SPORTNIEUWS Oppassen Eric de Noorman De ontembare AGENDA Het vergaan van „de Pamir" RECHTSZAKEN BINNENLANDS NIEUWS Gemeenteraad van St. Jansteen SEURSOVERZICHT DUIVENSPORT ABDIJSIROOP I Marktberichten tS VAN GENT. SLUISKIL. ZAAMSLAG. K.P.M.-SCHIP BIJ SINGAPORE ■J GROND GELOPEN VRAGEN UIT DE EERSTE KAMER OVER INDONESIë. ARRESTATIES IN ZUID-SLAVlë. GERINGE AFZET VAN VLASLINT OOGST 1957. A.K.U.'s en Unilevers zeer vast. BEURSINDICES. N abeurskoersen. Verdere daling der koerswaarde van aandelen. Hoe belegt de gemiddelde Nederlander. VOETBAL seint, mn keel Opruiming kerstbomen. nde het rondslingeren oude kerstbomen langs en tegen te gaan, werden e het gemeentebestuur gmiddag op een ofien plek Bolwerk de oude kerst- verbrand. De schooljeugd .lurlijk wel voor zo'n vuur rorren is kwam van hein- verre met ontluisterde men aanslepen, die teza- t de kerstbomen die voor ng van de Westkade ge- adden een groot vreugde- rpleverde, terwijl de ge- telijke reinigingsdienst :h van de zware taak ent- verd oude kerstbomen te elen. Feestelijke bejaarden- sociëteitsmiddag. gure weer van gisteion ;een afbreuk gedaan aan rmst voor de sociëteitsmld- •lke ditmaal voor de RK. an bejaarden en gepensio- een bijzonder karakter Irenaeus, plaatselijk gar- v-an het capucijnenkloos- >rak in zijn functie als ;jk adviseur het openings- Hierin heette hij alten en zeide dat deze ont ij oorspronkelijk, getimed de Kerstweek doeh door >rziene omstandigheden rans kon plaats vinden, el in de geest van het ebeuren werd door een igroep van de St. Antiio looi onder regie van zr. lophie het Kerstspel op- 1. Met intense belangstel ;rd de vertolking van dit e gebeuren door de aan- i meebeleefd, afloop hiervan gaven de ;e scholieren De Witte en e enkele zang- en fluit- beste op welk terrein zij ■en bleken te zijn. leuk gecostumeerde meis- ■p gaf onder leiding van ermelde zuster een ballet ten beste, die met muzi- ïedewerking van een ge- nd, bediend door zr. Pe- jzonder in de smaak viel. geserveerde bakje troost jgerecht bleek van verras- aard te zijn. In drie plak- ake's zaten bonnen ver- i, welke ten doel hadden aten op te roepen voor eer roeren taak welke bestond itl Driekoningenvoorstel- Blijkbaar bevreesd voor ventuele uitbeelding van arte Melchior figuur, ble- bonnen te zijn verorberd, ia een minutieuse contróle drie oudjes hun capaci- bewijzen. :en grote verloting, die be- gratis loten ook geen nie- vatte werd door zr. Pedro km gedraaid, waarin men aswake, opgenomen in de jarochiekerk. te zien kreeg, en de vele traktaties, wel- r de dames van het plaat- Vrouwengilde en van de werden aangeboden, door, iat de oudjes zich in eigen och nog zeer jong kunnen en. Hiervan getuigde me P. Wille, die de leeftijd ;rken met rasse schreden maar niettemin met ge- ten stoel beklom en een it lang vervlogen tijden •ste gaf. Ook de heren F. en L. de Caluwé beklom- ïet podium en aangemoe- oor een ovationeel applaus i ouderwetse liefdes- en ederen gezongen, een dankwoord namens .pensioneerden, uitgespro- or de heer R. Simoens, aan s van alle medewerkenden, et pater gardiaan die met oepasselijk woord de bij- nst sloot. emeentelijke badinrichting. e gemeentelijke badinrich- erden in de maand decem- 18 baden genomen. Totaal 7: 13.275 baden. IN'SDAG 7 JANUARI. MEUZEN: Luxor-Theater, „De vlucht naar de vrij- X: Het Centrum, 8 uur: ren maken de man'". VAN GENT: Olympia- iter, 8 uur: „Ontspoorde wen". ENSBAG 8 DECEMBER. NEUZENLuxor-Theater, „De vlucht naar de vrij- IK: O. L. school, 7.30 uur: genheid tot het volgen een gratis verkeerscursus. X: Het Centrum, 8 uur: •ren maken de man". VAN GENT: Olympia- ater, 8 uur: „Ontspoorde iwen". 1874 ton metende „Sabang" de Kon. Paketvaartmaat- pij is maandag op 7 mijl id van Singapore, bij tie ank Cijrene aan de grond en. sleepboothulp wordt ge- t het schip weer vlot te krij- „Sabang" is het derde schip, e laatste tien dagen in de van Singapore an de grond slopen. Het Amerikaanse tschip „Endeavour" en de andse kustvaarder „Thepa- liepen de vorige week o? adbartk Nipas, doch kwamen weer vlot. Te Lübeck is maandag het onderzoek begonnen naar de oorzaak van de ramp met de „Pamir", het zeilschip dat or, 21 september j.l. ter hoogte win de Azoren is vergaan waar door 80 van de 86 opvarenden iiet leven verloren. Onder de om gekomenen bevonden zich 50 leerlingen van een zeevaart school. Kapitein Hermann Eggers, die officieel gezagvoerder van de 4- master was, maar tengevolge van dekte de 'laatste reis niet heeft meegemaakt, verklaarde als ge- uige, dat hij ten volle overtuigd was van de betrouwbaarheid van net schip. Een vertegenwoordi ger van een Duitse verzekerings maatschappij deelde mee, dat het schip op dit punt de hoogste kwa lificatie had. De „Pamir" was oen stalen schip, in 1905 te Ham- bttrg gebouwd. Kapitein Dominik, inspecteur van de stichting die de „Pamir" exploiteerde, verklaarde dat hij, loen kapitein Eggers door ziekte olet kon uitvaren, kapitein Die- bitsch als plaatsvervanger had aangewezen, omdat „men geen betere kan wensen". Bij de opening van de zitting nadden de rechters en toehoor- ilers een minuut stilte in acht ga- namen ter nagedachtenis van de slachtoffers van de ramp. HAARLEMSE ACCOUNTANT WEGENS BELASTINGFRAUDE VEROORDEELD. De 54-jarige accountant J. P. B. uit Haarlem is maandagmor gen door de Haarlemse recht bank wegens belastingfraude en valsheid in geschrifte veroor deeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest (ongeveer tien maanden), met de bepaling dat het vonnis in twee plaatse lijke bladen zal worden gepubli ceerd. Tegen deze B. was veertien dagen geleden een gevangenis straf van een jaar en zes maan den met aftrek geëist. De fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst had geconstateerd, dat deze ac countant van 1952 t/m 1955 in totaal voor 58.000 voor de in komstenbelasting had verzwe gen. Namens cliënten, voor wie hij als boekhouder optrad, had hij evenzo te lage belastingaan gifte gedaan en voor een slager uit Haarlem had hij de boeken zodanig ingericht, dat bijna de helft van het vermogen en twee derde deel van het inkomen ge durende enkele jaren niet aan de belastingen werden opgege ven. In de overwegingen van het vonnis der rechtbank worden de werkzaamheden misdadig ge noemd en wordt voorts opge merkt dat verdachte ieder schuldbesef mist. 'Onder voorzitterschap van bur gemeester Reuser kwam de Steen.se raad maandag voor de eerste maal in dit jaar bijeen. De voorzitter bracht het wel e» wee der gemeente naar voren, 'n het afgelopen jaar was er i n vooruitgang te bespeuren in de loop der bevolking; deze nam van 4342 toe tot 4353, een winst das van elf zielen. In het kort resumeerde hij de voortgang van de woningbouw en wegenverbetering. Ook werd een kort woord gewijd aan de uitbreiding en de verdere hier mede verband houdende plan nen. Het belangrijkste agendapunt v/as het voorstel tot aankoop van grond, toebehorende aan de beer C. K. de Moor voor het uit- rweidingsplan en verandering •/an het bestaande kerkhof, lig gende in het plan Noord-Oost. De koopsom bedraagt ƒ45.000. De heer De Moor zou dit geld aan de gemeente lenen tegen een ente van 5 met de tijd van 5 jaar om de hoofdsom af te los sen. Het lid der Eerste Kamer, de veer In 't Veld (Partij van de /.vrbeid), heeft aan de minister •van Buitenlandse Zaken de vol gende schriftelijke vragen ge leld: 1. is de regering niet van oordeel, dat zij hoezeer de door de Indonesische regering gebruikte methoden tot verwe zenlijking van haar wensen af keuring verdienen toch niets mag nalaten om verdere ver slechtering van de Nederlands- Indonesische verhoudingen te gen te gaan en tot normale be trekkingen te komen? 2. is de regering voorts niet van oordeel, dat zij overeen komstig haar verklaring in de Tweede Kamer van '23 decem ber jj. ondanks alles nog im mer tot besprekingen met de Indonesische regering bereid te -/')n het zo spoedig mogelijk -anknopen van besprekingen («vorderen moet? 3. is de regering verder niet van oordeel, dat zij in de lijn vana. haar nota van 21 fe- oruari 1956 aan de secretaris generaal van de Verenigde Na ties na de opzegging door Indo nesië van alle R.T.C.-overeen komsten b. de behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea in de IBde algemene vergadering van de Ver. Naties, waarbij bemid deling van de secretaris-gene raal van de Ver. Naties tot op lossing van het Nederlands-In donesisch geschil over Nieuw- Guinea ter sprake werd ge bracht, en c. haar nota van 23 december j.l. aan de secretaris generaal van de Ver. Naties be treffende de thans gevoerde vijandige campagne tegen Ne derlandse onderdanen en hun ondernemingen en particuliere bezittingen goed zou doen de bemiddeling van de secretaris generaal van de Ver. Naties in te roepen om tot een gesprek met de Indonesische regering te komen? 4' .^e re5ering bereid mocht zij tegen zodanig beroep op de secretaris-generaal van ue Ver. Naties overwegende be swaren koesteren dan mede te delen, langs welke andere weg zij zich voorstelt zo spoedig mogelijk tot een gesprek met «e Indonesischte regering te komen? Van welingelichte zijde wordt >nze aandacht erop gevestigd, TT «geen enkel verband be staat tussen het stellen van ,vraSen en het feit, dat de Nntflans^ensraal van de Ver. rnriiro' ?g Hammarskjoeld, rentL i- ln een Persconfe- renti heeft verklaard, zich van alle commentaar over Indone- pjfpn „uWiUen onthouden om even ièoi ltoe te brengen aan heHen bestaande mogelijk- fenen Zlj" dienste" te ver- Het voorstel werd door B. en W. gesteund en naar voren ge bracht. De raad was over dit plan zeer verdeeld. Er ontspon zich een zeer lange discussie over deze aankoop. Vooral van de zijde van de heren Blommaert, Stevens en Dobbelaere waren er vele be zwaren. Zij konden zich niet met het voorstel van B. en W. vereni gen. De heer Stevens bracht naar voren dat een hoge prijs voor deze grond wordt gevraagd. Ook de heer Blommaert vond het veel. Wat zal de grond moeten kosten per m- voor woning bouw? De voorzitter bracht naar vo ren dat het egaliseren van deze grond in D.A.C.W.-verband kan geschieden, zodat dit de gemeen te niet te veel zal kosten. De heer Van Akker steunde het plan. Men moet in de toe komst zien. Als men geen plan nen maakt loopt men straks vast. Ook de heren v. d. Berge en Van Dale kunnen zich niet met de aankoop verenigen. De voorzitter zette nogmaals uiteen dat deze aankoop in het belang van de gemeente is. Tenslotte werd over deze aan koop gestemd. Tegen stemden de heren P. Blommaert, Van Helsland, Martinet, Dobbelaere, Stevens, v. d. Berghe en Van Dale. Vóór waren de wethouders Van Acker en Ingels. Het voor stel van B. en W. werd dus ver worpen. Burgemeester Reuser bracht de ernst van het genomen be sluit naar voren. Als men straks noodzakelijk moet uitbreiden zit men vast. Enkele discussies bracht met zich mede het uitvoeren van be stratings- en rioleringswerken in het exploitatieplan van Hei kant, waarvan de kosten worden geraamd op ƒ75.000, De voorzitter zeide dat onder deze prijs ook het bouwrijp ma ken van de grond valt. In één punt kan dan ook wor den verwerkt het volgende agen dapunt, het aangaan van een lening bij de Waterleiding Maat schappij Zeeuws-Vlaanderen groot ƒ75.000,a 5 voor het uitvoeren van dit object. Enkele leden vonden de rente hoog. De voorzitter betoogde dat dit een kasgeldlening is, waarvoor de bedongen rente normaal is. Tenslotte werden beide punten z.h.s. aangenomen. Ook het uitbreidingsplan, dat gewijzigd moet worden, kwam ter tafel. De ontwerper van dit plan, de heer Wesseloo uit Bus- sem, lichtte het nader toe. Na enige vragen van de heren P. Blommaert, Dobbelaere, Van Acker en Stevens gaf de raad hieraan zijn goedkeuring. Hierna werd de openbare zit ting gesloten en ging de raad tot een besloten zitting over. MEVROUW KWAM HAAR TWEE HONDJES HALEN. Twee „lijntjes" had de mevrouw uit Haarlem meegebracht, toen zij zondagmiddag op de pas aan gekomen „Weltevreden" van de Kon. Rotterdamsche Lloyd haar beide hondjes kwam afhalen, die haar in Soerabaya achtergeble ven man aan boord had ge bracht. Zelf was ze enige weken geleden al naar Nederland komen vliegen. „Wat wilt U met twee lijntjes beginnen? vroeg bootsman A. M. Metten, die aan boord voor de dieren gezorgd had. „Het zijn intussen zeven hondjes gewor den". De mevrouw stond verbaasd en verwezen van haar lijntjes naar het grote gezin te kijken, waarvan ze „met de hand op het hart" kon verzekeren geen ver moeden te hebben gehad. De twee lijntjes hebben moe ten plaats maken voor een flin ke gecharterde auto, waarin de dieren keffend en kroelend ver dwenen. MISLUKTE ROOFOVERVAL. Zaterdagnacht werd de 48-ja- rige houtbewerker F. L. van Beek uit de Doedestraat te Rot terdam in de Robert Fruinstraat door enige onbekenden neerge slagen. Op zijn hulpgeroep kwa men enige mannen toelopen, waarop de daders er vandoor gingen. In bewusteloze toestand moest het slachtoffer met een hoofdwond en een opgezwollen linkeroog in het ziekenhuis Cool- singel worden opgenomen. Maandagmorgen kon hij weer naar huis worden vervoerd. Uit het feit, dat de rechterachterzak naar buiten gekeerd uit de pan talon van de aangevallene hing leidt men af, dat men Van B. heeft willen beroven. VAN TRAP GEVALLEN EN OVERLEDEN. Zondagmiddag is in Bussum de 67-jarige heer C. Boerebach, wonende aan de Cereslaan, van zijn keldertrap gevallen en aan de gevolgen daarvan overleden. Bij hem inwonenden misten hem en gingen op zoek. Ze von den hem onderaan de keldertrap. Hij was kennelijk gestruikeld. AAN HET GOEDE ADRES „Jullie hebben de deur los laten staan, dus kom ik maar binnen", met die woorden ongeveer stap te, of liever waggelde, de 51-jari- ge Apeldoorner W. B. zondag het politiebureau in zijn woonplaats binnen. De man verkeerde zeer klaarblijkelijk onder de invloed van sterke drank. Na een kort gesprek met de dienstdoende agent verdween B. daarom snel in een vertrekje, dat doorgaans van slot en grendel is voorzien. Terwijl de logé zijn roes uitsliep, werd het strafregister van de man eens nagekeken. Toen bleek dat hij nog een boete had te vol doen wegens een vorige openba re dronkenschap. Hij had echter niet voldoende contanten bij zich om deze schuld aan Vrouwe Jus- tiiia te verrekenen, zodat hij in één moeite door nog wat kan blij ven zitten. PAKHUISBRAND TE ZAANDAM. Maandagmiddag omstreeks te kwart voor één is brand uitge broken in het pakhuis „Ran goon" te Zaandam, eigendom van de Zaanse Veem N.V. In het drie verdiepingen hoge pakhuis was ca. 1700 ton vee- voederprodukten en grondstof- De afgelopen vijf weken zijn er in Belgrado vijf mensen gearres teerd. Het zijn twee vooraan staande leden van de vóóroorlog se socialistische partij, een gods dienstonderwijzer, een vertaler van de Amerikaanse ambassade en een hoogleraar. Men gelooft dat er nog meer aanhoudingen zijn verricht. Het schijnt te gaan om Zuidslaven die verdacht wor den van het onderhouden van be trekkingen met anti-communis tische emigranten in het Westen. fen opgeslagen, toebehorende aan de N.V. Handel en Industrie Zwaardemaker Veevoederfa briek. De grondstoffen bestonden uit partijen kokosnoot, soja- schroot en lijnschroot. De Zaandamse brandweer, die met groot materieel ter plaatse verscheen kon de brandschade aan het gebouw zeer beperken. De opgeslagen goederen liepen echter veel waterschade op. Om half drie heeft de brandweer de 'blussingswerkzaamheden beëin digd. De oorzaak van de brand was maandagmiddag nog niet bekend. 55 VERKEERSONGELUKKEN DOOR DE GLADHEID. De Amsterdamse politie heeft zaterdag 55 verkeersongelukken geregistreerd, waarvan de glad heid van de weg de oorzaak was. Vele mensen moesten met ge broken ledematen in een zieken huis worden opgenomen omdat zij met een motorrijwiel of een bromfiets slipten en ten val kwa men. Ook de auto's ondervonden veel hinder van het gladde weg dek. In de Wostduinstraat wilde een automobilist remmen om en kele kinderen over te laten ste ken. De wagen slipte echter, reed 't trottoir op en kwam tegen de gevel van een huis tot stilstand. Drie kinderen werden hierbij ge wond. Een 7-jarig meisje raakte bekneld tussen auto en gevel en moest met hoofdwonden in het Wilhelminagasthuis worden op- nomen. In een overzicht van de vlas industrie zeide maandagmiddag de voorzitter van de 'Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant te Bre da, mr. G. E. F. M. van der Schrieck, in zijn in de vergade ring der kamer gehouden nieuw jaarsrede, dat liet vlaslint van de ocgst 1957 uiterst moeilijk ver koopbaar is. Een nieuwe ongun stige factor wordt geacht de dooi de Franse regering ingestelde premie van 20 voor aiie ex port en een importheffing van dezelfde hoogte. De vlasindustrie in het gebied der Kamer van Koophandel acht het zeer teleurstellend dat, ter wijl Frankrijk boven zijn export- premie zijn vlasteelt en vlasbe werkingen reeds gedurende vele jaren met enorme bedragen aan subsidies ondersteunt, het vlas in Nederland en België volkomen aan zijn lot wordt overgelaten. Bovendien wordt in steeds ergere mate de unfaire concurrentie van de Russen ondervonden, zo wordt voorts opgemerkt, zelfs zodanig dat gedurende langere perioden kan worden gesproken van abso lute stilstand van de vraag, ter wijl het zich laat aanzien dat vooralsnog het aanbod de vraag zal blijven overtreffen. In dit op zicht vestigt men ook de aan dacht op een teruggang in de uilzaai; voor de oogst 1956 was de uitzaai 32.000 ha; voor de oogst 1957 nog slechts 22.000 ha. De aandelen van het kunst zijdeconcern A.K.U. waren maandagmiddag zeer vast. Op een opening op 1481-!, kwam er steeds meer publieke vraag, waardoor de koers steeg tot 152%, tegen de slotkoers van vrijdag van 147 procent. De oorzaak voor de vaste tendentie voor aandelen A.K.U. dient ge zocht te worden in de publica ties, dat het concern, in samen werking met de B.F. Goodrich Chemical Company (Amerika) een nieuwe maatschappij heeft opgericht en in Nederland een fabriek gaat bouwen voor de vervaardiging van synthetische rubber voor verschillende doel einden. In de niet-officiële beurshandel van j.l. zaterdag morgen werd de vaste tendentie voor de aandelen reeds merk baar. De te verwachten lagere eindcijfers c?ver 1957 in vergelij king met dié 'van 1956 zijn reeds in de koers verdisconteerd, al dus de beurs. De laatste slotkoersen van Wailstreet waren vast op gun stig bedrijfsnieuws aldaar. Dit was tevens een stimulans voor de overige internationale waar den op het Damrak, waar vooral Unilevers zeer vast in de markt lagen, op publieke aan kopen en premie-affaires. Na een opening van 317 steeg de koers snel tot 323, de koerswinst bedroeg circa 12 procent. Het fonds verliet de markt op vrij wel de hoogste prijs van de dag. Ook aandelen Philips lagen goed in de markt en konden een koerswinst van circa 5 pro cent boeken. Kon. Olies na een opening van 147.30, plus 1 gul den, noteerden nog 147.80 te gen vrijdag ƒ146.30. K.L.M. we derom 1 guiden hoger op 98.50. Cultures waren eerder ge vraagd en konden merendeels koerswinsten boeken. Staatsfondsen iets gemakke lijker met zeer geringe zaken. Scheepvaarten trokken na een weifelende houding bij de opening, in het verdere beurs- verloop aan. Holland-Amerika- lijn bracht het tot 140, plus 2, Scheepvaart Unie 108, plus. 1 Van Nievelt verbeterde 4 pro cent terwijl de overige fondsen goed prijshoudend in de markt lagen. De obligaties Bank Indust.ri Negara per 1969-1970 en 1971 werden niet genoteerd op het bericht van het Indonesisch de- viezeninstituut, dat de trans- ferrentie en aflossing der lenin gen tot nader order zijn opge schort. Prolongatie 5 procent. 2/1 3/1 6/1 Int. concerns 237.41 237.41 241.93 Industrie 125.64 126.45 128.05 Scheepvaart 117.1,4 119.65 120.69 Banken Ifta/jB 1Q4.23 105.42 Ind. londsen 64.40 64,86 65.50 Algemeen 167.93 168.28 171.04 Kon. Olie: 146.50—148.50 (147.60) Philips: 234—237 236%) Unilever: 320—322 (320%) De daling van de koerswaar de der officieel op de beurs van Amsterdam genoteerde fondsen heeft zich in de maand decem ber voortgezet, zoals blijkt uit de cijfers van het C.B.S. De to tale koerswaarde van de gewo ne aandelen der Nederlandse ondernemingen liep in decem ber met 1.216 (in miljoenen gul dens) achteruit tot 14.460 (in november was de daling 550 tot 15.676). De nominale waarde van deze aandelen bleef onver anderd op 4956. De daling was het grootst bij de internationale concerns, die reëel met 1.053 verminderden tot 10.535 en nominaal onver anderd bleven op 2108. De han del, industrie en diversen ver minderden reëel met 89 tot 2102. Hun nominale waarde bleef onveranderd op 1417. Scheepvaart en luchtvaart liep met. 30 achteruit tot 652 en bleef nominaal onveranderd op 520. Bank-, krediet- en verzeke ringswezen verminderde reëel met 3 tot 582, nominaal onver anderd op 513. Cultures gingen in koers met 5 achteruit tot 148, nominaal onveranderd op 334. De vereniging Effectenbescher ming te 's Gravenhage gaat een enquête houden, teneinde na te gaan hoe de gemiddelde Nederlander belegt. Als uit gangspunt voor het fondsenbe zet word' 1 januari 1953 aange nomen. Aan de hand van de binnenkomende gegevens zal voorts worden nagegaan naar welke fondsen de voorkeur van de belegger uitgaat, of een be paald fonds sterk is gespreid of dat zich grote pakketten in enkele handen bevinden en/of zich in de loop der jaren mar kante verschuivingen voordoen. Met het oog op dit laatste ligt in het voornemen de enquête e'k jaar te houden. UITSLAGEN VAN 5 JANUARI. RES. TWEEDE KLASSE B. Vlissingen 3RCS 2 62. ONDERAFDELING ZEELAND. EERSTE KLASSE A. NoormannenIJzendijke, ge staakt wegens regen bij stand 61; WalcherenVogelwaarde 0—2. RES. EERSTE KLASSE. Oostburg 2Luctor 2 31; Zeeland Sport 3Vlissingen 4 5—0. TWEEDE KLASSE A. Biervliet 2Aardenburg 2 0 0; RetranchementGroede 1 2; Noormannen 2RCS 3 11 (gest.); Zeeland Sport 4Zuid- zande 42. TWEEDE KLASSE B. Hansw. Boys 2—Kruiningen 2 5—2. DERDE KLASSE A. Retranchement 2Walcheren 2 1—5. DERDE KLASSE B. Goes 4Hulst 3 11 (gest.); Robur 3Hontenisse 3 64; Corn Boys 3Koewacht 2 44. NIÉUWDORP—SPUI. 4—1. Direkt na de aftrap zetten de gastheren een stevig offensief in, waarvan de eerste aanvallen wel werden afgeslagen, maar na 4 minuten stond Spui toch met 10 achter. De snelle De Kok sprint te op een ver doorgespeelde bal en schoot onhoudbaar in. Nieuwdorp had van deze voor sprong niet lang plezier. De Spui-voorhoede zette een goede aanval op en Pijpelink kwam in schietpositie. Hij bedacht zich geen ogenblik en knalde de ge lijkmaker in het net. (11). Dit gaf dé roodhemden moed en Vis ser ontsnapte even aan de aan dacht van Dommisse. Hij liep met de bal voorbij de achter spelers en vuurde een kogel af, welke de doelman te machtig was. (1—2). Dit was teveel voor de thuis club en met man en macht ging men ten aanval. Bolleman ging echter niet zo maar door de knieën. Eén keer juichte Nieuw dorp ai voor de gelijkmaker, daar Bolleman bij een schot van Dom misse schijnbaar was gepas seerd, maar hoog opspringend sloeg hij de bal toch nog over de lat. Tenslotte moest hij zwich ten voor een schot van Dekker. (22). 10 minuten voor de rust gaf L. van Harn met een goede schuiver in de benedenhoek Spui opnieuw de leiding. (23.) De tweede heift begon met snelle aanvallen van Nieuwdorp. Na 9 minuten kon men de gelijk maker niet voorkomen. Dommis se schoot hard raak (33). Daar de zwervende Visser de verdedi ging goed te hulp kwam kwamen er vooreerst geen doelpunten. ?0 minuten voor 't einde sloeg De Een kuchje, een geprikkelde keel voor mij het signaal om er vlug bij te zij met Abdijsiroop. Drie maal per dag e- lepel en wèg blijft d wèg de kans op verergering tot griep of bronchitis... onbezorgd door het gure seizoen! De 23 genezende bestanddelen lossen bel slijm op en verjagen de ziektekiemen. Smet een zeker doelpunt met de hand weg en Dommisse benutte de toegekende penalty (4—3). Met deze uitslag nam men genoe gen, maar achterspeler Bareman niet en hij ging naar voren. De teruggekomen Visser plaatste de bal dwars over het veld naar 't Gilde en deze zette goed voor. Bareman sprintte naar de bal en kwam precies op tijd om het leder beheerst over de uitgelopen doelman te plaatsen (44). Kort hierop werd het einde aangekon digd en Spui was meer dan te vreden. SELECTIEWEDSTRIJD AMATEURS ZUID I. Op donderdagavond 9 januari a.s. wordt op het R.B.C.-terrein te Roosendaal een oefenwedstrijd gespeeld tussen twee selectie elftallen, samengesteld uit spe lers, die deelnemen aan de gede centraliseerde training van dis trict Zuid 1. De opstellingen van de elftal len is als volgt: Het wit-blauwe elftal: Doel: Baart (Vlissingen). Achter: De Waal (Vlissingen) en Boxtel (Sarto); Midden: Sacharias (Alliance), Van der Poel (Hulst) en Van Wezel (Vlissingen) Voor: Smolders (Taxandrla), Sleutjes (Sarto), J. de Nooijer (Vlissingen), Neefs (Hulst) en Heshof (Steenbergen). Het groen-witte elftal: Doel: Geenen Valkenswaard) Achter: Van Loon (Sarto) en Stroo (Vlissingen); Midden: Remmekens (Allian ce), Ooms (Sarto) en Driessen (Roermond); Voor: Van der Berg (De Spech ten), Vogel (Middelb.), Groene- wegen (Middelburg), Dingeman- se (Vlissingen) en Van Lissem (Sarto). DUIVEN KEURING TE SAS VAN GENT. De duivenmaatschappij „Dc Vrede" te Sas van Gent organi seerde zondag j.l. in zaal Flora een duivenkeuring. Eén van de bekendste en erkende duiven- keurders, de heer J. van Dorse- laar uit Sint Jansteen had niet minder dan 148 duiven onder de loupe te nemen die in 6 klaseen onderverdeeld waren. De be kendste melkers uit Sas van Gent en omgeving hadden hun beste materiaal ingezonden. Oude doffers: 1. A. van Mol, Westdorpe; 2. R. de Groote, Sas van Gent; 3. M. Bobelijn, Phi lippine. Oude duivinnen1. J. Staelens, Westdorpe; 2. J. van Oppen, Sas van Gent; 3 R. de Groote, vnd. Jonge duivinnen: 1 en 2. M. van Lent, Zandstraat; 3. A. van Mol, Westdorpe. Jonge Doffers: 3. P. Goossens, Sas van Gent; 2. J. van Oppen, vnd.; 3. C. van Hecke, San van Gent. Jaarse Doffers: 1. R. de Groo te, vnd.; 2. M. de Lent, vnd.; 3. v. d. Bergenvan Rossum, Sas van Gent. Jaarse duivinnen: 1. P. Goos sens, vnd.; 2. J. Reniijue, Sas v. Gent; 3. A. van Hurck, Philip pine. 59. Behoedzaam keert Eric in een boog op z(jn schreden terug Ondertussen denkt hij nog eens kalm over al les na en 't eerst gaan de gedragingen van de skalde door zijn brein. Dat deze dubbel speel de is niet aannemelijk, maar de Noorman is er eigenlijk wel een beetje bang voor, dat de rovers met hem het eerst zullen afge rekend hebben. Is dit niet het geval, dan zal het de skalde met zijn radde tong en scherp verstand niet moeilijk vallen hun achterdocht weg te pra ten en dan zal hij waarschijnlijk bü hen blijven om wat meer te weten te komen. Er is genoeg, dat de moeite van het weten waard is. Alle rovers hadden nieuwe wa pens en allemaal van het zelfde maaksel. Het zou wel toevallig zijn als die allemaal op één rooftocht gestolen zcuden zijn; het lijkt er meer op, dat er iemand is die hen van wapens voorziet.. Het is pre cies gelijk, zoals hij het voornemen had te doen. Er was bovendien sprake van versterkingen. Dit zou er op kunnen wijzen, dat de rover benden zich aanééngesloten heb ben. Maar met welk doel en wie is hun leider? Een gerucht verstoort Erics ge- dachtengang. Ongemerkt is hij in de omgeving van het smalle voet pad gekomen, waar hij kort te voren met de skalde heeft gelopen. Het geluid blijkt afkomstig te zijn van een ruiter, die in draf over dit voetpad nadert. Snel trekt Eric zich terug. Even komt bij de Noorman de Vreos op, dat hij ontdekt is want het paard begint ploseling te snui ven en vertraagt zijn gang. Zonder op of om te zien drijft de ruiter het paard aan en is kort daarop tussen de donkere stam men verdwenen. Slechts even heeft Eric het gc zicht van de ruiter gezien en da doet hem het hoofd schudden. „Ik moet mij vergissen," moi~ pelt Eric. „Dandan zou h het moeten zijn, die de rovers va wapens voorziet. Maar dat is niet mogelijken toch. Hij was het, hij was het wel degelijk VEEMARKT ROTTERDAM. 6 januari. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd: 1888 stuks vee, zijnde: 1098 vetic koeien en ossen en 790 vette va.- Kens. De notering was ais volgt: Vette koeien van j 9,60j 3,20; Vette varkens 1,6„ -ƒ 1,69, anes -er Kg. De aanvoer van vette koeien was groter, de handel vlot, de prijzen waren goed prijshouoeno, nma's Doven notering. Vetie .arkens: aanvoer ruimer, handel goed, prijzen even hoger, enkele prima's hoven notering; zware v arkens 1,58—1,60 per kg. GRAAN BEURS ROTTERDAM. 6 januari. Binnenlandse granen, ochtend- beurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam: Tarwe, rode, op ochtconditie, bij grote aanbod tot 29/50. Voedergranen, kaim, Zomer- gerst ƒ25—ƒ27,50; extra kwali teit tot 28. Haver: naar kleur en droogte van ƒ23—ƒ24,25; extra blanke tot 25,25. Rogge, doorsnee kwal. ƒ20,25; bakrogge 21,25. Peulvruchten, kalm, gioene erwten tot ca ƒ35,50; Scho.v.cirs tot 57; Bruine bonen dree en blank tot 59, AAjRDAPPELBEURL BOTTERDAM. G januari. Klei-aardappelen 35 mm opw.: Eigenheimers ƒ10—ƒ19; Bintjes ƒ9ƒ12; Bevelanders 13,50 ƒ14,75; Furore ƒ16ƒ18; Meer- lander 13,25— j 14,25; IJsselster 11—12. Bintjes voor export in twee ma ten gesorteerd van de kleigrond 13,50. Zand aardappelenNoordeling ƒ9—ƒ10; Libertas 8,509,50; Gienoke ƒ7ƒ8. Voer-aardappelen ƒ1,50—ƒ2 Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-ardappelen op wagon, schip of auto.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3