ZATERDAG 14 DECEMBER RADIO? Commentaar op Boelganins voorstel De positie der ambtenaren van de belastingdienst Moeilijkheden in de confectie-industrie Buitenlands nieuws vrouwen en een man TWEEDE BLAD Vrijdag 13 december 1957 12e jaargang no. 4244 ZAL NIEUWE BENADERING VAN MOSKOU DE HUIDIGE IMPASSE TUSSEN OOST EN WEST DOORBREKEN „Ernstige twijfel" over ROKEN EN LONGKANKER NOTA INZAKE DE WERKCLASSIFICATIE IN DE LANDBOUW GROOT AANTAL ONTSLAGEN BEDREIGEN DE ARBEIDERS Confectie-oorlog in Rotterdam PRINS WAN ZET ZIJN POGINGEN VOORT Ondanks afwijzende houding van Hongarije en Sowjet-Unie Na 25 dagen STEVENSON RAADSMAN AF Motie van labour- parlementsleden Nederlands schip in Noorwegen aan de grond Radiotoespraak van Prinses Beatrix Thomas Holenstein president van Zwitserland ONRUST EN ONTEVREDENHEID onder VERSCHILLENDE GROEPEN VAN PERSONEEL Franse Senaat keurt bezuinigingswet goed Het Hogerhuis Russisch-Syrische overeenkomst getekend Amerikaanse democratische congresleden willen ruimere agenda voor N AV O-topconferentie Wat brengt de VRIJE ZEEUW Volgens waarnemers te Was hington schijnt men op het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken niet ongevoelig te zijn voor de van Europese zijde geuite mening dat een nieuwe be nadering van Moskou misschien de huidige impasse tussen Oost en West zou doorbreken. Het State Department zou, aan de vooravond van de NAVO-confe- rentie te Parijs, de deur niet wil len dichtwerpen. Een Brits comité, bestaande uit negen vertegenwoordigers van tabaksmaatschappijen, heeft voorlopig verklaard, dat er „ernstige twijfel" over bestaat, of er verband is tussen roken en longkanker. In het tussentijdse rapport wordt gezegd, dat bij de onderzoekin gen naar de oorzaak van long kanker tot dusver de invloed van genetische en psychosoma tische factoren vrijwel geheel buiten beschouwing is geble ven. Het comité, dat in 1956 is inge steld om het onderzoek naar de oorzaken van longkanker te be spoedigen, heeft voor dit werk tot dusver 250.000 pond (onge veer 2,6 miljoen gulden) be steed. De „New York Times" en de „Washington Post" dringen er bij de NAVO-landen op aan de Sowjet-Unie de loef af te steken met een eigen vredesprogramma. I.onden. De Londense „Times" schrijft dat de brieven van Boel- ganin een nieuw element aan brengen voor de komende confe rentie van Parijs. De afgevaar digden naar die conferentie mo gen niet afgebracht worden van hun hoofddoel namelijk de NAVO tot een zo sterk mogelijk defen sief verbond te maken. De socialistische „Daily Herald" meent, dat het een tragische dwaasheid van het Westen zou zijn de Russische stap als propa ganda van de hand te wijzen. Het westelijk verbond moet volgens dit blad tot een gemeenschappe lijke politiek voor onderhande lingen komen. Het Westen moet tot besprekingen met Rusland be reid zijn. Parijs. De meeste Franse po litieke commentators beschou wen Boelganins diplomatieke stap aan de vooravond van de conferentie van Parijs als een tot mislukken gedoemde poging om aarzelingen in de boezem van het Atlantisch verbond uit te buiten. Bonn. De Westduitse pers is verdeeld in haar beoordeling van Boelganins voorstellen voor een atoomwapenvrije zone in Europa en terugtrekking van de buiten landse troepen uit Centraal Euro- po. De regeringsgezinde „General Anzeiger" zegt dat het er op neer komt dat Boelganin Adenauer uitnodigt de NAVO te verlaten maar dat zulks door alle Duitsers als een eerste stap naar zelf moord beschouwd zou worden. De onafhankelijke „Die Welt" meent dat de brief van Boelganin niet genegeerd moet worden. Het Westen zou deze gelegenheid moeten aangrijpen. NOVITA OPENT Verschillende Franse ambte narenbonden, waaronder de so cialistische F. O., vinden het compromis, dat in de boezem van het Franse kabinet is be reikt over de verhoging van de ambtenarensalarissen, onvol doende. De hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap heeft aan het bestuur een nota uitge bracht inzake de invoering van werkclassificatie voor het loon- beleid in de landbouw. Het be raad in de Hoofdafdeling kon worden voltooid, aldus deze nota, met eenstemmigheid ten aan zien van het in te voeren systeem en de daaruit noodzakelijk voort vloeiende aanpassingen van de CAO's. In het in te voeren systeem is de aard van het dienstverband van de arbeider los of vast niet meer doorslaggevend voor zijn beloning, doch de functie die door hem wordt bekleed. Voorge steld wordt een indeling in vijf groepen van functies 1. Vakarbeiders A op akker bouw- en gemengde bedrijven; 2. Vakarbeiders B op akker bouw- en gemengde bedrijven; 3. Vakarbeiders op veehoude rijbedrijven; 4. Seizoenarbeiders en 5. Ongeschoolden. De nota zal op 18 december door het bestuur van het Land bouwschap worden behandeld. Bij het Gewestelijk Arbeids bureau komen uit het confectie bedrijf verzoeken binnen om per soneel te mogen ontslaan of het aantal werkuren te mogen ver minderen. Na de door de oorlog noodzake lijk geworden aanvulling van de garderobe en de extra aankopen, die later gedaan werden met het oog op mogelijke nieuwe perio den van schaarste men denke aan de Koreadreiging en de latere crisis rond de Middellandse Zee schijnt de markt thans voorlopig oververzadigd te zijn. Dit is althans de mening van ingewijden in de confectiebran- che. Waar volgens hen nog twee factoren bijkomen, n.l. het meer en meer verdwijnen van zwarte lonen en het aandacht besteden aan nieuwe behoeften, zoals tele visietoestellen, brommers en mis schien zelfs auto's. Hoe het zij, bij de confectiefa briek Em. Hertzberger te Rotter dam heeft men voorlopig zijn toe vlucht genomen tot een kortere werkweek, maar radicaler is de maatregel, die de Hollandsche Confectiefabriek N.V. „Hocofa" denkt te nemen. Zij wil n.l. de Rotterdamse fabriek geheel op heffen en slechts haar nevenbe- drijven te Leerdam en Vianen aanhouden. Als gevolg van dit voornemen is een ontslagaan vrage ingediend voor bijna 90 werknemers, meest vrouwelijk personeel. Ook de Rotterdamse Herenkledingsfabriek „Roklefa" is voornemens een 20 tal mensen te ontslaan. Bij verschillende an dere confectiebedrijven bestaan gelijksoortige voornemens. Kennelijk in verband met te grote voorraadvorming staat een soort confectie-oorlog, die in Rotterdam aan de gang is en waarbij de grote voorraden vaak tegen halve prijs worden aangeboden. En dat nu januari als uitverkoopmaand voor de deur staat. Prins Wan van Thailand heeft woensdag tegenover de pers ver klaard, dat hij, ondanks de afwij zende houding van Hongarije en de Sowjet-Unie, zijn pogingen om de opdracht uit te voeren, die de algemene vergadering hem heeft gegeven, niet opgeeft. Het verslag dat hij dinsdag over zijn pogingen bij de alge mene vergadering indiende is een tussentijds verslag. Prins Wan merkte op, dat de resolutie waar in hij de opdracht kreeg met Hon garije en de Sowjet-Unie contact op te nemen om te komen tot na leving van de V. N.-resoluties in zake Hongarije, niet bepaalt in welke zitting van de algemene vergadering hij verslag moet uit brengen. Adlai Stevenson, de Ameri kaanse democratische leider, heeft woensdag officieel ontslag genomen als democratisch advi seur voor NAVO-kwesties van de Amerikaanse regering. Hij heeft deze functie 25 dagen bekleed. Stevenson had woensdag een laatste onderhoud met minister Dulles, dat anderhalf uur duurde. Het is niet bekend, in hoeverre de Amerikaanse regering reke ning heeft gehouden met Steven sons adviezen bij het opstellen van de voorstellen, die zij op de NAVO-conferentie ter tafel zal krengen. Vijftien leden van de labour-, fractie van het Britse Lagerhuis hebben een motie ingediend, waarin het vervoeren van water stofbommen door boven Enge land en omgeving patrouilleren de Amerikaanse vliegtuigen ver oordeeld wordt. Naar de mening van de vijftien parlementsleden schept dit een noodtoestand, die niet door de internationale toe stand wordt gerechtvaardigd. Volgens de motie zal 't voor het welzijn van het Britse volk en de wereldvrede veel beter zijn als een einde gemaakt wordt aan deze „paniekmaatregel". Het 1000 b.r.t. metende schip „Markelo" van de N.V. Stoom vaar tmij „Noordzee" te Amster dam is gistermorgen in de Stein- sont in Noorwegen aan de grond gelopen. Het schip heeft om hulp gevraagd. De „Markelo" onderhoudt voor een Noorse maatschappij een lijn dienst tussen Noorwegen en En geland. Ter gelegenheid van Konink rijksdag 1957 en haar aanstaand bezoek aan Suriname en de Ne derlandse Antillen zal H. K. H. Prinses Beatrix via de radio de bevolking van de beide rijksdelen toespreken. De rede van de Prin ses wordt door de wereldomroep te Hilversum uitgezonden op zon- dag 15 december a.s. te 0.01-0.04 uur Ned. tijd op golflengten 19.45 m., 19.71 m. en 25.58 m., en door alle in Suriname en de Neder landse Antillen aanwezige radio stations gerelayeerd. Thomas Holenstein, het hoofd van het departement van Econo mische Zaken, is gisteren tot pre sident van Zwitserland gekozen. Hij is lid van de Katholieke con servatieve partij. Op een gemeenschappelijke vergadering van de twee raden van het parlement kreeg hij 158 van de 175 geldige stemmen. De 61-jarige Holenstein volgt Hans Streuli, de minister van Finan ciën, op. Het presidentschap in Zwitserland wordt gedurende één jaar bekleed door dat lid van de uit zeven leden bestaande re gering, dat door de Volksverte genwoordiging daartoe wordt aangewezen. De betrokkene blijft echter tevens hoofd van zijn de partement. In zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het hoofdstuk financiën der begro ting 1958 deelt de minister van Financiën mede, dat het uiter aard ook hem niet is ontgaan, dat er een zekere onrust en onte vredenheid heerst onder verschil lende groepen van personeel van de belastingdienst. Dit zou naar het aanvankelijk oordeel van ver scheidene leden der Tweede Kamer een gevolg zijn van een te star en veelal te schriel pro motiebeleid, dus los van het mis noegen, dat in breder kring van overheidspersoneel tegen het sa- larisbeleid werd gesignaleerd. De minister kan in deze me ning omtrent het bevorderings- beleid niet delen. Er zijn voor hem geen aanwijzingen, dat de positie van het belastingperso- neel in zijn algemeenheid een achterstand zou vertonen t.o.v. het overige rijkspersoneel. Het geldend promotiepatroon, de waardering en de onderlinge ver houding der functies binnen het De Franse Senaat heeft met 164 tegen 68 stemmen de bezuini gingswet van de regering in laat ste lezing goedgekeurd. Op grond van deze wet krijgt de regering bijzondere bevoegdheden ter ver betering van de financiële positie van het land. GEEN PIJN. Rudolf Brödl is met zijn linkerbeen onder zijn vrachtauto bekneld ge raakt nadat deze aan de voet van een helling was gekanteld. Een dokter was spoedig ter plaatse. Ofschoon Brödl hem ver zekerde dat hij geen pijn had, stond de arts er op hem pijnstillende injecties te geven. Later bleek hem, dat het totaal verpletterde been van de chauffeur een kunstbeen was. raam van de dienst, zijn niet dus danig, dat in deze met recht van een ongunstige positie binnen de gehele rijkssector mag worden gesproken. Zelfs steekt in meer dan een geval de positie van be paalde groepen van ambtenaren van de belastingdienst eerder gunstig af tegen die van andere rijksambtenaren. Het personeelsverloop bij de belastingdienst bedroeg in 1956 6,3 procent, terwijl volgens de be schikbare gegevens in dat jaar het verloopcijfer voor de gehele rijksdienst 10,3 procent beliep. In de schrijversrangen is het ver loop het grootst, n.l. 16 procent. De gunstige perspectieven die 'n schrijver worden geboden voor snelle bevorderingsmogelijkjheid tot adjunct-commies-titulair en adjunctcommies hebben hier blijkbaar minder invloed dan de bij jonge werknemers in het al gemeen zich voordoende ver schijnselen, zoals de geringe stoelvastheid e.d. In antwoord op de vraag van vele leden der Tweede Kamer omtrent zijn standpunt ten aan zien van de salariëring van het belastingpersoneel wijst de mi nister er op, dat dit salarisbeleid geheel afgestemd is op of be paald wordt door het beleid zoals dit voor de centrale overheid geldt. Indien men van oordeel is dat er een onderwaardering be staat ten aanzien van het perso neel van de belastingdienst, dan zou dit of terug te voeren zijn tot het vraagstuk van de salariëring van het overheidspersoneel in 't algemeen over welk vraagstuk de Kamer bij een eerdere gele genheid reéd9 haar mening heeft geuit of bijzonderlijk de func tiewaardering in de belasting dienst raken. TUNESIË Egyptische wapens aangekomen Er is een lading Egyptische wapens in Tunesië aangekomen aldus heeft radio-Cairo dinsdag avond gemeld. Volgens de zender werden de wapens maandag ontscheept. Egypte - heeft Tunesië wapens beloofd nadat Frankrijk had geweigerd wapens te leveren. De Fransen vreesden, dat ze in han den zouden vallen van anti- Franje opstandelingen in Alge- rië. ENGELAND M door BRUNO J. VAN LHEENKE. 45) (Nadruk verboden.) Ik ging de generaal en Ivon- ne voor naar dr. Tuimelaar's bibliotheek. „Laten wij spijkers met kop pen slaan, meneer Van Don gen", begon de generaal, nog eer hij goed en wel gezeten was. „Ik weet, dat u volledig inge licht bent over mijn missie en over de hele gang van zaken. U kent de rollen van Rita Cu- vertier en van Ans van Rhe- nen, en u weet, dat ik de chef van beide dames ben. U begrijpt natuurlijk ook wel, dat het geen toeval was, dat ik in Monte Carlo was, en dat ik daar geen vakantie kwam houden. Ik ver zeker u echter, dat ik mijn vrouw zonder enige andere be doelingen heb meegenomen, dan om haar een plezier te doen. Zij diende dus niet als lokmid del. U mocht eens denken, dat ik met u wilde kennis maken doordat u Ivonne kende en Ma ria een vriendin van Ivonne is. Deze omstandigheden berusten op puur toeval. Ik wist, dat u naar Washingmanzoudtreizen; yan uw bezoek aan de familie Du Portant was mij niets be kend en van de verdwijning van de O.M.M. nog minder. Toch, meneer Van Dongen, is er nog iets, dat u niet weet." „Eh, generaal," vroeg ik zeer nieuwsgierig, „dat is?" „Dat is," zei de generaal, „dat ik zelf ook met de O.M.M. be handeld ben en dat ik tot de zelfde conclusie ben gekomen als Rita en, naar ik aanneem, Ans van Rhenen, die er tus sen twee haakjes met mijn papieren betreffende de O.M.M. vandoor is en die papieren waarschijnlijk wel aan u afge geven zal hebben." „Uu ook al behandeld!," lachte ik. „M'n waarde generaal De Rezza, dit is werkelijk één van de beste moppen die u mij had kunnen vertellen. Inder daad: ik heb van Ans van Rhe nen de papieren teruggekregen. Maar vertel u mij eens, hoe het met die bestraling is gegaan!" De generaal vertelde, dat hij 't verhaal zelf van Ivonne had gehoord en dat die het van de hoofdschuldige had gehoord, namelijk van Hellen, die haar mond niet over deze prachtgrap had kunnen houden. Zo hoorde ik dus van de pepermuntjes met slaapmiddel er in, van Hel- len's insluipingen in onze ka mers en van de behandeling die zij de generaal had gegeven. En als gevolg van die behandeling, legde de generaal een verkla ring af, die op hetzelfde neer kwam als die van Rita en Ans. „Ik heb mijn leven op drijf zand gebouwd Van Dongen, en ik ben duvels blij, dat ik nu uit dat gevaarlijke spul ben ge trokken. Ik kan je wel zeggen, dat ik die dr. Tuimelaar nu dankbaar ben voor zijn uitvin ding!" „Blijft nog de vraag, hoe u wist, dat ik hier zou zijn," zei ik. Het Britse Hogerhuis heeft dinsdag besloten, dat peers die zelden of nooit de debatten bij wonen omdat zij ergens buiten wonen of omdat zij ander werk hebben of zich niet geschikt voor politiek werk achten, hun zetel eigenlijk maar moeten opgeven. Het Huis heeft een motie van de conservatieve lord Swinton aangenomen, die vraagt om uit voering van aanbevelingen die gedaan zijn door een gemengde commissie van alle partijen in het Hogerhuis, die deze kwestie heeft bestudeerd. Swinton was voorzitter van „Dat," antwoordde de gene raal, „hoorde ik van Ivonne, die inmiddels geloof ik uwver loofde is?" „Inderdaad," bevestigde ik, „wij hebben ons verloofd." De generaal feliciteerde ons. „En, Ivonne," vroeg ik. „Ik zal het je zo wel vertel len, Walter," beloofde Ivonne. „Wel," zei de generaal, „wij spreken elkaar nog wel spoedig, denk ik. Ik wilde nu maar een hotel gaan zoeken. Alleen, me neer Van Dongen, en ook jij, Ivonne, wilde ik jullie vragen, voorlopig hierover geen woord tegen wie dan ook te zeggen. Ik zit door deze zaak in grote moeilijkheden, net als Rita en Ans. Vergeet niet, dat men ons voor onze handelingen van de laatste uren zwaar kan straf fen." Ivonne en ik beloofden, te zul len zwijgen als het meest zwijg zame graf. De generaal stond op om weg te gaan. Toen schoot mij plot seling iets te binnen. „Gene raal," vroeg ik, „wat heeft Mas- köwitsk met dit alles te ma ken?!" „Masköwitsk?" echode de ge neraal. „Ik kén geen Maskö witsk. Wat doe je daar mee?" „Ga je weg, smerige kat," zei ik. Ik zuchtte wanhopig en be gon weer aan de uitleg van de zaak Masköwitsk. Mijn hemel!, kende dan niemand die dik kerd i Toen ik klaar was met uitleg gen, kwam de huishoudster bin nen. „Gaat meneer nu weg?," vroeg zij verbaasd, toen zij de gene raal aanstalten zag maken om te vertrekken. „Ik dacht zo, die aal ook wel blijven logeren" en de commissie, die tot de slot som is gekomen dat peers die toch nooit aan het parlemen taire werk deelnemen, beter hun ontslag kunnen vragen. SOWJET-UNIE In Moskou is woensdag de Russisch-Syrische economische en technische overeenkomst ge tekend, die in augustus is ge sloten en daarna door de par lementen van beide landen is goedgekeurd. De korte plechtigheid werd bijgewoond door de Russische vice-president en leider van de staatsplancommissie, Koezmin, en door de Syrische vice-pre- mier, minister van Financiën en minister van Defensie Chaled El Azem. El Azem is de leider van de Syrische delegatie, die dinsdag in Moskou arriveerde voor verdere besprekingen over de uitvoering van de overeen komst en uitbreiding van de handel tussen Syrië en de Sow jet-Unie. Premier Boelganin van de Sowjet-Unie, vice-premier Mi- koyan, de minister van Buiten landse Zaken Gromyko en de minister van Defensie maar schalk Malinofsky waren ook bij de ondertekening aanwezig. heb de tweede logeerkamer net in orde gemaakt." „U bent een engel," zei ik tegen mevrouw Burgers." Ik vertelde de generaal, dat hij kon blijven logeren, plantte hem weer in een fauteuil en ex cuseerde Ivonne en mij voor 'n ogenblik; eindelijk wilde ik nu wel eens even ongestoord met haar samenzijn. Wij liepen naar de eetkamer. „Jij bent me nog steeds een verklaring schuldig, meisje," zei ik. „O ja," lachte Ivonne. „Wel daar gaat'ie dan: Hellen had dus tegen mij ge babbeld. De rest deed ook al raar en de generaal begon plot seling zware bomen met mij op te zetten over de politiek, wat er verkeerd was, hoe blind hij wel was geweest enz. Nu ben ik een tamelijk goede verstaander en had ik dus een half woord nodig. De zaak werd mij haast helemaal duidelijk, toen de ge neraal het plotseling blijkbaar niet meer kon harden en hij er op stond, naar Parijs te gaan om jou zo gauw mogelijk te spreken, mede in verband met die geheimhouding. Wel, ik had de andere dames, die van Hel len töch gehoord hadden, dat Washingman en jij naar mijn grootvader waren, allemaal zien vertrekken en besloot dus, om ook maar te gaan en de gene raal mee te nemen. Maar om dat ik die heibel thuis wel ver wacht had, raadde ik de gene raal aan, maar meteen passage naar Amsterdam te bespreken." „Waarom heb je mij niet ge waarschuwd voor die vrouwen invasie?!" vroeg ik verontwaar digd." (Slot volgt.) 28 democratische leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden hebben president Eisen hower donderdag telegrafisch verzocht de agenda voor de ko mende NAVO-topconferentie niet te beperken tot vraagstukken op militair en wetenschappelijk ge bied. Zij willen dat ook volledig aan dacht zal worden geschonken aan de volgende punten: 1. Betere onderlinge afstem ming van de buitenlandse poli tiek der NAVO-leden. 2. Een betere regeling voor 't uitvoeren van NAVO-beslissin- gen. 3. Bespreking van plannen op financieel, handels- en indus trieel gebied, met het doel zo wel de economische kracht als de militaire veiligheid van de NAVO-leden te verhogen. 4. Mogelijke oplossingen voor de eigenlijke oorzaken van de spanning in het Midden-Oosten. In dit verband zou tevens een „opbouwende politiek moeten worden overwogen voor in ge lijksoortige omstandigheden ver kerende gebieden, waar onrust op politiek en economisch gebied een ideale voedingsbodem voor communistische woelingen kwe ken". ZATERDAG 14 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muz.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Promenade orkest (12.30— 12.33 Land- en tuinbouwmed.) 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Platennieuws 13.30 Instr. trio; 13.50 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 En gelse les; 14.40 Boekbespr.; 14.50 Gram.14.55 Harmonie-orkest 15.15 Kron. v. letteren en kun sten; 15.40 Koorzang; 16.00 V. d. jeugd; 16.50 Gregoriaanse zang; 17.20 Amateursprogram ma; 17.40 Gr.; 17.45 Pianospel; 18.00 Joum. weekoverzicht; 13.10 Gram.; 18.15 Pari. overz.; 18.25 Strijkork.; 18.45 Vragenbeant- woording; 19.00 Nws; 19.10 Com mentaar; 19.15 Omroepork. en solist; 20.10 Caus.; 20.25 Act.; 20.40 Gevar. progr.; 22.10 Lichte muz.; 22.35 Wij luiden de zon dag in. Daarna: Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nws in Esperanto; 2322 Nouveauté's. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Strijksextet; 10.50 Buitenl. overz.; 11.05 Pol. caba ret; 11.35 Gram.; 12.00 Ham mondorgel en zang; 12.30 Land en tuinbouwmeded.12.33 Gr.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Orkestconc.; 13.45 Sport- praatje; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Dansmuz.; 15.00 Boeken wijsheid 15.20 Vrouwenkoor 15.35 Uitz. in dialect; 16.00 Con- certgebouwork.; 16.45 Klankb.; 17.05 Lichte muz.; 17.30 Week- journ.18.00 Nieuws en comm.; 1820 Amus. muz.; 18.45 Rege- ringsuitz.; 19.30 Caus.; 19.40 Idem; 20.00 Nws; 20.05 Waar gaan wij heen?; 20.13 Gevar. progr.; 21.45 Klaver vier; 22.15 Soc. comm.; 22.30 Dansmuziek; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.00 Orkestconc.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gesproken aperitief; 12.45 Gr.; 13.00 Nws; 13.11 Radio-almanak; 14.30 Jour naal; 15.30 Gram.; 16.00 Idem; 16.15 Orkestconc.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Dagklap per en lit. kal.; 1720 Liturgische zangen; 17.30 Gram.; 18.00 ld.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Cabar ret; 21.00 Volksliederen; 21.15 Orkestconc.; 22.00 Nieuws; 22.11 Kamermuz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Jazzmuziek; 23.45 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5