De zetels der Europese instellingen worden tijdelijk verdeeld De rede van MacMillan Ju 0 loujrfijte Wil tö aoatap! Soekarno naar India vertrokken Chartervliegtuig met evacué's uit Indonesië aangekomen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De fi nanciële toestand in Indonesië precair Nog geen overeenstemming te Parijs 1 BLIKGROENTENI INDONESIË Noodzaak van vermindering van de invoer <r rankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smiöswa] Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— pei Kwartaal; per maand f 2, pei -veek 18 c-ent Losse nrs 9 et. DINSDAG 7 JANUARI 1958 12e Jaargang Nr 4262 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine A ivertenties (géé- handelsadver tenties) 5 regels 1,- Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van lit Blad. 20 cent meer Van de zijde van de Parijse conferentie van de zes landen der Europese gemeenschap wordt vernomen, dat de ministers het in beginsel zijn eens geworden over de volgende tijdelijke ver deling van de zetels der Europese instellingen: 1. Gemeenschappelijke markt en Euratom: Brussel. 2. Kolen- en Staalgemeen schap: Luxemburg. 3. Europese investeringsbank: Milaan. 4. Hof van justitie: Den Haag. Een definitieve beslissing hier over hangt echter af van over eenstemming over de benoeming van de hoge functionarissen bij <le Europese Gemeenschap. De ministers van Buitenland se Zaken der zes landen zijn het verder eens geworden over het beginsel, dat alle bestuurs organen en parlementaire ver gaderingen van de Europese in stellingen in één en dezelfde stad worden gehuisvest om de schepping van een echte hoofd stad van Europa te verzekeren. Omdat men het er niet over eens kan worden, welke stad dat zeil zijn, wil men tijdelijk genoe gen nemen met een compromis- opiossing. Men denkt aan een periode van twee of drie jaar. Frankrijk heeft voorgesteld de definitieve keus over te laten aan een commissie uit de assem blee van de Euro markt, waar bij meerderheid va.: stemmen kan worden beslist. Besluiten van de ministers moeten unaniem zijn en daar is voorlopig weinig kans op. (Reuter) „Het gaat niet erg vlot en er is nog geen enkel resultaat be reikt", verklaarde de staatssecre taris van Buitenlandse Zaken drs H, van den Beugel maandag avond na afloop van de conferen tie der zes ministers van Buiten landse Zaken. De algemene opvatting in krin gen rondom de conferentie der zes ministers van Buitenlandse Zaken is, dat het zeer moeilijk zal zijn tot een akkoord te komen tijdens deze conferentie ten aan zien van de plaats van de zetel der Europese instellingen. De Luxemburger Bech blijft vasthou den aan het standpunt, dat de Europese Gemeenschap voor Ko len en Staal in Luxemburg ge handhaafd dient te blijven, waar bij hij wijst op de grote uitgaven, die deze stad zich reeds getroost voor het onderbrengen van de administratieve diensten van cie Europese Kolen- en Staalgemeen schap. Tevens laat hij niet na de sentimentele snaar te bespelen door gewag te maken van de ver ontwaardiging, die zich van de Luxemburgse bevolking zou meester maken, indien de E. G. K. S. thans na zovele jaren uit de Luxemburgse hoofdstad werd weggehaald. Afwijkend echter van zijn tot nu toe ingenomen standpunt, volgens hetwelk Luxemburg geen aanspraak op andere instellingen wil maken buiten de E. K. S. G., zou Bech zich thans bereid hebben ver klaard, indien dit niet anders mo gelijk is, ook de uitvoerende or ganen van de Europese Economi sche Gemeenschap en de Eura tom in de Luxemburgse hoofd stad op te nemen. (A.N.P. V akbondsvertegenwoor- digers willen één zetel voor Eur. instellingen Vertegenwoordigers van de „vrije vakbonden" in de zes lan den van „Klein Europa" hebben zich uitgesproken voor het sa menbrengen van de Europese instellingen in één stad en voor de opneming van een vakbonds vertegenwoordiger in de be stuurscommissie van de gemeen schappelijke markt. Dit is mede gedeeld in een communiqué, dat maandag te Parijs werd uitgege ven na een bijeenkomst van de secretarissen-generaal der be trokken organisaties. De New York Times oppert de gedachte, dat het voorste] van MacMillan in diens rede van za terdag j.l. voor een niet-aanvais- verdrag tussen Oost en West mede kan zijn ingegeven door overwegingen van binnenlands- pclitieke aard. Ook de Franse bladen, die het voorstel over het algemeen met matig enthousiasme bespreken, brengen de mogelijkheid van bin nenlands-politieke motieven naar voren. MacMillan zou volgens deze commentaren misschien be ogen de socialisten het gras voor de voeten weg te maaien. De Britse „Manchester Guar dian" (liberaal) zegt dat MacMil lan zeker steun zal krijgen bij pogingen om het puin van oude tegenstellingen en onenigheid uit de weg te ruimen „vooral wan neer hij de schop krachtdadiger zal willen hanteren". Volgens de conservatieve „Dai ly Telegraph" probeerde Mac Millan voorbarig optimisme in het eigen land te onderdrukken zonder bij zijn Aziatische gast heren kritiek op te wekken. Maandagmorgen kort na achtvan de campagne tegen de Neder - uur is het door de regering voor het vervoer van evacué's uit Sin gapore gecharteerde BOAC-vlieg- tuig „Antilope" op Schiphol aan gekomen. Aan boord bevonden zich 55 passagiers, o.w. 23 kinde ren en één baby. Technisch had de aankomst geen vlot begin, want de cabine deur klemde en hoe men ook wrikte er was geen beweging in te krijgen, zodat de passagiers via de deur van de cockpit het vliegtuig moesten verlaten. Tot de groep behoorden o.m. zeven vrouwen en 12 kinderen van personeel van de elektrici teitsmaatschappij, „Aniem," en voorts vrouwen en kinderen van personeel van een cultuuronder neming. Er waren maar enkele mannen en een paar al wat oude re personen bij, o.a. een man, die met een tropenhelm op het hoofd en een wandelstok in de hand het toestel verliet. De meeste der kinderen droegen al warme kle ding, zodat zij en ook de groten slechts van aanvullende warme overkleding, ais shawls, alpino's, vesten en handschoenen, in de Rode Kruishulppost behoefden te worden voorzien. De evaoué's, waarvan velen Indische-Nederlanders zijn, wa ren zeer te spreken over de vlucht en de verzorging aan boord van het BOAC-toestel. Een der evacué's, mevr. Baans, die correctrice was geweest bij het Nieuwsblad voor Sumatra, de enige krant die in het Neder lands verscheen in Medan, ver telde, dat toen zij met haar doch ter en zoontje op 2e Kerstdag Medan verliet alles rustig was. Zij had nog veel van haar bezit tingen, zij het tegen lage prijzen, kunnen verkopen aanvankelijk was dit niet toegestaan, doch later was er toch toestemming voor gegeven. In de eerste dagen landers, de verf-acties e.d., was het wat onrustig geweest. Op Sumatra is, zo vertelde zij, voed sel genoeg. Eind januari veertig procent van Nederlandse gemeen schap uit Indonesië gerepatrieerd. Naar (le correspondent van het A.N.P. in Djakarta uit kringen van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging heeft verno men, zal eind januari ongeveer 40 p-roeent van de Nederlandse gemeenschap in Indonesië, die op 1 december 48.000 personen bedroeg, naar Nederland zijn ver trokken, In december repatrieerden 10.000 Nederlanders, en in deze maand zullen er 7000 per boot en ongeveer 2000 per vliegtuig ver trekken. Geen bijzondere maat regelen bij de opschorting belastingbetaling. Desgevraagd is van de zijde van het ministerie van Financiën medegedeeld, dat geen bijzondere maatregelen getroffen zullen worden nu de landbouworganisa ties te Bolsward voorgesteld heb ben de belastingbetaling op te schorten „tot het tijdstip dat de regering haar achterstallige ver plichtingen inzake de melkprijs- garantie zal hebben nagekomen". De belastinginning gaat ge woon door, en wanneer men niet kan of wil betalen zal op de ge bruikelijke wijze gehandeld wor den, zo zeide men. Officieel is het ministerie ook niets van de actie bekend. RUSSEN DEMOBILISEREN 300.000 MAN. Tass bericht, dat de omvang van de Russische strijdkrachten opnieuw wordt verminderd, en wel met 300.000 man. Van Oostduits gebied gaan 41.000 Russische militairen naar buis en uit Hongarije 17.000. Het Russische persbureau zegt dat de regering dit als een be langrijke bijdrage tot een vermin dering van de internationale spanning beschouwt. In 1955/56 zijn er 1.840.000 Russen gedemo biliseerd. De demobilisatie betreft het leger en de marine. De betrok kenen zullen werk krijgen in hun plaats van herkomst, aldus Tass. De eerste plaatsvervangende Russische minister van Buiten landse Zaken Wasili Koeznetsoi en de plaatsvervangende stafchef generaal Malinin verklaarden op een persconferentie, dat zij niet konden antwoorden op de vraag, of de Sowjet-strijdkrachten nu minder dan drie miljoen man tel len. Wel zei Koeznetsof, dat de Sowjet-Unie het voorstel van premier MacMillan voor een niet-aanvalsverdrag „in positieve zin" overweegt. Overigens had de Sowjet-Unie, naar zijn zeggen al in 1956 voor het eerst het slui ten van een dergelijk verdrag tussen de landen van de NAVO en die van het verdrag van War schau bepleit. De liberale „News Chronicle" zegt dat wanneer een plechtige niet-aanvalsverklaring zou kun nen helpen, men daartoe moet overgaan. De rede van Mac-Mil- lan gaf grond voor hoop op een verstandiger leiding in het Wes ten. DE NAVO-LANDEN EN HET VOORSTEL VAN MACMILLAN. In officiële Franse kringen is maandag gezegd, dat de regering der NAVO-lanüen het voorstel van de Britse premier MacMillan tot het sluiten van een niet-aan- valsverdrag tussen Oost en West zuilen bespreken. Russische reactie op rede van MacMillan. Volgens radio-Moskou bevat MacMilian's voorstel tot het slui ten van een niet-aanvalsverdrag tussen de blokken van Oost en West „niets nieuws". „De Sow jet-Unie doet reeds verscheidene jaren dergelijke voorstellen", al dus dit omroepstation. Het vervolgt: „Indien een Brit se conservatieve eerste minister zo iets voorstelt kunt u er zeker van zijn dat hij ertoe gedwongen werd. Klaarblijkelijk vindt Mac Millan het toch te gewaagd geen acht te slaan op de wensen va.i zijn volk". Radio-Moskou merkt verder nog op, dat de Amerikaanse re gering nog niet officieel op Mac- Milians voorstel heeft gerea geerd. „Doch binnengekomen berich ten wijzen erop, dat men in Was-, hington bijzonder koel, om niet te zeggen met weerzin tegenover het voorstel van de Britse minis ter-president staat", aldus radio- Moskou. BEN GOERION GESLAAGD? Daar de vijf partijen van de oude Israëlische regeringscoalitie Ben Goerion machtiging hebben gegeven een nieuwe regering te vormen, kan men de Israëlische regeringscrisis als opgelost be schouwen. Ben Goerion zal dins dag zijn nieuwe ijf-partijenrege- ring aan het parlement voorstel len. De leiders van de vijf betrok ken partijen hebben de voorwaar den aanvaard, die Ben Goerion gesteld heeft ter versterking van de discipline onder de coalitie genoten. Deze voorwaarden heb ben betrekking op de parlemen taire steun en omvatten een eis tot striktere betrachting van ge heimhouding over beraad in het kabinet. Een Goerion is onlangs afge treden als premiei nadat hij de linkse Achdoeth Haavoda, ervan had beschuldigd, zijn plannen voor het betrekken van wapens uit Duitsland te hebben laten „uitlekken". Eerste postsluitingen voor Nederlands Nieuw-Guinea. De eerste postsluitingen voor Nederlandsen Nieuw-Guinea van brieven bestemd voor marineper soneel a 'b Hr. Ms. „Evertsen" en Hr. Ms. „Drenthe" zijn: resp. 11 januari a.s. 15.00 uur en 15 janu ari a.s. 17.00 uur. De tijden gelden voor het ma rinepostkantoor Amsterdam C.S. AMERIKAANS MARINE- VLIEGTUIG OP HUIZEN NEERGESTORT Een Amerikaans marinevlieg tuig in nabij Norfolk in de Ame rikaanse staat Virginia veronge lukt, waarbij het volgens de eer ste berichten op verscheidene huizen is terechtgekomen. ONBESTENDIG Maandag stond het weer in ons land onder invloed van een oce aandepressie. die in diepte toene mend, in snel tempo over midden Engeland in de richting van De nemarken verdei- trok. De sto ring deed ook bij ons de wind tot stormkracht aanwakkeren uit richtingen tussen zuidwest en west. De begeleidende regenzone be reikte in de ochtend al het wes ten van het land. Tussen zeven en negentien uur werd de meeste legen in Deeien afgetapt. Name lijk 12 mm. Vandaag nemen de westelijke winden geleidelijk in kracht af. Er zal dan lucht van polaire oorsprong over ons land stromen waarin opklaringen en buien elkaar afwisselen. In de middagtemperaturen komt daar. bij niet veel verandering. menu van de dag medegedeeld door het K.N.M.I. le De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond. Onbestendig Opklaringen, maar ook enkele buien. Tot krachtig afnemende westelijke wind. Ongeveer dezelf de middagtemperaturen als giste ren. WOENSDAG 8 JANUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.15 3.50 4.30 4.40 n.m. 3.40 4.15 4.55 5.05 ZON MAAN op onder op onder Jan. 7 8.47 8 8.47 16.46 16.47 19.26 20.45 9.17 9.49 President Soekarno van Indo nesië is maandagochtend per vliegtuig naar India vertrokken. Hij maakt een buitenlandse reis van zes weken, waarop hij zes landen in Azië en Afrika zal be zoeken. De reis is bedoeld als een periode van rust en herstel van gezondheid. In een afscheidsboodschap op Kemajoran zeide de president: ,Zij, die een hekel aan Indone sië hebben, hebben gezegd, dat ik uit het land word verdreven. Doch tussen de eerste minister, de chef-staf van de landmacht en mij, en ik mag daaraan nog toevoegen de chefs van staven van de lucht- en zeemacht en het hoofd van de staatspolitie heerst er een volmaakte een heid. Wij allen trekken dezelfde lijn bij de organisatie van het land in overeenstemming met de idealen van de onafhanke lijkheidsproclamatie van 1945, en om het land voor mogelijke ongelukken te behoeden". Vóór zijn vertrek had Soekar- nog zijn dagelijkse bezigheden als president overgedragen aan de voorzitter van het parle ment, mr. Sartono, die de vo rige maand als waarnemend president werd beëdigd. De wegen naar het vliegveld werden door veiligheidstroepen zwaar bewaakt. Op verschillen de punten langs de route ston den pantserwagens. Het gezelschap van de presi dent bestaat uit tien personen. Daartoe behoort o.m. de minis ter van Buitenlandse Zaken, dr Soebandrio. President Soekarno, die zeide geen rust te zullen nemen doch voor een rustkuur naar het bui tenland te gaan op advies van zijn artsen, verklaarde dat hij tijdens zijn reis „iets zal gaan doen voor de strijd van ons volk en ons land". Hij zeide alle vertrouwen te hebben in mr Sartono „en daarom voel ik mij zo kalm, als ik het land verlaat". Waarschuwing van het leger. De legerwoordvoerder in Dja karta, majoor HaTsono, heefit maandag verklaard, dat krach tige maatregelen zullen worden genomen tegen diegenen, die tij dens de afwezigheid van presi dent Soekarno de regering om ver zouden willen gooien. Hij zeide met nadruk, dat de leden van de gewapende mach ten trouw zullen blijven aan de president,, die tevens opperbe velhebber der Indonesische strijdkrachten is. Speciale bijeenkomst. Intussen heeft premier Dju- anda onmiddellijk na het ver trek van de president een spe ciale bijeenkomst bijeengeroe pen, welke werd bijgewoond door de chef-staf, generaal-ma- joor Nasution, de minister van Binnenlandse Zaken Sanusi Kardjadinata, de minister van Handel prof. Sunardjo en de eerste vice-premier mr Hardii Tevoren had Djuanda een be zoek gebracht aan de waarne mend president mr Sartono. Noch Djuanda, noch Sartono waren na afloop van dit onder houd bereid daarover enige me dedeling te doen. LEVERING VAN WAPENS DOOR DENEMARKEN AAN INDONESIë VINDT VOORTGANG Terwijl Zweden heeft gewei gerd, wapens met bestemming Indonesië te verschepen, zal Deense uitvoer van militaire uit rusting naar Indonesië voort gang vinden. Deze uitrusting wordt geleverd door het „Dansk Industri Syndi- kat", dat in het vrijhavengebied van Kopenhagen is gevestigd. De vraag, of deze uitvoer zai worden voortgezet, heeft een on derwerp van bespreking uitge maakt op het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken. Daar voor deze uitvoer echter reeds lang geleden contracten werden afgesloten en het voornameiijk oefenmateriaal betreft, zou het ministerie aan de uitvoer ervan geen belemmeringen in de weg leggen, aldus het onafhankelijke blad „Information". Dit blad voegt hieraan toe dat het zeer twijfelachtig is of nieuw gecon tracteerde uitvoer zal worden toe gestaan, daar Denemarken op principiële overwegingen geen wapens verkoopt naar landen, die mogelijk gewapenderhand tegen anderen zouden kunnen optreden. DE AFSCHEIDING VAN NOORD-CELEBES. De burgerlijke gouverneur van Noord-Celebes heeft maandag be vestigd, dat zijn gebied zich met ingang van 1 januari van de pro vincie Celebes, welke Makassar als hoofdplaats heeft, heeft afge scheiden. Hij zeide aan vertegenwoordi gers van de plaatselijke pers, dat de nieuwe provincie Noord-Cele bes, met Menado als hoofdplaats, niet langer administratieve ban den met de provincie Celebes heeft. In Indonesische persberichten werd opgemerkt, dat Manoppo nog niet officieel door de centra ie regering als gouverneur van de provincie is geïnstalleerd. Henk Rondonuwu, één van de leiders van de „Permesta-bewe- ging" in Oost-Indonesië, die haar zetel in Menado heeft, heeft in tussen Amerikaanse persberich ten tegengesproken, als zou deze beweging streven naar de vor ming van een federale staat In donesië. Engelse verzekeraars van K.P.M.-schepen wenden zich tot de Indonesische regering. De Engelse ambassade te Dja karta heeft ten behoeve van Lloyd's verzekeringsmaatschap pij aan de Indonesische regering inlichtingen verzocht over de sta tus van de schepen van de K. P. M„ die thans onder bewaking in Indonesische havens liggen. Over dit overleg was te Dja karta maandag geen officiële ver klaring verkrijgbaar. Een woord voerder van Lloyd deelde mede, dat, daar deze aangelegenheid thans wordt behandeld via diplo matieke kanalen, Lloyd hierover geen mededelingen kan doen. Zij zeide alleen dat Lloyd de tussen komst van het Engelse ministerie van Buitenlandse Zaken hee:'t verzocht. „Indonesia Raya" over toenemende communistische invloed Het onafhankelijke dagblad „Indonesia Raya" in Djakarta heeft maandag in een hoofdarti kel opgemerkt, dat de invloed van de communistische party in Indonesië voortdurend toeneemt. Het blad voegde daaraan toe: „Als de mensen zeggen: „Wees op je hoede voor de valsheid en gemeenheid van de communisti sche partij", kunnen wij gemak kelijk er van worden beschul digd agenten van de kapitalisti sche landen te zijn". Het blad merkt op, dat als de pers in het buitenland melding maakt van de toenemende com munistische invloed in ons land, „vele Indonesiërs van streek ra ken en die berichten vals noe men". De „Indonesia Raya" besluit, dat moet worden toegegeven dat onze ambassadeur en persatta- ché's in het buitenland niet veel kunnen doen om de indruk weg te nemen van toenemende com munistische invloed in het een trum en in de gebeurtenissen in ons land. President Soekarno heeft ge zegd een paard met vier benen te willen berijden, met de com munistische partij als vierde been (Het blad doelt hier op Soekarno's motivering waarom hij de communisten in het ka binet wil opnemen, tezamen met de drie andere grote partijen red.). Dus wat kunnen onze am bassadeurs en persattaché's doen?" THORNEYCROFT AFGETREDEN Peter Thorneycroft, de Britse minister van Finan ciën, is afgetreden, aldus is maandagavond te Londen meegedeeld. In een brief aan de minister president MacMillan heeft Thor neycroft geschreven, dat hij zijn goedkeuring niet kan hechten aan een begroting, waarop voor het komende jaar een groter be drag aan uitgaven voorkomt dan op die van dit jaar. Door het vertrek van de minis ter-president naar het buitenland is 't van groot belang, dat thans een beslissing wordt genomen. Het is duidelijk, aldus Thornev- crofts brief, dat de minister-pre sident en een aantal andere mi nisters het niet met zijn voorstel eens zijn. Daar het peil van de overheidsuitgaven in de eerste plaats een kwestie is, die onder de verantwoordelijkheid van de minister van Financiën valt, acht Thorneycroft, blijkens zijn brief, aftreden voor hem de enige mo gelijkheid. Thorneycroft wordt opgevolgd door Deriek Heathcoatamory, de minister van Landbouw. Deze wordt op zijn beurt opgevolgd door John Hare, tot dusver staatssecretaris van Oorlog. Peter Thorneycroft Peter Thorneycroft, die in ja nuari van vorig jaar minister van Financiën is geworden, heeft na de tweede wereldoorlog ai- parlementslid de aandacht van de conservatieve partijleiders.ge- trokken door een reeks persoon lijke campagnes voor de vorming van een conservatieve leer. In 1947 schreef hij het pamflet „Plan voor de vrijheid," Waarci hij aandrong op het samengaan van conservatieven en liberalen. Thorneycroft werd in 1951 mi nister van Handel. PRINSES .JOSEPHINE VAN BELGIË OVERLEDEN. Prinses Josephine van België, zuster van wijlen koning Albert, is maandag in een klooster te Namen overleden. Financiële deskundigen te Dja karta hebben maandag voorspeld, dat de Indonesische regering zich in een nabije toekomst genoopt zal zien, de invoer van goederen te beperken. Dit zou drastisch moeten geschieden als de rege ring niet wenst, dat haar totaal aan deviezenreserves zal verdwij nen. De Indonesische reserve aan deviezen, die in het begin van november 1957 nog 2,1 miijaid rupiah bedroegen, waren j.l. za terdag gedaald tot 1.578 miljard ïupiau. In :1e afgelopen week is de monetaire reserve afgenomen met 0.86 tot 11.77 procent van de in omloop zijnde betaalmiddelen en de opeisbare schulden. De voorschotten aan de regering be dragen daartegenover 15.270 njil- joen rupiah en de in omloop zijn de bankbiljetten 13.814 miljoen rupiah. Deze financiële deskundigen deelden aan de correspondent van het A.N.P. te Djakarta mede, dat gedurende het jaar 1957 niet minder dan voor 5 miljard aan bankpapier is gedrukt. Tezelfder tijd vielen de aanvragen voor uit voer terug tot een ongekend laag peil. De index voor de uitvoer die in oktober 114 aanwees, was in november gedaald tot 84 en tot slechts 49 in december. De invoer viel terug tot op de helft van het gewone bedrag in het tweede halfjaar van 1957 en bedroeg minder dan 2 miljoen rupiah tegen een normaal half jaarlijks gemiddelde van 3% mil joen. De kraan van de invoer zal echter nog meer afgesloten die nen te worden om hei gevaar van inflatie af te wenden. Aldus financiële deskundigen te Dja karta. HILLARY ZAL FUCHS HELPEN. Charles Bowden, voorzitter van de commissie van de zee van Ross, die de Nieuw-Zeelandse expeditie in het Zuidpoolgebied leidt, heeft verklaard dat Hil lary „als de tijd daarvoor rijp is" naar bevoorradingspost no. 700 zal vliegen om Fuchs te ontmoeten. Hillary zal dan op het laatste ge deelte van de tocht van de ex peditie van Fuchs als gids fun geren.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1