Doet thans weer mee niet de P.P. Ami Li LJ 11 L 1 1 1 11 L n 1 1 DE POT BLIJFT OVERSTAAN, WIE BIEDT? I 46.142,25 Kamil Moh. Na de In Indonesië tegen goede diensten van de U.N.C.I. Buitenlands Reeds f 46.142,25 uitbetaald nieuws KERKNIEUWS Nieuwe brief van Boelganin Beursoverzicht Wie wil kan winnen! vz PRIJZENPOT Voorwaarden 22 cf. Profi LJseb Gemeente T De woordvoerder van het Indo nesische ministerie van Buiten landse Zaken, Suska, heeft don derdag verklaard, dat „er geen -prake van is, dat Indonesië de „goede diensten" van de U.N.C.Ï. de commissie voor Indonesië van de Verenigde Naties in het geschil van Indonesië met Nederland over West-Irian gun stig zal ontvangen." Suska zeide dit, toen hem om commentaar werd gevraagd op een door de Nederlandse minis ter-president, dr. Drees woensdag afgelegde verklaring, dat het de plicht van de Verenigde Naties is om handelend op te treden in het geschil tussen Indonesië en Nederland. „Het is een volkomen verras sing, dat Nederland de U.N.C.I. wil doen herleven," aldus Suska. Sinds Nederland de soevereiniteit over het voormalige Nederlands- Tndië In 1948 aan Indonesië heeft overgedragen", bestond er niej: langer behoefte aan het doen her leven van deze commissie." Suska zeide verder, dat inmen ging door de U.N.C.I. in het ge schil voor het Indonesische volk ..onaanvaardbaar" is, daar dit BELGIË Uitvaart prinses Josephine. Koning Leopold en koningin Elizabeth van België hebben donderdagochtend in de St. Al- bertuskerk van het St. Benedic- tusklooster der oblaten-Bene dictinessen te Namen de uit vaart van prinses Josephine van België, zuster van koning Albert, bijgewoond. ENGELAND Eventuele besprekingen met de Russen. Een woordvoerder van het Foreign Office heeft donderdag gezegd dat hij geen verschil van mening aanwezig zag tus sen de Britse regering en de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Dulles om trent een eventuele topconfe rentie met de Russen. Op een op zijn dagelijkse persconferen tie gestelde vraag antwoordde hij dat de Britse wijze van be nadering van een kwestie was zoals die, omschreven in het communiqué van de NAVO-top- oonferentie die te Parijs is ge houden. Een eventuele topcon ferentie van Oost en West zou zorgvuldig op lager niveau voor bereid moeten worden en men zou enige hoop op succes ervan moeten kunnen hebben. 1 TALIE Boodschap op boomstam. Een onderzoek, ingesteld naar aanleiding van het ontdekken van een verzoek om hulp, dat op een uit Rusland afkomstige pijnboomstam was gegrift, en dat afkomstig zou zijn van een naar Siberië gedeporteerde Ita liaanse Alpenjager, heeft uitge wezen dat inderdaad een zekere Puschiusis zoals de bood schap „ondertekend" was se dert 25 januari 1943 als vermist staat opgegeven. Hij behoorde tot het 54ste regiment infante rie van de Sforzesca-divisie, dat aan de Don heeft gestaan. Een deskundige van de Italiaanse afvaardiging bij de commissié van de Ver. Naties voor krijgs gevangenen gaat naar de pro vincie Udine, waar de boom stam in kwestie is aangekomen en waar ook het geboortedorp (Rigolato) van Puschiusis gele gen is. Maria Callas uit Rome vertrokken Maria Meneghini Callas, de zangeres van Griekse afkomst orn wier persoon grote deining ontstond toen een officiële operavoorstelling te Rome moest worden afgebroken om dat zij verklaarde wegens hees heid niet verder te kunnen zin gen, is donderdagmiddag uit Rome met haar echtgenoot naar Milaan vertrokken. Zij .sprak er haar teleurstelling over uit dat zij van verder op treden in de Romeinse opera had moeten afzien. Zij sprak berichten tegen dat zij voor re kening van een Amerikaanse krant haar memories zou gaan schrijven. Maria Callas blijft enkele da gen in Milaan. Daarna gaat zij naar Chicago. •VOORWEGEN „politiek niet verantwoord" zou zijn. In dit verband merkte hij op, dat de U.N.C.I, bestaat uit de Verenigde Staten, Australië en België. „Twee van haar drie leden, Australië en België, steu nen duidelijk Nederland, terwijl de Verenigde Staten „strikt neu traal" zouden zijn. Hoe zou Indo nesië werkelijk objectieve „goede diensten" kunnen verwachten van een instantie, waarvan twee derde deel der stemmen voor Ne derland is", aldus Suska. Ook het Indonesische ministe rie van Voorlichtte»- heeft in een binnenlandse radio-uitzending ge reageerd op de verklaring van dr. Drees, die in de Indonesische dag bladen werd gepubliceerd. Het ministerie van Voorlich ting omschreef de verklaring van de Nederlandse premier als „beweringen, die de zaken in het huidige geschil tussen de beide landen alleen maar gecompliceer der kunnen maken". Dergelijke verklaringen, als door de Nederlanders in de laat ste paar maanden zijn afgelegd, zijn niet langer nieuw" en „een dergelijke lastercampagne is aan de orde van de dag bij reactionai ren in hun propaganda om steun te krijgen". Het ministerie van Voorlich ting verklaarde, dat Drees „zich zelf vergat", toen hij beweerde „dat de campagne, die door In donesië voor de bevrijding van West-Irian wordt gevoerd, niets minder beoogt dan „een volledig overdragen van het gebied" en Indonesië beschuldigt van het aannemen van een „discrimine rende en vijandige" houding tegen de Nederlanders". In de uitzending werd gezegd, dat het geschil is vastgelopen als gevolg van de „halsstarrige" hou ding van Nederland. De „be schuldigingen van de Nederland se premier", dat hét in beslag- nemen van Nederlandse zaken en bedrijven heeft geleid tot een nauwelijks verhulde onteige ning", noemde het ministerie van Voorlichting „volkomen naast de feiten". „De bewering van dr. Drees, dat moeilijk is te zien hoe met president Soekarno enige oplos sing over de nationale aanspra ken op West-Irian kan worden bereikt", noemde de uitzending „een ongegronde bewering, zo als die zo dikwijls door de Neder landers worden gelanceerd om verwarring te stichten". „De strijd om West-Irian om vat het gehele volk van Indone sië". Inzenden Het ingevulde diagram knipt U uit en plakt dit op de blanco zijde van een briefkaart Aan de andere kant adresseert U als volgtP.P., Postbus 35, Utrecht. PUZZELT U MEE? Op deze eindtotaal te schrijven in de pagina staan tien zinnen cirkel onderaan, afgedrukt, waaruit één of Is in zin A b.v. elk van de drie meer woorden zijn weggelaten, antwoorden mogelijk, dan Aan U de taak te bepalen wel- kruist U 1, 2 en 3 door en vult Naam en volledig adres van de ke van de daarbij vermelde daarachter in 6. Passen in a£zender te blokletters invullen en (genummerde) woorden in de- vraag B slechts twee omschrij- ^gevuide^kolom aan eZ poste ze zinnen thuishoren. Het kan vingen, dan zet U twee kruisjes zegels plakken, plus het nieuwe zijn, dat alle drie gegeven mo- en telt die twee cijfers op. Is Porto van 8 cent gelijkheden juist zijn, maar bij C slechts één mogelijkheid, kaa'^niet^n^en- ook, dat er twee, slechts één of dan streept U dat nummer aan veloppe maar open geen enkele van deze ingevuld en herhaalt dit als totaal voor in. kan of mag worden. C. En treft U het bij D, dat ae!ir,ülk allefn - geldige postzegels. De tien zinnen zijn aangeduid geen enkel van de gegeven ge- Vervallen ta'aï 60*/# van de Pryzenpot, gevormd uit inleggelden en saldi, na aftrek van kosten, uitgekeerd. Inzenders van een kolom met slechts één fout ontvangen 30*/» van de be schikbare pot en onder de inzenders van kolommen met 2 fouten wordt de resterende 10"/« verdeeld, ongeacht de uitkeringen in de andere categorieën. Kan een bepaald deel van de pot niet worden uitbetaald, omdat in die ca tegorie geen winnaar is, of bedraagt het tegoed van een inzender minder dan 2,50, da^n worden deze bedragen gevoegd by de inleggelden van de eerstvolgende prijsvraag. «Itknlppan Iwp Wo .tlpp.lll,, EHH2H2IKa2a KRUIS 01 JUISTS NUMMERS AAN KRUIS Df JUIST» NUMMERS AAN KRUIS Dt JUIST» DOE 'MEE MET DE P.P. VZ met de letters A t.m. K. Als U vallen van toepassing kan zijn, nu de antwoorden van een zin dan kruist U niets aan en weet, neemt U het diagram en schrijft U als totaal bij D een kruist achter de overeenkom- 0. stige letter in de eerste ko lom telkenmale de num mertjes door van de goede om schrijvingen behorend bij die zin. Als de gehele kolom op de ze wijze is afgewerkt, hebt U niets anders meer te doen, dan de aangekruiste cijfers op te tellen, regel voor regel de to talen te vermelden per zin en dan nog eens alle totalen sa- Het diagram biedt u vier ko lommen, zodat vier gezinsle den (b.v. vader, moeder, zoon en dochter) ieder een oplos sing kunnen inzenden op de zelfde briefkaart. Ieder legt 25 cent in, zodat per ingevul de kolom 25 cent extra port geplakt moet worden. Inzenders van kolommen met 0, 1 en 2 fouten hebben in de- postze gels, radiozegels, plakzegels en dgl. worden door de posterijen niet ver goed. De Inzendingen moeten uiterlijk dinsdag 1-1 januari a.s. 12 uur v.m. In ons bezit zijn. De oplossing van deze nuzzel is we tenschappelijk ver antwoord, door deskundigen nage zien en voor iedereen contro leerbaar. Aan de inzendcr(s) van een feilloze kolom wordt to II' 7 3 1 2 3 1 2 5 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 12 3] 1 2 3 1 1 2 3 1 2 3 1 1 2 3 1 2 3 1 12 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 TOTAIEN KRUK 0» AKST» NUMMERS AAM IOTAICK 1 1 1 2 3 1 1 1 1 2 3 1 1 1 1 2 31 1 2 3 M m 1 2 3 1 1 2 31 12 3] 12 3] 1 2 3 1 2 3 A men te tellen en het gevonden ze puzzel ALTIJD PRIJS I de box" zei de I alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar een prijs, t elk meedingend gezinslid is 25 cents inleggeld ver- schuldigd; i het volledig uitgeknipte- diagram moet op een briefkaart worden ge plakt lJ iï^dkiidelijke veranderw- gen of invulling maken Q een inzending ongeldig: oplossingen, die na a.s. dinsdag 12 uur v.m. in ons bezit komen, dingen niet meer mee: briefkaarten, waarop niet ItJ het verschuldigde porto 8 cent) en het extra porto van 25 cent per ingevulde kolom is geplakt, zijn on geldig: briefkaarten, die event, niet door PTT. zijn af gestempeld. zijn ongeldig wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken. beschadiging of vertraging der kaarten: over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac- t.ie. deze is bindend: door inzending verklaart men zich akkoord met de ze voorwaarden. C. D. E. „Zet hem maar in tegen het hulpje 1 moeder; 2 monteur; 3 pikeur. „Zyninst&ncten maken hem tot een gevaarlijk mens", meende de psychiater. 1 dierlijke; 2 beestachtige; 3 monsterlijke „Kan een haan een ei leggen?" vroeg de le raar aan zyn leerling. "luidde het juis te antwoord van cle knaap. 1 Neen; 2 Slechts onder bepaalde omstandig heden; 3 Ja „Jc "Ttopt de gewichten van onze (ons) nog poetsen", zei de boerin tegen haar dochter 1 friese staartklok; tjesklok. •TOTAAL DER TOT. F. Toen ik de naam Bedford noemde, was het na tuurlijk weer de schrandere Simon, dietprompt reageerde met „Een 1 schilder; 2 automerk; 3 componist. G. Onder bet bestuur van een nederlandse ge meente dient men steeds te verstaan 1 de burgemeester; 2 het college van b. en w.; 3 de raad. H. Al zou men het niet verwachten, toch komen steentjes wel terdege voor. 1 bloeiende; 2 etende; 3 leveiide. I. Nonnetjes zal men uiteraard aantreffen 2 staand horloge; 3 stoel- Be nederlandse vissers die ter haringvangst gaan, maken gebruik van 1 hc-tsrs; 2 loggers; 3 trawlers 1 in kloosters; 2 in het koor; 3 aan het strand. Toen aan de hongaarse vluchteling werd ge vraagd, wie Abraham was, dacht hy, geheel verklaarbaar en terecht, onmiddellijk aan 1 een der aartsvaders; 2 een herdersvorst. musicus; 3 een P.P. 25 Radio-activiteit toegenomen De radio-activiteit in Noor wegen is de laatste dagen aan zienlijk toegenomen in vergelij king met december. Aldus heeft de directeur van het instituut voor onderzoek van de Noorse defensie, Vinden, donderdag gezegd. Hij gaf echter geen na dere aanduiding van het per centage van de verhoging. MUITERIJ IN WESTDUITSE GEVANGENIS. BEWAKER WERD VERMOORD. Bij een muiterij in de gevange nis van Moers in het Rijnland is woensdagmiddag een 44-jarige bewaker vermoord. Een hoofd bewaker die hem te hulp snelde, werd ernstig gewond. Doordat de politie snel ter plaatse was kon geen der muiters ontsnap pen. De muiterij brak uit in' een werkafdeling waar 15 gevange nen zonder toezicht matten vlochten. Toen de bewaker bin nen kwam vielen zij hem met hun gereedschappen aan. Hij be zweek onder de slagen die zij hein toebrachten. Twee gevange nen die niets van de opstand wil den weten wisten evenwel de zaal te verlaten en de hoofdbewaker te waarschuwen. Toen deze bin nenkwam werd hij door de mui ters eveneens neergeslagen, doch door een aantal gevangenen ver dedigd tot de inmiddels gewaar schuwde politie ariveerde. Geen der muiters is er in ge slaagd uit de gevangenis te ont snappen. De vermoedelijke rad draaiers zijn apart gevangen ge zet. De vermoorde bewaker was getrouwd en had drie kinderen. De landbouw in de voorgestelde Europese vrijhandelszone. Naar uit gewoonlijk goed inge lichte kringen te Parijs wordt vernomen acht Frankrijk een Brits plan inzake de plaats van de landbouw in de voorgestelde Europese vrijhandelszone een onbevredigende basis voor be sprekingen en zal Frankrijk in een later stadium der onderhan delingen een eigen plan voorleg- gen. Het Britse plan dat aan alle leden van de organisatie voor Europese economische samen werking is toegezonden zal op de de volgende week in Parijs te houden bijeenkomst van de on derhandelingscommissie, welke onder leiding staat van de Britse paymaster-general Reginald Maudllng, ter spr-ake komen. Het besluit inzake het opstellen van een Frans tegenmemorandum, werd naar dezelfde kringen mee delen, donderdag op een bijeen komst van het Franse kabinet genomen. Hieraan werd toege voegd dat het Franse memoran dum eerst na ongeveer 1 maand gereed zal zijn. De Franse rege ring zou er op aandringen dat haar voorstel als basis voor be- sprkeingen op een later te hou den bijeenkomst van de onder handelingscommissie zou dienen. De prijzenpot is er deze week niet uitgekomen. Bij de tijdig in gekomen geldige oplossingen bevond zich geen enkele kolom met 0 of 1 fout, zelfs was er deze week niemand met twee fouten, het geen de week daarvóór nog wel het geval was. Toen boekten acht inzenders het succesje van de troostprijs, omdat ze de oudejaars- puzzel bijna goed hadden. Het nieuwe jaar daarentegen begint met een blanco score. De prijzenpot is dus nog beschikbaar en wordt deze week ver hoogd met de inleggelden van de nieuwe puzzel. En hoe is de balans? Wij hebben eens even gerekend ter ge legenheid van de jaarwisseling, wat er in 1957 is gewonnen en het bleek ons, dat er ultimo december aan prijzen was uitgekeerd het totale bedrag van Een fraai resultaat voor een geheel apart soort prijsvraag en wel een bewijs, dat er nu en dan fikse prijzen kunnen vallen. Velen zijn er vorig jaar met een groot bedrag verblijd, wie wint er deze week 1000 of meer? Wij hebben nu reeds herhaaldelijk aan een aantal winnaars dergelijke aardige prijzen uit de opbrengst van een puzzel kunnen uitbetalen. Zorgt ervoor, dat u er ditmaal ook eens bij bent en kunt meedelen in de prijzen! Zendt Uw briefkaarten in vóór dinsdag 14 januari a.s. De oplossing van de oudejaarspuzzle en die van vorige week publiceren wij in ons nummer van morgen, zaterdag 11 januari. Ds. H. MULDER 80 JAAR. Ds. H. Mulder te 's-Graven- hage, emeritus-predikant van de Geref. Kerk van Amsterdam viert 11 jan. zijn 80ste verjaar dag. Ds. Mulder werd 11 jan. 1878 te Burum, waar zijn vader pre dikant was, geboren. Hij bezocht het gymnasium te Haarlem en studeerde aan de vrije universi teit. In 1904 werd hij kandidaat en 31 juli van dat jaar te Zaam- slag in het predikambt beves tigd. In 1908 vertrok hij naar Harderwijk en op 8 juli 1914 deed hij in de hoofdstad intrede. Ds. Mulder was in Amsterdam werk zaam tot aan zijn emeritaat dat hem 4 sept. 1946 werd verleend waarna hij zich te 's-Gravenhage vestigde. In de hoofdstad was Ds. Mulder voorzitter van de Geref. scholen in het Spaarndam- merkwartier. Van zijn hand zijn tal van bijdragen in de Amster damse Kerkbode en preken in de serie „Menigerlei genade" ver schenen. De Sowjet-premier, maarschalk Nikolai Boelganin, heeft een nieuwe brief aan premier Harold MacMillan gestuurd, aldus meldt het Britse ministerie van Buiten landse Zaken. De brief is donderdagmiddag door de Sowjet-ambassadeur te Londen Jakob Malik, aan de mi nister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, overhandigd. (Pre mier MacMillan bevindt zich thans te New Delhi.) Uit een eerste lezing van de brief, die in het Russisch 18 pa gina's met een aanhangsel van 19 pagina's beslaat, blijkt, dat alle belangrijke diplomatieke kwes ties in de verhouding Oost-West ter sprake worden gebracht. (Zoals bekend is nog niet ge antwoord op de eerste brief van Boelganin van vorige maand.) Premier Boelganin heeft ook nieuwe nota's gestuurd aan de V. S. en 17 andere landen, waar in een conferentie tussen lieders van de landen van de Noordatlan- tische-verdragsorganisatie en het verdrag van Warschau wordt voorgesteld. Radio-Moskou heeft een samen vatting van de nota's uitgezon den. Premier Nikolai Boelganin van de Sowjet-Unie heeft in de nieu we brieven aan de regerings hoofden van 19 landen, waaron der alle leden van de Noordat- lantische Verdragsorganisatie, voorgesteld binnen twee tot drie maanden een conferentie van leidende staatslieden op hoog ni veau te beleggen, waaraan de regeringshoofden deel zouden nemen. Als mogelijke plaats van samenkomst wordt Genéve ge noemd. O.m. zou gesproken kunnen worden over de onmiddellijke stopzetting van kernproeven voor de duur van twee tot drie jaar. Het onderzoek in de ontploffingsramp te Ter Apel. Naar de oorzaken en toe dracht van de ontploffingsramp te Ter Apel zal een zeer diep gaand onderzoek worden inge steld, waarvan de resultaten eerst over enige weken, als alle materiaal verzameld is, bekend gemaakt kunnen worden. Al dus heeft de officier van Justi tie te Groningen, jhr mr A. H. S. van der Wijck, desgevraagd donderdagmorgen medegedeeld. Hij heeft de leiding van het onderzoek en wacht nu nog op het technische rapport van het gerechtelijk natuurwetenschap pelijk laboratorium van het mi nisterie van Justitie te 's Gra- venhage over de ontploffing. Een commissie van dit labora torium heeft zich te Ter Apel van de omstandigheden op de hoogte gesteld. Voorts krijgt mr jhr Van Wijck nog een rapport van de arbeidsinspectie, die wegens de vele consequenties van de ramp eveneens een diepgaand onder zoek instelt. Een Zeeuws-Vlaams feuilleton 19) door W. GELDOF Nadruk verboden. Die zondag was Henk de hele dag bij de Almekinders op visite geweest. Hij had Kees 's middags naar het kerkhof zien gaan en hij had de uitdrukking in Kees' ogen gezien, die middag. Daar door wist hij, dat er iets stond te gebeuren. Toen Henk die maan dagavond afscheid nam van de Almekinders, ging hij niet weg, maar zocht hij een plaatsje op in de schuur achter wat oude rommel. Daar bleef hij rustig zitten om te zien of kees die avond inderdaad naar bed zou gaan. Zo ja, dan kon hij, Henk, naar Oostburg terug gaan. zo niet, dan moest hij er het zijne van hebben. Vanwege de dienst kon hij ook deze ncaht nog wel wegblijven, als het moest. En zo volgde hij even later Kees op zijn tocht door de pol der. Kees dacht vanzelfsprekend in de verste verte niet aan de mogelijkheid dat iemand hem zou volgen in de duisternis. Maar de oren en ogen van de douanier waren te zeer geoefend dan dat hij het spoor bijster zou raken. Toen Kees een gemakke lijk plekje cipzocht in de struiken langs de sloot, nestelde zich twin tig meter verder eveneens een donkere figuur in het hout, ge reed om toe te springen wanneer Kees iets doms zou gaan uit halen. Doordat er in de omgeving geen andere struiken waren dan vlak langs de sloot, was ook Henk Geerlings getuige van het verschijnen en verdwijnen van de geheimzinnige smok kei boot. Ook hij was te verbaasd dan dat hij aan direct ingrijpen kon den ken. Doch tevens dwong het feit, dat er drie man in de boot zaten hem wél tot de nodige voorzich tigheid. En in deze nacht begreep Henk Geerlings ziin aanstaande zwager. Dat was dus wat Kees had proberen te ontdekken: de smokkelweg van de Pauwels, Maar wat wilde Kees nu? Zijn tegenstanders als honden neer schieten en zich uit de voeten maken? Dat kon Henk niet ge loven. Dat was voor iemand als Kees, gesteld dat hij over een vuurwapen beschikte, totaal on denkbaar. Vermoedelijk wilde hij de douane inlichten en zich al dus wreken. Dat vloeide logisch voort uit de omstandigheid, dat Kees had gewacht tot de smok- kelboot weer was teruggekomen en eerst toen was opgestapt wederom trouw gevolgd door Henk. Het werd een wonderlijke nacht voor de laatste. Bij de Al mekinders had hij 'n fiets staan. Die moest hij zonder leven te maken uit de schuur halen om in Oostburg te kunnen komen. Maar dat lukte. Het was zes uur in de vroege morgen toen hij zich aan het wachtlokaal meldde. Ge lukkig was de nachtcommandant nog aanwezig en kon hij hem on der vier ogen spreken. Zonder omwegen vertelde Henk alles wat hij wist. De commandant was een eigen aardige man. Klein van postuur met een kaal, rood hoofd, waarin listige blauwe oogjes glinsterden. Helemaal geen militair of stra tegisch tjne. Maar ziin kennis en inzicht verbluften Henk toch op die gedenkwaardige morgen. Toen Henk uitverteld was, trommelde hii nadenkend met de vingers op zijn bureau. „Tja" zei hij tenslotte, „daar schijnt wel wat in te zitten. Het klinkt onge looflijk, maar in onze dienst kom je wel meer ongelooflijke dingen tegen. Ik zal er eens over den ken!" „Gelooft u mij dan niet?" Henk was verontwaardigd. „Welzeker, Geerlings. Ik heb nog nooit reden gehad om aan je betrouwbaarheid te twijfelen. Maar aan deze zaak ziüen nog heel wat méér kanten. Mogelijk heden en risico's beide!" Rank Geerlings schudde onge duldig het hoofd. „Volgens mij is er maar één kant: de heren aan de kant van de sloot opwachten en ze in hun kraag grijpen! Wat wilde u dan?" De ander glimlachte. „Voor deze keer zal ik afwijken van mijn gewoonte en je iets méér vertellen, dan voor je eerstvol gende taak strikt noodzakelijk is. Zoals je begrijpt, zit hierachter een min of meer volledige smok kelbende. Maar 't is met zo'n bende precies als met onkruid: hak je de ene helft er af, dan groeit de andere helft lustig door! Wij zullen dus allereerst moeten Stille markt. Over het algemeen genomen was het gisteren een stille dag op het Damrak. De meeste ac tiviteit ging uit naar de hoek van de Philipsaandelen, die iets beneden de koers van woensdag openden op 238 "2, doch geleide lijk tot 240% aantrokken op vraag van publieke zijde. Tegen het slot van de beurs liep de koers terug tot 239%, vrijwel onveranderd bij woensdag. Aanhoudend ongunstig nieuws uit het bedrijfsleven was oor zaak, dat Wallstreet 'lager af kwam, speciaal voor oliewaar den. Hierop paste Europa zich aan. De koers van de aandelen Kon. Olie lag gistermiddag op circa ƒ146, ƒ1.20 beneden de slotprijs van woensdag. Duide lijk kwam weer eens naar vo ren, dat de aandelen Kon. Olie voor speculatieve doeleinden van het publiek blijkbaar te ge vaarlijk zijn vanwege de hoge koers, waardoor het fonds zeer kwetsbaar is geworden." In het eerste halfuur verwisselden slechts een paar stuks van eigenaar. De arbitrage bleef volkomen afzijdig. In Unilevers trad, na de vaste stemming van de laatste dagen, een gezonde reactie in van cir ca 3 punten. De handel had weinig te betekenen. A.K.U.'s hielden zich prima en waren goed prijshoudend. K.L.M. vrij wel onveranderd. De willige stemming in de I scheepvaarthoek is van korte f duur geweest. De winst van I woensdag moest voor een klein gedeelte worden teruggegeven Er was in deze sector belangrijk minder te doen dan de vorige f dag. Aandelen Koninklijke Boot 3, Nederland, Van Nievelt en Van Ommeren 2 punten la-1 ger. De overige fondsen prijs houdend tot 1 punt beneden woensdag. Van de cultures verbeterden! Deli zich aanvankelijk bijna 2l procent, doch bij het sluiten! van de markt kwam de koen ij samenwerken met de Belgen. Ja, weer terecht rond de vorige U V A 'o A rvx ntnf. geef me die kaart maar eens aan. O, heb je al een situatie tekening gemaakt? Mooi zo. Nou hier heb je het al. Die sloot loopt dood tegen de grens, eigenlijk in een houtwal. Hoe de spullen van dit punt af verder naar Malde- gem worden gesleept, weten wij niet. Dat moeten wij heel pre cies weten en ik zou zeggen: knobbel' jij dat vannacht eens precies uit! Overdag gaat dat niet, dat geeft teveel risico. Kom dus morgenochtend terug met een tekening, waarop alles nauw keuriger staat aangegeven, went je voelt zelf wel, dat de smokkel waar niet dwars door een hout wal met greppels kan worden ge sleept. Eerst alS ik dit precies weet, kan ik de Belgen waarschuwen, dan kunnen die hun deel van de bende inrekenen. Vervolgens wil len wij, op hetzelfde ogenblik dat in of bij de sloot wordt toegesla gen, een inval doen op de boer derij. Wij zullen daarvoor politie- hulp nodig hebben, want er zijn daar vuurwapens aanwezig." I (Wordt vervolgd.) slotprijs. H.V-A.'s en Amster dam Rubbers fractioneel hoger Staatsfondsen goed prijshouf dend tot een tikje beter. Een tussentijds bericht varl de N.V. Nederlandsche kabelfa-f briek vermocht in de koers var.l de aandelen der N.V. geen ver I andering te brengen. De koers| bepaalde zich op 232. Prolongatie 5 procent. Beursindicesi Int. concerns 240.26 243.44 241.0!' Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 129.72 131.08 131.H 119.02 122.99 122.3fS 105.58 105.42 106^| 64.95 67.07 170.47 172.87 171.71 Nabeurskoersen Kon. Olie: 144.50—145.60 145,70J AKU: 154 (153>| Philips238—238% 238% Unilever: 319^321 (320VJ K.L.M.: 99 <#f van de middagko* tv koop: z.g.a.n Kinderwagen. Donze-Vissersti neuzen. Te koop: 1-per net ombouw, eend bed (3-del bevragen: Bur blad. Gevraagd voor diensttreding Gent (B.): een 1 Hoog loon. Woordstraat 76, tWLICHTINGEÏ KIEZERS RE De burgemees te zen brengt op gro D 5 der kieswet kennis, dat aan teloos inlichtinge: zersregister kun verstrekt, waaruit maken, of hij zeli daarin al dan ni hoorlijk is opgeni Op grond van kieswet is een .schriftelijk aan en wethouders ve het kiezersregiste: Terneuzen, 10 jar De burgemeeste P. TE Mtohammad Na >itter van de „Mi donderdag te Me te betwijfelen, of c pagne voor „West- de Nederlanders zal lijn, aangezien ning de regering tevoren overlegd p Mohammad K ,,->e regering is v< gevolgen van haj vooraf georganise ne" aldus ver ten, die door h< „Antara" uit Me< vangen. Natsir was nar gaan om de herdt oprichting der universiteit aldaa rien. Er werd hem naar zijn menins onlangs door mir drio afgelegde v< Indonesië zal v< het volgen van e tionele en niet-tn ntanische politiek, ten op Indonesië oefenen. Natsir hierop, dat naar „Subandrio zijn t genomen tot midc gelijk als een boo hemzelf zullen u dus „Antara". Gevechten tussi en politie op Het legerhoofdkr karta beeft dond ileeld, dat „een a ■en militairen wen een gewape '•ornate, een der e Xoord-Molukkeo. Een officiële 'te, dat tussen ui* 'tere politie gevecl gebroken. „„Dezer dagen Molukken tot verklaard. Ternate ligt ie 'Hu, de hoofdstad •ileche provincie wo tro< we g< ten •adio van No *elayeert geen programma Snkirman, dlrecl 'teling binnenlan van radio-Ii donderdag berich ■volgens welke het ■enado geen uitzi «sabjyeart, afkomsl Kterin; te Djakart Ra< o Menado 1 zendr gen reeds £©stcmlvt op bevel van de inlichtinge „oommissie van Manoppo, die ziet

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2