Hebt u al Rentespa RECHTSZAKEN BUITENLANDS NIEUWS Reacties op Eisenhowers Congresboodschap Wat brengt de Radio? U t van de NATIONALE WO Gemeente Terneuzen Zaterdag 11 januari 1958 DE VRIJE ZEEUW 3 AMERIKAANSE COMMEN TAREN. President Eisenhowers congres- boodschap is in de Amerikaanse pers over het algemeen gunstig ontvangen. Zo schreef de „New York He rald Tribune" dat Eisenhowers toespraak „inspirerend werkte en zowel bij het volk als in het Con gres het noodzakelijke vertrou wen en de eenheid van doel heeft geschapen". De New York Times" stond het méést kritisch tegenover des presidenten boodschap. Dit blad schreef onder meer. „Het gioot- ste gebrek van Eisenhowers toe spraak was het ontbreken van een dringend karakter terwijl er evenmin van kan worden gezegd dat zij, on een kritiek ogenblik in de Amerikaanse geschiedenis, be- geesterend was. Het Amerikaanse volk is thans bereid op volle kracht aan de slag te gaan en zich opofferingen te getroosten, indien het over tuigd is van de ernst der Sowjet- russische dreiging. De president heeft gezegd, dat het gevaar dringend is, doch hij miste een unieke kans, om dit als een onomstotelijke waarheid tot zijn gehoor te laten doordringen." ENGELSE EN FRANSE COMMENTAREN. In officiële kringen te Londen en Parijs is de jaarlijkse bood schap van president Eisenhower tot het Congres met instemming begroet. Dit geldt vooral de pas sage waarin de president een be roep op de Sowjet-regering doet om de beginselen, die zij zegt te huldigen, in praktijk te brengen. In kringen van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken werd verklaard, dat de president de deur heeft opengelaten voor elke vorm "an onderhandeling met de Sowjet-Unie en dat uit zijn woorden het verlangen blijkt om de bedoelingen van de Russen te onderzoeken. Voorts merkt men op, dat de door Eisenhower genoemde be spoediging van de uitvoering van het raketprogram en zijn beroep op het Congres om een nauwere samenwerking op wetenschappe lijk gebied met de bondgenoten mogelijk te maken, ook tot voor deel zullen zijn van de overige N.A.V.O.-landen. Een groot gedeelte van de Brit se pers betuigde vrijdag instem ming met Eisenhowers bedoelin gen, doch oefende kritiek op vele punten uit zijn boodschap aan het Congres. Vele Britse bladen vonden de boodschap teleurstellend in toon. De kritiek had in hoofdzaak betrekking op de volgende twee punten: 1. Het uit acht punten be- VENEZOLAANSE KABINET AFGETREDEN. Het Venezolaanse kabinet is donderdagavond afgetreden om president Jimenez in de gelegen heid te stellen zijn ministeriële ploeg te reorganiseren. Volgens de correspondent van het A.N.P. doet in het Caraïbi- sche gebied het gerucht de rondo dat er ernstige moeilijkheden in Venezuela zijn. Er zouden zicil schietpartijen hebben voorgedaan en een aantal hoge geestelijken zou zijn aangehouden. Bevesti. ging van deze geruchten is niet te krijgen. Er zijn op Curasao geen aan wijzingen, dat de geruchten op waarheid berusten. Diverse lucht vaartmaatschappijen zetten de dienst normaal voort en ook het radiotelefoonverkeer is gewoon. Evenmin js door enige autoriteit op Curagao een aanwijzing ont vangen, welke de geruchten zou bevestigen. Jimenez heeft zijn kabinet later gereorganiseerd. l)r Carlos Feli- ee Cardot is minister van Buiten, landse Zaken in de nieuwe rege ring. Enige generaals maken deel uit van het kabinet, onder meer voor Defensie en Binnenlandse Zaken. staande oresidentiële plan zou er wel eens toe kunnen leiden, dat de Verenigde Staten pogen teveel ineens te verwezenlijken. 2. De president sprak zijn wens naar vrede uit, doch om deze te bereiken heeft hij teveel aan het initiatief der Russen overgelaten. NEDERLANDSE REACTIE. Met bijzondere belangstelling en instemming heeft de Neder landse regering kennis genomen van de krachtige verklaringen van president Eisenhower op 9 januari voor het Amerikaanse Congres, aldus verneemt het A.N.P. van officiële zijde in Den- Haag. Hoewel de tekst van de bood schap nog niet uitvoerig in Den Haag bestudeerd kon worden, kan toch reeds worden gesteld, dat de grondtoon van de verkla ring is: het behouden van de vrede door sterkte, voegde men hier aan toe. Hongaarse beschuldiging jegens Israël. De Hongaarse regering heeft bij de Israëlische legotie in Boe dapest geprotesteerd. Zij zegt dat lenden van de legatie instructies hebben gegeven voor het verval sen van paspoorten, grote som men geld aan vervalsers hebben gegeven en illegaal financiële steun hebben verleend aan en kele Hongaarse burgers. v. s vV - NGBOUWLENING 1957 gekocht ft/m a.s. woensdag nog verkrijgbaar ionder bijbcrekening van rente) SLOEP VAN DE „CAPELLA" GEVONDEN Het visservaartuig van schip per Tot, uit Den Helder, heeft vrijdagavond in Oudeschild een sloep binnengebracht van de Gro ninger kustvaarder „Capelia", die dinsdag met 9 opvarenden op de Noordzee is vergaan. De sloep is in de buurt van De Cocksdorp opgepikt. STAKINGEN IN WEST-DUITSLAND Stakingen, die „spontaan" leken, hebben gemeentekantoren en bedrijven in verscheidene ste den van West-Duitsland donder dag voor enkele uren stilgelegd. Te Mainz lag het tram- en bus- verkeer voor enkele uren stil. In Hanau bij Frankfort en in Slees- wijk-Holstein legden gemeente arbeiders het werk neer. In Darmstadt, Hanau en Mül- heim werden protestbetogingen gehouden. Het schijnt dat de stakingen ontstaan zijn door de onverzoen lijke houding van de gemeente lijke autoriteiten tegenover de vakbonden van gemeenteperso- neel die een duurtetoeslag en ver mindering van het aantal ar beidsuren eist. RECHTBANK MIDDELBURG. 15 PROCESSEN VERBAAL IN 15 JAAR. Twee weken gevangenisstraf en het intrekken van de rijbe voegdheid voor de tijd van twee jaar eiste de officier van justitie bij de arrondissements-rechtbank te Middelburg, mr. Ph. Schenken- berg van Mierop, vrijdag tegen de Zierikzeese veekoper J. M. P- M., die op 26 oktober zijn vracht auto onder Kerkwerve bij Haam stede een inrit rechts had doen inslaan. Hij kwam in aanrijding met een bromfietser, die zodanig kwam te vallen, dat zijn enkel werd versplinterd, zodat hij jarenlang niet zal kunnen wer ken. De officier zei, dat in de afge lopen 15 jaar de verdachte 15 pro cessen-verbaal heeft gekregen, waarvoor vier wegens aanrijdin gen. De veehandelaar staat bo vendien bekend als een zeer ge vaarlijke rijder. Uitspraak op 22 januari a.s. INKOMSTENBELASTING ONTDOKEN. De restauranthouder J. P. M. ALGERIË Olietrein uit de Sahara. De eerste trein met olie uit de velden van Hassi Messaoud in de woestijn van Zuid-Algerië, door de nieuwe buisleiding van daar naar Touggourt getrans porteerd, is woensdag uit deze plaats in de Sahara naar Phi- lippeville aan de kust van de Middellandse Zee vertrokken. In de nacht van woensdag op donderdag bleef de trein te Batna staan onder Franse mi litaire bewaking. Langs de route van Touggourt naar Philippeville zijn in de „gevaarlijke streken" ongeveer om de 10 km versterkte Franse militaire post ingericht voor de bewaking. Bovendien patrouil leren verkenningsvliegtuigen en troepen in de bergachtige ge bieden. De buisleiding uit Hassi Mes- saud is op Oudejaar j.l. ge opend. Het duurde een week voordat de 180 km lange leiding vol was. In het voorjaar zal men be ginnen aan de aanleg van een buisleiding rechtstreeks naar de kust van de Middellandse Zee. Er zyn verder plannen voor het exploiteren van andere olie velden in de Sahara. CANADA Levensstandaard lager dan in de Verenigde Staten. Volgens een rapport over de economische vooruitzichten van Canada, samengesteld door pro fessor David Slater van de universiteit in Kingston, Onta rio, is de levensstandaard in Canada 20 30 procent lager dan in de Ver. Staten, maar hoger dan in Engeland en de rest van West-Europa. Prof. Slater voorspelt, dat de persoonlijke bestedingen in Ca nada in 1960 70 procent groter zullen zijn dan die van 1955. WEST-DUITSLAND Geruchten over fascistische samenzwering in Frankrijk hadden weinig om het lijf. De Franse douane heeft enige dagen geleden aan de Frans Belgische grens bij een normaal onderzoek van een auto een aan tal opruiende brochures, getiteld „Conrta-revolutie, strategie en tactiek" ontdekt en daarop de man die de auto bestuurde, de handelsagent Pierre Bottot, ge arresteerd. Bottet bleek ook in het bezit te zijn van een lijst van militaire postdistricten in Noord- Afrika. Aanvankelijk dacht men met een fascistische samenzwering te maken te hebben, doch achteraf bleek dat het geval niet veel te betekenen heeft. Een zekere Pierre Joly, zoon van een vroe gere Belgische consul in Frank- 4i oorl°gscorrespondent in Algerie js geweest, heeft het ge braakte pamflet in Luik, waar 0 woont, uitgegeven. Hij zendt vro .aan mensen die er om "gen. Maar aangezien België not" ze.„ "}Sen onder rembours aar militaire postdistricten toe- Ju, "ad hij Bottet opdracht ge- m brochures bestemd voer eaan in Frankrijk te gaan posten. Onenigheid bij nieuwe nazi's. De afdeling West-Berlijn van de Duitse rijkspartij (nieuwe nationaal socialisten) heeft tot ontbinding besloten omdat de nieuwe politieke richtlijnen van de partij „alle pogingen tot her- eniging van Duitsland in ge vaar brengen". Rede van Heuss. President Heuss heeft don derdag in Bonn op een Nieuw jaarsreceptie voor buitenlandse diplomaten aangedrongen op het scheppen van een vertrou- wensklimaat, waarin door mid del van een gecontroleerde ont wapening een einde kan wor den gemaakt aan de bewape ningswedloop. in (jgj-g geest van wederzijds vertrouwen kan de onrechtvaardigheid, die de ver deling van Duitsland is, te niet worden gedaan, want het her stel van de Duitse eenheid is onafscheidelijk verbonden met de ontwapening en de algemene ontspanning in de gehele we: reld, aldus Heuss. Hij verklaarde voorts dat het Duitse volk vast besloten is zijn bijdrage aan deze algemene ontspanning te blijven leveren en al zijn internationale ver plichtingen na te komen. De zaak Anna (grootvorstin Anastasia) Anderson. Het landsgerecht van Ham burg heeft donderdag bepaald, dat de 57-jarige Anna Anderson, die zegt grootvorstin Anastasia, de jongste dochter van de in 1918 vermoorde Russische Tsaar te zijn, dit moet bewijzen. Het besluit is genomen in verband met een door haar ingediend verzoek om de uitspraak van het gerechtshof van Berlijn van 1933, dat hertogin Barbara van Mecklenburg de enige erfge naam van het vermogen van de Tsaar is, ongeldig te verklaren. Anna Anderson zal binnen drie weken foto's en brieven uit de jaren van vóór 1918 aan het hof moeten zenden en aanto nen hoe het mogelijk was dat de door haar genoemde getui gen voor haar werkelijke iden titeit, Tatjana Melnik-Botkin en ritmeester Von Dassel, haar als de vroegere grootvorstin Anastasia hebben kunnen her kennen. Voorts moet zij bewij zen, dat er voor de door haar gewenste verklaring dat zij al leen erfgename is, bijzondere redenen bestaan en of er in de bondsrepubliek nog vermogen van de Tsarenfamilie bestaat. Ook wenst het landsgerecht van Hamburg te weten of zij in staat is voor het gerechtshof te verschijnen. Hertogin Barbara van Meck lenburg moet binnen 3 weken de papieren die zij over de reeds tientallen jaren slepen de strijd met Anna Anderson bezit, aan het gerechtshof zen den. Anna Anderson, die in be hoeftige omstandigheden leeft te Unterlengenhardt in het Zwarte Woud, was donderdag niet voor het Hamburgse hof verschenen. Haar belangen werden door de advocaat dr Paul Leverkühn, een bondsdag afgevaardigde behartigd. Dieptepunt der wereldeconomie is volgens Erhard bereikt De Westduitse minister van Economische Zaken, Erhard, schrijft in het mededelingen blad van de Kamer van Koop handel te Keulen, dat de we reldeconomie naar alle schijn het dieptepunt van het con junctuurklimaat bereikt heeft. Daarom behoeft er ook in de toekomst geen vrees te bestaan voor de afzet van Duitse goede ren op de wereldmarkten. Een toeneming van de buitenlandse orders van 25 procent of meer was slechts aan uitzonderlijke omstandigheden te danken en kan niet gehandhaafd blijven. De Westduitse regering heeft steeds een normalisatie van de exportontwikkeling verwacht. Deze schijnt nu voor de uit het buitenland komende orders te zijn gekomen. Erhard schrijft verder, dat het een van zijn taken is dit jaar de invoer te vergroten. Slechts de invoer kan op de duur garanderen, dat Duitse goederen door het buitenland worden afgenomen. Erhard verwacht van een normalisatie van de kapitaalmarkt ook een toeneming van de kapitaals- uitvoer. De bondsregering zal er voor zorgen dat de particuliere kapitaaluitvoer meer bijdraagt tot een evenwicht van de beta lingsbalans dan tot dusverre. VERENIGDE STATEN Medisch onderzoek in verband met de ruimtevaart Een Amerikaanse vlieger, de 28-jarige Donald Farrell, zal een weeklang in dezelfde om standigheden verkeren als in de ruimte. Een week is voldoende voor een ruimtevaart naar de maan en terug naar de aarde. Volgende maand zal deze proef worden genomen aan de school voor luchtvaartgenees- kunde van de vliegbasis Ran dolph. Farrell zal plaats nemen in een luchtdicht afgesloten cabi ne, waarin hij zich nauwelijks kan bewegen. Hij wordt bloot gesteld aan een atmosferische druk, die ongeveer de helft is van die op zeeniveau. Het zuurstofpercentage zal hoger zijn dan in de buiten lucht en het koolzuurgas zal worden afgebroken. Zijn urine zal worden gezuiverd en in drinkwater worden omgezet. Zijn fecaliën worden door che mische stoffen geabsorbeerd. Hij zal voedsel krijgen door een opening, die zodanig is in- gericht, dat de buitenlucht er niet door naar binnen kan drin gen. George Meany richt oproep tot de Amerikanen. George Meany, voorzitter van de gecombineerde twee grootste Amerikaanse vakbonden der A.F.L. en C.I.O., heeft woens dagavond in een radiotoespraak een beroep op het Amerikaanse volk gedaan, «m op militair, economisch, maatschappelijk en op nog andere gebieden sterker te worden, om het hoofd te kunnen bieden aan de toene mende Sowjetrussische drei ging. Meany verklaarde dat het on mogelijk is de verzekeringen der Sowjet-Unie, dat zij uit is op een vreedzaam samenleven met andere landen, voor waar te nemen. „Mag ik er in dit ver band aan herinneren dat de Sowjet-Unie niet-aanvalsver- dragen had gesloten met alle landen, die zij thans bezet houdt?", aldus Meany. Meany legde in zijn betoog de nadruk op de volgende vier punten 1. de Sowjet-Unie streeft naar wereldoverheersing 2. zij is militair thans min stens sterk als de Ver. Staten; 3. er heeft zich een terug gang in de Amerikaanse econo mie voorgedaan, hetgeen de hoop der Sowjets, om hun doel te kunnen bereiken, aanwak- kert; 4. de vrees der Amerikaanse bondgenoten der Ver. Staten, om hen tegen een eventuele Sowjetrussische aanval te kun nen verdedigen. Het Amerikaanse straalvliegtuig in Albanië. Albanië zal binnen enkele dagen het tot landen gedwongen Ame rikaanse straalvliegtuig vrij geven en de piloot vrijlaten, aldus is donderdagavond te Parijs ver nomen. Het tijdstip hangt van de weersomstandigheden af. Aangenomen wordt, dat de vlieger majoor Howard Curran is, die sedert 23 dec. wordt ver mist. Het Albanese voornemen is aan de Amerikaanse ambassade te Parijs meegedeeld. VONNISSEN IN BOEDAPEST. Pater Egon Turesanyi, voor malig secretaris van kardinaal Mindszenty, de Hongaarse R.K. primaat, is volgens niet-officiële berichten in Boedapest vrijdag tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens „contra-revo lutionaire activiteit" tijdens de Hongaarse opstand. Vijftien andere R.K. priesters en theologische studenten en een leek zijn op soortgelijke beschul digingen veroordeeld tot gevan genisstraffen waarvan de hoogste tien jaar is. De pers en het publiek waren niet toegelaten tot het laatste ge deelte van het proces, dat op S december begon. de N. uit Oostburg stond vrijdag morgen terecht voor de arron dissementsrechtbank te Middel burg wegens ontduiking van zijn inkomstenbelasting. Enkele ja ren geleden had hij zijn bedrijf te 's-Hertogenbosch verkocht voor een bedrag van 140.000, doch in zijn boeken kwam slechts een totaalbedrag van ƒ100.000 voor. Ter zitting verklaard», hij, dat hij dit gedaan had, omdi# hij zeer hoge belastingaanslagen ver wachtte en omdat de koopsom in termijnen zou worden betaald, zodat hij niet over voldoende con tanten zou kunnen beschikken om de belastingaanslagen te kun nen voldoen. De oficier van justitie, mr. J. L. Andreae. eiste een geldboete van 5000 of 5 maanden gevan genisstraf plus een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee maanden met drie jaar proeftijd. Uitspraak 22 januari. DERTIGJARIGE BEDIENDE RANSELDE ZEVENTIGJARIGE VROUW De procureur-generaal bij het gerechtshof te 's Gravenhage, mr F. J. G. baron Van Voorst tot Voorst, vond het een bui tengewoon gemene streek van de 30-jarige bediende bij een vakorganisatie Gustav J. L. S. uit 's Gravenhage dat deze sterke jongeman op 4 novem ber 1956 een 70-jarige dame bij wie hij inwoonde zo had afge ranseld dat de oude vrouw be wusteloos neerviel en later ten gevolge van de opgelopen sla gen een oog moest missen. „Ook al zou de oude dame, volgens een verklaring a décharge van de echtgenote van de bediende, het eerste een klap hebben uit gedeeld, dan nog houd je als man je handen thuis tegen een oude vrouw", zei de procureur- generaal. De bediende was in beroep gekomen van een vonnis van de politierechter te 's Gravenhage, waarbij hij wegens mishande ling tot 14 dagen gevangenis straf was veroordeeld. Maar de procureur-generaal achtte deze straf voor een dergelijke daad veel te laag. Hij vorderde nu twee maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk. De oude dame vertelde vrij dagmorgen als getuige voor het hof dat de met vrouw en kind bij haar inwonende bediende op die dag in een woedebui was ge raakt omdat het eten later dan gewoonlijk op tafel zou komen. Er heerste al langere tijd een gespannen sfeer tussen de hoofdbewoonster en het inwo nende gezin. Zij ontkende het eerste te hebben geslagen. De echtgenote verklaarde echter dat de verhuurster wel begon nen was en haar man een klap op de kin had gegeven. De verdediger, mr R. A. N. L. Hendrikz, zei in zijn pleidooi dat er naar zijn mening in deze zaak te weinig aandacht was besteed aan de persoon van de verdachte. De bediende geniet een klein invaliditeitspensioen, heeft in een sanatorium gele gen, kreeg toen hij 29 jaar was een baantje als jongste bedien de met weinig salaris. Pleiter vond de huisvestingskwestie in deze zaak een buitengewoon nare geschiedenis. De bediende was diep in de zorgen geraakt. Hij is een stille man en hele maal niet agressief. Pleiter vroeg uiterste clementie, omdat er waarschijnlijk nog een ci viele zaak tegen S. zal komen, waardoor de zorgen nog groter zullen worden. Het hof zal op 24 januari a.s. arrest wijzen. Financiële uitkomsten verplichte ziekenfondsverzekering. De ziekenfondsraad heeft zo deelt hij mede in zijn in december 1957 gehouden verga dering de jaarstukken van het vereveningsfonds voor de ver plichts ziekenfondsverzekering over 1956 vastgesteld. De rekening sluit met een nadelig saldo van 16,7 miljoen gulden, welk bedrag in minde ring is gebracht van de alge mene reserve, waardoor deze reserve per 31 december 1956 is teruggelopen tot 79,5 miljoen gulden. De totale uitgaven beliepen 363,8 miljoen gulden. Behalve de verplichte ziekenfondspre mie vloeiden een rijksbijdrage voor de bejaardenverzekering, groot 16,16 miljoen gulden, en rentebaten tot een bedrag van 1,4 miljoen gulden in het ver eveningsfonds. Op grond van de thans be kende gegevens wordt voor het jaar 1957 een nadelig saldo van 15,5 miljoen gulden geraamd en voor het jaar 1958, met in acht neming van de op 1 januari 1958 ingegane verhoging van de ziekenfondspremie tot 4,4 pro cent een nadelig saldo van 9,3 miljoen gulden. De algemene reserve zal derhalve ultimo 1958 naar schatting verder zijn ge daald tot 54,7 miljoen gulden. DE MOORD OP MARIE KRIEK. Inspecteurs van Scotland Yard die een onderzoek instellen naar de moord op Marie Kriek, het Nederlandse meisje dat bij Col chester om het leven is gebracht, ondervragen op het ogenblki een Amerikaanse vlieger van de basis van Bentwaters. Men is hem cn het spoor ge komen, omdat hij bij de wasserij van de basis met bloed bevlekte kleren wilde loten reinigen. Hii heeft verklaard, dat de bloed vlekken het gevolg zijn van een vechtpartij met ionge Britten. De politie heeft de kleren opgestuurd naar de laboratoria van Scotland Yard, waar men zal nagaan.tot welke bloedgroep het bloed be hoort. De auto, waarin Marie Kriek meegereden is nadat zij bij Col chester uit de bus was gestapt, is nog niet gevonden, evenmin a's bet moordwapen, mogelijk een hamer. Kikvorsmannen -oeken naar het wapen in de rivier de Stour, die langs de plaats van het misdriif loopt. Willie Kriek, een zuster van Marie, heeft vrijdag on do lijk schouwing in West Bergholt (Es sex) het lijk van haar zuster of ficieel geïdentificeerd. Haar va der was bij de lijkschouwing aan. wezig. Volgens de lijkschouwer is Marie Kriek overleden door een hersenbloeding en een sche delbreuk. Honderd politiemannen zullen zondag beginnen met een onder vraging van de 8000 mensen die in de omgeving van de plaats var de moorH wonen. Huis a?" huis zullen zij vragen, waar de bewoners zich zondagavond j.l., de avond van de moord, 6evon- den. Repatriëring per bestelauto. fa Twee Nederlanders, de fa fa heer W. de Niet, oud-di- fa fa recteur van het weeshuis fa fa in Djakarta en zijn echt- fa fa genote, die uit Indonesië fa fa zijn geëvacueerd, zijn don- fa fa derdag in Moelmein (Bir- fa fa ma) aangekomen na een fa fa reis door de oerwouden fa •fa met een kleine bestelauto -fa •fa vanaf Singapore. Zij zijn -fa •fa voornemens over de weg -fa -fa naar Nederland terug te fa •fa keren, via India, Afgha- -fa •fa nistan, Turkije, Joegosla- fa fa vië, Italië, Frankrijk en fa fa België. fa Bevan vóór niet-aanvalsverdrag met Sowj'et-Unie. De Britse socialistenleider Be- van, minister van Euitenlandse Zaken in het „schaduwkabinet", Leeft donderdagavond in ant woord op vragen van journalis ten gezegd, dat hij een Brits- Russisch niet-aanvalsverdrag een uitstekend idee" vindt. Hij wees er echter op, dat een dergelijk pact meer kwaad dan goed doet, indien er geen nauw- omschreven afspraken bij wor den gemaakt. Hij zei dit in een vraaggesprek via de radio met corresponden ten in de Verenigde Staten, Frankrijk, de Duitse bondsrepu bliek en de Sowjet-Unie. Ook sprak Bevan zich uit voor een zóne zonder atoomwapens in Midden-Europa en voor het hou den van een conferentie op het hoogste niveau. In antwoord op de vraag of Bevan Ruslands recht aanvaardt te worden geraadpleegd in kwes ties in het Midden-Oosten, ant woordde hij, dat er geen sprake is van recht. „De Russen zijn daar. Zij hebben veel invloed in het Midden-Oosten en onze poli tiek moet gebaseerd zijn op er kenning van dat feit." Volgens Bevan is het van groot belang voor de vrede in het Mid den-Oosten, dat de positie van Israël wordt erkend. De groie mogendheden dienen Israels grenzen te waarborgen tegen de omringende landen, maar even zeer dienen deze omringende lan den een waarborg te ontvangen tegen Israël. Bevan is het er mee eens, dat een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken moet voorafgaan aan een topconferen tie. De datum van een topconfe rentie dient echter te worden vastgesteld. Indien de socialisten weer aan de macht komen, zal dit hun po litiek zijn, aldus Bevan. OPENBARE RAADSVERGADERING. De burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene kennis, dat een openbare vergadering van de raad dier gemeente is be legd tegen donderdag 16 januari 1958, te 19 00 uur. Terneuzen, 10 januari 1958. De burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. ZONDAG 12 JANUARI HILVERSUM I: 8.00 Nws; 8.18 V. h. platteland; 8.30 Ge- var. progr.9.45 Caus.; 10.00 Instr. oct.; 10.30 Nws v. d. boe kenmarkt; 10.40 Muzikale caus., 11.20 Cabaret; 12.00 Lichte mu ziek; 12.30 Sportspiegel12.35 Piano en zang; 13.00 Nws; 13.07 Caus.; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Gevar. progr. v. d. strijd krachten 14.00 Boekbespr. 14.20 Omr. ork. en solist; 15.20 Filmpraatje15.35 Orgelconc. 16.00 Dansmuz.16.30 Sportre- vue; 17.00 Zigeunerork.17.30 V. d. kind.; 17.50 Nws en sport- uitsl.; 18.30 Korte kerkd.; 19.00 V. d. kind.; 19.30 Caus.; 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz.; 20.40 Caus.; 21.15 Licthe muz.; 21.45 Voordr.21.55 Koorzang; 22.10 Act.; 22.25 Gram.; 23.00 Nws; 23.15Srt.OO Verleden en heden. HILVERSUM II: 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 8.25 Plechtige Hoog mis; 9.30 Nws en waterst.9.45 Gram.10.00 De eredienst thuis, 10.10 Muz. caus.; 10.25 Kerk dienst; 11.30 Vragenbeantw.; 11.45 Caus.; 12.00 Gram.; 12.15 Gram.; 12.20 Apologie; 12.40 Apologie; 12.40 Kamerork. en "olist12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.10 De wadders; 13.30 Lichte muz.; 13.45 Boekbespr.; 14.00 Metro- pole ork., vrouwenkoor en sol.; 15.05 Caus.; 15.25 Gram.; 15.35 Caus.; 15.45 Idem: 16.10 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Geref. kerk dienst; 18.30 Orgelconc.; 19.00 Kerkelijke ber.; 19.05 Samen zang; 19.25 Gesprekken; 19.45 Nws; 20.00 Blijspel; 20.30 Act.; 20.45 De gewone man; 20.50 Ca baret; 21.20 Caus.; 21.30 Hoor spel; 22.10 Lichte muz.; 22.35 Uit het Boek der Boeken; 22.45 Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nws; 23.15 Alt en piano; 23.45—24.00 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.30 Koor zang; 12.15 Amus. muz.; 12.30 Weeber.; 12.34 Amu.s muziek; 13.00 Nws; 13.15 Voor de sold.; 14.00 Operamuz.; 15.30 Gram.; 15.45 Voetbalrep.; 16.30 en 16.45 Gr.; 17.00 Sportuitsl. en nws; 17.15 Gram.; 17.30 Idem; 17.45 Sportuitsl.; 17.52 Gram.; 18.00 Volksmuz.; 18.30 Godsd. half uur; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Gevar. progr.; 21.30 Gram., 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 23.00 Nws; 23.05—24.00 Gram. MAANDAG 13 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9.00 V. d. vrouw; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Twee piano's; 10.45 De Kattebel; 11.40 Gram.; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 V. h. plat teland; 12.38 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 V. d. middenstand; 13.20 Dansmuz.; 13.45 V. d. vrouw; 14.00 Kamermuz.14.20 Hoorsp. 15.20 Gram.; 15.30 Zestig minu ten voor boven de zestig; 16.30 Gram.; 17.09 Volksmuz.; 17.15 Gram.; 17.30 Pianoduo; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Promenade-ork. 18.50 Oude muz.; 19.05 Parle mentair overz.; 19.20 De mu- ziek-kiosk; 19.45 Rsgeringsuitz. 20.00 Nws; 20.05 De Familie Doorsnee; 20.35 Dansmuz.; 21.20 Plantaardig en mineraal; 21.50 Caus.; 22.05 Concertgebouwork. en klein koor; 23 00 Nws; 23.15 Gram.; 23.3524.00 Een ogen blikje stilte. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gewijde muz.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws en weerber.8.15 Sportuitsl.; 8.25 Gram.; 9.00 V. d. zieken; 9.30 V. d. vrouw; 9.35 Raak de roos; 10.15 Gram.10.30 Theologische Etherleergang; 11.15 Gram.; 11.35 Gevar. progr.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Koorzang; 12.55 Gram. en act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.45 V. d, vrouw; 15.15 Meisjes koor; 15.35 Gram.; 16.00 Bijbel lezing; 16.30 Kamertrio; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beurs- ber.17.45 Regeringsuitz.18.00 Orgelspel; 18.30 Sport; 18.40 Engelse les; 19.00 Nws en weer ber.; 19.10 Op de man af; 19.15 Schoolzang; 19.35 Caus.; 19.50 Schoolzang; 19.35 Caus.; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Lichte muz.; 20.40 Hoorspel; 22.10 Boekbespr.; 22.20 Koor zang; 22.45 Avondoverdenking j 23.00 Nws; 23.1524.00 Prome nade ork. en Omr. koor. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 V. d. land bouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 School radio; 15.45 Viool en piano; 16.00 Koersen; 16.02 V. d. zie ken; 17.00 Nws; 17.10 Gevar.' muz.; 17.45 Kinderliederen; 18.00 Franse les; 18.15 Kinder lied; 18.20 Protestantse uitz.j 18.30 V. d. sold.; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Kamermuz.; 20.40 Kunstkaleidoscoop20.55 Kamermuz.; 21.30 Amus. muz.; 22.00 Nws; 22.15 Pianorecital; 22.45 Gram.; 22.55—23.00 Nw».

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3