Indonesië bekent kleur Dï Toestand in Indonesië blijft onoverzichtelijk De N.A.V.O.-conferentie te Parijs MAAR EISENHOWER SLUIT DE DEUR I Vele doden en gewonden bij aardbeving in Perzië gemeld ZON- en MAANSTANDEN Voerman- de Pauw Belangstelling voor Eisenhower HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZATERDAG 14 DECEMBER 1957 12e Jaargang Nr 4245 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen WEKELIJKSE WERELDSCHOUW huid? 'Ml/nes. Babyderm-zeep SS SS r JASSEN COSTEEMS ARRESTATIES IN ZUID-SLAVIE BERICHTEN OVER TWEEDE AANSLAG OP SOEKARNO TEGENGESPROKEN Een woordvoerder van het paleis in Djakarta heeft tegengesproken, dat in Soerabaja een tweede aanslag op Soekarno zou zijn gepleegd. Volgens het blad „Suluh Indonesia", geciteerd door het persbureau „Nieuw China", zou deze tweede aanslag op Soekarno zijn verijdeld. Het blad schreef, dat een groep terroristen met handgranaten en automatische vuurwa pens werd gearresteerd, voordat zij de president konden doden. Dit zou gebeurd zijn ti'dens de massa-bijeenkomst op woensdag in Soerabaia, die door Soekarno is toege sproken. De woordvoerder van het paleis deelde aan de correspondent van het ANP in Djakarta mede, dat de berichten in „Suluh Indonesia" zonder enige grond waren en geen enkele waarheid bevatten. SOEKARNO „IK BEN ER NOG STEEDS" In India niets van Soekarno bekend Nog meer ontkenningen Japan en Indonesië Bedrijfsleiders dragen hun tfezag over llllllllllllllll 300 doden en 500 gewond AARDBEVING IN BUITEN-MONGOLIE NOODWEER IN ITALIË EN BOVEN DE ATLANTISCHE OCEAAN Fwuikerin* Mi abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 unr uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand f 2,per week 18 cent. Losse nrs 9 ct. Advertentieprijs per mm 15 et; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine A ivertenties (géé- handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 50 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nnr Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer HET was deze week Nieuw-Guinea al wat de klok sloeg, en wellicht zal het nog wel enige tijd zo blijven. Want, de Indonesische regering, die toch eigenlijk alléén bestaat uit Soekarno, heeft in enkele dagen tijds een chaos gescha pen, waarmede zij elk record heeft geslagen van alle plotse ling onafhankelijk geworden Aziatische naties. Haar doeleinde blijkt nu wel duidelijk niet de heerschappij over Nieuw-Guinea te zijn, maar wel het zich meester maken van Nederlandse eigendommen, en het overnemen van Ne derlandse handelsbetrekkingen ook zonder dat geschikte Indonesische leiders aanwezig zijn. De minister van Buitenlandse Zaken verklaarde te Saigon, dat er geen sprake van was, dat de regering alle Nederlanders Aiit Indonesië wilde verwijderen; *in- tegendeel slechts diegenen, die werkloos waren, kwamen daar voor in aanmerking. Hij ver klaarde ook dat Nehroe een bij zondere boodschap aan Soekarno had gezonden. Vijf uur later, te Djakarta aan gekomen, herriep hij zijn eerste bewering, en van een brief van Nehroe hebbe wij sedertdien niet meer gehoord. De ministers spraken voortdu rend elkander en zichzelf tegen; de militaire commandant zou met „drastische'' maatregelen optre den tegen de vakbonden, die bijv. direct het gebouw van de K.P.M. en daarna de grote banken bezet ten; erkent dient, dat enige rege ling te dien aanzien is getroffen, maar dat van drastische maatre gelen uitsluitend is gebleken tegen twee Nederlandse directeu ren, die de onwettig gehesen rood witte vlag door de Neder landse vervingen. EN WAT NU? DIT zijn slechts enkele grepen uit de chaos, die het buitenland dadelijk te machtig is geworden. Overal krachtige waarschuwin gen tegen Indonesisch verval, veelal bereidvaardigheid om hulp te bieden, bijv. door Engeland, Australië en Malakka voor een luchtbrug met vliegtuigen om het eerste contingent der vertrek kende Nederlanders naar Singa pore of Australië te brengen, waar zij tijdelijk worden onderge bracht. De regering heeft haar felle protesten bewaard tot ernstig en direct levensgevaar van de 4b.000 Nederlanders althans bleek te zijn geweken; wat er van hun particuliere bezittingen en van de gelden der banken, om van de gebouwen niet te spreken, zal terechtkomen, moet worden afge wacht. De regering verzocht de Navo- raad in spoedzitting bijeen te ko men, en van alle kanten zijn be wijzen van medewerking toege zegd. Maar... Amerika houdt zich neutraal, ten gunste van Indone sië; het is toch cok zo'n zielig, zwak land. dat een aanval van de Indonesische vloot niet zou kun nen weerstaan! Zelfs Japan heeft het verzoek van Djakarta om schepen voor de rijstvoorziening te zenden, in be dachtzame overweging genomen. Trouwens de overijlde poging om te Wassenaar een Nederlands-Ja panse vereniging op dit ogenblik op te richten, is gestuit op een protest, neergelegd in een tele gram aan Tokio hoe men over eventueel gereedstaande Japanse hulp denkt. KOMT EISENHOWER TOCH? INMIDDELS werkt men te Parijs hard aan de bijeenkomst, de zg. topconferentie van 16 de cember ...s.. Eisenhower zal aan wezig zijn, en aangezien hij Fos ter Dulles medebrengt, is de waarschijnlijkheid groot, dat hij tot krachtige besluiten niet zal medewerken.. Alle voorbereidingen worden voor deze top-bijeenkomst getrof fen; de militaire adviseurs verga deren regelmatig; de dagelijkse raad van de Navo reft beschik kingen voor de verbetering der politieke samenwerking, en men behoeft de hoop niet op te geven, dat ook ditmaal de Russische provocatie de Westelijke samen werking versterkt. Dit te meer, omdat te Moskou ter ere van het 40-jarig Sowjet-jubileum maat regelen zijn getroffen tot oprich ting van een nieuwe Komintern, waarin Rusland en China de lakens zullen uitdelen en de 10 overige communistische staten gehoorzame dienaren zullen zijn. NAAR DE (KUNST)MAAN. Eisenhowers gezag heeft in Amerika zelf een nieuwe slag ontvangen, hoezeer men zich ook verheugt over zijn ^terk verbeter de gezondheid en toenemende werkzaamheid. Immers de kunst maan van een klein formaat, wel ker afschieting met de gewone Amerikaanse publiciteit was aan gekondigd, is een mislukking ge worden. Fel heeft de pers er op gerea geerd. In herinnering is ge bracht, dat in Rusland het tech nisch onderwijs beter dan in de Ver. Staten wordt verzorgd, en dat Wilson, de afgetreden minis ter van Defensie wat al te licht vaardig heeft geoordeeld over de betekenis van de Russische spoetniks. Daarbij komen de voorlezingen voor de Engelse ra dio van Kennan, eens ambassa deur in Moskou, die propageert de terugtrekking van alle vreem de troepen uit Duitsland, om zo doende het Duitse vraagstuk tot een schijnbare oplossing te bren gen, die vele Amerikanen alles behalve naar de zin is. Andere stemmen daarmede ech ter geheel in, omdat zij Europa als één grote warwinkel beschou wen, waarmede Washington zich zo min mogelijk moet bemoeien. Begrijpelijk is zulk een opvatting wel. Nu het blijkt, dat de Ame rikaanse luchtmacht vliegtuigen met A-bommen geladen, regel matig en Ongelijks laat kruisen om op een nieuwe Pearl Har bour, ditmaal van Russische zij de, voorbereid te zijn, moet Mac- Millan, die zeker daarin te voren gekend is, de oppositie van La bour geruststellende verzekerin gen geven om deze rondvluchten niet m de weg te staan. In Frankrijk dreigt zowaar op grond van de prijspolitiek van Gaillard een nieuwe crisis, die op handige wijze bezworen is door deze minister-president, die nu ook zijn volmachten op econo misch gebied heeft verkregen, maar toch altijd nog in gevaar lijke omstandigheden verkeert wat de voortzetting van zijn be wind betreft. Het verafgelegen Finland heeft nu eindelijk, na een langdurige regeringscrisis, weer ministers van neutrale huize. Maar Fin land met zijn eeuwige inwendige politieke twisten, begint veel op Frankrijk te gelijken, en wij be hoeven er werkelijk geen twee de Frankrijk bij te hebben. JERUZALEM ONTZET. In het Nabije-Oosten heeft het bezoek van Hammarskjoeld aan Jordanië en Israël de spanning wat verminderd. De blokkade van een van Jeruzalem's voor naamste buitenwijken is voor lopig opgeheven. Maar bij een ontmoeting van koning Saoed, die zich een voortreffelijk diplo maat toont, met koning Hoessein, is nog eens weer vastgesteld, dat Israëls aanwezigheid te midden van de Arabische staten een drei gend gevaar is. Tevens is de „bevrijding" van Algiers als een algemeen Arabisch doeleinde er kend, ni tegenstaande het debat over Algiers in de Ver. Naties nogal rustig is verlopen. üf Marokko er verstandig aan doet om tegen de bestaande terri toriale regeling in, de enclave van Ifni, die Spaans grondgebied vormt, binnen te dringen, is een open vraag. Het gaat heel dui delijk om een toegang naar het olierijk gebleken gedeelte van de Sahara, maar dit geeft daar aan geen enkele wettige grond slag. De Spaanse vloot kruist in de Marokkaanse wateren. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) Exclusieve nouveauté's in VICTORY en VICTORY voor de a.s. feestdagen. Bijpassende zeer chique SHAWLS DASSEN en HEMDEN. Alleen verkoop: Terneuzen De Zuidslavische autoriteiten hebben twee vooraanstaande le den van de vooroorlogse Zuidsla. vische socialistische partij, Alek- sandar Pavlovic en Bogdan Kre- kic, gearresteerd, zo is in Bel grado vernomen. Zij zouden op dezelfde dag zijn aangehouden als de vroegere pro fessor van de universiteit van Belgrado Dragoslav Stranjako vic, n.l. op 2 decmeber, doch het is niet bekend of er verband tus sen deze arrestaties bestaat. Er is nog geen aanklacht tegen de ge arresteerden uitgebracht. Maandag a.s. komen in het Palais de Chaillot te Parijs, de regeringsleiders der 15 NAVO- landen bijeen om zich te beraden over de maatregelen, die geno men moeten worden ter verster king van de Atlantische samen werking als antwoord op de re cente technische prestaties der Russen. Uitgangspunt voor het houden van deze conferentie, tijdens welke ieder regeringshoofd zal Worden bijgestaan door drie mi nisters, is de verklaring die pre sident Eisenhowei en premier MacMillan op 25 oktober hebben afgelegd over de „onderlinge af hankelijkheid" der 15 landen, volgens welke een goede samen werking slechts mogelijk is door het tezamenbrengen van alle krachten en bronnen en door het plegen van onderling overleg niet alleen over militaire doch ook politieke vraagstukken en ten slotte door een nauwe samenwer king op wetenschappelijk gebied, waardoor wordt voorkomen dat de geleerden in de NAVO-landen naast elkaar hetzelfde onderzoek in een bepaalde materie ver richten. In Franse kringen is men van oordeel dat deze topconferentie geen spectaculaire resultaten zal opleveren. „De regeringshoof den zullen de niet gemakkelijke taak hebben zich te ontdoen van het minderwaardigheidscomplex dat door het lanceren van de spoetnik der Russen en de daar op volgende mislukking van zijn Amerikaanse rivaal is ontstaan", zo schreef het Franse veel ge lezen blad „Le Monde" dezer dagen nogal openhartig. Parijs heeft zich uitgesproken voor een gemeenschappelijke bui tenlandse politiek der Atlantische landen, waarbij het duidelijk is dat men hierin een garantie ziet voor de Franse politiek in Alge- rië. Slechts op deze voorwaar den zou premier Gaillard bereid gevonden worden tijdens de con ferentie over het conflict heen te stappen, dat is ontstaan door de EngelsAmerikaanse wapenleve ranties aan Tunesië. ONTWAPENINGS VOORSTELLEN? Vele Franse politici zijn van oordeel, dat de NAVO met stout moedige olannen ten aanzien van de ontwapening dient te komen. Zij wijzen in dit verband op de suggestie van de Franse afge vaardigde in de commissie der Verenigde Naties om neutrale troepen te legeren in een strook die dwars door Europa loopt. De topconferentie zal zich ook bezighouden met het aanleggen van bases voor de raketten Jupi ter of Thor in West-Europa, die een reikwijdte van 2400 km heb ben. De grote lijnen der Ameri kaanse voorstellen werden reeds in de permanente NAVO-raad uiteengezet. Zij omvatten naast de bouw van raketbases het op slaan van Amerikaanse kern wapens in Europa, uitwisseling van wetenschappelijke gegevens, een betere taakverdeling bij de wapenproduktie en bevordering van politiek overleg binnen de NAVO. Een andere vraag is, wie zal beslissen over het gebruik van de raketkoppen die Amerika in Europa wil opslaan. Naar Ame rikaanse opvattin? moet de pre sident der Verenigde Staten hier over beschikken, terwijl men in Franse en Engelse kringen er veel meer voor zou voelen deze beslissing in handen van de NAVO te geven. Van Duitse zijde zal de klem toon voornamelijk worden ge legd op de no dzaak van een ge meenschappelijke politieke lijn. Tevens wensen >.e Duitsers dat de NAVO wordt ingeschakeld bij de beperking der bewapening, een standpunt waarbij zij van Franse zijde worden gesteund. Het geschil tusen Boüh en Lon den over de bijdrage in het on derhoud der in West-Duitsland vertoevende Britse troepen is na het bezoek van Von Brentano aan Londen bijgelegd en zal geen schaduw werpen op de bespre kingen. De Nederlandse voorstellen streven naar een nauwere mili taire integratie, vooral van lucht verdediging en luchtstrijdkrach ten, een betere logistiek teneinde verspilling van mankracht en materiaal te voorkomen en de instelling van een militair orgaan ter bevordering van wetenschap pelijke en technische samenwer king op het gebied van de defen sie. Van Engelse zijde zal worden aangedrongen op een versterking van het „schild" in Europa en een verdeling van het risico dat Gr.-Brittannië thans loopt, door dat het platform is geworden, vanwaar raketten worden gelan ceerd. Bijgevolg zou het de in stallatie van lanceerplaatsen op het continent verlangen en het' opslaan van kernprojectielen. De belangstelling zal maandag in de eerste plaats uitgaan naar de rede die president Eisenhower zal uitspreken in de openingsbij eenkomst der regeringshoofden. Gezien het karakter van de conferentie zullen de bijeen komsten een besloten karakter dragen en de honderden jpurna- listen die haar bijwonen, zullen hun wijsheid voornamelijk in de wandelgangen en in de perscon ferenties moeten opdoen. De Franse senaat nam intus sen met 274 tegen 14 stemmen een resolutie aan, waarin de re gering wordt verzocht geen ver plichting op zich te nemen om militaire installaties op Frans grondgebied te vestigen zonder goedkeuring van het parlement. EISENHOWER VERTROKKEN President Eisenhower is vrij' dag per vliegtuig uit Washington naar Pari F vertrokken. Hij wordt hedenml idag in Parijs verwacht. President Eisenhower was bij zijn vertrek in een stralend hu meur. Nadat hij opgewekt afscheid had genomen van de functiona rissen en diplomaten die naar het vliegveld waren gekomen, draai de hij zich boven aan de vliegtuig trap nog een keer om, om met een brede armzwaai de achterblij vers te groeten, die spontaan in de handen klapten. President Soekarno heeft giste ren toen hij op weg was naar em vergadering van de nationale raad, een kort ogenblik gespro ken met 30 buitenlandse journa listen, die hem stonden op te wachten. Hij zeide, dat de uit Amster dam afkomstige geruchten over zijn heengaan beweringen waren van mensen, „d'e hun wensen voor waar aannamen". „Ik ben er nog steeds", zeide hij. Vergezeld van Roeslan Abdul- gani, de vice-voorzitter van de nationale raad. en talrijke leden van deze organisatie, liep de pre sident door de tuin van zijn pa leis naar het vergadergebouw om zijn zetel in te nemen als voor zitter van de nationale raad. Bij zijn ontmoeting met de bui tenlandse correspondenten be groette Soekarno hen met de woorden: „Dames en heron, hier ben ik, opgewekt en wel". Vervolgens las hij 'n op schrift gestelde verklaring voor: „Ge ruchten uit Amsterdam dat ik ben afgezet? Ik ben er nog steeds". Soekarno Dchte opgewekt, toen hij de buitenlandse corres pondenten zag. Volgens gezaghebbende zijde heeft president Soekarno tot dus ver de regering van India nog niet in kennis gesteld van zijn voornemen om naar India te ko men voor het nemen van rust. Later heeft de Indonesische re gering de Nederlandse radiobe richten, als zou Soekarno door het leger gevangen zijn genomen en een triumviraat, bestaande uit oud-vice president Hatta, pre mier Djuanda en de chef-staf generaal-majoor Nasution het be wind hebben overgenomen, als „belachelijk" gekwalificeerd. De eerste vice-premier mr. Hardi zeide, dat deze berichten van Nederlandse zijde met be paalde bedoelingen waren ver spreid. De minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio, verklaar de dat dit bericht te sensationeel was om er commentaar op te le veren. Hij voegde er aan toe, dat ook het Indonesische volk een neiging tot sensatie heeft, doch de radio in Nederland heeft op het gebied van sensatie de grens wel overschreden". De correspondent in Djakarta van de „Times" seinde dat als de Nederlanders Indonesië verlaten, ongetwijfeld iemand hun plaats op het gebied van de scheepvaart het bankwezen en de handel zal innemen. De eerste kandidaten daarvoor zijn de Japanners. De correspondent voegde daaraan toe, dat zij daarvoor reeds zijn benaderd. Ook de communistische lan den alsmede westerse landen, zo als West-Duitsland. zouden wor den gepolst, doch dit is afhanke lijk van de binnenlandse politiek in Indonesië. De Japanse premier heeft on langs een bezoek aan Indonesië gebracht en over een herstelbetr - lingsoverenkomst is in beginsel overeenstemming bereikt, met 't vooruitzicht op een vredesver drag waarin de economische ban den tussen de twee landen wor den verstevigd. Japan heeft 100 000 ton aan re serve scheepruimte, doch de eige naars zullen zekerheden wille i hebben en ook zullen zij, zo wordt gezegd, de Nederlanders niet tegen zich in het harnas wil len jagen. De bedrijfsleiders van 500 Ne derlandse ondernemingen in ge heel Indonesië en de leiders van organisaties on het gebied van de landbouw hebben hun gezag overgedragen aan de oudste In donesische employé's van de b"- trokken ondernemingen en be drijven of zullen dit in de komen de dagen doen, zo is gisteravond in Djakarta verklaard. ONBEPERKTE GARANTH OP DE VERING MA ZET FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN VRIJ KOUD Een lagedrukgebied bij Bor deaux is gedurende de laatste 24 uur niet veel van plaats ver anderd. De circulatie rond deze depressie veroorzaakte over de Alpen en Noord-Italië een zui delijke luchtstroom, waardoor in dat gebied bijzonder veel neerslag is gevallen. De regen- zóne, die in de loop van vrijdag ons land passeerde, kwam bo ven de Waddeneilanden tot stil stand en ging daarna weer lang zaam in tegengestelde richting bewegen. Het ziet er naar uit, dat Nederland voorlopig nog in het overgangsgebied van koude re en warmere lucht blijft ver keren, waardoor de neerslag kansen groot blijven. Daarbij neemt de mogelijkheid echter toe, dat de regen geleidelijk in sneeuw overgaat, want de tem peratuur van de met noordoos telijke winden aangevoerde lucht is om het vriespunt. Voor flinke vor t moeten we ons ech ter nog vrij ver van ons land verwijderen en wel naar - Mid den-Zweden, Finland en Noord- Rusland. Volgens onofficiële berichten zijn bij de aardbeving in het wes ten van PeTzië driehonderd men sen omgekomen en vijfhonderd gewond. De aardbeving deed zich vrij dagochtend om kwart over vijf plaatselijke tijd voor en duurde twee minuten. In Ilamadan, Moerdistan, Assa. dabad en Kangavar zijn vele hui zen en andere gebouwen ver woest. De dorpen Sanneh en Parsoeng in Kermansjah zouden 't zwaarst zijn getroffen. Velen zijn dakloos geworden, aldus In Teheran ontvangen be richten. In het getroffen gebied heerst koude en valt sneeuw. Later is officieel meegedeeld, dat de meeste slachtoffers zijn gevallen in het dorp Farsandsj in de provincie Kermansjah, De aardbeving van even sterk als die van de afgelopen zomer in het kustgebied van de Kaspi sche Zee, waarbij 1000 mensen zijn omgekomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Guur weer Zwaar bewolkt en nevelig weer met tijdelijk enige regen, die mo gelijk later in sneeuw overgaat. Overwegend vrij krachtige aan de kust harde noordoostelijke wind. Dezelfde temperaturen als giste ren of iets lagere. ZONDAG 15 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.42 8.17 8.57 9.07 n.m. 8.24 8.59 9.39 9.49 MAANDAG 16 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.52 9.27 10.07 10.17 n.m. 9.40 10.15 10.55 11.05 ZON MAAN op onder op ondei Dec 1.3 8 42 16.30 12.14 14 8.43 16.30 0.20 12.40 15 8.44 16.31 1.38 13.05 16 8.45 16.31 2.55 13.33 NIEUWE AARDSCHOKKEN Volgens te Teheran ontvangen berichten heeft de aardbeving ::i West-Perzië aan 600 mensen het leven gekost. Er hebben zich in het geteisterde gebied nieuwe aardschokken voorgedaan. Duizenden personen zouden dakloos zijn geworden. Militaire en gendarmes heipen bij het red dingswerk in Farsanj en Sahnez. Er zijn reeds vijfhonderd tenten en duizenden dekens naar h"t rampgeb'ed gezonden. Tass bevestigt, dat Buiten-Mon- golië vorige week door een aard beving is getroffen. De Russische regering heeft regering en bevol- king van Buiten-Mongolië haa^ medeleven betuigd en het Russi sche Rode Kruis heeft 250.000 roebel geschonken voor de slacht offers. NOG STEEDS AARD BEVINGEN In West-Mongolië worden nog steeds aardbevingen geconsta teerd. aldus heeft liet communis tische persbureau „Nieuw China" vrijdag meegedeeld. De schokken zijn echter veel lichter dan die welke dit gebied op 4 december teisterden. Ook komen zij minder vaak achter elkaar voor. In alle getroffen ge bieden zijn hulpstations inge richt. Voorraden worden over land en door de lucht naar deze gebieden gebracht. Italië is vrijdag geteisterd door hevige stormen. In Sicilië zijn verscheidene huizen ingestort, 6 sehei»en hebben schipbreuk gele den in de"haven van Palermo Hierbij zijn echter geen slachtof fers gevallen. In het gebied van Palermo werd de land- en tuinbouw ernstig ge troffen. Een vloedgolf heeft een wijk in Napels onder water gezet. In het noorden van Italië en met name in het gebied van Sa- vona woedt al drie dagen een or kaan, die ernstige schade heeft aangericht in Savona zelf. Ook boven het noordelijke deel van de Atlantische Oceaan woedt een hevige storm. De Amerika nen hebben voorzorgsmaatrege len getroffen om president Eisen hower te beschermen. De piloot van het vliegtuig, waarmee Eisenhower reist, heeft speciale aanwijzingen gekregen. Voorts zullen Amerikaanse en Britse oorlogsschepen langs de gehele route die door het vlieg tuig gevolgd worden, patrouille ren.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1