Binnenlands nieuws De Amerikaanse hulpverlening aan minder ontwikkelde landen w egwifs door het land RADIO? tweede blad 12e jaargang no. 4265 Krijgt Eisenhower de gevraagde 4 miljard dollar? I De A.N.W.B. zorgt er voor, dat U blindelings de weg kunt vinden. Wat brengt de Vrijdag 10 januari 1958 u. ifi-A. ZEEUW 1>t, \jnerikaanse regering Ls van plan voor haar programma's voor de hulpverlening aan het buitenland bepaalde methoden over te nemen, die hebben bijge dragen tot het welslagen van het Chinees-Russische economische offensief rn de minder ontwik kelde landen, zo wordt uit goede oron te Washington vernomen. Dit voornemen van de Ameri kaanse regering onderstreept ene raids de ongerustheid, die dit communistische offensief te Washington veroorzaakt en an derzijds het feit, dat de Ver. Sta ten hierdoor in de verdediging zijn gedrongen. Voorshands overweegt de Ame rikaanse regering voornamelijk de rentevoet van de leningen, die zij aan minder ontwikkelde lan den verstrekt, in overeenstem ming te brengen met de lagere rente, die de Sowjet-Unie voor haar leningen vraagt. Over het algemeen dragen de Amerikaan se leningen een rente van 3 indien zij in dollars en van 4 Vo, indien zij: in de valuta van het betrokken land worden afgelost, terwijl de rentevoet van de Rus sische leningen niet hoger is dan 2 a 2Vz Dit is overigens slechts één van de maatregelen, die de Amerikaanse regering aan het congres zal voorstellen om een tegenwicht te vormen tegen het Chinees-Russische econo mische offensief, dat in de ko mende maanden vermoedelijk nog zal worden versterkt. In de onlangs te Cairo gehou den Afrikaans-Aziatische confe rentie heeft de Sowjet-Unie, zo- INTERNATIONALE LEGER DES HEILS IN CIJFERS. Aan het statistisch gedeelte van het internationale jaarboek 1958 van het Leger des Heils ontlenen wij de volgende gege vens: landen waarin het Leger des Heils werkt86, talen waar in het Evangelie wordt gepre dikt: 103, korpsen en buiten posten 16792, inrichtingen e.d. 2211, dagscholen: 801 «met 90904 I leerlingenofficieren26874 "mplyés: 24191, muzikanten: 36233 en zangbrigadeleden S37. Het maatschappelijk werk van het Leger des Heils ver schafte in 1958 in asyls e.d. 9.869.037 bedden en 15.955.245 maaltijden, bijna 900.000 patiën- ten werden in leger-ziekenhui- en klinieken behandeld. I Elo.545 ongehuwde moeders wer- hen in gespecialiseerde tehuizen opgenomen. De reclassering had persoon- lijxe bemoeienis met bijna een kwart miljoen gevangenen De afdelmg vermiste personen ont ving verzoeken tot opsporine van 13.275 vermisten, waarvan 6.106 met succes werden afge sloten. De leden van de Bond van Barmhartigheid legden meer dan 2»miljoen huisbezoeken af. De 136 periodieken die het Leger des Heils uitgeeft (o.a. so edities van de Strijdkreet) heb ben een totale oplaag per num mer van ruim 2 miljoen exem- I plaren. De statistiek voor Nederland vermeldt o.a.aantal officieren 66, employees194, korpsen 108, buitenposten30, inrichtingen 38. reclasseringsbureaus13. 46 Nederlandse Leger des Heilsofficieren werken in de zendingsgebieden. als bekend is, hulp op grote schaal aan alle minder-ohtwik- kelde landen aangeboden. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft enkele dagen geleden een studie gepu bliceerd, waarin het doet uitko men, dat de Sowjet-Unie, gezien haar politieke stelsel en haar economische capaciteit, gemak kelijk de omvang van haar pro gramma's voor hulpverlening aan het buitenland zou kunnen verdubbelen. President Eisenhower zal bin nenkort het Congres verzoeken aanzienlijk meer middelen uit te trekken voor het verlenen van hulp aan het buitenland. Voor het jaar 1958/59 verlangt Eisen hower voor dit doel bijna vier miljard dollar. Een jaar geleden verzocht hij het Congres om 3,4 miljard dol lar voor de buitenlandse hulp verlening, maar het Congres stond hem slechts 2,4 miljard dollar toe. Op het ogenblik wijst alles er op, dat het Congres nog minder welwillend tegenover de pro gramma's voor de hulpverlening aan liet buitenland zal staan. De leden van het Congres wij den in de eerste plaats hun aan dacht aan de mogelijkheid van verhoging der uitgaven tot ver hoging van de militaire veilig- Opnieuw radio wedstrijd met liefdadig doel. Het is ditmaal de AVRO, die I de luisteraars een wedstrijd gaat voorzetten met top-, hoofd- en andere prijzen, be schikbaar gesteld door het be drijfsleven. De baten komen «en goede aan drie charitatieve instellingenhet Koningin Wil- helminafonds voor de kanker bestrijding, het Nationaal Rheu- l wafonds en het Prinses Beatrix I Poliofonds ter bestrijding van kinderverlamming. „Wie opent de kluis" is de j "tel van deze wedstrijd, die op januari a.s. begint en die een wat ingewikkelde vorm *.seft van hersengymnastiek- cijfercombinatie, waarover het Publiek uitvoerig zal worden in gelicht per „Kluisblad", dat binnenkort huisaan-huis zal worden bezorgd. heid van het land en bovendien houden zij er rekening mede, dat er in november a.s. weer verkie zingen voor het Congres zullen worden gehouden. Om te trach ten zijn standpunt te doen zege vieren, zal president Eisenhower binnenkort een speciale adviseur benoemen in de persoon van Er- ci Johnston, een vooraanstaande persoonlijkheid in de Amerikaan se filmindustrie, die een groot voorstander is van aanzienlijke hulpverlening aan minder ont wikkelde landen. De „Daily Worker" staakt verschijning. Het dagblad van de Ameri kaanse communistische partij, de „Daily Worker", zal maan dag voor het laatst verschijnen, aldus heeft het blad woensdag meegedeeld. Het blad was in de afgelopen jaren in financiële moeilijkhe den geraakt Vonnissen in Jordanië. Een Jordaanse militaire recht bank heeft woensdag drie man nen tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld, die in dienst zijn van „de stem der Arabieren", een radiostation in Egypte. Ook een omroeper van Radio-Damascus is tot dezelfde straf veroordeeld. De veroor deelden zijn er van beschuldigd „gevaarlijke communisten" te zijn. HET ROMMELT NOG IN VENEZUELA. Politieke waarnemers te Was hington zijn van mening dat de toestand in Venezuela nog verre van gestabiliseerd is, ook al werd de opstand van 31 dec. j.l. snel onderdrukt. Zij menen dat de revolutie ernstiger was en ver moedelijk verder strekkende ge volgen zal hebben dan men aan vankelijk dacht. De officiële berichten uit Vene zuela zijn schaars. Zij wekken echter de indruk dat er 'n zeker gevoel van onbehagen in het land heerst. Voorts wordt in pers berichten gemeld, dat er onder de R.K. geestelijkheid verzet tegen dictator generaal Perel Jiminez zou bestaan. Verschei dene priesters zouden reeds ge arresteerd zijn. In kringen te Washington, die belangstelling hebben voor de gang van zaken in Venezuela, meent men dat de houding van de R.K. kerk en de reactie hierop van de regering Jiminez voor de toekomst van Venezuela van be slissende betekenis zullen zijn. Men wijst er in deze kringen op dat aan de val van de voormalige Argentijnse dictator Peron en aan die van Rojas Pinilla, de ge wezen president van Columbia, eveneens een conflict tussen re gering en (R.K.) kerk vooraf ging. Doodstraf geëist tegen Hongaarse geestelijke. Het Oostenrijkse blad „Bild- telegraf" heeft gemeld, dat een openbare aanklager te Boeda pest de doodstraf heeft geëist tegen mgr Rurszanyi, een vroe gere secretaris van kardinaal Mindszenty. Volgens dit blad is het pro ces op 24 december begonnen en zal heden vonnis worden ge wezen. INBREKER IN ARREST. De Delftse recherche heeft een man gearresteerd, die vroeger in Delft woonde doch de laatste ja ren in hotels in verschillende steden vertoefde. Hij heeft om streeks twintig inbraken op zijn geweten, niet alleen in Delft, doch ook in Gouda, Arnhem, Wierden, Naarden, Amersfoort, Wageningen, Woerden, Hillegom en Heemstede. Vermoed wordt, dat de man zich ook schuldig maakte aan tal van kleine diefstallen in be drijven te Delft, welke de laat ste maanden werden gepleegd en niet werden opgehelderd. Een compagnon van de man is in Utrecht in arrest gesteld. ONEERLIJKE WINKELBEDIENDE IN BEWARING GESTELD. Woensdag is de 35-jarige win kelbediende J. S. uit Rotterdam in bewaring gesteld, verdacht van verduistering van geld ten nadele van zijn patroon, een mo torhandelaar in het noorden van de stad. Bij inventarisatie bleek de mo torhandelaar een tekort te heb ben aan leren jassen, helmen en meer artikelen die de winkelbe diende over de toonbank ver kocht. Hij werd aan de tand ge voeld en bekende, dat hij sedert november van het vorige jaar bedragen die hij voor verkochte goederen ontving, niet op de kas sa had aangeslagen. Voor zover op het ogenblik be kend is gaat het om een bedrag van ongeveer ƒ2500, HOOFDAGENT VAN POLITIE GESCHORST. Op de Mathenesserweg te Rot terdam is dinsdagmiddag j.l. een hoofdagent van politie te Rotter dam op heterdaad betrapt toen hij, in burger gekleed, probeerde een koplamp van een onbeheerd staande fiets weg te nemen. Tegen hem werd proces-ver baal opgemaakt. Hangende het onderzoek is hij in zijn functie geschorst. BIJ MONTEREN VAN EEN BOORTOREN VERONGELUKT De 24-jarige arbeider A. J. W. uit Oldenzaal is te Bruchterveld (gemeente Hardenberg) bij het monteren van een boortoren voor de Nederlandse Aardolie Maat schappij van een hoogte van 20 meter naar beneden gevallen. W., die eerst enige tijd later door zijn mede-arbeiders gevonden werd, moet vrijwel onmiddellijk dood zijn geweset. INBREKERS SLOEGEN EEN GOEDE SLAG. Militaire commando van Noord-Sumatra blijft trouw aan centrale regering. De woordvoerder van het mi litair commando van Noord- Sumatra, kapitein Matang Site- pu, heeft donderdag verklaard, dat het militaire commando van Noord-Sumatra tot dusver nog niets heeft gehoord over „plannen om een afzonderlijke staat Sumatra te stichten. Hij ontkende iets af te weten van „provocerende en specula tieve berichten, dat spoedig een (staat Sumatra" zou worden ingesteld". Hij verklaarde met nadruk, dat het commando van Noord- Sumatra trouw zal blijven aan de centrale regering. Derde gesprek tussen Soekarno en Nehroe. Na afloop van het gesprek tussen premier Nehroe en pre sident Soekarno werd donder dag een officieel communiqué uitgegeven, waarin Nehroe in het bijzonder uitdrukking geeft Woensdagavond is ingebroken aan de hoop „dat het kolonia- in een perceel aan de Ruygrock- laan te 's-Gravenhage. Het hele huis is doorzocht en uit de linnenkast werden siera den ontvreemd tot een waarde van ongeveer 15.000, INSPECTEUR LIRFDADIG- HEIDSVERENIGIN G VERDUISTERDE GELD. De 50-jarige N. T. K. uit Rot terdam, inspecteur der N.V.C. uit Heerlen, een liefdadigheids vereniging die een voetbalpool organiseert, is woensdag gear resteerd. De inspecteur, die in finan ciële moeilijkheden verkeerde, zou de laatste tijd contributie die hij voor de vereniging inde, niet hebben afgedragen. De politie vermoedt, dat de verduistering een bedrag van 1000,beloopt. (van onze verslaggever) kunnen worden, de letters kunnen er af gehaald worden en door andere vervan gen. Dit betekent een grote besparing van materiaal. De uitwisselbare armen zijn ook van groot belang, want vroeger moest een wegwijzer bij wijziging tijdelijk ver wijderd worden, nu haalt men de oude arm er af en bevestigt er dadelijk een nieuwe aan. welke, vooraf in de schilders werkplaats werd klaargemaakt. Snel en secuur OVERIGENS bezorgt een wijziging hier of daar de afdeling wegwijzers van de Het snelverkeer moest de richting duide lijk kunnen zien en men kwam tot de be- DEN HAAG (P. P.) - „Deze wegwijzer moeten jullie een klein beetje kende blauwe borden met wit opschrift, gedraaid neerzetten, dan komen de armen juist in de goede stand," roais we die kennen van de autowegen. merkt de inspecteur van de A.N.W.B.-wegwijzerdienst op, wanneer twee Dlt bleek n°S niet voldoende, want een r i,, verwijzing ter plaatse gaf moeilijkheden stoere jonge kerels de paal in het gegraven putje laten zakken. Met ken- in verband met plotseling afremmen. nersoog wordt gekeken of de paal recht eil inderdaad een weinig ge- stoppen en zoeken. Hierdoor kwam men a.N.W.B. vele hoofdbrekens. Het is in draaid staat en dan wordt de aarde aangestampt. Paal 5501 staat. tot de zogenaamde voorrichtingsborden. de meeste gevallen niet één bord dat ge- De mannen dragen de armen aan. Nauwkeurig wordt op de stamkaart Eveneens blauwe borden met wit op- wijzigd moet worden, maar vele borden, van de paal gecontroleerd aan welke kant de verschillende aanduidingen ZW^cLfeTtoe^ dT^wTsne.! moeten komen en dan worden ze snel gemonteerd. Dromerig staat weg- geplaatst, zodat de weggebruiker reeds weg Amsterdam-Utrecht in gebruik wijzer 5501 daar in de kale vlakte van Amsterdam-noord, als een van de vooruit ziet welke manoeuvre hij zal kwam. De afstand werd korter en de wij- vele bakens, die geplaatst werden bij en in de omgeving van de nieuwe mocten maker>- Tegenwoordig is men er zigingen moesten op honderden kruispun- brug bij Schellingwoude. De stromen weggebruikers zullen zich voortaan men^nk"^ ten worden aangebracht tot bij Ede - De letters op te brengen, zodat men ook bij Klomp. Dat alles moest gebeuren op een op zijn armen kunnen onenteren en zonder moeite hun weg kunnen vin- volkomen duister in het licht van de kop- dagj want voordien golden nog de oude den in een doolhof van wegen, waarin men anders zonder kaart of rou- lampen heel duidelijk de aanduidingen routes. tebeschrijving zou verdwalen. kan zien- Hij is een van die duizenden ijzeren wachters waardoor we wegwijs ,Bij. de ge™ne wegwijzers is dit natuur- Schitterend werk heeft de afdeling weg- J j lijk moeilijker, omdat ze hoog aange- wijzers verricht in de dagen van de ramp worden in eigen land. En dat dit nodig is vernamen we uit de mond van bracht zijn, zodat de koplampen er niet in Zeeland, toen men kans zag alle om lisme zal verdwijnen en dat het vraagstuk Westelijk Nieuw-Gui- nea vreedzaam zal worden op gelost". Van zijn kant verklaart pre sident Soekarno in hetzelfde communiqué, dat Indonesië zich inspant goede betrekkingen te onderhouden met alle landen, met inbegrip van Nederland, en zelfs hoopt met dit laatste land op economisch gebied een sa menwerking tot stand te kun nen brengen, gebaseerd op een gemeenschappelijk eerbied voor de wederzijdse belangen". De Britse premier MacMillan en president Soekarno ontmoet ten elkaar donderdag aan een lunch met premier Nehroe. Tij dens deze lunch kwam het In donesisch-Nederlandse geschil „kort en informeel" ter sprake. Na de lunch verklaarden In donesische kringen, dat presi dent Soekarno aan premier MacMillan de verzekering zou hebben gegeven, dat overdracht van Westelijk Nieuw-Guinea aan Indonesië in geen enkel op zicht de vrede en stabiliteit in dat gebied zou schaden. de heer Brand, hoofd van de afdeling Wegwijzers van de A.N.W.B. op kunnen schijnen. Dit laatste tijd ondervangen wordt nu door aan de leggingen, die daar moesten plaatsvinden. de in vierentwintig uur aan te geven, zij het Onmisbaar het waarschuwingen betreft voor kruisin gen e.d.". Bijna 75 jaar „IN dE JAREN 1940-1945, toen de weg wijzers ontbraken hebben we een proef genomen en een aantal journalisten, die welk jaar begint de geschiedenis van in de bedoelde streek goed bekend waren de wegwijzers?" is onze vraag, een tocht laten maken door een deel van „zoals u weet werd de A.N.W.B. op 1 Limburg. Het bleek dat men zich zonder juli 1883 opgericht als bond voor véloci- de wegwijzers niet behoorlijk kon oriën- pedisten, oftewel fietsers. De heer Edo teren. Velen zullen dat niet willen gelo- Bergsma, die jarenlang onze voorzitter is geweest, was het die het initiatief nam tot het plaatsen van waarschuwingsbor den en wegwijzers. De eerste wegwijzer werd geplaatst in Rotterdam en wel op de viersprong, Ou dendijk, Kortekade, 's-Gravenweg en Hof- laan. Nu nog draagt deze wegwijzer het nummer 1. Voordien waren reeds onge veer 15 houten wegwijzers geplaatst tus sen Rotterdam en Utrecht, maar bij de ven, maar het is beslist waar. We weten wel, dat er genoeg wegge bruikers zijn, die wanneer zij ergens be kend zijn niet meer op de armen van de wegwijzers kijken, maar ze zien de weg wijzer wel en weten uit ervaring, dat ze bij die paal links- of rechtsaf moeten. Wanneer de paal plotseling is verdwe nen, beginnen zij bij de plaats aangeko men te twijfelen. Afgezien dus, van het controle een jaar later bleken ze alle feit, dat de wegwijzer de in die streek om bekende reiziger zijn richting aangeeft, is hij voor anderen een soort baken, waar op men zich oriënteert zonder verder ge bruik te maken van de aanwijzingen. Dit verdwenen. Ze zijn door de boeren in de winter opgestookt. Men plaatste nu ijze ren wegwijzers en die bleven staan. Langzaamaan kwamen er meer. Het for maat der armen werd vergroot, de plaat- wegwijzers een speciale verlichting aan te brengen, waarbij de verlichting zo ge kozen wordt, dat ze opvalt. Is de weg met natriumverlichting uitgerust, dan onze wegwijzers. Bovendien geeft een horizontale vlak hineen werd eewiizied Miriumveruuiuiis umgexusi, uau wegwijzer, die reeds van verre opvalt, De bo"den werden lp ongehjke hoogte v°orzlet men d« ^egw.jzers van gewone duidelijk een kruising aan die de weg- gepIaatstzodat menelkearm kon zfen ^ampern Dit licht is in contrast met Bobiuiker noe niet ODeemerkt heeft Hii a f z en de verlichting van de weg en de wegwij- uiuiKer nog mei opgemerKi neen. tnj en tenslotte groeiden de armen tot een 7pr ,,nit dn„ nri Bet nmeekeerde ee- oeeft dus een preventieve werking waar -• zer valt dus op' Hel omgekeerae Se Nadat de paal in het gat geplaatst is, laorden de horden er aan be- "®sti gd. formaat van één meter lang en .vijftig schiedt ook." centimeter hoog." Snelverkeer rijdt snel verkeerd 30.000 aanwijzingen „BIJ DE OPKOMST van het snelverkeer °NS LAND Is verdekt met een uitge- op snelverkeerswegen werden aan de breid net van jvegwijzers en hiervan wil- richtingaanwijzers andere eisen gesteld. den de heer Brand en de heer Verkerk ons wel cijfers noemen. „U vindt in ons land bijna 6000 gewone wegwijzers, bijna 2000 richtingborden, omstreeks 1000 voor richtingsborden, ongeveer 300 paddestoe len, die de interessante rijwielpaden aan geven, voorts zowat 400 riviernaamborden en een 600 telefoonposten, aangeduid met de bekende telefoonhoorn. Waarschuwingsborden heeft de ArN.W.B. vroeger wel geplaatst, doch dit is aan de overheidsinstanties overgedragen. Op de onderhoud en nieuwplaatsing is de A.N. wegwijzers worden de belangrijkste plaats namen groot aangegeven, de andere klei ner. Afstanden boven de tien kilometer in hele kilometers, afstanden kleiner dan tien kilometer in kilometers en honder den meters.' In de schilderswerkplaats worden tegenwoordig de letters op de borden geplakt. soms provisorisch, maar men behoefde in deze waterwoestenij niet te verdwalen, dank zij het werk van de wegwijzer dienst van de A.N.W.B. En al dit werk in het belang van ons allen doet de A.N. W.B. gratis. In vrijwel geen land is de bewegwijzering zo perfect als in ons land. Zo weldoor dacht en volgens een vast systeem. Ieder die wel eens in het buitenland gereisd heeft zal dit beamen. Daar kan men vrij wel niet zonder landkaart reizen. Op die manier kweekt de A.N.W.B. grote good will voor ons land bij de buitenlandse toeristen. Aan het eind van ons onderhoud verklap ten de heren ons nog enige cijfers. Grof becijferd heeft de A.N.W.B. voor om streeks 3 miljoen gulden aan wegwijzer- materiaal op Neerlands wegen staan. Aan W.B. per jaar ongeveer 600.000,kwijt. Dag in dag uit zijn de schilderwagens op pad om de wegwijzers bij te houden, weg- nummers aan te brengen en nieuwe (re flecterende) borden te plaatsen. Maanden lang van hard werken zit er dikwijls in. Er is rondom de wegwijzers zeer veel wanneer nieuwe projecten onder handen werk naar ons bleek. Palen en armen worden genomen. Besprekingen met alle worden vooraf vervaardigd en in twee mogelijke instanties, grondige bestudering speciaal hiervoor uitgezochte schildersbe- van de problemen en wat daarbij komt drijven beschilderd, of zoals tegenwoor- en dat alles ten gunste van de Neder- dig gebeurt beplakt met letters. Dit landse weggebruiker. We kunnen «ie laatste heeft het voordeel, dat de armbor- A.N.W.B. niet dankbaar genoeg zijn den, die uitwisselbaar zijn, weer gebruikt (Nadruk verboden). ZATERDAG 11 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9.00 V. d. vrouw; (9.359.40 wat er st.) 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding10.20 Lich te muz.10.50 Buitenl. week- overz.; 11.05 Pol. cabaret; 11.35 Kamermuz.; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.12-33 Lichte muz.; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Fanfare-ork., 13.45 Sportpraatje14.00 V. d. jeugd; 14.35 Lichte muz.: 15.00 Boekenwijsheid15.20 Koor zang 15.35 Streekuitz.16.00 Kamerork. en soliste; 16.45 Caus.; 17.00 Lichte muz.; 17.30 Act.; 18.00 Nws en comm.; 18.2;1 Lichte muz.; 18.45 Regerings- uitz.19.00 Artistieke Staal kaart; 19.30 Caus.; 19.40 Idem; 19.55 Ldem; 20.00 Nws; 20.05 Waar gaan wij heen 20.13 Ge- var. progr.21.45 Klaver Vier; 22.15 Soc. comm.; 22.30 Opspo ring verzocht; 23.00 Nws; 23.15 Gram.23.3024.00 Dansmuz. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws en weerber.; 8.15 Gram.; 8.50 V. d. huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken, 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Pianoduo en zang; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Instr. octet; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 1320 Gram.; 13.30 Idem; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Eng. les; 14.40 Boekbespr.14.50 Gram.; 14.55 Lichte muz.; 15.15 Kron. voor letteren en kunsten; 15.40Koor zang; 16.00 V. d jeugd; 16.50 De schoonheid v. h. Gregoriaans; 17.20 Sportpraatje; 17.30 Ama- teurprogr.17.45 Lichte muz. 18.00 Journ. weekoverz.; 18.10 Gram.; 18.15 Van het Binnen hof; 18.25 Strijkork.; 18.45 Vra- genbeantwoording; 19.00 Nws; 19.10 Comm.; 19.15 Promenade- ork. en sol.; 20.10 Lichtbaken; 20.25 Act.20.40 Gevar. progr. 22.10 Lichte muz.; 22.35 Wij lui den de zondag in 23.00 Nws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.22— 24.00 Nouveauté's. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gesproken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio-Almanak; 14.30 Radiojourn.; 15.00 Accor- deonspel15.15 Gram.15.30 Accordeonspel15.45 Gram. 16.15 Ork. conc.; 16.45 Eng. les; 17.00 Nws; 17.10 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Liturgische ge zangen; 17.30 Gram.; 18.00 ld.; 18.30 V. d. sold.; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Cabaret; 21.00 Gram.; 21.15 Amus. ork.; 22.00 Nws; 22.15 Verz. progr.; 23.00 Nws; 23.05 Dansmuz.; 23.45— 24.00 Zigeunermuziek.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5