Koningin verwelkomt evacués Nationaal appèl inzake woonruimte De Noordwesterstorm Eisenhower vraagt het Amerikaanse volk «opofferingen en begrip» om de vrede te winnen Onderhoud van Von Brentano met Indonesische ambassadeur Nu dfl/jefijfe Nu lél fluAüp! HET WEER GELUKKIG ik heb itm tOijk, dekens! WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Beroep op Sowjet-Unie in de State of the Union" Extra-uitgaven voor nationale veiligheid en bewapening 4 miljard dollar boven begroting 1957 ,,Ons volk moet extra prestatie leveren" BLIKGROENTEN Tankering bil abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres. Smidswa] Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal: per maand f 2.— per week 18 cent Losse nrs 9 ct DE VRUE ZEEUW VRIJDAG 10 JANUARI 1958 12e Jaargang Nr 4265 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine A Ivertenties (géé handelsadver. tenties): 5 regels 1,—- Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven ondei nummer, of: Adres Bureau van tit Blad. 20 cent meer President Eisenhower heeft donderdag in het Huis van Afgevaardigden zijn met spanning tegemoet geziene rede over de „toestand van de Unie" uitgesproken, waarin hij het Amerikaanse volk heeft gevraagd om „opofferingen en een grote mate van begrip". 'Zijn rede, die door radio en televisie direct werd uit gezonden, bevatte ook een oproep aan de Sowjet-Unie om met de Ver. Staten samen te werken „bij het oprui men van de onnatuurlijke belemmeringen die de stroom van denken en wederzijds begrip" tussen de beide volken blokkeren. Eisenhower zette een „dwin gend" progTam van acht punten uiteen dat hij nodig acht om het hoofd te kunnen bieden aan de uitdaging van het tijdperk der ruimtevaart. 1. De defensie moet gereorgani seerd worden. Er is een dui delijke organisatie en een be sluitvaardige centrale leiding nodig, gesteund door allen die bij de defensie betrokken zijn, en beëindiging van de strijd tussen leger, luchtmacht en vloot. 2. Er is een grotere defensie-in spanning nodig: krachtiger programma's voor ontwikke ling van intercontinentale projectielen, versnelling van de programma's voor andere doelmatige projectielen, nieu were vliegtuigen, atoomduik boten en -kruisers, mobiele strijdkrachten met het oog op eventuele plaatselijke conflic ten, verhoogde soldij voor de militairen, en onderzoek en entwikkeling gericht op de toekomst, 3. De militaire en economische hulp aan het buitenland moet voortgezet worden. Dit essen tiële program voor de Ameri kaanse nationale veiligheid is geen „program van weg geven". Laten wij ons aan de feiten houden, zo zei de presi dent, „wij kunnen ons niet permitteren dat dit program met een leuze wordt getorpe deerd". I. De wereldhandel versterkt de vrienden van de Ver. Staten en versterkt ook hun wens em vrienden te blijven. Daar- OIn moet de Amerikaanse wet op de handelsovereenkomsten voor vijf jaar worden ver- lengd, met ggii grotere tie- voegdheid voor de regering tot het sluiten van overeen komsten. 5. De wetenschappelijke samen werking met de bondgenoten is van het grootste belang Het Congres moet uitwisse ling van te pas komende we tenschappelijke en technische inlichtingen met bevriende landen mogelijk maken. Voor onderwijs en onderzoek beval de president een har monisch program aan ter ver betering van de nationale hulpbronnen. Hiermee zou 'n investering van circa een mil jard dollar verdeeld over vier jaar gemoeid zijn. Om de extra-uitgaven voor de nationale veiligheid te kun nen betalen moet het congres strenge maatstaven van voor rang aanleggen bij het be oordelen van de uitgaven op zowel burgerlijk als militair terrein. De grotere uitgaven voor ra ketten, atoomschepen, atoonv energie, onderzoek en ontwik keling, wetenschap en onder wijs, een wetenschappelijk re servefonds en verhoging van de soldij om de dienst aan trekkelijker te maken, zullen er toe leiden dat op de begro ting voor 1959 circa vier mil jard dollar meer zal worden uitgetrokken dan voor verge lijkbare uitgaven op de be groting van 1957. 4 F^e"hower voegde hieraan "at zijn oproep tot actie met m de eerste plaats tot congres en 't Amerikaan se volk was gericht, maar tot ai, i'° n' en in liet bijzon- aer die van de Sowjet-Unie. Hij wees in dit verband op re. cente besprekingen met de Russen in Washington, die in w, 1 een basis hebben ge legd voor een grotere vrijheid van communicatie en uitwis seling tussen de Ver. Staten en de Sowjet-Unie. Als mensen samen kunnen werken voor het welzijn der mensheid, is het dan ook niet mogelijk dat wijl komen tot een volledig program van we tenschappelijke samenwerking voor de vrede? zo vroeg Eisenhower. Van alle werken van de vrede was volgens hem de ontwa pening de belangrijkste. De wereld kan zich op dit punt geen stilstand permitteren. Men zal nooit het zoeken naar een basis voor overeenstem ming mogen opgeven. Aan het begin van zijn rede verklaarde president EisenhovreT dat de Ver. Staten nu een doel matige defensie-macht op brede ha.sis bezitten, die grote af schrikkende kracht heeft. Dit vermogen om agressie af te schrikken acht hy voor het ogen blik de voornaamste verzekering tegen oorlog. Het vermogen van de Ver. Sta ten om terug te slaan berust bij de strategische luchtmacht en de marineluchtmacht. Een verras singsaanval op Amerikaanse ba ses zou onmiddellijk door Ame rikaanse bommenwerpers beant woord worden. Op het ogenblik gelooft men, zo vervolgde Eisenhower, dat wij waarschijnlijk wat bij de Russen achter zijn op het gebied van intercontinentale projectielen. Hij was er evenwel van over tuigd en die overtuiging ba seerde hij op een nauwkeurige studie van alle bekende gege vens dat de Ver. Staten bij tijds de nodige projectielen in voldoende mate zullen bezitten om het afschrikwekkende ver mogen van hun steeds doelma tiger bommenwerpers te onder steunen en te versterken, als men zich maar de noodzakelijke inspanning getroost. Ons werkelijke probleem is niet onze kracht op dit ogenblik, zo zei hij, doch meer de maat regelen die nodig zijn om onze kracht van morgen te verzeke ren. „Het gevaar voor onze veilig heid en voor een vredige wereld kan eenvoudig worden omschre ven: het is het communistische imperialisme", aldus president Eisenhower. „Maar wat het Rus sische gevaar uniek in de ge schiedenis maakt, is zijn alom vattendheid handel, econo mische ontwikkeling, militaire macht, kunsten, wetenschap, on derwijs, de gehele wereld denk beelden zij zijn alle gespannen voor hetzelfde karretje, dat van de expansie. Kort gezegd, de Sow jets voeren een totale koude oorlog. Daar is maar één ant woord op: totale vrede". De Congresleden van beide partijen brachten de president aan het einde van de rede. die drie kwartier duurde, staande 'n ovatie. Tevoren was de toespraak 38 maal door applaus onderbro ken. De president sprak zijn rede, die ongeveer 5500 woorden tel de, met krachtige stem en zon der haperen uit, maar tegen het einde hoestte hij verscheidene malen en hij scheen last te heb ben van een droge keel. Van de spraakmoeilijkheden, die de pre- dent in november j.l. had als ge volg van een lichte beroerte, was niéts te merken. Nieuwsjaarsreceptie corps diplomatique in paleis op de Dam. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden hebben donderdagmorgen in het paleis op de Dam de leden van het corps diplomatique op de gebrui kelijke nieuwjaarsreceptie ont vangen. Een talrijk publiek sloeg dit immer kleurrijk schouwspel vanaf de kleine steentjes gade. Het koninklijk paar arriveerde tegen kwart over elf bij het pa leis waarvoor een erewacht van het 11e bataljon infanterie van het garderegiment grenadiers met vaandei en vaandelwacht. in het indrukwekkende ceremonieel tenue stond aangetreden, die de eerbewijzen bracht. Terzijde van de ingang stond in hetzelfde uni form gekleed de koninklijke mili taire kapel met tamboerkorps, die het volkslied speelde. De Koningin droeg een groen grijs toilet met daarover een korte bontmantel en de Prins het gala-uniform van generaal der luchtmacht. Naast de rode loper op het bordes stonden twee ma rechaussees in ceremonieel tenue met getrokken klewang. Na het koninklijk paar arri veerde de minister van Buiten landse Zaken mr. J. M. A. H. Luns, direct gevolgd door de zaakgelastigde van Indonesië met zijn echtgenote. Voor hem bracht de erewacht het protocollaire eer bewijs. bestaande uit: het in de arm nemen van het geweer, resp. „draag sabel" er sloegen"de tam boers Twee rofleis?" 1 Op de receptie kwamen 30 am bassadeurs, 10 gezanten, 4 zaak gelastigden en 9 tijdelijk zaakge lastigden. Velen waren vergezeld van hun echtgenoten. De minister van Maatschappe- lijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, was één van de promi nente figuren uit het Nederland se kerkelijk en maatschappelijk leven, die gisteren in de burger zaal van het Hilversumse raad huis het woord hebben gevoerd op een nationale manifestatie, die zoals de minister zei „een appèl wil zijn aan het gehele Ne derlandse volk om de heersende woningnood te helpen verlich ten". Het appèl heeft volgens spreek ster zin, omdat de nood zo on noemelijk groot is en er in ons land nog velen zijn, die zonder al te grote bezwaren woonruim te zouden kunnen afstaan. Hoe wel de enige doelmatige oplos sing van de woningnood is het bouwen van meer woningen, zijn toch tijdelijke voorzieningen no dig, omdat fysieke en financiële factoren aan de bouw een limiet stellen. De minister vroeg zich af, °f juist degenen, die zouden kunnen helpen met woonruim te, de nood wel in alle scherp te kennen. Honderden brieven komen wekelijks ten departe- mente binnen, die getuigen van deze nood. Hiervan hebben te lijden de gezinnen met kinderen, die nog steeds in één of anderhalve ka mer moeten huizen, de jongge huwden en degenen die trouw plannen hebben alsmede de al leenstaanden, de ongehuwde vol wassenen. Het bestaan van de groep ge- patrieerden geeft volgens de mi nister een extra actualiteit en noodzaak aan dit appèl. Ten aan zien van deze groep zei mej. Klompé „De regering stelt zich voor de huisvesting van deze landgenoten zodanig te regelen, dat aan de bestaande prioriteit van de reeds ingeschreven wo ningzoekenden niet wordt voor bijgegaan. Dit maakt het appèl zo ur gent, immers zij hebben er recht op door ons te worden opgeno men, maar anderzijds mag de nood van hen die hier reeds lang wachten niet nog worden ver groot. Er moet door ons volk dus een extra prestatie worden ge leverd", aldus mej. dr. Klompé. „Men heeft mij dikwijls ge vraagd, waarom deze woonruim te niet eenvoudig gevorderd kan worden" zo zei mej. Klompé. „Vordering zie ik als een uiter ste middel, dat pas gebruikt mag worden, als alle andere hebben gefaald. De minister wees ook op de nadelen van min of meer ge dwongen samenwoning. De ba sis van vrijwilligheid maakt het tenminste mogelijk bij het begin zeer duidelijke afspraken te ma ken over de wijze van samenwo ning, al zijn dan daarmee niet alle problemen opgelost. De mi nister laakte de gevallen, waar- In verhuurders onredelijk hoge prijzen vragen voor gestoffeerde of gemeubileerde kamers. „Ons volk heeft in het ver leden getoond onverzetteiyk te zijn als het ging om het bestrij den of te boven komen van ram pen. De woningnood is zo'n ramp en het gaat er vandaag om onze eigen landgenoten te helpen. Wij zullen niet versagen. Wij zullen ook deze strijd winnen. In het licht van de heersende nood roep ik U allen op bij U zelf na te gaan wat U kunt doen om te hel pen", aldus besloot de minister van Maatschappelijk Werk haar beroep op het Nederlandse volk. de slachtoffers zegt de Kerk: U vecht met recht voor een wo ning, maar put kracht om Uw leed te dragen uit de Enige, die licht brengt in het duister. Tot de profiteur zegt de Kerk: Wie zijn oor gesloten houdt voor het hulpgeroep van de geringe, zal als hijzelf roept een antwoord ontvangen. En aan de grote groep van bevoorrechten die zelf ruim wonen, vraagt de Kerk; Als U vandaag opnieuw de reopstem hoort, dat U in staat bent bij te dragen tot leniging van de nood van een ander, hoort U dan daar in de stem van de rechtvaardige God? Dit is volgens spr. een bijbel se prediking, een boodschap van God: Wie geeft die ontvangt, ontvangt van Hem. De vaak zo heel lang durende bittere nood van zo heel velen moet ons allen diep ter harte gaan, aldus ds. Kruyswijk. De bijeenkomst werd door ra dio en televisie uitgezonden. Een groep van circa dertig uit Indonesië gerepatrieerde Neder landers, die samen een in aantal ongeveer even grote groep kin deren en baby's met zich mee brachten, zyn donderdagavond om kwart vóór zeven op Schip hol verwelkomd door Koningin Juliana. De Superconstellation uit Sin gapore, stond een kwartier vóór schematijd reeds op het plat form, toen de koninklijke wa gen voor de Ica-hal stil hield. Gekleed in een bruine bontjas stapte de Koningin eruit, ver gezeld van haar particulier se cretaris, mr J. van der Hoeven en een hofdame. Onder enorme belangstelling van pers, televisie, radio en film beeaven kort daarop de gerepatriëerden zich naar het paviljoen, waar de Koningin zich van het ene tafeltje naar het an'dere begaf om met de moeders over hun baby's en met de vaders over de luchtreis te spreken. In het paviljoen had den zich het Rode Kruis, het C.C.K.P. (Centraal Comité van Kerkelijk en Particulier initia tief) en de Amsterdamse ver eniging tot bestrijding van tu berculose geïnstalleerd. De aangekomen groep werd on middellijk doorgelicht. De kleine Wanda Heybroek, al negen maanden oud, zal zich later deze grote luchtreis met •het verrassende slot niet meer herinneren. Zij was de eerste, die de Koningin een handje mocht geven. Dat handje was een beet je vochtig, want het kwam net uit Wanda's mond, waar ze het gezellig had besabbeld, niet uit verlegenheid, maar omdat ze toch niets anders te doen had. De 23-jarige mevr. Heybroek hield Wanda op de arm, toen de Koningin zich tot haar richtte. Zy was één van de weinige vrou wen, die met haar man naar Ne derland is gekomen. Er waren nog circa 20 andere vrouwen, maar verreweg de meesten had den hun echtgenoot achtergela ten en kwamen alleen met de kinderen terug. De hele groep zag er goed verzorgd uit en had weinig of geen hulp nodig. De echtgenoten waren alleen werk zaam bij verschillende maat schappijen in Indonesië en de terugtocht was dan ook door deze maatschappijen betaald. Zo snel mogelijk werden alle reizigers, inclusief de baby's, doorgelicht en daarna vertrok ken ze naar hun bestemmingen in alle delen van ons land. Maar de Koningin bleef nog in het paviljoen wachten. Ze onderhield zich geruime tijd met de voorzitter van het C. C. K. P., de heer J. Moora, en om half acht bleek, waarom onze Landsvrouwe was achtergeble ven. Er arriveerde een vliegtuig uit Londen en toevallig bevon den zich onder de passagiers nog vier vrouwen, een man en drie kinderen, ook uit Indonesië. Dit groepje werd zoals alle eva- cué's uit Indonesië eveneens naar het paviljoen gebracht om doorgelicht te worden en zo no dig warme kleding van het Roo- de Kruis in ontvangst te nemen. Terwijl dit alles geschiedde ging de Koningin gezellig op een tafel, tje zitten praten met een klein jongetje met kauwgum in zijn mond. De dreumes nog onder de indruk van zijn lange lucht reis had er èeen benul van BEROEP VAN KERKEN. DE Eén van de kerkelijke autori teiten, die het woord voerden, was de praeses van de generale syhode der Gereformeerde Ker ken in Nederland, ds. P. N. Kruyswijk. Hij sprak over een ramp voor het volk, „een verpletterende druk die neerkomt op een deel van het volk, op de jeugd en de jonge gezinnen, een grauwe el lende van honderdduizenden". Ook de Kerk moet volgens de synodepraeses hier spreken. Tot Donderdagavond heeft de West- Iluitsc minister van Buitenland se Zaken, dr. Voh P.rentano een onderhoud gehad met de Indo nesische ambassadeur te Bonn, Zain. Ovei hetgeen besproken werd is niets bekend gemaakt. Zain vertrekt heden of zaterdag voor enige weken naar Djakarta om daar verslag uit te brengen over zijn besprekingen op het West- duitse ministerie van Buitenland se Zaken en het overleg, dat hij te Hamburg heeft gepleegd met vooraanstaande personen uit handelskringen. Naar verluidt, zou de heer Zain zich bij Von Brentano ook op, de hoogte wensen te stellen van de gesprekken, die de minister tij dens de NAVO-conferentie te Pa rijs heeft gevoerd met de Neder landse minister van Buitenlandse Zaken, de heer Luns. In diplomatieke kringen te Bon werd vernomen, dat volgens de Indonesische regering de Ne derlandse regering thans de eer ste stap in de richting van een oplossing van de Nederlands-In donesische crisis moet doen. Van Indonesische zijde zou het wor den toegejuicht, indien de West- duitse regering erin slaagt de Nederlandse regering tot een der gelijke stap te brengen. Indonesië heeft echter, aldus werd vernomen, een open oog voor de moeilijkheden, die voor West-Duitsland aan een derge lijke bemiddelingspoging verbon den zijn. vooral omdat de bonds republiek in de NAVO en de Europese instellingen nauw met Nederland samenwerkt. Ook is het duidelijk, zo werd in de bedoelde diplomatieke kringen vernomen, dat de handel met Indonesië niet plotseling van Nederland op de bondsrepubliek kan overgaan. Indonesië wenst voor alles nau were handelsbetrekkingen met West-Duitsland en zoveel moge lijk financiële hulp. dat hij met de Koningin sprak, maar wat nog veel meer verba zing wekte was, dat ook de vijf volwassenen aanvankelijk niets bemerkten. Van de vier vrouwen waren er twee van Indisch bloed, die nog nooit in ons land ge weest waren. Zij meenden met „iemand van het Roode Kruis" te doen te hebben, totdat de eni ge man van het gezelschap zijn ogen uitwreef en plotseling stom verbaasd opstond. Onze Landsvrouwe lachte, stond ook op en gaf hem, een hand. Na een kort gesprek zette ze zich in een stoel neer bij de twee Indonesische vrouwen, van wie de oudste bijna 70 was. Dit oudje werd deze koninklijke ont vangst waarlijk te machtig. Al spoedig moest ze door een echte verpleegster van 't Roode Kruis 1 snel worden weggeleid naar de Roode Kruis-tent om, daar een glaasje water te drinken en wat op verhaal te komen. „Onze Koningin is Nêerlands' beste maatschappelijke werk ster" zei na afloop de heer Moo ra, voorzitter van het C.C.K.P., „Er is er geen een, die met een enkel menselijk woord van har lelijkheid en medeleven zo pre cies, die onderwerpen weet aan te roeren, die deze mensen het meeste bezig houden." Eerst om acht uur, dus na vijf kwartier, nam de Koningin af scheid van de laatste gerepatri- eerden en keerde terug naar het paleis Soestdijk. Beperkte bewaking voor district-Zuid ingesteld. Voor de tweede maal in dit jaar is een beperkte bewaking ingesteld voor het dijkleger in een district, ditmaal district Zuid, omvattend bewakings diensten ten noorden van IJmuiden tot de Belgische grens. Tevens heeft de waar schuwingsdienst voor storm vloed van de algemene dienst van de rijkswaterstaat voor de tweede maal een bericht uitge geven, waarin de windverwach- ting werd gegeven en de ver wachte afwijkingen van de wa terstanden langs de kust ston den vermeld. Beperkte bewaking in het district Zuid opgeheven. Gisteravond tussen half ze ven en zeven uur is de beperkte bewaking in het district Zuid opgeheven. De wind in kracht vermin derd vóór de opkjomst van de vloed in de. zee armen Gisteravond te kwart vóór elf was bij Vlissingen de waterstand in de Schelde 1,40 meter hoger dan normaal. Op dat ogenblik had de waterstand 1,97 meter N.A.P. moeten zijn, maar toen was het water slechts gezakt tot 60 cm N.A.P. De situatie bij Harlingen. Bij steike noordwesten wind, met windstoten tot stormkracht, liep de waterstand snel op in de omgeving van Harlingen. Om half elf was de stand gis teravond 2,75 meter N.A.P., dat is 1,75 meter verhoging. SIINDER WIND HET WATER ZAKT. De noordwestelijke storm is in de loop van de nacht gaan liggen doordat de depressie, die de wind veroorzaakte, opvult. Het eerst aan de Waddenkust en daarna voor de kust van Zuid- Holland en Zeeland zal de wind gedurende de nacht snel afnemen tot kracht 7. Voor het hoogwater van heden ochtend worden slechts geringe verhogingen verwacht. Intussen heeft de zee tijdens het hoogwater omstreeks midder nacht bij Den Helder 1,46 meter hoger gestaan dan normaal en bij Harlingen was de verhoging 1,90 meter. De beperkte bewaking, die was ingesteld voor het district Harlin gen. is ingetrokken. Het hoge water richtte te Rotterdam geen schade aan. Rijkswaterstaat had donderdag middag de Rotterdamse politie gewaarschuwd, dat er hoog water te verwachten was en als ver wachting voor de Maasstad werd 2% meter boven N.A.P. opge geven: dit is een 1% meter bo ven de normale stand. Het is ge lukkig nogal meegevallen, want toen het water donderdagavond om 19.37 uur zijn hoogste stand had bereikt wezen de peilschalen bij de rivierpolitie aan de Park haven een verhoging van 50 a 60 centimeter boven normaal aan. Bij de storm, die in het begin van de week 's nachts woedde, bereik te het water een hogere stand. Voor zover de politie bekend, is het water in de Maasstad ner gens „over de kant" gekomen en zijn er noch kelders ondergelopen noch goederen op loswallen be schadigd. Kortom het water richtte geen enkele schade aan. De brandweer had tenminste ook geen verzoeken om bijstand te verlenen gekregen. Donderdagmiddag kon de poli tie evenwel niet voorzien, dat hel zo'n vaart niet zou lopen en in de buurten, die gewoonlijk over last van het water ondervinden, was de "olitie middels auto's met luidsprekers de mensen gaan waarschuwen. Het gevolg waren nogal wat angstige telefoontjes bij de rivierpolitie, die de onge ruste stadgenoten gelukkig kon geruststellen. menu van dé dag Onbestendig. Een actieve depressie trok don derdag via Schotland over de Noordzee naar Denemarken. Dit ging vergezeld van een storm- veld waarbij donderdagavond langs de Waddeneilanden tijdelijk de grens van zeer zware storm werd bereikt. Evenals de storm depressie in het begin van de week veroor zaakte ook deze storing in het overgangsgebied van dooi en vorst in Zuid-Scandinavië weer uitgebreide sneeuwval. Het ge bied met temperaturen tussen minus 20 en 30 graden weet zich ondertussen te handhaven boven Finland en midden-Scandinavië. Op de oceaan nadert reeds met grote snelheid een nieuwe depres sie, die in de richting van Schot land koerst. Het is te verwach ten, dat deze opnieuw regen en veel wind zal veroorzaken. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot vrijdagavond. Aanvankelijk enige opklaringen, maar spoedig weer toenemende bewolking met enige regen. Krachtige, later tot stormach tig toenemende zuidwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. ZATERDAG 11 JANUARRI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.33 6.08 6.48 6.58 n.m. 6.01 6.36 7.16 7.26 ZON MAAN op onder op onder Jan. 10 8.46 16.50 23.24 10.44 11 8.45 16.51 11.10 12 8.44 16.52 0.42 11.37 13 8.44 16.54 1.59 12.07 14 8.43 16:56 3.13 12.41

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1