HIEUW I m I 1 Eric de Noorman - De ontembare Officiële ingebruikstelling van installaties te Biervliet en de diepvries Driewegen BEURSOVERZICHT Profiteer de lange winter met 'n Philips radiotoestel IJsebaert Noordstraat 84-86 Tel. 2573 TcRNEUZEN I.J. VAN DE GRIEK AGENDA Slecht weer KLEINE REACTIE VOOR SCHEEPVAART WAARDEN Beursindices Terrein v.v. Spui N abeurskoersen Per ZHverzakfe voor 4 valla t bordect Öpder overgrote belangstel ling vond donderdagmiddag te Biervliet en in de wijk Drie wegen de officiële ingebruikna me plaats van de diepvries-in stallaties. In de vroege middag verza melde zich een groot gezelschap op de Nieuwlandse Molen te Driewegen, waar voor deze wijk de diepvries-installaties zijn on dergebracht. De voorzitster van de afde ling Driewegen mevrouw E. Die- leman—-Wolfert sprak een kort welkomstwoord tot de vele ge nodigden, waaronder we o.m. bemerkten burgemeester A. P. Kostense en wethouder A. Dijk alsmede het voltallig bestuur der vereniging „Ceres", onder wier energieke leiding nu bij na in iedere West Zeeuwsvlaam- se gemeente 'n diepvries-instal latie geplaatst kon worden. Mevr. M. J. van Cruijningen— Erasmus uit Oostburg bracht dank aan het gemeentebestuur van Biervliet, dat voor beide installaties zeer veel medewer- king verleende, en noemde het vooral voor de kleine wijk Drie wegen een grote prestatie, dat men tot de eigen diepvries-in richting kon komen. Burgemeester A. P. Kostense ■dankte voor de waarderende woorden, aan het adres van het gemeentebestuur gesproken, en wees er op, dat het diepvriezen in een grote behoefte blijkt te voorzien. Dt installatie werd vervolgens door mevrouw E. Dieleman Wolfert geopend door de ont sluiting van de deur, welke toe gang geeft tot de installatie. Met een extra bus werd ver volgens gereden naar Biervliet, waar in hotel „De Vriendschap" de algemene vergadering van VRIJDAG 13 DECEMBER TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 8 u.: „De laatste jacht". KLOOSTERZANDEHotel Van Leuven, bij de heer G. de Nijs, 8 uur: Algem. leden vergadering van het Ned. Roode Kruis, afd. Hontenis- SB. ■- SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Kitty in de grote wereld". ZATERDAG 14 DECEMBER TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 8 u.: ,De laatste jacht". Concertgebouw, 8u. „Dui vels van de weg", Café ,,'s Lands Welvaren", 7.30 uur: Grote prijskaarting. SPUI: Terrein Spui, 2.30 u.: Spui I—Zaamslag I. AXELHet Centrum, 6.30 en 9 uur: „Sissy, de jonge kei zerin". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Kitty in de grote wereld". de diepvriesafdelingen in West Zeeuws-Vlaanderen zou worden gehouden en de 40 Biervlietse boxen gelijktijdig officieel in gebruik zouden worden geno men. Burgemeester A. P. Kostense bracht namens het gemeente bestuur dank aan de vereniging „Ceres" en haar actieve voor zitster, mevr. Vein Cruijningen, voor de stimulerende kracht om het plan, in iedere gemeente een diepvries-installatie, te ver wezenlijken. De burgemeester sprak er zijn grote erkentelijkheid over uit, dat men de algemene vergade ring te Biervliet had willen hou den, en beloofde de dames, dat als ze volgend jaar terugkomen, er gloednieuwe wegen zullen liggen, waarover men in korte tijd Biervliet kan bereiken. Hij nodigde het gezelschap uit nog- eens terug te komen als het wat prettiger weer is, en dan geza menlijk een tocht naar het re creatieoord in de Braakmanpol der te maken. De burgemeester besloot zijn toespraak met de aanwezigen een prettige vergadering toe te wensen met vruchtdragende be sprekingen. Mevr. Van Cruijningen ver zocht hierop de aanwezigen naar de diepvries-inrichting te gaan aan de Noordstraat, waar mevr. M. Kostensede Zeeuw de officiële openingsplechtig heid verrichtte door de deur welke toegang geeft tot de in stallatie te ontsluiten. Nadat allen het fraaie gebouw tje hadden bewonderd, alsmede een blik in de diepvriesboxen hadden geslagen, werden even de fraaie kerkramen van de Ned. Herv. Kerk bekeken, waar- het gezelschap spoedig weer in café „De Vriendschap" voltallig bijeen was. Mevr. Van Cruijningen her opende de vergadering, waarna de secretaresse mevr. M. Becu Risseeuw uit Groede het jaar verslag voorlas. Hieruit bleek eerst recht, wat een enorme activiteit de ver eniging Ceres," afd. diepvries, voor de afdelingen ontplooid. De diepvries-inrichtingen groeide dit jaar van 10 tot 13 installa ties. Binnenkort komen er ook te IJzendijke en Waterland kerkje diepvries-boxen bij, zodat dan slechts Hoofdplaat nog op het lijstje ontbreekt. De voor zitster had ook goede hoop, dat Hoofdplaat spoedig zal volgen. De rekening van de penning- meesteresse sloot met een na delig slot van ƒ412,75. Iedere afdeling draagt per jaar 50 af voor de algemene onkosten, be- stuurskosten, etc. Vervolgens brachten alle af delingen verslag uit van hun bevindingen van het afgelopen jaar. Aardenburg had een saldo van 900,68. Biervliet saldo ƒ6,95. Breskens saldo ƒ276,60. Cadzand, dat denkt aan uitbrei ding met 16 boxen langs de kuststrook, had een saldo van ƒ182,65. Groede, dat ook toe is aan uitbreiding, had een batig slot van ƒ81,72. Oostburg, dat ook melding maakte van een uitbreiding, had een tegoed van ruim 1499^92. Nieuwvliet een batig slot van ƒ210,04, terwijl Schoondijke en Sluis eveneens een overschot van resp. 183 en ƒ173 hadden. St. Kruis en Re- tranchement hadden ook goede berichten, nadat er aanvanke lijk wat moeilijkheden waren geweest met sluitingen en dek sel der boxen. St. Kruis had een batig slot van ƒ219,30. Re- tranchement 109,10. Zuidzan- de 146,22. Mevr. Van Cruijningen wees er de afdelingen met nadruk op, dat alle financiële verhan delingen over het hoofdbestuur moeten lopen, gezien de grote verantwoordelijkheid, die er met deze diepvries-installatie op de vereniging „Ceres" rust. De suggestie uit de vergade ring, om de zaak om te draaien en eerst in alle plaatsen een algemene ledenvergadering te houden met de boxenhoudsters, daarna de besturenbijeenkomst waar klachten besproken kun nen worden alsmede recepten uitgewisseld kunnen worden, en eerst daarna de algemene vergadering van de afdeling diepvries van „CCeres", vond al gemeen bijval. Men hoopt hier door een efficiënter wijze van werken te verkrijgen dan tot nu toe reeds het geval was. Nadat nog enkele zaken be sproken waren sloot mevr. Van Cruijningen de geanimeerde bij eenkomst. ITALIË Het regent reeds anderhalf et maal lang zeer hevig in Noord- Italië. De Rivièra wordt door stormen geteisterd. In de Alpen valt overvloedig sneeuw. De meeste passen in de Dolomieten zitten dicht. Een groot gedeelte van Lombardije en Piemont is door mist bedekt. Hevige storm en regen hebben grote, schade in Portugal veroor zaakt, vooral aan de kust. Ook bij blikseminslagen werden vele personen gewond. Ook in Andalusië (Spanje) heeft het bijzonder hard gere gend. Te Jaen zijn vier personen om het leven gekomen en 19 ge wond doordat een muur instortte die door de regen was onder mijnd. Ook Marokko bleef niet gespaard. De stormen veroor zaakten grote schade in Tanger en Tetoean. Het Franse vrachtschip „Pei Ho" is ter hoogte van Casablanca on de rotsen gelopen. Hef schroef- vliegtuigen hebben alle 55 opva renden gered. Kort nadat de laatste man van boord was ge haald, brak het schip in tweeën. Ook in het zuiden van Frank rijk hebben de stormen grote schade aangericht. Het spoorver keer tussen Nice en Menton is gedeeltelijk ontwricht tengevolge van een instorting. Een woordvoerder van de Ame rikaanse marine deelde mede, dat er in het oostelijk deel van de At lantische Oceaan zeven Ameri kaanse oorlogsschepen door hoge stortzeeën geteisterd worden. De torpedobootjager „Manly", die ernstig is beschadigd, is met een dode en drie gewonden op weg naar Lissabon, aldus de woord voerder. Drie andere torpedo boot jagers hebben met een tekort aan brandstof te kampen en moe ten wellicht op sleeptouw geno men worden tot de zee rustiger is geworden en de schepen in staat zijn te tanken. NET KIND. De 200 aan papieren geld, die een dochtertje van de familie aan de Gouden regenlaan te Delft in de W.C. zou hebben geworpen zijn terecht. Niet het per soneel van openbare wer ken dat het riool heeft doorgetrokken, maar de moeder heeft het geld te- 1 ruggevonden. Het kind had het netjes opgeborgen in 'n doosje, waarin nog andere kinder spulletjes werden be waard. „W ,v Ki». t.'UMW Na de vaste stemming van woensdag voor verscheidene scheepvaartwaarden, waren deze donderdagmiddag lichte lijk in reactie. De berichten uit Indonesië hadden geen enkele invloed op de koersen van de aandelen. De hoek van de .scheepvaartwaarden was ook donderdagmiddag de belangrijk ste ter beurze, de affaire was echter beduidend kleiner dan woensdag. Aandelen Rotterdam- sehe Lloyd moesten 3 punten van de winst van de vorige dag terug geven. Scheepvaart Unies 1 en Maatschappij .Nederland" 2 punten in reactie. Aandelen ïyjll. vormden een gunstige «••ondering en noteerden 2 fapger. Voor deze aandelen was de verklaring van de directie vm de K.PM., dat zij de belan gen van de aandeelhouders ter dege in het oog houdt, een goe de stimulans. De overige scheepvaartwaar- dean prijshoudend doch meren deels 1 punt beneden woensdag. Ook de cultuurfondsen kwa men iets lager af en zo noteer den Verenigde Deli 56 procent nis eerste koers waardoor 3 pro cent op de forse winst van woensdag (7 punten) werd ver leren. Amsterdam Rubbers, H.V.A.'s en Senembahs min 1 procent. Verder werden nog vernomen aandelen Intematio onveran derd, Lindeteves min 2, Natio nale Handelsbank prijshoudend tai aandelen Nederl. Handel Maatschappij wederom 214 pro cent hoger op 142. Op de internationale markt was het donderdag uiterst rus tig. Aandelen Koninklijke Olie schommelden rond de 150,60, min ƒ0,50 vergeleken bij de vo rige slotprijs. In de morgenuren werd nog ƒ151 voor de aandelen betaald door belangstelling van Zwitserse en Londense zijde. De aanhoudende olieprijsverlagin gen in de wereld, tengevolge van de grote voorraden, die de con currentie in de hand werken, zijn geen aanleiding voor de beurs, om tot aankopen van de olie-aandelen over te gaan. In de Philipshoek was alleen han del bij de opening. Het fonds stelde zich 1 boven woens dag. Unilevers kalm en 2 pro cent hoger. A.K.U.'s lichtelijk aangeboden leden een verlies van circa 2 procent. K.L.M. 1 lager. Staatsfondsen goed prijs houdend. Aandelen Holland Meel wer den vernomen op 152153 pro cent. Deze aandelen worden, zoals bekend, door anderen voor de prijs van 150 procent overge nomen. Tegen deze overname wordt, aldus beursgeruchten, oppositie gevoerd door verschil lende aandeelhouders. Prolon gatie 5 pet. 41. Achter elkaar stormen de mannen naar de palissade, behalve de skalde die kluivend aan een eendenbout zitten blijft en prevelt, dat hij niet van vechten houdt. „Schurk, ik daag je uit voor een Maandag 16 december a.s. hopen onze lieve Ouders, Behuwd-, Groot- en Over grootouders CHR. VAN DE VREDE CATH. DE MEESTER hun 60-jarig Huwelijk D.V. in stilte te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinde ren en Achterkleinkind. Barsingerhorn, dec. 1957. Dorpstraat A 72. AFWEZIG vrjjdag (na 2 uur) tot en met zondag. Zaterdag 14 dec. 2.30 uur SPUI I—ZAAMSLAG I tweegevecht", brult Erwin woest, l ,,je gaat er aan zodra hij zijm.gehate vijand in het oog krijgt, maar Ottar lacht hem vierkant uit. „Wat heb je nu aan je leger, Noorman?" schreeuwt hij terug, In één klap roei wachten. Hun troep is in de min- 'ik jullie hele troep uit." derheid tegen Ottar, die zich bo- Eric bedenkt, dat hü zijn krijgs- vendien de hulp verzekerd schijnt macht bevel gaf te wachten tot hij te hebben van enkele edelen uit terug kwam. Van die kant valt de omtrek. dacht of een aantal brandpljlen scheert sissend over hun hoofden Kleine vlammetjes lekken aan de omheining. Achter hen slaat het vuur reeds hier en daar uit de inderdaad geen hulp te ver- Nauwelijks heeft be- houten behuizing. van de zaterdag- middagkoopjes bij Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 10/12 11/12 239.42 240J26 124.51 124.56 117.77 118.60 104.28 104.44 65.04 67.16 168.63 169.39 12/12 239.42 124.41 117.77 103.95 65.96 168.70 Koninkl. Olie 150.50—152.50 Philips: 223—226 Unilever: 323—326/2 H.V .A.89—95 Deli Mij.: 62—70 Amsterdam Rubbers 44 y2—53 Scheepvaart Unie: 116—117 K.PM.110—115 I Senembah 4245 Jachipack: 121122 (150.15) (223% (32014 85%) (56 40%) (109%) (102 y4) 38 (115%) MUM „Bi-Ampli". Vier gollgebieden Alm1? x 62 x 26 cm Gezellige programma's gezellige winteravondenGeniet daar dubbel van met een Philips radiotoestel. De weer gave is subliem en de fraaie kasten zijn stuk voor stuk juweeltjes, die passen in elk interieur. Philips geeft u de volle waarde voor uw geldl B 2 X 72 U - 178, Twee gollgebieden Afm) 21 x 33.x 19 cm Desgewenst willen wij gaarne voor u demonstreren m de betaling met u regelen WARMTEC0MF0RT j v -i de haard die zichzelf betaalt I de oliehaard van Topklasse I PLEIN 3 ZAAMSLAG

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3