OT 2356 elen. "LJ Europese Assemblée bespreekt de internationale toestand De geruchten over staat Sumatra Boelganin doet beroep op Nehroe voor topconferentie Detoestand in Venezuela verward een nieuwe ;gel 1 Berichten rondom de K.P.M. President Eisenhower over een topconferentie Russischs sergeant krijgt asyl bij Britten Indonesisch begrotingstekort voor 1958 geschat op 4.683 millioen rupiah WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN 2056 Topconferentie heefi weinig kans van slagen Onderhandelingen mei Indonesische regering HET WEER RAAGD nende werkzaam - iwstraat 40, Axei st wel", zei met Radion ssen in sop mijn lakens I #ad /7 '8? Jvo 6r 1 IG I I t meer of - kunt U oor 5,50 6,95 I M „Tankerlng btj abonnement: Terneuzen „Tanker! Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraaf 5557 Administratie-adres. Smidswa] Telefoon 2073 en 2510 N4 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand f 2.per week 18 cent Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 16 JANUARI 1958 12e Jaargang Nr 4270 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie f 2.25 Rubriek Kleine A Ivertenties (géé- handelsadver tenties): 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 <w Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van iit Blad. 20 cent meer Niettegenstaande het nieuwe vredesoffensief, dat de Kussen hebben ontketend, schijnt hun fundamentele politiek geen wijzi ging te hebben ondergaan en be- stoat er das weinig kaas, dat een topconferentie in de nabije toe komst tot een algemeen akkoord m kunnen leiden. Aldus ver klaarde het Duitse parlements lid Kiesinger woensdagmorgen Regering antwoordt de heer In 't Veld: GEEN NEDERLANDS INITIATIEF VOOR GESPREK MET INDONESIË Op de vragen van het Eerste Kamerlid mr In 't Veld betreffen de onze verhouding tot Indonesië heeft de regering het volgende geantwoord: De eerste vraag gaat uit van «ie veronderstelling, dat de Ne- «Ierland»- regering thans een bij drage zou kunnen leveren tot het tegengaan van een verdere verslechtering van de Neder lands-Indonesische betrekkingen e« tot het bevorderen van norma le betrekkingen tussen Neder land en Indonesië. Deze veron derstelling acht de regering on gegrond. Oe regering moge eraan her inneren, dat ook de jongste ver slechtering dezer betrekkingen het gevolg is van volstrekt een zijdige handelingen van Indone sië, die lijnrecht in strijd zijn met gesloten verdragen, met de re gels van het internationale recht en met de eisen van redelijkheid, welke in het internationale ver keer tussen souvereine staten passen. De Indonesische rege ring is zich overigens volkomen bewust van het feit dat de door haar de laatste weken, tegen Ne derland genomen maatregelen niet verenigbaar zijn met goede Nederlands-Indonesische betrek- k hl gen. Hoewel de Nederlandse rege ring in beginsel bereid blijft tot besprekingen met Indonesië moet zich, gezien de door Indonesië aangenomen houding, toch wel afvragen welke betekenis zulke besprekingen thans zouden kun nen hebben. Nog zeer onlangs heeft de In donesische minister van Buiten landse Zaken, ook in het open baar, verklaard, dat eventuele besprekingen niet zouden kun nen gaan over het ongedaan ma ken van de anti-Nederlandse maatregelen, confiscaties etc., welke generlei verband zouden houden met de Nieuw-Guinea- aaak, en dan ook vroeg of laat toch zouden zijn genomen, maar sleohts over de overdracht van de souvereiniteit over Neder lands Nieuw-Guinea aan Indo- Mtë. Gezien het bovenstaande acht de regering het niet opportuun r«* initiatief te ontwikkelen als hl deze vragen, bedoeld. bij de aanvang van het debat in de raadgevende assemblée van de Raad van Europa over de po litieke toestand. Het mislukken van een derge lijke conferentie op hoog niveau bergt grote gevaren in zich, zo ging Kiesinger, die rapporteur van de politieke commissie is, voort en de juiste methode schijnt slechts te kunnen zijn al lereerst de besprekingen over de ontwapening te hervatten. W]at dit betreft zullen om te beginnen de Sowjets langs diplomatieke weg benaderd moeten worden om te vernemen, wat hun plan nen in dit opzicht zijn. Zoals in het communiqué van de kort ge leden in Parijs gehouden Navo- conferentie tot uitdrukking werd gebracht, zijn de westelijke mo gendheden anderzijds bereid een conferentie te beleggen van de ministers van Buitenlandse Za ken, teneinde de impasse te door breken waarin men zich thans bevindt. Indien deze bijeenkomst met succes werd bekroond, zou zij de weg kunnen openen naar een topconferentie op een later tijdstip, tezamen met de Russi sche machthebbers. Intussen die nen de Westelijke naties echter nauw te blijven samenwerken. Het feit, dat de Russische lei ders voorstellen bilaterale onder handelingen te openen met de Verenigde Staten, wijst er op, dat Europa slechts door een ge coördineerde buitenlandse poli tiek, zonder daarbij een derde macht te gaan vormen, zijn stem in de wereld van vandaag nog zal kunnen doen horen. Met betrekking tot het Pool se plan Rapacki, dat de schep ping van een zone voorstelt waar zich geen atoomwapens zouden bevinden en die de Duitse bondsrepubliek, Polen, Tsjecho-Slowakije en Oost- Duitsland zouden moeten om vatten, verklaarde spreker, dat dit plan zowel in politiek als militair opzicht aandachtig dient te worden bestudeerd. Op het eerste gezicht lijkt het plan Rapacki het Westen weinig praktische voordelen te bieden en het zou gevaarlijk zijn, aldus Kiesinger, zich hier door zijn ge voelens te laten leiden. De mili taire consequenties van het plan Rapacki worden thans bestu deerd door regeringsdeskundi gen in het kader van de Navo. Deze deskundigen zullen in maart een rapport aan de assem blée voorleggen. GIFT VAN H. M. DE KONIN GIN VOOR HULP AAN GEREPATRIEERDEN. H. M. de Koningin heeft op giro 777 een belangrijk bedrag doen storten als bijdrage voor de hulp, die door het C.C.K.P. (Cen traal Comité voor kerkelijk en particulier Initiatief) en het Ne- derlandsche Roode Kruis gebo den wordt aan de Nederlanders, die uit Indonesië moesten ver trekken. Makarios naar Turkije? Aartsbisschop Makarios van Cyprus heeft een Turks visum aangevraagd. Dit nieuws, dat in Turkije veel opzien baarde, werd door het Turkse ministerie van Buiten landse Zaken bevestigd. De geruchten over de procla matie door vooraanstaande mili taire en burgerlijke figuren op Sumatra van een „staat Suma tra" of zelfs van een „nieuwe staat Indonesië" vormden woens dag het gesprek van de dag in Djakarta. De bronnen van deze berichten, die door enkele regeringsgezinde en linkse dagbladen werden ge publiceerd, waren echter zeer De Indonesische minister van Scheepvaart, Nazir, heeft dins dag het bericht bevestigd dat de K.P.M. in Amsterdam heeft voorgesteld met de Indonesi sche regering te onderhandelen over een hervatting van de K.P.M.-diensten in Indonesië. De regering is echter van oor Tass meldt dat premier Boel ganin van de Sowjet-Unie pre mier Nehroe van India heeft ver zocht „zijn invloed te gebruiken" opdat er een topconferentie van regeringsleiders gehouden zal worden. Boelganin heeft Nehroe ge schreven dat hij er zeker van is dat de premier van India ,,al het mogelijke zal doen," om de inter nationale toestand te helpen ver beteren, aldus Tass. Het Russische persbureau maakte voorts bekend dat Boel ganin in zijn brief aan Nehroe een samenvatting heeft gegeven van zijn voorstel om een bijeen komst te houden van de leiders van de landen van de Navo en het verdrag van Warschau en de leiders van India en andere lan den. Behalve een samenvatting van de brief die Boelganin aan Neh roe heeft geschreven, heeft Tass dinsdagavond ook de samenvat ting uitgezonden van Boelganins brieven aan president Nasser van Egypte en de premiers van IJsland en Luxemburg. In zijn brief aan president Nas ser spreekt Boelganin zijn „op rechte voldoening" uit over de resultaten, bereikt op de kortge leden te Cairo gehouden Afri kaans-Aziatische conferentie, al dus Tass. Volgens politieke vluchtelingen '#e te Bogota zijn aangekomen is «Ie toestand in Venezuela uiterst verward. Er heerst nog altijd veel opwinding en aldus deze vluch telingen naar het schijnt zal Wneraal Jimenez er niet in kun nen slagen, zijn positie te hand haven. ®e herschikking van het kabi net zien zij als een bewijs, dat president Jimenez heeft moeten wichten voor de door de militai- r'* f de nieuwe regering uitge- druk en dat hij „het roer 'v m°e'"n wenden" door de nJklStrr van Oorlog, generaal ut,»! Fernandez, te ontslaan. JOkbaar heeft hij op deze wijze Positie verstevigd. va!°'pns verdere mededelingen hew vluc-htelingen was het de i'evr it van de 'eiders van de "e van 1 januari, dat na het Menu ervan de financier Eugène 2®.»" in Venezuela zeer ,i, figuur, voorzitter zou n geworden van de „junta" die e val van president Jimenez han u!°r- gevormd. Mendoza hierin nog niet formeel toe gestemd toen de opstand uitbrak. Hij is aldus nog altijd de vluch- telingen na de revolte in hech tenis genomen en na een verhoor van drie uren weer vrijgelaten toen de opstand was onderdrukt. Onder de vluchtelingen bevinden zich de hoofdredacteur van het blad „Ultimas Noticias" de hoofdredacteur van „La Es'fera" en de verantwoordelijk directeur van het blad „Elite". Verder bevinden zich onder hen militairen, studenten en zaken mensen die aan de rebellie te Ma- racay hebben deelgenomen. Zoals bekend heeft Rusland op deze conferentie aan alle deel nemers economische hulp aange boden zonder hieraan voorwaar den te verbinden. In zijn brief aan premier Jonasson van IJs land maakt premier Boelganin op dat de Russische regering waardering heeft voor de recen te verklaring van Jonasson, waaruit blijkt, dat de politiek van de IJslandse regering „ge richt is tegen het in vredestijd aanwezig zijn van een leger in IJsland", aldus Tass. Tass zegt dat premier Boelganin premier Jonasson tegelijkertijd opmerk- zaaimi heeft gemaakt op de aan wezigheid van een grote buiten landse oorlogsbasis in IJsland. De mogelijkheid is kennelijk niet uitgesloten dat daar atoomwa pens gestationeerd zullen wor den, hetgeen natuurlijk geen ge ring gevaar inhoudt voor de be volking van IJsland, aldus Boel ganin volgens Tass. In zijn brief aan premier Zoli van Italië zegt Boelganin dat de houding van de Italiaanse rege ring op de topconferentie van de Navo in Par j ernstige onge rustheid heeft gewekt bij de re gering van de Sowjet-Unie. Hij zegt dat de Italiaanse delegatie op deze conferentie het Ameri kaanse plan om de bewapenings wedloop voort te zetten heeft ge steund. Boelganin maakt vervolgens melding van de mening, die in bepaalde politieke kringen van Italië opgeld doet en volgens welke de aanleg van raketbases In Italië voor dit land neerkomt op een politiek van zelfmoord. Hij herinnert in dit verband aan de vernietigende uitwerking van de Russische atoomraketten. President Eisenhower heeft woensdag op zijn persconferen tie gezegd te hopen, dat de Sow- jet minister-president, maar schalk Boelganin, de jongste brief van de Amerikaanse pre sident over een eventuele top conferentie zal publiceren. Vol gens berichten uit Moskou is het Sowjet-volk nog niet op de hoogte gesteld van de inhoud van deze brief. Eisenhower deel de in dit schrijven mee, dat hij bereid is de Russische leiders te ontmoeten, indien er tevoren doeltreffende voorbereidingen worden getroffen langs diploma tieke weg en door de ministers van Buitenlandse Zaken. Bij dit voorbereidende contact moeten er dan duidelijk aanwij zingen zijn. dat een topconferen tie kan leiden tot gunstige resul taten. In antwoord op een vraag van een journalist zei de president, dat indien de verslaggever de brief aan Boelganin gelezen zou hebben, hij geweten zou hebben, dat er een passage in voorkomt, waarin uitdrukking wordt gege- De Russische militaire autori teiten te Oost-Berlijn zijn er door de Britten van in kennis gesteld, dat de Russische sergeant Ana toli Ponomarenko, die eind de cember naar de Britse sector van Berlijn is uitgeweken, op zijn ver zoek politiek asiel heeft gekre gen. De plaatsvervangende Sowjet- commandant in Oost-Berlijn, kolo nel Kotsloeba. had verklaard, dat de sergeant, die al andere mis drijven op zijn geweten zou heb ben gehad, was gevlucht nadat hij bij een drinkgelag een kame raad ernstig had gewond. Pono marenko had bij zijn vlucht een pistool meegenomen. Herhaalde lijk was aan de Britten verzocht, de man terug te sturen. Berich ten uit West-Berlijn, als zouden met Ponomarenko nog vijf Rus sische militairen na een muiterij over de activiteit van politieke officieren in hun kazerne naar het Westen zijn uitgeweken, noemde kolonel Kotsioeba „leu gens en provocaties". ven aan de hoop, dat Eisenho wers brief dezelfde publiciteit in de Sowjet-Unie zal hebben als Boelganins brief in de Verenigde Staten. Onmiddellijk nadat de president dit had gezegd, sprong zijn perssecretaris, Hagerty, op en fluisterde Eisenhower iets in het oor. De president zei daarop, ónder gelach van zijn gehoor, dat hij zich had vergist en dat de des betreffende zin uit het ontwerp was geschrapt. Als verontschul diging voerde hij aan, dat hij te voren zoveel verschillende ont werpen had gezien. President Eisenhower heeft gezegd, dat hij niet zal proberen zijn inzichten wat betreft de een making van het opperbevel van de Amerikaanse strijdkrachten door te drijven, maar dat hij het resultaat van zijn overdenkingen over deze kwestie ter kennis van het congres zal brengen. De uit eindelijke beslissing zal moeten worden genomen met instem ming van alle belanghebbende autoriteiten. De president deelde geen bij zonderheden over zijn ideeën mee. Eisenhower heeft de berichten volgens welke de minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, aan geboden heeft af te treden, on zin genoemd. De president zei, dat hij niemand minder graag zou zien aftreden dan zijn minis ter van Buitenlandse Zaken. Dul les is de verstandigste en. meest toegewijde man, die hij kent, zo zei hij. De president heeft meegedeeld niets te weten van een plan om de atoomgeleerde prof. Oppen- heimer te verzoeken weer te werken voor de Amerikaanse re gering. Prof. Oppenheimer werd enkele jaren geleden door de Amerikaanse regering terzijde geschoven nen. om veiligheidsrede- taire samenzwering regering is ontdekt. deel, aldus Nazir, dat de tijd voor dergelijke onderhandelin gen nog niet gekomen is meer wilde hij daar niet over zeggen. De minister deelde verder mee dat de havenarbeiders van de K.P.M., die zonder werk zijn sinds het beslag op de K.P.M.- schepen, de Indonesische rege ring hebben voorgesteld dat de K.P.M. haar diensten onder re- geringstoezicht hervat en dat het bedrijf een ftieuwe status en naam krijgt. De K.P.M. had circa 12.000 Indonesische havenarbeiders en ander personeel in dienst. Nazir zei dat het orgaan voor mari tieme samenwerking, waarin ook afgevaardigden van de ar beiders vertegenwoordigd zijn, in deze een beslissing zal ne men. Volgens de minister wa ren alle regeringsmaatregelen tegen de K.P.M. verantwoord. De minister bevestigde, dat de besprekingen in Tokio over het huren van schepen op moeilijkheden zijn gestuit. Wij behoeven ons niet al te veel zorgen te maken over het al of niet slagen van deze besprekin gen, daar vele andere landen ons schepen van de gewenste tonnage hebben aangeboden, aldus de minister. West-Duitsland, Polen, Zuid- Slavië, Denemarken en de Sow jet-Unie hadden schepen in huur aangeboden. Eén land had vier schepen van 16.000 ton aangeboden op gunstiger voor waarden dan Japan. Nazir zei dat de regering vijf schepen heeft gehuurd tegen het internationale tarief. Twee van deze schepen varen al in de Indonesische wateren. De ande re drie worden spoedig ver wacht. Naar aanleiding van berichten uit Djakarta, volgens welke de Indonesische minister van Scheepvaart het bericht heeft be vestigd dat de K.P.M. in Amster dam heeft voorgesteld te onder handelen met de Indonesische regering over een hervatting van de K.P.M. diensten in Indonesië en derhalve over de mogelijkheid om de schepen van de K.P.M. voor de interinsulaire wateren weer in de vaart te brengen, heeft het ANP zich gewend tot de directie van de K.P.M. in Am sterdam. De directie wenste evenwel op deze berichten uit Djakarta zich van elk commentaar te onthou den. Zij achtte de tijd niet rijp om- zich op dit ogenblik in eniger lei opzicht uit te spreken over de berichten, zoals die uit Djakarta dinsdagavond tot ons zijn geko men. De directie kon derhalve de berichten over een mogelijke hervatting van de diensten noch bevestigen, noch ontkennen. Evenmin wenste de directie zich er over uit te laten of thans in Djakarta hierover onderhande lingen zullen worden gevoerd. Wel werd van de zijde van het hoofdkantoor te Amsterdam mee gedeeld dat de president-direc teur van de K.P.M. in Djakarta, de heer J. F. P. de Geus, inmid dels uit Amsterdam weer naar Indonesië is teruggekeerd en op dinsdag 7 januari j.l. in Djakar ta is aangekomen. Het is moge lijk dat naar aanleiding van diens terugkeer de berichten en ge ruchten in omloop zijn gekomen. Voorshands komt de heer De Geus in Djakarta de toestand slechts verkennen, zonder meer, aldus het hoofdkantoor te Am sterdam. Geruchten over militaire samenzwering in Turkije Het Griekse regeringsgezinde dagblad,, Apogevmatini" meldt van „Navo-zijde" te Parijs ver nomen te hebben, dat te Ankara twee generaals en ongeveer veer tig officieren van het Turkse le ger zijn gearresteerd. Het blad maakt melding van „aanhoudende geruchten", vol gens welke in Turkije een mili- tegen de vaag. En de enige officiële com mentaar hierop is tot dusver ge weest een mededeling van de legervoorliehtingsdienst, dat de legerleiding een onderzoek naar deze geruchten instelt en dat het leger op zijn hoede zal blijven tegen bewegingen, die verbre king van de integriteit van de Indonesische staat beogen. De nationalistische „Suluh In donesia" meldde dinsdag, dat een aantal leiders, „die tegen de centrale regering gekant zijn", bijeen zouden zijn gekomen in Padang, de hoofdstad van Mid- den-Sumatra, waar de revolutio naire Banteng-raad, onder lei ding van de militaire comman dant luitenant-kolonel Ahmad Hussein, in december 1956 het gezag overnam. Volgens dit blad zouden de voormalige militaire comman dant van Noord-Sumatra, kolo nel Slmbolon, de ex-plaatsvervan gend chef-staf van het leger, ko lonel Zulkifli Lubis, en prominen te figuren van de anti-communis tische Masjumi en van de gema tigde socialistische partij daar kennelijk de proclamatie van een „nieuwe Indonesische staat" be spreken. Woensdag meldde „Suluh In donesia", dat de voorzitter van de Masjumi in Medan, de hoofd stad van Noord-Sumatra, esen ontmoeting zou hebben gehad met vertegenwoordigers van de Bahteng-raad van Midden-Suma tra. Het blad liet daarbij door schemeren, dat besprekingen zouden zijn gevoerd over de vor ming van een afzonderlijke staat In Medanse dagbladen, die woensdag in Djakarta werden ontvangen, werd echter gemeld, dat de voorzitter van de afdeling Noord-Sumatra van de Masjumi. Abbas, van „laster" sprak mei betrekking tot een soortgelijk be richt, dat enkele dagen geleden in het linkse blad „Patriot" in Medan was verschenen. Het communistische partij-or gaan „Harian Rakjat" schreef woensdag, dat alhoewel' de recht se partijen hebben getracht dit te ontkennen, „het uitlekken van hun plannen om' een staat Suma tra in te stellen werkelijkheid is geworden". Het blad vertrouwt, dat het leger erin zal slagen de ontwer pers van deze plannen te achter halen. De minister van Financiën heeft woensdag- in het Indonesi sche parlement medegedeeld, dat het tekort op de staatsbegroting voor het lopende jaar wordt ge raamd op 4.683 miljoen rupiah. De totale uitgaven zijn geraamd op 27.720 miljoen, en de inkom sten op 23.036 miljoen. Het tekort, dat oorspronkelijk was geraamd op niet meer dan 625 miljoen, is groter geworden als gevolg van een toename der uitgaven met 6.105 miljoen, ter wijl de geraamde inkomsten van 20.991 miljoen, slechts met 2.036 miljoen werden verhoogd. Minister Sutikno waarschuwde, dat als gevolg van de tegenwoor dige situatie het tekort nog gro ter zou kunnen worden. Het is niet onmogelijk, zo zeide hij, dat zich in de toekomst onverwachte gebeurtenissen voordoen, in het bijzonder op het gebied van de veiligheid, en in verband met de strijd om West-Irian. Bovendien bestaat nog de mo gelijkheid van een teruglopen van de ontvangsten, als gevolg van de vermindering van de in- en uitvoer. „Het feit, dat de betrekkingen tussen het centrum en de buiten gewesten nog niet geheel genor maliseerd zijn, gevoegd bij het te kort aan schepen voor het onder houden van de inter-insulaire ver bindingen, zal de neiging tot het bedrijven van ruilhandel verho gen, hetgeen niet alleen een da ling in de ontvangsten van bui tenlandse valuta zou betekenen, doch ook in die van de in- en uit voerrechten en accijnzen en van de extra invoerheffingen", aidus de minister in zijn nota. Tenslotte kondigde de minister economische maatregelen op elk gebied aan, waaronder het be vriezen van een deel der credie- ten, die op de ontwerp-begroting voor dit jaar voorkomen, in een poging om het tekort tot 2.834 miljoen te beperken. De ruilhandel in de buitengewesten De ruilhandel tussen Singapore en de Indonesische buitengewes ten blijft levendig, ondanks het verbod van de regering in Dja karta. Dit heeft de ..Straits Ti mes" vernemen uit zakerikringen in Singapore. Djakarta kan het verbod onmogelijk doen eerbiedi gen, meent men in deze kringen. Frankrijk breeki onderhandelingen mei Tunesië af De Franse regering heeft gis teren besloten de onderhandelin gen met de Tunesische regering af te breken, na het incident van zaterdag aan de AlgerijnsTune sische grens, waarbij veertien Franse militairen door Algerijnse opstandelingen werden gedood. Dit is bekendgemaakt door een woordvoerder van de Franse re gering na afloop van een bijeen komst van de ministerraad. De woordvoerder zei, dat de regering ook besloten heeft een speciale afgezant naar de Tune sische president, Bourguiba, te zenden. De huidige onderhandelingen tussen Frankrijk en Tunesië gaan over een verdedigingsverdrag en de burgerluchtvaart. Volgens de Franse lezing heb ben de opstandelingen die zater dag veertien Franse militairen doodden en vijf gevangen namen, zich op Tunesiseh gebied terug getrokken. Een Tunesische vrachtwagen, een ambulance en nog enkele vrachtwagens ston den in Tunesië voor de opstande lingen klaar. Frankrijk heeft naar aanlei ding van het incident geprotes teerd, maar Tunesië heeft het protest van de hand gewezen. PLAATSELIJK MIST. Ook woensdag bevond zich bo ven grote delen van Centraal- en West-Europa zeer vochtige lucht waarin op uitgebreide schaal mist, motregen en laaghangende wolken voorkwamen. Boven Duitsland en Frankrijk kwarn bij deze toestand het kwik maar nau welijks boven het vriespunt. In ons land bleef het op het vliegveld Zuid-Limburg, dat' ta melijk hoog gelegen is, zelfs de gehele dag een weinig vriezen. In het noordwesten daarentegen drong Iets zachtere maar ook zeer vochtige lucht van de Noord zee uit binnen, waarbij het kwik in Den Helder in de avond zelfs tot 6 graden steeg. Ondertussen bevindt zich boven V/est- en Midden-Europa nog al tijd een krachtige uitloper van een hogedrukgebied dat zijn cen trum ten zuidwesten van Ierland heeft. In deze luchtdrukverdéling komt maar weinig verandering, zodat het rustige weer met plaat selijk mist of lichte motregen voortduurt. Daarbij zal de ge noemde zachtere lucht nog iets verder over het land stromen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. PLAATSELIJK MIST. Zwaar bewolkt met plaatselijk mist en hier en daar wat lichte motregen. Weinig wind en iets hogere temperaturen dan giste ren. VRIJDAG 17 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.44 0.19 0.59 1.09 nan. 12.10 :12.45 1.25 1.35 ZON MAAN op onder op onder Jan. 16 8.41 16.59 5.27 14.09 17 8.40 17.00 6.23 15.04 18 8.40 17.02 in 16.04 19 8.39 17.04 7.50 I7.0S

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1