van een muur van een zieken huis. Het schip „Vanda" en een douaneboot worden vermist, ok in het noorden van Chili is een krachtige aardbeving ge voeld, het hevigst in de provin cie Coquimbo. Twaalf mensen zijn, volgens de ongste berichten, om het leven ekomen bij de aardbeving in het oodwesten van Ecuador. Ook in e havenstad Tumaco in het zui- en van Columbia zijn veel lachtoffers gevallen. Talrijke uizen werden vernield. Een aan- 1 schepen wordt vermist. In Zuid-Peru, in de provincie sco, zouden, zoals reeds ge ld, honderd mensen omge- men zijn door aardverschuivin- n. „Op dit ogenblik zijn bij Joke Waarschoten geen ziekelijke af wijkingen te constateren", zo ver klaarde de directeur-generaal voor de Volksgezondheid prof. P. Muntendam gistermorgen op een persconferentie, waar hijzelf en een aantal deskundige medewer kers een uiteenzetting gaven over de radio-actieve besmetting in Putten. Met betrekking tot de schuld vraag deelde prof. Muntendam mede dat de justitie hiernaar thans een onderzoek instelt en het in dit stadium nog niet ge wenst is de details daarvan be kend te maken. Prof. Muntendam wees erop, dat per 1 februari a.s. in Neder land ae eerste wettelijke rege ling, n.l. het zgn. ioniserende straienbesluit van de veilig heidswet van kracht zal wor den. Dit besluit beperkt zich weliswaar tot het terrein van de' arbeidsbescherming, doch de contróle die op grond van dit besluit wordt ingevoerd, biedt eveneens grote waarborgen voor de gezondheidsbeschenning. Prof. Muntendam maakte be kend dat binnenkort als aan vulling op genoemd besluit het radio-actieve stoffen besluit" wordt ingevoerd, dat de bescher ming van de gezondheid der be volking in het algemeen beoogt. Prof. Cohen, adviseur van prof. Muntendam, lichtte nog toe dat in de huiskamer van het gezin Haarschoten 50 millicurie radium "verspreid zijn geweest. De gezinsleden zijn hieraan slechts enkele uren blootgesteld geweest op een afstand van hoogstens een meter. De totale dosis die zij hebben ontvangen kan dan ook slechts 1 tot 2 rönt gen bedragen, een intensiteit die niet gevaarlijk genoemd mag worden. Wanneer kleine groe pen arbeiders 3/10 röntgen per week ontvangen wordt dit toe laatbaar geacht en per jaar mag deze dosis 15 röntgen bedragen. Ook wat de leden van het huis gezin Haarschoten betreft mag worden aangenomen dat de do sis die zij hebben ontvangen toelaatbaar is en geen geneti sche gevolgen zal hebben. Wan- President Eisenhower heeft maandag een nieuw, zeer kor ie brief aan Boelganin gestuurd in itwoord op diens schrijven van x januari j.l., waarin de Russi sche maarschalk aandrong op een topconferentie binnen de drie maanden. Eisenhowers brief was Vijf zinnen iang. Hij wees erop dat hij Boelga- nins voorstel reeds in zijn brief van 12 januari had gereageerd. Naar aanleiding van de door vele leden van de Tweede Kamer kenbaar gemaakte bedenkingen tegen het terugbrengen van de voor hulpverlening aan minder ontwikkelde gebieden voor 1958 uitgetrokken fondsen zegt minis ter Luns in de Memorie van Ant woord op de begroting van Bui tenlandse Zaken, dat de regering, met het oog op de precaire toe stand van 'o lands financiën' noodgedwongen heeft moeten be sluiten van het uitgetrokken be drag van 20 miljoen gulden voorshands een som van 10 mil joen gulden te blokkeren. Deze blokkering zal geenszins een definitief karakter dragen, omdat het de bedoeling is tot de blokkering over te gaan zodra de financiële omstandigheden dit zullen toelaten. De bij eventuele fondsvorming te reserveren gel den betekenen geen materiële vermindering van de Nederland se bijdrage voor de minderont wikkelde gebieden, maar uitstel van de besteding van een. deel van het totaal uitgetrokken be drag besnoeiing. Hoewcf dit uit stel uit een oogpunt van buiten lands beleid te betreuren valt, was zulks onvermijdelijk in het kader van de bestedingsbeper king. De minister ziet ook geen tegenstrijdigheid in het pleidooi, dat Nederland in de organen der Verenigde Naties houdt voor een adequate aanpak van de economi sche en sociale ontwikkeling van de achtergebleven gebieden. De regering blijft zich onveranderd op het standpunt stellen, dat Ne derland daaraan naar vermogen dient bij te dragen. De blokkering van de 10 mil joen gulden brengt inderdaad met zich mede, dat vooralsnog voor Nederlandse projecten voor technische en economische bij stand een bedrag van rond 3.4 miljoen beschikbaar is. neer de gehele bevolking deze dosis ontvangen had zou het echter anders zijn geweest. Had den arbeiders deze dosis van 1 tot 2 röntgen ontvangen dan zou men hun hebben geraden enige weken niet te werken. Prof. Cohen is dan ook van oordeel dat over een aantal maanden deze radio-actieve be smetting ver beneden de toe laatbare dosis zal zijn gedaald in het desbetreffende gezin. Wel zal echter op de medische pa pieren der familieleden moeten worden aangetekend dat zij on derhevig zijn geweest aan de straling, zodat men daarmee eventueel bij medische bestra lingen in de toekomst rekening kan houden. Prof. Cohen zette verder uit een dat wel gevaar kan ont staan indien radio-actieve stof b.v. door de ademhaling in het lichaam terecht komt. In zulk een geval is slechts 1/10 milli curie toelaatbaar. Door deze in- gestie kan radio-actieve stof zich namelijk vastzetten in de beenderen. Radio-actieve be smetting wordt in het algemeen met symptomatische middelen bestreden. Bij ernstige gevallen wordt bloedtransfusie toegepast teneinde te voorkomen dat de radio-actieve stof zich vastzet. Geen der tot nu toe bekende the rapieën is echter volkomen af doende in ernstige gevallen. De vertegenwoordiger van het ministerie van Justitie, mr. Bei- infante, deelde mee, dat, indien de schuldvraag bevestigend kan worden beantwoord, de slacht offers in ieder geval schadeloos gesteld zullen worden. Indien dit niet het geval is zullen deze, hoewel dan misschien geen for mele aansprakelijkheid gesteld kan worden, toch wel worden geholpen. Prof. Went van -de K.E.M.A. verklaarde dat de radio-actieve as en aarde in de tuin van het huis tot hoopjes bij elkaar zijn geveegd en in emmers gedaan. Laagje na laagje wordt wegge haald, waarbij steeds mee wordt gemeten of in de onderliggende aarde nog radio-activiteit zit. Wanneer deze een redelijke to lerantie heeft wordt de grond met water gespoeld. De grond en de as worden op een terrein van de K.E.M.A. op een veilige plaats opgeborgen en het ligt in de bedoeling dat een speciale dienst van de marine deze over emge tijd naar zee zal afvoeren. Prof. Muntendam deelde ver der mede dat zodra de woning geheel is ontsmet het gezin deze zonder r evaar te lopen weer zal kunnen betrekken. Wel zal het gezin de eerstvolgende tijd nog onder controle moeten blijven. Op een vraag of zich al eens eerder een geval van radio-ac tieve besmetting van deze aard in Nederland had voorgedaan antwoordde prof. Cohen ont kennend. Wel is enige jaren ge leden iets dergelijks gebeurden een ziekenhuis in Californië waar een radiumpatroon was gebroken. Men heeft toen heel wat werk gehad om het gebouw weer schoon te krijgen, zo merk. te hij op. In zijn jaarlijkse economische boodschap aan het Congres waar schuwt president Eisenhower er voor, dat de Amerikaanse bevol king niet de lessen in de wind mag slaan van de stijgende prij zen. Hij doet voorts een dringend beroep op het Congres tot aan vaarding van zijn buitenlandse economische en handelspolitiek als één der middelen tot het sti muleren van de economische greei van de Ver. Staten. Hij wijst erop, dat de wet in zake de handelsovereenkomsten op wederkerigheidsbasis de hoek steen vormt van de Amerikaanse buitenlandse handelspolitiek en hij dringt erop aan, dat het Con gres de verlening van deze wet dit jaar zal goedkeuren. BEROEP OP WERKGEVERS EN -NEMERS. Op werkgevers en werknemers doet de president een ernstig be roep om de „kritieke problemen" te onderzoeken van stijgende kosten en buitensporige looneisen. I-Iij wijst erep, dat de werkgevers moeten inzien dat prijsverhogin gen, welke niet gerechtvaardigd worden door de produktiekosten de koopkracht van de dollar ver minderen en kunnen leiden tot Meer dan 50 mensen zijn in het afgelopen weekeinde in het ge bied van Constantino, West-Alge- rië, bij overstromingen om het leven gekomen, zo is maandag in Algiers vernomen. Na twee dagen van stortregens hebben overstromingen in het oostelijk deel van Algerië 47 men senlevens geëist, aidus is uit Al giers gemeld. Vier personen wor den vermist. Nabij Constantine werden door overstromingen langs de rivier de Roemmel 300 primitieve wonin gen weggespoeld. Hier kwamen tien mensen om het leven. Te Guclma verdronken op één boerderij veertien personen. Het vliegveld van Fhilippeville staat staat blank. beperking van afzet en van pro- duktie. De vakbonden wijst hij erop, dat niet-gerechtvaardigde loonsverhogingen hogere prijzen en vertraging in economische groei betekenen. ONDANKS TOENEMENDE WERKLOOSHEID OPTI MISTISCH GESTEMD. Omtrent de economische toe stand in de Ver. Staten deelt de president in zijn boodschap mede, dat in het laatste kwartaal van 1957 het bruto-nationale produkt met ongeveer 1,5 procent is ge daald beneden het hoogtepunt, dat in het derde kwartaal van 1957 werd bereikt. In december j.l. is het percentage van de werk loosheid gestegen tot 5,2 procent tegen 4,3 in september. Het bruto- nationale produkt, dat wil zeg gen, de waarde van alle goederen en diensten voor het gehele jaar heeft in 1957 434 miljard dollar bedragen of 5 procent meer dan in 1956. In verscheidene delen van Euro pa heeft het verkeer gisteren veel hinder ondervonden van ijzel en sneeuw. Behalve in Zuidoost-België was dit het ge val in Noord-Frankrijk en het gebied van Parijs, waar tenge volge van verkeersongevallen zes personen om 't leven kwa men. Het verkeer op het vlieg veld Orly ondervond stagnatie, doordat de tractors waarmee de vliegtuigen van en naar de startbanen worden gereden, tengevolge van de gladheid niet konden worden gebruikt. In het zuidelijke deel van Frank rijk tot de Rivièra toe en in Noord-Italië wordt sneeuw ver wacht. In de lagune van Vene tië zijn maandag in een dichte mist twee motorboten met el kaar in aanvaring gekomen, terwijl een derde aan de grond liep. Twee personen werden ge wond. In Noord-Ierland, Schotland, Wa les en het noordelijke deel van Engeland Viel veel sneeuw, waardoor het wegverkeer sterk werd belemmerd. Over West-Duitsland woedde een storm, waardoor bij Bayreuth eon televisiemast van vijftig meter werd geveld. Maandagmorgen te 2.08 ïV uur (Ned. tijd) heeft dr. iz Vivian Fuchs, de leider iz van de Britse groep der iz Zuidpoolexpeditie van het iz gemenebest, de Zuidpool iz bereikt. De leider van de iz Nieuwzeelandse gToep, sir iz Edmund Hillary, verwei- iz komde dr. Fuchs en zijn iz mannen, die 56 dagen no- iz dig gehad hebben om de iz ruim veertienhonderd km iz van de basis Shackleton iz aan de Weddellzee naar iz de Pool af te leggen. iz iZ Zij hebben nu nog bijna iz tweeduizend km voor de iz boeg voordat zij de basis iz Scott bereikt en de eerste iz overtocht te land van het iz Zuidpoolgebied voltooid iz zullen hebben. iz Dr. Fuchs en zijn elf metgezel len zijn de eersten, die ooit de tocht van de Weddell Zee over land naar de Zuidpool hebben ge maakt. Op één mijl van de Pool werd dr. Fuchs begroet door sir Ed mund Hillary, die 17 dagen eer der de Pooi bereikt had. De be groeting was buitengewoon har telijk. Dr. Fuchs verklaarde op een persconferentie, dat hij „vol maakt gelukkig" is over sir Ed munds onverwachte tocht naar de Pool. Het s.tond hem vrij dat te doen, zei nij. (Hillary vertrok naar de Pool, nadat hij voorraden had gebracht paar een depot op 1100 km van Séott Basis, waar hij aanvankelijk dr. Fuchs had zul len ontmoeten). Hillary is van plan per vlieg tuig naar Scott Basis terug te keren en daar te blijven tot dr. Fuchs depot 700 heeft bereikt. Dan wil hij ook daarheen vliegen om samen met Fuchs de rest van de 1100 km naar McMurdo Sound af te leggen. Dr. Fuchs zei te hopen, dat hij Scott Basis aan de Ross Zee het einde van éèn tocht van 3350 km in de eerste week van maart kan halen. Dan vertrekt vandaar het Nw- Zeelandse marinevaartuig „Ende avour" als laatste schip voor het invallen van de Poolwinter. Over het vervolg van de reis zei de Britse expeditieleider, dat er overal langs de route depots zijn ingericht. De vrachten zijn nu lichter en de honden, die lang zamer zijn dan gemotoriseerde voertuigen, worden per vliegtuig weggebracht. De journalisten, fotografen en filmmensen, die dr. Fuchs bij zijn aankomst verwelkomden, zijn zondag per vliegtuig op de Pool aangekomen van Scott Basis, sa men met sir Edmund Hillary. De Britse expeditie onder lei ding van dr. Vivian Fuchs zal woensdag de Amerikaanse basis aan de Zuidpool verlaten om zijn tocht dwars over het witte con tinent, van de. Weddell Zee naar Scott Basis, voort te zetten. De president noemt de finan ciële omstandigheden in toene mende mate gunstig voor een hervatting van de economische groei. Krediet is thans vlotter beschikbaar tegen lagere kos ten. Als de mogelijkheden van het land ten volle zullen worden ver wezenlijkt dient de groei te ge schieden in de vorm van stijgin gen in werkelijke produktie, ver gezeld van een stabiel prijsni veau. Dit kan volgens de presi dent worden bereikt als rekening wordt gehouden met overwegin gen op lange en op korte termijn wat betreft de te volgen politiek en praktijken welke invloed heb ben op de economische welvaart. In het kader van de Ameri kaanse economische regeringspo- litiek zullen o.m. wetten worden ingediend ter verhoging van de doeltreffendheid van dè krediet programma's der federale rege ring, tot uitbreiding en verstevi ging van de economische banden met andere landen, ter verbete ring van de agrarische produktie en voor het beter beschermen van particulieren tegen economische tegenslagen. Na de aanval van opstandelin gen cp een Franse patrouille bij Orleansville, donderdag j.l., wor den 33 militairen en een verken ningsvliegtuig vermist, zo hebben Franse functionarissen maandag bekendgemaakt. Het aantal doden als gevolg van de bomaanslag van zondag te Si- di Bel Abbes, waarbij vier Euro pese vrouwen om het leven kwa men en 41 mensen gewond wer den, is maandag tot vijf gestegen door het overlijden van een acht jarig jongetje. Bij andere aanval len te Sidi Bel Abbes zijn zondag nog een dode en drie gewonden gevallen. Bij Gueirna, in Oost- Algorië, heeft een verzetsstrijder, die als politieman vermond was, zondag een politie-ageul en iens zesiarig zoentje doodgeschoten. Volgens latere berichten zijn er 28 Franse militairen ,bij het tref fen nabij Orleansville gesneuveld en worden er nog vijf vermist. Het verkenningsvliegtuig is ver moedelijk in de bergen veronge lukt. Tot op heden zijn van de gesneuvelde militairen er slechts twaalf teruggevonden. De lijken waren vreselijk verminkt. OM HET VRIESPUNT Maandag stond er boven hel Noordzeegebied een luchtstro ming uit het noorden, die arct:- sehe lucht aanvoerde. Daarin kwamen plaatselijk enige hagei- of sneeuwbuien tot ontwikkeling. De temperaturen liepen bij ons op tot enige graden boven het vriespunt. In de avond daalde de temperatuur, vooral op plaatsen waar de sneeuw bleef liggen, weer om het vriespunt. Onder in vloed van een nieuwe storing, die zich ten westen van Schotland ontwikkelde, en die zich in ooste lijke richting ging uitbreiden, kromp de wind bij ons naar zui delijke richtingen. De storing zal vandaag het weer in ons land gaan beïnvloeden, en er moet op de meeste plaatsen tijdelijk op sneeuwbuien worden gerekend. De middagtemperaturen zullen om het vriespunt zijn. medegedeeld dooi- het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond. Tijdelijk sneeuwbuien Toenemende bewolking met op de meeste plaatsen enige sneeuw buien. Overwegend matige ei veranderlijke wind. Middagtem peraturen om het vriespunt. WOENSDAG 22 JANUARI. Creskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.19 3.54 4.34 4.44 n.tn. 3.40 4.15 4.55 5.05 ZON MAAN op onder op onder Jan. 22 8.35 17.09 8.14 20.25 23 8.34 17.10 9.35 21.30 24 8.33 17.12 9.56 22.33 25 8.32 17.14 10.17 23.37

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1