KAAS Hatta critiseert Indonesische maatregelen m. b. t. Nederland Verklaring van Djuanda De Afrikaans- Aziatische conferentie Communistisch plan tot verovering van Indonesië ,,Le Monde" over de toestand in Indonesië HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN MAANDAG 30 DECEMBER 1957 12e Jaargang Nr 4256 Indonesische kabinet besprak jongste ontwikkelingen en toekomstige maatregelen Minister Subandrio over wapenaankopen. De organisatie van Amerikaanse staten en de Navo Gelukkig Nieuwjaar X domineer met Het rijsttekort in Indonesië I salonsj*ahèrt"\ De aardbeving in Perzië. Plaatselijke staatsgreep in Ambon onderdrukt Sowjet-voorstel tot onvoorwaardelijke economische hulpverlening P. v. d. A. voor open gesprek met Indonesië De watersnood op Ceylon. neemT blikgroenten Prijsindexcijfer van het levensonderhoud in november gedaald Oud en Nieuw? Daar hoort 'nTip van Bootz bijl Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de San de Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 18 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per. advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine A Ivertenties (géé- handelsadrer- tenties): 5 regels ƒ1— Iedere regel meer 28 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 oat Voor het maandagnummer: zaterdags 10 urn Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Het Indonesische kabinet is za- teeéag in zitting bijeen geweest ter bespreking van de jongste ontwikkelingen en de in de toe komst te nemen maatregelen in verband met de campagne voor de bevrijding van Westelijk Nieuw-Guinea» Na de vergadering deelde de minister van Voorlichting, Sudib- io mede, dat tijdens de bespre- jtlógen het zwaartepunt was ge legd op het consolideren van de inspanningen en maatregelen ten aasnien van de nationale aan spraken van Indonesië op Nieuw- GnÉnea. De minister zeide, dat 't kabinet vanaf het begin van de Wtest-Irian-campagne tegen de Nederlanders en hun belangen, afe consequenties, welke daaruit 20ttden kunnen voortvloeien, heeft besproken. Mij ontkende, dat de regering alleen maar zou snoeven over de jengste tegen de Nederlanders gesomen stappen. Minister Sudibjo legde deze verklaring af na de verschijning ia een aantal dagbladen in Dja karta van een artikel van de ba»d van oud-vice-president Hat ta, waarin deze krachtige critiek leverde op de huidige politiek der regering in de strijd om West- Irian. Me Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, mr Soeban- drio. heeft zaterdag verklaard, Uit* het mogelijk is dat de rege ring legermissies tiaar Oosteuro- ftese landen zal zenden voor het voeren van onderhandelingen over wapenaankopen. itj wide, dat als de Verenigde Staken zouden blijven nalaten om het verzoek van Indonesië tot aankoop van Amerikaanse wa pens in overweging te nemen, In «tosesië naar een andere markt voor het verkrijgen van deze wa pens sai uitzien. Hatta merkte daarin op, dat de West-Irian-actie niet kon worden toevertrouwd aan mensen „die alleen maar kunnen schreeuwen, doch die niet rationeel kunnen denken". Het hoeft niet nodig te zijn, dat het Indonesische volk moet lij den als gevolg van deze strijd. Het Nederlandse volk behoort de bittere vruchten te plukken van de halsstarrige koloniale po litiek der Nederlandse regering. Men kan geen strijd beginnen met een lege maag, en het is on- gerijmd om de Indonesische jeugd te gelasten West-Irian te veroveren, waar Indonesië onvol doende lucht- en zeestrijdkrach ten tot zijn beschikking heeft. De politiek van liquidatie van de Nederlandse economische macht in Indonesië moet niet worden gestaakt. Zij moet echter niet door de arbeiders, maar door de regering worden uitgevoerd, en op een manier, die in interna tionaal opzicht kan worden ver antwoord, en zonder ons zelf schade toe te brengen. Het huidige lijden van het In donesische volk is het gevolg van de krankzinnige maatregelen, die zonder plan werden genomen. Hatta haalde in zijn artikel de tactiek van de Sow jet-Unie aan bij het verwezenlijken van haar eisen op Bessarabië, na de eerste wereldoorlog. De Sowjet-rege- ring liet het Russische volk niet lijden bij het verwezenlijken van die eisen, aldus Hatta. Sociale verzorgers hebben be kend gemaakt, dat in sommige delen van Midden-Java, ongeveer 80.000 mensen te lijden hebben onder een tekort aan voedsel. Het betreft hier streken, waar ook in het verleden veelal voed selnood heeft geheerst. De minister voor Sociale Zaken deelde op deze persconferentie nog mee, dat in sommige distric ten een deel van de bevolking zich voedt met veldmuizen. Het militaire bestuur in Mid- den-Java heeft bekend gemaakt, dat in deze streken 10.000 ton rijst zal worden ingevoerd en dat voorbereidingen worden getrof fen om een deel van de bewo ners over te brengen naar Zuid- Sumatra. Peru zal naar van welinge lichte zijde te Washington wordt vernomen, binnenkort bij de raad van de organisatie van Ameri kaanse staten (O.A.S.) een ont- werp-resolutie indienen, waa, in de basis wordt gelegd voor een akkoord inzake samenwerking tussen de Amerikaanse staten en de landen van de N.A.V.O. Tevo ren zullen de secretaris-generaal van de O.A.S., dr. José Mora van Uruguay, en zijn collega van de N.A.V.O., Paul Henri Spaak, over leg plegen. Zoals bekend, is de kwestie aan de orde gesteld door de president van Peru, Manuel Prado, die tij dens de topconferentie van de N.A.V.O. opriep tot satnenwe-- king tussen de twee organisaties. Volgens hem zou men kunnen beginnen met een uitwisseling van gegevens op militair, juri disch, politiek en economisch ge bied. De klok heeft twaalf keer geslagen. Pa heft zijn glas, ma heft haar glas en ze klinken elkaar toe: Gelukkig Nieuwjaar! Ze nemen beiden een hapje kaas, een hapje hartige Hollandse kaas. Een gelukkig begin van een nieuw jaar, van een gelukkig kaas-jaar, naar wij hopen. Als eerste goede voornemen van het jaarhet Kaasrecepten- boekje, met een schat aan recepten. Vraag het Uw winkelier 25 ct) of schriftelijk 25 ct postzegel bijsluiten) aan Hel Nederlands Zuivelbureau, Cort van dei Lindenstraat 7, Rijswijk Z-H IftjEkYm Op zijn bijeenkomst met de pers, waarin hij enige mededelin gen deed over de Indonesische wapenaankopen, heeft de Indo nesische minister van Buiten landse Zaken, Subandrio, ook enige mededelingen gedaan over de voedingstoestand in Indone sië. De internationale stappen, die Indonesië thans onderneemt, zo zei hij, geschieden tegen de ach tergrond van een nijpend tekort aan rijst in het binnenland. Be minister verklaarde dit naar aanleiding van de berichten uit Washington, dat de Verenigde Staten nog geen beslissing heb ben genomen op het betreffende vMBoek van Indonesië, dat, zoals minister Subandrio uitlegde, wer<J ingediend door de vroegere regering Ali Sastroamidjojo. Subandrio onthulde, dat deze kwestie kortgeleden werd npgenomen met Gordon Mein, het hntrfd van de afdeling Zuid-West- Paaific van het State Depart ment tijdens diens bezoek aan DjWtarta. Me minister legde er de nadruk «p, dat deze wapens voor binnen landse doeleinden bestemd zijn. Indonesië wenst verschillende *o#rten lichte wapens te kopen voer gebruik door het leger, en niet door de marine of de lucht macht. Indonesië heeft zich hierover niet alleen tot de Verenigde Sta te» gewend, maai' ook tot Zwit serland, Zweden, Frankrijk, Ita lië en landen van het communis tische blok, zoals Tsjecho-Slowa- k#?. Polen en ook Joego-Slavië. Minister Subandrio wilde niet zeggen voor welk bedrag Indo nesië voor de aankoop van wa pens wil besteden en ook niet cp welke wijze de leveranties zou den worden betaald. ia kopp«r««t 1st opjjft» caóré I markt 16 brot/wwjsboat 9 kapsels met „sfeer", in een salon met „sfeer" De gouverneur van Kermans- jah in West-Perzië heeft meege deeld, dat men in totaal 1.392 lij ken heeft gevonden van mensen die bij de aardbevingen, welke Perzië kortgeleden hebben ge teisterd, om het leven zijn geko men. Premier Djuanda van Indone sië heeft zaterdag ontkend dat de maatregelen van de Indonesi sche regering om de Nederlan ders te bewegen afstand van West-Irian te doen, genomen zijn zonder voldoende vooroverleg. Hij zei tegen verslaggevers van het Indonesische persbureau P.I.A. en Antara dat de anti-Ne derlandse maatregelen genomen zijn in overeenstemming met van te voren opgestelde plannen. Kennelijk vormden zijn woor den een antwoord op de aanval van Mohammed Hatta. Volgens het Indonesische pers bureau P.I.A. heeft Djuanda toe gegeven dat de arbeiders niet op de regering gewacht hebben toen zij de Nederlandse ondernemin gen overnamen. Dit is gebeurd omdat elke overgenomen onderneming eigen plannen had om de Indonesische economie te ontwrichten, aldus Djuanda volgens P.I.A. De Indonesische premier had hieraan toegevoegd, dat de ar beiders, die van deze plannen op de hoogte waren, buiten de rege ring om, maatregelen hadden ge nomen. Djuanda verklaarde voorts dat het een ramp voor de Indonesi sche economie zou zijn geweest als de Nederlandse ondernemin gen zichzelf hadden mogen li quideren, want dan zouden zij immers tijd hebben gehad om hun eigen plannen uit te voeren. Maar de regering van Indone sië heeft de Nederlandse onder nemingen niet genaast, aldus Djuanda. De Indonesische rege ring heeft het beheer over deze bedrijven aan zich getrokken om er zeker van te zijn, dat zij blij ven draaien en zullen werken voor de Indonesische economie. De regering is er zich van be wust dat de maatregelen, die zij genomen heeft, het Indonesische volk tijdelijk zullen doen lijden, zo vervolgde Djuanda. Maar deze maatregelen hebben ook ingrij pende gevolgen voor de Neder landers. Djuanda legde er nogmaals de nadruk op, dat Indonesië geen oorlog met Nederland wil, doch onderhandelingen om tot een vreedzame schikking inzake W.- Irian te kunnen komen. Volgens het persbureau P.I.A. heeft Djuanda gezegd dat Indo nesië een dergelijke vervoers- overeenkomst als het met Japan heeft gesloten, ook met andere landen hoopt te sluiten. De K.P.M. heeft ons gevraagd of wij bereid zijn haar schepen, die geregeld tussen de Indonesi sche havens voeren, te charteren of te kopen. Wij zullen echter nooit op dit aanbod ingaan, aldus Djuanda. Hij vervolgde: „Wij zijn in elk geval niet van plan de Neder landers voorrechten te verlenen. Hun belangen zullen in dit land op gelijke voet behandeld worden met die van andere landen. Dit zal ons standpunt zijn als de on derhandelingen later hervat mochten worden. Rasjidof, de leider der Sowjet- russisehe afvaardiging naar de Afrikaans-Aziatische conferentie, die thans te Cairo wordt gehou den, heeft met zijn toespraak, waarin hij onvoorwaardelijke Sowjetrussische hulp op finan cieel, economisch, technisch en cultureel gebied aanbood, bijzon der veel succes geoogst. De luide toejuichingen maakten, dat hij zijn toespraak, na het doen van deze mededeling, verscheidene minuten moest onderbreken. Rasjidof werd, na het uitspre Tijdens een persconferentie kenvan zijn red* onmiddellijk heeft een woordvoerder van het leger medegedeeld, dat kortgele den in Ambon, de hoofdstad van het gelijknamige eiland in de Molukken een poging om het nlaatselijk bestuur omver te wer pen, is verhinderd. „Wij zijn de toestand in de Molukken nog steeds meester, omdat wij juist op tijd ingrepen." Dit gebeurde op 13 december. Er is evenwel niet gevochten, zo voegde de woordvoerder er aan toe. Er werden 25 arrestaties verricht, waaronder „15 belang rijke". omringd door delegatieleiders, die hem geluk wensten. Enkele afvaardigingen hebben een ontwerpresolutie opgesteld, waarin uiting wordt gegeven aan grote waardering voor hetgeen de Sowjet-Unie op het gebied van de economische hulpverlening aan Azië en Afrika reeds heeft gedaan en hetgeen zij zich nog voorstel te doen. Vrijdagavond en zaterdagoch tend werd hierover druk door de 45 afvaardigingen van gedachten gewisseld. De Indonesische afvaardiging heeft een ontwerpresolutie in de politieke commissie der confe rentie ingediend, waarin ver klaard wordt dat „alle wateren tussen en rondom de eilanden van de Indonesische archipel als Indonesische territoriale wate ren moeten worden beschouwd". Anoep Singh, lid van de Indi sche delegatie en voorzitter van het Indische comité voor Afri kaans-Aziatische solidariteit, ver klaarde o.m. tegenover de pers, dat de sprekers op de conferen tie tot dusver eensgezind de aan sluiting van West-Irian bij Indo nesië, van Formosa bij commu- nistisch-China en Goa bij India hadden geëist. Men was vrijwel unaniem tegen de verdragen van Bagdad en Manilla en er werd hevige kritiek geleverd op het plan-Eisenhower voor het Mid den-Oosten. De eerste directe kritiek op de Sowjet-Unie kwam van een af gevaardigde van Ghana, Amoe Awnah. Deze werd op een pers conferentie gevraagd of hij het optreden van de Sowjet-Unie in Hongarije als imperialistisch be schouwde. Zijn antwoord luidde bevestigend. ,,Wij veroordelen de houding van de Sowjet-Unie te genover dit probleem, precies zo als wij tegen de Franse politiek in Algerië zijn", verklaarde hij. Op een zaterdagavond in Concertgebouw te Haarlem g<*- houden oudejaarsbïjeenkonnrt van de federatie Haarlem van d« p.v.tLA. heeft de voorzitter va« de partij, de heer Evert Vermeer, ten aanzien van Indonesië ge zegd, dat de P.v.d.A. voorsta* ster blijft van een open gesprek, dat mogelijkheden biedt voor ést toekomst. Er ligt op het Westen 'n zrr^'* taak, als het de opma™ kites' communisme in Azie wtist"l^ aldus spreker. Dat is met aUfien in het belang van het Westen, maar ook van de volken omdat de vrijheid op het Hij zeide voorts dat m meer dan nooit de nadruk gei-gd zal moeten worden op een samen werking van de Aziatische en Afrikaanse volken, waardoor de ze hun vrijheid krijgen of gehou den. Ook noemde spreker verhef fing van de achtergebleven vol ken van groot belang- L Amen ka maakt men zich druk dat Rus land het eerst is gekomen met ae spoetnik. De technische v^nut- gang mag natuurlijk niet waarloosd worden, maar belang rijker is toch de mens te helpen aan zelfstandigheid en medezeg genschap. NAAR GROTERE SAMENWERKING TUSSEN PROTESTANTSE GROEPEER. GEN? Twee Protestantse persoonlijk heden, de heren ir E. D C. van Drenthem—Soesman en J. Meijli hebben zich in een schrijven tot de hoofdbesturen der grote Pro testantse partijen gewend met het verzoek een enquete oncei hun leden te willen houden over de wenselijkheid van een grctei p samenwerking o.a. in ^band met de verkiezingen in 1960. net ligt niet in de bedoeling, zw deel de de heer v. Drenthem-Soesman op een zaterdagmorgen gehouden persconferentie mede, de stoc- geven tot de vorming van een nieuwe politieke Protestantse partij, doch wel een bijdrage te leveren tot een grotere samen werking in federatief vc i van de onderscheidene Protes tantse groeperingen. In de besturen van deze Pro testantse groeperingen wordt wel veel gesproken over de noodz... it van eenheid en samenwerking doch tot nu toe is nog niets ge daan om aan dit verlangen u voering te geven, zo merkte hij verder op. Naar de heren Van Drenthem-Soesman en Meijli, éts verklaarden als katalysato r i dit proces te willen optreden, voorts nog meedeelden, zal ;n ja nuari een bijeenkomst -o legd, waarop prof. dr J. Zijlstra en mr J. J. R. Schmal het woord zullen voeren over dit vraagstuk. EUj de overstromingen op Cey lon zijn, voor zover tot nu toe bekend is, meer dan 200 mensen om het leven gekomen. Circa 388,000 bewoners van het eiland zonden dakloos zijn geworden. Deze cijfers zijn echter gebaseerd ep onofficiële schattingen. Me schade aan de irrigatiewer- ke®, die in een periode van 20 jaar in de oostelijke en centrale gedeelten van het eiland zijn ge- bonwd, is aanzienlijk. Soldaten, die aan het reddings werk deelnemen, verklaarden dat ontoegankelijke wegen hen in vele gebieden hebben belet voed sel te verstrekken aan de getrof fen bewoners. Door het lage wolkendek boven Ceylon konden drie Dakota's van de Indische luchtmacht geen voedsel en medicijnen boven de getroffen gebieden afwerpen. Me Verenigde Staten, Neder land en Japan hebben de rege ring van Ceylon hulp beloofd. De Verenigde Staten zullen meel le veren, Nederland bloedplasma en Jdpan verdovende middelen ter beschikking van de regering van Ceylon stellen. Het Franse dagblad „Le Mon de" schrijft, na vermelding van de reis van president Soekarno, onder de titel „de moeilijkhe den van Indonesië o.a. Het is mogelijk, dat president Soekarno, door thans Indone sië te verlaten, alleen de bedoe ling heeft, het stof de tijd te laten om weer neer te dalen, evenals hij zulks heeft gedaan in 1955, toen hij de pelgrims tocht naar Mekka ondernam tijdens een politieke crisis, die overeenkomst vertoonde met die waarmede men in Indonesië op het ogenblik heeft te kampen. De huidige ontwikkelingen te Djakarta zijn in wezen een voortzetting van de strijd om de macht, welke min of meer verborgen reeds aan de dag trad in de bewegingen die voor 1945 werkten voor 't verkrijgen van onafhankelijkheid van Indone sië en die sedertdien op het po litieke plan meer en meer op de voorgrond is getreden. Na erop gewezen te hebben, dat het op dit ogenblik „moei lijk is te weten te komen of de Indonesische regering in een toestand verkeert waarin zij wordt overvleugeld door de par tijen van uiterst links", vervolgt ,Le Monde": Hoe dit ook zij, een nieuw feit is duidelijk gebleken: dat het voor de Nederlanders in In donesië niet mogelijk is hun huidige positie te behouden, al is op dit punt het laatste woord nog niet gesproken en het erop lijkt, dat met enige concessies wat betreft Ned. Nieuw-Guinea, de regering in Den Haag op dit punt bepaalde garanties zou kunnen verkrijgen. Als de Nederlanders hun po sities in Indonesië inderdaad zullen moeten prijsgeven, zal er over hun opvolging stellig een scherpe belangenstrijd ontstaan. De gelegenheid zou stellig mooi zijn voor Rusland (of voor Chi na) om van Java een tweede Syrië te maken, doch zowel de Russen als de Chinezen schij nen voor het ogenblik achter te liggen bij de Japanners. De ont wikkeling van de Japanse in vloed in Zuidoost-Azië, maar ook die in het Midden-Oosten is thans blijkbaar een belang rijk aspect in de toestand in Azië, de Japanners zijn in gro ten getale vertegenwoordigd op de Afro-Aziatische conferentie in Cairo. De Amerikaanse regeringsvoor lichtingsdienst heeft zondag- avend in zijn radiouitzending „De Stem van Amerika" bekend gemaakt dat men over bew ijzen beschikt over het bestaan van n „communistisch plan ter verove ring van Indonesië Men was in het bezit gekomen van een ge schrift van de algemeen-secreta ris der Indonesische communisti sche partij, Dipa Nusantara, dat als leidraad voor de Indonesische communisten diende. De strek king van het werkje werd niet nader aangeduid. Het boekje getiteld „Korte ge schiedenis van de communisti sche partij in Indonesië" was van de hand van Dipa Nusantara Aidit en reeds gedrukt in decem ber 1955 in India. Een woordvoerder van de Amerikaanse voorlichtingsdienst zei dat men er geen speciale be tekenis aan moest toekennen dat de bekendmaking juist nu ge schiedde, dit kwam alleen door dat men pas thans het boekje had ontdekt. Volgens hem was er beslist geen verband tussen de uitgave van het geschrift en de huidige gebeurtenissen in Indonesië. Vol gens de Usia spoort de brochure de Indonesische communisten aan deel te nemen aan een coali tieregering om alle anti-commu nistische partijen te vernietigen. Ook moest alles in het werk ge steld worden om stemmen te winnen zodat de communisten de vak- en jeugdbeweging onder controle kon krijgen. Men moest met de Indonesische kapitalisten samenwerken hoewel hun indu strieën later overgenomen zou den worden. Gedurende de eerste week van december 1957 hadden de com- bekende techniek" gelegd, aldus de mum sten een aais de dag Usai. Toen bezetten de communisti sche vakverenigingen in de loop van een 24-uursstaking Neder landse fabrieken, maatschappijen en bedrijven. Deze handelwijze gelijkt volgens de Usia enigszins op de acties in Oost-Europa tij dens het grijpen naar de macht door de communisten in de jaren 1946—1948. menu van de Oudejaar s- potpourri Fijne doperwtjes, worteltjes, bietjes en ^appelmoes (uit blik met gevulde eend of gans en pommes chipes (patates frites) Het Centraal Bureau voor de Statistiek berekende het prijsin dexcijfer van het levensonder houd van gezinnen van hand- en hoofdarbeiders per 15 november j.I. op basis 1951 100. Het in dexcijfer inclusief A.O.W. daalde van 124 medio oktober tot 123 medio november. Het indexcijfer exclusief A.O.W. was met 118 ge lijk aan dat van de vorige maand. Voor voeding daalde het index cijfer van 123 naar 122. Dit was voornamelijk het gevolg van een vrij sterke daling van het index cijfer voor groenten en fruit. Verder viel o.m. een prijsdaling te constateren, voor vlees en vleeswaren en voor eieren. De prijs voor aardappelen steeg een weinig. Buiten de sector voeding werd een prijsdaling waargenomen voor breiwol, terwijl het index cijfer voor bloemen verder terug liep. Voor verkeer steeg het in dexcijfer t.o.v. de vorige maand met 2 punten, n.l. van 120 naar 122. Dit was hoofdzakelijk het gevolg van de verhoging van de posttarieven. IETS LAGERE TEMPERATUREN. Boven Scandinavië en Noord- Rusland bevindt zich een uitge strekt lagedrukgebied. Ten zui den hiervan komt een krachtige westelijke luchtstroming voor, waarmee oceanische lucht wordt aangevoerd. De vorst is hierdoor Voor een groot deel van het Europese continent verdwenen. Zaterdag ontwikkelde zich tus sen Groenland en IJsland een ac tieve depressie, die snel in diep te toenemend langs Schotland naar de zuidpunt van Noorwegen trok. De depressie veroorzaakte op de Noordzee een scormveia, dat zich tot de Waddenkust va ons land uitstrekte. Tussen Groenland en Noorwe gen stroomt koude uit de Pool streken afkomstige lucht naar 't zuiden en dringt geleidelijk ook tot ons land door, zodat de tem peraturen wat lager zullen zijn dan gisteren. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Iets lagere temperaturen Wisselend bewolkt met enkele buien. Overwegend krachtige westelijke wind. Iets lagere mid- dagtemperaturen dan gisteren. DINSDAG 31 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.57 9.32 10.12 10.22 n.m. 9.44 10.19 10.59 11.09 Dec. 30 31 ZON op onder MAAN op onder 8.49 8.49 16.39 16.40 12.37 13.03 1.54 2.58 Dat is een oude, gezellige traditie: met de feestdagen Tip van Bootz. Het aperitief «lat het hart verwarmt en alles dubbel feeste lijk maakt!

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1